آخرین مقالات

ثبت سفارش

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های گردو

خرید نهال گردو

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7

نهال گردو ژنوتیپ برتر رویال تیپ 7 از نظر برگ دهی خیلی دیر برگ ده می باشد، از نظر باردهی درختی است بسیار پربار ، در هر هکتار 8 الی 10 تن باردهی دارد ، دارای خصوصیات مهم آپومکسی و دارای باردهی جانبی است ، مغز گردوی آن بالای 60 درصد است، باردهی مجدد این نهال گردو که ژنوتیپ تیپ 7 نام دارد پس از سرمای بهاره است، مقاوم به سرمای زمستانی است، از جمله نهال های زود خزان است، لترال دهی، فاصله کاشت نهال گردو ژنوتیپ رویال 7 در 7 است، مقاومت و سازگاری این نوع تا ارتفاع 2500 متر از سطح دریا می باشد، باردهی این گردو از سال اول کاشت بوده و از جمله نهال های خود گرده افشان می باشد.

گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7
خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ 9

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ 9

نهال گردو ژنوتیپ رویال تیپ 9 یکی دیگر از ارقام نهال گردو ژنوتیپ برتر تولید اختصاصی نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی می باشد که این نهال گردو در نهالستان تولید و به فروش می رسد، نهال گردو مورد نظر مخصوص مناطق با آب و هوای معتدل رو به سردسی است. قابلیت 5 تن باردهی در هکتار را دارد . مناسب ارتفاع 500 تا 1600 از سطح دریا است . از جمله نهال های پوست کاغذی می باشد . باردهی این نوع گردو یکدست است، این رقم نیاز به گرده افشانی نداره چون خود گرده افشان است.

گردو ژنوتیپ رویال تیپ 9
خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال

نهال های ژنوتیپ رویال از جمله (گردو رویال تیپ 7، گردو رویال تیپ گردو ژنوتیپ رویال تیپ 7 پیوندی، گردو رویال تیپ 8، گردو ژنوتیپ رویال تیپ 21، گردو رویال تیپ 30، گردو ژنوتیپ رویال تیپ 9 سردسیری، گردو رویال تیپ 9 پیوندی، گردو رویال تیپ 6، گردو ژنوتیپ رویال تیپ 4، گردو رویال تیپ 4 پیوندی) خیلی دیر برگ ده هستند، بسیار پر بار و حدودا بین 8 الی 10 تن در هکتار باردهی دارند، باردهی آنها جانبی و دارای خصوصیات مهم آپومکسی هستند و همچنین باردهی شان جانبی است، مقاوم به آفات و سرمای زمستانی با قابلیت لترال دهی، باردهی یکدست دارند و فاصله کاشت نهال های ژنوتیپ رویال 7 در 7 است و تا ارتفاع 2500 متر از سطح دریا قابلیت کاشت دارند، باردهی نهال ژنوتیپ رویال پس از سرمای بهاره و زود خزان هستند، درصد مغز گردوی آن بالای 65 درصد تخمین زده شده است، میوه های بسیار درشتی دارند، جدا شدن راحت پوست از مغزیکی از خصوصیت های مهم این گردو می باش ، باردهی از سال اول کاشت، محصول بسیار با کیفیت، خود گرده افشان بدون نیاز به رقمی جهت گرده افشانی است.

گردو ژنوتیپ رویال
خرید نهال گردو فرانکت پیوندی (Franquette)

خرید نهال گردو فرانکت پیوندی (Franquette)

یکی از گونه های خارجی نهال گردو; "فرانکت" است که از آمریکا سرچشمه می گیرد. این نهال گردو عموماً برای هدفی غیر از باردهی استفاده می شود، یعنی برای بارور کردن ارقام دیگر نهال گردو توصیه می شود. مناطق مناسبی که باید این نهال گردو کاشته شود از ارتفاع حدود 550 تا 1300 متری است. دمای هوای مورد نیاز برای کشت گردو حدود 10 تا 38 درجه سانتیگراد است. قیمت نهال گردو; این نژاد در مورد انواع گردو چندلر و فرنور است. بذر گردو این نهال برای اولین بار در آمریکا کاشته شد. خاک های اسیدی و شور برای رشد درختان گردو مناسب نیستند، علاوه بر این، شخم زدن قبل از کاشت می تواند به نهال کمک زیادی کند. گرده افشانی این نژاد از درختان گردو; این درخت بسیار بلند و مناسب برای سایر درختان تجاری است. محصول این نهال گردو فرانکت پیوندی شامل یک پوسته نازک و یک مغز بسیار بزرگ می باشد. رفتار این درختان گردو شبیه رفتار پدرو و چندلر است. کیفیت محصول گردو فرانکت بسیار مناسب بوده و رنگ مغز آن شیری تا سفید می باشد. یکی از نهال های گردو محبوب در کالیفرنیا فرانکت است که در جغرافیای ایالات متحده به خوبی عمل کرده است. در خرید نهال گردو بهتر است بدانید که ارقام گرده افشانی نیست که همه گل های این نهال شانس باردهی را ندارند.

گردو فرانکت پیوندی
خرید نهال گردو پدرو پیوندی (Pedro)

خرید نهال گردو پدرو پیوندی (Pedro)

این نوع نهال گردو; برای آب و هوای نسبتا سرد مناسب است. درخت این واریته قد نسبتاً کوتاه و پایه کوتاهی دارد. این رقم برای کشت متراکم استفاده می شود. این ژن نهال گردو عملکرد نسبتا خوبی دارد. کاشت این نهال ها در مناطقی با تابستان های خنک توصیه می شود. این گردو نیز بیش از 45 سال عمر اقتصادی دارد. نیاز سرمایی این رقم 0 تا 7 درجه سانتیگراد است. در گذشته بی دلیل نمی گفتند: «هر گردی گردو نیست». یکی از انواع نهال گردو مرغوب که متعلق به کشور آمریکا و رقیب چندلر می باشد گردو پدرو نام دارد. شکوفه‌های برگ‌ها و گل‌های پدرو دیررس است و بسیار شبیه به نهال‌های چندلر است. تفاوت اصلی که در این نهال دیده می شود زمان گلدهی آن است که 14-21 روز دیرتر از چندلر است. قبل از خرید نهال گردو بهتر است بدانید که از نظر اندازه تقریباً کوتاه قد است که به نهال پایه کوتاه نیز معروف است. نیاز سرمایی این گردو بین 400 تا 500 ساعت است.

گردو پدرو پیوندی
خرید نهال گردو چندلر پیوندی (Chandler)

خرید نهال گردو چندلر پیوندی (Chandler)

نهال گردو چندلر غالبا با تراکم و قدرت رشد زیاد باردهی اولیه خود را تجربه میکند و ارتفاع این درخت نیمه قائم می باشد. مناسب ترین فاصله کاشت این نهال گردو به ترتیب فاصله (7،7،7) متر مربع می باشد. نهال چندلر گرده افشانی بسیار خوبی دارد و می توان از آن به عنوان گرده افشان در باغات گردو استفاده کرد. مناسب ترین ارتفاعی که این نژاد می تواند از آن بهره مند شود، بین 750 تا 1500 متر از سطح دریا است. قیمت نهال گردو این نژاد به دلیل عملکرد فوق العاده در رده مناسب و ارزان می باشد. این نهال گردو یکی از معروف ترین نهال های گردو آمریکایی (ایالات متحده) در کشور ما می باشد. چربی مغز گردوی چندلر بسیار مناسب است و دارای مغز با پوسته کاغذی است. تحمل سرمای این نهال بالاست و تا ارتفاعات بین 900 تا 1500 متر عملکرد بسیار خوبی دارد. یکی از مغز های اقتصادی و پرمحصول در ایران و قاره آسیا و آمریکا نامیده شده است. ریشه و گلدهی این درخت در گلخانه ها یا درختان گردو نهالستان مناسب است. پوسته بذر یا مغز گردو چندلر استحکام خوبی دارد. قیمت این نهال گردو در پاییز 1400 حدود 220000 تا 250000 هزار تومان است.

گردو چندلر پیوندی
خرید نهال گردو لارا پیوندی (lara)

خرید نهال گردو لارا پیوندی (lara)

این واریته نهال گردو; این یک رقم با عملکرد بالا است. این رقم زودگل ده است و تنه ای نیمه دراز و نیمه پهن دارد. این گردو برای مناطق سردسیری مناسب نیست. بنابراین در هنگام کاشت این نهال نیازی به همراهی گردو و گرده افشان نیست. اما این گردو; به باکتریوز حساس است. این نوع نهال گردو; قیمت نهال گردو نسبت به سایر ارقام; از این نمونه بذر گردو برای کاشت و ساخت باغ گردو نیز استفاده می شود. زادگاه و خاستگاه اصلی این نهال گردو لارا آمریکا است. این نهال گردوی پیوندی لارا یکی از گیاهان زودگل در کشاورزی و باغداری است که حتی در تابستان گرم نیز از مقاومت خوبی برخوردار است. خرید نهال این نوع گردو از نظر عملکرد و قیمت مقرون به صرفه است. ممکن است در مناطق سردسیر گزینه مناسبی نباشد، اگرچه این نهال دارای پایه بلند و نیمه گسترده است. این درخت گردو به آفات و بیماری های درختان گردو مانند باکتریوز حساس است.

گردو لارا پیوندی
خرید نهال گردو روند پیوندی RDM

خرید نهال گردو روند پیوندی RDM

این واریته نهال گردو; ظرفیت عملکرد بسیار بالایی دارد. مغز این گردو مصرف آجیل بیشتری دارد. زیرا طعم آجیلی این رقم بسیار مطبوع است. رنگ مغز این گردو روشن است. این نهال دمای بالاتر از 45 درجه آسیب می بیند. این نوع از انواع گردو; در برابر سرمای بهاری مقاوم است. برای پر شدن مغز گردو روند و افزایش چربی باید چند هفته قبل از برداشت در دمای 27 تا 33 درجه نگهداری شوند. در مقایسه با بیماری آنتراکنوز، مقاومت خوبی در برابر بیماری خط سیاه ایجاد می کند. نهال گردو روند برای کاشت در مناطق سردسیر و ارتفاعات بالای 1200 متر مناسب است.بعد از رسیدن گردو; در هر شاخه بیش از 30 عدد آجیل خواهید دید و در زمان برداشت این حجم برای باغ گردو قابل توجه خواهد بود.

گردو روند پیوندی
خرید نهال گردو فرنور پیوندی (Fernor)

خرید نهال گردو فرنور پیوندی (Fernor)

خاستگاه و زادگاه اصلی نهال گردو فرنور را به کشور زیبای اروپایی فرانسه نسبت می دهند. این نهال گردو; در مناطق کوهستانی از قدرت منحصر به فردی برخوردار است و در ارتفاعات بیش از 1500 تا 2300 متر رشد می کند. مناسب ترین فاصله ای که برای کاشت گردو توصیه می شود 6، 6، 6 یا 7، 7، 7 متر مربع است. یکی از بهترین نهال های گردو در مناطق سردسیر جهان به شمار می رود. کافی است این گیاه گردو را در چاله یا چاله ای به عمق 70 سانتی متر تا حداکثر 1 متر بکارید. یکی از انواع نهال گردو وارداتی از ایران که کشت آن بیش از 10 سال رونق داشته است متعلق به نژاد فرنور است. توصیه ما این است که این نهال در مناطقی با ارتفاع متوسط ​​بین 1500 تا 2300 متر کاشته شود. این نهال گردو; درخت گردو نسبت به بسیاری از بیماری ها و آفات از جمله بلایت و شانکر باکتریایی تحمل بالایی دارد. قیمت نهال گردو دو ساله; آمریکایی چیزی در پاییز (1400) حدود 220000 تا 250000 هزار تومان است. زیستگاه اصلی این نوع درخت گردو کشور زیبای فرانسه است. جوانه زنی و گلدهی گردو فرنور از بهار شروع می شود و رشد ریشه زایی آن تا اوایل تابستان ادامه خواهد داشت.

گردو فرنور پیوندی
خرید نهال گردو مراغه ژنوتیپ برتر

خرید نهال گردو مراغه ژنوتیپ برتر

این رقم نهال گردو مراغه نام دارد و زودبازده و بسیار مقاوم به سرما می باشد. یکی از ویژگی های متمایز کننده این گردو سایز بزرگ میوه و کاغذی بودن پوسته آن است. بهترین روش کاشت گردو مراغه در باغ مربع شکل است. فاصله کاشت نهال گردو 8*8 متر می باشد. برای کاشت به روش کشاورزی حدود 1 متر و نیم باید شخم زد. لازم است هر سال دور تنه درخت به شعاع 1 تا 1.5 متر شخم زده شود. بهترین فصل برای کاشت نهال گردو اواخر پاییز یا اسفند است.

گردو مراغه ژنوتیپ برتر
خرید نهال گردو وینا پیوندی (vina)

خرید نهال گردو وینا پیوندی (vina)

این گردو رشد بسیار بالایی را دارد. به عبارت دیگر این رقم بسیار پربار (پر محصول) است. این رقم گردو که وینا نام دارد دارای میوه با کیفیت بسیار بالایی است. نهال گردو وینا در زمان برداشت کامل میوه می دهد. این نهال (گردو وینا) با مناطق گرم و خشک سازگاری دارد. میوه این گردو متوسط ​​است. عمر اقتصادی این نهال گردو بیش از 100 سال است. از نظر خرید نهال گردو نیز این رقم تجاری محسوب نمی شود. اطلاعات بیشتر با کارشناسان نهالستان در تماس باشید.

گردو وینا پیوندی
نهال گردو هارتلی پیوندی (Hartly)

نهال گردو هارتلی پیوندی (Hartly)

این گردو ها بسیار بلند می شوند. به عبارت دیگر، این گونه بسیار پر بار پر محصول هستند. این نوع گردو از کیفیت بالایی برخوردار است. این درخت گردو در اواسط فصل برداشت میوه می دهد. این گیاه برای مناطق گرم و خشک مناسب است. میوه آن متوسط ​​است. عمر اقتصادی این درخت گردو بیش از 100 سال و یکی از ویژگی های بارز این درخت گردو مقاومت آن در برابر بیماری و خشکسالی است. این گیاه به صورت عمودی رشد می کند و وزن مغزهای این رقم 5 گرم است. گردو از این نوع توانایی مقاومت در برابر سرما را ندارد. این درخت مقاومت خوبی در برابر بیماری دارد. میزان آبیاری این گیاه 15 لیتر در 15 روز می باشد. متأسفانه ساقه های این گردو در اثر سرمازدگی آسیب می بیند. هارتلی یکی از درختان گردوی پیوندی است. فروش این نهال گردو در نهالستان رویال نهال. گردو هارتلی یکی از درختان بومی آمریکاست که در فصل بهار با فاصله 15 روز نسبت به چندلر و پدرو شروع به شکوفه دادن می کند. زمان انتشار این درخت معمولا دو هفته پس از عبارات ذکر شده می باشد. این گردوها دارای رشد متوسط ​​و عملکرد قابل قبولی هستند. از این خرید نهال می توان برای گرده افشانی محصولاتی مانند فرانکت و روند استفاده کرد. انتخاب مناسبی برای راه اندازی مزرعه تجاری گردو می باشد.

گردو هارتلی پیوندی
خرید نهال گردو دماوند

خرید نهال گردو دماوند

این نوع نهال گردو نسبتاً به بیماری بلایت حساس است. این نهال به بسیاری از بیماری ها مانند سیاه زخم مقاوم است. رنگ مغز میوه این نوع گردو قهوه ای روشن است. همچنین گردو دماوند دارای ضخامت متوسطی از پوسته چوبی است. به نظر می رسد این نهال را نمی توان در رده بهترین ارقام نهال گردو نام برد. این رقم نهال گردو دارای حداکثر عملکرد میوه 3 تا 3.5 تن در هکتار می باشد. نهال گردو یکی از اقلام پرطرفدار در تهران است. از بین ارقام ایرانی الاصل که مربوط به اطراف تهران است، نهال را گردو دماوند می نامند. درخت آن معمولاً بلند و متوسط ​​و شاخه های آن باز و متراکم است. این نهال گردو مقاومت خوبی در برابر آنتراکنوز، بلایت و ... دارد. این نوع گردو دارای پوسته چوبی سخت بوده و میزان چسبندگی بین دو نیمه پوسته چوبی آن متوسط ​​است. در ارتفاعات بالای 1800 متر به عنوان یکی از بهترین نهال های بومی شناخته می شود.

گردو دماوند
خرید نهال گردو رقم جمال Z63

خرید نهال گردو رقم جمال Z63

نهال گردو جمال پیوندی یک رقم ایرانی است که به نام آقای دکتر جمال عاطفی نامگذاری شده است. این رقم برای اولین بار در منطقه ضیاء آباد کاشته شد و سپس با اصلاحات لازم توسط نهالستان رویال نهال امروزه در اکثر شهرهای کشورمان قابل کاشت می باشد. آب و هوای مناسب برای کاشت نهال گردو جمال، آب و هوای معتدل و مرطوب معتدل مدیترانه ای است. این رقم می تواند در مناطق خشک و استپی نیز به خوبی رشد کند. بهترین شهرها برای کاشت نهال گردو; استان آذربایجان؛ همدان; تویسرکان; کردستان; خراسان شمالی، کرمان; خوانسار اصفهان است و... یکی از ویژگی های مهم این رقم، نحوه رشد شاخه ها و برگ های درخت است. درخت گردو دارای رشد متوسط ​​و شاخه های آن باز و پهن است. عمر اقتصادی و بهره وری درخت متناسب است. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای کاشت در اکثر شهرهای کشورمان به حساب می آید، درختان این رقم در هر هکتار قادر به تولید تا 4 تن میوه هستند. .

گردو رقم جمال
خرید نهال گردو کانادایی ژنوتیپ برتر

خرید نهال گردو کانادایی ژنوتیپ برتر

گردو کانادایی یکی دیگر از انواع نهال گردو مناسب برای مناطق کوهستانی ایران است. مغز این نهال گردو; کیفیت خوبی دارد و درخت عملکرد خوبی دارد و در سال دوم پس از کاشت شروع به میوه دادن می کند. اکسین کافی می تواند بهره وری گردو کانادایی را در باغ های 8-10 ساله با وزن 50-60 کیلوگرم در هر درخت فراهم کند. اندازه درختان کانادایی ارتفاع متوسطی دارد و فاصله مناسب برای کاشت این مکنده 7*7 در نظر گرفته شده است. برای استفاده در صنایع مختلف مانند پخت پای اسپند، کنسرو و صنایع بهداشتی. این نهال گردو; می توان آن را در ارتفاعات بالا مانند انواع آب و هوای خنک کشت کرد. از دیگر خصوصیات این نهال باردهی در سال دوم یا سوم است. می توان گفت این نوع نهال از سال اول مثمر ثمر است. در باغ گردو 8 ساله میزان عملکرد هر درخت گردو بیشتر از این گردو است. 50 تا 60 کیلو است. هنگام کاشت نهال گردو؛ فاصله 6*7 رعایت شود همچنین می توان آن را مناسب ترین روش برای کاشت این نوع واریته مربعی دانست. قیمت نهال گردو; در این رقم نسبت به سایر ارقام سردسیر بسیار مقرون به صرفه است. یکی از ارقام گردو دیرگل است و باردهی آن از نهال های گردو زودبازده محسوب می شود.

گردو کانادایی ژنوتیپ برتر
خرید نهال گردو بيلچك (bilecik)

خرید نهال گردو بيلچک (bilecik)

یکی از انواع نهال گردو نهال گردو بیلچک است که زود میوه میدهد (زود به قمر نشستن) ولی دیر گل است. این نهال یکی از پربارترین نهال ها محسوب می شود. اندازه میوه این رقم گردو راضی کننده است. درصد مغز این نوع آجیل 70-75 درصد است. همچنین مغز گردو آن رگه دار است. یکی از ویژگی های بارز این رقم مقاومت آن در برابر باکتریوز است. بنابراین این نژاد نهال گردو به صورت نیمه گسترده کشت می شود. همچنین قیمت نهال گردو در این نژاد ارزان نیست.

گردو بيلچک
خرید نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی ژنوتیپ برتر

خرید نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی ژنوتیپ برتر

این واریته نهال گردو; که گردو خوشه ای اسرائیلی تخم مرغی نام دارد دارای رشد مناسب و نسبتاً زیادی دارد. این درخت گردو زود گل می تواند گاهی تا ارتفاع 10 متر رشد کند. میوه این نوع درخت کوچک است. شکل میوه این رقم نسبتاً تخم مرغی شکل خواهد بود. رنگ مغز گردو اسرائیلی تخم مرغی نسبتاً شیری تا سفید است. این نوع نهال را می توان نسبتاً دیرگل نامید. این نهال؛ عملکرد خوبی نشان می دهد، اما مغزهای آن کوچک است. احداث باغ درختان گردو; در این شکل کشاورزان این کار را انجام می دهند. خرید هر ساله نهال این گردو نیز مورد توجه باغداران قدیمی است.

گردو اسرائیلی تخم مرغی ژنوتیپ برتر
خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

گردو خوشه ای اسرائیلی (فلسطینی) در بین انواع نهال گردو به اصلاح ژنوتیپ نامیده می شود که بازدهی بالایی دارد (پربار و زودبازده) ، برخی ها گردو خوشه ای اسرائیلی را گردو خوشه ای فلسطینی می نامند. تعداد گردو های قابل انتظار روی هر شاخه 15 تا 25 عدد می باشد.درختان این نهال گردو از نظر ارتفاع دارای ارتفاع متوسط ​​و پایه کوتاه می باشند. از نظر جهاد کشاورزی این رقم گردو خوشه ای نیز مثمر ثمر و زودرس است و پس از دو سال به میوه اولیه خود می رسد. بهترین زمان برای پیوند این نهال گردو از 24 تیرماه تا اوایل مرداد ماه می باشد. گردوی اسرائیلی خوشه ای که به نام نهال گردوی فلسطینی نیز شناخته می شود، نوعی گردوی ایرانی است این نهال گردو از قدیم به این نام معروف بوده و ما آن را گردوی فلسطینی نیز می نامیم. گردوی این درخت اندازه نسبتا کوچک و متوسطی دارد اما از طرفی بسیار پر بار است. معمولاً در هر شاخه حدود 15 تا 25 آجیل ظاهر می شود. پس از کاشت، باردهی اولیه آن در حدود 9 تا 18 ماه آغاز می شود. قیمت نهال گردو; مانند نهال گردو کاشته شده است. چاله حفر شده در زمین برای کاشت این نهال گردو باید بین 70 سانتی متر تا یک متر باشد. ارتفاع این درخت بالغ خوشه ای اسرائیلی تقریباً 55 تا 85 فوت است و برای آب و هوای سرد و کوهستانی مناسب است.

گردو خوشه ای اسرائیلی
خرید نهال گردو تویسرکان

خرید نهال گردو تویسرکان

قطعا یکی از ژن های منحصر به فرد گردو، نهال گردو تویسرکان است. این یک نژاد ایرانی است که زیستگاه آن شهر تویسرکان می باشد. این نهال ها؛ یکی از گونه های باستانی گردو است که ارتفاع آن به 15 تا 18 متر می رسد. فاصله کاشت گردو؛ بهتر است این نهال تویسرکان حدود ده متر در ده متر باشد. گردوی 10 ساله او سالانه حدود 40 تا 60 کیلو محصول می دهد. قابلیت رشد در ارتفاعات نیز مرتفع و کوهستانی است و کشت آن در ارتفاعات از سطح دریا نیز محدود نیست. بیماری سوختگی گردو یکی از بیماری هایی است که خسارت زیادی به درختان گردو وارد می کند. گردو تویسرکان یکی از انواع نهال یا ارقام مورد علاقه تجار برای صادرات است که بازده خوبی دارد. ارتفاع این درخت گردو 30-20 متر است که یکی از مرغوب ترین گردوهای ایرانی است. فاصله ای که برای کاشت این درخت گردو باید در نظر گرفت 12*12 متر است. بهره وری درخت بالغ 9 تا 10 ساله 40 تا 50 کیلو است. امکان رشد در ارتفاعات کوهستانی را دارد و تا ارتفاع از سطح دریا می توان به احداث باغ درختان گردو خود اختصاص داد.

گردو تویسرکان
خرید نهال گردو ضیاآباد قوداقوز

خرید نهال گردو ضیاآباد قوداقوز

نهال گردو ضیاء آباد قود آقوز رشد گسترده ای دارد ، میوه این گردو بیضی شکل است و رنگ مغز آن قهوه ای روشن ، پوست گردوی ضیا آباد نازک و مقاومت بالایی به بیماری انتراکنوز دارد ، گرده زای این رقم دماوند می باشد.این واریته نهال گردو; که ضبیاء آباد قوداقوز نام دارد در سالهای اول رشد آن بسیار پربار است. این گردو به سرما و گرمای بیش از حد حساس است. این نهال اگر در دوره خواب زمستانی باشد سرمای ۱۱- درجه سانتیگراد را تحمل می کند. اما پس از مدت طولانی رشد، سرمای 2- یا 3- درجه سانتی گراد منجر به آسیب به درخت می شود. همچنین دمای بیش از 38 درجه سانتیگراد باعث آفتاب سوختگی و گاز گرفتن میوه های درخت می شود. خرید نهال گردو; نژاد ضیاءآباد برای مناطق قزوین، الموت، طالقان و ... توصیه می شود.

گردو ضیاآباد قوداقوز
خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی

خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی

گردو خوشه ای فرانسوی یکی از ارقامی است که برای مناطق بسیار سردسیر توصیه می شود، بهترین گردو خوشه ای فرانسوی بومی فرانسه است، این رقم بسیار پربار است، اکثر ارقام خوشه ای فرانسوی دارای میوه های کوچک و همراه با میوه متوسط ​​هستند. ، در حالی که گردوی فرانسوی میوه بزرگی دارد. میوه های این رقم به صورت جانبی در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند و تعداد خوشه های این مغز 10 تا 15 عدد می باشد.درختان این رقم دارای پایه کوتاه بوده و از سال اول شروع به میوه دادن می کنند، بزرگ و دارای پوست نسبتا نازک چربی این گردو نسبتاً زیاد است.

گردو خوشه ای فرانسوی
بذر گردو خوشه ای

بذر گردو خوشه ای

گردو خوشه‌ ای نوعی درخت گردو است. این گردو بیش از 40 سال پیش به ایران و مرکز تحقیقات باغبانی کرج آورده شد و از آنجا پخش و گسترش یافت. در هر خوشه این گیاه 6 تا 24 عدد مغز وجود دارد. این گیاه به مناطق سرد مقاوم است زیرا گل ها دیر باز می شوند و به همین دلیل احتمال سرمازدگی کمتر است. میوه گردوی خوشه ای گرد است که با یک لایه سبز و با برگ های نازک پوشیده شده، پوستی کاغذی ، چوبی که به راحتی با فشار دست شکسته می شود که حاوی مغز گردو است. خواص زیادی دارد و به طریقه های مختلف استفاده می شود.

بذر گردو خوشه ای
خرید نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

خرید نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

یکی از نهال های گردو مرغوب می باشد که مغزی با کیفیت بالا را داراست. باردهی این نهال ها بسیار پربار اما این نوع درخت دیرگل می دهد. پوست درخت گردو شیلی بسیار نازک و کاغذی است. شکل میوه این گونه بیضی است. درصد بالایی از میوه، حدود 80 تا 85 درصد، از هسته میوه تشکیل شده است. رنگ این مهره کهربایی و پوسته این گردو صاف است. هزینه خرید نهال گردو; همچنین متوسط ​​است و برگ‌ها، ساقه‌های جوان و بالای ساقه‌ها درخت را قائم می‌سازد. این نهال گردو را می توان پس از رقم چندلر کاشت نهالی اقتصادی به شمار می آید. گردو شیلی مرغوب و بیضی شکل است و 80 تا 85 درصد مغز آن را مغز تشکیل می دهد. نهال شیلی پربار است و دیرگل و میوه آن پوست کاغذی و بسیار نازک است. خاک اسیدی یا شور می تواند از رشد مناسب درختان گردو شیلی جلوگیری کند. رشد این گیاه حساس است، بنابراین بهتر است احتیاط های لازم برای ریشه و ساقه انجام شود.

گردو شیلی ژنوتیپ برتر
خرید نهال گردو پکان آمریکایی

خرید نهال گردو پکان آمریکایی

رنگ مغز گردوی پکان آمریکایی روشن تا تیره است و روغن و چربی بسیار خوبی دارد. شکل میوه های گردو پکان آمریکایی بیضی است و ارزش غذایی بالایی دارد. پوسته داخلی میوه این نهال گردو نرمی خاصی دارد که باعث سهولت ترک خوردن آن می شود. رابطه مغز گردو با پوسته چوبی آن نسبت به انواع دیگر گردو بسیار مناسب است. مغز این گردو بسیار خوش طعم است و ارتفاع ظاهری این درخت به 20-30 متر می رسد. مغز این نژاد نهال گردو سرشار از ویتامین ها، کلسیم، روی، فسفر و مواد معدنی است. مغز این نوع گردو بسیار درخشان است. شکل میوه آن بیضی است. زیرا میوه درخت گردو پکان آمریکایی جداکننده داخلی سختی ندارد. ارتفاع نهال گردو; این نوع رقم حدود 8 تا 12 متر است که در برخی منابع از 20 تا بیش از 40 متر آمده است. برگ های این نوع گردو 30 سانتی متر است. قیمت نهال گردو در این رقم نسبتاً بالاست. شاید کاخ سفید نیز به این کشف گردو پکان آمریکایی افتخار می کنند.

گردو پکان آمریکایی
خرید نهال گردو سجنو

خرید نهال گردو سجنو

این رقم نهال گردو، که (گردو سجنو) نام دارد مناسب مناطق با یخبندان زیاد می باشد. البته در مناطق با سرمای بهاره هم می توان این نوع گردو را کاشت کرد. پوسته میوه این نوع گردو نازک و صاف است. شاخه های درخت گردو سجنو به صورت گسترده و بزرگ رشد می کنند. این شاخه ها به طور همزمان گل می دهند. دوره گلدهی نهال گردو سجنو 7 روزه می باشد. نمی توان این رقم درخت گردو را جز بهترین درخت گردو، نام برد. خرید نهال دو ساله گردو، در این رقم توصیه می شود.

گردو سجنو
خرید نهال گردو سانلند

خرید نهال گردو سانلند

نهال گردو سانلند دارای برگ های زودرس است اما برگ های آن دیرتر می ریزد. گردو در این سبک، گردو های روشن و براق را دارند و همچنین گل های بسیار زیبایی . گردو سانلند عمر اقتصادی بیش از 50 سال دارد. نیاز آبیاری نهال گردو 15 لیتر در 20 روز می باشد. می توان گفت این نوع گردو به خشکی مقاوم است. قیمت خرید نهال گردو; را از رویال نهال بپرسید.

گردو سانلند
خرید نهال گردو توسرخ پیوندی

خرید نهال گردو توسرخ پیوندی

یکی از انواع نهال گردو، گردوی توسرخ است که به دلیل داشتن مغز قرمز روشن از جذابیت خاصی برخوردار است. این نوع گردو باردهی بسیار بالایی دارد. مغز این نوع گردو به راحتی از پوست آن جدا می شود. پایه این نهال گردو پاکوتاه است. کشت این نوع گردو برای مناطق سردسیر مناسب است. این نهال گردو دیرگل است. اندازه میوه این نوع گردو متوسط ​​و وزن آن 12 گرم است. روش پیوند این گردو همیشه در نزد گلخانه داران و نهال فروشان راز درمان کرونا بوده است. یکی از ارقام نهال گردو خاص و فانتزی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد نهال گردوی تو سرخ است. این نهال دارای گردوهایی با مغز رنگ صورتی مایل به قرمز با اندازه مناسب می باشد. یکی از بارزترین ویژگی های این نهال گردو؛ جداسازی پوشش داخلی از بدنه چوبی (گردو) است. خرید نهال گردو; یعنی خرید نهالهای دیرگل که در مناطق سردسیر کشور بهترین رشد را دارند، بنابراین خشکی شکل آنها کم است. برای کاشت و رشد در باغ گردو؛ بهتر است فاصله کاشت 7*6 متر برای این نهال گردو در نظر گرفته شود.

گردو توسرخ پیوندی
خرید نهال گردو شبین

خرید نهال گردو شبین

این نوع نهال گردو شبین یکی از پرمحصول ترین و زودبازده ترین گردوهای ترکیه می باشد. این نوع گردو به دلیل بهره وری بالا یکی از آجیل های تجاری می باشد. این نهال گردو دیر گل می دهد. پوست گردوی شبین شبیه کاغذ است معروف است به پوست کاغذی، . یکی از ویژگی های این نوع نهال حساسیت آن به نور خورشید و سوختگی است. مناطقی که تابستان های گرم و سوزان دارند برای کاشت این نوع گردو مناسب نیستند. در ترکیه در برخی مناطق این گردو را بهترین درخت گردو می دانند.

گردو شبین
خرید نهال گردو کاما

خرید نهال گردو کاما

این نژاد، نهال گردو، کاما می تواند تا ارتفاع 4-5 متر رشد کند. ویژگی بارز این نهال مقاوم بودن آن در برابر سرما می باشد. محصول این رقم در مناطق یخ بندان خیلی زیاد است. این رقم، درخت گردو، تحمل خوبی به خشکی دارد. سال پنجم کاشت این نهال بسیار پربار است. این نوع نهال گردو سالانه 25 تا 35 کیلو گردو تولید می کند. قیمت نهال گردو دو ساله; از قیمت 110 تا 180 تومن به بالاست.

گردو کاما
خرید نهال گردو یالووا 3

خرید نهال گردو یالووا 3

این نهال (یالووا 3) نسبت به سایر انواع درختان گردو دیگر مقاومت بالایی دارد. کشت این نهال گردو با عملکرد دیررس برای مناطق سرد مناسب است. یکی دیگر از خصوصیات آن این است که به سرعت به بازدهی می رسد. این نهال ها در برابر بیماری باکتریوز مقاوم هستند. ، گردو یالووا 3 منشأ این گردو ترکیه است ، کاشت و خرید نهال های گردو در ترکیه محبوب نیست. فاصله کاشت نهال های گردو خارجی معمولاً در حدود 6x6 است ، اما در گونه های ایران باستان معمولاً 12x12 است.این نهال (یالووا 3) نسبت به سایر انواع درختان گردو دیگر مقاومت بالایی دارد. کشت این نهال گردو با عملکرد دیررس برای مناطق سرد مناسب است. یکی دیگر از خصوصیات آن این است که به سرعت به بازدهی می رسد. این نهال ها در برابر بیماری باکتریوز مقاوم هستند. ، گردو یالووا 3 منشأ این گردو ترکیه است ، کاشت و خرید نهال های گردو در ترکیه محبوب نیست. فاصله کاشت نهال های گردو خارجی معمولاً در حدود 6x6 است ، اما در گونه های ایران باستان معمولاً 12x12 است.

گردو یالووا 3
خرید نهال گردو یالووا

خرید نهال گردو یالووا

منشاء اولیه نهال گردو یالووا; منطقه یالوا در ترکیه است. پس از اصلاحات، اکنون این رقم در کشور ما به طور گسترده کشت می شود. این رقم ترکی عمر اقتصادی بیشتری نسبت به سایر ارقام دارد و حدود 150 سال است. تولید آن عالی است و از سالهای اول پس از کاشت شروع می شود. عملکرد این رقم تا 60 درصد بیشتر از سایر انواع گردو است. آنچه در مورد این گونه مهم است سازگاری عالی آن با اکثر شرایط آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا است. که آن را به رقمی مناسب برای کاشت در 90 درصد باغات کشور تبدیل کرده است عملکرد درختان گردو یالووا تا 6 تن در هکتار می باشد. جذب مغزی گردو یالووا بسیار بالا و حدود 80 درصد است. ارتفاع درختان گردو یالووا حداکثر به 4 متر می رسد. مقاومت این درختان در برابر آفات بسیار بالاست. اگرچه تحمل به خشکی درختان گردو یالووا بسیار بالاست. اما آبیاری درخت گردو یالووا باید به طور منظم انجام شود. تا بهره وری شما به حداکثر خود برسد و سلامت درختان حفظ شود.

گردو یالووا
خرید نهال گردو پاریزین

خرید نهال گردو پاریزین

خرید نهال گردو پاریزین این نژاد به دلیل رشد نسبتا کند آن غیراقتصادی محسوب می شود. پوست گردو پاریزین کاغذی است و یکی از ویژگی های متمایز کننده این واریته نهال گردو است. در برابر باکتریوز بسیار مقاوم است. نهال پاریزین نهال دیرگل است. یعنی در سال سوم میوه می دهد و میوه این نوع گردو بیضی شکل است. این نوع گردو در فرانسه به عنوان گردوی تجاری شناخته می شود. قیمت نهال گردو; در این رقم نسبتاً مناسب است. تولید آن نسبتاً از سال 9 تا 10 در مناطق کوهستانی با رشد خوب خواهد بود.

گردو پاریزین
خرید نهال گردو اسپرلوس

خرید نهال گردو اسپرلوس

نهال گردو اسپرلوس دیر برگ ده است ، بسیار پربار و باردهی مجدد بعد از سرمای بهاره را داراست، لترال دهی و آپومکسی از خصوصیات این گردو می باشد، درصد مغز آن بسیار بالاست ، فاصله کاشت این گردو 7 در 8 می باشد، 100 درصد باردهی جانبی را دارد و خودگرده افشان اسن، عملکرد این گردو اسپرلوس 8 تن در هکتار می باشد، مناسب برای ارتفاع 2300 متر اط سطح دریاست.

گردو اسپرلوس
خرید نهال گردو خوشه ای انگوری (ریز)

خرید نهال گردو خوشه ای انگوری (ریز)

نهال های گردو خوشه ای انگوری ارقام اصلاح شده ای هستند که جزو درختان میوه خوب گردو محسوب می شوند. به طور متوسط ​​در هر دسته از این درخت 5 تا 24 میوه رشد می کند. از نظر اندازه میوه، این نوع درخت متوسط ​​است. رشد این گونه از درختان گسترده است و ارتفاع آن به 20 متر می رسد. نهال گردو انگوری خوشه ای معمولاً زود بارده است و در سال اول و دوم پس از کاشت شروع به باردهی می کند. شکل میوه آن بیضی با دانه ای پر و سالم است. اگر در مناطق معتدل و سردسیر زندگی می کنید این نوع نهال را به شما پیشنهاد می کنیم، از نظر اقتصادی خرید نهال گردو خوشه ای انگوری مورد توجه بسیاری از تجار است. این نوع گردو در میان درختان کم ارتفاع یافت می شود. عمر مفید آن معمولاً بالای 100 سال است اما عمر مفید و اقتصادی آن برای باغدار 30 تا 50 سال است.

گردو خوشه ای انگوری (ریز)
خرید نهال گردو هاروارد

خرید نهال گردو هاروارد

نهال گردو هاروارد منشا آن آمریکاست، میوه این گردو بسیار درشت است و به صورت گرد می باشد، میوه گردو هاروارد صاف و درز آن سفت می باشد، پوست آن کاغذیست و مقاومت نسبتا خوبی به بیماری بلایت دارد، 80 درصد باردهی آن جانبی است، و باردهی 4 عددی دارد.

گردو هاروارد
خرید نهال گردو ممتاز پیوندی

خرید نهال گردو ممتاز پیوندی

نهال گردو ممتاز پیوندی دارای رشد کم است و میوه این گردو به صورت گرد شکل است، چسپندگی در نیمه پوسته چوبی متوسط است، ضخامت پوست این گردو چوبی نازک و باردهی این گردو دو عددی است.

گردو ممتاز پیوندی
خرید نهال گردو های گرده افشان (روند - فرنت - فرانکت) پیوندی

خرید نهال گردو های گرده افشان (روند - فرنت - فرانکت) پیوندی

گردو گرده افشان جهت گرده افشانی رقم های فرنور، و گردو چندلر مورد استفاده قرار میگیرد، و در حد 10 درصد نیاز است که دارای گل نر زیاد و دیرگل باشد، خرید گرده افشان ها با قیمت مناسب در نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی.

گردو های گرده افشان (روند - فرنت - فرانکت) پیوندی
خرید نهال گردو محلی کاغذی

خرید نهال گردو محلی کاغذی

نهال گردو محلی کاغذی از انواع گردوی کیفیت خوب به شمار می روسد، پوست این گردو کاغذی و حساس به سرمای بهاره است، مناسب برای اکثر مناطق کشوررمان می باشد، جز ارقام پایه بلند است و باردهی آن از سال پنج کاشت آغاز می شود.

گردو محلی کاغذی
خرید نهال گردو چندلر و فرنور گلدانی

خرید نهال گردو چندلر و فرنور گلدانی

نهال گردو گلدانی یکی از ارقام نهال گردو با عملکرد بالا می باشد که توسط متخصصین و متخصصین تولید گردیده است.هدف از تولید این نهال گردو داشتن بوته های گردو پربار حتی با فضای کاشت محدود می باشد. دو رقم نهال گردو گلدانی در ایران ایجاد شده است که عملکرد منحصر به فردی دارند. نهال گردو چندلر گلدانی: یکی از ارقام نهال گردو با عملکرد بالا، رقم نهال گردو چندلر است که این نهال گردو را باید در شرایط اقلیمی کاشت که سرمای لازم را داشته باشد و از یخبندان دور نگه داشته شود. با توجه به اهمیت نهال گردو چندلر این گونه در نظر گرفته شد که افرادی که دوست دارند درخت گردویی با بهره وری بالا داشته باشند اما بتوانند آن را در مکانی مانند تراس نگهداری کنند می توانند آن را بکارند. نهال هیکوری چندلر گلدانی گیاهی دیر شکوفه و زودبازده است و از همان سالهای اولیه میوه با کیفیت بالا دیده می شود. ممکن است برخی به دلیل شرایط آب و هوایی آن را دوست نداشته باشند و یا به دلیل کمبود جا نتوانند آن را بکارند و عملکرد منحصر به فرد این واریته نهال گردو را ببینند، از این رو نهال گردو گلدانی پرمحصول پس از یک سال گردو پیوندی گلدانی به بار می رسد. نهال: ارقام پیوندی از نظر باردهی شناخته شده و دارای باردهی هستند. آنها منحصر به گردو هستند. کاشت نهال گردو پیوندی برای مناطق معتدل است و می توانید رقم گلدانی آن را با عملکرد بالا خریداری کنید. نگهداری از ارقام نهال گردو در گلدان بسیار آسان است و می توانید آنها را در فضاهای تراس خود نگهداری کنید، بهتر است شرایط دمایی مناسب را برای این ارقام در نظر بگیرید و آبیاری، هرس و حتی کوددهی را فراموش نکنید.ارقام نهال گردو چندلر گلدانی یکی از مقاوم ترین و سازگارترین انواع نهال گردو در سراسر ایران است. می توانید این گونه های پرمحصول را تهیه کرده و آنها را بکارید.

گردو چندلر و فرنور گلدانی
خرید نهال گردو تولری پیوندی

خرید نهال گردو تولری پیوندی

خاستگاه نهال گردو تولری آمریکا است. از نظر باز شدن و رسیدن میوه شباهت زیادی به هارتلی دارد. و 75 درصد عوارض دارد. عادت رشد نسبتا مستقیم که برای کاشت باغ های متراکم مناسب است. 80 درصد گل های گردو تولری زمانی که گرده های خود را باز می کنند آماده دریافت گرده هستند. تاریخ شروع یک هفته قبل از چندلر و 10 روز قبل از فرانکت است. این رقم خود گرده افشان محسوب می شود و 72 درصد باردهی جانبی دارد. اندازه میوه 13 گرم، پوست چوبی آن نازک است. اما چندلر 53 درصد از مغز را در اختیار دارد.

گردو تولری پیوندی

نهال گردو = خرید نهال گردو

هرآنچه که باید درمورد نهال گردو بدانید
از خرید نهال گردو تا کاشت ،داشت و برداشت نهال گردو

خرید نهال گردو را باید با توجه به اقلیم منطقه، زمین مورد نظرانجام دهید تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید امروزه ارقام مختلف نهال گردو تولید می شود که هر کدام با اقلیم های مختلف آب و هوایی سازگاری دارند به همین دلیل ممکن است انتخاب و خرید نهال گردو برایتان کمی دشوار باشد در این مقاله سعی کرده ایم هر آنچه را که باید در باره ی خرید نهال گردو و نحوه ی کاشت و داشت آن لازم است در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای خرید نهال گردو پربار:

اگر نهال گردو (پیوندی ، بذری خوشه ای ، ژنوتیپ اصلاح شده) را میخواهید خریداری کنید و آن را در هر کجای ایران داشته باشید می توانید به نهالستان های معتبر که تحت نظارت جهاد کشاورزی فعالیت می کنند مراجعه کنید و خرید مطمئن را انجام دهید.

نهالستان رویال نهال یکی از بزرگترین و معتبرترین نهالستان های بزرگ در سطح کشور می باشد که سالانه اقدام به تولید 20 رقم نهال گردو ایرانی و خارجی می کند و در راه احداث باغ گردو همراه شما باغداران عزیز می باشد.خرید نهال گردو از مجموعه رویال نهال در واقع سرمایه گذاری کم ریسکی است پس در ادامه با ما باشید تا روش های خرید نهال گردو و کاشت و داشت آن بیشتر آشنایی داشته باشید.

خرید بهترین نهال گردو:

اگر تمایل دارید که باغ گردویی اقتصادی و تجاری احداث کنید باید قدم اول را درست بردارید .خرید بهترین نهال گردو اولین قدام جهت احداث باغ گردو می باشد اما انتخاب بهترین رقم گردو با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه می باشد بنابراین نمی توان یک رقم نهال گردو را برای همه ی مناطق معرفی کرد.

اما به جرات می توان گفت نهال گردو فرنور،چندلر و ژنوتیب برتر بهترین ارقام نهال گردو می باشند. پیشنهاد می شود قبل از خرید نهال گردو های معرفی شده بهتر است با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید.

بزرگترین نهالستان ها جهت خرید نهال گردو:

برای خرید نهال گردو شناسنامه دار به باغداران عزیز توصیه می شود از نهالستان های معتبری چون رویال نهال،نهال 110 و ایران گردو که مجوز دار از جهاد کشاورزی می باشند اقدام به خرید کنند زیرا علاوه بر هزینه ای که جهت احداث و خرید نهال گردو صرف می کنند عمر خود را نیز صرف پروش این نهال ها خواهند کرد پس با خرید نهال گردو از نهالستان های معتبر و مجوزدار می توانید نتیجه زحمات خود را در کم ترین زمان ببینید.هنگام خرید نهال گردو از نهالستان هایی که ادعا می کنند معتبر هستند تقاضای مجوز تولید را کنید.

قیمت نهال گردو:

قیمت نهال گردو با توجه به سن نهال و داشتن ضمانت و لیبل ممکن است متغییر باشد.اما هنگام استعلام قیمت نهال گردو فریب قیمت های ارزان یا گران را نخورید.رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال گردو و حذف واسطه ،نهال گردو را با قیمت مناسبی در اختیار شما قرار می دهد با خرید نهال گردو از این مجموعه می توانید علاوه بر خرید مطمئن ،از مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش این مجموعه بهره مند شوید علاوه بر این ،کارشناسان این مجموعه معتبر، جهت همکاری برای احداث باغات هکتاری گردو، در منطقه احداث باغ ،حضور به عمل می رسانند و آنالیز فیزیکی و شیمیایی خاک را به صورت رایگان انجام می دهند.

خرید نهال گردو یا پرورش بذر گردو:

همانطور که می دانید، ازدیاد گردو به روش کشت بذر و کشت نهال امکان پذیر می باشد اما کاشت نهال گردو متداول تر از کاشت بذر گردو می باشد و عموما باغات گردویی که در طی چند سال اخیر کشت شده است از طریق کاشت نهال گردو هایی می باشد که در نهالستان ها پرورش داده شده است.به طور یقین می توان گفت خرید نهال گردو به مراتب به صرفه تر از کاشت بذر گردو می باشد زیرا با کشت بذر گردو باغدار باید دوتا سه سال منتظر رشد بذر و تبدیل شدن آن به نهال باشد البته اگر موفق به دستیابی به بذر اصلاح شده باشید.

چگونه نهال گردو مناسب اقلیم منطقه را انتخاب و خرید کنیم؟

اگر در بین ارقام نهال گردو نمی توانید رقم مناسب منطقه خود را انتخاب کنید می توانید با استفاده از مطالب مفید سایت رویال نهال که در رابطه با ارقام نهال گردو نوشته شده است استفاده کنید.مطالب درج شده در این سایت مطابق با علوم و تجارب کارشناسان رویال نهال می باشد.با استفاده از این مطالب وداشتن اطلاعات کافی درباره ی اقلیم منطقه خود می توانید اقدام به خرید نهال گردو مناسب کنید.

نهال گردو تولید شده در مجموعه رویال نهال به سه دسته تقسیم می شود:

1.نهال گردو سردسیری(دیرگل و مقاوم به سرما)

2.نهال گردو نیمه سردسیری و معتدل

3.نهال گردو گرمسیری(مقاوم به گرما)

ویژگی های نهال گردو سردسیری:

از مهمترین خصوصیات نهال گردو سردسیری می توان به مقاومت بالای این نهال گردو در برابر سرما به خصوص سرمای شدید زمستانه و سرمای بهاره اشاره کرد به همین دلیل امکان کاشت نهال گردو سردسیری در مناطقی با سطح ارتفاع بالای 1500متر وجود دارد.همانطور که می دانید در ارتفاعات سطح بالا از دریا امکان افت دما تا دمای منفی20درجه وجود دارد اما با خرید و کشت نهال گردو سردسیری می توان با خیال راحت اقدام به باغداری گردو کرد.

ویژگی های نهال گردو گرمسیری:

نهال گردو گرمسیری به دلیل داشتن گزوموروفی بالا در برابر گرما و دمای بالا امکان کاشت در مناطق گرمسیر را دارد این رقم نهال گردو گرمسیری تحمل دما تا 60درجه بالای صفر را دارد اما باید دارای مدیریت آبیاری به خصوص در ماه های گرم سال باشد.

مشخصات نهال گردو زودبازده:

نهال گردو زودبازده شامل نهال هایی می باشد که از سال اول شروع به باردهی می کنندو جز ارقام اقتصادی به شمار می آیند شما می توانید با خرید نهال گردو زودبازده باردهی نهال گردو را از سال اول مشاهده کنید و دیگر نیاز نیست مثل ایام قدیم ده سال منتظر دیدن نوبرانه درخت گردو بمانید.

ارقام نهال گردو زودبازده:

نهال گردو زودبازده امروز طرفداران بسیاری دارد و جز ارقام پرفروش به حساب می آید.ارقام نهال گردو زودبازده را میتوان با توجه به ویژگی هایی که دارد در مناطق مختلف کشت کرد این ارقام شامل نهال گردو چندلر،فرانکت،فرنور،لارا،دماوند و گردو ژنوتیپ برتر می باشد اگر دنبال خرید نهال گردو زودبازده هستید انتخاب یکی از این ارقام حرکتی کاملا هوشمندانه می باشد.

در خرید نهال گردو، دیرگل یا زود گل بودن اهمیت دارد؟

انتخاب و خرید نهال گردو دیرگل و زود گل با توجه شرایط اقلیمی منطقه اهمیت بسزایی دارد زیرا نهال گردو با توجه به نوع رقمش خصوصیات منحصر به فردی دارد و در صورت انتخاب مناسب نهال گردو میزان باردهی و عملکرد درخت گردو چشمگیر خواهد بود.در مناطق کوهستانی و سردسیر انتخاب رقم نهال گردو دیرگل بسیار مهم می باشد اما در مناطقی با سطح ارتفاع زیر800 متر از دریا می توان ارقام زودگل را کشت کرد.

علت تفاوت قیمت نهال گردو در نهالستان ها:

علت قیمت های مختلف نهال گردو در نهالستان ها می تواند دلایل مختلفی از جمله کیفیت نهال ،تعداد تولید نهال و لیبل دار بودن نهال باشد.قیمت های فوق العاده بالای نهال گردو دلیل بر کیفیت بالای نهال گردو نمی باشد.پس در هنگام خرید نهال گردو می توانید از مکان های معتبر مختلف استعلام قیمت نمایید و قیمت مناسب را انتخاب کنید البته علاوه بر قیمت نهال بهتر است ضمانت و شناسنامه نهال گردو را نیز مد نظر قرار دهید.در بین بیشتر تولید کنندگان نهال ،نهالستان های بزرگ و معتبری چون رویال نهال اقدام به تولید عمده نهال گردو می کنند و به دلیل حذف واسطه ،نهال گردو را با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهند.

در کدام مناطق می توان نهال گردو کشت کرد؟

در کشور ما نهال گردو طرفداران خاص خود را دارد و خرید و فروش آن در سطح گسترده انجام می‌شود. نهال‌ گردو دارای تنوع زیادی می باشد که مناسب کاشت برای اقلیم های آب و هوایی مختلف هستند. با توجه به اینکه نهال گردو با شرایط متنوع اقلیم های آب و هوایی سازگاری دارد کاشت ارقام نهال گردو در اغلب مناطق کشور توسعه یافته است به طوری که به جرات می توان گفت کاشت نهال گردو از ارتفاع 26 متر پایینتر از سطح دریا تا ارتفاع 3000متر بالاتر از دریا امکان پذیر است البته همانطور که می دانید کشت نهال گردو در مناطق شمال غرب کشور و مناطق مرکزی کشور توسعه بسیار یافته است زیرا این مناطق اقلیم سازگارتری برای کاشت نهال گردو دارند.

خرید نهال گردو یکی از مهم‌ترین پارمتر‌های احداث باغ گردو و رسیدن به سود ویژه خواهد بود نکته مهم خرید نهال گردو، خرید از نهالستان معتبر دارای مجوز می‌باشد. البته قبل از احداث باغ گردو باید توجه کنید که به احداث باغ گردو به عنوان یک سرگرمی نگاه می‌کنید یا آن را به عنوان یک شغل پولساز یا کسب و کار ویژه می‌پندارید؟

باید بدانید احداث باغ گردو کمترین هزینه یا بیشترین سود را در بر دارد. بازار فروش محصول حاصل از نهال گردو بسیار داغ است و مصارف آن گسترده می باشد، از مهم ترین انتخاب هایی که باغدار قبل از احداث باغ گردو باید داشته باشد انتخاب رقم مناسب نهال گردو می باشد قبل از خرید نهال گردو باید رقمی را انتخاب کنید که مناسب اقلیم منطقه شما باشد تا بهترین بازدهی و سوددهی را برایتان به همراه داشته باشد. منفعت باغدار گردو و رضایتمندی از محصول آن بستگی به انتخاب نهال گردو مناسب است برای انتخاب رقم مناسب نهال گردو، باغدار باید علاوه بر شرایط اقلیمی به خاک و آب منطقه نیز دقت کافی داشته باشید.

در ادامه هر آنچه که درباره نهال گردو بایستی بدانید را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

مشخصات و خصوصیات نهال گردو:

در عصر حاضر به نهال گردو به عنوان یک درخت اقتصادی می‌نگرند،چرا که جنبه اقتصادی دارد و سوداوری بالایی هم از فروش مغزگردو و چوب دارا می باشد. به همین سبب، کارافرینان باغدار برتر کشور دنبال خرید نهال گردو درجه یک و زودبازده می‌باشند. به طور دقیق براورد شده است که هزینه‌های اولیه تولید و احداث باغ گردو به هیچ عنوان با سود حاصل از آن قابل مقایسه نمی‌باشد و نسبت سود خالص به هزینه‌ها بسیار بیشتر است. تقاضای بازار برای گردو بسیار بالاست به همین دلیل می‌توانید به خرید و کاشت نهال گردو را به عنوان یک شغل سودمند نگاه کنید.

شما را به تماشای ویدیویی از گردو دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های گردو روی (عکس نهال گردو) کلیک کنید


نهال گردو پیوندی و بذری:

انواع نهال گردو با خواستگاه مختلف بصورت بذری و پیوندی موجود می‌باشد. متاسفانه 90درصد باغات گردوی ایران منشا بذری و گردوهای محلی را دارند اما در چند دهه اخیر کاشت گردو های پیوندی یا بذری اصلاح شده نیز ازدیاد پیدا کرده اند از ارقام نهال گردو پیوندی که امروزه بسیار پرطرفدار هستند می توان به نهال گردو چندلر،نهال گردو فرنور،نهال گردوهارتلی و نهال گردو هاروارد اشاره کرد همچنین به ارقام نهال گردو بذری اسرائیلی،نهال گردو ژنوتیپ برتر و نهال گردو تویسرکان می توان اشاره کرد که کاشت این ارقام نهال گردو امورزه در ایران بسیار رواج پیدا کرده است . ارقام نهال گردو ایرانی و خارجی اصلاح شده زود بازده و بسیار مقاوم به سرما و انواع بیماری ها در نهالستان رویال تولید و به فروش می رسند. ارقام نهال گردو مناسب اقلیم‌های مختلف با سطح ارتفاع از دریای آزاد موجود می‌باشد که باید نهال گردو مناسب هر منطقه در ان منطقه کشت شود برای مثال گردو ژنوتیپ با تیپ‌های مختلف بسیار دیر گل ومقاوم به سرما می‌باشد و در مناطق سردسیری و کوهستانی کشت آن مناسب خواهد بود و کشت نهال گردو زودگل در مناطق سردسیر اشتباهی جبران ناپذیر خواهد بود.

نهال‌ گردو ارقام پا کوتاه، نیمه پا کوتاه یا خود گرده افشان و بدون نیاز به گرده افشان می باشند. برخی ارقام بذری و پیوندی تولید می شود که میتوانید بسته به اقلیم و سلیقه خود از بین آنها انتخاب و اقدام به خرید نهال گردو کنید از مزایای کاشت نهال گردو بذری می توان به ارزانی قیمت نهال ،عدم انتقال بیماری های ویروسی و مقاومت بسیار بالا در برابر یخبندان های زمستان اشاره کرد و از مزایای کاشت نهال گردو پیوندی می توان به یکدست بودن و تجاری بودن محصول اشاره کرد. . و تفاوت کشت نوع پیوندی در این می‌باشد که هنگام کاشت توجه کنید که محل پیوند 5 تا 7 سانت از خاک بیرون بماند.

فاصله کاشت نهال گردو:

عادت رشد نهال گردو به پنج صورت مستقیم ،نیمه مستقیم،نیمه گسترده ،گسترده و مجنون می باشد مدل رشد نهال گردو تعیین کننده فاصله کاشت نهال گردو و تراکم کاشت می باشد زمانی که یک درخت گردو به باردهی بهینه خود برسد با تاج خود فضای سطح خاک را پوشش می دهد بنابراین نهال گردو باید با فاصله کاشت مناسب کشت شود تا بعدها شاخه های درخت گردو بتوانند به اندازه کافی نور دریافت کنند.در واقع می توان گفت عملکرد درختان گردو با تعداد نهال گردو کاشته شده و فاصله کاشت در هکتار رابطه مستقیمی دارد.جهت به دست آوردن تراکم بهینه درختان گردو و دستیابی به نتیجه مطلوب و اقتصادی، بهتر است فاصله کشت استاندارد و اصولی نهال گردو در سال های اولیه کاشت و در زمان احداث باغ گردو رعایت شود. فاصله کاشت نهال گردو در ارقام پاکوتاه 6 * 7 و در ارقام نیمه پا کوتاه 8 * 8 و در نهال گردو ارقام پابلند 10در 10 می‌باشد.رعایت فاصله کاشت نهال گردو علاوه بر تاثیر در میزان رشد درخت و باردهی سبب سهولت رفت و آمد ماشن آلات کشاورزی جهت برداشت محصول حاصل از درخت گردو و سهولت عملیات داشت می شود.

میزان باردهی نهال گردو:

اولین و مهم ترین سوالی که ذهن باغداران گردو را درگیر کرده است میزان باردهی و زمان شروع باردهی نهال گردو می باشد همانطور که می دانید بیشتر نهال های گردو محلی باردهی خود را از سال دهم آغاز می کنند و جز ارقام غیر تجاری و دیربازده به حساب می آیند بنابراین کشت این ارقام نهال گردو جهت احداث باغات تجاری گردو توصیه نمی شود امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی نهال گردو های اصلاح شده و پیوندی تولید می شود که از سال های اول کاشت شروع به باردهی می کنند خرید این ارقام نهال گردو برای باغدارن بسیار مقرون به صرفه می باشد در هنگام خرید نهال گردو و کاشت آن دقت داشته باشید ارقام اصلاح شده و زودبازده را انتخاب کنید تا هر چه سریع تر به نتیجه مطلوب برسید برخی ارقام نهال گردو باردهی خیلی زیادی نسبت به سایر ارقام دارند مثل گردو ژنوتیپ، چرا که این ارقام رشد جانبی نیز دارند. ولی درحالت کلی باردهی نهال گردو را بطور میانگین 6 تا 8 تن می‌توان در نظر گرفت. مشخصات ظاهری نهال های گردو با هم متفاوت است برخی باردهی خوشه‌ای دارند. برخی دارای میوه‌های گرد و برخی دیگر میوه‌های تخم مرغی هستند. اما توصیه می شود در هنگام خرید نهال گردو ارقام گردو خوشه ای انگوری را انتخاب نکنید زیرا سایز محصول تولید شده توسط این ارقام ریز و بازار پسند نمی باشد.همچنین پوست محصول حاصل از نهال گردو در بعضی از ارقام کاغذی و در بعضی دیگر سنگی می باشد.

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گردو:

سطح ارتفاع از دریای آزاد در کاشت نهال‌ گردو در مناطق مختلف با اقلیم متفاوت بسیار حائز اهمیت است. ارتفاع از سطح دریای آزاد منطقه تعیین کننده کمینه و بیشنه دمایی منطقه می باشد و کمک فراوانی به انتخاب ارقام مناسب نهال گردو برای منطقه می کند به عنوان مثال گردو ژنوتیپ از ارتفاع 300 تا 3000 جواب می‌دهد و گردوی چندلر تا ارتفاع 1200 مناسب می‌باشد. یا گردو فرنور تا 1500 هم جواب می‌دهد بنابراین نوع مقاومت رقم در سطح ارتفاعات مختلف متفاوت است.و هنگام خرید نهال گردو باید به این نکته توجه نمایید .

نیاز سرمایی نهال گردو:

انواع ارقام نهال‌ گردو برای اینکه از خواب زمستانه خارج شوند به یک دوره سرما نیاز دارند که اگراین سرما تامین نشود از خواب بیدار نخواهند شد. این نیاز سرمایی400 تا 1700 ساعت سرما تا 7 درجه سانی گراد زیر صفر می باشد و نیازگرمایی نهال گردو بطور میانگین حدود 700 تا 1000 است. ولی در بعضی ارقام بین 500 تا 1800 هم کفایت میکند. در صورت عدم دریافت این میزان سرما جوانه‌ها اصلا تشکیل نمی‌شوند در نتیجه تناژدهی بسیار پایین می‌آید نیاز سرمایی نهال گردو در واقع میزان سرمای لازم جوانه های گردو در زمستان جهت شکست خواب زمستانی و جوانه زنی در بهار می باشد در صورت فقدان این میزان سرما ممکن است تمامی جوانه های نهال گردو موفق به شکست خواب زمستانه نشوند در نتیجه میزان باردهی درخت کاهش خواهد یافت.

طول عمر درخت گردو:

طول عمر درخت گردو با توجه به میزان رسیدگی به نهال و شرایط اقلیمی منطقه ممکن است بین 50تا200 سال متغییر باشد درخت گردو در بین سایر درختان میوه طول عمر طولانی و گسترده ای دارد.البته جالب است بدانید ارقام متفاوت نهال گردو ممکن است طول عمرهای متفاوتی داشته باشند به طور مثال طول عمر گردو اسرائیلی نسبت به سایر ارقام نهال گردو کوتاه تر و طول عمر گردو محلی نسبت به سایر ارقام گردو طولانی تر است.برای افزایش طول عمر درخت گردو می توانید به کنترل آفات وبیماری های گردو بپردازید همچنین نحوه هرس و آبیاری منظم درخت گردو سبب افزایش طول عمر آن خواهد شد.

احداث باغ گردو:

قبل از احداث باغ گردو اقلیم آب و هوایی منطقه باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا اگر نهال گردو متناسب با اقلیم منطقه انتخاب نشود ممکن است در معرض سرمای بهاره یا گرمای تابستان دچار آسیب شود بنابراین قبل از خرید نهال گردو باید همه ی این موارد در نظر گرفته شود تا رقم نهال گردو مناسب، انتخاب شود .به طور مثال در صورت کاشت نهال گردو نامناسب در مناطق گرمسیر ممکن است به نتیجه مطلوبی نرسید.همچنین قبل از خرید نهال گردو مناسب باید مسائل مهمی چون آب و خاک نیز مورد بررسی قرار گیرد.

در حالت کلی نحوه کاشت اکثر نهال گردوها به یک روش می‌باشد برای احداث باغ گردو اولین کار انتخاب نهال مناسب منطقه با توجه به سطح ارتفاع از دریای آزاد می‌باشد، و نکته بعدی انتخاب مکان مناسب با خاک غنی میباشد برای اطمینان از شرایط خاک می‌توانید ازمایش خاک انجام دهید.

نکاتی که قبل از کشت نهال گردو باید در نظر داشته باشید:

•دقت در انتخاب نوع رقم مناسب ،با توجه به اینکه ارقام مختلفی از نهال‌های گردو وجود دارند که از نظر زمان باردهی، مراقبت، میانگین وزن میوه، حتی عمر اقتصادی تا حدودی متفاوت می‌باشد.

•مرکزی که از آنجا خرید نهال گردو را انجام می‌دهید بسیار مهم می‌باشد چرا که نحوه کاشت بذر اولیه و نگهداری و رشد نهال گردو مهم است.

•تنه و حتی شاخه‌های نهال باید عاری از هر گونه بیماری و آفات باشند، آثار بیماری روی برگ و سایر نقاط نهال نباید مشاهده شود.

•بهتر است نهال گردو در حالت خواب و بدون جوانه و برگ باشد چرا که نهال گردو همه نیروی خود را صرف برگدهی می‌کند در نتیجه رشد ریشه و تنه کند خواهد شد.

•ریشه نهال گردو باید گستردگی داشته باشد و یک ریشه مستقیم نشان دهنده ضعف یک نهال گردو است.

•از اتصال خوب ریشه با نهال گردو مطمئن شوید.

•همچنین دقت داشت باشید نهال گردو دارای شناسنامه اصالت باشد.

بهترین زمان کاشت نهال گردو:

فصل مناسب کاشت نهال گردو تاثیر زیادی در میزان رشد آن دارد. اواخر فصل پاییز تا ماه اخر فصل زمستان برای کاشت نهال گردو مناسب می‌باشد. کاشت در خارج از فصل مناسب، درصد گیرایی نهال گردو را پایین می اورد.زمان کاشت نهال گردو با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه بین این 4ماه متغییر است د ر مناطق معتدل و نیمه سردسیر بهتر است نهال گردو در فصل پاییز کشت شود کشت پاییزه نهال گردو سبب استقرار بهتر نهال گردو در خاک می گردد اما در مناطق کوهستانی با سرمای شدید زمستانه، بهتر است کاشت نهال گردو در اواخر فصل زمستان انجام شود .

بهترین مناطق کاشت نهال گردو:

بهتر است نهال گردو‌های خود را در مناطقی که رو به شمال باشد بکارید در این صورت گلدهی به تاخیر می‌افتد و خطر سرمازدگی آنها پایین می‌اید. اصولا نهال گردو در مناطقی که خیلی خشک یا خیلی مرطوب می‌باشند، بازدهی خوبی ندارد.رطوبت نسبی محیط می بایست کمتر از70% و بیشتر از25% باشد.رطوبت زیاد معمولا باعث گستردگی بیماری های قارچی و اختلال در گرده افشانی می شود ،رطوبت کم نیز تنش خشکی را به جود می اورد بهترین مناطق برای کاشت نهال گردو مناطق سردسیر، نیمه سردسیر و معتدل می‌باشد. تحمل کمینه و بیشینه دما برای نهال گردو 10- و 48+ می‌باشد.

کاشت نهال گردو:

هنگام کاشت نهال گردو بهتر است به عمق و پهنای گودال حفر شده توجه کنید چرا که بسیار ضروری می‌باشد مناسب ترین ژرفای چاله جهت کاشت نهال گردو ابعاد60*60می باشد البته این ابعاد با توجه به بافت خاک محل کاشت نهال گردو ممکن است متغییر باشد. اگر عمق چاله مناسب نباشد نهال دچار استرس شده و با وزش باد ممکن است دچار شکستگی شده و نهال از بین برود. می‌توانید قبل از کاشت نهال گردو اصلاح خاک انجام دهید و داخل گودال مخلوط کود حیوانی پوسیده و خاک بریزید ونهال را در عمقی مناسب قرار دهید.آبیاری بلافاصله بعد از کاشت نهال گردو از الزمات داشتن نهالی سالم و قوی می باشد دقت کنید در ارقام پیوندی محل پیوند حدود 5 تا 7 سانت بالاتر از خاک باشد. قبل از قرار دادن نهال گردو در چاله می توانید ریشه نهال گردو را ضدعفونی کنید توجه داشته باشید اگر نهال گردو را در مناطق بادخیز کشت می کنید بهتر است نهال را به وسیله یه نخ به تکه چوبی ببنید این تکه چوب تا موقع مستقر شدن ریشه نهال گردو در خاک به عنوان قیم عمل می کند.

بهترین ارقام نهال گردو :

نهال گردو انواع مختلفی دارد که از نظر زمان‌گلدهی، نحوه نگهداری، قدرت رشد، زمان برداشت محصول، وزن میوه و عمر اقتصادی ویژگی‌های مربوط به خود را دارند. در حال حاظر بیش از 25 نوع نهال با اسامی: ژنوتیپ رویال تیپ‌های 7، 8، 9، 21 و... گردو چندلر، خوشه‌ای، پیوندی تو سرخ، شیلی،کانادایی، پدرو، بیلچک، خوشه‌ای اسرائیلی، پکان امریکایی، پیوندی فرانکت، پیوندی لارا، تویسرکان، دماوند، سنجو، ساندلند، هارتلی، کاما، یالووا، وینا، ضیاآباد و... در شرکت رویال نهال موجود می‌باشد که هنگام خرید نهال گردو، نهال‌ مناسب منطقه خود را می‌توانید انتخاب کنید و کاشت را انجام دهید.جهت انتخاب مناسب ترین نهال گردو می توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط باشید.

هرس درخت گردو:

هرس باردهی و هرس فرم دهی برای نهال گردو لازم و ضروری می‌باشد. توجه داشته باشید هرس بعد از 2 سالگی نهال انجام می‌شود. هرس نهال گردو در سال های اول شامل سربرداری نهال می باشد اندازه سربرداری نهال گردو بسته به نژاد نهال گردو از 80تا 120سانت متغییر است بهتر است بعد از سربرداری نهال گردو از چسب هرس یا باغبانی استفاده کنید.با هرس فرم دهی از آشفتگی نهال گردو و اضافه بودن بیش از حد شاخ و برگ جلوگیری می‌شود. همچنین هرس باردهی نهال گردو باعث می‌شود شاخه‌های فرسوده از بین برود و شاخه‌‌های جوان رشد کند و بهتر محصول دهی داشته باشد. برای انجام هرس نهال گردو در سنین مختلف بهتر است این کار را به یک فرد متخصص بسپارید چون در غیر این صورت به درخت خسارت جبران ناپذیری وارد می‌کنید که ممکن سبب عدم باردهی درخت شوید.

کوددهی درخت گردو:

تغذیه و کوددهی نهال گردو باید با توجه به نتیجه آنالیز خاک و برگ و با توجه به سن نهال انجام شود.اما می توان گفت به طور معمول نهال گردو به ازای هر سال از سنش سالیانه به 500گرم ازت در زمان شروع رشد یعنی فروردین ماه نیاز دارد بهتر است کود ازته از نوع اوره یا سولفات آمونیوم باشد همچنین جهت کوددهی نهال گردو یا درختان گردو در اسفند ماه از کودهای فسفات و پتاسیم در قسمت سایه انداز نهال گردو همراه با آبیاری استفاده شود اندازه و میزان کود استفاده برای نهال گردو بهتر است از روی تجزیه خاک یا برگ نهال گردو انجام شود همچنین همراه با استفاده از کود های شیمیایی به حالت چالکود بهتر است از کودهای حیوانی پوسیده جهت تقویت خاک نهال گردو استفاده کرد بعد از بزرگ شدن نهال گردو و تبدیل شدن آن به درخت بارده، بایستی از ریزمغذی ها نیز به صورت محلول پاشی استفاده شود همچنین استفاده از محلول پاشی فروت ست برای درختان گردو بایستی در دو نوبت پاییز بعد از برداشت محصول و در بهار قبل از تورم جوانه ها فراموش نشود پس همانطور که اشاره شد قبل از اقدام به احداث باغ گردو بهتر است آنالیز خاک از سه عمق مختلف انجام بگیرد.انجام انالیز برای اشنایی با کمبود های خاک ضروری است مهمترین مسئله برای خاک گردو phمناسب در عمق های 1 تا1.5 متری خاک می باشد که مناسب ترین ph مابین7 تا7.5 است. اگر این اعداد افزایش یابد می توان با اضافه کردن گوگرد این مسئله را کنترل کرد.البته شما می توانیدبرای هر گودال یک قاشق غذا خوری گوگرد با 3 تا5 کیلوگرم کود دامی در انتهای چاله بریزید و سپس روی این کود لایه 10 سانتی خاک معمولی اضافه کنید تا ریشه مستقیم در سال اول با کود تماس نداشته باشد دقت داشته باشید برای کاهش 1 درجه phخاک 70تا80 کیلوگرم کود گوگرد برای یک هکتار ضروری می باشد.

علاوه برا این مطالب، گردو درختی پرنیاز می باشد و حتما باید کمبودهای خاک با توجه به انالیز خاک جبران بشود تا درخت گردو بهترین عملکرد را داشته باشد.بهتر است خرید نهال گردو را از مراکز معتبری انجام دهید تا بعدها که نهال گردو تبدیل به درختی بارده شد بتوانید از پشتیبانی ها و خدمات کارشناسان نهالستان بهره مند شوید.

سمپاشی درخت گردو:

سمپاشی درخت گردو برای حفظ کیفیت میوه و میزان تولید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.قبل از سمپاشی باید به انواع بیماری ها آشنا باشید از جمله معروف ترین بیماری های درختان گردو می توان به انواع قارچ ها اشاره کرد(سم کارساز:کاربندازیم و بنومیل)،بیماری کرم سیب(سم گوزاتینون یا امولسیون)،بیماری کنه(سم کارساز:پروپارژیت)بیماری شته(سم کارساز:استامی پراید).لازم به ذکر است که سمپاشی درخت گردو نیاز به برنامه از قبل تعیین شده ندارد و سم پاشی درخت گردو زمانی باید صورت گیرد که علائم یا نشانه ای از آفات یا بیماری بر روی نهال گردو مشاهده شود.

مزایای کاشت نهال گردو:

• نحوه انبار داری و ذخیره سازی نهال گردو بسیار سهل می‌باشد. و حتی کم هزینه‌تر از سایر میوه‌ها می‌باشد به مدت یک سال با رعایت شرایط مناسب می‌توان انبارداری کرد.

•برداشت محصول حاصل از نهال گردو به روش مکانیکی بسیار آسان و باعث صرفه جویی در زمان برداشت محصول می‌شود.

•در سال‌های آتی صادرات مغزگردو بسیار آسان شده است.

•روغن گردو در صنعت آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر با مدیران شرکت‌های تولید این محصولات مذاکره و قرار داد ببندید از فروش روغن گردو حتی بیشتر از خود گردو می‌توانید سود داشته باشید.

آبیاری نهال گردو:

باتوجه با اینکه نهال گردو نسبت به تنش آبی حساس می باشد لازم است قبل از اقدام به خرید نهال گردو و کاشت آن میزان بارندگی سالیانه منطقه و میزان آب قابل تامین توسط باغدار و همچنین کیفیت خاک مورد آنالیز قرار گیرد نهال گردو در آب هایی که حاوی مقادیر بالای بر،کلر و بی کربنات یا سایر املاح می باشند قابلت رشد را ندارد.نهال گردو برای رشد و عملکرد بهتر به 760میلی لیتر بارندگی در سال نیاز دارد در مناطقی که این میزان بارندگی وجود نداشته باشد امکان کشت نهال گردو به صورت دیمی وجود ندارد و آبیاری نهال گردو ضرورت دارد لازم به ذکر است که آبیاری درخت گردو همانند سایر درختان در اوایل پاییز سبب سرمازدگی سر شاخه ها خواهد شد در نتیجه تعداد گل های ماده در بهار کاهش خواهد یافت و در نتیجه میزان باردهی درخت گردو نیز کاهش خواهد یافت پس بنابراین می توان گفت نهال گردو فقط 5 ماه از سال به آبیاری نیاز دارد.

لازم به ذکر می باشد که نهال گردو تازه کشت شده و جوان در درجه حرارت 35 درجه بالای صفر نباید آبیاری شود زیرا در گرمای هوا ،نهال گردو به کمبود اکسیژن هوای اطراف ریشه حساس است و از آنجایی که آب آبیاری اکسیژن اطراف ریشه را به صورت موقت قطع می کند ممکن است ریشه نهال گردو دچار خفگی شود بهتر است آبیاری نهال گردو کم و در زمان صبح زود یا عصر صورت گیرد.

مانند هر نهال دیگر آبیاری نهال گردو نیز به شرایط خاص آبیاری احتیاج دارد. در صورت عدم رعایت نکات آبیاری گردو نهال‌های گردو به کل از بین می‌روند.برای اینکه نهال گردو را آبیاری کنیم باید به این عوامل توجه کنیم( نوع خاک، اب و هوا، نوع نهال گردو، بارش سالانه، رطوبت هوا، گرمای هوا، فاصله کاشت نهال، ریشه نهال، نور کافی، سن نهال گردو، سردسیر وحتی گرمسیری بودن منطقه، همه این عوامل مهم و تاثیر گذار است.

در حالت عادی در سال اول کشت نهال گردو حدودا 50 تا 70 لیتر در هر هفته آب نیاز دارد ولی در مناطق گرمسیر این میزان آبیاری کافی نمی‌باشد و باید در هر 5 روز آبیاری شوند.

Ecآب مناسب برای نهال گردو بهتر است کم تر از1/1 دسی زیمنس بر متر باشد.

روش آبیاری درخت گردو:

انتخاب نمودن روش آبیاری از بین روش های رایج(آبیاری غرقابی، جوی،پشته،بارانی و قطره ای) به عوامل گوناگونی از جمله منبع اب،جنس خاک،پیشرفت تکنولوژی و میزان هزینه بستگی دارد اما از نظر کارشناسان گردو، بهترین روش برای ابیاری روش قطره ای می باشد.

آبیاری باغات گردو و نهال گردو حدالامکان باید با روش سیستم آبیاری تحت فشار انجام شود تا علاوه بر افزایش راندمان آبیاری و چلوگیری از اتلاف آب از پوسیدگی طوقه نهال گردو نیز جلوگیری شود.در روش آبیاری سنتی نهال گردو بهتر است آبیاری نهال گردو به صورت جوی یا پشته یا با درست کردن تشتک برای نهال گردو انجام شود تا آبیاری نهال گردو از دیر انجام شود آبیاری از دور نهال گردو سبب تسریع در باردهی نهال گردو نیز می گردد.میزان نیاز آبی نهال گردو در هکتار 7000تا10000متر مکعب است البته شرایط اقلیمی منطقه و سن درخت گردو تعیین کننده میزان نیاز آبی نهال گردو می باشد در ضمن فواصل آبیاری نهال گردو 7تا10 روز یکبار می باشد.

آبیاری نهال های تازه کاشته شده در سال های اول بسیار حائز اهمیت می باشدنهال های جوان در سال های اول کاشت حتما باید مرتب آبیاری شود،به خصوص این آبیاری در خرداد ماه تا شهریور بر انداره میوه و رشد درخت تاثیر بسزایی دارد.باید دقت کنید درختان گردو در پاییز آبیاری نشود زیرا موجب سرمازدگی درختان در زمستان می شود.

خاک مناسب نهال گردو:

قبل از خرید نهال گردو بایستی تمامی معیارها برای احداث باغ گردو ارزیابی شود یکی از مهترین معیار ها قبل از کاشت نهال گردو سنجش خاک از نظر فیزیولوژیکی می باشد که عبارت اند از عمق و بافت خاک.همان طور که می دانید درخت گردو سیستم ریشه ای گسترده ای دارد و ریشه آن تا عمق5/3 متری از خاک نفوذ می کند به همین دلیل نهال گردو در خاک هایی عمیق با بافت لومی به خوبی رشد می کنندبهتر است قبل از خرید نهال گردو و اقدام به کاشت آن بافت خاک تا عمق اشاره شده مورد بررسی قرار گیرد زیرا در صورت وجود لایه ای سخت توان رشد نهال گردو محدود خواهد شد در نتیجه میزان باردهی و عملکرد آن کاهش خواهد یافت در صورت وجود لایه ای سخت در خاک حتما باید قبل از اقدام به کاشت نهال گردو زیرشکنی عمیق در خاک صورت گیرد تا میزان زهکشی خاک بیشتر شود لازم به ذکر می باشد نهال گردو قادر به رشد در خاک های شور یا آهکی با عمق یا زهکشی کم نمی باشد به همین دلیل توصیه می شود که قبل از اقدام به خرید نهال گردو و کاشت آن خاک منطقه مورد نظر مورد آزمون شیمیایی قرار گیرد. خواص فیزیکی و شیمیایی خاک در میزان رشد نهال گردو بسیار حائز اهمیت می باشد.از خواص شیمیایی خاک نهال گردو می توان به مقادیر کلسیم،منیزیم،سولفات و بی کربنات اشاره کرد همچنین اسیدیته خاک نیز بسیارمهم است زیرا نهال گردو در ph بالا دچار کلروز یا کمبود آهن می شود .

گرده افشان نهال گردو:

استفاده از رقم گرده دهنده نهال گردو برای بعضی از ارقام نهال گردو لازم و ضروری می باشد البته همه ارقام نهال گردو به گرده افشان نیاز ندارند دقت داشته باشید ارقام نهال گردو که نیازمند رقم گرده افشان هستند در صورت عدم کاشت گرده افشان مناسب ممکن است دچار ریزش میوه گردند پس بهتر است قبل از خرید نهال گردو با افراد متخصص و کارشناس در این مورد مشورت بگیرید.ارقام گرده افشان نهال گردو بهتر است 5/2تا5درصد از کل درختان باغ را تشکیل دهند نهال گرده افشان گردو باید در مکانی از باغ کشت شود که بیشترین کارآیی را داشته باشد به همین منظور باید جهت وزش باد بهاری در باغ مشخص شود و ارقام نهال گردو گرده افشان در آن سمت از باغ کشت شود زیرا گرده افشانی نهال گردو توسط باد انجام میشود.

ازجمله ارقام گرده افشان نهال گردو می‌توان به ارقام روند، فرانکت، فرنت اشاره کرد. برخی ارقام نهال گردو مثل ‌ژنوتیپ برتر خود گرده افشان می‌باشند و توانایی محصول دهی به تنهایی را دارند ولی برخی دیگر برای گرده افشانی به رقم دوم نیاز دارند. در ارقام خودگرده افشان نهال گردو از جمله ژنوتیپ ها ،شاتون های نر و ماده همزمان روی یک پایه تشکیل می شوند. تشکیل شدن همزمان این شاتون ها سبب می شود گرده افشانی درخت گردو بهتر انجام شود در نتیجه باردهی درخت افزایش می یابد.

خواص مغز گردو:

مغز گردو حاوی آنتی اکسیدان ضد سرطان و غنی از روغن طبیعی ،ویتامین ها و مواد معدنی است می باشد. لذا مصرف مغزگردو برای تمامی افراد با سنین مختلف لازم و ضروری می‌باشد. روغن حاصل از مغز گردو کاملا غیر اشباع می باشد و می تواند جایگزین خوبی برای روغن های خوراکی شود امروزه افراد زیادی از سرطان رنج می‌برند و اگر همه افراد خانواده از گردو به عنوان یک عادت غذایی دائمی استفاده کنند، امکان ابتلا به سرطان به صفر می‌رسد چرا که امروزه سرطان به یک معضل جهانی تبدیل شده است.

از این رو خرید و فروش نهال گردو بسیار حائز اهمیت و سود ده می‌باشد. چرا که 0 تا 100 مغز پوست گردو درمان هر دردی می‌باشد. مغز گردو دارای انواع ویتامین بخصوص ویتامین گروه B می‌باشد. مصرف میوه حاصل از نهال گردو بدن را در برابر انواع بیماری‌ها ایمن می کند. باعث جلوگیری از ریزش مو، سلامت پوست ، جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها قلب و عروق، سیستم ایمنی و کبد می‌شود. جالب است بدانید مصرف مغز گردو برای درمان بیماری های روانی توصیه می شود.

جالب است بدانید برگ ،ریشه و پوست حاصل از نهال گردو در صنایع رنگرزی و داروسازی کاربرد دارد.

خرید نهال گردو:

در مورد خرید نهال گردو از شما درخواست داریم برای خرید نهال شناسنامه دار و مطمئن از تولیدکنندگان و حتی نهالستان‌های صاحب نام و شناخته شده و معتبر مشورت بگیرید. و سپس خرید نهال گردو را انجام دهید چرا که افراد متخصص این شرکت‌ها سالهای طولانی در زمینه اصلاح و تولید نهال گردو تحقیقات دانشگاهی را سپری کرده‌اند: و در این زمینه تخصص لازم را کسب کرده‌اند. ترکیب علم و تجربه، ترکیبی استثنایی برای تولید نهال گردو زودبازده، مقاوم، پرسود می‌باشد. چرا که در گذشته نهال‌ گردو محلی را کسانی که می‌کاشتند محصول آن را به چشم نمی‌دیدند چرا که عمرشان کفاف نمی‌داد. ولی امروزه مهندسان و متخصصان شرکت معتبر رویال نهال با تولید و اصلاح انواع نهال گردو زودبازده با تناژدهی بالا و مقاوم این ناممکن را ممکن کرده‌اند. که نهال‌های اصلاحی شرکت رویال باردهی را از سال‌های اول کاشت شروع می‌کنند و این یعنی تحولی شگرف در صنعت کشت نهال گردو در احداث باغ آن.

خرید نهال گردو از نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی یکی از راه‌هایی می باشد که باغداران می‌توانند باغ گردوی خود را توسعه دهند. بهترین و مطمئن ترین نهال گردو را می‌توانید از بزرگترین مرکز تولید نهال یعنی رویال نهال تهیه کنید چرا که تنوع نهال گردو مناسب انواع مناطق آب وهوایی در این شرکت بسیار بالا می‌باشد. کافیست شما رقم مورد نظر را انتخال کنید تا مشاوران ما مشخص کنند که این رقم مناسب منطقه شما می‌باشد یا خیر.

نهالستان رویال نهال یک نهالستان معتبر و بزرگترین مرکز تولید و اصلاح نهال گواهی دار می‌باشد. این شرکت نهال گردو را با توجه به نیاز مشتری و تقاضای بازار تولید می‌کند. شرکت رویال نهال سعی دارد که ضمن فروش نهال گردو، رضایت مشتری را نیز فراهم کند.خرید نهال شناسنامه دار و دارای فاکتور ثبتی فقط از مرکز رویال قابل تهیه است چرا که این شرکت حتی بعد از خرید نهال گردو نیز در کنار شما خواهد بود و درباره نحوه کاشت و مراقبت بعد از کاشت به شما مشاوره می‌دهند در صورت مغایرت لیست ارسالی نهال با فاکتور ثبتی خسارت مشتری جبران می‌شود.

برای خرید نهال گردو از نهالستان رویال بصورت حضوری می‌توانید به دفتر این شرکت مراجعه کنید یا برای خرید غیر حضوری نهال گردو جهت دسترسی با روابط عمومی این شرکت در ارتباط باشید. بنیان گذار شرکت رویال نهال مهندس آرمین قاسمی به داشتن مشتریان فهیمی چون شما افتخار می‌کند.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت