آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های گلابی

خرید نهال گلابی

خرید نهال گلابی ویلیام دوشس

خرید نهال گلابی ویلیام دوشس

گلابی انواع مختلفی دارد. گلابی ویلیام دوشس یکی از این ارقام هاست که از کیفیت بالایی برخوردار است. این درخت که در هوای سرد بهتر عمل می کند، میوه های این گلابی خوشمزه و زیبا و طرفداران زیادی دارد. ممکن است تعجب کنید که چرا ویلیام دوشس نامگذاری شده است. ابتدا جریان این نام را توضیح می دهیم. در زمان سلطنت لویی در فرانسه؛ به درخت و کشاورزی علاقه زیادی داشت. نوعی گلابی در زمین او به دست پرستاری به نام «ویلیامز» کاشته شد و این درخت را «مسیح خوب» نامیدند. پرستار این گیاه را به بریتانیای کبیر برد و در آنجا به تولید انبوه پرداخت. تایید مردم بریتانیا برای این نهال به نام پرستار داده شد، همانطور که گفته شد این نهال معروف در ایران مرغوب و بسیار پررونق است. به جز ایران، بسیاری از کشورهای دیگر نیز علاقه مند به پرورش این درخت و یا خرید محصول هستند. این یعنی داشتن درآمد خوب برای ساخت باغ گلابی ویلیام دوشس، فروش محصولات در داخل کشور و یا حتی صادرات. گلابی ویلیام به دلیل عملکرد بالا علاوه بر مصرف تازه استفاده می شود. به عنوان مثال از این میوه در صنعت کمپوت سازی استفاده می شود. گلابی حاوی ویتامین E و C و کلسیم است و فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد. یکی از ویژگی های گلابی دفع سموم از بدن است. فراموش نکنید که محیطی که یک نهال به آن نیاز دارد بسیار مهم است و کمبود آن می تواند آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد.

گلابی ویلیام دوشس
خرید نهال گلابی نطنز

خرید نهال گلابی نطنز

این درخت که گلابی نطنز نام دارد باردهی خوبی دارد این گلابی مقاومت زیاد در مقابل سرما و گرما دارد. نهال گلابی نطنز را معمولاً در هر شرایط آب و هوایی می توان پرورش داد و در اکثر شهرها و استان های ایران یافت می شود. در زمان بلوغ ارتفاع آن به 5 متر می رسد که کوتاهتر از سایر درختان گلابی است. معمولا پس از خرید نهال گلابی نطنز در هر شرایط آب و هوایی قابل کاشت است و در اکثر شهرها و استان های ایران یافت می شود. ارتفاع کم برای درختان میوه مزیت است زیرا کار کشاورزان را در برداشت آسان می کند و نیازی به هرس ندارد.

گلابی نطنز
خرید نهال گلابی مشو

خرید نهال گلابی مشو

خرید نهال گلابی مشو می تواند یک تجربه ارزشمند برای پرورش دهنده باشد. این درخت برای آب و هوای معتدل و سرد مناسب است تنه درخت خارهای ریز دارد. آنها از بیماری ها یا آفات رنج نمی برند، بنابراین برای باغداران راحت تر هستند. این گلابی ها بسیار بزرگ و آبدار هستند. با گاز گرفتن آن قسمت صاف و نرمی که دلپذیر و لذیذ است را احساس خواهید کرد. وزن هر میوه 150 تا 200 گرم است که فروش آن را آسان و برای مشتریان جذاب می کند.خرید نهال گلابی مشو می تواند تجربه ارزشمندی برای باغداران باشد. بنابراین خرید نهال گلابی مشو برای کشاورزان آسان است. گلابی مشو باید روی زمین با یک پایه محکم قرار گیرد تا به رشد مستقیم درخت کمک کند و در برابر آسیب باد مقاومت کند.

گلابی مشو
خرید نهال گلابی شینگو

خرید نهال گلابی شینگو

نهال گلابی شینگو گلابی (Shingo Pear ) یکی از نهال های کمیاب و خیلی تجاری وارداتی از ترکیه می باشد. نهال های گلابی شینگو رشد متوسطی دارند و میوه های آن را می توان به صورت تازه مصرف کرد. میوه گیاه گلابی شینگو به رنگ زرد و سفید، درشت و شفاف، آبدار و شیرین است. در واقع میوه های این گونه بسیار منحصر به فرد و کمیاب هستند و گران ترین گلابی های جهان به شمار می روند. خاستگاه گلابی شینگو ترکیه است. این نهال یکی از ارقام کمیاب گلابی است و زودبارده می باشد. این نهال در برابر گرمای تابستان مقاوم است. اما نمی توان در سرمای زیر 29 درجه مقاومت کند. اگر شرایط برای رشد این درخت مناسب باشد تا 5 متر رشد می کند. نهال های گلابی شینگو پربار هستند. و این مقدار به 35 تن در هکتار می رسد. این نهال یکی از محصولات تجاری است. و به دلیل عملکرد بالا مورد استقبال کشاورزان قرار دارد.

گلابی شینگو
خرید نهال گلابی فیتل فرانس

خرید نهال گلابی فیتل فرانس

پس از سیب، گلابی مهم ترین میوه جهان محسوب می شود و تقریبا 3000 نوع گلابی در جهان وجود دارد. نهال گلابی فیتل فرانس بومی مناطق ساحلی اروپای غربی، آفریقا و شمال آفریقا است و ارتفاع درخت آن بین 10 تا 17 متر است. گلابی نهالی برگ ریز و بسته به گونه آن دمای 40 درجه زیر صفر را نیز تحمل می کند. این گلابی فیتل فرانس به رنگ سبز یا زرد و اغلب شیرین، ترش و معطر می باشد.

گلابی فیتل فرانس
خرید نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه)

خرید نهال گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه)

نهال گلابی سیبری که به گلابی سردسیری هم معروف می باشد در مناطق سردسیر و کوهستانی می روید و می توان آن را به عنوان گلابی مرغوب در سایر محصولات معرفی کرد. میوه درخت گلابی سیبری یا سردسیری دارای طعمی شیرین و کمی ترش و بسیار آبدار است.این درخت از شهر اصفهان در مرکز ایران می آید که یکی از نهال های داخلی محبوب و پرطرفدار است. یکی از درختان کوتاه قد و پر برگ است که در هوای سرد می روید و مقاومت خوبی در برابر هوای سرد دارد. گلابی سیبری عمر طولانی دارد و پس از رسیدن میوه از شاخه ها نمی افتد. ماندگاری گلابی سیبری نیز در انبار خوب است و این مدت حدود 6 ماه می باشد که دوره قابل قبولی محسوب می شود.فراموش نکنید که برای مرغوبیت سطح و کیفیت یک ماهی باید شرایط بیولوژیکی مورد نیاز فراهم شود، مراقبت و هرس و کود باید به موقع و طبق قوانین انجام شود. خاک مناسب برای کاشت گلابی سیبری باید دارای زهکشی مناسب و حاوی هوموس باشد. در صورت نیاز به استفاده از آب قطره ای برای آبیاری این نهال مناسب ترین عمق کاشت 60 تا 120 سانتی متر است که در جذب آب تاثیر مثبت دارد.

گلابی سیبری (گلابی پایه کوتاه)
خرید نهال گلابی سانتا ماریا

خرید نهال گلابی سانتا ماریا

درختان سیب و گلابی رایج ترین درختان میوه در روسیه هستند. حتی در مقاومت در برابر زمستان، درخت گلابی تنها در رتبه چهارم قرار دارد. علاوه بر درختان سیب، آلو و گیلاس از آنها پیشی می گیرند. درست است که صد سال پیش در روسیه به گلابی ها غول های 10-20 متری با تاج بزرگ می گفتند، اما میوه آن سفت و نه چندان خوش طعم بود. امروزه با ظهور گونه ای بسیار خوش طعم و پربار با میوه های نسبتاً بزرگ، به نظر می رسد که فرهنگ جدیدی در باغ روسی ایجاد شده است. و اگرچه آنها هنوز نتوانستند در مقاومت زمستانی از آلو و گیلاس پیشی بگیرند، اما بیشتر انواع گلابی مدرن می توانند تا 26- تا 28- درجه سانتیگراد سرما را تحمل کنند. قبلاً گلابی 5-6 سال پس از کاشت شروع به میوه دادن می کرد. بسیاری از انواع گلابی همانند سانتا ماریا در سال سوم یا چهارم خود میوه می دهند. در میان گلابی های مدرن، گونه های خارجی منحصر به فرد هستند. گلابی سانتا ماریا یک نمونه کلاسیک از این نوع است. البته برای آب و هوا و جو اکثر نقاط روسیه مناسب نیستند. اما برای ساکنان بخش جنوبی Voronezh، این گلابی را می توان با خیال راحت برای کاشت ارائه کرد.

گلابی سانتا ماریا
خرید نهال گلابی دوچی

خرید نهال گلابی دوچی

رنگ پوست میوه گلابی دوچی زرد مایل به سبز است. بسیار خوشمزه، شیرین و آبدار. میوه درخت گلابی دوچی رسیده و در اوایل پاییز برداشت می شود. وزن میوه این درخت حدود 619 گرم است. بیش از 24 سال، باردهی اقتصادی به ارمغان نمی آورد. بومی ترکیه است. میوه گلابی دوچی خواص زیادی دارد و سرشار از ویتامین است. و به همین دلیل مصرف تازه یا کمپوت توصیه می شود. این میوه به مدت 60 روز قابل نگهداری است. این محصول تجاری و بازار پسند است. این درخت تاجی هرمی شکل معروفی دارد. این نوع گلابی خود بارور است.

گلابی دوچی
خرید نهال گلابی دم کج

خرید نهال گلابی دم کج

نهال گلابی دم کج که از بومی ایران است ، بسیار پربار بوده و باردهی بسیار خوبی دارد. امروزه در بین سایر گونه های گلابی موجود در بازار جایگاه بسیار منحصر به فرد و عالی دارد.نهال های گلابی دم کج به درختان بزرگ با تنه های خاکستری تبدیل می شوند. معمولاً دارای برگهای کوچک با باردهی خوب است. میوه های این واریته نیز سبز و زرد است.گاهی می توان گلابی شیرین را بین زرد و سبز چید.وقتی کشاورز به دنبال نهال گلابی است یکی از اولویت های خرید گلابی برای او اولین برداشت است. از نظر اقتصادی، در سال پنجم شروع به ثمره تجاری می کند و از آن به بعد بازدهی فوق العاده ای را شاهد خواهی بود. باز هم اولین محصول به شرایط آب و هوایی، آبیاری و کوددهی بستگی دارد. گلابی دم کج در برابر سرما مقاومت خوبی دارد.

گلابی دم کج
خرید نهال گلابی درگزی

خرید نهال گلابی درگزی

درخت گلابی درگزی یکی از ارقام گلابی بومی است که منشا آن ایران است. گلابی به دست آمده از نهال گلابی درگزی بسیار خوش طعم است که باعث محبوبیت آن در بین باغداران و خریداران می شود. آب و هوای برای رشد آن اغلب مناطق سردسیر ایران مانند شهرهای دماوند، کرج، تبریز، سنندج، ارومیه و... می باشند، نهال این نوع گلابی بسیار پربار است و به همین دلیل در نقاط مختلف ایران به طور گسترده کشت می شود. این درخت از سال اول کاشت شروع به باردهی می کند و گلابی خوش رنگ و طعم شیرین تولید می کند. کشاورزان توجه داشته باشند که نهال گلابی در سال اول کاشت میوه می دهد و پس از برداشت در سال اول باید گلابی را از درخت خارج کرد. در غیر این صورت، نهال ها در سال اول فرصتی برای رشد کامل نخواهند داشت. گلابی درگزی همچنین مقاومت خوبی در برابر آتشک دارد . این درخت پیشنهاد خوبی محسوب می شود. شکل درخت هرمی است و به همین دلیل هرس وسط آن مشکل است. این درخت نسبت به سایر انواع گلابی میوه بزرگتری دارد. به علاوه ظرفیت نگهداری خوبی دارد (مقاومت بالا در نگهداری) و می تواند حدود 6 ماه در سردخانه دوام بیاورد. در مورد روش کاشت نیز باید گفت که برای ایجاد زهکشی مناسب خاک در منطقه مورد نظر، خاک زمین زیر کشت را باید تا عمق یک متری با شن 20 درصد مخلوط کرد. اگر خاک بسیار شنی یا سنگی است، می توانید از پایه زالزالک نیز استفاده کنید.

گلابی درگزی
خرید نهال گلابی جنگلی

خرید نهال گلابی جنگلی

نهال گلابی جنگلی با نام های دیگری نیز شناخته می شود که به آنها گلابی وحشی نیز می گویند.این نوع نهال گلابی خصوصیات و ویژگی خاص خود را دارد.نهال گلابی جنگلی سایز کوچکی دارد که می توان گفت هم اندازه است با گردو. از دیرگ ارقام گلابی دیگر کوچکتر است. گلابی جنگلی یکی از کمیاب ترین و منحصر به فرد ترین و خوشمزه ترین انواع آن است. این رقم احتمالاً نسبت به بسیاری از انواع گلابی کمتر کاشت می شود. وقتی تصمیم به خرید نهال گلابی جنگلی دارید ممکن است بگویید این رقم کم است اما گلابی جنگلی بسیار خوشمزه و بسیار خوش طعم است. در زمان رسیدن بسیار آبدار است نهال های گلابی جنگلی شرایط آب و هوایی سرد را به خوبی تحمل می کنند این رقم می تواند دمای بین 30 تا 35 درجه سانتیگراد را تحمل کند اگرچه دما به 40 درجه سانتیگراد که برسد این درخت به رشد خود ادامه می دهد. به خشکی نیز بسیار پایدار است. بهتر است نهال های گلابی جنگلی در مناطق سردسیر کاشته شود تا نیاز سرمایی این گونه برطرف شود و محصول با کیفیت بالا به دست آید.

گلابی جنگلی
خرید نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه)

خرید نهال گلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه)

نهال گلابی پایه پیرودوارف یکی از معروف ترین و محبوب ترین انواع میوه گلابی در جهان است. نهال گلابی پایه پیرودوارف به عنوان ارقام مناسب برای ایجاد باغات گلابی برای تولید بهترین محصولات تجاری دنیا محسوب می شود، گلابی پایه پیرودوارف مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری ها از خود نشان می دهد. خاستگاه تحقیقات این رقم مرکز تحقیقات و اصلاح بذر و نهال آمریکا بوده و اکثر مزارع گلابی دنیا از این رقم استفاده می کنند. نهال گلابی پایه پیرودوارف یکی از پرطرفدارترین و پر کشت ترین نهال هاست که مورد استقبال باغداران و کشاورزان قرار گرفته است. منشا این گلابی آمریکایی است و سرعت رشد آن تقریبا کم است. اما باردهی آن سریع است و در سال سوم میوه می دهد.

اگلابی پایه پیرودوارف (گلابی پایه کوتاه)
خرید نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)

خرید نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)

نهال های گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) پربار و بسیار بلند هستند. میوه این گلابی به رنگ زرد روشن و نارنجی است. این میوه بسیار منحصر به فرد و برای مصرف کنندگان مفید است و با قیمت مناسبی در بازار به فروش می رسد. این نهال در برابر هوای سرد و خشک مقاومت بالایی دارد و سرما را به خوبی تحمل می کند. بعد از خرید نهال گلابی پرتقالی (گلابی ناشی) می توانید از سال سوم برداشت را شروع کنید و میوه های خوب و فراوان بگیرید.

گلابی پرتقالی (گلابی ناشی)
خرید نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)

خرید نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت)

نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) یکی از ارقام وارداتی گلابی است که به دلیل مرغوبیت از ارزش تجاری بالایی برای باغداران برخوردار است. میوه های گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) شکلی سفت دارند و بسیار خوش طعم و خوش رنگ هستند. درخت گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) یکی از ارقام پرطرفدار گلابی در ایران است، گلابی هایی که در ابتدای مرداد ماه برداشت می شوند. این نهال یکی از گزینه های سودآور برای کشاورزان است. میوه این درخت گلابی بزرگ و شیرین است و طرفداران خاص خود را دارد. ماندگاری گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) در سردخانه نسبتا طولانی است و به طور کلی تا 5 ماه قابل نگهداری است. یکی از ویژگی های گلابی بارتلت یا بیروتی مقاومت بالای آن در برابر آفات رایج حشرات به ویژه کرم شب تاب و پسیلیوم است. درخت گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) یکی از درختان گلابی کوتاه و رشد آن به صورت عمودی است.درخت گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) به عنوان یکی از پربارترین درختان و البته مفیدترین درخت برای باغداران شناخته می شود. از مزایای میوه به دست آمده از درخت گلابی بیروتی می توان به حمل و نقل خوب و عمر طولانی در انبار اشاره کرد. آبیاری نهال گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) باید به طور منظم انجام شود. خاک مناسب برای رشد بهتر گلابی بیروتی (گلابی بارتلت) خاک استخراج شده حاوی هوموس است که تاثیر مثبتی در رشد نهال دارد.

اگلابی بیروتی (گلابی بارتلت)
خرید نهال گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز)

خرید نهال گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز)

نهال گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز) یکی از زیباترین و متنوع ترین ارقام گلابی است. نام این گلابی فرانسوی است و Beurre D'Anjou نام دارد. گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز) به دلیل طعم و عطر منحصر به فرد خود شناخته شده است. این طعم فوق العاده بعد از مدتی در گلابی ظاهر می شود. جالب است بدانید نهال های گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز) در کشت ویژگی های متفاوتی از خود نشان می دهند. به همین دلیل است که بسیاری از کشاورزان و باغداران از آن برای کاشت در باغ های خود استفاده می کنند. بسیاری از انواع گلابی الگوهای رشد خاصی دارند و بنابراین نمی توان آنها را در همه مکان ها پرورش داد. نهال گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز) از نظر تحمل شرایط غیرعادی عالی است. . گلابی آنجو در سال 1842 پدیدار شد. این نشان می دهد که این درخت سابقه طولانی در زمینه تولید دارد. نهال های گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز) به سرعت رشد می کنند اما به طور کلی به عنوان درختان نیمه کوتاه طبقه بندی می شوند. پس از آن انتظار رشد بالایی نداشته باشید. ارتفاع این درختان می تواند به 5.5 متر یا 18 متر برسد. خوشبختانه این موضوع برای گلابی مزایای زیادی دارد. یکی از بزرگترین مزایای آن دسترسی آسان به میوه درخت گلابی است.

گلابی آنجو (گلابی پوست قرمز)
خرید نهال گلابی اسپادانا

خرید نهال گلابی اسپادانا

نهال های گلابی از جمله گلابی اسپادانا نهال محبوبی بین باغداران هستند زیرا به نگهداری کمی نیاز دارند، شکوفه های زیبایی دارند و به راحتی در فضاهای کوچک رشد می کنند. نهال های گلابی اسپادانا مانند نهال های سیب مقاوم هستند و می توانند در مناطق گرم و خشک رشد کنند. این نهال ها در برابر آفات و بیماری ها بسیار مقاوم هستند نهال های گلابی اسپادانا به دلیل نگهداری کم، شکوفه های زیبا و رشد آسان در فضاهای کوچک، نهال های پرطرفدار کشاورزان هستند.

گلابی اسپادانا
 خرید نهال گلابی فورل

خرید نهال گلابی فورل

نهال گلابی فورل یکی از ارقام اصلاح شده گلابی است که در مقایسه با سایر واریته های گلابی از ارقام کوچک تری برخوردار است. میوه این درخت با رسیدن به بلوغ به رنگ زرد روشن با لکه های قرمز در می آید و شیرین و آبدار است درخت گلابی فورل در مناطق مختلف ایران از آب و هوای مرطوب و نیمه مرطوب گرفته تا نیمه خشک و سردسیر کوهستانی گرفته کشت است. نیازهای سرمایی گلابی فورل در مناطق مختلف با دمای 600 تا 1500 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد برآورده می شود و وجود این سرما در زمستان برای تولید نهال در سال بعد بسیار مهم است. گل های نهال گلابی فورل بعد از میوه های هسته دار باز می شوند و به همین دلیل احتمال گلدهی روی این درخت کمتر است. درخت گلابی فورل در زمستان دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد را تحمل می کند، اما گلها در دمای منفی 1 درجه سانتیگراد آسیب می بینند. نیاز آبی درخت گلابی فورل متوسط ​​است و این نهال هفته ای 2 بار به آب نیاز دارد و رطوبت را به خوبی تحمل می کند. خاک های سبک، شنی، رسی و عمیق با زیر خاک و Ph 5.7 کم برای کشت گلابی فورل مناسب هستند.

گلابی فورل
 خرید نهال گلابی کوشیا (پایه بذری)

خرید نهال گلابی کوشیا (پایه بذری)

درخت گلابی کوشیا پتانسیل رشد خوبی دارد و میوه هایش به صورت خوشه ای رشد می کند. میوه درخت گلابی کوشیا اندازه متوسط​و طعمی شیرین و آبدار دارد که آن را به انتخابی محبوب در بین کشاورزان تبدیل کرده است. پوست صاف و نرم گلابی کوشیا با گوشت شیرینی که دارد بازارپسند و مناسب مصرف کننده است و به اکثر کشورها صادر می شود. این نوع اروپایی برای اولین بار در ایتالیا تولید و ساخته شد. ایتالیا همیشه پیشرو در تولید گلابی کوشیا بوده و هر ساله محصولات زیادی را به سراسر جهان صادر می کند. در ایران خرید نهال گلابی کوشیا رواج پیدا کرده و اکنون به یکی از اصلی ترین گلابی های بازار تبدیل شده است.

گلابی کوشیا (پایه بذری)
 خرید نهال گلابی دوچی پایه پیرودراف

خرید نهال گلابی دوچی پایه پیرودراف

نهال گلابی دوچی پایه پیرودراف رقمی بسیار تجاری است که نحوه کاشت آن به صورت داربستی است، از خصوصیات این نهال میتوان به تجاری شدن این نهال گلابی در سال سوم کاشت و همچنین امکان کشت متراکم نسبت به سایر ارقام اشاره کرد، نهال گلابی دوچی پایه پیرودراف از نوع پایه کوتاه بوده و کمیاب می باشد، جهت خرید و اطلاع از قیمت این نهال گلابی با کارشناسان رویال نهال در تماس باشید.

گلابی دوچی پایه پیرودراف
 خرید نهال گلابی شاه میوه

خرید نهال گلابی شاه میوه

نهال گلابی شاه میوه یکی از محبوب ترین گونه های نهال در ایران است که مزایای تجاری خوبی برای کشاورزان به همراه دارد. آنچه میوه به دست آمده از این درخت را متمایز می کند اندازه و شیرینی آن نسبت به سایر انواع گلابی است. نهال گلابی شاه میوه که منشا آن شهر اصفهان است و از پرفروش ترین نهال های میوه به شمار می رود دیر گل و پایه کوتاه است. محصولات نهال پیوندی گلابی شاه میوه برای مصرف تازه بسیار مناسب هستند. چون بعد از مدتی قهوه ای می شود. این نهال در برابر سرما مقاومت خوبی دارد و بیشتر در آب و هوای معتدل و سرد می روید. هرس گلابی شاه میوه دو بار انجام می شود. اولین هرس این درخت در اواخر تابستان برای شکل دادن به آن و هرس دوم در اواخر پاییز و زمستان برای باردهی انجام می شود.یکی از مهمترین نکات خرید نهال گلابی شاه میوه قابلیت ذخیره محصول است. میوه به دست آمده از این درخت ماندگاری چندان طولانی ندارد و بهتر است بلافاصله پس از برداشت به دست مصرف کننده برسد. حداکثر مدت نگهداری 1 تا 3 ماه است. بر خلاف خاک شنی که برای پرورش این درخت مناسب است، خاک سنگین با آهک برای پرورش این درخت اصلا مناسب نیست. درخت شاه گلابی میوه زیادی نمی دهد. اما به دلیل کیفیت میوه اش بازار تجاری نسبتا خوبی دارد. ویژگی گلابی شاه نیز این است که گلابی رسیده به رنگ زرد روشن و طعم بسیار شیرینی دارد. شکل میوه شبیه مخروط است که ظاهری نرم و آبدار دارد.

گلابی شاه میوه
 خرید نهال گلابی سردرودی

خرید نهال گلابی سردرودی

نهال گلابی سردرودی سه سال زمان میبرد تا میوه دهد. اما پس از این مدت میوه زیادی تولید می کنند. در واقع با خرید نهال گلابی سردرودی باردهی میوه برای بیش از 50 سال ادامه دارد. این گیاه در برابر مناطق سردسیر مقاوم بوده و دارای رشد عالی و مستمر است. میوه این درخت 150-200 گرم وزن دارد و عموماً به رنگ سبز است. طعمی شیرین و آبدار دارند و در هنگام برداشت بسیار نرم و لطیف می شوند مراقبت از نهال گلابی سردرودی آسان است و نیاز به مراقبت زیادی ندارد. این نهال ها شراط خوبی خواهد داشت اگر خاک مرطوب و با زهکشی خوب و برنامه آبیاری منظم را رعایت کنیم. پس از خرید نهال گلابی سردرودی و کاشت آنها، بارددهی 3 سال طول می کشد. اما پس از این مدت باردهی زیادی خواهد داشت.

گلابی سردرودی
خرید نهال گلابی پایه کشت بافت

خرید نهال گلابی پایه کشت بافت

نهال گلابی پایه کشت بافت رقمی است بسیار تجاری، این گلابی در مقابل بیماری آتشک مقاومت بالایی دارد و سازگاری خوبی نسبت به ارقام دیگر گلابی دارد، ابعاد پاکوتاهی زیاد و امکان ایجاد باغات متراکم از خصوصیات این نهال می باشد، سهولت در برداشت میوه گلابی پایه کشت بافت از دیگر خصوصیات این نهال است.

گلابی پایه کشت بافت
 خرید نهال گلابی بوره بوتس

خرید نهال گلابی بوره بوتس

نهال گلابی بوره بوتس از ارقام خاص و کمیاب گلابی می باشد که از تجاری ترین ارقاام نهال گلابی به شمار می رود ، زمان برداشت و رسیدن میوه این درخت گلابی در اواسط تابستان است. میوه درخت گلابی بوره بوتس پوستی زبر و خشک و رنگ تقریباً پلاستیکی را دارد. گلابی بوره بوتس میوه ای سفت و پرباری را دارد. .

گلابی بوره بوتس
 خرید نهال گلابی کنکورد

خرید نهال گلابی کنکورد

گلابی کنکورد یکی از انواع ارقام نهال گلابی ست ، این نهال گلابی که کنکورد نام دارد بسیار تجاری ست. گلابی کنکورد یکی از ارقام زودبازده و پربار ، همچنین طعم این نوع گلابی خوشمزه و شیرین است. این نهال گلابی در اواخر تابستان می رسد. نهال گلابی کنکورد دارای میوه های باریک سبز طلایی با گوشت سفت هستند.

گلابی کنکورد
 خرید نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف)

خرید نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف)

نهال گلابی کوشیا (پایه پیرودراف) این یک نوع گلابی کاملاً تجاری محسوب می شود . رسیدن میوه این گلابی اواسط تابستان است. طعم خوب و عطر عالی دارد. امکان کشت فشرده. نمونه ای از این گیاه پایه کوتاه قدیمی ترین نوع گلابی کوشیا در ایتالیا است. تولید میوه سالانه این گیاه بسیار خوب و منحصر به فرد است. می توانید این نهال ها را در اواسط تابستان برداشت و در انبار نگهداری کنید.

گلابی کوشیا (پایه پیرودراف)
خرید نهال گلابی تک شاخ

خرید نهال گلابی تک شاخ

نهال گلابی تک شاخ از جمله نهال های بسیار تجاری در ارقام گلابی به شمار می آید، شما میتوانید این نهال گلابی را در گلدان و یا گلخانه و همچنین احداث باغ متراکم بکارید، میوه این نوع گلابی خاص و کمیاب هستند، گلابی تک شاخ از جمله نهال های گلابی است که پربار و زود بازده می باشد

گلابی تک شاخ

نهال گلابی = خرید نهال گلابی

هرآنچه که باید درمورد نهال گلابی بدانید

خرید نهال گلابی یا کاشت بذر گلابی:

اگر قصد احداث باغ گلابی را دارید می توانید از طریق کاشت بذر یا خرید نهال گلابی اقدام کنید البته هماهنطور که می دانید کاشت بذر گلابی کاملا زمان بر و هزینه بر می باشد و مطمئنا چندین سال طول می کشد که با کاشت بذر به نتیجه برسید همچنین محصول تولید شده توسط بذر کشت شده ممکن است کیفیت محصول حاصل از نهال گلابی پیوند شده را نداشته باشد.در نتیجه توصیه می گردد جهت احداث باغ گلابی به صورت اقتصادی اقدام به خرید نهال گلابی و کاشت آن نمایید زیرا با خرید نهال مسلما در زمان اندک به نتیجه مطلوب تری خواهید رسید.

خرید نهال گلابی متناسب با اقلیم منطقه:

خرید نهال گلابی متناسب با اقلیم منطقه نیازمند آشنایی بیشتر با خصوصیات و شرایط پرورش آن دارد.

به همین دلیل قبل از خرید نهال گلابی باید اطلاعات کامل تری درباره ی دما ،آب و خاک منطقه داشته باشید تا بتوانید رقم متناسب با اقلیم منطقه را انتخاب نمایید.جهت انتخاب مناسب می توانید با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید.

چه عواملی بر قیمت نهال گلابی متاثر است؟

عوامل متعددی که بر قیمت نهال گلابی تاثیرگذار می باشد از جمله این عوامل می توان به کیفیت نهال تولید شده و مرکز تولید نهال و همچنین زمان خرید نهال گلابی اشاره نمود اگر قصد خرید نهال گلابی با قیمت مناسب را دارید می توانید به مراکز تولید کننده عمده نهال گلابی مراجعه نمایید علاوه بر قیمت نهال گلابی باید کیفیت و اصالت نهال را در نظر داشته باشید.

ویژگی های نهال گلابی سردسیری:

نهال گلابی سردسیری به ارقامی گفته می شودکه مقاومت بالایی در برابر سرما دارند همچنین ارقام نهال گلابی سردسیری بایستی دیرگل باشند تا مقاومت بالایی در برابر سرمای بهاره داشته باشند.نهال گلابی سردسیری قابلیت کاشت در ارتفاعات بالا را دارد به طوری که تا دمای زیر صفر را متحمل است.

دقت داشته باشید در مناطق کوهستانی و سردسیر از خرید نهال گلابی زودرس و زود گل خودداری کنید زیرا این ارقام مناسب کاشت در مناطق نیمه گرمسیر و معتدل می باشند.

خرید نهال گلابی پیوندی یا نهال گلابی بذری بهتر است؟

همانطور که می دانید نهال گلابی پیوندی زودبازده است و محصولی با کیفیت بالا تولید می کند به همین دلیل توصیه می شود از خرید نهال گلابی بذری تا جای ممکن خودداری کنید و خرید نهال گلابی پیوندی را از مراکز معتبر انجام دهید.

دلیل تفاوت قیمت نهال گلابی:

امروزه ارقام نهال گلابی با قیمت های مختلف به فروش می رسد و دلیل این قیمت های متفاوت می تواند عوامل مختلفی چون کیفیت و اصالت نهال و مرکز تولید نهال باشد.اگر شما خرید نهال گلابی را از مراکز بزرگ و معتبری انجام دهید علاوه بر خرید نهال با کیفیت می توانید با قیمت مناسب تری خرید کنید.

تشخیص سلامت نهال گلابی:

جهت تشخیص سلامت نهال حتما باید با تجربه در زمینه باغداری باشید و یا اینکه خرید نهال گلابی را از نهالستان های دارای گواهی بهداشت و مجوزدار از جهاد کشاورزی انجام دهید لازم به ذکر می باشد که اولین قدم جهت احداث باغی اصولی و استاندارد خرید نهال سالم و اصالت دار می باشد.

مشخصات و خصوصیات نهال گلابی:

بسیاری از افراد آگاه و مطلع هستند که نهال مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و دارای تخصص ویژه خریداری می‌کنند. و یک عمر از هزینه‌ای که انجام داده‌اند خیالشان راحت می‌باشد. نهال سالم نهالی است که ظاهر آن( تنه) و ریشه در شرایط مناسبی و در کمال سلامت باشد ضمن داشتن نهال سالم، شرایط نگهداری آن نیز حائز اهمیت است. نهال گلابی از جمله ارقام میوه پرطرفدار در ایران می‌باشد، سود تجاری ارقام مختلف نهال گلابی برای باغدار قابل توجه می‌باشد.

ویژگی بارز میوه نهال گلابی آبدار و شیرین بودن آن است که دارای طعم و مزه‌ای بهشتی است. نهال گلابی بطور میانگین دارای 3 متر ارتفاع می‌باشند. روی شاخه‌ها و تنه نهال گلابی ترک‌های طولی و پوستی ضخیم کشیده شده. برگ‌های نهال گلابی نازک و دمبرگ آنها تا حدودی بلند می‌باشند. گلبرگ‌های نهال گلابی صورتی روشن تا سفید می‌باشد و میوه آن کروی کشیده می‌باشد. انواع مختلفی از نهال‌های گلابی وجود دارد که رقم مناسب هر منطقه باید در آن منطقه کشت شود.

درخت گلابی شباهت‌هایی از جهت رسیدگی به درخت سیب دارد. رشد گل و برگ‌های نهال گلابی همزمان است. از جمله ارقام گلابی که منشا اروپایی دارند دارای شاخه‌هایی هستند که بدون خار می‌باشند. حاشیه برگ‌های گلابی دندانه دار و یا صاف است. درختان گلابی از لحاظ ویژگی‌هایی مثل، شکل و رنگ، اندازه درخت، شکل تاج و زمان رسیدن میوه با هم تفاوت دارند. از ارقام ایرانی مهم و تجاری و بازارپسند می‌توان به نهال گلابی درگزی، بیروتی، شاه میوه، و نطنز اشار کرد.

نهال گلابی از نهال سیب نسبت به سرما حساس‌تر است. ولی تا حدود 30- درجه را می‌تواند تحمل کند. برای گرده افشانی مناسب و میوه دهی مناسب گلابی باید نیاز سرمایی آن رفع شود. دمای بالای هوا، بیماری آتشک را تسریع می‌کند. نیاز سرمایی نهال گلابی بین 500 تا 1600 ساعت می‌باشد. نهال گلابی به ندرت دچار سرمازدگی بهاره می‌شود چون گلابی تا حدودی مقاوم به سرما می‌باشد و این مزیت بارز آن به حساب می‌آید. نهال گلابی در لیست میوه‌هایی قرار دارد که پر نیازترین نهال‌های میوه به سرما هستند به همین خاطر احداث باغ نهال گلابی را در مناطق نیمه سردسیر و سردسیر انجام می‌دهند. نهال گلابی برای رشد به نور کافی احتیاج دارد، ولی در مناطق گرمسیر کاشت نهال گلابی جواب نمی‌دهد چرا که گرمای بیش از حد باعث مستعد شدن نهال گلابی به بیماری آتشک می‌شود. در مناطق معتدل با آب و هوای نسبتا خنک هم کاشت گلابی امکان پذیر هست. میوه گلابی به دلیل طعم و مزه و نگهداری راحت درخت آن طرفداران بسیار زیادی در ایران و کل کشور ما دارد.

خاک مناسب کاشت نهال گلابی:

خاک مورد کشت نهال گلابی لومی شنی می‌باشد. نهال گلابی خاک‌های سنگین و خیلی مرطوب را دوست ندارد و ریشه آن دچار پوسیدگی می‌شود و حتی طوقه آن از بین می‌رود. خاک محل کشت نهال گلابی نسبت به نمک و آهکی بودن حساس می باشد. مقدار PH خاک نباید از 7 بیشتر باشد. خاک‌هایی که دارای بافت نسبتا سبک می‌باشند دارای زهکشی مناسب برای ریشه گلابی می‌باشند. خاک‌هایی که از لحاظ مواد مغذی غنی می‌باشند، برای کاشت نهال مناسب بوده چرا که نهال‌های کاشته شده در چنین خاک‌هایی نهال‌ها بسیار قوی بوده و درخت حاصل از آنها دارای بار دو چندان می باشند.

برای تقویت خاک محل کشت نهال می‌توانیم از کود حیوانی پوسیده، کودهای شیمیایی استفاده کنیم. کودهای هیومیک اسید و NPK با درصد‌های مختلف برای تقویت نهال و ریشه تنه و حتی باردهی نهال بسیار مناسب می‌باشند. البته کارشناسان رویال تاکید دارند قبل کوددهی خاک محل احداث باغ را مورد آزمایش قرار دهید تا کمبود خاک مشخص شود و بطور دقیق کود مورد نیاز را اضافه کنید تا نتیجه دقیق‌تر باشد. توجه داشته باشید استفاده بی‌رویه و کنترل نشده کود اثرات سو دارد و حتی موجب آسیب به نهال و خاک باغ می‌شود. لذا قبل از کوددهی آزمایش خاک انجام دهید ونتیجه را برای آنالیز برای کارشناسا شرکت رویال نهال ارسال کنید تا راهنمایی لازم را انجام دهند.

آبیاری نهال گلابی:

دقت داشته باشید آبیاری نهال گلابی باید کاملا منظم و به موقع صورت گیرد، در سال اول کشت نهال گلابی بهتر است بطور میانگین هفته‌ای یکبار آبیاری شود. دقت کنید با توجه به اینکه نهال گلابی در چه اقلیمی کاشته می‌شود نیاز آبی و تایم آبیاری متغییر است. در سال‌های بعدی که نهال بزرگتر می‌شود نیاز آبی به ویژه در فصل تابستان به هر 5 روز کاهش پیدا می‌کند. دقت کنید که نحوه آبیاری نباید کمتر از حد نیاز نهال باشد چرا که موجب خشکی نهال می‌شود. البته افراط و تفریط در نحوه آبیاری موجب ایجاد تنش شده و نهال را به کل به نابودی می‌کشاند.

امروزه برای آبیاری نهال گلابی و درختان از روش آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کنند این روش علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب مانع رشد بیش از حد علف‌های هرز ما بین نهال‌ گلابی شود چرا که اکثر بیماری‌ها در بین این علف‌‌های هرز زمستان گذرانی کرده و باعث نابودی نهال گلابی می‌شود. استفاده از روش سنتی آبیاری مثل آبیاری غرق آبی دارای معایب فراوان از جمله هدر رفت آب می‌شود. در روش غرق‌آبی علاوه بر نهال کل زمین آبیاری شده و علف‌های هرز با هر بار آبیاری رشد دو چندان پیدا می‌کنند. امروزه مسئله کمبود آب و صرفه جویی در نحوه مصرف آب در جهان بسیار الزامی می‌باشد. آبیار منظم کنترل شده و به موقع تاثیر زیادی در رشد نهال افزایش باردهی و سلامت نهال دارد. برای اطلاع از نحوه آبیاری مناسب نهال گلابی کشت شده در منطقه خود می توانید با مشاوران شرکت رویال نهال در ارتباط باشید.

شما را به تماشای ویدیویی از گلابی دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های گلابی روی (عکس نهال گلابی) کلیک کنید


کاشت نهال گلابی:

در هنگام کاشت نهال گلابی باید موقعیت مناسب مکانی را در نظر بگیرید. چرا که محل مورد نظر باید کاملا نورگیر باشد. اولین اقدام در کاشت نهال گلابی تهیه نهال درجه یک و آماده کردن زمین برای کاشت می‌باشد. خاک محل کشت باید بسیار حاصلخیز باشد چرا که حتما در صورت صرف هزینه زیاد و تهیه نهال درجه یک اگر خاک محل کشت حاصلخیز نباشد و اقدام به تقویت خاک نکنید نه تنها نهال رشد خوبی نخواهد داشت بلکه محصول دهی ان تعریفی نخواهد شد. و صرف زمان و هزینه شما به کل به هدر می‌رود.

همچون دیگر نهال‌ها برای کاشت نهال گلابی گودالی به عمق و قطر 75 سانتی متر حفر کنید، نهال گلابی را در عمق مناسبی از گودال قرار دهید تا ریشه فضای کافی برای رشد داشته باشد. سپس بلافاصله بعد از کاشت نهال گلابی آن را آبیاری کنید تا درصد گیرایی نهال بالا رود. دقت کنید اگر خاک محل کاشت از لحاظ مواد مغذی فقیر ‌باشد بایستی حتما با کود حیوانی پوسیده تقویت شود تا نهال هم رشد کافی و هم باردهی مناسب داشته باشد.

فاصله کاشت نهال گلابی:

فاصله مناسب کاشت نهال گلابی 4 * 4 می باشد رعایت فاصله مناسب بین نهال گلابی مهم ترین مسئله در کاشت نهال گلابی است چرا که این نهال به تهویه مناسب احتیاج دارد و در صورت عدم تهویه مناسب دچار بیماری می‌شود. شاخه و برگ‌های نهال گلابی در هنگام بلوغ رشد و گستردگی زیادی دارند، از این رو رعایت فاصله استاندارد کاشت نهال گلابی الزامی می‌باشد. با رعایت فاصله مناسب کشت ریشه‌های نهال گلابی به راحتی به مواد مغذی دسترسی دارند و با هم به رقابت جذب مواد غذایی نمی‌پردازند.

آفات و بیماری‌های نهال گلابی:

از جمله آفات مهم گلابی می‌توان به پسیل گلابی اشاره کرد: آفت پسیل گلابی به برگ و شاخه‌های نهال گلابی می‌زند و آنها را آلوده می‌کند، آفت پسیل زمان طولانی می‌توانند خسارات جبران ناپذیری به باغ گلابی وارد کند از این رو شناخت این بیماری و راه‌های درمان بسیار مهم است. پسیل تاثیر سو بر رشد و باردهی نهال گلابی دارد. حشره پسیل در بین شکاف و درز‌های درختان، علف‌های هرز، برگ‌های ریخته شده پای درختان زمستان گذرانی می‌کند و در صورت مساعد بودن شرایط آلودگی شاخ‌ها و برگ‌های نهال‌های گلابی را آلوده می‌کند. از جمله عواملی که باعث ایجاد بیماری پسیل گلابی می‌شوند می‌توانیم به عدم رعایت فاصله مناسب کشت، رطوبت زیاد و طولانی مدت، و عدم تهویه مناسب، عدم حذف به موقع علف‌های هرز، عدم جمع آوری برگ‌های ریخته شده پای درخت اشاره کرد. رعایت نکردن همه این عوامل منجر به ایجاد و گسترش بیماری می‌شود. برای کنترل و حذف پسیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. استفاده از ارقام مناسب

2. رعایت اصول کاشت(فاصله مناسب کاشت، تهویه باغ، بهداشت باغ(حذف علف‌های هرز)

3. مبارزه شیمیایی با استفاده از دیازینون و سوپر اسید.

توجه داشته باشید در صورت عدم رعایت نکات ذکر شده درباره بیماری پسیل گلابی همه هزینه‌ها و وقت شما برای صرف احداث باغ گلابی به کل به هدر می‌رود چون در موارد شدید خسارت پسیل گلابی قابل توجه است.

دومین آفت مهم گلابی بیماری آتشک گلابی هست عامل ایجاد بیماری آتشک، باکتری می‌باشد. علائم بیماری بصورت لکه‌های قهوه‌ای سوخته روی برگ‌ها و گلبرگ‌ها می‌باشد. شاخه‌ها کاملا پژمرده و سیاه می‌شوند شاخه‌ها حالت عصایی و خمیده پیدا می‌کنند. علائم آتشک روی میوه لکه‌های قهوه‌ای که مایع زرد از داخل آن خارج می‌شود، ظاهر می‌شود. عامل اصلی ایجاد کننده بیماری‌های باکتریایی رطوبت بیش از حد طولانی مدت می‌باشد عامل بیماری در بین علف‌های هرز و برگ‌های ریخته شده پای درخت که محیط مرطوب تاریک است رشد کرده و باعث آلودگی می‌شود.

برای کنترل و درمان بیماری آتشک می‌توانید موارد زیر را رعایت کنید:

1. ارقام مقاوم

2. هرس شاخه‌‌های آلوده انتقال آنها به محلی دیگر و سوزاندن آنها

3. رعایت اصول کشت(فاصله مناسب، بهداشت باغ، حذف علف‌های هرز) و ضدعفونی قیچی و لوازم هرس

4. استفاده از سموم شیمیایی بردوفیکس

توجه داشته باشید همیشه پیشگیری بهتر از درمان می‌باشد. لذا با شناخت نهال گلابی و آشنایی با اصول کشت آن و اصول باغداری یعنی فاصله مناسب کاشت، خاک غنی، آبیاری منظم، تهویه و نور کافی باغ، حذف علف‌های هرز باغ به موقع و حتی آبیاری قطره‌ای (با این روش آبیاری ضمن صرفه جویی در مصرف آب از رشد بی رویه علف‌های هرز می‌تواند جلوگیری کرد) می‌توانید باغی سالم با درختان قوی، تنومند و پربار خواهید داشت که عاری از هرگونه آفات و بیماری خواهند بود.

خواص(خاصیت) میوه گلابی:

گلابی دارای انواع مواد مفید و مغذی و ویتامین‌ها می‌باشد که برای پوست و مو، مغز، قلب و دستگاه گوارش بسیار مفید می‌باشد.

فواید گلابی برای پوست ومو: استفاده از گلابی موجب آبرسانی پوست و مو می‌شود. ویتامین C موجود در گلابی باعث از بین رفتن رادیکال‌های آزاد موی سر می‌شود. باعث می‌شود ریشه مو بهتر تغذیه کند.

از جمله خواص گلابی برای گوارش، وجود فیبر در گلابی می‌باشد. مصرف روزانه تنها 1 عدد گلابی حدود 20 درصد فیبر بدن هر فرد را تامین می کند. استفاده روزانه از گلابی می‌تواند باعث هضم بهتر غذا شود. به همین دلیل التهاب روده را پایین می‌اورد. افرادی که روزانه گلابی مصرف می‌کنند کمتر دچار سرطان روده می‌شوند. در گلابی مقدار زیادی پتاسیم وجود دارد مقادیر بالای پتاسیم باعث بهبود گردش جریان خون می‌شود و همچنین از تجمع کلسترول جلوگیری می‌کند. در نتیجه باعث بهبود عملکرد قلب می‌شود. گلابی برای جلوگیری از پوکی استخوان بسیار موثر است. چرا که دارای مقادیر آهن، منیزیم، فسفر، آهن می‌باشد. وجود این عناصر در گلابی، باعث تراکم استخوان شده و از پوکی ان جلوگیری می‌کند. گلابی دارای مقادیر زیادی از فولیک اسید است که در هنگام بارداری برای جنین مفید عمل می‌کند. فولیک اسید یا ویتامین B9 در گلابی به مقدار زیادی موجود می‌باشد. گلابی از جمله میوه‌هایی است که خوردن آن را در هنگان بارداری توصیه می‌کنیم. از انجایی که خوردن یک گلابی به عنوان یک وعده غذایی محسوب می‌شود برای لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب می‌باشد.

هرس درخت گلابی:

برای اینکه درخت گلابی را سالم نگه دارید هر ساله هرس آن را به طور منظم انجام دهید. هرس جزئی برای پرباری و حفظ فرم درخت مهم است. توجه داشته باشید هرس درختان خود را به یک فرد ماهر بسپارید تا با هرس نادرست مانع محصول دهی درخت خود نشوید. ابزار هرس باید مخصوص و ضدعفونی شده باشد تا بیماری‌های مختلف را انتقال ندهد.هنگام هرس شاخه‌ها دقت کنید حداقل 15 سانتی متر از شاخه‌ها حفظ شود.

برداشت گلابی بسیار مهم است توجه داشته باشید ان را به حالت نیمه رس چیده و بازار رسانی انجام دهید. چرا که در صورت رسیدن کامل دچار لهیدگی و از بین رفتن میوه می‌شود. در صورت نارس چیدن گلابی آن را حدود 1 تا 2 هفته می‌توانید داخل سردخانه نگه دارید. برای اطلاع از نهال مناسب منطقه خود و مشاوره با کارشناس مجموعه رویال نهال می‌توانید با روابط عمومی شرکت در تماس باشید. همکاری با شما باعث افتخار شرکت ماست.

خرید نهال گلابی:

با توجه به اینکه ارقام مختلف نهال گلابی موجود می‌باشد، برای اینکه یک نهال خوب و متناسب با شرایط اقلیم منطقه خود انتخاب کنید باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید. برخی از گونه‌های گلابی هستند که تنها در بعضی از مناطق کشور با آب و هوایی خاص توانایی رشد و محصول دهی دارند. نهال گلابی از جمله نهال‌هایی می‌باشد که به میزان محدود در مقابل گرما و حتی سرما مقاومت دارد لذا باید مناسب ترین نهال را برای موقعیت جغرافیایی منطقه خود انتخاب کنید.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت