آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور شمشیری

خرید نهال انگور شمشیری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور شمشیری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور شمشیری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور شمشیری به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور شمشیری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور شمشیری، کاشت نهال انگور شمشیری، هرس درخت انگور شمشیری، نحوه آبیاری انگور شمشیری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور شمشیری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور شمشیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور شمشیری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور شمشیری
  •     
  • مشخصات نهال انگور شمشیری

معرفی نهال انگور شمشیری


مشخصات و خصوصیات نهال انگور شمشیری

یکی از ارقام انگور که از کیفیت بسیار زیادی برخوردار است و دارای طرفداران بیشماری می‏باشد، نهال انگور شمشیری است. این نهال انگور، در دسته ارقام اصلاح شده برتر قرار می گیرد و از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‏باشد. خوشبختانه امروزه باغداران می‏توانند در تمامی نقاط سردسیر و معتدل، این نهال انگور را پرورش دهند.

از مهم‏ترین عواملی که نهال انگور شمشیری را با با سایر ارقام متمایز ساخته، می‏توان به ظاهر میوه‏های آن اشاره نمود. میوه‏های این نهال انگور، دارای جثه‏ای نسبتا بزرگ و انگشتی مانند هستند. انگور شمشیری که با نام انگشت جادوگر نیز شناخته می‏شود، از پوسته‏ای بسیار نازک به همراه گوشته‏ای بسیار آبدار و ترد و فاقد هسته برخوردار است. لازم به ذکر است که میوه‏های این نهال انگور دارای خواص بسیار زیادی هستند و در بازار قیمت نسبتا گرانی دارند. وزن هر حبه انگور شمشیری حدود 7 گرم و وزن هر خوشه آن مابین 60 الی 600 گرم است.

نهال انگور شمشیری، برای اولین بار در استرالیا شناسایی شد. از این رو، می‏توان نتیجه گرفت که زادگاه اصلی نهال انگور شمشیری، استرالیا است. البته این نهال انگور با اکثر اقلیم‏های سردو معتدل سازگاری دارد؛ به همین دلیل، باغداران می‏توانند نهال انگور را در اکثر نقاط کشور به بهترین شکل پرورش دهند. البته برای کشت و پرورش این نهال دیررس، بایستی به پارامتر و عوامل مختلفی توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید میزان باردهی آن را به حداکثر برسانید. بهتر است پیش از کاشت نهال انگور شمشیری، با افراد متخصص و کاربلد دراین زمینه مشورت فرمایید.

نهال انگور شمشیری دارای ظاهر متفاوت و آراسته‏تری نسبت به سایر ارقام دارد. تنه این نهال انگور، به رنگ قهوه‏ای نسبتا تیره است. علاوه بر آن، شاخه‏های نهال انگور شمشیری بسیار نازک اما مقاوم هستند و به دلیل وزن بالای خوشه‏ها، همیشه در حالت خم و افتادگی قرار دارند. خوب است بدانید که برگ‏های این نهال انگور، از جثه بسیار بزرگی برخوردار هستند و کاملا خوراکی می‏باشند. ارتفاع نهال انگور شمشیری گاه به بیش از 9 متر می‏رسد. البته تنه این نهال به صورت پیچه ای رشد می‏کند به همین دلیل، نیازی نیست نگران برداشت میوه‏های آن باشید.

کاشت نهال انگور شمشیری

در ابتدا باید بدانید که مناطقی با آب و هوای معتدل و نیمه سردسیر با میانگین دمای حداقل منفی 25 و حداکثر 45 درجه سانتی گراد به همراه خاک حاصل خیز و ارتفاع 400 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور شمشیری به شمار می‏آیند. در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور، ابتدای فصل زمستان (اوایل دی ماه الی اوایل فروردین ماه است. البته باید پیش از اقدام به خرید و پرورش نهال انگور شمشیری، زمین زراعی خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید.جهت کاشت نهال انگور شمشیری، باید ابتدا در دل خاک گودال‏هایی به عمق 60 سانتی متر و قطر 35 سانتی متر و فاصله 3 متر نسبت به یکدیگر حفر کنید. پس از حفر گودال‏ها، بایستی خاک‏های نامرغوب را دور بریزید و خاکی مناسب و مقوی را برای پر نمودن آن‏ها آماده نمایید. در مرحله بعد می‏بایست با ظرافت فراوان، نهال‏های خریداری شده را درون حفره‏ها بکارید. در این مرحله، باید نهایت دقت خود را برای جلوگیری از شکستن و خم شدن ریشه‏ها به کار بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر در این مرحله ریشه‏ها دچار آسیب شوند، ممکن است تمامی زحمات شما از بین بروند.

در مرحله بعد، باید با استفاده از خاک مرغوب و مقوی و مقدار بسیار اندکی کود ازته گودال‏ها را پر نمایید. پس از آن، بهتر است تنه نهال‏ها را برای شکل گیری اصولی به یک سطح ایستاده نظیر میله یا داربست ببندید. فراموش نکنید که آبیاری نهال انگور شمشیری پس از کاشت، امری کاملا الزامی و ضروری است. پس از اتمام مراحل کاشت، باید برای فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب نهال انگور شمشیری به چهار عنصر اصلی پرورش یعنی آبیاری، هرس، کووددهی و سمپاشی توجه بسزایی داشته باشید. اگر تجربه و دانش کافی در این زمینه ندارید، بهتر است از باغداران کاربلد و با تجربه برای کاشت نهال انگور شمشیری کمک بگیرید.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی نهال انگور شمشیری 400تا 1200ساعت سرما در دمای 7 درجه سانتی گراد زیر صفر می باشد در واقع با رفع این میزان سرما جوانه های این نهال قادر به جوانه زنی در فصل بهار می باشند

ارتفاع از سطح دریا

یکی از مهم‏ترین نکاتی که پیش از کاشت نهال انگور شمشیری به آن توجه بسزایی داشته باشید، ارتفاع از سطح دریا است. در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور در ارتفاع نامناسبی از سطح دریا کاشته شود، ممکن است میزان باردهی و طول عمر اقتصادی آن به حداقل برسد. به همین دلیل، باید قبل از کاشت این نهال انگور ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را به طور دقیق اندازه گیری کنید. مناطقی با فاصله حداقل 300 و حداکثر 1900 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین گزینه برای کاشت این نهال انگور محسوب می‏شوند.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور شمشیری، جزء ارقام زودبازده به شمار می‏آید. این نهال انگور در سال چهارم و پنجم پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. البته خوب است بدانید که عواملی نظیر تغییرات آب و هوایی و شرایط اقلیمی بر روی زمان باردهی نهال انگور شمشیری تاثیر گذارند. ناگفته نماند که میوه‏های این نهال انگور در اواسط شهریور ماه به طور کامل می‏رسند.

خوشبختانه هر اصله نهال انگور شمشیری قادر به تولید حداقل 55 کیلوگرم محصول ناب در طول سال است. باغداران می‏توانند با رعایت اصولی نظیر هرس، آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع سالانه حدود 40 الی 60 تن انگور ناب شمشیری از هر هکتار باغ خود برداشت کنند و از این طریق، صاحب سود بسیار خوبی شوند.

عمر مفید نهال انگور شمشیری

خوب است بدانید که عواملی نظیر شرایط اقلیمی، نوع خاک، دما و میزان تابش نور خورشید و میزان رسیدگی بر روی طول عمر مفید نهال انگور شمشیری تاثیر گذارند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، طول عمر مفید و اقتصادی این نهال دیررس، حدود 80 سال است. البته شما می‏توانید با رعایت نکات و اصول ذکر شده، طول عمر اقتصادی نهال انگور شمشیری را تا 100 نیز برسانید. به خاطر داشته باشید که زیاده روی در کوددهی، آبیاری و سمپاشی موجب کاهش طول عمر مفید این نهال گرمسیر دیررس می‏گردد.

هرس

همانطور که در قسمت‏های قبل اشاره شد، هرس یکی از اصول پرورش نهال انگور شمشیری و سایر ارقام انگور محسوب می‏شود. در این فرآیند، بخش‏های پوسیده از تنه جدا می‏شوند و فرصت رشد سریع‏تر و بهتری را برای قسمت‏های سالم و تازه فراهم می‏سازند. حال سوال اینجاست که چه زمان باید برای هرس نهال انگور شمشیری باید اقدام کنیم؟ برای انجام این کار، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. البته اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های پوسیده شده و آویزان جلوی رشد بخش‏های سالم و تازه را گرفته اند، باید سریعا نهال انگور را با استفاده از روش‏های دوبندی یا سه بندی هرس کنید.

خاک مناسب

خاک در رشد و بقای گیاهان و درختان، نقش پر رنگی را ایفا می‏کند. برای آن که بتوانید شاهد رشد و باردهی بسیار مطلوب نهال انگور شمشیری باشید، بایستی برای رشد آن از خاک مناسب و مرغوب استفاده نمایید. یکی از سوالاتی برای بسیاری از زراعتکاران پدید می‏آید، این است که خاک مناسب نهال انگور شمشیری باید چه ویژگی‏هایی داشته باشد؟ در ابتدا، خاک مناسب رشد این نهال دیررس باید دانه ریز بوده و حاوی مقادیر معدنی وآلی مناسبی باشد. علاوه بر آن، میزان اسیدیته خاک مناسب این نهال گرمسیر باید بین 5 الی 6 باشد. شما می‏توانید برای تهیه خاک مناسب نهال انگور شمشیری، مقداری خاک لومی را با خاک برگ و درصد بسیار کمی کود ازته مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را پای نهال بریزید.

آبیاری

آبیاری دقیق و به موقع، از دیگر اصول پرورش صحیح نهال انگور شمشیری به حساب می‏آید. شما می‏توانید با داشتن یک برنامه آبیاری دقیق، شاهد افزایش چندین برابری میزان باردهی و تناژ نهال انگور شمشیری باشید. برای آبیاری این نهال انگور گرمسیر در روزهای گرم تابستانی باید هر 10 الی 15 روز یکبار و در روزهای زمستانی، می‏بایست هر 20 الی 25 روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. جهت آبیاری نهال انگور شمشیری با کمترین مصرف آب، می‏توانید از سیستم‏های قطره‏ای پیشرفته و مدرن استفاده نمایید.

کوددهی و سمپاشی

در برخی از مواقع، خاک به تنهایی قادر به تامین مواد مغذی نهال نیست؛ در چنین شرایطی، ممکن است رشد و میزان عملکرد نهال انگور شمشیری به حداقل برسد. البته نیازی به نگران نیست؛ شما می‏توانید با استفاده از کودهای مرغوب و با کیفیت، این مشکل را برطرف کنید. برای کوددهی نهال انگور شمشیری باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. لازم به ذکر است که برای کوددهی این نهال دیررس، بهتر است از کودهای شیمایی مایع مناسب استفاده کنید.

آفات و حشرات، می‏توانند یک چالش بسیار بزرگ و ترسناک برای باغداران و کشاورزان محسوب شوند. آن‏ها با تغذیه از مواد مغذی درون نهال‏ها، رشد و میزان تناژ آن‏ها را کاهش می‏دهند. البته شما می‏توانید با سمپاشی به موقع از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. برای سمپاشی نهال انگور شمشیری، باید هر سه الی چهار ماه یکبار اقدام نمایید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور شمشیری، مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون از خود نشان می‏دهد. اما این امر بدان معنا نیست که هیچ نوع آفت و بیماری قادر به از پای در آوردن این نهال نیستند؛ برخی از آفات و بیماری‏ها می توانند نهال انگور شمشیری را همانند شمع در باد، از بین ببرند. از این رو، باید با استفاده از ترفندهای آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس به موقع مقاوت نهال انگور شمشیری را به حداکثر برسانید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور شمشیری، می‏توان به شرابگیری اشاره نمود. امروزه در کشورهای خارجی، شرکت‏های گوناگون و حتی مردم محلی، برای تهیه شراب از میوه این نهال انگور استفاده می‏کنند. امروزه در کشور ما نیز از انگور شمشیری جهت تازه خوری، تهیه آبغوره و سرکه و شیره و حتی مویز استفاده می‏شود.

خرید و قیمت نهال انگور شمشیری

پیش از خرید نهال انگور شمشیری، باید ابتدا برای استعلام قیمت آن اقدام کنید. خوب است بدانید که عواملی نظیر نوسانات بازار، سن، اصالت و ارتفاع بر روی قیمت این نهال دیررس تاثیر گذارند. جهت خرید نهال انگور شمشیری با قیمتی مقرون به صرفه و اصالت تضمینی به همراه شناسنامه، بهتر است به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. شما با مراجعه به نهالستان رویال نهال، می‏توانید نهال انگور شمشیری را به صورت حضوری یا آنلاین خریداری کنید و لذت ببرید. علاوه بر آن، شما می‏توانید از تجربیات و دانش متخصصان و کارشناسان این مجموعه نهایت بهره را ببرید.

مشخصات نهال انگور شمشیری


منشاء: رقم بومی ایران

فاصله کاشت: 3x4

عمر اقتصادی: 30 سال

ارتفاع از سطح دریا: تا 3000 متر

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 25 الی 30 تن

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت