آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور تامسون سیدلس

خرید نهال انگور تامسون سیدلس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور تامسون سیدلس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور تامسون سیدلس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور تامسون سیدلس به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور تامسون سیدلس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور تامسون سیدلس، کاشت نهال انگور تامسون سیدلس، هرس درخت انگور تامسون سیدلس، نحوه آبیاری انگور تامسون سیدلس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور تامسون سیدلس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور تامسون سیدلس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور تامسون سیدلس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور تامسون سیدلس
  •     
  • مشخصات نهال انگور تامسون سیدلس

معرفی نهال انگور تامسون سیدلس


مشخصات و خصوصیات نهال انگور تامسون سیدلس

نهال انگور تامسون سیدلس، یکی از ارقام بسیار بی نظیر و مرغوب نیمه سردسیر انگور محسوب می‏شود که قادر به تولید محصولاتی بدون رقیب و بازار پسند است. این نهال انگور، از مقاومت بسیار خوبی در برابر تمامی عوامل محیطی برخوردار می‏باشد و قادربه رشد در اکثر اقلیم ها است.

یکی از مهم‏ترین عواملی که نهال انگور تامسون سیدلس را با سایر ارقام انگور متمایز ساخته، ظاهر آن است. نهال انگور تامسون سیدلس، جزء ارقام بلند قامت محسوب می‏شود و تنه آن به صورت ایستاده و عمودی رشد می‏کند. جالب است بدانید که ارتفاع این نهال زودرس تا 11 مترهم می‏رسد. البته باغداران می‏بایست با استفاده از ترفند هرس به موقع، ارتفاع این نهال انگور را تحت کنترل خود قرار دهند تا بتوانند محصولات آن را به شیوه آسان‏تر و بدون دردسرتری برداشت کنند. برگ‏های نهال انگور تامسون سیدلس، دارای جثه‏ای بسیار پهن به رنگ سبز روشن به همراه آوندهای برجسته است. ناگفته نماند که برگ‏های این نهال انگور، کاملا خوراکی هستند.

زادگاه اصلی نهال انگور تامسون سیدلس، کشور ایالات متحده آمریکا است. این نهال انگور برای اولین بار در سال 1720 میلادی در ایالت کالیفرنیا شناسایی شد و مورد استفاده قرار گرفت. البته امروزه کشورهایی نظیر ترکیه، بزرگترین صادر کننده نهال انگور تامسون سیدلس در جهان به شمار می‏آیند. این نهال انگور، از مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و هوا و اقلیم‏های مختلف برخوردار است. البته نهال انگور تامسون سیدلس، در واقع جزء ارقام سرما دوست است و در آب و هوای معتدل و نیمه سردسیر، رشد و باردهی مطلوبی دارد.

میوه انگور تامسون سیدلس، شباهت زیادی به انگور عسگری دارد. میوه این نهال انگور، متشکل از پوسته‏ای نازک به رنگ سبز روشن و گوشته‏ای سفید و نرم و فاقد هسته است. لازم به ذکر است که وزن هر حبه انگور تامسون سیدلس حدود 6 گرم بوده و وزن هر خوشه آن مابین 60 الی 550 گرم می‏باشد. خوب است بدانید که عواملی نظیر میزان رسیدگی، شرایط اقلیمی و نوع خاک بر روی وزن میوه‏های این نهال انگور تاثیر گذارند. شما می‏توانید با رعایت چهار عنصر پرورش نهال انگور تامسون سیدلس یعنی آبیاری، هرس، سمپاشی و کوددهی به موقع، شاهد رشد و میزان عملکرد بی نظیر این نهال گرمسیر باشید.

کاشت نهال انگور تامسون سیدلس

جهت کاشت نهال انگور تامسون سیدلس، بایستی ابتدا شرایط اقلیمی محیط و منطقه خود را مورد بررسی دقیق قرار دهید. بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور تامسون سیدلس، مناطقی با میانگین دمای حداقل 25و حداکثر 43 درجه سانتی گراد با بارش مطلوب و مناسب به همراه خاک حاصلخیز با ارتفاع حداقل 500 متر بالاتر از سطح دریا می‏باشند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور، اوایل فصل دی ماه است.

برای کاشت نهال انگور تامسون سیدلس، باید ابتدا زمان مناسبی را انتخاب نمایید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، بهترین زمان برای کاشت نهال انگور تامسون سیدلس، اواخر اسفندماه تا اوایل خرداد ماه است. در مرحله اول، باید برای خرید این نهال انگور اقدام کنید؛ برای خرید نهال انگور تامسون سیدلس با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی، بهتر است به نهالستان رویال نهال مراجعه نمایید. در مرحله بعد، می‏بایست با استفاده از دستگاه‏های مخصوص، حفره هایی به عمق 40 الی 75 سانتی متر با توجه به ارتفاع نهال به فاصل 3 متر نسبت به یکدیگر ، در دل خاک حفر کنید. در نظر داشته باشید که قطر گودال‏ها باید حداقل 35 سانتی متر باشد.

پس از حفر گودال‏ها، باید نهال‏های خریداری شده را به دقت درون آن‏ها بکارید. برای انجام این کار، باید با ظرافت و دقت کامل عمل کنید تا بتوانید از شکستن و آسیب دیدن شاخه و ریشه های تازه نهال جلوگیری نمایید. در مرحله بعد، باید با استفاده از مقداری مخلوط خاک برگ و لومی و کود ازته، گودال‏ها را پر کنید. استفاده از خاک مناسب جهت کاشت نهال انگور تامسون سیدلس، موجب بهبود فرآیند رشد و افزایش میزان باردهی و تناژ آن می‏گردد. در مرحله آخر، باید تنه نهال را به یک سطح ایستاده ببندید تا مقاومت آن در برابر باد و طوفان افزایش یابد. فراموش نکنید که پس از اتمام مرحل کاشت این نهال انگور ، باید آن را سریعا آبیاری کنید.

نیاز سرمایی

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، پیش از کاشت نهال انگور تامسون سیدلس، باید توجه بسزایی به محیط و منطقه خود داشته باشید. در نظر داشته باشید که محیط کاشت، باید قادر به رفع نیاز سرمایی این نهال انگور باشد. نیاز سرمایی نهال انگور تامسون، باید آن را به مدت 200 الی 800 ساعت با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. به خاطر داشته باشید که رفع نیاز سرمایی این نهال انگور، موجب افزایش میزان عملکرد و مقاومت آن در برابر تغییرات آب و هوایی می‏گردد.

ارتفاع از سطح دریا

قبل از کشت نهال انگور تامسون سیدلس، باید ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را به طور دقیق اندازه گیری کنید. لازم به ذکر است که اگر این نهال انگور در ارتفاع نامناسبی از سطح دریا کاشته شود، ممکن است مقاومت و طول عمر مفید آن کاهش یابد. از این رو، باید نهال انگور تامسون سیدلس را در زمین کشاورزی با ارتفاع حداقل 300 و حداکثر 1700 متر بالاتر از سطح دریا بکارید. فراموش نکنید که هر چقدر ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا بالاتر باشد، میزان دمای محیط به همان مقدار افزایش می‏یابد.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور تامسون سیدلس، در دسته ارقام انگور قرار دارد. این نهال انگور به مدت دو سال پس از کاشت، شروع به محصولدهی می‏کند. خوب است بدانید که شرایط اقلیمی، ارتفاع از سطح دریا، دمای محیط و میزان رسیدگی عواملی هستند که بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور تامسون سیدلس تاثیر گذارند. خوب است بدانید که میوه‏های این نهال انگور در اواخر تابستان ماه الی اوایل مهر ماه می‏رسند.

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پرفروش شدن نهال انگور تامسون سیدلس شده، میزان عملکرد آن است. میزان عملکرد نهال انگور تامسون سیدلس، حدود 60 الی 75 کیلوگرم در طول سال می‏باشد. از این رو، باغداران می‏توانند سالانه از هکتار باغ خود 50 تن انگور ناب تامسون سیدلس برداشت کنند و لذت ببرند.

عمر مفید نهال انگور تامسون سیدلس

طول عمر مفید نهال انگور تامسون سیدلس، حدود 70 سال تخمین زده شده است. البته شما می توانید با رعایت برخی از نکات نظیر هرس، آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع و تمیز نگه داشتن محیط باغ، طول عمر مفید این نهال زودرس را تا 10 الی 15 سال افزایش دهید و مدت زمان بیشتری از مزایای محصولات بی نظیر و پر طرفدار آن بهره‏مند شوید. البته زیاده روی در کوددهی و آبیاری، سبب کاهش طول عمر اقتصادی نهال انگور تامسون سیدلس می‏گردد.

هرس

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، هرس نقش پر رنگی را در میزان باردهی و طول عمر مفید نهال انگور تامسون سیدلس ایفا می‏کند. جهت هرس این نهال انگور، بهتر است از روش‏های دوبندی یا سه بندی وارد عمل شوید. فراموش نکنید که هرس به موقع سبب افزایش سرعت سرعت رشد قسمت‏های تازه می‏گردد. در هنگام هرس نهال انگور تامسون سیدلس، بایستی از برش بخش‏های سالم و تازه جلوگیری کنید. لازم به ذکر است که این نهال گرمسیر در طول سال، نیازمند 4 الی 5 مرتبه هرس می‏باشد.

خاک مناسب

خاک با رشد، مقاومت و میزان باردهی نهال انگور تامسون سیدلس رابطه مستقیمی دارد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، خاک مناسب نهال انگور تامسون سیدلس باید حاوی منابع آلی و معدنی غنی نظیر هوموس، هیومیک اسید، آلومینیوم، آهن، پتاسیم، منیزیم و کلسیم باشد. علاوه بر آن خاک این نهال انگور باید دانه ریز باشد تا بتواند در هوای گرم و خشک، رطوبت خود را حفظ کند. از بهترین خاک‏ها برای رشد نهال انگور تامسون سیدلس، می‏توان به لومی، ماسه‏ای و شنی اشاره نمود. استفاده از خاک نامرغوب جهت پرورش این نهال زودرس، موجب کاهش طول عمر اقتصادی آن می‏گردد.

آبیاری

آبیاری به موقع، موجب طراوت و شادابی نهال انگور می‏گردد. از این رو، باید برای آبیاری نهال انگور تامسون سیدلس، از یک برنامه دقیق استفاده کنید. این نهال بر خلاف سایر ارقام، نیاز زیادی به آب دارد. به همین دلیل، باید هر 10 الی 15 روز یک بار برای آبیاری نهال انگور تامسون سیدلس اقدامات لازم را به عمل آورید. به بیانی دیگر، این نهال انگور در طول سال نیاز به 1600 الی 2000 میلی لیتر آب دارد. البته فراموش نکنید که آبیاری بیشتر یا کمتر از حد تعیین شده، سبب پوسیده شدن ریشه‏های این نهال انگور می‏شود.

کوددهی و سمپاشی

برای تقویت نهال انگور تامسون سیدلس به صورت اصولی، بایستی از ترفند کوددهی استفاده نمایید. حال سوال اینجاست که چه نوع کودی برای تقویت این نهال زودرس مناسب می‏باشد؟ برای کوددهی نهال انگور تامسون سیدلس، بایستی از کودهای شیمایی مایع با عناصر مناسب استفاده نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از کودهای حیوانی ناپوسیده، علاوه بر بوی نامطبوع و مشکلات بهداشتی موجب هجوم آفات و حشرات مزاحم می‏گردد.

گرچه نهال انگور تامسون سیدلس از مقاومت خوبی در برابر آفات برخوردار است. اما برخی از آفات نظیر کرم خوشه خوار، می‏توانند این نهال انگور را سریعا از پای در آورند. البته شما می‏توانید با سم پاشی فصلی، از بروز این مشکل پیشگیری کنید. برای سمپاشی نهال انگور تامسون سیدلس، بایستی از سموم مخصوص و با کیفیت استفاده نمایید.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که در بخش قبل ذکر شد، نهال انگور تامسون سیدلس از مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون برخوردار است. البته این امر بدان معنا نیست که این نهال گرمسیر نیاز چندانی به رسیدگی ندارد؛ شما می‏توانید با رعایت نکاتی از جمله سمپاشی فصلی، مقاومت نهال انگور تامسون سیدلس را به حداکثر برسانید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور تامسون سیدلس، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. میوه این نهال انگور از خواص بسیار بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل افراد ترجیح می‏دهند انگور خوشمزه تامسون سیدلس را به صورت تازه خوری مصرف نمایند. علاوه بر آن، برخی از شرکت‏ها برای تهیه سرکه، آبغوره و شیره از میوه این نهال انگور استفاده می‏کنند. لازم به ذکر است که مردم بومی برخی از استان‏ها، از انگور ناب تامسون سیدلس مویز و کشمش ناب تهیه می‏نمایند. برخی از شرکت‏های مواد غذایی نیز از میوه این نهال زودرس جهت تهیه آب میوه‏های طبیعی یا گازدار استفاده می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور تامسون سیدلس

شما می‏توانید با خرید و پرورش نهال انگور تامسون سیدلس، در کمترین زمان ممکن درآمد و سود خود را چندین برابر افزایش دهید. البته برای خرید این نهال انگور باید به نهالستان‏های معتبر مراجعه فرمایید. شما می‏توانید با مراجعه به صورت حضوری یا آنلاین به نهالستان رویال نهال، نهال انگور تامسون سیدلس را با قیمتی بی نظیر و باور نکردنی با اصالت تضمینی خریداری کنید و با خیالی آسوده بکارید. البته پیش از خرید نهال انگور تامسون سیدلس، بهتر است با افراد کاربلد و با تجربه در این زمینه مشورت کنید. لازم به ذکر است که نوسانات بازار نقش پر رنگی را بر روی قیمت نهال انگور تامسون سیدلس ایفا می‏کند.

مشخصات نهال انگور تامسون سیدلس


منشاء: کالیفرنیا

زمان رسیدن میوه: مرداد ماه

وزن حبه: 4 گرمی

مقاومت سرمایی: منفی 18

باردهی اقتصادی: از سال دوم کاشت

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت