آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور شامپاین

خرید نهال انگور شامپاین از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور شامپاین با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور شامپاین در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور شامپاین به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور شامپاین در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور شامپاین، کاشت نهال انگور شامپاین، هرس درخت انگور شامپاین، نحوه آبیاری انگور شامپاین، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور شامپاین و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور شامپاین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور شامپاین را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور شامپاین
  •     
  • مشخصات نهال انگور شامپاین

معرفی نهال انگور شامپاین


مشخصات و خصوصیات نهال انگور شامپاین

در دنیای مدرن امروزی، نهال‏های انگور جزء پرفروش‏ترین نهال‏های میوه محسوب می‏شوند و از خواص و ویژگی‏های منحصر به فرد زیادی برخوردار هستند. نهال انگور شامپاین نیز جزء قدیمی‏ترین و با اصالت ترین ارقام انگور به شمار می‏آید که دارای طرفداران بسیار زیادی است.

شاید این مسئله کمی برایتان عجیب باشد، اما جالب است بدانید که تاریخ کشف نهال انگور شامپاین به 2000 سال قبل باز می‏گردد. این نهال انگور در گذشته‏های بسیار دور در کشور یونان کنونی شناسایی شد. از این رو، می‏توان نتیجه گرفت که زادگاه اصلی نهال انگور شامپاین، کشور یونان است. البته این نهال انگور کمیاب با اکثر آب و هوا و اقلیم‏ها سازگاری دارد؛ به همین دلیل باغداران در سراسر دنیا، اقدام به پرورش این نهال انگور می‏کنند تا بتوانند محصولاتی بسیار عالی و بی رقیب تولید نموده و روانه بازار نمایند. به خاطر داشته باشید که امروزه، نهال انگور شامپاین در تمامی نقاط کشور کشت می‏شود.

نهال انگور شامپاین از تنه و شاخه‏های بسیار ظریفی برخوردار است. تنه و شاخه‏های این نهال انگور به رنگ قهوه‏ای نسبتا تیره هستند و به صورت پیچه‏ای یا رونده رشد می‏کنند. برگ‏های این نهال انگور تجاری از جثه نسبتا پهن به رنگ سبز تیره برخوردار هستند. ارتفاع این نهال انگور گاه به بیش از 9 متر می‏رسد؛ البته در نظر داشته باشید که هر چقدر ارتفاع نهال بیشتر باشد، برداشت محصولات آن دشوارتر می‏گردد. از این رو، باید با یک برنامه هرس دقیق ارتفاع نهال انگور شامپاین را کنترل کنید. در نظر داشته باشید که نوع خاک و میزان رسیدگی نیز تاثیر بسزایی بر روی ارتفاع نهال انگور شامپاین ایفا می‏کنند.

یکی از مهم‏ترین عواملی که موجب شده نهال انگور شامپاین از 2000 سال پیش تا کنون جزء نهال‏های پرفروش و پر طرفدار به شمار آید، نوع میوه‏های آن است. میوه‏هایی که توسط این نهال انگور تولید می‏شوند، بسیار عطردار و بازارپسند هستند و ظاهری بسیار عالی برخوردار می‏باشند. میوه این نهال انگور متشکل از پوسته‏ای به رنگ بنفش روشن به همراه گوشته‏ای ترد و هسته‏های بسیار ریز است. وزن هر حبه انگور شامپاین حدود 6 گرم و هر خوشه آن ما بین 70 الی 550 گرم می‏باشد. عواملی نظیر شرایط اقلیمی و نوع خاک بر روی وزن میوه و میزان عملکرد انگور شامپاین تاثیر گذارند.

کاشت نهال انگور شامپاین

برای کاشت نهال انگور شامپاین، باید ابتدا شرایط اقلیمی منطقه خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. برای انجام این کار، باید پارامترهایی نظیر نوع خاک، ارتفاع از سطح دریا، نیاز سرمایی، دما، میانگین تغییرات آب و هوا و میزان بارش را اندازه گیری کنید. به خاطر داشته باشید مناطقی با میانگین دمای منفی 5 الی 30 درجه سانتی گراد و خاک زه کشی شده با ارتفاع حداقل 900 متر بالاتر از سطح دریا به همراه بارش مناسب، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور شامپاین محسوب می‏شوند.

بهترین زمان کاشت نهال انگور شامپاین، اوایل فصل زمستان است. به همین دلیل، شما می توانید در اوایل مهر ماه تا اواخر فروردین ماه، اقدامات لازم را جهت کاشت این نهال به عمل آورید. در مرحله اول، باید محل حفر گودال‏ها را مشخص کنید. در نظر داشته باشید که قطر گودال‏ها باید 40 سانتی متر و عمق آن‏ها بین 50 الی 90 سانتی متر (با توجه به ارتفاع نهال) و فاصله آن‏ها نسبت به یکدیگر باید 2متر باشد.

پس از حفر گودال‏ها، باید نهال‏های انگور شامپاین را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید. در مرحله بعد، باید با استفاده از خاک مرغوب و زه کشی شده، چاله‏ها را به طور دقیق پر کنید. بهتر است سطح اطراف گودال از سطح باغ مقداری پایین‏تر باشد تا هنگام آبیاری، آب به خوبی به ریشه‏ها برسد. لازم به ذکر است که پس از اتمام مراحل کاشت، باید نهال‏ها را آبیاری کنید. بهتر است برای جلوگیری از شکستگی تنه نو نهال‏های تازه کاشته شده، آن‏ها را به یک سطح ایستاده نظیر میله یا چوب ببندید. برای کاشت نهال انگور شامپاین باید به اصول خاصی توجه بسزایی داشته باشید. به همین دلیل، بایستی پیش از کاشت این نهال انگور با افراد متخصص و کاربلد در این زمینه مشورت کنید.

نیاز سرمایی

از مهم‏ترین اصول پرورش نهال انگور شامپاین، می‏توان نیاز سرمایی آن اشاره نمود. یکی از راه‏های مقاوم سازی این نهال انگور در برابر اقلیم‏های گوناگون و بیماری‏های مختلف، رفع نیاز سرمایی آن است. نیاز سرمایی نهال انگور شامپاین، 100 الی 600 ساعت با دمای منفی 7 درجه سانتیگراد می باشد. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف شود، میزان عملکرد و تناژ آن به حداکثر خواهد رسید.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، باید پیش از کاشت نهال انگور شامپاین به ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا توجه ویژه‏ای داشته باشید. هرچقدر که ارتفاع از سطح دریا پایین تر باشد، میزان تابش نور خورشید و دما افزایش می‏یابد و بلعکس. زمین‏های زراعی با ارتفاع حداقل 600 متر و حداکثر 1900 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین گزینه برای کاشت نهال انگور شامپاین هستند. بسیاری از باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که اگر نهال انگور شامپاین در ارتفاع نامناسب قرار گیرد چه مشکلاتی به وجود می‏آیند؟ در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور را در ارتفاع نامناسب از سطح دریا بکارید، ممکن است میزان باردهی و رشد آن به حداقل برسد و طول عمر مفید نهال کاهش یابد.

شروع باردهی و عملکرد

خوشبختانه نهال انگور شامپاین جزء ارقام زودبازده می‏باشد. شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور به صورت اصولی، در کمترین زمان ممکن شاهد باردهی بی نظیر آن باشید. زمان شروع باردهی نهال انگور شامپاین، دوسال پس از کاشت است. البته هرچقدر که دما و رطوبت محیط بیشتر باشد، زمان شروع باردهی این نهال انگور به همان مقدار کاهش می‏یابد.

نهال انگور شامپاین از عملکرد بسیار خوبی نیز برخوردار است. نهال شامپاین قادر به تولید 50 الی 75 کیلوگرم انگور ناب در طول سال می‏باشد. به همین دلیل، باغداران می‏توانند سالانه حدود 60 تن محصول با کیفیت و بی نظیر از هر هکتار باغ خود برداشت کنند و لذت ببرند.

عمر مفید نهال انگور شامپاین

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب شده تا نهال انگور شامپاین بتواند طرفداران بسیار زیادی را مجذوب خود کند، طول عمر مفید آن است. طول عمر مفید این نهال انگور حدود 80 سال می‏باشد. در نظر داشته باشید که نوع خاک، هرس، آبیاری و کوددهی نقش پر رنگی را بر روی طول عمر مفید نهال انگور شامپاین ایفا می‏کنند. شما می‏توانید با رسیدگی اصولی و به موقع، طول عمر و میزان عملکرد این نهال انگور را افزایش دهید و لذت ببرید.

هرس

یکی از راه‏های افزایش طول عمر و میزان باردهی و تناژ نهال انگور شامپاین و سایر ارقام، هرس به موقع است. ناگفته نماند که هرس به موقع، موجب می‏شود تا باغداران بتوانند محصولات انگور شامپاین را با بهترین کیفیت برداشت کنند. حال سوال اینجاست که چگونه و چه زمانی باید برای هرس نهال انگور شامپاین اقدام کنیم؟ برای هرس این نهال انگور، باید ابتدای فصل بهار اقدامات لازم را به عمل آورید و از روش‏های دوبندی یا سه بندی استفاده نمایید. در هنگام هرس نهال انگور شامپاین باید حواس خود را کاملا جمع کنید تا بتوانید از بریده شدن بخش‏های سالم جلوگیری نمایید.البته هرس سبز انگور شامپاین نیز در فصل های رشد فراموش نشود.

خاک مناسب

از دیگر اصول مهم پرورش نهال انگور شامپاین، می‏توان به استفاده از خاک مناسب اشاره نمود. استفاده از خاک مناسب جهت پرورش این نهال انگور، موجب بهبود فرآیند رشد و افزایش میزان عملکرد آن می‏گردد. به خاطر داشته باشید که خاک خوب می‏تواند طول عمر اقتصادی این نهال انگور را نیز به حداکثر برساند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، خاک مناسب نهال انگور شامپاین باید دانه ریز بوده و دارای میزان اسیدیته 6 الی 7 باشد. لازم به ذکر است که خاک‏های قلیایی برای پرورش این نهال انگور مناسب نیستند.

آبیاری

همانطور که در بخش‏های قبل اشاره شد، شما می‏توانید با آبیاری به موقع گامی بلند جهت افزایش طول عمر و میزان تناژ نهال انگور شامپاین بردارید. این نهال انگور برای رشد نیازمند حداقل 1000 میلی لیتر آب در طول ماه است. به بیانی دیگر، نهال انگور شامپاین باید هر 15 الی 20 روز یک بار با توجه به دمای هوا آبیاری شود. در نظر داشته باشید که اگر بارش منطقه شما زیاد است، باید میزان آبیاری نهال انگور شامپاین را کاهش دهید. برای آبیاری این نهال انگور میان رس، بهتر است از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای استفاده کنید.

کوددهی و سمپاشی

در گذشته‏های نه چندان دور، کشاورزان و باغداران از کودهای طبیعی و حیوانی برای تقویت گیاهان و درختان استفاده می‏نمودند. اما در نظر داشته باشید که استفاده از کودهای حیوانی تازه، سبب هجوم دسته انبوهی از آفات و کاهش سطح بهداشت محیط می‏گردد. به همین دلیل، پیشنهاد می‏شود برای کوددهی نهال انگور شامپاین، از کودهای حیوانی پوسیده همراه با کودهای شیمایی مرغوب مایع که حاوی مقادیر معدنی و آلی زیادی همچون آلومینیوم، منزیم، منگنز، زینک، هوموس، هیومیک اسید و آهن هستند، استفاده نمایید. لازم به ذکر است که نهال انگور شامپاین در طول سال نیازمند سه الی چهار بار کوددهی می‏باشد.

برای آن که بتوانید از شر آفاتی نظیر کرم خوشه خوار و سوسک‏های ریشه خوار خلاص شوید، باید با ترفند سمپاشی وارد عمل شوید. جهت سمپاشی نهال انگور شامپاین باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

از دیگر عواملی که موجب پرفروش شدن نهال انگور شامپاین نسبت به سایر ارقام شده، می‏توان به مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‏های مختلف اشاره نمود. خوشبختانه این نهال انگور مقاومت زیادی دربرابر بیماری‏های گوناگون و آفات خطرناک از خود نشان می‏دهد. البته برخی از بیماری‏ها می‏توانند موجب کاهش میزان باردهی نهال انگور شامپاین شوند؛ از این رو، برای آن که چنین مشکلی گریبان گیر شما نشود بایستی به نکاتی نظیر آبیاری، هرس، کوددهی و سمپاشی به موقع توجه بسزایی داشته باشید.

موارد مصرف

در کشورهای خارجی برای شرابگیری، از میوه انگور شامپاین استفاده می‏شود. البته در کشور ایران، مردم بومی استان‏ها از میوه این نهال انگور فرآورده‏هایی نظیر کشمش، ، شیره، آبغوره و سرکه تهیه می‏کنند. شرکت‏های تولید مواد غذایی نیز از انگور شامپاین جهت تولید انواع دلستر و آب میوه‏های طعم دار طبیعی و گاز دار استفاده می‏نمایند. علاوه بر آن، بسیاری از افراد میوه انگور شامپاین را به منظور تازه خوری مورد استفاده قرار می‏دهند.

خرید و قیمت نهال انگور شامپاین

همانطور که در بخش‏های قبل گفته شد شما می‏توانید با رعایت برخی از نکات، نهال انگور شامپاین را به بهترین شکل پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. اما باید پیش از انجام هر کاری با افراد متخصص و با تجربه مشورت نموده و برای خرید این نهال انگور کمیاب و خاص اقدام کنید. برای خرید نهال انگور شامپاین با قیمتی بسیار عالی و اصالت تضمینی، پیشنهاد می‏شود به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است که شما می‏توانید در هر نقطه از کشور، با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید و نهال انگور مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهید و آن را در کمترین زمان درب محل مورد نظر دریافت نمایید. البته فروش نهال انگور شامپاین در این مجموعه به صورت حضوری نیز انجام می شود ناگفته نماند تمامی نهال های انگور تولید شده در این مجموعه تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی و دارای گواهی اصالت و لیبل می باشند پس با خیال آسوده می توانید خرید نهال انگور شامپاین را از این مجموعه انجام دهید و از خرید خود لذت ببرید.

مشخصات نهال انگور شامپاین


کشور سازنده: یونان

پایه اصلی: قلمه

فاصله کاشت: 3x4

عمر اقتصادی: بسیار بالا

مقاومت در برابر آفات: کم

شروع میوه دهی: مردادماه

میزان آبیاری: روزانه 2 الی 4 لیتر آب

ارتفاع از سطح دریا: تا 2800 متر

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 80 تن

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت