آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های انار

خرید نهال انار

خرید نهال انار رویال

خرید نهال انار رویال

نهال انار رویال یک رقم بسیار تجاری است. برای مناطق سردسیر مناسب است. مناسب برای خاک های شور کفی ضخیم، شیرین، کشیده و کوتاه است، خرید نهال انار رویال فقط از طریق نهالستان رویال نهال صورت می پذیرد و قیمت نهال انار رویال مناسب و فروش نهال انار رویال به صورت حضوری (مراجعه به نهالستان) و غیر حضوری (اینترنتی) امکان پذیر است.

انار رویال
خرید نهال انار ساوه میکس

خرید نهال انار ساوه میکس

نهال انار ساوه یکی از معدود نهال های انار صادراتی در کشور است. عمر این نهال به 100 سال می رسد. انار ساوه متعلق به شهرستان ساوه واقع در استان مرکزی می باشد. فاصله مناسب برای کاشت این نهال در زمین صاف صاف 3*3 متر یا 4*3 متر می باشد. میوه انار ساوه گرد و کروی با پوست ضخیم و ضخیم به رنگ قرمز است. ارتفاع درخت انار ساوه به حدود 3 تا 5 متر خواهد رسید. نیاز سرمایی انار ساوه با قرار دادن آن در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد به مدت 200 تا 800 ساعت برآورده می شود. نهال انار ساوه حدود 2-3 سال پس از کاشت شروع به تولید خواهد کرد. یعنی این نهال از سال چهارم شروع به تولید خواهد کرد. قدرت رشد این نهال مطلوب ارزیابی شده است، حداکثر ارتفاع رشد درخت حدود 5 متر خواهد بود. درختان انار از اوایل فروردین و اوایل بهار شروع به شکوفه دادن خواهند کرد. قطعا اولین موضوع و فاکتوری که باغبان در خرید نهال انار ساوه به آن توجه می کند قیمت نهال انار ساوه خواهد بود; درست است که قیمت منصفانه یکی از جنبه های مثبت خرید نهال است، اما کیفیت نیز باید یکی از معیارهای شما باشد. زیرا قیمت منصفانه نمی تواند تنها برای شما سودآور باشد.

انار ساوه میکس
خرید نهال انار رباب

خرید نهال انار رباب

نهال انار رباب از ارقام تجاری است. برای مناطق سرد، معتدل و گرم مناسب است. مناسب برای خاک های معمولی و شور. بازار پسند دانه های بزرگ و آبدار. نهال انار رباب نیریز درخت کوچکی است که ارتفاع آن به 6 متر می رسد و در مناطق نیمه گرمسیری بهترین رشد را دارد. این نهال بومی ایران، استان فارس است و دارای میوه های قرمز درشت و پر محصول می باشد. گل های نهال انار رباب درشت، به رنگ قرمز اناری و بی بو هستند. به طور کلی حدود بیست واریته مختلف انار در دنیا وجود دارد که در بین آنها انواع بسیار متنوعی وجود دارد که به دو گروه انواع تلخ و شیرین زودرس و انواع تلخ و شیرین دیررس تقسیم می شوند. نهال انار رباب هم از آخرین گروه ملس است. نهال انار رباب نی ریز در تابستان برای تولید میوه با کیفیت به گرمای کافی نیاز دارد و برای خروج از خواب زمستانی و گلدهی به حدود 200-400 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد نیاز دارد. در صورت سرمای بهاره اولین گل های نهال انار آسیب دیده و محصول نهایی کوچک و بی کیفیت می شود. نهال انار رباب به خشکی مقاوم است و حتی می توان آن را در حالت خشک نیز کشت کرد، اما آبیاری منظم باعث افزایش عملکرد آن می شود، بهتر است در خاک های سبک هفته ای یک بار و در خاک های سنگین هر 10 روز یک بار آبیاری شود. درخت انار رباب بسیار منعطف است و در خاک های مختلف رشد می کند و حتی در برابر شوری خاک نیز نیمه مقاوم است، اما درخت انار رباب برای رشد بهینه نیاز به خاک با زهکشی خوب دارد و خاک هایی با بافت شنی-رسی برای کشت مناسب هستند. . آنها نارنجک هستند همچنین توجه داشته باشید که استفاده از کود حیوانی نیز در افزایش فراوانی درخت و کیفیت میوه بسیار موثر است.

انار رباب
خرید نهال انار گرین گلوب

خرید نهال انار گرین گلوب

نهال انار گرین گلوب یک رقم بسیار تجاری است. برای مناطق سردسیر مناسب است. بسیار مقاوم، قابل فروش و عملکرد سریع را ارائه می دهد. زیره کوتاه بارده با یک مشت میوه که روی این نهال ها رشد می کند بسیار بزرگ است و میوه ها بوی بسیار معطری دارند. کیفیت این نهال ها و میوه هایی که در آن پرورش داده می شود بسیار عالی است که ارزش تجاری این محصول را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. یکی دیگر از ویژگی های این نهال انار این است که میوه ها نیز دارای طعم هستند. از میوه های این رقم می توانید برای صادرات نیز استفاده کنید. خرید نهال انار گرین گلوب به صورت بوته ای با شاخه های زیاد یا با حذف شاخه ها رشد می کند و تا 2-5 متر رشد می کند. انار یکی از درختان میوه مناطق نیمه گرمسیری در مناطق سردسیر است. برگریز و در مناطقی که زمستانهای معتدل دارند همیشه سبز است. برای رسیدن بهینه میوه، به گرمای تابستان بیشتری نیاز دارید. نیاز سرمایی انار حدود 200 تا 400 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد است. سرماخوردگی اواخر بهار به گل های زودرس آسیب می رساند. و در نتیجه نارنجک کوچک جایگزین نارنجک معمولی و بزرگ می شود. در مناطقی که سرمای اواخر بهار دارند، حتی میوه های تازه تشکیل شده نیز آسیب می بینند. خرید انار گرین گلوب در زمستان سرمای 10- درجه سانتی گراد را تحمل می کند اما اگر سرما به 12- تا 14- درجه سانتی گراد برسد باعث خشک شدن اندام های هوایی می شود. شاخه های انار در جوانی دارای قسمت مربعی شکل هستند. میخک در طول زندگی خود 3-4 بار میوه می دهد. گل های انار به رنگ قرمز مایل به نارنجی به قطر 3 سانتی متر و زنگوله ای شکل هستند. انار در ابتدای فصل رشد هر 15-10 روز یک بار و 4-3 بار شکوفا می شود اما میوه آن از گل های بارور بهاره به دست می آید. فاصله کاشت مناسب برای انار 6-4 متر است و برای شکل دادن به درخت تنه کوتاهی به ارتفاع 30-40 سانتی متر ایجاد می شود.و بازوهای اصلی درخت روی این تنه قرار می گیرد. اگرچه انار به خشکی مقاوم است.

انار گرین گلوب
خرید نهال انار کپ فردوس

خرید نهال انار کپ فردوس

نهال انار کپ فردوس یک رقم بسیار تجاری است. برای مناطق معتدل و سرد مناسب است. میوه قرمز بزرگ. ضخامت طبیعی پوست. طعم میوه نرم و آبدار. نهال انار شیشه ای فردوس درختی ارزشمند است که به خاطر میوه های خوش رنگ، معطر و خوش طعمش طرفداران زیادی دارد. نهال انار فردوس گپ را می توان در مناطق گرمسیری، نیمه گرمسیری، نیمه خنک، معتدل کاشت و نکته مهم در کاشت درخت انار فردوس گپ این است که قطر و عمق چاله ها برای کاشت در نظر گرفته شود. درخت انار گپ فردوس فردوس حداقل 80*80*80 باشد. نهال انار فردوس گپ یکی از ارقام تجاری در دنیا محسوب می شود و میزان محصول تجاری انار شیشه ای فردوس گپ در هر کیلوگرم حدود 3 تا 6 عدد می باشد. زمینی بدون شیب به اندازه 4*4 متر و در زمینهای دارای شیب و مناطق بادخیز در قالب مربع 3*3.5 و مستطیل 3*4 قابل تغییر می باشد. از خصوصیات بارز بهترین نهال انار فردوس گپ پیوندی می توان به دیرگل بودن نسبتاً دیرگل و مقاومت نسبتاً خوب در برابر سرمازدگی بهاره اشاره کرد. شایان ذکر است باردهی درخت شلیل جانبی و بهینه برای باردهی است.

انار کپ فردوس
خرید نهال انار دانه سیاه اصل

خرید نهال انار دانه سیاه اصل

یکی از انواع انار که در سال های اخیر بسیار پرطرفدار بوده، انار دانه سیاه است، این درخت تولید بسیار خوبی دارد و از انواع خاصی از انار است. کیفیت انار سیاه دانه سبز مطلوب و پر تقاضا می باشد. برگ های درخت به رنگ سبز تیره و دارای نوک تیز و لبه های صاف است. رنگ گل های درخت نسبتا قرمز نارنجی است. یکی از معروف ترین و با کیفیت ترین واریته های نهال انار می باشد.این رقم انار میوه ای متوسط ​​دارد و تاج آن در مقایسه با سایر ارقام کوچکتر است. پوست انار دانه سیاه نازک و قرمز رنگ است، دانه ها نیز قرمز مایل به سیاه هستند. این رقم ماندگاری بسیار بالایی دارد و در دسته ارقام اقتصادی قرار می گیرد. این نژاد درخت انار در درجه اول برای خوردن تازه استفاده می شود.

انار دانه سیاه اصل
خرید نهال انار دانه سیاه سری 2

خرید نهال انار دانه سیاه سری 2

یکی از گونه‌های انار که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است، درخت انار دانه سیاه است، درختی که محصول بسیار بالایی دارد و نژاد خاصی از انار است. کیفیت انار سبز با دانه سیاه مطلوب و پر تقاضا می باشد. برگ های درخت سبز تیره با نوک تیز و لبه های صاف است. رنگ گل درخت نسبتاً نارنجی مایل به قرمز است. یکی از معروف ترین و مرغوب ترین گونه های نهال انار، میوه ای متوسط ​​و تاج کوچک تری نسبت به سایر گونه ها دارد. پوست انار دانه سیاه نازک و قرمز است و دانه ها سیاه مایل به قرمز است. این نژاد عمر بسیار طولانی دارد و جزو نژادهای اقتصادی طبقه بندی می شود. از درختان انار این رقم عمدتاً به صورت خام استفاده می شود.

انار دانه سیاه سری 2
خرید نهال انار بیدانه ژله ای

خرید نهال انار بیدانه ژله ای

نهال انار بیدانه ژله ای یک نهال بسیار تجاری است. برای اکثر مناطق ایران مناسب است. مناسب برای خاک های معمولی و شور. بازار پسند دانه های بزرگ و آبدار. ارقام خاص و وارداتی. انار لطیف و بدون دانه، انار دانه ای یا ژله ای، برای کشت در مناطق معتدل و نیمه سردسیر مناسب است. این درخت بومی افغانستان به دلیل محبوبیت طعم شیرینش در سراسر چین گسترش یافته است. این درخت در نیمه جنوبی کشور نیز قابل کاشت است زیرا در برابر شرایط ناپایدار و نامساعد جوی مقاوم است. بوته های همیشه سبز انار در مناطق خنك و خزان پذیر و مناطقی با زمستان های معتدل به ارتفاع 2 تا 5 متر رشد می كنند. گلهای آن اناری قرمز مایل به نارنجی به قطر 3 سانتی متر و زنگوله ای شکل است. گل و میوه انار به صورت منفرد یا جفت در انتهای شاخه های کوتاه به نام پینه یافت می شود. ذرت در طول عمر خود 3-4 بار میوه می دهد. انار افغانی بدون هسته یا تمام قرمز یا یاقوتی. پرده های سفید بین دانه های این گونه بسیار نازک و کم رنگ بوده و دانه ها بدون دانه هستند. انارهای بدون هسته بزرگتر از سایر انارها هستند.

انار بیدانه ژله ای
خرید نهال انار پایه کوتاه ( وارداتی)

خرید نهال انار پایه کوتاه ( وارداتی)

نهال انار پایه کوتاه (وارداتی) یک رقم بسیار تجاری است. برای مناطق سرد و اشباع با آب کم مناسب است. برش پایه آبدار خیلی پر. یک دسر بسیار تجاری و بدون خار. یکی از انواع نهال هایی که می توانید خریداری کنید، نهال انار پایه کوتاه است که طرفداران زیادی دارد. این نهال انواع مختلفی دارد و هر کدام از آنها ویژگی های متفاوتی دارند. برای خرید و کاشت آن باید انواع آن را به خوبی بشناسید تا بتوانید یکی از آنها را خریداری کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های نهال انار پاکوتاه انعطاف پذیری بسیار بالایی است، در واقع مقاومت بالایی در برابر تمامی خاک ها دارد و می توانید آن را در انواع خاک ها بکارید. اگر خاک شور و کم آب باشد، این نهال مقاومت زیادی از خود نشان می دهد، بنابراین می توانید آن را در انواع خاک بکارید. ریشه های این نهال گاهی تا 5 متر زیر زمین می رسد و از بهترین خاک ها برای رشد این درخت خاک های شنی است. این نهال سرمای 1 درجه سانتی گراد را به خوبی تحمل می کند اما مراقب باشید که اگر این سرما به 12-14 درجه سانتی گراد برسد قسمت های هوایی نهال یخ زده و خشک می شود. یکی از مشکلات اساسی در پرورش این نهال انار ساقه کوتاه که باید مراقب آن بود، یکی از بزرگترین دلایل ترک خوردن میوه ها این است که برخی از آنها از نظر ژنتیکی چنین می شوند. اگر این نهال به طور نامنظم آبیاری شود، ممکن است پوست آن خشک شود و ترک بخورد.

انار پایه کوتاه ( وارداتی)
خرید نهال انار پوست سیاه

خرید نهال انار پوست سیاه

نهال انار پوست سیاه یک گونه بسیار تجاری است. برای مناطق معتدل مناسب است. یک فیگور خاص و کلکسیونی. طعم خوب نیست ویژگی های اصلی برای تشخیص انواع پوست سیاه: قدرت رشد درخت: اندازه برگ قوی: شکل میوه کوتاه: اندازه میوه بیضی شکل: شکل میوه کوچک

انار پوست سیاه
خرید نهال انار خزر بردسکن

خرید نهال انار خزر بردسکن

انار خزر برسکن ارقام اصلاح شده و بنابراین در سال اول کاشت قابل استفاده است. نهال انار خزر برسکن متعلق به خانواده زودرس است و باید در شرایط آب و هوایی مناسب کاشته شود. انار خزر برسکن اصلاح شده برای احداث باغات انار بسیار مناسب است و در برابر آفات و بیماری های انار مقاوم می باشد.4*4 و 4*3 متر کاشته می شود. زمان کوددهی درخت انار خزر برسکن از پاییز تا اواخر زمستان امکان پذیر است و میزان کوددهی این درخت در هر هکتار 5 تن کود حیوانی در حال تجزیه تعیین می شود. میزان آبیاری در فصول مختلف برای نهال انار خزر برسکن متفاوت است و بستگی به شرایط اقلیمی آن منطقه دارد، بهتر است در بهار برای هر روز دو لیتر و در تابستان 3 لیتر آب در نظر بگیرید. تعداد میوه های این درخت با توجه به شرایط آب و هوایی و آب و هوایی متفاوت است و تخمین زده می شود که برای 700 انار از 50 تن در هکتار فراتر رود.

انار خزر بردسکن
خرید نهال انار گربان

خرید نهال انار گربان

نهال انار گربان نهال ارقام تجاری است. میوه نهال انار گربان یک دانه بزرگ، آبدار و قابل فروش است. قلمه های متعددی به صورت بوته یا قلمه روی ساقه نهال انار گربان قرار دارند. شاخه های نهال انار گربان وقتی کوچک هستند مربع هستند. برخی خاردار هستند و برخی بدون خار. گل ها و میوه های نهال انار گربان به صورت منفرد یا جفت در انتهای شاخه های کوتاه قرار دارند. نهال انار گربان 3-4 بار در طول عمر خود میوه می دهد. گل های نهال انار گربان نارنجی مایل به قرمز هستند. قطر گل ها 3 سانتی متر و زنگوله ای شکل هستند. ارتفاع واریته نهال انار به 2 تا 5 متر می رسد یکی از رایج ترین روش های تکثیر و افزایش محصول این رقم نهال انار استفاده از قلمه است. که به دو روش کاشت در محل اصلی و در خزانه انجام می شود. نهال انار گربان برای مناطق سرد، معتدل و گرم و برای خاک های شور و درشت مناسب است. نهال انار گربان در مناطق نیمه گرمسیری در مناطق سردسیر برگریز و مناطق همیشه سبز با زمستان های معتدل کاشته می شود. درخت انار گربان باید به مدت 400 تا 200 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد خنک شود. سرمازدگی بهاره به اولین شاخه های نهال انار آسیب می رساند. بنابراین میوه های جوان انار جایگزین انارهای درشت یا معمولی می شوند. در مناطقی که سرمای دیررس بهاره دارند، حتی میوه های تازه تشکیل شده نیز آسیب می بینند. با توجه به آبیاری نهال در خاک های سبک به طور منظم و تدریجی هفته ای یک بار و در خاک های سنگین هر 10 روز یکبار. .

انار گربان
خرید نهال انار سیاه سمرقندی

خرید نهال انار سیاه سمرقندی

رشد نهال انار سیاه سرقندی بسیار پرقدرت است. تعداد برگها نیز فراوان است. شکل میوه نهال انار سیاه سرقندی کروی و تا حدودی بزرگ است. رنگ پوست قرمز نهال انار سیاه سرقندی متمایل به سیاه و دانه ها سفید مایل به قرمز و طعم شیرینی دارد، نهال انار سیاه سرقندی از سال اول کاشت میوه می دهد. گرده افشان مناسب انار سیاه سرقندی در صورت کاشت به ازای هر 10 نهال انار ساقه کوتاه یک گرده افشان مناسب ارقام انار کاشته می شود. مقدار محصول نهال انار سیاه سرقندی در هکتار و با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف می باشد. اما برای حدود 700 ساقه نهال انار سیاه سرقندی در هکتار، بیش از 50 تن عملکرد دارد. نهال انار سیاه سرقندی در برابر تمام خاک ها مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. ریشه این نوع نهال انار گاهی تا 5 متر زیر زمین می رسد. خاکهای شنی مناسب برای نهال انار سیاه سرقندی نهال انار سیاه سرقندی می تواند سرمای 1 درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل کند، اما اگر به 12-14 درجه سانتیگراد برسد، اندام های هوایی نهال یخ می زند. این نوع نهال انار مقاومت خوبی به خشکی نشان می دهد. اگر این نوع نهال انار را به طور مرتب آبیاری کنید، عملکرد آن بسیار بهبود می یابد. آن خاک هایی که سبک هستند باید هفته ای یک بار و خاک های سنگین هر ده روز یک بار آبیاری شوند. فاصله کاشت نهال انار سیاه سرقندی در زمینی با شیب کم و مناطق بادخیز 3x3 و 2.5x3 متر و در زمین مسطح این فاصله 4x4 و 4x3 متر در نظر گرفته می شود.

انار سیاه سمرقندی
خرید نهال انار سفید

خرید نهال انار سفید

نهال انار سفید یک گونه بسیار تجاری است. برای مناطق معتدل مناسب است. طعم ملایم و اسیدی. طعم گل زودرس آبدار و لذیذ است. مقدمه ای برای خرید نهال انار سفید: این نوع نهال انار یکی دیگر از انواع نهال انار است که در ایران بسیار رایج شده است. یکی از ویژگی های بارز این انار طول عمر و خواص دارویی آن است. درخت انار درختچه ای همیشه سبز به ارتفاع ۲ تا ۵ فوت با پوستی ظریف و سفید کم رنگ است. دانه های انار به رنگ سفید یا صورتی کم رنگ هستند و در زمان رسیدن بسیار شیرین و آبدار می شوند.

انار سفید
خرید نهال انار سردشت

خرید نهال انار سردشت

منشاء نهال انار سردشت با توجه به نام این میوه؛ شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی قرار دارد. البته با اصلاحات این نهال ، شهرهای دیگر نیز قادر به رشد این تنوع خواهند بود. بهترین پایه برای نهال انار سردشت استفاده از پایه انار وحشی است. درخت انار سردشت را در فاصله 3×3 متر مربع از یکدیگر بکارید. به طور کلی در هر هکتار زمین؛ 400 اصله نهال سردشت قابل کاشت است. ارتفاع درخت انار سردشت در بزرگسالی بین 3 تا 6 متر است. نیاز سرمایی درخت انار سردشت بین 200 تا 400 ساعت قرار گرفتن در معرض دمای زیر 7 درجه سانتیگراد است. دوره سرد باید در زمستان و پاییز کامل شود. میانگین عمر این رقم بین 30 تا 40 سال است. این میوه دارای وزن متوسط ​​بین 200 تا 250 گرم است. آبیاری کافی و کوددهی به موقع در افزایش اندازه و کیفیت میوه موثر است. برای کاشت نهال انار سردشت باید در نظر داشته باشید که ارتفاع از سطح دریا در منطقه شما بین 150 تا 200 متر است. عملکرد درختان بین 15 تا 20 تن در هکتار خواهد بود. درختان انار سردشت دیرگل هستند. این رقم در اوایل بهار شروع به شکوفه دادن می کند. گل های آن قرمز و بسیار زیبا هستند.

انار سردشت
خرید نهال انار واندفول

خرید نهال انار واندرفول

زمان گلدهی نهال انار واندرفول از اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت شروع می‌شود. زمان باردهی این نوع نهال به ندرت از سال دوم و اکثرا از سال سوم پس از کاشت است. به طور کلی از مرحله گلدهی تا مرحله برداشت حدودا ۱۶۰ تا ۱۹۰ روز طول میکشد، یکی از مهم‌ترین مشخصات نهال انار واندرفول این است که در شرایط معمولی هم عمر طولانی دارند و می‌تواند تا شصت سال هم عمر کنند. میوه‌های این نهال تجاری و باکیفیت است. میوه نهال انار واندرفول بسیار درشت است و وزن هر کدام حدود ۳۵۰ گرم است

انار واندرفول

نهال انار = خرید نهال انار

هرآنچه که باید درمورد نهال انار بدانید

خرید نهال انار متناسب با اقلیم منطقه:

برای خرید نهال انار متناسب با اقلیم جغرافیایی منطقه بهتر است قبل از خرید نهال و اقدام به کشت آن اطلاعات دقیق تری درباره ی ارتفاع از سطح دریا منطقه ،مدار آبیاری و وضعیت خاک کسب نمایید تا بتوانید بهترین نهال انار را انتخاب نمایید پس از انتخاب رقم متناسب می توانید از مراکز معتبر اقدام به خرید نهال انار نمایید و با خیالی آسوده اقدام به کاشت آن نمایید.

خرید نهال انار یا کاشت بذر آن؟

اگر قصد احداث باغ انار را داشته باشید شاید این سوال برایتان پیش بیاید که کاشت نهال انار به صرفه تر است یا کاشت بذر آن ،در جواب این سوال باید بگویم با وجود اینکه کاشت بذر انار به صرفه تر است اما با خرید نهال انار و کاشت آن سریع تر به مرحله سوددهی خواهید رسید پس توصیه می شود با کاشت بذر نهال نهال بار دادن درخت خود را به تعویق نیندازید.

نهال انار پیوندی یا نهال انار بذری؟

نهال انار امروزه به صورت قلمه یا کشت بافتی تولید می شود و نیاز به پیوند ندارد.نهال انار های کشت بافتی پاکوتاه تر و پربارتر هستند اما قلمه نهال انار پابلند تر است اگر قصد احداث باغ تجاری انار را دارید پیشنهاد می شود نهال انار کشت بافتی را انتخاب نمایید تا صاحب باغ تجاری شوید.

چه عواملی بر قیمت نهال انار تاثیرگذار هستند؟

قیمت نهال انار بر اساس کشت بافت یاقلمه بودن آن تعیین می شود.همچنین عوامل مختلفی از جمله سن نهال و مرکز تولید نهال می تواند بر قیمت نهال انار تاثیرگذار باشد.هنگام خرید نهال انار حتما برای نهال خریداری شده درخواست ضمانت اصالت نمایید تا بعد از مشاهده ی محصول نهال از خرید خود پشیمان نشوید .نهال اصالت دار انار را تنها از نهالستان های مجوزدار می توانید با قیمت مناسب خرید کنید.

ویژگی های نهال انار سردسیری:

نهال انار اصولا در مناطق نیمه گرمسیر و معتدل رشد مطلوب تری دارد و نحمل یخبندان های شدید زمستانه را ندارد پس تا حدالامکان توصیه می شود از خرید و کاشت نهال انار در مناطق کوهستانی خودداری کنید زیرا درخت انار در دمای5 درجه زیر صفر دچار سرمازدگی می شود.

ویژگی های نهال انار گرمسیری:

نهال انار در مقاب گرما مقاومت خیلی خوبی نشان می دهد به طوری که بعضی از ارقام تا 50درجه بالای صفر را متحمل هستند پس اگر در مناطق گرمسیر یا نیمه گرمسیر قصد احداث باغ انار را داشته باشید می توانید خرید نهال انار گرمسیری با خیال راحت اقدام به احداث باغ تجاری نمایید.

ویژگی نهال انار زودبازده:

به ارقام نهال اناری که از سال های اولیه کاشت شروع به باردهی می کند نهال انار زودبازده گفته می شود.معمولا نهال انار کشت بافتی زودتر از سایر ارقام شروع به باردهی می کند و گزینه مناسبی برای احداث باغات تجاری می باشند.پس توصیه می شود در هنگام خرید نهال انار اقدام به خرید نهال های زودبازده نمایید.

ویژگی های نهال انار دیربازده :

نهال انار دیربازده بالعکس نهال انار زودبازده دیرتر در مرحله باردهی قرار می گیرند و این ارقام از کاشت بذر انار بدست می آیند که گزینه مناسبی برای احداث باغ نمی باشند.

تشخیص سلامت نهال انار :

در هنگام خرید نهال انار دقت داشته باشید نهال سالم ،پرریشه و اصالت دار خرید کنید برای این کار می توانید از نهالستان های معتبر اقدام به خرید نهال انار نمایید.نهال سالم انار بدون زخم و شکستگی می باشد همچنین نهالستان موظف است نهال را هنگام تحویل ضدعفونی نمایید و با گواهی ضمانت تحویل دهید که چنین خدماتی مختص نهالستان های بزرگ و مجوز دار می باشد.

مشخصات نهال انار:

یکی از میوه‌های بهشتی که دانه‌های آن به رنگ یاقوت می‌باشد. گل‌های درخت انار قرمز و برخی گونه‌ها سفید و یا زرد می باشد. این میوه به دلیل کشت محدود در کشور‌های عراق، ترکیه، پاکستان، افغانستان و ایران جز 10 میوه برتر دنیا می‌باشد.

ارتفاع درخت انار به 6 متر می‌رسد.درخت انار جز ارقام برگ ریز می‌باشد یعنی در فصل زمستان برگ‌های آن بطور کامل ریخته و خالی می‌شود.درخت انار در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری رشد بهتری دارد. ریشه درخت انار عمودی و عمق تا حدود3 متر رشد می‌کند و بصورت افقی حدود 5/2متر گسترش می‌یابد.

منشا درخت انار کشور ایران می‌باشد. بزرگترین باغات و قطب تولید انار در ایران ساوه، فردوس،نی‌ریز،شهرضا و کوهدشت می‌باشد.

فاصله کاشت نهال انار:

این درخت یا درختچه را می توان با فاصله 4*3 متر کاشت.قبل از انتقال و جابه جایی نهال از خزانه باید چاله ها را از قبل اماده کرد و در زمان کاشت باید دقت داشته باشید ریشه نهال کامل در خاک قرار گیرد در ته چاله نیز میتوان از یک یا دوبیل کود حیوانی پوسیده همراه با ماسه و خاک رس استفاده کرد پس کاشت نیز به منظور خروج هوا از بین ذرات خاک بلافاصله باید ابیاری سنگین انجام داد.توصیه می شود به دلیل حساس بودن نهال انار زمان کاشت نهال ان را به اوایل بهار موکول کنید.

نیاز درخت انار به نور زیاد می‌باشد لذا در مناطقی بهتر رشد می‌کند و می‌روید که هوا تقریبا گرم و خشک باشد از کشت انار در مناطق مرطوب و سرد جدا خود داری کنید چرا که میوه آن کپک می‌زند.

آستانه تحمل دمایی درخت انار 10- الی 35+ می‌باشد.

اولین نکته‌ای که در انتخاب نهال مناسب باید بدان دقت کرد. آب و هوای منطقه محل احداث باغ انار می‌باشد. درست است که انار در اکثر مناطق آب و هوایی رشد می‌کند ولی آب بیش از حد باعث ترک میوه انار می‌شود. این درخت بسیار مقاوم به باد می‌باشد تحمل سرمایی آن 10- درجه می‌باشد. و مناسب ترین سطح ارتفاع برای پروش درخت انار 1000تا1700 متر می باشد.

شروع باردهی درخت انار:

درخت انار از سال سوم شروع به باردهی می کند اما در نظر داشته باشید باردهی اقتصادی ان از سال پنجم می باشد.عمر اقتصادی این درخت حدودا100 سال می باشد.

شما را به تماشای ویدیویی از انار دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های انار روی (عکس نهال انار) کلیک کنید


کاشت نهال انار:

چاله مورد کشت نهال مستطیل و یا مکعب مربع می‌باشد. بهتر است قبل از کاشت اصلاح خاک صورت بگیرد به این صورت که حدود 20-30 سانت خاک را برداشته و کود پوسیده را با خاک زیری مخلوط کنید. بطور کلی اندازه چاله را با توجه به سن، اندازه، ریشه و رقم مورد کشت تعیین می‌کنند. بهتر است ریشه نهال در محلول ضد عفونی قرار گیرد. در زمان کاشت نهال انار دقت کنید حتما مکان کاشت نورگیر باشد در مکان سایه دار به هیچ عنوان به کشت این نهال اقدام نفرمایید

قلمه زنی درخت انار:

کاشت انار به سه روش کاشت بذر،کاشت از طریق پاجوش،کاشت از طریق قلمه صورت می گیرد.

روش اول یعنی کاشت بذر محبوبیت چندانی ندارد زیرا نیاز به مراقبت زیادی دارد و زمان بر است در روش دوم پاجوش های مرغوب را اوایل بهار قبل از جوانه زنی درخت از درخت مادر جدا کرده و همراه ریشه به خاک انتقال می دهند در این روش کیفت محصول تولید شده مطلوب نیست و میوه های بسیاری ریزی تولید می کند که مرغوب و بازار پسند نمی باشند.

روش سوم برای کاشت انار گزینه مناسبی می باشد در این روش شاخه های پایینی و قوی 2 یا 3 ساله درخت مادری در زمین خوابانیده می شود وزیر خاک قرار می گیرد بدون انکه از درخت مادری جدا شوند البته انتهای شاخه ها از خاک بیرون می مانند در اواخر اسفند ماه شاخه های ریشه دار را به زمین اصلی منتقل می کنند.

در روش دیگر قلمه زنی در اواخر اسفند ماه،خزانه را به شکل عمودی شخم زده به طوری که فضای مناسب برای ریشه زنی پدید اید و سپش شاخه های قوی را به طول50 سانتی متر برش داده به فاصله 20سانتی متر از هم داخل چاله ها قرار داده می شود البته برای تسریع در ریشه زنی می توان انتهای شاخه ها را در محلول ریشه زایی غوطه ور کرد.بعد از یک سال با ابیاری مرتب این شاخه ها تبدیل به نهال های پرریشه شده اند و می توان ان را به زمین اصلی انتقال داد.

خاک مناسب درخت انار:

خاک لومی شنی برای کشت انار بسیار مناسب می‌باشد اما در خاک سنگلاخی نیز امکان رشد را دارد. برای کاشت نهال انار تا حد امکان خاک هایی با بافت سنگین را انتخاب نکنید زیرا موجب پوسیدگی ریشه می گردد.ریشه درخت انار تا عمق 3متری از زمین نفوذ میکند.phمناسب خاک برای کاشت نهال انار 7/5 تا8/5 است.البته توجه داشته باشید که این درخت در خاک های نیمه شوری ،قلیایی و اهکی نیز امکان رشد را دارد.

کوددهی درخت انار:

درختان انار برای عملکرد بهتر نیازمند به نیتروژن،کود فسفات و پتاس کافی می باشد زیرا نیتروژن موجب تولید گل در این درخت و همچنین رشد بهتر شاخ و برگ درخت انار می شود از این جهت توصیه می شود از کود npkبا درصد 10-10-10 برای تقویت خاک نهال انار استفاده شود.دوز مصرفی این کود با توجه به شرکت تولید کننده ان متفاوت است و معمولا روی بسته بندی ها اشاره شده است. اگربرای تقویت خاک اگر از کود دامی یا شیمیایی استفاده می کنید سعی کنید حتما به حالت چالکود استفاده شود این امر سبب رشد بهتر درخت و عدم شوک به درخت می شود.دوزاول مصرف کود نیتروژن حداقل یک ماه قبل از تورم جوانه هاست،دوز دوم پس از ریزش گلبرگ هاست و دوز سوم دوماه پس از دوز دوم می باشد.مصرف زیاد کود نیتروژن برای درخت انار موجب تحریک رشد رویشی و کاهش عملکرد تناژدهی ان می شود.

استفاده از کودهای الی بهترین گزینه برای تقویت خاک انار می باشد زیرا علاوه بر تامین عناصر غذایی.سبب اصلاح خاک و کاهش تبخیر سطحی می شود و میزان کربن الی وphخاک را تنظیم می کند

هرس درخت انار:

به طور عامیانه در پروش درخت انار با دو گونه هرس فرم دهی و باردهی مواجه هستیم هرس فرم دهی معمولا تا سن 5 سالگی با حذف شاخه های زیر 60 سانت و حفظ شاخه های قوی و اصلی انجام می شود.

هرس باردهی از 5 سالگی به بعد به صورت هرس خشک و هرس سبز انجام می گیردهرس خشک شامل حذف شاخه های خشک و سرمازده می باشد که معمولا در پاییز یا قبل از جوانه زنی درخت انجام می شود اما هرس سبز در ماه های رشد انجام می شود این هرس شامل حذف شاخه های نر،پاجوش ها و شاخه های افت زده می شود.

گرده افشان درخت انار:

گل های انار دارای رنگ قرمز مایل به نارنجی می باشند که بر روی شاخه ها به طول 1 تا20 سانتی متر تشکیل می شود.روی شاخه های بارده یک یا چند گل تشکیل می شود که ممکن است انتهایی یا جانبی باشد برخی از این گل ها خودسازگار هستن برخی خودناسازگار که به خاطر زیبایی ظاهری باعث جذب حشرات ازجمله زنبور عسل می شود.گرده افشانی درخت انار بسیار ضرورت دارد که توسط حشرات و باد انجام می گیرد.

ابیاری نهال انار:

با اینکه در خیلی از مقاله ها گفته شده درخت انار کاملا مقاوم به کم ابی می باشد اما در سال های اول برای رشد بهتر نهال انار بهتر است ابیاری ان مرتب انجام شود.ابیاری مرتب باعث می شود نهال انار بهتر در بستر جدید خود استقرار شود.میزان اب مورد نیاز انار به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله سن نهال،شرایط اقلیمی منطقه،میزان بارش سالانه،جنس خاک و...

کاشت انار در خاک های شنی با زهکشی بالا نیاز به اب فراوان دارد همچنین کشت ان در خاک های سنگین احتیاج به اب فراوان دارد پس بهتر است برای حفظ تعادل در میزان ابیاری بافت خاک لومی باشد.

افات و بیمار یهای انار:

از افات شایع در درخت انار کرم گلوگاه،کرم سفید ریشه و شته می باشد البته برخی از مشکلات دیگر از جمله پوسیدگی میوه،ترکیدگی و ترشیدگی ان نیز برا ی باغداران انار معضل شده است.

از انجا که درخت انار نسبت به سموم شیمیایی حساس می باشد و ممکن است موجب ریزش برگ ها شود بهتر است از مصرف بی رویه سموم شیمیایی برای این درخت خودداری کنید تا جای ممکن برای از بین بردن شته بهتر است از کفشدوزک های سبز رنگ و برای کنترل کرم سفید ریشه از مورچگان یا پرندگان استفاده کنید.برای مبارزه با کرم گلوگاه نیز روش شیمیایی کارسازی وجود ندارد و فقط به طوری طبیعی باید از شیوع این بیماری جلوگیری کرداز جمله این روش ها ابیاری مرتب،هرس درست و اصولی ،حذف پرچم های خشک در اواخر خرداد و از بین بردن میوه های پوسیده و پلاسیده.

قبل از ابتلا به بیماری سعی کنید با انتخاب ارقام مقاوم و موارد بهداشتی کف باغ از شیوع بیماری ها پیشگیری کنید.

احداث باغ انار:

درخت انار از سال چهارم باردهی اقتصادی را شروع می‌کند رفته رفته باردهی آن بیشتر می‌شود تا زمانی که به بلوغ برسد.

میزان باردهی انار بیشتر بستگی به رسیدگی دارد و اگر مراقبت‌های لازم صورت بگیرد آبیاری منظم انجام شود کوددهی و به موقع، درخت انار با سرمازدگی مواجه نشود هر سال بطور مداوم میوه می‌دهد.

در نظر داشته باشید هر درخت نهال در سن بلوغ بطور میانگین بین 150 تا 200 کیلو بار می‌دهد.

اگر فاصله کاشت را 4*4 در نظر بگیرید تعداد 600 اصله نهال در یک هکتار قابل کشت است. عملکرد درخت انار در هکتار به ازای 700 نهال حدود 50 تن می باشد. با توجه به این باردهی بی‌نظیر، سودهی درخت انار بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

میوه انار با قیمت بالا در بازار به فروش می‌رسد، در نظر داشته باشید وزن هر میوه انار در شرایط ایده ال بین 330 تا 460 گرم می‌باشد. بنابراین هر 3 میوه انار 1 کیلوگرم خواهد بود.

باتوجه به توضیحات با یک حساب سرانگشتی متوجه سود عالی حاصل از کشت نهال انار و احداث باغ آن خواهید شد.

درخت انار به طور معمول عمر مفید بالای 100 سال دارد. لذا شما با انتخاب رقم مناسب کشت انار و خرید مرکز معتبر به سود بسیار بالایی خواهید رسید.

خواص میوه انار:

رب انار، آب انار، لواشک انار، مربای انار، محصولات فراوری شده حاصل از میوه انار می‌باشد. پوست انار نیز در تولید رنگ سنتی استفاده زیادی دارد. از جوشانده پوست انار در درمان اکثر بیماری‌ها مثل گلو درد و بیماری گوارشی استفاده می‌شود. از مهم ترین استفاده‌های میوه انار، رب انار، روغن هسته انار وآب انار می‌باشد که قیمت بسیار بالایی در بازار دارند و از جمله عوامل ترغیب کشاورزان برای احداث باغ انار می‌باشد.

همچنین این میوه بهشتی باعث کاهش ریز مو، تنظیم قند خون، سلامت قلبی، سلامت پوست، بهبود روند گردش خون، حاوی آنتی اکسیدان و ضد سرطان می‌باشد. از کم خونی جلوگیری می‌کند و موجب کاهش فشار خون می گردد.

سخن پایانی:

با توجه به میزان باردهی هر درخت انار و میزان بالای تناژدهی آن در هر هکتار و با توجه به مصارف مختلف میوه این درخت توصیه می‌شود با احداث باغ انار میلیاردر شوید و به آرزوهای خود جامه‌ی عمل بپوشانید. برای احداث باغ انار و موفقیت در این کار نیاز به مشاوره از متخصصان و کارشناسان فعال حوز باغبانی دارید.اطلاعات لازم جهت خرید نهال سالم، شناسنامه دار و نهال لیبل دار که گواهی اصالت آن تضمین شده‌ می‌باشد را در اختیار شما قرار دهند. همچنین احداث باغ انار نیاز به اطلاعاتی درباره کاشت داشت و برداشت دارد.

شرکت تولید و اصلاح نهال رویال نهال فعال در عرصه انواع نهال مثمر و غیر مثمر مجموعه کامل از نهال‌های شناسنامه دار را دارا می‌باشد که شما با خرید از این مجموعه می‌توانید از خرید خود و اصالت نهال اطمینان حاصل نمایید. این مجموعه با کادر مجرب و متخصصان صاحب نظر در زمینه باغ، نهال و مراقبت‌های پس از کاشت در خدمت همه خریداران نهال و کشاورزان عزیز کشور می‌باشد.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت