آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های آلبالو

خرید نهال آلبالو

خرید نهال آلبالو مونت مورنسی

خرید نهال آلبالو مونت مورنسی

یکی از ارقام نهال فرانسوی آلبالو مونت مورنسی است. این نهال بیش از چهار قرن قدمت دارد و از گونه های باستانی به شمار می رود. درخت مونت مورنسی دارای رشد متوسط ​​با میوه های قرمز روشن است. این میوه رنگ آبمیوه ای شفاف دارد و وزن آن حدود چهار گرم است. نهال مونت مورنسی یکی از انواع نهال میان رس ​​است. در این گونه معمولاً حدود یک سوم میوه ها روی خوشه های شاخه ها تولید می شود.

آلبالو مونت مورنسی
خرید نهال آلبالو مورلو خوشه ای

خرید نهال آلبالو مورلو خوشه ای

کشور تولید کننده نهال آلبالو خوشه ای مورلو فرانسه می باشد. پایه اصلی نهال آلبالو خوشه ای مورلو، آلبالو تلخ است. آلبالو خوشه ای مورلو فاصله کاشت نهال ها در زمین های مسطح 4×4 و در زمین های شیبدار 5×5 متر است. از نظر رنگ قرمز تیره و از نظر اندازه درشت و گرد است، ظاهر آن کمی شبیه به گیلاس است و معمولاً در هفته دوم اردیبهشت گلهای آن شروع به رشد می کنند. حداکثر ارتفاع در درخت آلبالو خوشه ای مورلو 2 تا 4 متر در نظر گرفته شده است. آلبالو خوشه ای مورلو، عمر مفید آن حدود 30 سال است. وزن آن حدود 5 گرم است و میوه آن معمولاً با دست برداشت می شود. محصول حدود 20 تا 25 تن در هکتار است. درختان آب آلبالو خوشه ای مورلو; هر 10 روز یکبار انجام می شود. زمان گلدهی نهال آلبالو خوشه ای مورلو در نیمه دوم فروردین ماه و زمان برداشت این میوه نیز در هفته آخر خرداد ماه مشخص شده است.

آلبالو مورلو خوشه ای
خرید نهال آلبالو محلی

خرید نهال آلبالو محلی

این رقم نهال آلبالو که آلبالو محلی نام دارد یک رقم ایرانی است. در نیمه دوم فروردین شکوفا می شود و اوایل تیر بهترین زمان برای برداشت آلبالو محلی است. این رقم نهال آلبالو با نام رسمی خود نیز شناخته می شود. رنگ میوه این رقم قرمز تیره و روشن است. این نوع آلبالو نسبت به انواع دیگر کوچکتر است و یکی از ارقام پرمحصول می باشد. خرید نهال آلو با توجه به قیمت آن نسبتاً ارزان است.

آلبالو محلی
خرید نهال آلبالو مجاری پیش رس

خرید نهال آلبالو مجاری پیش رس

این نهال البالو که به آلبالو مجاری پیش رس معروف است یکی از گونه های خزان پذیر است. این نهال در مقایسه با گیلاس گسترش کمی دارد. این نهال خیلی بلند نیست و به راحتی چیده می شود رنگ میوه این درخت آلبالو تیره است، اندازه این میوه بزرگ و گرد و دارای دم کوتاه است. بهترین زمان برداشت آلبالو مجاری از اواخر خرداد تا اوایل تیر می باشد قیمت نهال آلبالو این رقم مناسب می باشد.

آلبالو مجاری پیش رس
خرید نهال آلبالو مجاری دیررس

خرید نهال آلبالو مجاری دیررس

یکی از بهترین انواع نهال البالو است که به نام آلبالو مجاری که در مجارستان به این نام ملقب شده است، شناخته می شود. یکی از گونه های مرغوب قابل کاشت در ایران است. این آلبالو؛ میوه های درشت دارد و رنگ آن قرمز است. یکی از ویژگی های این رقم دیر شکوفه دادن آن است که آن را از سرمای بهاری ایمن می کند. این رقم نهال البالو از اواخر خرداد تا اوایل تیر شروع به گلدهی می کند و در اواخر تیرماه قابل برداشت است.

آلبالو مجاری دیررس
خرید نهال البالو گیسی

خرید نهال البالو گیسی

این درخت آلبالو که گیسی نام دارد در دسته ارقام اقتصادی قرار گرفته است که خاستگاه اصلی آن مجارستان است. باغداران از این نهال استقبال میکنند دلیل آن هم این است که از این نژاد نهال ، تولید محصولات با کیفیت و عملکرد بسیار خوب انتظار می رود. این نهال البالو گیسی از ارقام پایه کوتاه بوده و عمرشان حدود 30 سال براورد کرده اند. سایز میوه ها نیز در مقایسه با انواع دیگر کوچکتر است و طعم ترش مطبوعی دارد. مصرف این آلبالو به صورت تازه خوری برای تهیه مربا و کمپوت مورد استفاده قرار میگیرد.کیفیت میوه های این رقم بسیار بالاست.

البالو گیسی
خرید نهال آلبالو بوترمو

خرید نهال آلبالو بوترمو

محل اصلی و منشاء کشور تولید نهال آلبالو بوترمو؛ مجارستان است. پیوند پایه برای درخت بوترمو آلبالو; آلبالو پایه وحشی یا تلخ است. فاصله کاشت البالو بوترمو 5 5 متر مربع می باشد. ارتفاع درختان آلبالو بوترمو در زمان بلوغ و بزرگسالی به 6 متر می رسد. سرمای مورد نیاز آن بین 600 تا 1600 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد برآورد شده است. بین 25 تا 30 سالگی آنها به حداکثر تولید خود ادامه می دهند. وزن میوه بوترمو به طور متوسط ​​بین 5 تا 6 گرم است. میوه های این رقم 3 ماه پس از گلدهی می رسد. و در ماه های مرداد تا پایان شهریور آماده برداشت هستند. درختان آلبالو بوترمو 2-3 بار در هفته در هوای گرم آبیاری می شوند. این رقم در دسته درختان دیرگل قرار می گیرد. طمان گلدهی درخت آلبالو بوترمو از اردیبهشت تا آخر خرداد می باشد.

آلبالو بوترمو
خرید نهال آلبالو پر بار سیگانی

خرید نهال آلبالو پر بار سیگانی

نهال سیگانی پرمحصول آلبالو محصول مجارستان است. ارتفاع درختان آلبالو سیکانی پربارده در دوره بالغ درختان بسته به نوع آب و هوا و شرایط هواشناسی منطقه بین 4 تا 6 متر است. در پاییز و زمستان، درختان آلبالو باید بین 600 تا 1600 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار داده شوند تا نیازهای خنک کننده خود را پوشش دهند. درختان میوه سیگانی آلبالو عمر اقتصادی بسیار خوبی دارند. در صورت نگهداری و آبیاری مناسب، این رقم می تواند حداکثر تا 25 تا 35 سال به تولید میوه ادامه دهد. آلبالو میوه مثمر سیگانی نسبتا بزرگ، گرد و به رنگ قرمز تیره است. وزن این میوه بین 5 تا 6 گرم است. هر درخت می تواند تا 30 کیلوگرم میوه در سال تولید کند. نهال پربار آلبالو سیگانی از سال دوم شروع به تولید می کند. این بهره وری هر سال افزایش می یابد. و هنگامی که درختان به بلوغ می رسند به حداکثر سطح خود می رسد. میوه های این واریته در هفته آخر خرداد به طور کامل می رسند.

آلبالو پر بار سیگانی
خرید نهال آلبالو گوشواره ای

خرید نهال آلبالو گوشواره ای

خرید نهال آلبالو گوشواره ای این نهال رقم البالو; آمریکایی است. گل های این درخت صورتی رنگ هستند و هنگام باز شدن چهره زیبایی به درخت می دهند.اندازه میوه های این نهال بزرگ و دارای هسته های کوچک است. طبق تحقیقات انجام شده اگر درخت آلبالو گوشواره ای در کنار درخت گیلاس کاشته شود میوه بسیار خوبی خواهد داد. این نوع نهال بیشتر برای مناطق سردسیر مناسب است. کاشت نهال البالو بسیار پرطرفدار بین باغداران است.

آلبالو گوشواره ای

نهال آلبالو = خرید نهال آلبالو

هرآنچه که باید درمورد نهال آلبالو بدانید

خرید نهال آلبالو:

نهال آلبالو یکی از نهال های مثمر تجاری در سطح جهان می باشد و محصول حاصل از آن مصارف مختلفی دارد به همین دلیل یکی از ارقام نهال های پرفروش و پرطرفدار می باشد علاوه براین نهال آلبالو نیاز به مراقبت و هرس خاصی ندارد و از ارقام کم توقع به حساب می آید اما برای خرید نهال آلبالو حتما باید در مورد اقلیم آب و هوایی منطقه کاشت و درباره ی خاک و آب منطقه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید رقم نهال آلبالو مناسب را خرید کنید قبل از خرید نهال آلبالو با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را درباره ی خرید ،کاشت و داشت نهال آلبالو بدست آورید داشتن اطلاعات درست از منبع علمی سایت رویال نهال درباره ی کاشت و خرید نهال آلبالو می تواند کمک شایانی در نیل به هدف احداث باغ آلبالو باشد.

قیمت نهال آلبالو:

عواملی که می تواند بر قیمت نهال آلبالو تاثیرگذار باشد وجود نژادهای مختلف نهال آلبالو می باشد،ارقام مختلف نهال آلبالو از نظر میزان باردهی ،کیفیت محصول،وپایه پیوند با یکدیگر تفاوت دارند و همین عامل سبب متغیر شدن قیمت نهال آلبالو در بازار شده است البته اگر در موقع خرید نهال آلبالو این نهال را از نهالستان های بزرگی چون رویال نهال تهیه کنید می توانید آن را باقیمت مناسب تری خرید کنید.

اقلیم مناسب کاشت نهال آلبالو:

اگر قصد خرید نهال آلبالو و کاشت آن را دارید باید مکان مناسبی را برای کاشت آن انتخاب کنید چرا که انتخاب مکان مناسب برای کاشت نهال آلبالو بر میزان عمر و عملکرد درخت تاثیرگذار می باشد.عوامل اقلیمی نامناسب ممکن است سبب کاهش کیفت محصول تولید شده گردد.کشت تجاری نهال آلبالو در مناطق کوهستانی با تاستان های خشک به خوبی انجام می شود نهال آلبالو نسبت به گیلاس مقاومت بالایی در برابر سرمای بهاره دارد به طوری که مقاومت آن در حد درخت سیب است.اما ممکن است سرمای شدید رشد نهال آلبالو را محدود کند البته امروزه ارقام مختلف نهال آلبالو مقاوم به سرما و گرما در نهالستان هایی چون رویال نهال تولید می شود بنابراین اگر قصد کاشت نهال آلبالو را درمناطق کوهستانی یا گرمسیر داردید می توانید رقم مناسب با اقلیم منطقه خود را انتخاب و با خیال آسوده اقدام به خرید نهال آلبالو از این مجموعه را بکنید.

زمان مناسب کاشت نهال آلبالو:

قبل از خرید نهال آلبالو بایستی درباره ی مناسب ترین زمان کاشت نهال آلبالو اطلاعات کافی داشته باشید مناسب ترین و بهترین زمان کاشت نهال آلبالو با توجه به اقلیم منطقه کشت ممکن است از اواخر فصل پاییز تا اوایل فصل بهار متغییر باشد در واقع می توان گفت بهترین زمان کاشت نهال آلبالو در مناطق معتدل و نیمه سردسیر فصل پاییز ،و در مناطق سردسیر و کوهستانی اواخر زمستان یا اوایل فصل بهار می باشد بهتر است قبل از اقدام به خرید نهال آلبالو ،مناسب ترین زمان کاشت نهال آلبالو را در منطقه خود مشخص کنید جهت مشخص کردن این زمان می توانید از کارشناسان رویال نهال کمک بگیرید.

خرید نهال آلبالو اصلاح شده:

نهال آلبالو با انتخاب ژنوتیپ های برتر شروع شد امروزه نهال آلبالو های پربار و دیرگل جایگزین نهال آلبالو محلی شده است نهال آلبالو اصلاح شده علاوه بر مقاومت بالا در برابر سرما و پربار بودن در مقابل بسیاری از آفات و بیماری های قارچی نیز مقاوم هستند با انتخاب و خرید نهال آلبالو اصلاح شده می توانید باغ آلبالو اقتصادی و تجاری احداث کنید و درآمدی خوبی داشته باشید از جمله ارقام نهال آلبالو اصلاح شده که توسط مجموعه رویال نهال تولید می شود می توان به ارقام نهال آلبالو مجارستان،مورلو،سیگانی،گوشواره ای،بوترمو،گیسی و مورنثی اشاره کرد.

خرید نهال آلبالو دیرگل:

نهال آلبالو زودبازده و دیرگل شامل ارقامی می باشد که شروع باردهی آن ها از سال اول آغاز می شود و باردهی این ارقام از سال سوم اقتصادی به حساب می آید همچنین به دلیل دیرگل بودن در مناطقی با سرمای بهاره دچار آسیب نمی شوند جهت خرید نهال آلبالو زودبازده می توانید با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید.

نهال آلبالو بذری یا نهال آلبالو پیوندی:

اگر قصد خرید نهال آلبالو را دارید توصیه می شود اقدام به خرید نهال آلبالو پیوندی را نمایید زیرا نهال آلبالو پیوند خورده سریع تر به مرحله باردهی می رسد و تبدیل به درختی پربار با محصولی درشت و شیرین می شود اما آلبالو بذر علاوه بر دیرباردهی ممکن است دارای محصولی ریز ،ترش و نامرغوب باشد جهت خرید نهال آلبالو پیوندی می توانید به مجموعه معتبر رویال نهال مراجعه نمایید.

خرید نهال آلبالو یا کاشت بذرآلبالو:

اگر قصد احداث باغ آلبالو به صورت تجاری دارید بهتر است اقدام به خرید نهال آلبالو نمایید زیرا کاشت بذر آلبالو زمان بر و هزینه بر می باشد البته امروزه بسیاری از نهالستان برای تکثیر آلبالو از روش قلمه زدن استفاده می کنند که نتیجه مطلوبی ندارد.

خصوصیات نهال آلبالو:

منشا نهال آلبالو جنوب غرب آسیا می‌باشد ولی کشت نهال آلبالو در کل دنیا رایج می‌باشد. ایران رتبه 6 کاشت و تولید آلبالو را دارد. نهال آلبالو دارای ارقام متفاوت است. نهال آلبالو دارای ریشه سطحی می‌باشد و آب را از اعماق زمین دریافت نمی‌کند بنابراین به آبیاری سطحی نیاز دارد.

نهال آلبالو شباهت خیلی زیادی به نهال گیلاس دارد، ولی میوه انها با هم تفاوت دارد و آلبالو دانه ریز تر از گیلاس می باشد. شاخه‌های نهال آلبالو نرم می باشند. گل‌ های روی شاخه نهال آلبالو چند گلبرگ کوچک دارای رنگ صورتی و بسیار زیبایی می‌باشند و منظره فوق‌العاده زیبایی به طبیعت می‌دهند. ویژگی بسیار حائز اهمیتی که نهال آلبالو دارد خود گرده افشان می باشد و برای باردهی نیاز به گرده افشان ندارد ولی از نهال البالو برای گرده افشانی نهال گیلاس استفاده می کنند. درخت حاصل از نهال آلبالو زود خزان می‌باشد و با شروع فصل پاییز دچار برگ ریزی می‌شود. نهال آلبالو نسبت به سایر هسته داران دیر گل تر می‌باشد که مزیت محسوب می‌شود و به راحتی در مناطقی که مشکل سرمای بهاره وجود دارد می توان کاشت.

نهال آلبالو تولیدی شرکت تولید و اصلاح نهال رویال دارای قد کوتاه واصلاح شده می‌باشد و قد درخت حاصل حدود 4 متر می‌باشد جهت خرید نهال آلبالو اصلاح شده می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید. بین 45 تا 50 سال عمر اقتصادی آن می‌باشد. حداکثر عمقی که ریشه نهال آلبالو می تواند رشد کند 5/1 متر بوده که جذب عمقی آب ندارد.

میوه آلبالو شکلی گرد و کروی دارد در واقع رنگ آن به رنگ سرخ آلبالویی معروف است. طعم میوه حاصل از نهال آلبالو ترش و ملس است. که بصورت تازه خوری، پخت مربا، ژله و شربت... مورد استفاده قرار می گیرد. میوه آلبالو گوشتی می باشد هسته بزرگ و سفتی داخل میوه قرار دارد. به صورت خوشه‌ای و حالت گوشواره‌ای بار می‌دهد. برگ‌های نهال البالو دارای شیار ظریف می‌باشد.

شما را به تماشای ویدیویی از آلبالو دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های آلبالو روی (عکس نهال آلبالو) کلیک کنید


کاشت نهال آلبالو:

1.آماده‌سازی چاله‌ها و کاشت نهال آلبالو: گودال‌هایی با عمق مناسب حفر کنید، در نظر داشته باشید که چون ریشه آلبالو رشد سطحی دارد نیاز نیست چاله عمق زیادی داشته باشد در نظر داشته باشید اندازه چاله را سه برابر طول و عرض ریشه حفر کنید. در واقع در حفر گودال درباره عمق آن افراط و تفریط نکنید.

2.ریشه را داخل گودال قرار دهید ولی فشار ندهید تا ریشه له نشود. سپس خاک دور نهال آلبالو را خوب پاکوب کنید. و بعد از کاشت، نهال را بلافاصله آبیاری انجام دهید تا استقرار نهال آلبالو تازه کشت شده به خوبی انجام شود.

دقت کنید که نهال آلبالو برای رشد کافی و به اندازه به نور کافی حدود 6 تا 7 ساعت در روز احتیاج دارد. در صورت عدم دریافت این مقدار نور ،میوه‌ها بسیار ریز و ترش خواهند شد.

خاک مناسب نهال آلبالو:

درباره خاک مناسب برای کاشت نهال آلبالو باید به بافت خاک بسیار توجه کرد چرا یک خاک مناسب باید دارای مواد مغذی کافی برای رشد ریشه و زهکشی مناسب باشد. خاک مناسب کاشت نهال آلبالو لومی شنی‌می‌باشد. چرا که این نوع خاک هم زهکشی مناسبی دارد هم ظرفیت نگهداری مناسب آب و همچنین دارای مواد مغذی مورد نیاز نهال آلبالو می‌باشد. ریشه نهال آلبالو نسبت به رطوبت زیاد حساس است و دچار خفگی ریشه می‌شود. آلبالو در خاک قلیایی و اسیدی می تواند رشد کند ولی در خاک‌های اسیدی رشد بهتری دارد. خاک مورد نیاز برای کاشت نهال آلبالو دارای مقادیرمناسبی پتاس باشد برای با کیفیت بودن محصول و کود ازت باعث مقاومت نهال در مقابل سرمازدگی می‌شود.

آبیاری نهال آلبالو:

توجه به میزان کنترل شده آبیاری نتایج خوبی خواهد داشت، بهتر است قبل اینکه نهال آلبالو را بکاریم نهال را آبکاری کنیم. یعنی ریشه نهال را به مدت 8 ساعت داخل آب قرار دهید تا زمان کاشت ریشه خشک نشود.

روش های آبیاری نهال آلبالو:

روش غرق آبی: علاوه بر نهال‌ها کل زمین از آب پر می‌شود هزینه این آبیاری کم می باشد ولی آب زیادی هدر می‌رود. این روش، روش نشتی آبیاری محسوب می‌شود بنابراین توصیه نمی‌شود.

روش بارانی: آبیاری بارانی از طریق آبپاش صنعتی صورت می گیرد این روش برای آبیاری نهال آلبالو توصیه نمی‌شود زیرا آب روی شاخه و برگ‌ها می‌ریزد و باعث ایجاد انواع آفات و بیماری‌ها می‌شود.

روش قطره‌ای: بهترین گزینه برای آبیاری نهال آلبالو و اکثر نهال‌ها روش قطره‌ای می باشد چرا که هم باعث صرفه جویی درآب می‌شود هم مقدار آب استفاده شده کنترل شده می‌باشد. اگر چه هزینه آبیاری قطره‌ای زیاد می باشد ولی ارزش صرف هزینه را دارد.

میزان آب مورد نیاز نهال در مناطق مختلف و سنین مختلف متفاوت است بهتر است در سال اول آبیاری نهال را هر هفته‌ یک بار آبیاری کنید و بزرگ شدن نهال نیاز آبی هم بیشتر می‌شود. و دقت کنید با توجه به نیاز درخت آن را آبیاری کنید. در آبیاری از افراط و تفریط بپرهیزید.

نکات مهم درباره کاشت نهال آلبالو:

•آبیاری سطحی نهال آلبالو از اهمیت زیادی برخوردار است.

•اگر رطوبت اطراف ریشه نهال بیش از حد باشد ریشه دچار پوسیدگی می شود، بنابراین علاوه بر میزان آبیاری، نوع خاک و زهکشی آن نیز مهم می‌باشد. بهتر است خاک سطح زیر کاشت نهال آلبالو لومی شنی می‌باشد.

•نهال آلبالو 8 ساعت نور احتیاج دارد، آنها را در سایه یا نزدیک سایر درختان نکارید و فاصله مناسب کاشت را رعایت کنید.

•مناطقی که خشک می‌باشند نهال درخت آلبالو نیاز بیشتری به آبیاری دارد.

•باور بسیار غلطی که درباره آلبالو وجود دارد این است که نیاز به هرس ندارد ولی همه درختان حداقل، هرس فرم را نیاز دارند. بهترین زمان هرس قبل از بیدار شدن جوانه‌های نهال می باشد.

•کوددهی برای نهال آلبالو و قوی شدن درخت و درشت بودن میوه الزامی می‌باشد.

کوددهی نهال آلبالو:

جهت اطلاع از کوددهی برای نهال‌ها و درختان با کارشناسان شرکت رویال نهال در ارتباط باشید. برای کوددهی به نهال‌های آلبالو و حتی بقیه نهال‌ها تنها به یک کود اکتفا نکنید مثلا می‌توانید در فصل پاییز از کود حیوانی برای پای نهال استفاده کنید و در فصل رویش از کود هیومیک اسید استفاده کنید. استفاده از کود‌های 202020 (NPK) نیز بسیار کاربدری است چرا که عناصر مورد نیاز ریشه برگ و تنه را تامین می کند از عناصر اساسی مورد نیاز نهال عنصر‌های نیتروژن، پتاسیم و فسفر است که در کود NPK عناصر تعیین شده ان وجود دارد.

برنامه کوددهی مناسب به طور مداوم با گذر زمان، هزینه دارد ولی خروجی کار رضایت بخش خواهد بود چرا که نهال قوی و سالم و دارای باردهی بالا و میوه با کیفیت خواهد.درختان مانند سبزیجات و صیفی جات واکنش زود هنگامی نسبت به کود ندارند و باید برنامه کوددهی آنها طولانی مدت صورت گیرد. برای باردهی بهتر و بیشتر درخت آلبالو بهتر است از کود پتاس نیز استفاده کنید.

فاصله کاشت نهال آلبالو:

فاصله استاندارد کاشت نهال البالو حدودا 3 * 3 می باشد، رعایت فاصله مناسب کاشت برای نهال آلبالو بسیار الزامی است چرا که اگر فاصله مناسب رعایت نشود میوه‌های حاصل نهال در اثر کمبود و مواد غذایی ریز می‌شود.رعایت فاصله مناسب کاشت نهال آلبالو از الزامات احداث باغ آلبالو می باشد چرا که با بزرگ تر شدن نهال ها ممکن است ریشه ها در خاک و شاخه ها در فضا در همدیگر تداخل داشته باشند.بهتر است قبل از خرید نهال آلبالو و کاشت آن با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید.

نیاز سرمایی نهال آلبالو:

مناطق مناسب جهت کاشت نهال آلبالو مناطق خشک با اب وهوای خشک می‌باشد چرا که مناطقی که تابستان گرم دارند خیلی برای نهال آلبالو مناسب نیست. چرا که گرمای زیادی باعث، چسبیدن دو هسته به هم می شود. و دچار حالت میوه دوقلویی می‌شود. و از نظر اقتصادی بازار پسندی محصول را کاهش می دهد. نهایت سرمایی که نهال آلبالو می تواند تحمل کند حدود 25- درجه است. نیاز سرمایی نهال آلبالو حدود 500 تا 1200 می‌باشد و این میزان سرما برای گلدهی و داشتن محصول با کیفیت لازم می‌باشد.

کاشت نهال آلبالو در مناطق گرمسیر خیلی بازده خوبی نخواهد داشت و باردهی آن خوب نخواهد بود. زیرا نیاز سرمایی نهال آلبالو را نمی‌توانند تامین کنند. فصل مناسب کاشت نهال آلبالو پاییز و زمان خواب نهال نیز هست می‌باشد. در مناطقی که زمستان آن بسیار سرد دارند کاشت در اواخر زمستان و اول بهار مناسب است.

شروع گلدهی و باردهی نهال آلبالو:

با توجه به شرایط آب و هوای منطقه مورد کشت زمان گلدهی نهال آلبالو متفاوت می‌باشد. اواسط و اواخر فروردین زمان گلدهی آلبالو می‌باشد. و جز رقم‌های دیرگل می‌باشد. نهال آلبالو جز ارقامی می باشد که زود بازده و پر بار می‌باشد و از سال‌های اول کاشت زمان شروع باردهی آن می‌باشد. زمان برداشت محصول نهال آلبالو بسته به اقلیم منطقه اواسط و اواخر تیر می‌باشد. میزان باردهی آلبالو در هکتار به 8 تن می‌رسد. هر درخت آلبالو بین 30 تا 50 کیلو باردهی دارد. اگر رسیدگی و کوددهی نهال آلبالو به موقع و اندازه صورت بگیرد باردهی آن فوق‌العاده خواهد بود، باردهی نهال آلبالو هر ساله رو به افزایش می‌باشد و تا زمانی که بالغ شود و به اوج باردهی برسد.

آفات و بیماری‌های درخت آلبالو:

نهال آلبالو تولید شده شرکت رویال نهال در برابر انواع بیماری و آفات مقاوم می‌باشند ولی برخی بیماری‌ها شایع وجود دارند که ممکن است مبتلا نشوند از جمله بیماری خطرناک و مهم آلبالو شانکر باکتریایی می‌باشد. در مناطق با رطوبت بالا این بیماری شایع است. شانکر باکتریایی روی نهال 1 تا چند ساله می‌تواند بروز کند.

عامل بیماری باعث ایجاد شانکر(زخم روی شاخه و تنه) می‌شود. صمغ زرد رنگی از این شانکر‌ها تولید می‌شود. علائم روی برگ بصورت لکه‌های آب سوخته و دارای زاویه دیده می‌شود. لکه‌ها به رنگ قهوه‌ای می‌باشند. کنترل این بیماری از طریق کاشت ارقام مقاوم نهال آلبالو، رعایت فاصله مناسب کاشت و تابش نور خورشید برای تهویه مناسب بین نهال برای جلوگیری از رطوبت بین نهال‌ها استفاده از ترکیبات مسی و مخلوط بردوفیکس. ریشه آلبالو سطحی می‌باشد که با آبیاری بیش از حد دچار پوسیدگی طوقه و ریشه می‌شوند.

آلودگی‌های پس از برداشت:

میوه آلبالو خاصیت تاز خوری دارد(مربا، خشکبار و ...) اگر انبار شود مستعد بیماری قارچی می‌شود. و دچار پوسیدگی شده و از بین می‌رود. میوه آلبالو جز ارقامی از میوه‌ها می‌باشد که نگهداری بعد از برداشت نیاز دارد. تا دچار پوسیدگی نشود و از بین نرود.

هرس نهال آلبالو:

رشد نهال آلبالو به حالت نیمه قائم است وجزء درختان پا کوتاه می باشند ولی با وجود این به هرس فرم دهی نیاز دارند. اما بهتر است بدانید نهال آلبالو به هرس باردهی نیازی ندارد.

هرس فرم دهی نهال آلبالو:

به این صورت می‌باشد که شاخه‌های بیش از حد در هم رفته و رشد کرده و شاخه‌های آسیب دیده حذف شود و درخت حالت منظم داشته باشد.

خواص میوه آلبالو:

میوه آلبالو موجب جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های معضلی از جمله روماتیسم می‌شود. در درمان چربی خون بیماری‌های مربوط به قلب و عروق، اختلال در خواب، کم خونی و حتی درمان استرس بسیار موثر است. وزن میوه آلبالو حدود 5 گرم می‌باشد.

خرید نهال البالو:

با توجه به توضیحات این مقاله احداث باغ آلبالو بسیار پر سود می‌باشد چرا که خواص میوه‌ آلبالو بسیار زیاد می‌باشد و باعث سلامت مغز، قلب، پوست، مو و کبد انسان می‌باشد و استفاده گسترده‌ای دارد. لذا اگر دنبال محصول بازار پسند و پرفروش و اقتصادی می‌گردید می‌توانید روی احداث باغ آلبالو سرمایه‌گذاری کنید.

برای خرید نهال آلبالو شناسه دار و دارای گواهی اصالت و سلامت و نهالی که تضمین داشته باشد می‌توانید با روابط عمومی شرکت رویال نهال تماس حاصل کنید و با دریافت مشاوره رایگان ضمن خرید مطمئن آموزش کاشت و مراقبت بعد از خرید را دریافت کنید.

نکاتی که در خرید نهال البالو باید دقت داشته باشید:

1.تماس با مشاوران شرکت رویال نهال و اطلاع از قیمت نهال آلبالو و انتخاب نهال آلبالو مناسب آب و هوای منطقه شما چرا که آلبالو دارای نیاز سرمایی است و در مناطق معتدل تا سردسیر خوب جواب می‌دهد. در ایران شهر‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، اصفهان، خراسان و حتی تهران از بزرگترین تولید و عرضه کنندگان نهال آلبالو می‌باشند.

2.انتخاب مرکز معتبر و خرید نهال آلبالو شناسنامه دار از آن مرکز: خرید نهال آلبالو دارای گواهی اصالت و گواهی سلامت که نشان دهنده عاری بودن نهال از هر گونه بیماری یعنی نصف راه احداث باغ را طی کردید. خرید چنین نهال البالو فقط و فقط از بزرگترین شرکت تولید نهال در خاورمیانه یعنی رویال نهال امکان پذیر است.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت