آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور قزل اوزوم

خرید نهال انگور قزل اوزوم از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور قزل اوزوم با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور قزل اوزوم در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور قزل اوزوم به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور قزل اوزوم در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور قزل اوزوم، کاشت نهال انگور قزل اوزوم، هرس درخت انگور قزل اوزوم، نحوه آبیاری انگور قزل اوزوم، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور قزل اوزوم و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور قزل اوزوم کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور قزل اوزوم را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور قزل اوزوم
  •     
  • مشخصات نهال انگور قزل اوزوم

معرفی نهال انگور قزل اوزوم


مشخصات و خصوصیات نهال انگور قزل اوزوم

از گذشته‏های دور تابه امروز، کشاورزان و باغداران تلاش می‏کنند تا بتوانند با کاشت و پرورش انواع نهال انگور ، برترین و با کیفیت ترین محصولات را روانه بازار کنند. البته در نظر داشته باشید که امروزه کشت و پرورش نهال‏های انگور نسبت به دیگر نهال‏ها بیشتر است. از پر استفاده‏ترین و پرفروش‏ترین انواع نهال‏ها، می‏توان به نهال انگور قزل اوزوم اشاره نمود.

نهال انگور قزل اوزوم، دارای میوه‏ای بسیار خوش طعم و لذیذ است. خوشه‏های این نهال انگور از وزن 100 الی 330 گرمی برخوردار هستند و هر حبه انگور قزل اوزوم دارای جرم 10 الی 15 گرم می‏باشد. میوه‏های این نهال انگور سردسیری، دارای پوسته‏ای بسیار نازک به رنگ سرخ و قرمز روشن و گوشته‏ای به رنگ سفید و هسته‏هایی بسیار ریز هستند. لازم به ذکر است که میوه‏های این نهال انگور از خواص بسیار زیادی برخوردار هستند و بیشتر در مجالس و مهمانی های بزرگ برای پذیرایی استفاده می‏شوند.

نهال انگور قزل اوزوم، از تنه‏ای نسبتا ضخیم به رنگ قهوه‏ای تیره به همراه شاخه‏هایی نازک سر صاف برخوردار است. شاخه‏های این نهال سردسیر همیشه به دلیل وزن بالای خوشه‏ها در حالت خم قرار دارند. علاوه بر آن، این نهال سردسیر مرغوب دارای برگ‏هایی نسبتا پهن به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته است. خوب است بدانید که مردم محلی استان‏های مختلف نظیر آذربایجان از برگ‏های نهال انگور قزل اوزوم، خوراکی و غذاهایی نظیر دلمه و آش برگ تهیه می‏کنند.

نهال انگور قزل اوزوم، برای اولین بار در کشور ایران و در استان آذربایجان توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. فراموش نکنید که اسم این نهال انگور نیز توسط افراد بومی استان آذربایجان انتخاب شده است. خوشبختانه امروزه زراعتکاران می‏توانند این نهال سردسیر را در تمامی مناطق سرد و معتدل جهان پرورش دهند. البته در نظر داشته باشید که این نهال سردسیر قادر به رشد در مناطق نیمه گرم نیز می‏باشد؛ اما اگر نهال انگور قزل اوزوم را در مناطق گرمسیر بکارید، ممکن است نتوانید به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابید.

کاشت نهال انگور قزل اوزوم

همانطور که در بخش قبل ذکر شد، نهال قزل اوزوم یک نهال سردسیر محسوب می‏شود و قادر به رشد و باردهی عالی در مناطقی با آب و هوای سرد و معتدل است. برای آن که بتوانید این نهال انگور را به بهترین شکل پرورش دهید و در کمترین زمان ممکن شاهد باردهی بی نظیر آن باشید، بایستی ابتدا به عواملی همچون نوع خاک زمین زراعی، آب و هوا، شرایط اقلیمی، میزان بارش سالیانه و میزان رطوبت منطقه خود توجه بسزایی داشته باشید. در نظر داشته باشید که اگر نهال انگور قزل اوزوم را در محیطی با شرایط نا مناسب بکارید، ممکن است نتوانید شاهد رشد و افزایش میزان باردهی آن باشید. به همین دلیل، باید پیش از کاشت این نهال سردسیر با افراد متخصص و کاربلد مشورت کنید.

برای کاشت نهال انگور قزل اوزوم، باید ابتدا در زمین زراعی خود گودال‏هایی به ژرفای 50 الی 90 با توجه به اندازه نهال حفر کنید. لازم به ذکر است که گودال‏ها باید نسبت به یکدیگر حداقل 2 متر فاصله داشته باشند. پس از حفر گودال‏ها، باید اقداماتی را جهت خرید نهال انگور قزل اوزوم به عمل آورید. برای خریداری این نهال با اصالت تضمینی، پیشنهاد می‏شود به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید.

پس از خرید نهال انگور قزل اوزوم، باید آن را با دقت درون گودال قرار دهید. در این مرحله، باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن آن جلوگیری نمایید. در نظر داشته باشید که پس از اتمام مراحل کاشت، بایستی نهال را با دقت آبیاری کنید. بسیاری از متخصصان و کارشناسان بر این عقیده باورند که مناطق سردسیر با ارتفاع حداقل 500 متر بالا تر از سطح دریا با رطوبت مناسب و دمای بیشتر از منفی 18 درجه سانتی گراد، می‏توانند بهترین اقلیم برای رشد این نهال محسوب شوند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور سردسیر، اوایل فصل زمستان تا اوایل فصل بهار است. اگر در زمینه کاشت نهال انگور قزل اوزوم تجربه و دانش چندانی ندارید، پیشنهاد می‏شود از افراد کاربلد در این زمینه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که اگر شما این نهال را در محیطی مناسب بکارید، می‏توانید در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش میزان عملکرد آن باشید.

نیاز سرمایی

پیش از آن که بخواهید برای کاشت و پرورش نهال انگور قزل اوزوم اقدامات لازم را انجام دهید باید میزان سرمای موجود در منطقه مورد نظر را سنجش کنید . برای برطرف نمودن نیاز سرمایی این نهال سردسیر، باید آن را به مدت 150 الی 600 ساعت در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد کشت کنید. لازم به ذکر است که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است در آینده نه چندان دور میزان باردهی و تناژ آن کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، برای کاشت و پرورش نهال انگور قزل اوزوم، باید توجه بسزایی به ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا داشته باشید. برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد رشد بیشتر و افزایش میزان باردهی این نهال انگور باشید، باید آن را در زمین زراعی با ارتفاع 500 الی 2000 متر بالاتر از سطح دریا بکارید. لازم به ذکر است که اگر ارتفاع زمین زراعی شما کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد، ممکن است نهال انگور قزل اوزوم نتواند رشد خوبی داشته باشد. برای اندازه گیری ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا، باید از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور قزل اوزوم، در سال سوم پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. البته فراموش نکنید که عواملی همچون دمای هوا و میزان بارش نقش بسزایی را بر روی زمان شروع باردهی این نهال ایفا می‏کنند.

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پر طرفدار و پرفروش شدن نهال انگور قزل اوزوم شده، میزان عملکرد آن است. هر نهال انگور قزل اوزوم، قادر است پس از رشد 50 الی 80 کیلوگرم محصول تولید کند. علاوه بر آن، کشاورزان می‏توانند از هر هکتار زمین زراعی خود حدود 80 الی 100 تن انگور مرغوب قزل اوزوم برداشت کنند. البته برای افزایش میزان باردهی این نهال انگور، باید به نکاتی همچون کوددهی و آبیاری منظم توجه بسزایی داشته باشید. همان طور که می دانید میوه نهال انگور قزل اوزوم دیررس می باشد به طوری که زمان برداشت آن اواسط پاییز می باشد.

عمر مفید نهال انگور قزل اوزوم

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد به وجود می‏آید، این است که طول عمر مفید نهال انگور قزل اوزوم چقدر می‏باشد؟ از دیگر عواملی که سبب پر طرفدارتر شدن این نهال سردسیر شده، میزان عمر مفید و اقتصادی آن است. طول عمر مفید نهال انگور قزل اوزوم، ما بین 60 الی 80 سال است. البته شما می‏توانید با فراهم نمودن شرایط رشد مطلوب و مناسب، طول عمر اقتصادی این نهال را تا 15 سال افزایش دهید و مدت زمان طولانی‏تری از محصولات مرغوب آن برداشت کنید.

هرس

هرس، یکی از مهم‏ترین فعالیت‏های کشاورزی و باغداری به شمار می‏آید. شما می‏توانید با هرس به موقع نهال انگور قزل اوزوم، سبب افزایش رشد و میزان عملکرد آن می‏شود. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، برای هرس این نهال انگور باید از روش‏های دو بندی و سه بندی استفاده کنید. برای هرس نهال انگور قزل اوزوم، بهتر است ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. البته در نظر داشته باشید که پس از هرس این نهال انگور دیررس، باید آن را آبیاری کنید. ناگفته نماند که برای هرس نهال انگور قزل اوزوم، باید از ابزارهای مخصوص استفاده نمایید.

خاک مناسب

خاک، از مهم‏ترین بخش‏های کشاورزی و باغداری به شمار می‏آید و نقش بسزایی را در رشد و پرورش نهال ها و درختان ایفا می‏کند. برای رشد و افزایش میزان عملکرد نهال انگور قزل اوزوم، باید از خاک مناسب استفاده نمایید. خاک مناسب نهال انگور قزل اوزوم باید، دانه متوسط باشد. از این رو، شما می‏توانید برای بهبود عملکرد و رشد این نهال انگور دیررس مقداری خاک ماسه‏ای یا آهکی یا رسی را با خاک برگ و مقداری کود شیمایی مخصوص مخلوط کنید. لازم به ذکر است که خاک مناسب این نهال سردسیر، باید دارای منبع غنی از انواع مواد معدنی نظیر کلسیم و سدیم باشد.

آبیاری

آب، از عناصر بسیار مهم زندگی و حیات محسوب می‏شود و تمامی موجودات و درختان وابسته آن هستند. اگر نهال انگور قزل اوزوم به موقع آبیاری شود، قطعا میزان عملکرد و تناژ آن دو چندان می‏گردد. برای آبیاری بهترین نهال انگور یعنی قزل اوزوم، بهتر است هر 20 روز یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته اگر قصد دارید این نهال دیررس را در محیطی با دمای بیشتر از 15 درجه سانتی گراد بکارید، باید میزان آبیاری آن را افزایش دهید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، هر نهال انگور قزل اوزوم نیازمند 700 الی 1800 میلی لیتر آب می‏باشد.

کوددهی و سمپاشی

همانطور که در قسمت‏های قبل گفته شد، خاک مناسب نهال انگور قزل اوزوم باید غنی از مواد معدنی و آلی باشد. اما اگر خاک زمین زراعی شما دارای منابع نسبتا کمی از مواد معدنی و آلی است، نیازی نیست نگران باشید؛ شما می‏توانید بجای کودهای طبیعی و حیوانی، برای تقویت نهال انگور قزل اوزوم از کودهای شیمایی مایع یا جامد حاوی عناصر پتاسیم، منیزیم، ید، کلسیم و هیومیک اسید استفاده نمایید. ناگفته نماند که کشاورزان و باغداران می‏بایست ابتدای هر فصل برای کوددهی این نهال سردسیر اقدام کنند.

البته برای آن که بتوانید خود را از شر هجوم آفات و حشرات مزاحم نیز خلاص کنید، باید از ترفند سمپاشی استفاده نمایید. برای سمپاشی نهال انگور قزل اوزوم، بهتر است هر سه ماه یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور قزل اوزوم از مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. اما برخی از آفات و بیماری‏ها، می‏توانند رشد و میزان باردهی این نهال سردسیر را کاهش دهند. از این رو باید از ترفندهای سمپاشی، کوددهی و آبیاری به موقع و ضد عفونی نمودن زمین زراعی استفاده کنید تا بتوانید مقاومت این نهال انگور دیررس را در برابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید.

موارد مصرف

بزرگترین مشتریان باغات انگور قزل اوزوم در سراسر کشور، شرکت‏های تولید آب میوه و مواد غذایی هستند. امروزه شرکت‏های بزرگ از میوه انگور قزل اوزوم، مواد غذایی زیادی نظیر آب میوه‏های معمولی و گاز دار، دلستر و انواع طعم دهنده و اسانس‏ها را تولید می‏نمایند. البته بسیاری از افراد از میوه این نهال سردسیر، به عنوان تازه خوری استفاده می‏کنند. ناگفته نماند که مردم بومی آذربایجان از انگور قزل اوزوم آبغوره نیز تهیه می‏نمایند.

خرید و قیمت نهال انگور قزل اوزوم

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور قزل اوزوم نسبت به دیگر نهال‏های انگور از مزایای بیشتری برخوردار است. برای آن که بتوانید این نهال انگور را به بهترین شکل ممکن خرید کنید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، بهتر است به نهالستان‏های معتبری همچون رویال نهال مراجعه فرمایید. شما با مراجعه به نهالستان رویال نهال، می‏توانید این نهال سردسیری را به بهترین شکل ممکن خرید کنید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. در نظر داشته باشید که شما می‏توانید پیش از انجام هر کاری، با متخصصان و کارشناسان رویال نهال مشورت کنید و خریدی سودمندانه و مطمئنی را تجربه نمایید.شرکت رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال انگور آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهد فروش نهال انگور قزل اوزوم در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد.

مشخصات نهال انگور قزل اوزوم


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 30 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اواسط مهرماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت