آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور شاهانی۳

خرید نهال انگور شاهانی۳ از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور شاهانی۳ با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور شاهانی۳ در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور شاهانی۳ به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور شاهانی۳ در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور شاهانی۳، کاشت نهال انگور شاهانی۳، هرس درخت انگور شاهانی۳، نحوه آبیاری انگور شاهانی۳، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور شاهانی۳ و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور شاهانی۳ کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور شاهانی۳ را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور شاهانی۳
  •     
  • مشخصات نهال انگور شاهانی۳

معرفی نهال انگور شاهانی۳


مشخصات و خصوصیات نهال انگور شاهانی 3

شاید از نظر کشاورزان و باغداران، نهال‏های انگور زودرس نسبت به دیررس مزایای بیشتری داشته باشند؛ اما فراموش نکنید که نهال انگور دیررس، قادر به تولید محصولاتی مرغوب‏تر است و از طول عمر اقتصادی و مفید بیشتری برخوردار می‏باشد. یکی از پرفروش‏ترین و پر طرفدارترین انواع نهال‏های انگور دیررس، نهال شاهانی 3 است.

زادگاه نهال انگور شاهانی 3، کشور ایران است. این نهال دیررس برای اولین بار در سال 1332 توسط باغداران و زراعتکاران شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. این نهال انگور قادر به تحمل هوا از منفی 25 الی 40 درجه سانتی گراد است. از این رو، می‏توان نهال انگور شاهانی 3 را در اکثر اقلیم‏ها پرورش داد؛ اما فراموش نکنید که این نهال دیررس رشد بسیار عالی در مناطق معتدل و گرمسیر با دمای بین 5 الی 25 درجه سانتی گراد دارد. لازم به ذکر است که برای کاشت و پرورش این نهال گرمسیر، باید اصول خاصی را رعایت کنید.

نهال انگور شاهانی 3، متشکل از تنه‏ای قطور و ضخیم به رنگ قهوه‏ای روشن به همراه شاخه هایی نسبتا نازک اما مقاوم است. لازم به ذکر است که این نهال دیررس دارای برگ‏هایی پهن به رنگ سبز روشن به همراه آوندهای برجسته می‏باشد. جالب است بدانید که برگ‏های نهال انگور شاهانی 3 خوراکی هستند و از آن‏ها فرآورده‏های زیادی به دست می‏آید. ارتفاع نهال انگور شاهانی 3، حدود 5 متر تخمین زده شده است؛ در نظر داشته باشید که عوامل محیطی و اقلیمی بر روی ارتفاع این نهال دیررس تاثیر گذارند.

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می‏آید، این است که چرا نهال انگور شاهانی 3 پر طرفدار است و جزو نهال‏های پرفروش محسوب می‏شود؟ یکی از مهم‏ترین عواملی که موجب پرفروش شدن این نهال گرمسیر شده، نوع باردهی آن است. این نهال دیررس، قادر به تولید میوه‏هایی بسیار خوشمزه و عالی با پوسته‏ای به رنگ بنفش و گوشته‏ای آبدار و نسبتا نرم و شیرین می‏باشد. البته متاسفانه میوه نهال انگور شاهانی 3، از مقاومت چندانی در برابر آب و هوای سردخانه برخوردار نیست و طول عمر بسیار کمی دارد. به همین دلیل، شرکت‏های بزرگ و کوچک برای تهیه فرآورده‏های خوراکی از میوه این نهال گرمسیر استفاده می کنند.

کاشت نهال انگور شاهانی 3

برای آن که بتوانید نهال انگور شاهانی 3 را بدون هیچ مشکلی بکارید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، ابتدا باید اصول خاصی نظیر شرایط اقلیمی، نیاز سرمایی، هرس، آبیاری، خاک مناسب، کوددهی و سمپاشی را مد نظر داشته باشید. لازم به ذکر است، مناطقی با دمای حداقل 5 الی 20 درجه سانتی گراد با بارش و رطوبت مطلوب با ارتفاع حداقل 1400 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور شاهانی 3 محسوب می‏شوند. ناگفته نماند که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور شاهانی 3، اوایل فصل بهار و پاییز است.

پیش از انجام هر کاری، باید برای خرید نهال انگور شاهانی 3 اقدام کنید؛ برای انجام این کار می‏توانید به نهالستان‏های معتبر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید. پس از خریداری نهال‏ها، باید گودال‏هایی را برای کاشت آن‏ها حفر کنید. عمق گودال‏ها باید حداقل 40 و حداکثر80 سانتی متر و فاصله آنها نسبت به یکدیگر بایستی 4 متر باشد. لازم به ذکر است، برای حفر گودال‏ها، می‏توانید از ابزار و دستگاه‏های مخصوص استفاده کنید.

در مرحله بعد، باید با دقت فراوان نهال را درون گودال‏ها قرار دهید. در این مرحله باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن تنه و شاخه آن‏ها جلوگیری نمایید. در مرحله بعد، باید با خاک مرغوب و مناسب گودال‏ها را پر کنید. بهتر است پس از اتمام مراحل کاشت، نهال‏ها را به سطوح ایستاده ببندید تا بتوانید آن‏ها را در برابر خم شدن و شکستگی مقاوم سازید. خوب است بدانید که این امر موجب شکل گیری بی نظیر تنه نهال انگور شاهانی 3 می گردد. فراموش نکنید که باید پیش از اتمام مراحل کاشت، حتما نهال‏ها را آبیاری کنید تا ریشه های آن‏ها به خوبی مرطوب شوند. اگر برای مرتبه نخست می‏خواهید این نهال گرمسیر را پرورش دهید، بهتر است با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

نیاز سرمایی

یکی از مهم‏ترین اصولی که باید پیش از پرورش نهال انگور شاهانی 3 به آن توجه بسزایی داشته باشید، برطرف نمودن نیاز سرمایی می‏باشد. حال سوال اینجاست که چرا رفع نیاز سرمایی نهال انگور شاهانی 3، در کاشت و پرورش آن از اهمیت زیادی برخوردار است؟ اگر نیاز سرمایی این نهال دیررس به خوبی رفع شود، رشد و میزان باردهی آن افزایش می‏یابد. از این رو، باید پیش از پرورش نهال انگور شاهانی 3، نیاز سرمایی آن را برطرف کنید. برای انجام این کار باید نهال دیررس را به مدت 400 الی 1000 ساعت در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سلسیوس قرار دهید.

ارتفاع از سطح دریا

از دیگر اصول پرورش نهال انگور شاهانی 3، می‏توان به بررسی ارتفاع از سطح دریا پیش از کاشت اشاره نمود. ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا، نقش پر رنگی را در رشد و میزان عملکرد و تناژ نهال انگور گرمسیر ایفا می‏کند. از این رو، باید پیش از کاشت این نهال دیررس، ارتفاع زمین کشاورزی خود از سطح دریا را مورد بررسی قرار دهید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور شاهانی 3 باید در ارتفاع 1300 الی 2500 متر بالاتر از سطح دریا قرار گیرد.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور شاهانی 3 دیررس است. این نهال دیررس، 4 سال پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. در نظر داشته باشید که عواملی نظیر شرایط اقلیمی، ارتفاع از سطح دریا، هرس، خاک، کوددهی و آبیاری و نیاز سرمایی بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور شاهانی 3 تاثیر گذارند. بسیاری از کشاورزان و باغداران برای کاهش زمان شروع باردهی این نهال گرمسیر، از کودهای شیمایی فوق قوی استفاده می‏کنند؛ در نظر داشته باشید که این امر به طور کامل نادرست است و موجب کاهش طول عمر و میزان عملکرد آن می‏شود.

شاید نهال انگور شاهانی 3 در مدت زمان بسیار طولانی به بار می‏نشیند؛ اما این نهال دیررس قادر است پس از قرار گرفتن در دوره باردهی، محصولاتی بی نظیر با مقدار بالا تولید کند. میزان عملکرد نهال انگور شاهانی 3 حدود 60 الی 75 کیلوگرم در طول سال است. به بیانی دیگر، شما می‏توانید سالانه حدود 40 الی 60 تن انگور ناب شاهانی از هر هکتار باغ خود برداشت نمایید. لازم به ذکر است که آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس به موقع بر روی میزان عملکرد این نهال دیررس تاثیر گذار هستند.

عمر مفید نهال انگور شاهانی 3

خوشبختانه نهال انگور شاهانی 3، از طول عمر بالایی نسبت به سایر ارقام برخوردار است. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، طول عمر این نهال دیررس حدود 90 سال می‏باشد. البته شما می‏توانید با در نظر گرفتن نکاتی نظیر فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب، میزان طول عمر مفید نهال انگور شاهانی 3 را دو چندان کنید. لازم به ذکر است که کوددهی و آبیاری بیش از اندازه، موجب از بین رفتن ریشه‏های این نهال گرمسیر و در نتیجه کاهش طول عمر مفید و اقتصادی آن می‏گردد.

هرس

یکی از راه‏های افزایش طول عمر مفید نهال انگور شاهانی 3، هرس به موقع است. شاخه و برگ‏های پوسیده، گاهی از تنه نهال آویزان می‏شوند و جلوی تابش نور خورشید به بخش‏های سالم و سبز را می‏گیرند. در چنین شرایطی رشد و میزان عملکرد نهال انگور کاهش می‏یابد. علاوه بر آن، اگر نهال انگور شاهانی 3 به موقع هرس نشود، ارتفاع بیش از حد مجاز زیاد می شود و در نتیجه برداشت محصولات آن برای کشاورزان و باغداران دشوار می‏گردد.

خاک مناسب

خاک مناسب، یکی از مهم‏ترین عواملی می‏باشد که مستقیما بر روی رشد و میزان عملکرد نهال انگور شاهانی 3 و سایر گیاهان تاثیر گذار است. شما می‏توانید با تهیه خاک مناسب و مرغوب برای رشد این نهال دیررس، در کمترین زمان شاهد باردهی و عملکرد عالی آن باشید. بسیاری از متخصصان بر این عقیده باورند که این نهال انگور نیازمند خاک دانه ریز و سبک برای نگهداری آب در مدت زمان طولانی است. فراموش نکنید که خاک مناسب نهال انگور شاهانی 3 باید دارای منابع غنی از مواد معدنی و آلی باشد. خاک‏هایی همچون لومی، ماسه‏ای و رس برای رشد این نهال انگور گرمسیر مناسب هستند.

آبیاری

نهال انگور شاهانی 3 نسبت به سایر ارقام، نیاز بیشتری به آب دارد. در هوای گرم و سوزان فصل تابستان، باید هر 7 الی 10 روز یکبار برای آبیاری این نهال دیررس اقدامات لازم را به عمل آورید. اما به طور معمول، هر اصله نهال انگور گرمسیر شاهانی نیازمند 800 الی 1600 میلی متر آب در طول سال است. برای آبیاری نهال انگور شاهانی 3، بهتر است از سیستم های آبیاری قطره‏ای استفاده کنید تا بتوانید گامی بلند در عرصه صرفه جویی آب بردارید.

کوددهی و سمپاشی

از بهترین ترفندهای اصولی برای افزایش رشد و میزان باردهی و تناژ نهال انگور شاهانی 3، می‏توان به کوددهی اشاره نمود. از گذشته‏های بسیار دور تا به امروز، کشاورزان و باغداران از این ترفند برای افزایش عملکرد نهال های خود استفاده می‏کنند. البته برخی از باغداران برای کوددهی نهال انگور شاهانی 3 بر سر دوراهی قرار می‏گیرند و اطلاع ندارند که باید از کودهای طبیعی و حیوانی استفاده کنند یا شیمایی؛ برای تقویت نهال انگور شاهانی 3، بهتر است از کودهای شیمیایی مایع حاوی عناصر منیزیم، پتاسیم، منگنز، روی و هوموس استفاده شود. فراموش نکنید که این نهال گرمسیر ابتدای هر فصل نیاز به کود دارد.

آفات و حشرات مزاحم، یک تهدید بزرگ برای رشد و باردهی نهال انگور شاهانی 3 محسوب می‏شوند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با ترفند سمپاشی، از هجوم آن‏ها به باغ خود جلوگیری فرمایید. برای سمپاشی نهال انگور شاهانی 3، باید هر سه ماه یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

نهال انگور شاهانی 3، از مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری‏ها برخوردار است. البته برخی از آفات می‏توانند این نهال دیررس را از پای در آورند و میزان باردهی آن را به حداقل برسانند. به همین دلیل، برای آن که با چنین مشکلی مواجه نگردید باید با ترفندهای آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس به موقع وارد عمل شوید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور شاهانی 3، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. بسیاری از افراد ترجیح می‏دهند میوه این نهال دیررس را به صورت تازه مصرف کنند تا بتوانند از خواص ویژه آن بهره‏مند شوند. البته بسیاری از شرکت‏های بزرگ برای تهیه فرآورده‏هایی نظیر آبغوره، آب میوه طبیعی، شیره و مویز ناب از میوه انگور شاهانی 3 استفاده می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور شاهانی 3

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، شما می‏توانید با کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 3، در کمترین زمان ممکن صاحب سود کلان و در آمد بسیار خوبی شوید. برای خریداری این نهال دیررس، باید به نهالستان‏های برتر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید. شما با مراجعه به نهالستان رویال نهال، می‏توانید نهال انگور شاهانی 3 را با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی به صورت آنلاین یا حضوری خریداری کنید و سفارش خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

مشخصات نهال انگور شاهانی۳


کشور سازنده: ایران

حبه انگور: ellipsoidal

خوشه انگور: cylindrical

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

عمر اقتصادی: 60 سال

میزان تولید در هکتار: 40 تن

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: مردادماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت