آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های ازگیل

خرید نهال ازگیل

خرید نهال ازگیل محلی

خرید نهال ازگیل محلی

نهال ازگیل محلی رقم تجاری است کهکه دارای میوه های ریز می باشد، باردهی این نهال ازگیل از نوع کم بار است اما طعم میوه آن شیرین و بسیار بازارا پسند می باشد. نهالستان رویال نهال عرضه کننده ازگیل محلی می باشد شما میتوانید جهت خرید نهال ازگیل محلی و قیمت آن با نهالستان در تماس باشید

ازگیل محلی
خرید نهال ازگیل ژاپنی

خرید نهال ازگیل ژاپنی

نهال ازگیل ژاپنی یک رقم بسیار تجاری است. مناسب برای مناطق گرمسیری و جنگلی و همچنین مناسب برای صادرات و بسیار بازا پسند است ، میوه نهالال ازگیل ژاپنی آبدار. شیرین و ملس و ددارای میوه های درشت است. این نوع ازگیل نیز از خانواده گلسرخیان می باشد و میوه های بسیار خوبی تولید می کند. ازگیل ژاپنی گلهای سفید معطر دارد و این واریته دارای میوه ای لذیذ و آبدار از نکات بارز این رقم می باشد. دوره گلدهی حدود سه ماه و برداشت از اوایل بهار تا تابستان است. این نوع ازگیل در مرحله رشد به درختچه هایی با ارتفاع 5 تا 10 متر تبدیل می شوند و همیشه سبز هستند. ازگیل ژاپنی خاصیت های دارویی و درمانی بالایی دارد و برای سلامتی بدن انسان بسیار مفید است.

ازگیل ژاپنی

نهال ازگیل = خرید نهال ازگیل

هرآنچه که باید درمورد نهال ازگیل بدانید

اطلاعات کلی از خرید نهال ازگیل تا کاشت ،داشت و برداشت آن:

قبل از خرید نهال ازگیل بایستی بدانبد که ازگیل درختی همیشه سبز می باشد منشا اصلی آن چین می باشد ازگیل به گلابی جنگلی و زالزالک معروف است. ارتفاع نهال ۵ متر می باشد گلدهی نهال ازگیل در اول بهار می باشد و اوایل تابستان میوه ها می رسند میوه ازگیل واریته های مختلفی دارای اشکال متفاوت است ازگیل در شمال کشور کاشته می شود و برخی گونه های آن مثل ازگیل ژاپنی به انبه محلی معروف است که نارنجی و زرد رنگ میباشد. ازگیل با گلابی و سیب هم خانواده میباشد. درختی بسیار کوتاه قامت ولی متراکم است که فضای سبز مناسبی به طبیعت می دهد.

خرید نهال ازگیل متناسب با اقلیم منطقه:

میانه خوبی با آبیاری ایستا ندارند بسیار با خاک هایی که زهکشی مناسب دارد رابطه خوبی دارند ریشه های ازگیل بسیار قوی است و باید قدرت نگهداری رطوبت خاک مناسب باشد مقاوم به اکثر بافتهای خاک اعم از سنگین یا شنی می باشند ولی بهتر است خاک زیر کشت لومی شنی باشد. مشکلی با شوری آهک خاک ندارند. نهال ازگیل دقیقاً به همان اندازه که به نور خورشید محتاج است به سایه نیز نیاز دارد نهال ازگیل دمای ۱۰ درجه را نیز می تواند تحمل کند و تحمل دمای منفی را ندارد تهویه مناسب بین نهالهای ازگیل برای جلوگیری از ابتلا به آفات و بیماری بسیار مناسب است از نظر کوددهی در حالت کلی به کوددهی زیادی نیاز ندارد. هرس چندانی لازم ندارد ولی حرص شکوفه های آلوده و شکسته الزامی می باشد در ادامه به طور کامل درباره رسیدگی به نهال ازگیل توضیح خواهیم داد.

کاشت نهال ازگیل:

گودال‌هایی به عمق ۲ برابر ریشه ازگیل حفر نمایید سپس نهال سالم از نظر ریشه را داخل گودال گذاشته و خاک اطراف را پاکوب نمایید. بهتر است خاک داخل گودال را با کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید. برای رشد بهتر ریشه نهال الزامی می باشد بلافاصله بعد از کاشت نهال اقدام به آبیاری آن نمایید، در این صورت گیرایی نهال تضمین می شود. قبل از خرید نهال ازگیل دقت نمایید آن را از مراکز معتبر خرید کنید چرا که نهال عرضه شده توسط مراکز معتبر تولید نهال، دارای گواهی اصالت و گواهی سلامت می باشد.

بهترین زمان کاشت نهال ازگیل:

بهترین زمان برای انجام عملیات کاشت زمان خواب می باشد. در مناطقی که هوا گرم و بسیار معتدل و حتی نیمه سردسیر است بهترین زمان کشت فصل پاییز است در فصل پاییز هنگامی که نهال ها به خواب رفتند برای گرفتن بهتر نهال با خاک و محیط جدید می توان کاشت و از گیرایی نهال مطمئن شد در این صورت گیرایی نهال تضمین می‌شود و درصد خطا از بین می‌رود. و حتی در مناطقی که هوا بسیار سرد است و یخبندان شدید صورت می گیرد بهتر است کاشت در اواخر اسفند صورت گیرد. روزهایی که ابری هست و تابش مستقیم آفتاب وجود ندارد برای کاشت نهال خیلی مناسب است حتی بارش باران باعث گیرایی بهتر نهال می شود.

نهال ازگیل در تمام مناطق شمال و جنگلی ایران حتی چناران و در سواحل تا ارتفاعات انتشار یافته به ویژه در کوه های البرز حتی در کرج دیده می شود. برای پایه ازگیل از زالزالک استفاده می کنند برای کاشت در مناطق خشک گاهی اوقات ازگیل را روی پایه هایی که گلابی می باشند نیز پیوند می زنند(مناسب کاشت در مناطقی که خاک های غنی دارند) و در مناطقی که خاک از رطوبت خوبی برخوردار است از گیل را روی به پیوند می زنند. ازگیل جز ارقامی میباشد که گلهای صرما فرودیت دارد یعنی گل های نر و ماده روی یک پایه قرار دارند و توسط زنبور گرده افشانی می شوند، درختچه ازگیل خود بارور می باشد.

ویژگی های نهال ازگیل سردسیری:

برخی از واریته های ازگیل تا دمای -28را نیز می توانند تحمل کنند البته به شرط اینکه در آن منطقه بادهای شدید یا سرد زمستانی وجود نداشته باشد. سرمای خیلی شدید باعث خشک شدن شاخه و برگ نهال شده و آن را به کل از بین میبرد.

آبیاری نهال ازگیل:

ازگیل درختی می باشد که به آبیاری نسبی و متوسطی نیاز دارد در سال اول به حدود ۲۰ لیتر آب در هفته نیاز دارد در سال دوم حدود ۱۰ تا ۱۲ روز یک بار نیز می توان آبیاری نمود. ولی آبیاری در سال اول کشت برای قوی تر شدن ریشه نهال حائز اهمیت است. آبیاری بستگی زیادی به اقلیم کاشت و بارندگی محل کاشت و آب و هوای منطقه دارد. در مناطقی که هوا معتدل و بارانی باشد نیاز آبی کم و در مناطقی که هوا بسیار گرم میباشد نیاز آبی ازگیل دوچندان می شود.

تکثیر نهال ازگیل:

ازگیل را به سه روش می توان تکثیر کرد اگر کاربرد نهال ازگیل صرفاً برای زینت و زیبایی میباشد میتوانید به صورت بذری بکارید. ولی اگر هدف برداشت بار به صورت اقتصادی می باشد بهترین روش کاشت نهال آن می باشد. میتوان از ارقام پرمحصول و زود بازده و اصلاح شده قلمه گرفت. برای اینکه ازگیل پاکوتاهی (جهت سهولت چیدن میوه) داشته باشید می توانید آن را روی پایه "به" پیوند بزنید روش پیوند باعث افزایش سرعت عملکرد و محصول دهی نهال میشود. با پیوند نهال در عرض دو سال به بار مینشیند و این در حالی است که نهال‌های بذری حدود ۸ سال طول می‌کشد تا باردهی داشته باشند در حالت کلی بهترین روش کاشت نهال ازگیل و بهره‌برداری مناسب از آن و رسیدن به سود اقتصادی با صرف کمترین وقت و هزینه کاشتن ارقام پیوندی به صورت نهال ریشه دار می باشد.

شما را به تماشای ویدیویی از ازگیل دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های ازگیل روی (عکس نهال ازگیل) کلیک کنید


هرس نهال ازگیل:

بهتر است هرس زمستانه یا هرس فرم نیاز دارد این هرس برای تشویق نهال برای گلدهی مناسب و باردهی میباشد از سال‌های دوم و سوم شاخه ها و یا سر شاخه هایی که در طولانی مدت رشد بیش از حد داشتند هرس سبک انجام شود. شاخه هایی که کمتر از ۲۳ سانتی متر هستند را بهتر است بدون برگ بگذارید. شاخه های مریض شکسته و بیمار باید حذف شوند قابل تاکید است که هرس سبک انجام شود چرا که از رابطه خوبی با هرس ندارد و واکنش عکس نشان می دهد.

کوددهی نهال ازگیل:

استفاده از کود هایی که حاوی مقادیر بالایی پتاس میباشند برای نهال ازگیل توصیه می شود که دارای مزایای زیادی می باشد. ایجاد مقاومت نهال ازگیل در برابر خشکی باعث تقویت ریشه نهال می شود همچنین از دیگر مزایای کود پتاس ایجاد مقاومت گیاه در برابر آفات و بیماری ها می باشد، همچنین کود باعث افزایش کیفیت و درشت شدن میوه می‌شود و باعث بهبود جذب آب توسط ریشه می شود. فصل بهار که فصل رویش است برای کودهای پتاس به نهال ازگیل بسیار مناسب است در این صورت رشد میوه بسیار سریع می شود و زود می توان محصول ازگیل را برداشت کرد.

میزان باردهی درخت ازگیل:

باردهی درخت ازگیل بستگی به آب و هوای اقلیم کشت، نحوه آبیاری، رسیدگی، کوددهی، هرس و خاک مورد کشت دارد ولی به طور میانگین حدود ۲ تن در هکتار باردهی دارد (در شرایط فوق العاده و رسیدگی عالی).

بیماری ها و آفات ازگیل:

بیماری لکه سیاه ازگیل:

در قسمتهای بالایی نهال ازگیل لکه های سیاه تا قهوه ای ایجاد می شود که پس از نکروزه شدن بافت ظاهری بدی به درخت می دهند همچنین علائم روی میوه نیز به صورت لکه های سیاه دیده می‌شود. و ارزش اقتصادی و بازارپسندی میوه به کل از بین میرود و قابلیت خوراکی بودن میوه از بین میرود. قارچ عامل بیماری روی برگ‌ها فعالیت دارد و در شکاف تنه وشاخه درختان زمستان گذرانی می کند و با مساعد شدن شرایط، ایجاد آلودگی می کنند مبارزه شیمیایی با قارچ‌کش دودین و توسپین امکان پذیر است.

خواص (خاصیت )میوه ازگیل:

میوه ازگیل دارای مقادیر بالایی آهن می باشد که به تشکیل هموگلوبین خون کمک می کند این کار موجب تسریع انتقال اکسیژن به تمامی سلول های بدن شده و به سلامت سلول ها کمک می کند. در خانم ها که احتمال ابتلا به آنمی و کم خونی زیاد است استفاده از ازگیل بسیار توصیه می‌شود. همچنین آهن برای حفظ و تضمین سلامت عضلات و ماهیچه های بدن موثر می باشد. چراکه آهن اکسیژن لازم برای منقبض شدن ماهیچه را فراهم می کند بدون وجود آهن خاصیت ارتجاعی عضله از بین میرود و عضله دچار ضعف و حتی کم خونی میشود.

نکته: کمبود آهن موجب سندروم پای بیقرار می‌شود.

استفاده میوه ازگیل موجب تقویت سیستم ایمنی بدن، رفع خستگی، جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی، لاغری، جلوگیری از یبوست ، جلوگیری از سرطان، جلوگیری از پوکی استخوان و حتی سلامت چشم و جوانسازی پوست و مانع پوکی استخوان پاکسازی بدن میشود. یک کلام معروف ازگیل درمان هزار درد بی درمان است.

خرید نهال ازگیل و قیمت نهال ازگیل:

هنگام خرید نهال ازگیل رعایت این نکات الزامیست :

1. خرید از مراکز معتبر و دارای مجوز از جهاد کشاورزی (شرکت تولید و اصلاح نهال رویال)

2. خرید نهال دارای شناسنامه و گواهی سلامت

3. بررسی نهال از لحاظ سالم بودن تنه و ریشه

4. نهال خریداری شده دارای فاکتور ثبتی باشد

قیمت نهال ازگیل با توجه به نوع رقم آن ،سن و تضمین اصالت آن ممکن است متغییر باشد.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت