آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور پرنس

خرید نهال انگور پرنس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور پرنس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور پرنس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور پرنس به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور پرنس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور پرنس، کاشت نهال انگور پرنس، هرس درخت انگور پرنس، نحوه آبیاری انگور پرنس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور پرنس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور پرنس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور پرنس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور پرنس
  •     
  • مشخصات نهال انگور پرنس

معرفی نهال انگور پرنس


مشخصات و خصوصیات نهال انگور پرنس

اگر به لیست برترین ارقام انگور توجه کنید، قطعا با نام نهال انگور پرنس مواجه خواهید شد. نهال انگور پرنس، یکی از پرفروش‏ترین و برترین ارقام انگور در جهان به شمار می‏آید و از مزایای بسیار فراوانی برخوردار است. میوه‏هایی که توسط این نهال انگور زودرس در بازار از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ از این رو، شما می‏توانید با کاشت و پرورش نهال انگور پرنس، در کمترین زمان ممکن صاحب در آمد و سود بسیار خوبی شوید.

نهال انگور پرنس، برای اولین بار در کشور ایالات متحده آمریکا در سال 1910 توسط باغداران و کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت. این نهال انگو از مقاومت نسبتا خوبی در برابر آب و هوای مختلف برخوردار است. البته انگور پرنس سرمادوست است و رشد بسیار مطلوبی در مناطق معتدل و سردسیر با میانگین دمای حداقل منفی 15 درجه و حداکثر 20 درجه سانتی گراد دارد. خوشبختانه این نهال انگور زودرس با تمامی اقلیم‏های گوناگون در کشور ما سازگار است.

میوه انگور پرنس در بازار از طرفداران بیشماری برخوردار است و قیمت نسبتا بالایی نسبت به سایر ارقام دارد. از طرفی، میوه این نهال انگور مقاومت بالایی در برابر آب و هوای سردخانه و فروشگاه‏های میوه و تره بار از خود نشان می‏دهد. جالب است بدانید که بخش انبوهی از محصولات باغات انگور پرنس به کشور‏های خارجی صادر می‏شوند. میوه این نهال انگور سرمادوست متشکل از پوسته‏ای به رنگ بنفش روشن و گوشته‏ای ترد با هسته‏هایی بسیار ریز است. وزن هر حبه انگور پرنس ما بین 4 الی 6 گرم و وزن هر خوشه آن حدود 60 الی 490 گرم می‏باشد. البته شما می‏توانید با رسیدگی عالی و مطلوب، میزان تراکم خوشه و میزان باردهی نهال انگور پرنس را افزایش دهید.

نهال انگور پرنس، به صورت پیچه‏ای یا رونده رشد می‏کند. ارتفاع این نهال انگور سردسیر حدود 7 متر پس از بلوغ است. در نظر داشته باشید که شرایط اقلیمی بر روی ارتفاع نهال انگور پرنس تاثیر گذارند. خوب است بدانید که برگ‏های این نهال انگور به رنگ سبز روشن هستند و دارای آوندهای برجسته سفید رنگ می‏باشند. ناگفته نماند که برگ‏های این نهال انگور زودرس خوراکی هستند و خواص بسیار بالایی دارند.

کاشت نهال انگور پرنس

میوه نهال انگور پرنس در بازار از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. این امر بدان معناست که شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور، در کمترین زمان ممکن صاحب سود بسیار خوبی شوید. فراموش نکنید که مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 10 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد با ارتفاع مناسب از سطح دریا و خاک زه کشی شده به همراه بارش مطلوب، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور پرنس محسوب می‏شوند. علاوه بر آن، بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور سردسیر، اواخر اسفندماه تا اواسط اردیبهشت ماه می‏باشد.

جهت کاشت نهال انگور پرنس، باید ابتدا در دل خاک گودال‏هایی به عمق حداقل 40 سانتی متر به فاصله 2 متر نسبت به یکدیگر حفر کنید. در مرحله بعد، بایستی نهال‏های خریداری شده را بکارید. در این مرحله، باید تنه نهال را به سه بخش مساوی تقسیم و علامت گذاری کنید و بخش پایینی را در گودال قرار دهید. در نظر داشته باشید که اگر نهال انگور بیش از حد در دل خاک فرو برود، ممکن است در رشد و میزان عملکرد آن اختلالاتی پدید آیند. به همین دلیل باید در هنگام کاشت، به این نکته توجه بسزایی داشته باشید.

در مرحله سوم، می‏بایست با استفاده از خاک مناسب و مرغوب، حفره‏های اطراف نهال را پر کنید. هرچقدر که خاک نهال مرغوب‏تر باشد، رشد و میزان باردهی و تناژ آن بیشتر می‏شود. در مرحله آخر، باید نهال‏های کاشته را به خوبی آبیاری کنید. آبیاری پس از کاشت، سبب افزایش مقاومت نهال‏های انگور می‏گردد. پس از اتمام مراحل کاشت باید به چهار عنصر اصلی پرورش یعنی آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید شرایط رشد بسیار عالی و مطلوبی را برای رشد نهال انگور پرنس فراهم سازید. در خصوص کاشت این نهال انگور سردسیر، بهتر است پیش از انجام هر کاری با باغداران با تجربه یا کارشناسان رویال نهال مشورت کنید. این امر موجب می‏گردد تا شما بتوانید نهال انگور پرنس را به خوبی بکارید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید.

نیاز سرمایی

برای آن که بتوانید مقدار رشد و میزان عملکرد نهال انگور پرنس را به حداکثر برسانید، باید نیاز سرمایی آن را برطرف کنید. نیاز سرمایی نهال انگور پرنس باید در مکانی به مدت 400 الی 700 ساعت در دمای منفی 7 درجه برطرف می شود. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی نهال انگور پرنس به خوبی رفع نشود، ممکن است مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت و پرورش نهال انگور پرنس، بایستی ابتدا ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا را اندازه گیری کنید زیرا هرچقدر ارتفاع از سطح دریا کمتر باشد میزان تابش نور خورشید بیشتر و دما افزایش خواهد یافت به همین دلیل، باید این نهال انگور سردسیری را در زمین زراعی با ارتفاع حداقل 500 و حداکثر 1900 متر بالاتر از سطح دریا بکارید. جهت اندازه گیری ارتفاع زمین زراعی، بهتر است از افراد با تجربه و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

شروع باردهی و عملکرد

زمان شروع باردهی نهال انگور پرنس، دوسال پس از کاشت است. البته به خاطر داشته باشید که عواملی نظیر تغییرات آب و هوایی، دمای محیط، رطوبت، بارش و غیره بر روی زمان شروع عملکرد این نهال انگور سردسیری تاثیر بسزایی دارند. خوب است بدانید که هرچقدر دمای محیط بالاتر باشد، زمان شروع باردهی نهال انگور پرنس کاهش می‏یابد.

خوشبختانه میزان عملکرد نهال انگور پرنس حدود 55 کیلوگرم است. از این رو، باغداران می‏توانند سالیانه حدود 40 تن انگور ناب پرنس از هر هکتار باغ خود برداشت کنند. در نظر داشته باشید که شما می‏توانید با رعایت نکاتی نظیر هرس، آبیاری و کوددهی به موقع میزان عملکرد نهال انگور پرنس را به حداکثر برسانید و لذت ببرید.

عمر مفید نهال انگور پرنس

طول عمر مفید نهال انگور پرنس حدود 80 سال است. البته به خاطر داشته باشید که عواملی نظیر نیاز سرمایی، هرس، آبیاری، کوددهی، سمپاشی، نوع خاک و شرایط اقلیمی بر روی طول عمر مفید این نهال انگور زودرس تاثیر گذارند. البته زیاده روی در آبیاری و کوددهی، موجب کاهش طول عمر اقتصادی نهال انگور پرنس می‏شود. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف شود، طول عمر مفید آن تا 10 سال افزایش می یابد.

هرس

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، یکی از راه‏های افزایش طول عمر مفید و میزان باردهی نهال انگور پرنس هرس است. هرس نقش پر رنگی را در رشد این نهال انگور ایفا می کند. حال سوال اینجاست که هرس چه نقشی را در میزان عملکرد نهال انگور پرنس ایفا می‏کند؟ زمانی که شاخه و برگ‏های پوسیده این نهال انگور زودرس جدا می‏شوند، نور بیشتری به بخش‏های پایین دست آن می‏رسد و در نتیجه شرایط رشد بهتر برای نهال انگور محیا می‏شود. برای هرس نهال انگور پرنس، باید هر سه ماه یک بار اقدام کنید. البته جهت هرس باردهی این نهال انگور، بهتر است از روش‏های دوبندی یا سه بندی استفاده نمایید. در هنگام هرس نهال انگور پرنس، باید توجه بسزایی به بخش‏های سالم و تازه آن داشته باشید.

خاک مناسب

یکی از سوالات بسیار مهمی که برای اکثر باغداران و کشاورزان مطرح می‏گردد، این است که خاک مناسب نهال انگور پرنس، باید چه ویژگی‏هایی داشته باشد؟ در ابتدا باید بدانید که خاک، مهم‏ترین نقش را در رشد و میزان باردهی این نهال انگور ایفا می‏کند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، خاک مناسب نهال انگور پرنس باید حاوی مقادیر معدنی و آلی نظیر هموموس، هیومیک اسید، نیترات، آلومینیوم، پتاسیم، منیزیم و آهن باشد. علاوه بر آن خاک این نهال انگور، بایستی دانه متوسط باشد تا بتواند رطوبت را تا مدت زمان طولانی درون خود نگه دارد و آب را به آسانی به ریشه برساند.

آبیاری

برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد رشد بی نظیر و باردهی عالی و مرغوب نهال انگور پرنس باشید، باید آن را به موقع آبیاری کنید. آب نقش بسیار مهمی را در میزان عملکرد و طول عمر اقتصادی نهال انگور پرنس ایفا می‏کند. به همین دلیل، باید برای آبیاری این نهال انگور، یک برنامه آبیاری دقیق داشته باشید. به خاطر داشته باشید که آبیاری بیش از اندازه، سبب پوسیده شدن ریشه‏ها می‏گردد. برای آبیاری نهال انگور پرنس در روزهای گرم تابستانی باید هر 10 روز یکبار و در روزهای بهاری بایستی هر 15 الی 20 روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید.

کوددهی و سمپاشی

یکی از راه‏های تقویت و افزایش میزان باردهی نهال انگور پرنس، استفاده از کود است. کودها، مواد معدنی و آلی مورد نیاز نهال را به خوبی تامین می‏کنند. اما سوال اینجاست که برای کوددهی نهال انگور پرنس، باید از کودهای شیمایی استفاده کنیم یا حیوانی؟ استفاده از کودهای حیوانی تازه جهت تقویت نهال انگور پرنس، علاوه بر بوی نامطبوع و مشکلات بهداشتی موجب هجوم دسته انبوهی از آفات می‏گردد. به همین دلیل، باید برای کوددهی نهال انگور پرنس از کودهای شیمایی مرغوب و با کیفیت و کود های حیوانی پوسیده استفاده کنید. خوب است بدانید که این نهال انگور در طول سال، باید سه الی چهار مرتبه کوددهی شود.

برای خلاص شدن از شر آفات و حشرات، بایستی از ترفند سمپاشی استفاده کنید. برای سمپاشی نهال انگور پرنس، بایستی ابتدای هر فصل اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور زودرس به خوبی سمپاشی نشود، ممکن است در رشد و میزان تناژ آن اختلالاتی پدید آیند.

مقاومت در برابر آفات

نهال انگور پرنس، از مقاومت چندانی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار نیست. از این رو، اگر به نکات ضروری توجه نکنید، ممکن است این نهال سردسیر در کمترین زمان از بین برود. برای افزایش مقاومت نهال انگور پرنس در برابر آفات و بیماری‏های سخت، بهتر است از روش‏های آبیاری، کوددهی، هرس و سمپاشی دقیق استفاده نمایید.

موارد مصرف

میوه انگور پرنس، علاوه بر طعم بی نظیر از ظاهر بسیار خوبی نیز برخوردار است. شما می توانید با مصرف روزانه یک الی دو خوشه انگور پرنس، سطح سلامتی بدن خود را بالا ببرید. از دیگر موارد مصرف انگور پرنس، می‏توان به تهیه سرکه و آبغوره اشاره نمود. میوه این نهال انگور بسیار آبدار است؛ از این رو، بسیاری از شرکت‏های مختلف از میوه انگور پرنس آبغوره، سرکه، شیره و آب میوه تهیه می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور پرنس

برای خرید نهال انگور پرنس، باید ابتدا تحقیقات مربوطه را انجام دهید. شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور، محصولاتی بی نظیر تولید نموده و روانه بازار کنید و بخش انبوهی از محصولات باغ خود را به کشورهای دیگر صادر نمایید. جهت خرید نهال انگور پرنس با قیمت مناسب و اصالت تضمینی، پیشنهاد می‏شود به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است که قیمت نهال انگور پرنس در نهالستان رویال نهال نسبت به سایر نهالستان‏ها مناسب‏تر می‏باشد زیرا این مجموعه تولید نهال انگور پرنس را به صورت عمده انجام می دهد و آن را بدون واسطه در اختیار باغدار قرار می دهد. شما می‏توانید پیش از انجام هر کاری، با متخصصان و کارشناسان نهالستان رویال نهال مشورت کنید و خریدی سودمندانه و بی نظیری را تجربه نمایید.

مشخصات نهال انگور پرنس


کشور سازنده: ایران

نوع رقم: تجاری

ظاهر: خیلی زیبا

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

عمر اقتصادی: 30 سال

طعم میوه: خاص

حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 30 تن

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت