آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور پرلت

خرید نهال انگور پرلت از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور پرلت با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور پرلت در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور پرلت به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور پرلت در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور پرلت، کاشت نهال انگور پرلت، هرس درخت انگور پرلت، نحوه آبیاری انگور پرلت، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور پرلت و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور پرلت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور پرلت را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور پرلت
  •     
  • مشخصات نهال انگور پرلت

معرفی نهال انگور پرلت


مشخصات و خصوصیات نهال انگور پرلت

امروزه ارقام مختلف و متنوعی از انگور در سراسر جهان وجود دارند که هر کدام از آن‏ها از خواص ویژه‏ای برخوردار هستند. اما برخی از نهال‏های انگور از مزایای بیشتری برخوردار هستند و دارای قیمت بالاتری می‏باشند. از پرفروش‏ترین و پر استفاده‏ترین انواع نهال‏ها، می‏توان به نهال انگور پرلت اشاره نمود.

پیش از آن که بخواهیم به شرح نحوه کاشت و پرورش نهال انگور پرلت بپردازیم، باید اطلاعات دقیقی راجع به آن داشته باشیم. این نهال انگور، دارای ژن‏های اصلاح شده است و درواقع یک نوع ژنو تیپ بی نظیر محسوب می‏شود. این نهال گرمسیر، دارای تنه‏ای نسبتا نازک و پیچه‏ای به رنگ خاکستری روشن به همراه شاخه‏هایی سر صاف و بسیار شکننده است. برگ‏های نهال انگور پرلت، از جثه‏ای نسبتا بزرگ و پهن به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته برخوردار هستند. ناگفته نماند که برگ‏های این نهال انگور زودرس، کاملا خوراکی هستند.

نهال انگور پرلت برای اولین بار در کشور فرانسه شناسایی شد. بهتر است بدانید که این نهال انگور فرانسوی با آب و هوای تمامی نقاط کشور سازگاری دارد. این امر بدان معناست که شما می‏توانید نهال انگور پرلت فرانسوی را در تمامی مناطق کشور بکارید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. البته برای کاشت این نهال انگور فرانسوی، باید پارامترهایی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید میزان باردهی آن را به حداکثر برسانید و از این طریق، سود بسیار خوبی را نصیب خود کنید. برای پرورش نهال انگور پرلت، بهتر است با باغداران با تجربه و کاربلد در این زمینه مشورت نمایید.

نهال انگور پرلت قادر به تولید میوه هایی بی نظیر و مرغوب است. خوشه‏های این نهال انگور بسیار پرتراکم هستند. انگور پرلت، از پوسته‏ای نسبتا نازک به رنگ سبز روشن با گوشته ای نرم و آبدار با هسته‏های تقریبا درشت برخوردار است. جالب است بدانید که هر حبه انگور پرلت دارای وزنی معادل 5 الی 11 گرم می‏باشد. به بیانی دیگر، هر خوشه انگور پرلت از وزن 90 الی 450 گرمی برخوردار است. لازم به ذکر است که نوع خاک، کوددهی، هرس و شرایط آب و هوایی بر روی میزان عملکرد و وزن میوه‏های این نهال انگور موثر هستند.

کاشت نهال انگور پرلت

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور پرلت قادر به تولید میوه‏هایی بی نظیر و مرغوب است. از این رو، شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور، در کمترین زمان ممکن سود بسیار خوبی را نصیب خود نمایید. برای کاشت نهال انگور پرلت، ابتدا باید میزان تغییرات دمای محیط، میزان بارش و رطوبت، نوع خاک و ارتفاع زمین زراعی را مورد بررسی قرار دهید. فراموش نکنید که اگر این نهال گرمسیر را در محیطی با شرایط اقلیمی نامناسب بکارید، نمی‏توانید شاهد نتیجه مطلوب رشد آن باشید.

مناطقی با دمای حداقل 15 و حداکثر 35 درجه با میزان تابش نسبتی نور خورشید به همراه بارش و رطوبت مناسب با ارتفاع حداقل 500 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت و پرورش نهال انگور پرلت به شمار می‏آیند. خوب است بدانید که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور پرلت، اواخر اسفندماه تا اواسط اردیبهشت ماه می‏باشد. برای کاشت نهال انگور پرلت، بایستی ابتدا گودال‏هایی به ژرفای 40 الی 90 سانتی متر در دل خاک حفر کنید. پس از حفر گودال‏ها، بایستی نهال‏های انگور را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید.

در مرحله بعد، بایستی گودال را با استفاده از خاک مرغوب و مناسب پر کنید. لازم به ذکر است که هر چقدر خاک نهال انگور پرلت مناسب‏تر باشد، رشد و میزان باردهی و تناژ آن بیشتر می‏شود. برای بهبود کیفیت کار، می‏توانید یک میله درون خاک قرار دهید و نهال را با استفاده از یک نخ به آن ببندید. این امر موجب افزایش مقاومت و استحکام نهال گرمسیر انگور در برابر شکستگی می‏گردد. پس از اتمام مراحل کاشت، باید با دقت فراوان نهال‏های کاشته شده را آبیاری کنید. پس از آن که باغ انگور پرلت را احداث نمودید، باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از نهال‏های انگور مراقبت کنید و میزان عملکرد آن‏ها را به حداکثر برسانید. پیش از کاشت این نهال انگور، پیشنهاد می‏شود با چندین باغدار با تجربه و کاربلد در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید با خیالی آسوده و اطمینان خاطر کامل باغ خود را احداث نمایید.

نیاز سرمایی

از پر اهمیت‏ترین اصول پرورش نهال انگور پرلت، می‏توان به برطرف نمودن نیاز سرمایی آن اشاره نمود. بسیاری از متخصصان و کارشناسان بر این عقیده باورند که برای برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور پرلت، باید آن را به مدت 150 الی 700 ساعت در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد قرار دهید. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با برطرف نمودن نیاز سرمایی این نهال انگور، میزان عملکرد آن را دو چندان کنید.

ارتفاع از سطح دریا

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می‏آید، این است که چرا باید پیش از کاشت نهال انگور پرلت، به ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا توجه نمود؟ ارتفاع از سطح دریا، از مهم‏ترین عواملی است که باید پیش از کاشت این نهال انگور به آن توجه بسزایی داشته باشید. در نظر داشته باشید که اگر نهال انگور پرلت در زمین زراعی با ارتفاع نامناسبی از سطح دریا کاشته شود، ممکن است میزان عملکرد و رشد آن با افت شدیدی مواجه گردد. لازم به ذکر است که نهال انگور پرلت باید در زمین زراعی با ارتفاع حداثل 200 و حداکثر 1300 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در بخش‏های قبل گفته شد، نهال انگور پرلت جز ء نهال‏های انگور به شمار می آید. این نهال انگور، دو سال پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. البته هرچقدر که آب و هوای منطقه گرم و مرطوب‏تر باشد، زمان شروع باردهی نهال انگور پرلت به همان مقدار کاهش می‏یابد. عوامل مختلف دیگری نظیر نوع خاک، کوددهی و میزان تغییرات آب و هوایی نیز در زمان شروع باردهی این نهال تاثیر گذارند.

نهال انگور پرلت، از میزان عملکرد بسیار بالایی برخوردار است. البته میزان عملکرد نهال انگور پرلت به عواملی همچون میزان مواد مغذی خاک و شرایط اقلیمی بستگی دارد. اما به طور عادی، هر نهال انگور پرلت قادر به تولید 45 الی 60 کیلوگرم محصول در طول سال است. این امر بدان معناست که شما می‏توانید سالانه از باغ انگور خود حدود 50 تن محصول مرغوب و با کیفیت برداشت کنید. میوه انگور پرلت زودرس تر از ارقام ایرانی عسگری می باشد و معمولا در اوایل مرداد ماه به بازار می آید در نظر داشته باشید که شما می‏توانید با فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب برای این نهال انگور، میزان باردهی آن را به حداکثر برسانید.

عمر مفید نهال انگور پرلت

به طور معمول، طول عمر مفید نهال انگور پرلت معادل 60 الی 75 سال است. البته عوامل مختلفی نظیر آبیاری، نوع خاک، شرایط اقلیمی و سمپاشی نقش بسزایی را بر روی افزایش یا کاهش طول عمر مفید نهال انگور پرلت ایفا می‏کنند. حال سوال اینجاست که چگونه می‏توان طول عمر مفید نهال انگور پرلت را افزایش داد؟ برای افزایش طول عمر مفید و اقتصادی این نهال انگور باید از ترفندهایی نظیر کوددهی منظم، آبیاری به موقع و سمپاشی دوره‏ای استفاده نمایید.

هرس

هرس، از مهم‏ترین فعالیت‏های کشاورزی و باغداری به شمار می‏آید و در رشد و میزان عملکرد نهال تاثیر گذار است. در این فرآیند، برگ و شاخه‏های پوسیده و از بین رفته از نهال جدا می‏شوند و در نتیجه دیگر اجزا می‏توانند رشد بهتری داشته باشند. در نظر داشته باشید که این نهال انگور باید در طول سال سه مرتبه هرس شود. برای هرس نهال انگور پرلت بهتر است از روش‏های دوبندی یا سه بندی استفاده کنید.

خاک مناسب

خاک مناسب، لازمه رشد هر گیاه محسوب می‏شود. نهال انگور پرلت برای رشد مطلوب و باردهی بی نظیر، نیاز به خاک مناسب و مرغوب دارد. خاک مناسب نهال انگور پرلت، باید دارای منابع غنی از مواد معدنی و آلی به همراه ریزدانه باشد. برای تهیه خاک مناسب و مرغوب این نهال انگور، بایستی مقداری خاک لومی را با خاک برگ و کود ازته مخلوط نمایید و ترکیب بدست آمده را در اطراف نهال بریزید. لازم به ذکر است که اگر خاک این نهال مقوی و مناسب باشد، میزان عملکرد و تناژ آن دوچندان می‏شود.

آبیاری

همانطور که می‏دانید، آب مایه حیات است و نقش بسزایی را در رشد و بقای جانداران و گیاهان ایفا می‏کند. برای آبیاری نهال انگور پرلت، باید هر ده روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته در هوای گرم و سوزان تابستان، باید هفته‏ای یک الی دو مرتبه این نهال انگور را آبیاری کنید. بهتر است برای آبیاری نهال انگور پرلت، از سیستم‏های قطره‏ای پیشرفته و مدرن استفاده نمایید.

کوددهی و سمپاشی

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور پرلت برای رشد مطلوب نیاز به خاک مقوی و سرشار از منابع معدنی و آلی دارد. اما در برخی از مواقع، خاک قادر به تامین تمامی مواد آلی و معدنی مورد نیاز این نهال انگور نیست. در چنین شرایطی، باید با استفاده از ترفند کوددهی وارد عمل شوید. شما می‏توانید با کوددهی نهال انگور پرلت، گامی بلند در عرصه رشد و افزایش میزان باردهی آن بردارید. برای کوددهی این نهال انگور باید هر شش ماه یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. بهتر است بجای کودهای طبیعی و حیوانی، از کودهای شیمایی مرغوب و مناسب مایع برای تقویت نهال انگور پرلت استفاده نمایید.

آفات و حشرات، می‏توانند یک تهدید خطرناک برای نهال انگور پرلت به شمار آیند. آفات با تغذیه از مواد مغذی درون نهال، رشد و میزان عملکرد آن را به حداقل می‏رسانند. اما نیازی به نگرانی نیست؛ در چنین مواقعی شما می‏توانید با سمپاشی نهال، تمامی آفات و حشرات مزاحم را از بین ببرید و از شر آن‏ها خلاص شوید.

مقاومت در برابر آفات

گرچه نهال انگور پرلت از مقاومت پایینی در برابر برخی از آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. اما شما می‏توانید با استفاده از روش‏هایی همچون آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع میزان مقاومت این نهال انگور را در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون افزایش دهید. لازم به ذکر است که هرچقدر محیط باغ شما تمیز و پاک‏تر باشد، احتمال هجوم آفات یا بیمار شدن نهال‏ها کاهش می‏یابد.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف انگور پرلت، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. میوه این نهال انگور از مقاومت زیادی در برابر آب و هوای سردخانه برخوردار است. از این رو، افراد می‏توانند این میوه را تا مدت زمان طولانی درون سردخانه قرار دهند و در فصول مختلف سال، آن را به بازار عرضه کنند. البته برخی از مردم بومی استان‏ها، از این میوه مقوی و پر خواص کشمش اعلا به همراه آبغوره و شیره انگور تهیه می‏کنند. ناگفته نماند که برگ این نهال انگور کاملا خوراکی است و برخی از افراد برای پخت خوراکی‏هایی نظیر دلمه از آن استفاده می‏نمایند.

خرید و قیمت نهال انگور پرلت

نهال انگور پرلت، قادر به تولید محصولاتی بی نظیر و بسیار باکیفیت است. شما می‏توانید با خرید نهال انگور پرلت و پرورش آن، در کمترین زمان صاحب درآمد بسیار بالایی شوید. اما باید برای خرید نهال انگور پرلت به چه مراکزی مراجعه کنیم؟ برای خرید این نهال انگور با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی، پیشنهاد می‏شود به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است که عوامل مختلفی نظیر نوسانات بازار، سن، ارتفاع و اصالت نقش بسزایی را بر روی قیمت این نهال انگور ایفا می‏کنند اما چون مجموعه رویال نهال مرکز تولید نهال انگور پرلت می باشد این رقم انگور را با قیمت مناسب تری در اختیار باغدار قرار می دهد.فروش نهال انگور پرلت در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد.

مشخصات نهال انگور پرلت


کشور سازنده: بومی فرانسه

حبه انگور: spherical

خوشه انگور: shortconical

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 30 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: 15 شهریور

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 26 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت