آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور خضری قرمز

خرید نهال انگور خضری قرمز از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور خضری قرمز با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور خضری قرمز در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور خضری قرمز به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور خضری قرمز در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور خضری قرمز، کاشت نهال انگور خضری قرمز، هرس درخت انگور خضری قرمز، نحوه آبیاری انگور خضری قرمز، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور خضری قرمز و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور خضری قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور خضری قرمز را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور خضری قرمز
  •     
  • مشخصات نهال انگور خضری قرمز

معرفی نهال انگور خضری قرمز


مشخصات و خصوصیات نهال انگور خضری قرمز

آیا تابحال به این موضوع اندیشیده‏اید که یکی از برترین میوه‏ها در جهان یعنی انگور، چگونه تولید می‏شود؟ میوه انگور حاصل دسترنج باغداران و رشد نهال‏ها است. البته امروزه تعداد بیشماری از ارقام مختلف انگور در سراسر جهان وجود دارند و هر کدام از آن‏ها قادر به تولید یک نوع میوه انگور هستند. از پرفروش‏ترین و پر استفاده‏ترین انواع نهال‏های انگور در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر می‏توان به نهال انگور خضری قرمز اشاره نمود.

نهال انگور خضری قرمز، برای اولین بار در کشور ایران در سال 1348 توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. البته خوشبختانه این نهال انگور با اکثر آب و هواها سازگاری دارد؛ به همین دلیل، می‏توان نهال انگور خضری قرمز را در تمامی نقاط نیمه گرمسیر و معتدل جهان به بهترین شکل پرورش داد. البته برای پرورش این نهال انگور، بایستی به نکات ضروری توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید.

نهال انگور خضری قرمز از تنه‏ای به رنگ قهوه‏ای روشن با ضخامت نسبتا کم به همراه شاخه‏هایی نسبتا ضخیم و نرم و مقاوم در برابر شکستگی برخوردار است. علاوه بر آن، این نهال دیررس دارای برگ‏هایی پهن به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته می‏باشد. ناگفته نماند که برگ‏های این نهال انگور خوراکی هستند. خوب است بدانید که تنه نهال انگور خضری قرمز به صورت پیچه‏ای رشد می کند؛ به همین دلیل، باید پیش از کاشت این نهال گرمسیر چندین داربست در اطراف باغ خود قرار دهید.

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پرفروش شدن نهال انگور خضری قرمز نسبت به دیگر نهال‏ها شده، میزان باردهی و عملکرد آن است. این نهال انگور، قادر به تولید میوه‏هایی آبدار و لذیذ و بسیار شیرین می‏باشد. میوه‏های نهال انگور خضری دارای پوسته‏ای نسبتا ضخیم به رنگ های مختلف قرمز ،سبز و سیاه به همراه گوشته‏ای ترد و آبدار با هسته‏هایی بسیار ریز می‏باشد. البته انگور خضری قرمز طرفداران زیادی دارد زیرا هر حبه انگور خضری قرمز 5 الی 12 گرم وزن دارد. به بیانی دیگر، هر خوشه انگور خضری قرمز از وزنی معادل 80 الی 350 گرم برخوردار است. لازم به ذکر است که عواملی همچون نوع خاک و کود بر روی وزن و طعم میوه‏های این نهال دیررس تاثیر گذارند.

کاشت نهال انگور خضری قرمز

برای کاشت نهال انگور خضری باید ابتدا عواملی نظیر نیاز سرمایی، شرایط اقلیمی، دمای هوا، میزان بارش و رطوبت، ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا و نوع خاک را مد نظر داشته باشید. فراموش نکنید که مناطقی با آب و هوای معتدل با دمای حداقل 10 و حداکثر 25 درجه سانتی گراد به همراه بارش و رطوبت مطلوب و خاک مناسب با ارتفاع حداثل 1200 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای نهال انگور خضری قرمز محسوب می‏شوند. فراموش نکنید که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور، اوایل دی ماه تا اوایل فصل بهار است.

برای احداث باغ انگور خضری قرمز، باید ابتدا اقدام به خرید نهال نمایید. برای خرید نهال انگور خضری قرمز، بایستی به نهالستان‏های معتبر همچون رویال نهال مراجعه فرمایید تا بتوانید این محصول را با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی خریداری کنید. در مرحله بعد، باید زمین زراعی را برای کاشت این نهال انگور آماده نمایید. برای انجام این کار، باید گودال‏هایی با ژرفای حداقل 60 سانتی متر (باتوجه به ارتفاع نهال) حفر کنید. پس از آن، باید نهال را با دقت فراوان در گودال قرار دهید.

برای انجام این کار، باید با استفاده از یک متر و خط کش، نهال را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و تنها یک بخش آن را درون گودال قرار دهید. در این مرحله، باید مراقب شاخه و ریشه های شکننده این نهال انگور باشید. پس از آن، باید گودال را با استفاده از خاک مناسب و مرغوب زه کشی شده پر نمایید. پس از اتمام مراحل کاشت، باید نهال انگورکاشته شده را با دقت فراوان آبیاری کنید. ناگفته نماند که نهال انگور خضری قرمز پس از کاشت، باید حتما با یک نخ به یک سطح ایستاده بسته شود تا در بادهای شدید و طوفانها دچار آسیب نشود. اگر در زمینه کاشت نهال و احداث باغ اطلاعات کافی ندارید، می‏توانید از کشاورزان با تجربه و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

نیاز سرمایی

از مهم‏ترین نکات و مسائلی که باید در هنگام کاشت و پرورش نهال انگور خضری قرمز به آن توجه بسزایی داشته باشید، نیاز سرمایی است. نیاز سرمایی این نهال انگور 200 الی 600 ساعت با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان باردهی و عملکرد آن کاهش یابد. لازم به ذکر است که با برطرف نمودن شدن نیاز سرمایی نهال انگور خضری قرمز، مقاومت آن را در برابر آب و هوای بسیار سرد و بسیار گرم و سوزان دو چندان می شود.

ارتفاع از سطح دریا

پیش از کاشت نهال انگور خضری قرمز، باید ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را مورد بررسی و سنجش قرار دهید. در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور در زمین زراعی با ارتفاع نامناسب از سطح دریا کاشته شود، ممکن است رشد و میزان عملکرد آن کاهش یابد. برای اندازه گیری ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا، باید از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. طبق نظر کارشناسان، نهال انگور خضری قرمز باید در ارتفاع 1000 الی 1400 متری بالاتر از سطح دریا کاشته شود.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور خضری قرمز جزء نهال‏های زودبازده به شمار می‏آید. این نهال انگور دو سال پس از کاشت شروع به باردهی می کند علاوه بر آن، محصولات این نهال انگور دیررس در اواسط مهرماه می‏رسند. ناگفته نماند که شرایط اقلیمی نظیر دمای آب و هوا، نوع خاک و میزان بارش نقش بسزایی را بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور خضری قرمز ایفا می‏کنند.

میزان عملکرد نهال انگور خضری قرمز نسبت به دیگر ارقام مختلف انگور کمتر است. این نهال انگور قادر است سالانه حدود 40 الی 50 کیلوگرم محصول مرغوب تولید کند. به بیانی دیگر، شما می‏توانید از هر هکتار باغ نهال انگور خضری حدود 30 الی 35 تن محصول در طول سال برداشت نمایید.

عمر مفید نهال انگور خضری قرمز

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پر فروش شدن نهال انگور خضری قرمز نسبت به دیگر انواع ارقام انگور شده، طول عمر مفید آن است. طول عمر مفید نهال انگور خضری قرمز حدود 70 الی 85 سال تخمین زده شده است. البته شما می‏توانید با در نظر گرفتن نکاتی نظیر تهیه خاک مناسب، آبیاری کوددهی به موقع، سمپاشی و هرس میزان عمر اقتصادی این نهال دیررس را چندین برابر افزایش دهید مدت زمان طولانی‏تری از محصولات بی نظیر و با کیفیت آن استفاده نمایید.

هرس

نهال انگور خضری قرمز برای رشد سریع‏تر و باردهی بیشتر، نیاز به هرس شدید دارد. برای هرس انگور خضری قرمز، باید ابتدا ابزارهای مورد نیاز همچون قیچی باغبانی ضدغفونی شده را فراهم نمایید. برای هرس این نهال انگور، می‏توانید از روش‏های دوبندی یا سه بندی استفاده کنید. ناگفته نماند که اگر نهال انگور خضری به موقع هرس نشود، ممکن است رشد و میزان عملکرد آن با افت شدیدی مواجه شود و طول عمر اقتصادی آن کاهش یابد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور خضری قرمز باید ابتدای هر فصل هرس شود. برای هرس این نهال انگور باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن شاخه و برگ‏های سبز و سالم آن جلوگیری نمایید.

خاک مناسب

همانطور که می‏دانید، خاک از مهم‏ترین و پر اهمیت‏ترین عناصر کشاورزی و باغداری به شمار می‏آید. استفاده از خاک خوب برای پرورش نهال انگور خضری قرمز، موجب افزایش رشد و میزان باردهی و تناژ آن می‏گردد. خاک مناسب نهال انگور خضری قرمز بایستی دارای مقدار پی اچ 6 الی 8 و دانه‏های بسیار ریز باشد. برای تهیه خاک مناسب این نهال انگور، می‏توانید مقداری خاک برگ را به همراه برگ‏های خشک و پوسیده و خاک لومی یا ماسه‏ای با کود ازته مخلوط نمایید و ترکیب بدست آمده را پای نهال بریزید.

آبیاری

نهال انگور خضری قرمز برای رشد و باردهی مرغوب، نیاز شدیدی به آب ندارد. شما می‏توانید با آبیاری به میزان کم این نهال انگور، در کمترین زمان ممکن شاهد رشد بیشتر و افزایش میزان عملکرد آن باشید. برای آبیاری این نهال دیررس، باید هر ماه روز یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید. به طور متوسط، هر نهال انگور خضری نیاز به 1200 الی 2100 میلی لیتر آب دارد. لازم به ذکر است که در فصول گرم، باید میزان آبیاری این نهال انگور را افزایش دهید.

کوددهی و سمپاشی

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور خضری قرمز برای رشد بهتر و میزان عملکرد بیشتر، نیازمند خاک مقوی و مناسب است. البته خاک برخی از مناطق از نظر منابع معدنی و آلی فقیر هستند. البته نیازی به نگرانی نیست؛ در چنین شرایطی شما می‏توانید با استفاده از ترفند کوددهی این مشکل را برطرف نمایید. برای کوددهی این نهال انگور، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. فراموش نکنید که برای تقویت این نهال انگور کودهای شیمیایی بایستی از کودهای مایع شیمایی حاوی عناصر پتاسیم، منیزیم، ید، کلسیم، فسفر و هیومیک اسید استفاده نمایید.

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می‏آید، این است که چرا نهال انگور خضری قرمز برای رشد بهتر و باردهی بیشتر نیاز به سمپاشی دارد؟ در برخی از مواقع، آفات و حشرات به نهال‏های تازه کاشته شده هجوم می‏برند و آن‏ها را نابود می‏سازند. از این رو، برای آن که چنین مشکلی گریبان گیر شما نشود، باید از ترفند سمپاشی استفاده کنید. برای سمپاشی نهال انگور خضری قرمز، باید هر سه ماه یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

از دیگر عواملی که موجب پرفروش شدن نهال انگور خضری نسبت به دیگر نهال‏ها شده، میزان مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‏های مختلف است. خوشبختانه این نهال انگور از مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و ویروس‏های گوناگون برخوردار می‏باشد. البته برای افزایش مقاومت و میزان باردهی این نهال انگور بایستی از ترفندهای کوددهی، آبیاری به موقع، سمپاشی و هرس به اندازه استفاده نمایید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف انگور خضری قرمز، می‏توان به تهیه آبغوره و شیره ناب انگور اشاره نمود. همانطور که در بخش‏های قبل اشاره شد، میوه‏های این نهال گرمسیر بسیار آبدار هستند. از این رو، شرکت‏های بزرگ برای تولید آب میوه‏های طبیعی و گازدار از انگور خضری قرمز استفاده می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور خضری قرمز

شما می‏توانید با کاشت و پرورش نهال انگور خضری قرمز، سود بسیار خوبی را از طریق فروش محصولات آن نصیب خود کنید. فراموش نکنید که نهال انگور خضری قرمز نسبت به دیگر انواع نهال‏ها، از قیمت مناسب‏تری برخوردار است. برای خریداری این نهال انگور با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی به صورت حضوری یا آنلاین، می‏توانید به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. ناگفته نماند که شما می‏توانید پیش از انجام هر کاری با متخصصان و کارشناسان نهالستان رویال نهال مشورت نمایید. نهالستان رویال نهال با دارا بودن مجوز از جهاد کشاورزی اقدام به تولید نهال انگور می نماید و به دلیل تولید عمده و فروش بدون واسطه تمامی نهال های خود را با قیمت مناسب تری در اختیار باغداران قرار می دهد.

مشخصات نهال انگور خضری قرمز


کشور سازنده: ایران

حبه انگور: oroid(oral)

خوشه انگور: conicalshouldered

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 30 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: 15 مهر ماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 26 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت