آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های زغال اخته

خرید نهال زغال اخته

 خرید نهال زغال اخته سیاه

خرید نهال زغال اخته سیاه

زغال اخته در زبان انگلیسی آن را Cornelian cherry مینامند و به اصلاح نام علمی این درخت هم Cornus mas است که جزء خانواده Cornaceae به شمار می آید، زغال اخته درخت یا درختچه ای است، با برگ هایی به شکل بیضی ، حاشیه های صاف و موج دار. زغال اخته سیاه از جمله نهال های تجاری است که میوه های بسیار شیرین و معطری را دارد ، اندازه میوه های این زغال اخته که به زغال اخته سیاه نامیده می شود درشت و رنگ آن سیاه است، این درخت زغال اخته بسیار پربار بوده و میوه ای بازار پسند محسوب می شود. از خواص زغال اخته میتوان به جلوگیری از رشد سرطان های ریه، کولون (بخشی از روده بزرگ) و انتشار سلول های سرطان خون بدون تاثیر بر سلول های سالم اشاره کرد.

زغال اخته سیاه
خرید نهال زغال اخته گلابی شکل

خرید نهال زغال اخته گلابی شکل

زغال اخته گلابی، پتانسیل رشد درخت نسبتا کم است، عملکرد و باردهی بسیار بالاست، کیفیت میوه نیز به دلیل اندازه بزرگ و رنگ شگفت انگیز آن خوب است. میوه های این رقم قرمز و هوای گرم و معتدل نیز بر کیفیت آنها تأثیر نمی گذارد. یکی از خصوصیات نهال زغال اخته گلابی تولید خوشه ای در شاخه های جانبی است و دیر باردهی آن باعث می شود این رقم در فصل بهار که در فصل بهار یخبندان را در بیشتر قسمت های باغ تحمل نکند مقاومت خوبی از خود نشان دهد. این بدان معناست که شما باید به ازای هر 20 نهالی که می کارید، یک زغال اخته برای گرده افشانی داشته باشید که کیفیت و باروری باغ شما را تضمین می کند. نهال زغال اخته گلابی برای آب و هوای خشک مناسب است و در مقایسه با سایر ارقام زغال اخته، برای شکستن خواب نیاز به هواس سرد بیشتری دارد و پذیرش کلاله اغلب به طور همزمان موثر نیست، زیرا 10 درصد باغ زغال اخته باید درختان دیگر زغال اخته کاشته شود این رقم دارای ساختار بدنی نازک و شکل گرد بزرگی است که به راحتی از درخت جدا می شود و درختانی از این نوع در اواخر بهار برگ دهی رو شروع و حدود 15 روز دیرتر از درختان بذری شروع به رشد می کنند بنابراین مناسب برای بیشتر مناطق ایران با سرمای بهاره می باشد.

زغال اخته گلابی شکل
خرید نهال زغال اخته فلوریدا

خرید نهال زغال اخته فلوریدا

زغال اخته فلوریدا مناسب آب و هوای اکثر مناطق کشور جهت کاشت می باشد، این زغال اخته پرمحصول بوده و از جمله نهال های زودبازده به شمار می رود، رقمی تجاری و بیشتر مناسب جهت تازه خوری و کنسرو سازی می باشد، این رقم تجاری طعمی ترش دارد که مناسب است برای پرچین ها و حصار ها.

زغال اخته فلوریدا
خرید نهال زغال اخته فومینا

خرید نهال زغال اخته فومینا

زغال اخته از جمله میوه هایی می باشد که خواص های درمانی بی شماری را دارد، این نهال زغال اخته رقمی تجاری ست که باردهی این نهال از سال سوم آغاز می شود ، طعم میوه این درخت ترش و پایه بلند محسوب می شود.

زغال اخته فومینا
خرید نهال زغال اخته محلی

خرید نهال زغال اخته محلی

زغال اخته یکی از درختانی است که در ایران ارتفاع آن به 2 تا 3 متر و قطر آن به 15 تا 19 سانتی متر می رسد. این نهال از غرب آسیا تا جنوب اروپا (ایران، آذربایجان، ارمنستان، آسیای جنوب غربی و جنوب اروپا) می باشد. به میوه آن زغال اخته (ذغال اخته) میگویند. باردهی درخت زغال اخته از سال پنجم آغاز می گردد و طعم این میوه ترش مزه است ، رقمی ست تجاری که میوه های ریزی را دارد

زغال اخته محلی

نهال زغال اخته = خرید نهال زغال اخته

هرآنچه که باید درمورد نهال زغال اخته بدانید

قبل از خرید نهال زغال اخته باید بدانید:

درختچه زغال اخته دارای گلهای زرد و خوشه‌ای می باشد گلهای این درخت شهد فراوانی دارد و برای تغذیه زنبورعسل مناسب است برگهای این درخت سبز تیره و نوک تیز می باشد و دارای میوه بیضی شکل و حدوداً به اندازه آلبالو میباشد مزه زغال اخته ترش و شیرین است عمر این درختچه به ۳۰۰ سال می رسد ارتفاع این درخت به 4 تا 8 متر می رسد چوب درخت زغال اخته بسیار محکم است و در صنعت چوب بری کاربرد فراوانی دارد. زغال اخته درخت بومی اروپا آسیا و قفقاز و ارمنستان می باشد میوه زغال اخته رنگی قرمز دارد و مزه‌ای شیرین. زمان رسیدن این میوه در تابستان می باشد و علاوه بر تازه خوری به صورت خشک، کنسرو، ترشی، سرکه، لواشک و مربا نیز استفاده می شود.

خرید نهال زغال اخته متناسب با اقلیم منطقه:

درخت زغال اخته در زمستان تا ۲۵- درجه را تحمل میکند و مقاومتش نسبت به گرما پایین است به همین دلیل کاشت این درخت در مناطق گرمسیری توصیه نمی شود این درخت برای رشد و عملکرد بهتر نیازمند به نور کافی می‌باشد و روزانه حداقل به ۶ تا ۸ ساعت نور آفتاب نیاز دارد در مکان های سایه دار این درخت گدرت گلدهی ندارد و دارای شاخه های ضعیف می باشد. در کشور ایران این درخت بیشتر در مناطق ارسباران، رودبار، سردشت و قزوین بیشتر کاشته می شود البته می‌توان گفت شهرستان کلیبر در ایران بیشترین تولید زغال اخته را به خود اختصاص داده است.

میزان باردهی زغال اخته:

به طور میانگین عملکرد این درخت در هکتار ۵ تن میباشد البته این عدد متغیر است و می‌تواند از ۴ تن تا ۱۰ تن تغییر یابد و این تغیر بستگی زیادی به نحوه رسیدگی ، غنی بودن خاک ، ابیاری منظم ؛ هرس مناسب دارد در شرایط فوق العاده رسیدگی میزان باردهی تا درصد قابل توجهی افزایش می یابد .

شرایط پرورش نهال زغال اخته:

فاصله کاشت نهال زغال اخته:

فاصله کاشت نهال زغال اخته ۴ * ۴ می باشد و با توجه به این فاصله کشت میتوان در هکتار ۶۰۰ اصله نهال زغال اخته کشت کرد.

سطح ارتفاع مناسب کاشت نهال زغال اخته:

مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت زغال اخته 100 تا 1400 متر می باشد و نیاز سرمایی این درخت 120روز و میزان گرمای مناسب 10 درجه میباشد این درخت مناسب برای کشت در مناطق معتدل و نیمه سردسیر می باشد.

خاک مناسب نهال زغال اخته:

درخت زغال اخته در مورد خاک زیاد حساس نیست و در خاک های بافت متوسط هم رشد خوبی دارد البته وجود کودهای حیوانی پوسیده در خاک به باردهی و رشد این درخت کمک چشمگیری می کند. ph مناسب برای کاشت این درخت ۵ تا ۸ می باشد اگر خاک دارای زهکشی مناسب باشد و حالت لومی داشته باشد این درخت بهتر می تواند رشد کند نکته در خاک آهکی نیز این درخت قابلیت سازگاری را دارد از جمله مهم ترین ارکانی که در رشد نهال ذغال اخته موثر است خاک غنی و سر شار از مواد غذایی می باشد رشد نهال ذغال اخته در چنین خاکی بیشتر شده و عمکلرد ان در هکتار بیشتر میشود برای اطلاع از کمبود عناصر خاک میتوانید ازمایش خاک انجام دهید و با کود های توصیه شده توسط کارشناسان کمبود ان را جبران نمایید .

کوددهی زغال اخته:

درخت زغال اخته درختی کم توقع است و نیاز به کوددهی خاصی ندارد فقط در سال های اول کود حیوانی پوسیده برای رشد سریعتر این نهال کفایت می کند و اگر می خواهید برای خاک زغال اخته کود بدهید می‌توانید کود NPK با فرمول10-10-10 استفاده کنید درست است که درخت کم توقعی میباشد ولی در صورت تقویت با کود های مناسب مثل هیومیک اسید رشد نهال و باردهی ان را تضمین کنید .

آبیاری درخت زغال اخته:

درخت زغال اخته در سال‌های اول کشت حتماً باید منظم آبیاری شود طوری که سطح خاک نباید خشک شود البته زمان آبیاری بستگی به جنس خاک دارد به این صورت که در خاک های سبک 2 یا 4 روز یکبار در خاکهای سنگین هفته‌ای یک مرتبه این درخت باید آبیاری شود حداقل نیاز آبی زغال اخته ۳۰ لیتر می باشد. البته این بازه زمانی آبیاری برای درختان جوان میباشد درختان بالا و زغال اخته ۲۰ تا ۲۵ روز تحمل خشکی و کم آبی را دارند. البته کاشت این درخت بیشتر در مناطق مرطوب که دارای بارش بارندگی می باشد توصیه می‌شود که این مناطق در تابستان نیز گرمای زیادی ندارند اگر این شرایط برای درخت زغال اخته محیا نشود موجب کاهش گلدهی و کاهش عملکرد آن خواهد شد برای جلوگیری از تبخیر آب از سطح خاک می توان از پوشش مالچ استفاده کرد به این صورت که اطراف ریشه نهال را با کاه و کلش به ضخامت ۵ سانتیمتر پوشش داد تا موجب حفظ رطوبت خاک شود.

شما را به تماشای ویدیویی از زغال اخته دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های زغال اخته روی (عکس نهال زغال اخته) کلیک کنید


هرس زغال اخته:

این درخت خاصیت تولید پاجوش را دارد و ایجاد پاجوش موجب گستردگی این درختچه و اشغال فضا می‌شود که می‌توان با هرس و حذف پاجوشها این شکل را برطرف کرد در کل میتوان گفت درخت زغال اخته نیاز به حرف هرس فرم دهی دارد با توجه به پهن و گسترده شدن درخت زغال اخته می توان آن را به عنوان پرچین اطراف باغ کشت کرد بهترین زمان هرس فرم دهی این درخت اوایل تابستان می باشد بعد از برداشت میوه این درخت نیز می‌توان روی آن هرس فرمدهی انجام داد در صورت هرس منظم عملکرد این درخت افزایش می یابد.

روش تکثیر زغال اخته:

تکثیر به روش قلمه زدن:

قلمه را باید از شاخه های دوساله و ساقه‌های جانبی درخت گرفت بهترین زمان گرفتن قلمه تابستان میباشد حدود ۸ تا ۱۰ هفته طول می کشد تا قلمه ریشه دار شود.

تکثیر به روش بذر:

زمانی که میوه زغال اخته کامل برسد و و گوشت از بذر جدا شود می توان بذر را از میوه جدا کرد و در دمای ۴ درجه در جای سرد و مرطوب به مدت ۵ ماه نگهداری کرد حدود ۱۴ یا ۱۵ هفته طول می‌کشد تا بذر جوانه زنی کند.

تکثیر از طریق خوابانیدن:

شاخه های نزدیک زمین و پاجوش بدون جدا شدن از درخت مادری روی زمین خوابانیده در زیر خاک قرار می‌دهند که ریشه زایی آن حدود ۹ الی ۱۰ ماه طول می کشد پس از ریشه زایی می توان این ساقه را از درخت جدا کرد.

با توجه به زمان بر بودن هر سه روش برای تکثیر زغال اخته پیشنهاد می شود اگر قصد کاشت زغال اخته را دارید نهال آن را تهیه کنید و سریعتر به نتیجه برسید

گرد افشان نهال زغال اخته:

درخت زغال اخته به طور کل نیاز به گرده افشان ندارد و خود گرده افشان می‌باشد اما توصیه می‌شود برای باردهی و عملکرد بیشتر این درخت را به حالت جمعی بکارید حدود انواع متعددی از این درخت در کنار یکدیگر موجب باردهی بهتر و بیشتر درخت زغال اخته میشود.

آفات و بیماری‌های نهال زغال اخته:

این درخت چندان حساس نیست و آفت خاصی ندارد اما گاهی ممکن است پشه هایی روی روی سرشاخه این درخت ایجاد گال کند و مانع از گلدهی آن شاخه شود که در این صورت شاخه آلوده باید حذف شود. بیماری‌های دیگری از جمله سفیدک پودری و لکه برگی نیست که بیماری قارچی می باشد ممکن است این درخت را درگیر کند برای پیشگیری از این بیماری ها نیز می توان برگ‌‌های آلوده را جمع ساقه های آلوده راحت و با سم پاشی و قارچ کش از سوی این بیماری جلوگیری کرد.

خواص میوه زغال اخته:

این گیاه دارویی سرشار از کلسیم آهن اسید فولیک و انواع ویتامین ها می‌باشد و از ابتلا به بیماری‌های دیابت، سرطان، آب مروارید و آرتروز جلوگیری می کند. همچنین این میوه باعث بهبود اسهال و ورم معده می شود. پوست زغال اخته تب‌بر می باشد. زغال اخته با تنظیم انسولین بدن، چربی بدن را کاهش و موجب کاهش وزن بدن میشود. آب زغال اخته از ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری و موجب دفع سنگ کلیه می‌شود همچنین کلسترول خون را تنظیم و ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

خرید نهال زغال اخته:

نهال زغال اخته در شرکت رویال نهال با گواهی بهداشت و دارای لیبل زیر نظر مهندسین جهاد کشاورزی انجام می‌شود نهالستان رویال نهال در غرب کشور ایران این نهال را تولید و به مناطق مختلف ایران در کمترین زمان ارسال می کند برای خرید نهال زغال اخته برای اطلاعات بیشتر با مشاوران رویال نهال در ارتباط باشید نحوه خرید از این شرکت بصورت انلاین و حضوری میباشد میتوانید بصورت حضوری به شرکت رویال مراجعه نمایید و از خزانه و باغ مادری مجموعه بازدید نمایید و ضمن مشاهده نهال های خریداری شده از کیفیت و شرایط نهال ها اطمینان حاصل کنید برای خرید غیر حضوری میتوانید با روابط عمومی شرکت در ارتباط باشید امروزه به دلیل هزینه های سنگین سفر و سختی ان خرید غیر حضوری رواج یافته هنگام خرید نهال دقت فرمایید فریب افراد سود جو دلالان و دستفروشان را نخورید چرا که زحمات چند ساله و هزینه صرف شده به کل به هدر میرود و خسارت وارده جبران ناپذیر میباشد با خرید از مراکز معتبر از مزایای بعد از خرید نیز بهره مند میشوید و سود اقتصادی خود را تضمین میکنید . ما به داشتن مشتریان فهیم و مطلع افتخار میکنیم رضایت شما مبنای کار ماست .

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت