آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور جوین

خرید نهال انگور جوین از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور جوین با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور جوین در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور جوین به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور جوین در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور جوین، کاشت نهال انگور جوین، هرس درخت انگور جوین، نحوه آبیاری انگور جوین، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور جوین و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور جوین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور جوین را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور جوین
  •     
  • مشخصات نهال انگور جوین

معرفی نهال انگور جوین


مشخصات و خصوصیات نهال انگور جوین

از گذشته‏های دور تا به امروز، کشاورزان و باغداران تلاش می‏کنند تا بتوانند با پرورش نهال ها، بهترین محصولات را تولید نموده و روانه بازار کنند. از پرطرفدارترین و پرفروش‏ترین انواع میوه‏ها، می‏توان به میوه انگور اشاره نمود. میوه‏های انگور دارای نژادهای مختلفی می‏باشند و هر کدام از آنها از ظاهری خاص و منحصر به فرد برخوردار هستند. لازم به ذکر است که انگور جوین، بهترین نوع انگور به شمار می‏آید و دارای خواص فراوانی می باشد.

از برترین انواع نهال‏های انگور، می‏توان به نهال انگور جوین اشاره نمود. این نهال انگور، قادر به تولید میوه‏هایی بسیار بازار پسند و بی نظیر است. میوه‏های انگور جوین، از جثه‏ای نسبتا بزرگ به رنگ قرمز روشن و شفاف به همراه گوشته‏ای بی رنگ و بسیار ترد و لذیذ با هسته‏هایی بسیار ریز می‏باشد. وزن هر حبه انگور جوین حدود 4 الی 9 گرم می‏باشد و هر خوشه آن دارای جرمی معادل 80 الی 480 گرم است. لازم به ذکر است که نوع خاک و زمان کوددهی، از مهم‏ترین عوامل موثر بر روی وزن و اندازه میوه‏های نهال انگور جوین به شمار می‏آیند.

نهال انگور جوین، از تنه‏ای نسبتا ضخیم و پیچه‏ای (رونده) به رنگ قهوه‏ای نسبتا تیره به همراه شاخه‏هایی نسبتا نرم اما نازک برخوردار است. برگ‏های این نهال انگور به رنگ سبز روشن هستند و دارای جثه‏ای بزرگ و نسبتا پهن با آوندهای برجسته هستند. ارتفاع این نهال انگور گاهی به بیش از 5 متر می‏رسد. البته برای کاشت و پرورش این نهال انگور، باید ابتدا چندین داربست در اطراف باغ خود نصب کنید تا بتوانید تنه نهال انگور را به آن‏ها ببندید.

نهال انگور جوین برای اولین بار در کشور ایران و در استان خراسان جنوبی شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. البته فراموش نکنید که این نهال انگور از مقاومت بسیار زیادی در برابر شرایط اقلیمی گوناگون برخوردار است. از این رو، کشاورزان و باغداران می‏توانند بدون هیچ مشکلی، نهال انگور جوین را در تمامی نقاط کشور به بهترین شکل ممکن پرورش دهند و از مزایای فراوان آن بهره‏مند شوند.

کاشت نهال انگور جوین

میزان باردهی نهال انگور جوین نسبت به ارقام دیگر بسیار بیشتر است. به همین دلیل، شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور، در کمترین زمان ممکن محصولاتی بی نظیر تولید کنید و سود بسیار خوبی را نصیب خود نمایید. البته برای کاشت نهال انگور جوین باید ابتدا اقداماتی نظیر بررسی شرایط اقلیمی منطقه خود، اندازه گیری میزان بارش و میانگین تغییرات دما و سنجش ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا را به عمل آورید. مناطقی با میزان بارش مطلوب با آب و هوای متعادل با میانگین دمای حداقل منفی 5 و حداکثر 30 درجه سانتی گراد با ارتفاع حداقل 600 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت این نهال انگور به شمار می‏آیند.

برای کاشت نهال انگور جوین، ابتدا باید زمانی مناسب برگزینید. بهترین زمان برای کاشت این نهال گرمسیر، اواسط فصل پاییز تا اوایل فصل بهار (از اوایل آبان ماه الی اواسط فروردین ماه) است. در ابتدا، باید گودال‏هایی در دل خاک به عمق حداکثر 50 سانتی متر به فاصله حداقل 2 متر نسبت به یکدیگر حفر کنید. لازم به ذکر است که قطر گودال‏ها باید حدود 30 الی 35 سانتی متر باشد.

پس از حفر گودال‏ها، باید نهال‏های خریداری شده را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید. لازم به ذکر است که اگر در این مرحله اگر ریشه‏های نهال انگور دچار آسیب شوند، ممکن است اختلالاتی در رشد و میزان باردهی آن به وجود آید. در مرحله بعد، باید با استفاده از یک خاک مقوی و مرغوب گودال‏ها را پر کنید. لازم به ذکر است که نهال انگور جوین پس از کاشت، باید حتما به یک سطح ایستاده نظیر میله یا داربست بسته شود. فراموش نکنید که که آبیاری نهال انگور پس از کاشت، امری ضروری می‏باشد. پس از اتمام مراحل کاشت، باید نهایت سعی و تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید شرایطی مطلوب و عالی برای رشد این نهال انگور فراهم سازید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. البته پیشنهاد می‏شود پیش از انجام اقداماتی جهت پرورش این نهال انگور، با کشاورزان و باغداران با تجربه در این زمینه مشورت فرمایید.

نیاز سرمایی

برای آن که بتوانید میزان عملکرد و تناژ نهال انگور جوین را به حداکثر برسانید، باید ابتدا نیاز سرمایی انگور جوین را سنجش کنید. برطرف نمودن نیاز سرمایی، موجب افزایش رشد و باردهی نهال انگور می‏گردد. نیاز سرمایی نهال انگور جوین مدت 100 الی 600 ساعت با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور بیش از حد در محیط سرد قرار گیرد، برگ و برخی دیگر از اجزای آن به طور کامل از بین می‏روند.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد برای کاشت و پرورش نهال انگور جوین، باید توجه بسزایی به ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا داشته باشید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید در محیطی با ارتفاع حداقل 500 و حداکثر 1400 متر بالاتر از سطح دریا قرار گیرد. لازم به ذکر است که اگر این نهال انگور در زمین زراعی با ارتفاع نامناسب قرار گیرد، ممکن است میزان باردهی آن با افت شدیدی مواجه شود.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور جوین، جزء ارقام زودبازده قرار دارد. این نهال انگور، دو الی سه سال پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. البته هر چقدر که میانگین دمای محیط کاشت بیشتر باشد، زمان باردهی این نهال انگور کاهش می‏یابد. عوامل مختلف دیگری نظیر شرایط اقلیمی، میزان آبیاری، نوع خاک و کوددهی بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور جوین موثر هستند.

یکی از مهم‏ترین عواملی که موجب پرطرفدار شدن نهال انگور جوین در میان دیگر ارقام انگور شده، میزان عملکرد بالای این رقم انگور است. این نهال انگور، قادر است در طول سال حدود 65 الی 80 کیلوگرم محصول با کیفیت و بی نظیر تولید نماید. از این رو، شما می‏توانید در طول سال حدود 70 تن انگور ناب جوین برداشت کنید و سود خوبی بسیار خوبی را نصیب خود نمایید و لذت ببرید.

عمر مفید نهال انگور جوین

گرچه میزان عملکرد نهال انگور جوین بسیار بالا است؛ اما طول عمر اقتصادی این نهال انگور بسیار کم می‏باشد. طول عمر مفید نهال انگور جوین، حدود 80 الی 90 سال تخمین زده شده است. البته شما می‏توانید با رعایت نکات خاصی نظیر هرس، آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع طول عمر مفید این نهال انگور را افزایش دهید. لازم به ذکر است که آفات می‏توانند طول عمر این نهال انگور زودبازده را تا 50 درصد کاهش دهند.

هرس

هرس، از مهم‏ترین فعالیت‏های کشاورزی به شمار می‏آید و نقش پر رنگی را در رشد و میزان باردهی نهال ها ایفا می‏کند. در بسیاری از اوقات، برگ و شاخه‏های پوسیده از تنه نهال آویزان می‏شوند و اجازه تابش نور خورشید به بخش‏های پایین دست آن را نمی‏دهند. در چنین شرایطی، رشد و باردهی نهال با افت شدیدی مواجه می‏شوند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با استفاده از ترفند هرس، از بروز چنین مشکلی پیشگیری کنید. برای هرس نهال انگور جوین، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. البته در نظر داشته باشید که برای هرس این نهال گرمسیر، بایستی از روش‏های دوبندی و سه بندی به همراه ابزارهای مخصوص نظیر قیچی باغبانی استفاده کنید.

خاک مناسب

بسیاری از کشاورزان و باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که خاک مناسب نهال انگور جوین چه خصوصیاتی دارد؟ خاک مناسب این نهال انگور باید به منظور ذخیره رطوبت در مدت زمان طولاتی‏تر، دانه ریز باشد. علاوه بر آن، خاک مناسب این نهال انگور باید حاوی منابع غنی از مواد معدنی و آلی نظیر هوموس، هیومیک اسید، آهن، فسفر، پتاسیم، فیبر و منیزیم باشد. شما می‏توانید مقداری خاک برگ را را به همراه مقداری کود ازته و خاک لومی یا ماسه یا رس مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را پای نهال بریزید. این امر سبب افزایش میزان عملکرد و تناژ آن می‏گردد.

آبیاری

برای تهیه برنامه آبیاری نهال انگور جوین، باید ابتدا به پارامترهای مختلفی نظیر شرایط آب و هوایی، میزان بارش و رطوبت هوا و نوع خاک توجه بسزایی داشته باشید. به طور معمول، نهال انگور جوین هر 10 روز یکبار نیاز به آب دارد. البته در روزهای گرم تابستانی، باید میزان آبیاری این نهال انگور را افزایش دهید تا بتوانید آن را سرحال و شاداب نگه دارید. برای آبیاری نهال انگور جوین به آسان‏ترین شیوه، بهتر است از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای مخصوص استفاده نمایید.

کوددهی و سمپاشی

یکی از راه‏های تقویت و افزایش میزان باردهی و تناژ نهال انگور جوین، استفاده از کودهای مخصوص و مرغوب است. شما می‏توانید با استفاده از کودهای مناسب، مواد مغذی مورد نیاز نهال را تامین کنید و گامی بلند در عرصه رشد سریع‏تر و افزایش چندین برابری عملکرد آن بردارید. برای کوددهی نهال انگور جوین، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. البته بهتر است بجای کودهای حیوانی، از کودهای شیمایی جهت تقویت و افزایش میزان تناژ این نهال انگور استفاده کنید.

خوشبختانه نهال انگور جوین از مقاومت بالایی در برابر حشرات و آفات برخوردار است. اما برخی از آفات نظیر کرم خوشه خوار، می‏توانند موجب کاهش عملکرد و باردهی این نهال انگور شوند. در چنین شرایطی، شما می‏توانید برای برطرف نمودن این مشکل از ترفند سمپاشی استفاده کنید. علاوه بر آن، جهت پیشگیری از هجوم حشرات و آفات بهتر است هر سه ماه یک بار، اقدامات لازم را جهت سمپاشی نهال انگور جوین به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، نهال انگور جوین مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری های مختلف دارد. اما این امر بدان معنا نیست که این نهال انگور نیاز کمتری به رسیدگی دارد؛ شما می‏توانید با آبیاری، کوددهی، هرس و سمپاشی به موقع مقاومت این نهال انگور را در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون دوچندان کنید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور جوین، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. انگور جوین از خواص بسیار بالایی برخوردار است؛ از این رو، بسیاری از افراد ترجیح می‏دهند این میوه مرغوب را به صورت تازه خوری مصرف نمایند. البته برخی از مردم بومی نیز این میوه را درون یک محیط تاریک با هوای خشک قرار می‏دهند تا بتوانند کشمش اعلا و مرغوب تولید نمایند. ناگفته نماند که شرکت‏های تولید آب میوه و سرکه، بزرگترین مشتریان باغات انگور جوین در کشور هستند.

خرید و قیمت نهال انگور جوین

اگر در خرید نهال انگور جوین اصیل شک و تردید دارید، بهتر است پیش از انجام هر کاری با افراد با تجربه و کاربلد در این زمینه مشورت نمایید. نهال انگور جوین نسبت به سایر ارقام از قیمت بالاتری برخوردار است. اما شما می‏توانید با مراجعه به صورت آنلاین یا حضوری به نهالستان رویال نهال، نهال انگور جوین را با قیمتی بسیار عالی و اصالت تضمینی خریداری کنید و درب محل مورد نظر خود تحویل بگیرید. لازم به ذکر است که کارشناسان و متخصصان رویال نهال، قادر به راهنمایی مشتریان به بهترین شکل می‏باشند همچنین بهتر است بدانید نهال انگور جوین در مجموعه رویال نهال به صورت عمده تولید می شود و بدون واسطه به فروش می رسد خرید نهال انگور جوین از این مجموعه به صورت آنلاینی و حضوری امکان پذیر است.

مشخصات نهال انگور جوین


از نظر اقتصادی: تجاری

نوع میوه: میان رس

مورد استفاده: تازه خوری

نوع بازار: بازار پسند

مناسب برای: باغات تجاری

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت