آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های فندق

خرید نهال فندق

 خرید نهال فندق باتلر

خرید نهال فندق باتلر

نهال فندق باتلر یک نهال محکم و نیرومند است. تنه این شاخه تا حدودی کشیده و قائم است. میوه های نهال در سطح زیرین برگ ها و بین پوسته های محافظت شده یافت می شوند. این فندق ها بزرگ و درشت هستند. به همان اندازه که وزن آنها مانع ماندن آنها روی درخت می شود، پس از رسیدن به آنها به راحتی از روی برگ درخت به زمین می افتند. فندق باتلر نهال قوی و قوی است، این نهال منشاء آن آمریکاست. حداکثر سرمایی که نهال فندق باتلر می تواند تحمل کند، زیر 8 درجه زیر صفر است. عمر اقتصادی این درخت کوچک بین 10 تا 20 سال است. نهال فندق باتلر درختی قوی در برابر آفات است، این درخت در برابر سرما کاملا مقاوم است. این درختچه در هر هکتار 8 تن عملکرد دارد. زمان گلدهی نهال فندق باتلر در فصل بهار است، اگر نهال باتلر بین پاییز و اوایل آذر کاشته شود، گلدهی آن زودتر خواهد بود، در واقع این دوره بهترین زمان برای کاشت نهال است، زیرا در این زمان نهال در حال خواب است. به همین دلیل ریشه زایی آن در خاک بهتر است و رشد و گلدهی آن زودتر اتفاق می افتد.

فندق باتلر
خرید نهال فندق بارسلونا

خرید نهال فندق بارسلونا

نهال فندق بارسلونا نهالی تجاری به شمار می آید، این نهال دیرگل است و جزء بهترین فندق ها محسوب می شود، این رقم تاج نیمه گسترده دارد.

فندق بارسلونا
خرید نهال فندق توندا

خرید نهال فندق توندا

نهال فندق توندا متوسط گل است و رقمی تجاری به شمار می آید، سازگاری با هرنوع خاک زراعی را دارد، حساس به بوتری نیس روی است.

فندق توندا
خرید نهال فندق انیس ترکیه (وارداتی)

خرید نهال فندق انیس ترکیه (وارداتی)

نهال فندق انیس ترکیه یکی از انواع فندق تجاری و وارداتی است. همانطور که از نام نهال بر می آید، خاستگاه اصلی آن کشور ترکیه و شهر ازمیر است. البته امروزه به دلیل کیفیت بالا، عملکرد خوب و مقاومت بالا در برابر سرما، این نهال در کشور ما نیز کشت می شود. قیمت نهال به کیفیت محصولات، بازارپسندی محصول و سلامت محصول و ... بستگی دارد. بنابراین هنگام تهیه نهال فندق هرگز به دنبال نهال ارزان قیمت نباشید و قبل از هر چیز کیفیت و سلامت نهال را بررسی کنید. روش اطمینان از سلامت و کیفیت نهال های خریداری شده از نهالستان معتبر است. نهال فندق انیس ترکیه یکی از نهال های مرغوب وارداتی از ترکیه می باشد. ترکیه مهمترین منطقه کشت و تولید فندق در جهان است. اسپانیا و آمریکا رتبه های دوم و سوم را در کشت و تولید فندق به خود اختصاص داده اند. کشور ما ایران ششمین تولیدکننده فندق در جهان است. در ایران استان گیلان با ۸۵ درصد فندق بیشترین تولید را دارد. قزوین، ارومیه و گرگان از دیگر مناطق تولید فندق در ایران هستند. نهال فندق انیس ترکیه درختی قوی و بلند است. این نهال دارای عملکرد سالیانه بسیار بالا و عالی بوده و محصولات آن بسیار درشت و کمی بیضی شکل و نوک تیز می باشد. پوست این فندق شفاف و سبک است. فندق انیس ترکیه یکی از انواع آجیل و بسیار بازارپسند است. این نهال یکی از ارقام درختی کوتاه است و برداشت آسانی دارد. این نهال جزو اولین محصولات زراعی است و به همین دلیل مورد پسند باغداران است. علاوه بر این، این نهال یکی از بهترین واریته های مقاوم به سرما است. بنابراین، برای باغبانانی که تصمیم به کاشت فندق در مناطق سردسیر دارند، کاشت نهال فندق انیس ترکیه ممکن است یکی از بهترین گزینه ها باشد.

فندق انیس ترکیه (وارداتی)
خرید نهال فندق ماکادمیا

خرید نهال فندق ماکادمیا

فندق ماکدمیا یکی از درختانی است که میوه آن یکی از با ارزش ترین و گران ترین آجیل های جهان است. این درخت بومی بخش هایی از استرالیا است. میوه این گیاه گرد و کروی است به همین دلیل دارای خواص فراوانی است. به آبیاری کمی نیاز دارد زیرا کاشت فندق ماکدمیا برای کشاورزان و سایر افرادی که قصد کاشت درخت دارند زمان بر و طولانی است، برای این منظور شرکت های مختلف با کاشت بذر و مراقبت های ویژه رشد درختان را تسهیل می کنند تا مردم اقدام به خرید کنند. درختان جوان تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن از سود اقتصادی درخت استفاده کنند. نهال در واقع نوعی درخت کوچک آماده برای کاشت است. این نوع نهال از طریق بذر یا قلمه تکثیر می شود و در اختیار افراد مختلف قرار می گیرد. نهال های فندق ماکدمیا به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند: نهال های ریشه لخت، نهال های گلدانی و نهال های پیچی کیسه ای یا پیچ نایلونی. برداشت میوه از این درخت نیز آسان است، بنابراین پس از رسیدن میوه، شروع به ریزش می کند و از شاخه گیاه می ریزد و به صورت دستی جمع آوری می شود.

فندق ماکادمیا

نهال فندق = خرید نهال فندق

هرآنچه که باید درمورد نهال فندق بدانید

اطلاعات کلی از خرید نهال فندق تا کاشت ،داشت و برداشت آن:

قبل از احداث باغ فندق و خرید نهال آن بایستی اطلاعات کافی درباره ی نوع رقم مناسب و اقلیم منطقه کاشت داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین رقم را انتخاب کنید و به نتیجه مطلوب برسید پس در ادامه با ما همراه باشید.

فندق درختچه‌ای برگریز به ارتفاع 1/5 متر که گاها به ارتفاع 5 تا 6 متر هم می‌رسد. برگ‌های این درخت په و قایقی شکل دارای ردیف‌های دندانه‌ای می‌باشد فندق دارای گل‌های نر و ماده می‌باشد که گل‌های نر آن 4 تا 8 پرچم دارند. این درخت در تابستان دارای گل‌های سبز و در پاییز زرد رنگ می‌شوند. و گل‌های آن زرد کم نگ می‌باشد البته گل‌های ماده به رنگ قرمز روشن هستند زمان شکوفایی این گل‌ها اوایل بهار قبل از برگ زنی درخت می‌باشد. درخت فندق خود ناسازگار است و گرده افشانی این میوه توسط باد انجام می‌گیرد. میوه‌ی این درخت بسته به نوع رقم 1/5 تا 2/5 سانتی متر طول دارد. زمان برداشت آن پاییز می‌باشد. بل از آنکه میوه‌ی این درخت برسد دارای پوشش سز رنگی است که به مرور زمان خشک و از میوه جدا می‌شود. فندق علاوه بر میوه غذایی برای انسان و برای بعضی از حیواات از جمله سنجاب و پرندگان نیز منبع غذایی محسوب می‌شود. این درخت از زمان های قدیم کشت می‌شود و بومی اروپا و آسیا می‌باشد عمر مفید فندق 80 تا 90 سال می‌باشد.

خرید نهال فندق با کاشت بذر آن:

نهال فندق دارای ریشه‌های افشان می‌باشد و ارقام معمولی آن‌ها پاجوش می‌دهد پس می توان نتیجه گرفت موجب تثبیت خاک و جلوگیری از فرسایش خاک می شود. با کاشت نهال فندق می توان زودتر از کاشت بذر آن به نتیجه رسید درخت فندق جز درختان کم توقع می‌باشد و در مقابل عوال طبیعی مقاوم است و گاهی به عنوان پرچین نیز در باغات استفاده می‌شود. میوه فندق بسیار اقتصادی می‌باشد و امروزه در بازار‌های جهانی 30% از تولید را به خودش اختصاص داده‌است. این میوه‌ نگه داری بسیار آسانی دارد و قابلیت انبار داری را نیز دارا می‌باشد. درخت فندق را می‌توان در زمین های شیب دار نیز کت کرد. آب و هوای مناسب برای کاشت این درخت، معتدل، مرطوب و نیمه سردسیری می‌باشد البته در مناطقی که دارای تابستان‌های خنک و زمستان‌های ملایم نیز هستند کاشت این درخت مناسب می باشد.

خرید نهال فندق مناسب اقلیم منطقه:

کم‌ترین دمایی که این درخت می‌تواند تحمل کند -8 درجه و حداکثر دمای قابل تحمل برای فندق 36 درجه می‌باشد.محدوده دمایی که این درخت تحمل می‌کند 13 تا 16 درجه سانتی گراد می‌باشد. این درخت نسبت به زمستان‌های یخبندان حساس می‌باشد و گرمای بیش ازحد را نیز تحمل نمی‌کند. پس کشت درخت فندق در مناطق کوهستانی و گرمسیر توصیه نمی‌شود. رطوبت مورد نیاز برای عملکرد بهتر این درخت 70 تا 80 درصد می‌باشد البته برا حفظ رطوبت خاک می‌توان از مالچ نیز استفاده کرد.

عوامل موثر بر قیمت نهال فندق:

عوامل مختلفی از جمله نهال اصلاح شده و نهال پاجوش می تواند بر قیمت نهال تاثیرگذار باشد. همچنین عوامل دیگری از جمله سن نهال و تضمین اصالت نهال می تواند بر قیمت نهال تاثیرگذار باشد.

فاصله کاشت نهال فندق:

فاصله کاشت مناسب برای این درخت 4*4 می‌باشد البته نا گفته نماند مکانی که فندق را کشت می‌کنید نباید زیاد بادخیز باشد.

با توجه به فاصله کاشت این درخت در هر هکتار می‌توان 600 اصله درخت فندق کاشت و از سال دوم شروع به بباردهی می‌کند و میزان باردهی آن درهکتار حدودا 3 تن بار می‌دهد مناسب‌ترین سطح ارتفاع برای کاشت این میوه 0 تا 1300 متر می‌باد. زمینی که درخت فندق در ان جا کاشت می‌شود باید کمتر از 5 درصد باشد. در زمین‌هایی با شیب کمتر از 5 درصد فاصله کاشت 4*4 می‌باشد در صورت شیب بیشتر فاصله باید 5*5 باشد.

خاک مناسب کاشت فندق:

فندق با اکثریت خاک‌ها سازگاری دارد. اما برای عملکرد و رشد بهتر حتما باید خاک غنی از املاح معدنی باشد. و دارای بافت سبک باشد تا آب قابلیت نفوذ را داشته باشد. خاک درخت فندق باید ph حدود 6 تا 7/5 داشته باشد.خاکی که فندق در ان کشت می‌شود بهتر است رسی و سنگین نباشد و دارای زهکشی بالایی باشد زیرا ریشه این دخت به خفگی حساس است، اگر فندق را در خاک غنی کشت کنید نیاز به کوددهی نخواهد داشت مگر اینکه علائم کمبود خاک در برگ‌ها نمایان شود. ناگفته نماد آهک نیز باید از 10 درصد کمتر باشد و Ec خاک هم باید از 4 دسی زیمنس کمتر باشد.

آبیاری مناسب:

آبیاری منظم و مرتب باعث افزایش رشد درخت و همچنین موجب گیرایی بهتر نهال و همچنین باعث افزایش باردهی و کیفیت بهتر محصول می‌شود. میزان آب مورد نیاز بر درخت فندق بستگی به شرایط آب و هوای منطقه و میزان بارندگی منطقه دارد. اگر میزان بارندگی در منطه 800 تا 1000 میلی متر باشد می توان نهال فندق را به حالت دیمی کشت کرد. اگر بارندگی از این مقدار کمتر باشد حتما در فصول رشد یعنی از خرداد تا مرداد ماه باید آبیاری انجام شود. بعد از انجام آنالیز آب شوری آب از 2 دسی زیمنس کمتر باشد.

زمان برداشت میوه از اواخر تابستان تا اوایل پاییز نباید بارندگی باشد. روش آبیاری فندق به دو روش غرقابی و قطره‌ای صورت می‌گیرد.

نور:

درختان فندق برای انجام عملیات فتوسنتز نیاز برنور می‌باشد. درختان فندق برای عملکرد بهتر نیازمند به نور آفتاب می‌باشد پس محل کاشت حتما باید نورگیر باشد. روزانه حداقل 8 تا 10 ساعت ر روز کافی باشد.

احداث باغ فندق:

پس از آنالیز خاک با توجه به املاح معدنی موجود در خاک و جنس خاک می‌توان اقداماتی نظیر کوددهی، شخم زنی، و ترکیب خاک را انجام داد و سپس با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک می‌توان رقم سازگار با منطقه را شناسایی و بعد از چاله زنی اقدام به خرید نهال از نهالستان مجوز دار و کاشت آن کرد.

کاشت نهال فندق :

روش های متعددی برای کاشت فندق وجود دارد از جمله می‌توان به کشت بذری ، قلمه زدن ، کاشت نهال ، کاشت پاجوش و خواباندن اشاره کرده .

بین تمامی این روش ها کاشت نهال از متداول ترین تکثیر فندق می باشد با کاشت نهال سریع تر ، نهال فندق سریعتر به مرحله ی باردهی می‌رسد . البته دقت کنید نهال اصلاح شده و مرغوب باید تهیه کنید و زمین هم حاصلخیز باشد .

بهترین زمان کاشت برای نهال فندق فصل پاییز می باشد ، البته در مناطق نیمه سردسیر میتوان اواخر زمستان نیز کشت را انجام میداد .

قبل از تهیه نهال باید چاله ها آماده شود عمق و پهنای این چاله ها باید دو برابر اندازه ریشه نهال باشد .در غیر این صورت نهالی نمی‌تواند ریشه زایی کند .

بعد از قرار دادن ریشه نهال در چاله ، چاله را پر کرده و حتی آبیاری کنید .

شما را به تماشای ویدیویی از فندق دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های فندق روی (عکس نهال فندق) کلیک کنید


آفات و بیماری های فندق:

از جمله بیماری های مهمی که درخت فندق را تهدید می کند ، میتوان به بیماری سفیدک ، شپشک ، شته ، کنه ، کرم سفید ریشه ، شانکر و سوسک چوب خوار اشاره کرد .

سم پاشی درخت فندق :

برای سم پاشی درخت فندق لازم است بیماری های فندق را بشناسیم :

برای درمان بیماری شپشک نرم تن ( باعث ترشح عسلک روی برگ و تنه و‌سرشاخه ها ) میتوان از روغن ولک 4 گرم بصورت سمپاشی زمستانه قبل از گرده افشانی درخت با آن مبارزه کرد .

کنه جوانه خوار :

از مهم ترین بیماری های فندق به شمار می رود و سبب خشکیدگی جوانه های گل می شود که برای مبارزه با آن می توان از پودر گوگرد ، دیازینون و آندوسولفان استفاده کرد.

سفیدک پودری : لکه هایی به رنگ سفید روی برگ ها دیده می شود . این بیماری سبب ریزش برگ ها میشود که برای درمان آن می توان ازسموم سولفور ، مانکوزب استفاده کرد.

برای جلوگیری از ابتلای درخت به این بیماری:

میتوان فاصله کشت اصولی درخت را رعایت کنید و زمین را عمیق شخم بزنید و برگ های آلوده را از سطح خاک جمع کنید .

باکتریوز فندق:

این بیماری سبب خشکیدگی ساقه های یک ساله میشود.

برای جلوگیری از این بیماری سریعا باید محل های آلوده را حذف کنید و ازبین برد همچنین میتوان از طریق ترکیبات مسی برای درمان این بیماری اشاره کرد .

کوددهی خاک درخت فندق:

سه کود ، اسید هیومیک ، اسید آمینه و کلسیم جز کودهایی می باشد که درختان فندق شدیداً به آن ها نیاز دارند . بقیه کودها ازجمله آهن ، فسفات ،پتاس ،روی و....از روی علائم کمبود معمولا تجویز می شوند .

پیشنهاد میشود سالانه 2 الی 3 مرتبه اسید هیومیک برای رشد بهتر درخت استفاده کنید ، کود حیوانی برای اصلاح بافت خاک بسیار مهم می باشد مخصوصا در خاک های سنگین با دادن کود میتوان به نفوذ پذیری خاک کمک کرد ، در مورد کودهای شیمیایی نیز بهترین کودها برای تقویت خاک کود فسفر ، پتاس و ازت می باشد که با توجه به علائمی که روی اجزای درخت ظاهر میشود می توان از این کودها استفاده کرد.

خواص میوه فندق :

فندق یکی از محبوب ترین اجیل ها در دنیا می باشد . میوه ی فندق را با کاهش کلسترول به سیستم قلبی و عروقی کمک فراوانی میکند ، علاوه بر این منبع غنی از منیزیم و کلسیم می باشد و برای حفظ سلامت مفاصل و استخوان ها میشود و از پوکی استخوان جلوگیری می کند ، این میوه دارای ویتامین b6 می باشد . که این ویتامین موجب بهبود و تقدیم سیستم ایمنی بدن می باشد. فندق دارای خاصیت ضد انعقادی می باشد که سلول های سرطانی را مهار می‌کند و همچنین میوه ی فندق از کم خونی جلوگیری کرده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

همچنین این میوه به درمان موهای آسیب‌دیده کمک میکند و موجب تقویت ریشه مویی میشود . و این میوه باعث کاهش استرس و اضطراب ، بهبود زخم و افزایش عملکرد بدن می‌شود .

خرید نهال فندق:

برای احداث باغ فندق و خرید نهال فندق گلدانی مقاوم به سرما و اصلاح شده می توانید با یکی از بزرگترین نهالستان های ایران یعنی نهالستان رویال نهال در ارتباط باشید تمامی نهال های این مجموعه لیبل دار می باشد و زیر نظر کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی تولید و به باغداران عرضه می شود. قیمت نهال فندق با توجه به نوع رقم ، ضمانتی و لیبل دارن بودن متغیر است باغداران عزیز دقت کنید برای اینکه با خیال آسوده به احداث باغ فندق بپردازید ، تا نهال های خود را از نهالستان مجوز دار تهیه کنید تا اصالت نهال قابل اطمینان باشد . برای اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب نوع رقم مناسب ، هرس، کوددهی و آبیاری نهال فندق با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت