آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های سیب

خرید نهال سیب

خرید نهال سیب مشهدی نوری مراغه

خرید نهال سیب مشهدی نوری مراغه

نهال های سیب مشهدی نوری مراغه یکی از متنوع ترین و در عین حال محبوب ترین نهال های سیب می باشد. میوه این درخت سفت اما آبدار، طعم شیرین و عطر خوب دارد که توانسته آن را به یک سیب بازارپسند تبدیل کند. این درخت یکی از درختان پایه کوتاه و بومی کشور است. میوه این نهال به صورت یکدست بوده و در برابر اکثر آفات مقاومت بالایی دارد. این ویژگی های نهال سیب مشهدی کشاورزان را تشویق می کند تا این نهال را خریداری کنند. خاستگاه اصلی این درخت سیب مشهدی نوری مراغه استان خراسان و شهر مشهد است. این سیب دو نوع سفید و قرمز دارد. این سیب را گاهی سیب مشهدی نوری یا سیب مشهدی نوری مراغه ای می نامند. علت این نام احتمالاً به این دلیل است که اولین بار در باغ شخصی به نام نوری دیده شده است. اندازه سیب متوسط ​​تا بزرگ است. سیب مشهدی شیرین و معطر و سفت و آبدار است..

سیب مشهدی نوری مراغه
خرید نهال سیب گلدن دلیشز

خرید نهال سیب گلدن دلیشز

این میوه که سیب گلدن دلیشزنامیده می شود در اوایل رشد خود سبز رنگ و در زمان رسیدن زرد می شود. در میان سیب های کاشته شده در ایران، سیب گلدن دلیشز شیرین ترین سیب است. این نوع رقم سیب شیرین، معطر، آبدار و با طراوت هستند. هنگامی که در خاک سالم و حاصلخیز رشد می کند، گوشت میوه می تواند ترکیبی سفت و در عین حال لطیف برای یک میان وعده با طراوت و سالم باشد.در میان 7500 نوع سیب در جهان، سیب گلدن دلیشز یکی از معدود سیب هایی است که در مناطق گرمسیری و سردسیری رشد میکند. میوه های گلدن دلیشز در اوایل فصل زرد، زیبا و شیرین و بسیار خوش طعم هستند. خرید نهال سیب گلدن دلیشز از ابتدا در لبنان انجام شد اما به تدریج به کشورهای دیگر نیز گسترش یافت. این نهال بلند و دارای ریشه های پهن است. در برابر سرما و گرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و حداقل هر 10 روز یکبار نیاز به آبیاری دارد. رنگ سیب زرد روشن و طعمی شیرین و مطبوع دارد.

سیب گلدن دلیشز
خرید نهال سیب گلاب

خرید نهال سیب گلاب

سیب یکی از محبوب‌ترین میوه‌هایی است که در ایران کشت می‌شود، انواع سیب‌ها بسیار زیاد است و هر رقم می‌تواند در شرایط اقلیمی خاصی رشد کند زیرا ویژگی‌ها و خصوصیات گونه ها متفاوت است. یکی از واریته ها نهال سیب گلاب است که به دلیل طعم و بوی عالی مورد استقبالکشاورزان و باغداران قرار می گیرد. درخت سیب گلاب در ایران می روید و کشاورزان زیادی آن را پرورش می دهند زیرا به دلیل طعم خوبش بازار پسندی خوبی هم دارد. اواسط اردیبهشت زمان گلدهی این نوع درخت است و یکی از پربارترین درختانی است که برای باردهی نیاز به گرده افشان دارد. سیب گلاب سایز متوسطی دارد و رنگ سبز و سفید متمایل به قرمز دارد، طعم شیرین، آبدار و معطر آن بسیار پرطرفدار است. نهال های سیب گلاب در سال چهارم کاشت میرسد و در یک دوره 14 روزه گلدهی میکند و میوه های سیب گلاب حدود 85 روز پس از گلدهی می رسند. سیب گلاب قدرت ماندگاری بالایی ندارد بنابراین پس از چیدن باید برای مصرف تازه خوری روانه بازار شود.

سیب گلاب
خرید نهال سیب گرانی اسمیت (سیب سبز)

خرید نهال سیب گرانی اسمیت (سیب سبز)

نهال سیب گرانی اسمیت که در ایران به سیب سبز نیز معروف است یکی از نهال های سیبی است که برای اولین بار در فرانسه کشف شد. این نهال از کیفیت نسبتاً خوبی برخوردار است و می تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. باغبانان مبتدی نیز می توانند باغ خود را با خرید نهال سیب گرانی اسمیت شروع کنند.یکی از دلایل اصلی که این درخت را درخت سیب سبز می نامند میوه آن است که در زمان رسیدن هم به رنگ سبز می باشد. لازم به ذکر است که طعم نهال سیب گرانی اسمیت کمی ترش و لذیذ است. این نهال در مقایسه با سایر انواع نهال سیب نیاز به سرما و رشد آن به زمان بیشتری نیاز دارد. میوه این درخت دارای فیبر زیادی است که می تواند فیبر مورد نیاز بدن شما را به صورت کاملا طبیعی تامین کند. این میوه بیشتر از سیب زرد به سفیدک پودری حساس است و باید بیشتر از سیب زرد از این نهال مراقبت کنید. یکی از ویژگی های خوب این گیاه حفظ تمام ویژگی ها و فواید آن حتی اگر در سردخانه باشد، می باشد. این بدان معناست که نگهداری در سردخانه نمی تواند باعث از بین رفتن فواید این میوه شود و میوه این درخت مقاومت خوبی در برابر سردخانه خواهد داشت. از ویژگی های خوب و بهترین این نهال سیب سبز فرانسوی می توان به رشد سریع و خوب آن اشاره کرد.

سیب گرانی اسمیت (سیب سبز)
خرید نهال سیب گالا

خرید نهال سیب گالا

نهال سیب گالا از جمله درختان پرباری است که میوه های بسیار خوبی را میتوان از این درخت انتظار داشت. میوه های این سیب شیرین و سفت بوده که در بین باغداران نیز بسیار محبوب است. این درخت می تواند 30 تا 40 سال میوه های شیرین و خوش طعمی را تولید کند که قرمز و براق هستند. نهال سیب گالا بسیار مقاوم بوده و در برابر آب و هوا و بیماری مقاومت بالایی دارد. کشور تولید درخت سیب گالا ایران است و سال هاست که نهال سیب گالا در ایران خریداری می شود. جهت آبیاری سیب گالا شما باید 10 روزی 1 بار این درخت را آبیاری کنید. موعد گلدهی این درخت از انواع بسیار دیرگل است و در أواخر اسفند گلدهی آن آغاز می شود.

سیب گالا
خرید نهال سیب فرانسه قرمز

خرید نهال سیب فرانسه قرمز

این نهال که سیب قرمز فرانسه نامیده می شود مقاومت زیادی در برابر آب و هوا دارد و می تواند به خوبی رشد کند. به طور کلی کشاورزان باید از این درخت انتظار 25 تا 30 سال عمر داشته باشند، این درخت از سال سوم شروع به تولید می کند. این نهال سیب قرمز می تواند میوه هایی به وزن 200 گرم تولید کند. علاوه بر این نیاز به مراقبت خاصی ندارد و مقاومت درخت در برابر آفات و بیماری ها بالاست و برخلاف نامش کشور تولید کننده سیب قرمز فرانسه (آمریکا) است. نهال سیب قرمز فرانسوی در ایران نیز خریداری می شود و کشاورزان سالهاست که این محصول را پرورش می دهند.از سیب زرد لبنانی برای گرده افشانی درختان سیب قرمز فرانسوی استفاده می شود.بعد از خرید نهال سیب قرمز فرانسوی لازم است 2 یا 3 بار در طول هفته در فصل های خشک سال این درخت را آبیاری کنید، لازم به ذکر است باید ناحیه ریشه را در فصل رشد به خوبی آبیاری کنید. درخت باید 2 تا 3 سانتی متر از آب باران یا آبیاری را در هفته از اردیبهشت تا مهر دریافت کند.

سیب فرانسه قرمز
خرید نهال سیب لبنان

خرید نهال سیب لبنان

از جمله دلایل مهم برای ذکر محبوبیت نهال سیب زرد لبنان می توان به مواردی مانند دارا بودن میوه های معطر نهال سیب زرد لبنان اشاره کرد. بوی این سیب بسیار مطبوع است و می تواند شما را به یاد روزهای آفتابی روشن در یک باغ بزرگ پر از سیب های طلایی بیاندازد. نور خورشید می تواند سیب های زرد لبنانی را به زیباترین گیاهان باغ شما تبدیل کند. برخورد این نورهای درخشان با میوه این درخت سیب می تواند آن را به تابلوی نقاشی بسیار زیبایی تبدیل کند. تکثیر نهال سیب زرد لبنان بسیار آسان و ساده است و برای این کار می توان از روش هایی مانند قلمه زدن استفاده کرد. سیب زرد لبنان طول عمر نسبتاً طولانی تا 25 سال دارد. بر اساس منطقه جغرافیایی، آب و هوا و خاک منطقه ای که نهال در آن رشد می کند، میزان طعم میوه آن تعیین می شود. سیب از جمله سیب زرد لبنان به دلیل داشتن کالری کم و فیبر محلول، ارزش غذایی بالایی دارد و سرشار از پتاسیم و برم است. این میوه سیب عنوان خاص قلب دوست بودن را دارد و فواید بیشماری برای قلب و عروق درونی شما دارد. یکی از بهترین نکات کاهش وزن، خوردن یک عدد سیب زرد لبنان در روز است. و اگر گیاهی از این میوه در خانه داشته باشید، برای همیشه از این هدیه خداوند بهره مند خواهید شد.

سیب لبنان
خرید نهال سیب فوجی

خرید نهال سیب فوجی

نهال سیب فوجی یکی از ارقام پرمحصول نهال سیب است. این نهال پر محصول با عملکرد اقتصادی بسیار خوبی همراه است و کشاورز در صورت استفاده از این نهال سود اقتصادی خوبی می برد. این درخت سیب برای مشاغل جدید احداث باغ نیز مفید است. این درخت سیب ژاپنی است و ژاپن برای اولین بار از این درخت استفاده کرد. نهال های سیب فوجی دیر رس اند، بنابراین باید آنها را پس از برداشت در انبار نگه داشت. گوشت سیب فوجی سفید، آبدار و طعم کمی شیرین است. این نهال برای رشد به نور خورشید نیاز دارد و کاشت آن در مکانی که نهال به اندازه کافی نور خورشید ندارد مناسب نیست. فاصله کاشت مناسب نیز در عملیت نوررسانی به این نهال موثر خواهد بود.میوه های سیب فوجی بسیار بزرگ و تقریبا گرد هستند. بافت سخت میوه آن را در برابر آسیب غیرقابل نفوذ و کمترین آسیب ضربه ای می کند. میوه این نهال را می توانید به مدت 7 تا 8 ماه انبارداری کنیدبا این وجود خواص آن تغییری نمی کند. رنگ این سیب نزدیک به قرمز است و نمی توان گفت رنگ واقعی سیب فوجی زرد است.

سیب فوجی
خرید نهال سیب جرومین (سیب سیاه)

خرید نهال سیب جرومین (سیب سیاه)

نهال سیب جرومین یکی از نهال های خارجی ارقام سیب است که از آمریکا به کشورهای دیگر صادر می شود. به سیب جرومین سیب سیاه هم میگویند، پایه اصلی این نهال بذر است و بسیاری از کشاورزان می توانند این نوع نهال را بکارند و از این راه سود و درآمد خوبی به دست آورند. لازم به ذکر است که سیب جرومین (سیب سیاه) کمیاب است و به راحتی یافت نمی شود. با توجه به کمبود این درخت در بازار، قیمت آن نسبت به انواع سیب موجود در بازار گرانتر است. ماندگاری میوه سیب جرومین بسیار طولانی است و به راحتی می توانید آن را در سردخانه نگهداری کنید. توجه داشته باشید که این میوه در شرایط نگهداری در سردخانه خاصیت خود را از دست نمی دهد.سیب سیاه بسیار خوش طعم است و در بین مردم و بازار میوه از ارزش بالایی برخوردار است. ویتامین های موجود در گوشت این میوه درمان بسیاری از بیماری ها است و به طور کلی فواید واقعی سیب جرومین (سیب سیاه) را که میوه های سلامتی است نشان می دهد. به دلیل کمیاب بودن این نهال ها، نمی توانید باغ خود را با استفاده از آنها بسازید. زیرا ساخت باغ مستلزم کاشت درختان زیادی است و خرید این نهال های زیاد مشکل خواهد بود. این نهال خیلی سریع رشد خواهد کرد و رشد آن به حدی است که می توانیم این نهال را در بالاترین سطح در بین سایر انواع نهال در رشد بدانیم.

سیب جرومین (سیب سیاه)
خرید نهال سیب سوپر چف

خرید نهال سیب سوپر چف

نهال سیب سوپر چف از ارقام بسیار تجاری است که موعد رسیدن این سیب در پاییز میباشد، سایز میوه این رقم درشت است و رقم فوق العاده تجاری محسوب می شود.درخت سیب سوپر چف بومی آمریکاست. سوپر چیف یکی از باکیفیت ترین واریته های سیب دنیاست که یکی از ارقام جدید سیب قرمز لبنانی به شمار می رود. درخت سیب سوپر چیف بسیار پربار است و میوه های آن دیررس و بسیار بزرگ است و در اواسط مهرماه برداشت می شود. مانند اکثر انواع سیب، این واریته خود بارور است و به نوعی گرده افشانی نیاز دارد. عمر اقتصادی این درخت سیب 30 سال می باشد.

سیب سوپر چف
خرید نهال سیب رندرز

خرید نهال سیب رندرز

نهال های سیب رندرز نهال هایی پرمحصول و مقاوم به آب و هوای خشک می باشد. در مواقع خشکسالی و کمبود آب، ریشه ها به خوبی خود را حفظ و زنده می ماند. این نهال دارای میوه های درشت و زرد رنگ است که در زمان برداشت بسیار پربار و فراوان است. این میوه یکی از سیب های زرد و صادراتی و خوشمزه است. بسیاری از کشاورزان نهال سیب رندرز را انتخاب می کنند زیرا طعم شیرین و آبدار دارند و طرفداران زیادی در بازار بین المللی دارند. آبیاری این درخت هر دو هفته یکبار انجام می شود تا درخت از نظر آبیاری به رشد منتظر خود برسد ، با خرید نهال سیب رندرز گلدهی کند است و گلها در اواخر اسفند شکوفا می شوند. این امر به نوعی به نفع درخت است زیرا درخت در فصل بهار از سرما رنج نمی برد. سرمای فصل بهار درخت را کاملا از بین می برد و جوانه ها را می سوزاند.

سیب رندرز
خرید نهال سیب رددلیشز

خرید نهال سیب رددلیشز

رد دلیشز یک سیب با اندازه متوسط ​​با شکل دراز و مخروطی است. رنگ قرمز آن تیره است که این میوه قرمز رنگ را جذاب تر کرده است طعمی شیرین اما ملایم دارد و سفت و شیرین است. گوشت آبدار و ترد است. پوست این میوه نیز کاملا سفت و براق است. به طور کلی، رد دلیشز می تواند یک سیب تازه و خوشمزه برای خوردن باشد. این سیب پاییزی است که در پایان شهریور محصول تولید می کند. این نهال به سرما مقاوم است و در هوای سرد می تواند به خوبی رشد کند. درختان سیب رد دلیشز آفتاب دوست هستند و روزانه حداقل به شش ساعت نور مستقیم و بدون فیلتر خورشید نیاز دارند. این درخت در خاک اسیدی، با زهکشی خوب و مرطوب بهترین رشد را دارد. به طور کلی، در صورت خرید نهال سیب رد دلیشز، خاک باید متخلخل باشد و به آن یونجه یا سایر مواد آلی اضافه شود تا مرطوب و پر از مواد مغذی بماند. این درخت به خشکی حساس است، بنابراین یک برنامه آبیاری مناسب برای سیب های رد دلیشز در باغ ضروری است. در مناطق شمالی کاشت بهاره توصیه می شود در حالی که در مناطق گرم و مرطوب کاشت پاییزه موثر است.

سیب رددلیشز
خرید نهال سیب رد چیف

خرید نهال سیب رد چیف

نهال سیب رد چیف بومی ایالات متحده است. رد چیف یکی از بهترین واریته های سیب دنیاست و یکی از انواع جدید سیب قرمز لبنانی به شمار می رود. درخت سیب رد چیف بسیار پربار است و میوه های دیررس و معمولا بزرگتر در اواسط مهرماه برداشت می شود. مانند اکثر انواع سیب، این واریته خود گرده افشان نیست و به گونه ای گرده افشانی نیاز دارد. نهال سیب رد چیف تقریباً در هر نوع خاکی می تواند رشد کند، اما لومی عمیق با بافت آبرفتی و مواد آلی غنی برای این نهال مناسب تر است. نهال های سیب رد چیف گونه های درختی مناسب تری هستند، این سیب مناسب مناطق معتدل سرد می باشد و می توانند سرمای شدید 35-40 درجه سانتیگراد را تحمل کنند، نیاز سرمایی نگهداری سیب حدود 1000-1600 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد است. . این محصول در مناطقی با زمستان های گرم عملکرد خوبی ندارد. این میوه در دو ماه آخر رسیدن نیاز به شب های خنک دارد در غیر این صورت میوه کدر رنگ و بافت شل می شود و به طعم مطلوب نمی رسد. قرمز تیره و براق است و گوشت آن سفید و آبدار و طعمی شیرین دارد . سیب رد چیف یکی از انواع سیب های تجاری است. این میوه زمانی که در سردخانه نگهداری می شود خواص خود را به خوبی حفظ می کند و برای انبارداری ایده آل است.

سیب رد چیف
خرید نهال سیب تو سرخ

خرید نهال سیب تو سرخ

نهال سیب توسرخ یکی از با کیفیت ترین ارقام سیب پیوندی موجود در کشور است که به صورت اصلاح شده می باشد. این نهال بسیار پربار بوده و از سال اول کاشت به ثمر می نشیند و سود اقتصادی زیادی برای کشاورزان و باغداران به همراه خواهد داشت.گوشت آن نیز قرمز رنگ است. این سیب اندازه نسبتا بزرگی دارد که آن را جذاب کرده است. همچنین این میوه در هوای آزاد سیاه نمی شود و حتی در هوای آزاد نیز رنگ اصلی و طبیعی خود را حفظ می کند. اگر اکثر محصولات سیب در هوای آزاد قرار گیرند، پس از مدتی سیاه می شوند . اگر محصول شما منحصر به فرد باشد، بدون شک مشتریان زیادی جذب خواهید کرد و فروش محصول شما افزایش چشمگیری خواهد داشت. پس بدانید که سرمایه گذاری در این صنعت یک تجارت سودآور خواهد بود. این سیب جذاب در سالاد استفاده می شود. اگر بتوانید قبل از غذا سیب توسرخ بخورید، اشتهای شما افزایش می یابد و بیشتر از قبل غذا می خورید.

سیب تو سرخ
خرید نهال سیب پایه کوتاه (پایه مالینگ)

خرید نهال سیب پایه کوتاه (پایه مالینگ)

نهال های زودرس سیب پایه کوتاه پایه مالینگ به دلیل شرایط اقلیمی مناسب و نگهداری بهینه از سال اول کاشت به محصول می رسند شایان ذکر است باغداران سیب باید در سال اول کاشت نهال کلیه محصولات را از درخت سیب جدا کنند زیرا عدم توجه به این مهم باعث عدم رشد نهال ها می شود.در سال اول سیب های اصلاح شده، نهال های اصلاح شده سیب پایه کوتاه پایه مالینگ برای کاشت باغ های سیب مناسب است.سیب های اصلاح شده با پایه کوتاه مقاومت بسیار خوبی در برابر بیماری های سیب و آفات دارند. محصولات تولید شده تجاری و بازار پسند هستند. نهال سیب پایه کوتاه پایه مالینگ نسبت به ارقام سیب سنتی و ایرانی بازده بیشتری دارد و به دلیل تجاری بودن سیب پایه کوتاه پایه مالینگ محصول مورد توجه تمامی باغداران سیب است. از سوی دیگر، این مزیت منجر به هزینه های قابل توجهی کمتر برای برداشت محصول سیب می شود.

سیب پایه کوتاه (پایه مالینگ)
خرید نهال سیب استارکینگ

خرید نهال سیب استارکینگ

نهال فرانسوی سیب استارکینگ یا سیب قرمز فرانسوی هیبریدهایی هستند که از دو گونه فلورینا و پریما پرورش داده می شوند. درخت آن به صورت نیمه عمودی با عملکرد نسبتاً بالا و میوه ثابت رشد می کند. سیب استارکینگ برداشت سالانه ندارد، زمان برداشت آن 1 مهرماه است. این واریته مانند اکثر انواع سیب خود گرده افشان نیست و نیاز به گرده افشانی دارد که نوع سیب زرد لبنانی عامل گرده افشانی آن است نهال های فرانسوی سیب استارکینگ اندازه متوسط ​​با پوست قرمز تیره و گوشت سفید مایل به کرم دارند. سیب قرمز فرانسوی سفت، شیرین، آبدار و خوشمزه است. این میوه کیفیت بالایی دارد و حتی در زمان نگهداری نیز تغییری در طعم آن ایجاد نمی کند. سیب استارکینگ فرانسه دارای طول عمر 25 تا 30 سال است.

سیب استارکینگ
 خرید نهال سیب رویال

خرید نهال سیب رویال

نهال سیب رویال یک پیشنهاد ویژه از رویال نهالستان با مدیریت آرمین قاسمی است که بسیار تجاری می باشد. این درخت سیب دیر رشد می کند و استخوانی و سخت است. محصولات مات و محصولات بارور در برابر آفات مقاوم بوده و بسیار نادر هستند. برای این نوع نهال که به آن نهال سیب رویال می گویند باید کاملاً عاری از شن و ماسه باشد. فاصله کاشت این درختان سیب 6 تا 8 متر است. این نوع درخت سیب تقریباً بزرگ هستند. نهال سیب رویال در بسیاری از شهرهای کوهستانی با آب و هوای معتدل و خنک کشت می شود، این سب یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین گونه ها است. یکی از ویژگی های این رقم کاهش دیرهنگام آن است. سیب رویال یکی از سیب های پرطرفدار و قابل فروش و یکی از انواع سیب صادراتی است. این نوع درخت سیب طعمی شیرین و آبدار دارد و همچنین میوه ای متوسط ​​و مقاوم در برابر ضربه است. پوست این گونه نسبت به سایر گونه ها طعم نازک تر و شیرین تری دارد.

سیب رویال
 خرید نهال سیب خونی اصل

خرید نهال سیب خونی اصل

یکی از انواع سیب درخت سیب خونی است که میوه های نسبتا بزرگی دارد. علت نامگذاری این نوع سیب خونی رنگ قرمز آن است یعنی علاوه بر پوست، گوشت آن نیز قرمز است. طعم این نوع میوه ترش و بسیار مطلوب است و از جمله میوه هایی است که می توان آن را برای مدت طولانی بدون از دست دادن خاصیت نگهداری کرد. سیب قرمز یا سیب خونی ابتدا به طور طبیعی در برخی از مناطق ایران از جمله آذربایجان و نواحی اطراف شاهرود و در هلند و آفریقای جنوبی کشت میشدند. در واقع این میوه رشد زیادی دارند. یکی از تفاوت های آشکار سیب خونی با سایر انواع سیب، درصد آنتی اکسیدان موجود در آنها و طعم ترش و ملایم آنهاست. در واقع این نوع سیب در دسته سیب های تابستانی قرار می گیرد. جالب است بدانید این نوع سیب پس از بریدن با چاقو و قرار گرفتن در معرض هوا دچار لکه های قهوه ای و سیاه نمی شود. در حال حاضر تولید و تکثیر نهال سیب توسرخ از طریق پیوند انجام می شود. سیب خونی یکی از اولین سیب هاست. سیب خونی علاوه بر اشباع بودن، خواص درمانی بالایی دارد. به گفته کارشناسان گیاهان دارویی، میوه سیب خونی یا سیب قرمز نسبت به سایر انواع سیب در تولید مواد ضد سرطان در بدن موثرتر است.

سیب خونی اصل
 خرید نهال سیب پایه مالینگ ام 7

خرید نهال سیب پایه مالینگ ام 7

منشا نهال سیب پایه مالینگ M7 انگلستان است و اندازه درخت روی آن 65-75 درصد درخت دانه است. سیب پایه مالینگ M7 با انواع خاک و آب و هوا سازگار است. سیب پایه مالینگ پایه M7 در برابر فیتوفترا نسبتا مقاوم است. این سیب مستعد ابتلا به بسیاری از بیماری ها است. پایه سیب مالینگ M7 از ثبات خوبی برخوردار است. فاصله کاشت برای این سیب به صورت 4x3 می باشد.نهال سیب پایه مالینگ ام ۷ نهالی است تجاری که زمان رسیدن آن فصل پاییز است، کاشت متراکم در باغات تجاری از خصوصیات این نهال می باشد، این نهال سیب پایه مالینگ m7 نیمه کوتاه و مقاومت خوب ی در برابر آفات دارد و از جمله نهال های پربار به حساب می آید.

سیب پایه مالینگ ام 7
 خرید نهال سیب پایه ام 26

خرید نهال سیب پایه ام 26

نهال سیب پایه ام ۲۶ از جمله ارقام بسیار تجاری محسوب می شود، زمان رسیدن این نهال فصل پاییز است و از جمله نهال های پایه کوتاه به شمار می رود، قابلیت کشت در گلدان یکی از مزایای این نهال می باشد و دارای میوه هایی یکسان می باشد، این نهال از جمله نهال های کمیاب و خاص می باشد.

سیب پایه ام 26
 خرید نهال سیب میراکل

خرید نهال سیب میراکل

جالب است بدانید در لیست تولید میوه‌های دانه دار، میوه سیب میراکل جایگاه اول را با اختلاف زیادی به خود اختصاص داده است و این مسئله نشان دهنده پرطرفدار بودن سیب میراکل خواهد بود. این نهال برای کسب و کارهای نوپای پرورش میوه هم مناسب است. لازم به ذکر است که عمر این نهال سیب در حدود 65 سال می‌باشد و عمر اقتصادی آن نیز به 40 سال خواهد رسید؛ شما می‌توانید 40 سال از این نهال، میوه‌های با کیفیت بالا برداشت کنید و از این بابت خیالی راحت داشته باشید.

سیب میراکل
 خرید نهال سیب ارکانزاس

خرید نهال سیب ارکانزاس

سیب ارکانزاس رقمی بسیار تجاری است که موعد رسیدن آن اواخر تابستان می باشد، تناژ باردهی بالای این نهال از خصوصیاتش به شمار می رود و طعم این میوه بسیار شیرین است. این رقم وارداتی بوده و بسیار بازار پسند است.

سیب ارکانزاس
 خرید نهال سیب تک شاخ وارداتی

خرید نهال سیب تک شاخ وارداتی

نهال سیب تک شاخ رقمی وارداتی و بسیار تجاری محسوب می شود که مناسب است برای کاشت در فضاهای کوچک، این نهال سیب که تک شاخ نامیده می شود زودبازده است و از نوع منیاتوری و. کمیاب محسوب می شود، این نهال سیب قابلیت کاشت در گلخانه، پشت بام و روف گاردن را دارد و برای این مکان های یاد شده مناسب است.

سیب تک شاخ وارداتی
 خرید نهال سیب پینک لیدی

خرید نهال سیب پینک لیدی

نهال های سیب پینک لیدی از جمله انواع نهال های سیب بسیار تجاری می باشد که در پاییز با باردهی زیاد میوه همراه است و برای انبارداری و نگه داری در سردخانه مناسب است. این درخت سیب عملکرد سریع و خوبی در بازار دارد، این سیب دارای رنگ صورتی است. منشاء اصلی این نهال سیب پینک لیدی فرانسه است و به عنوان یک میوه تجاری شناخته می شود. میوه این درخت طعم کمی ترش دارد. شکل میوه‌ این نهال که روی این درخت رشد می‌کند به اندازه‌ گردو است که میتوان آ ن را مالش داد، رنگ بالایی این سیب قرمز و زمینه زرد دارد.نهال های سیب پینک لیدی فصل رشد طولانی دارند. حداقل 6 ماه طول می کشد تا میوه برسد. مناطقی که بسیار سرد هستند و هوای خوبی ندارند برای کاشت نهال مناسب نیستند.

سیب پینک لیدی
 خرید نهال سیب رد چف

خرید نهال سیب رد چف

نهال سیب رد چیف از نهال های بومی کشور آمریکا است. رد چیف یکی از بهترین واریته های سیب دنیاست. نهال سیب رد چیف بسیار پربار و میوه های دیررس و معمولاً درشت دارد و در اواسط مهرماه قابل برداشت می شود. این نهال مانند اکثر انواع سیب خودگرده افشان نیست و به انواع گرده افشان نیاز دارد نهال سیب رد چیف را می توان در هر نوع خاکی کاشت ولی خاکهای لومی عمیق با بافت آبرفتی و غنی از مواد مغذی ارگانیک برای این نهال مناسبتر است. نهال های سیب رد چیف جز درختانی با آب و هوای سرد محسوب می شوند و دمای یخبندان 35-40 درجه سانتیگراد را تحمل می کنند. میوه سیب رد چیف دارای رنگ قرمز تیره و براق است. گوشت میوه سفید، آبدار و طعم شیرینی دارد. سیب رد چیف یکی از انواع سیب تجاری با توجه به خواص نگهداری آن در سردخانه خواص خود را به خوبی حفظ می کند و برای نگهداری بسیار مناسب است.عمر سیب رد چیف 25 تا 30 سال است.

سیب رد چف
 خرید نهال سیب سفید قندی

خرید نهال سیب سفید قندی

سیب های تجاری (سیب سفید قندی) تولید شده توسط این درخت دارای میوه های کوچک و سفید هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های این نهال که سیب سفید قندی نام دارد زود باردهی آن است. در ابتدای تابستان بازار این میوه خوب و بی نظیر است. به همین ترتیب، این میوه به عنوان یکی از مهمترین میوه های تجاری اول برای رشد و سود شناخته می شود. وقتی سیب های شیرین رسید، می توانید آنها را در اوایل تابستان بچینید. این سیب اندازه کوچکی دارد و رنگ آن زرد مایل به سفید است. این رقم طعم شیرین و خوبی دارد. درختان سیب سفید قندی را باید به اندازه 6.6 کاشته کاشت. تجربه نشان داده است که بعد از برداشت سیب نیازی به آبیاری نیست. اگر بیش از حد آبیاری کنید، درخت سیب شاخه های جوان را از زمین تغذیه می کند و محصول هر سال کاهش می یابد.

سیب سفید قندی
 خرید نهال سیب سفید شیشه ای

خرید نهال سیب سفید شیشه ای

نهال های سیب سفید شیشه ای بسیار محبوب هستند.رقمی تجاری بوده و موعد رسیدن آن پاییز می باشد. رنگ میوه سیب سفید شیشه ای به رنگ سفید کدر است. میوه سیب سفید شیشه ای آبدار و بسیار بازار پسند می باشند.

سیب سفید شیشه ای
 خرید نهال سیب سبز ماریا اصل

خرید نهال سیب سبز ماریا اصل

نهال سیب سبز ماریا یکی دیگر از ارقم نهال سیب می باشد که زمان رسیدن این درخت پاییز می باشد، این رقم جز ارقام تجاری سیب عنوان می شود، نگهداری در سردخانه عالی از خصوصیات این نهال سیب می باشد، طعم میوه ان ترش و عالی بوده و قابلیت انبارداری طولانی مدتی را دارد، ماندگاری طولانی از دیگر خصوصیات این سیب می باشد.

سیب سبز ماریا اصل
 خرید نهال سیب سورپرایز

خرید نهال سیب سورپرایز

نهال سیب سورپرایز یک گونه بسیار تجاری است. موعد پاییز وقت رسیدن آن است میوه این سیب خاص و کلکسیونی است و رنگ پوست آن صورتی. نوعی سیب وارداتی به نام سورپرایز که معمولا در سه رنگ زرد، قرمز و سبز کشت و فروخته می شوند و همه آنها در یک چیز مشترک هستند. همه سیب ها صرف نظر از رنگ، دارای گوشت زرد با تمام خصوصیات هستند. سیب جدیدی به نام "سورپرایز" اخیرا در انگلیس کاشته شد. این سیب دارای پوست زرد و گوشت آن صورتی است. این سیب به تازگی وارد فروشگاه ها شده و بسیار محبوب است. این سیب نام خود را به این دلیل گرفته است که وقتی آن را می خورید شما را متعجب می کند. چهار عدد از این سیب ها حدودا 3دلار قیمت دارند و در حال حاضر محدود هستند. اگر مورد قبول بسیاری قرار گیرد، محصول به تولید انبوه می رسد. سیب در مزرعه یک کشاورز ساده به نام ویلیام بارنت پرورش داده شد. او این محصول جالب را با ترکیب نوع خاصی از میوه قرمز با سیب خلق کرده است.

سیب سورپرایز
 خرید نهال سیب بلک میراکل

خرید نهال سیب بلک میراکل

درخت سیب بلک میراکل یکی از انواع سیب مرغوب است و به دلیل طعم میوه، این درخت طرفداران زیادی دارد. این درخت سیب یکی از محبوب ترین درختان به حساب می آید و انتخاب بسیاری از باغداران و کشاورزان است. البته در تابستان باید از گرمای شدید محافظت شود. در غیر این صورت رشد آن متوقف می شود. این نهال برای رشد به نور کافی نیاز دارد و نباید این نهال را در مکان و محیط بسته ای که نور خوبی دریافت نمی کند بکارید. سیب همیشه به عنوان یک میوه سالم شناخته شده است. مصرف میوه سیب بلک میراکل در ایران و جهان بسیار زیاد است و این سیب تقریباً در سراسر جهان طرفداران خود را دارد. جالب است بدانید در لیست تولید میوه های منتخب، میوه سیب بلک میراکل با اختلاف زیادی مقام اول را دارد. ، و این عدد نشان می دهد که ارائه دهنده محبوبیت سیب بلک میراکل است. این نهال برای یک شرکت میوه کار جدید نیز مناسب می باشد.لازم به ذکر است که طول عمر این سیب حدود 65 سال و عمر اقتصادی آن به 40 سال می رسد. می توانید به مدت 40 سال از این درخت میوه مرغوب برداشت کنید و لذت ببرید.

سیب بلک میراکل
نهال سیب زرد فرانسه

نهال سیب زرد فرانسه

بیش از 500 نوع سیب وجود دارد و انتخاب نوع مناسب برای باغ شما می تواند دشوار باشد. اما خرید نهال سیب زرد فرانسه انتخاب خوبی است. محبوبیت این سیب ها عموما باعث افزایش فروش می شود. و مطمئناً کشاورزان سود خوبی خواهند داشت. میوه زرد فرانسوی در ماه مهر آماده برداشت است. رنگ زرد و پوست صاف و شفاف از ویژگی های اصلی سیب های این درخت است. این ویژگی ها فروش میوه ها را در باغ تسهیل می کند و تجارت سودآوری را برای کشاورزان به ارمغان می آورد. این گیاه در برابر هوای سرد مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. علاوه بر این مقاومت درخت سیب زرد فرانسه در برابر بیماری ها و آفات نیز مناسب است و با سمپاشی به موقع می توان از بروز بیماری ها و آفات جلوگیری کرد.ریشه درخت سیب زرد فرانسوی سطحی هست. این بدان معنی است که ریشه ها به عمق خاک نمی روند. این درخت سازگاری خوبی دارد و می تواند در محدوده وسیعی از pH رشد کند. نهال های زرد فرانسوی از کشورهای اروپایی می آیند. اما به دلیل مقاومت درخت در برابر سرما و زیبایی میوه آن در ایران نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. جالب است بدانید فروش نهال سیب زرد فرانسه بسیار بالاست; بنابراین بخش قابل توجهی از کشت سیب کشور مربوط به این رقم اروپایی است.درخت سیب زرد فرانسه درختی است سرما دوست. به همین دلیل اکثر آنها در مناطق سرد و معتدل کاشته می شوند و از طرفی با رعایت دقیق شرایط سرما می توان عملکرد درخت را بهبود بخشید. از آنجایی که نیاز سرمایی نهال در مناطق گرم (مانند ایران جنوبی و مرکزی) برآورده نمی شود، توصیه می شود در این مناطق از انواع دیگر درختان سیب استفاده شود.

سیب زرد فرانسه

نهال سیب = خرید نهال سیب

هرآنچه که باید درمورد نهال سیب بدانید

خرید نهال سیب یا کاشت بذر سیب،کدام بهتر است؟

آز آنجایی که کاشت بذر سیب زمان بر و هزینه بر هست همچنین نیاز به مراقبت های خاص می باشد خرید نهال سیب و کاشت آن به صرفه تر است علاوه بر این پروش سیب به روش بذر سبب دیرباردهی درخت سیب می گردد به همین دلایل توصیه می شود اگر قصد احداث باغ سیب را دارد بهتر است اقدام یه خرید نهال سیب نمایید جهت خرید نهال سیب حتما باید اطلاعات کاملی درباره ارقام مختلف نهال سیب و روش های کاشت و داشت آن داشته باشید پس در ادامه با ما باشید.

خرید نهال سیب متناسب با اقلیم منطقه:

در صورتی می توان بهترین و متناسب ترین رقم را با توجه به اقلیم هر منطقه انتخاب کرد که به عواملی چون موقعیت زمین،بازار فروش و مقاومت در برابر آفات و امراض توجه کرد.

همانطور که اشاره شد نهال سیب دارای تنوع بالایی می باشد پس با شناخت بهتر از ارقام نهال سیب و آشنایی بیشتر با گزوموروفی آن می توانید با خرید بهترین رقم نهال سیب متناسب با اقلیم منطقه به نتیجه مطلوب تری برسید سایت رویال نهال اطلاعات کامل تر و جامع تری از خرید نهال سیب تا کاشت ،داشت و برداشت در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید اقدام به خرید نهال سیب سازگار با اقلیم منطقه خود کنید.

عوامل موثر بر قیمت نهال سیب:

امروزه نهالستان های متعددی اقدام به تولید نهال سیب و فروش آن به قیمت های مختلف می کنند علت تفاوت قیمت نهال سیب می تواند دلایل مختلفی چون:نوع رقم،پیوند یا بذری بودن نهال،زمان خرید نهال و اصالت دار بودن نهال داشته باشد.

توصیه می گردد هنگام خرید نهال سیب به تضمینی و اصالت دار بودن سیب اهمیت ویژه ای بدهید تا بعد از سال ها زحمت و هزینه به نتیجه دلخواه برسید.

ویژگی های نهال سیب سردسیری:

نهال سیب سردسیری به نهالی گفته می شود که کاملا دیرگل و مقاوم به سرما باشد به طوری که قابلیت کاشت تا ارتفاع2500 متر از سطح دریا را داشته باشد از ارقام نهال سیب که مقاومت نسبتا بالایی در برابر سرما دارند می توان به نهال سیب لبنان،سیب فوجی ،سیب رندرز،و سیب بلک مریکال اشاره کرد.جهت خرید نهال سیب زودبازده و دیرگل می توانید به صورت حضوری یا آنلاینی از نهالستان رویال نهال اقدام کنید.

تشخیص نهال سیب سالم در زمان خرید نهال:

هنگام خرید نهال سیب دقت داشته باشد نهال عاری از هر گونه آفات و بیماری باشد و دارای ریشه مویی و طوقه قو باشد.ریشه نهال سیب در هنگام خرید نباید خشک یاشد ، از خرید نهال سیب که دارای ریشه زخمی یا بریدگی باشد خوددداری کنید و تا حدامکان نهال سیب را از خزانه تهیه کنید و از خرید نهال سیب دپو شده خودداری کنید.

خصوصیات نهال سیب:

درخت سیب از خانواده گلسرخیان جز درختان پا کوتاه دارای شاخه‌های بدون تیغ و برگ‌های ریز و کوتاه می‌باشد نهال سیب از کشور‌های اروپا و آسیا به آمریکا انتقال یافته است. در دنیا حدودا 7500 گونه سیب تولید می‌شود. در بین این همه تنوع اگر می‌خواهید بهترین رقم را با توجه به شرایط منطقه خود انتخاب کنید حتما باید به عواملی نظیر: آب وهوا، مقاومت در برابر آفات، اقلیم و موقعیت باغ توجه کنید. قبل از اقدام به خرید نهال سیب حتما باید با اقلیم متناسب با پرورش این نهال بیشتر آشنا شوید پس در ادامه مقاله ما را همراهی نمایید .

کاشت نهال سیب:

شرایط اقلیمی:

درخت سیب جز درختان خزان کننده سردسیری می‌باشد و به طور معمول در مناطق سردسیر معتدل پراکنده شده است. بیشتر باغ‌های سیب در عرض جغرافیای 33 تا 55 گسترده شده است. سرمای زمستانه در این مناطق برای شکسته شدن خواب زمستانی کافی می‌باشد که البته این سرما هیچ آسیبی به درختان سیب وارد نمی‌کند. البته در بعضی از مناطق سردسیر سرمای بهاره در بعضی از سال‌ها موجب از بین رفتن شکوفه‌های سیب می‌شود. البته ارقام نهال سیب به دلیل دیرگل بودن بسیار مقاوم تر از انواع هسته دا‌ر‌ها مثل آلو و زردآلو می‌باشد. مقاومت سیب در مقابل سرما در ارقام مختلف با همدیگر متفاوت است.

روش‌های جلوگیری از سرمای بهاره:

انتخاب رقم‌های دیرگل، ایجاد دود در باغ، ایجاد بادشکن اطراف باغ، استفاده از رنگ محافظ تنه، پاشیدن آب روی درختان در مناطق سردسیر و دارای سرمای بهاره بسیار حائز اهمیت است.

بهترین زمان کاشت نهال سیب:

بهترین زمان یا مناسب ترین فصل کاشت نهال سیب با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه تعیین می شود به طوری که در مناطق نیمه سردسیر و معتدل می توان در فصل پاییز اقدام به کاشت نهال سیب کرد اما در مناطق سردسیر و کوهستانی مناسب ترین زمان برای کاشت نهال سیب اواخر زمستان یا اوایل فصل بهار می باشد هنگام کاشت نهال سیب دقت داشته باشید که نهال کاملا در خواب باشد

بهترین ارقام نهال سیب سردسیری و گرمسیری:

همانطور که می دانید نهال سیب به دلیل داشتن نیاز سرمایی در مناطق سردسیر و معتدل عملکرد بهتری دارد پس بهتر است از کاشت نهال سیب در مناطق کاملا گرمسیر خودداری کنید مناسب ترین ارقام نهال سیب جهت کاشت در مناطق گرمسر عبارتند از نهال سیب لبنان ،سیب فرانسه و ..... و از مناسب ترین ارقام نهال سیب مناسب جهت پرورش در مناطق نیمه گرمسیر می توان به نهال سیب گلاب ،سیب مشهد و سیب گالا اشاره کرد .

شما را به تماشای ویدیویی از سیب دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های سیب روی (عکس نهال سیب) کلیک کنید


شروع بادرهی نهال سیب و میزان عملکرد درخت سیب:

شروع باردهی نهال سیب بستگی به بذری یا پیوندی بودن آن دارد معمولا نهال سیب پیوندی زودبازده است و باردهی خود را از سال دوم آغاز می کند اما باردهی اقتصادی آن از سال چهارم آغاز می شود میزان باردهی یک درخت سیب پنج ساله می تونواند حدودا 200 کیلو باشد اما در زمان بلوغ می توان گفت میزان باردهی و عملکرد درخت سیب در هکتار با توجه به نوع رقم آن در هکتار به 80تا100تن می رسد البته ناگفته نماند میزا باردهی درخت سیب با توجه به میزان رسیدگی به درخت و نوع رقم آن ممکن است متغییر باشد.

طول عمر درخت سیب:

طول عمر درخت سیب با توجه به نوع رقم و میزان رسیدگی به درخت متفاوت است اما به طور متوسط و میانگین می توان طول عمر مفید و اقتصادی درختان سیب را 40تا 50سال بیان کرد.

نیاز سرمایی سیب:

نیاز سرمایی درخت سیب 1000 تا 1500 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتی گراد می‌باشد. این شرایط در سطح ارتفاع 1500 تا 2700 متر از سطح دریا محیا می شود. بیشترین درجه در تابستان برای پرورش نهال سیب 21 تا 24 درجه سانتی گراد می‌باشد در واقع می‌توان گفت این شرایط دما در مناطقی با آفتاب کافی در تابستان بدون نوسانات شدید برای کشت نهال سیب فراهم می‌شود. مناطقی دارای باد‌های شدید بخصوص باد‌های تابستانه تولید میوه را ضعیف می‌گرداند. برای جوانه زنی گرده سیب و تشکیل آن بهترین دما بین 2/1 تا 26/7 می‌باشد.

خاک مناسب نهال سیب:

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال سیب خاک سبک و لومی می‌باشد. خاک نهال سیب حتما باید زهکشی مناسب داشته باشد. وجود رس و شن در خاک محل کاشت باعث ریشه زایی بهتر نهال سیب می‌شود. سیب جز درختانی می‌باشد که در مقابل خشکی مقاومت نشان می‌دهد. پس در محل احداث باغ سیب دقت کنید در مناطقی که سطح آب زیر زمینی بالاست از احداث باغ خودداری کنید. زیرا آب زیاد در خاک موجب خفگی ریشه می‌شود. ریشه درخت سیب در مقایسه با سایر درختان میوه‌ی سردسیر در شرایط مرطوب مقاومت خوبی نشان می‌دهد. اما در خاک‌های جلگه‌ای نباید کشت شود زیرا سبب پوسیدگی طوقه، ریشه و سایر بیماری‌های قارچی می‌شود. خاکی که نهال سیب در ان کشت می‌شود باید غنی از مواد آلی دارای PH 5/5 تا 6/5 و دارای شیب ملایم باشد.

کوددهی درخت سیب:

بهترین زمان برای کوددهی درخت سیب زمان قبل از خواب رفتن درخت می‌باشد و مناسب ترین روش، روش چال کود می‌باشد. قبل از احداث باغ بهتر است در هنگام چاله زنی ته چاله کود دامی پوسیده ریخته شود. تا سال دوم ریشه نهال بتواند از این کود تغذیه کند در سال‌های بعد از بزرگ شدن درخت نیز می‌توان در قسمت سایه انداز درخت چاله‌ای حفر کرد و کود‌ دامی را به حالت چال کود به ریشه درخت رسانید. دقت کنید که پس از کوددهی حتما باید بلافاصله چاله‌ها را آب یاری کنید. پس در واقع خاک درخت سیب حتما باید تقویت شود و بسته به ویژگی‌های خاک و نوع خاک بهتر است از کود‌های ترکیبی به تقویت خاک درخت سیب استفاده شود. چرا که این کود‌ها نیاز‌های درختان سیب را پوشش می‌دهد. بعضی از باغداران سیب از کود‌های مایع استفاده می‌کنند. درخت سیب به نیتروژننسبت به سایر مواد مغذی بیشتر نیاز دارند. پس می‌توان گفت فرمولاسیون کود 10 6 4 برای درخت سیب مناسب است.

هرس درخت سیب:

راز نگهداری هر درختی هرس می‌باشد. به منظور بهره وری بهتر در هر درختی، حذف شاخه‌های اضافی در زمان مناسب تا علم و تجربه کافی باید انجام گیرد. هرس درخت سیب مستثنی از این قضیه می‌باشد اما باید مواردی رعایت شود و حتما باید با اصول انجام شود. هرس شامل هرس باردهی و فرم دهی می‌باشد. در درخت سیب اگر یک شاخه چند سال عمر کرده باشد و بارداده باشد آن شاخه دیگر پیر شده و حتما باید حذف شود تا شاخه‌ای جوان باید جایگزین آن شود. درخت سیب جز درختانی می‌باشد که در سال اول حتما باید سربرداری شوند. دقت کنید بعد از سربرداری با قیچی باغبانی حتما محل برش را با چسب باغبانی پوشش داده شود. توجه کنید در هنگام سربرداری در قسمت پایین برش حداقل 4 جوانه وجود داشته باشد. در سال دوم هرس درخت در فصل خواب در واقع در فصل زمستان باید انجام شود. شاخه‌های جوان که رنگ آن تقریبا صورتی می‌باشد نباید هرس شوند، اما شاخه‌های سیاه را باید تا یک سوم قطع کنید. سعی کنید محل برش بالای جوانه‌ای به طرف بیرون باشد چرا که این جوانه در سال آینده یک شاخه جانبی تولید می‌نماید.

در سال‌های سوم و چهارم نیز شاخه‌های جوان به رنگ صورتی اگر آلوده نباشد نباید حذف شوند و مثل سال قبل شاخه‌های باید تا یک سوم قطع شوند. در سال پنجم درخت سیب کامل به بار می‌نشیند و فرم درخت شکل می‌گیرد. در این سال هرس فرم دهی باید به حداقل برسد و در این سال‌ها تنها بایدشاخه‌های آلوده، خشک، ضعیف ، پاجوش‌ها و شاخه‌های پیر حذف شوند. دقت کنید اگر هرس را به موقع و اصولی انجام ندهید شاخه‌های جوان خیلی زود پیر می‌شوند و میوه‌ها نامرغوب و ریز می‌شوند. هرس درخت سیب از پیری زودرس جلوگیری کرد، به درخت فرم تاج بهتری می‌دهد.

آبیاری نهال سیب:

یکی از عوامل موثر در رشد نهال سیب آبیاری درخت سیب می‌باشد. آبیاری درخت سیب در سال‌های اول بسیار حائز اهمیت می‌باشد. و یکی از عناصر مهم مراقبت از درخت سیب محسوب می‌شود. ناگفته نماند نیاز آبی یک درخت سیب بستگی به میزان بارندگی آن منطقه دارد. نهال سیب در مراحل ولیه رشد خود ممکن است نیاز آبی کمتری تسبت به درخت سیب داشته باشد. ولی به طور میانگین می‌توان گفت آبیاری هفته‌ای به میزان 80 لیتر برای هر درخت کفایت می‌کند.

از انجا که نهال سیب با رطوبت خاک میانه خوبی ندارد بهترنی روش آبیاری برای این درخت آبیاری قطره‌ای می‌باشد. تبدیل آبیاری سنتی به آبیاری قطره‌ای بهترین روش برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه درخت سیب و بهینه سازی در مصرف آب می‌باشد. آبیاری درخت سیب بهتر است بعد از یخ زدگی زمین یعنی اواخر فصل زمستان آغاز شود. آبیاری این درخت در زمان گلدهی توصیه نمی‌شود زیرا آبدهی در این زمان موجبکم شدن اکسیژن و افزایش دی اکسید کربن می‌شود و این عامل باعث ریزش گل‌ها و کاهش باردهی می‌شود.

گرده افشان درخت سیب:

درختان سیب خود بارور نمی‌باشد و برای باردهی نیاز به ارقام گرده افشان دارند. مدیریت گرده افشانی باغ سیب بخش مهم از باغداری سیب می‌باشد. در انتخاب رقم گرده افشان سیب حتما دقت لازم را بفرمایید که بعضی از ارقام به صورت محدود گونه‌های گرده را تولید می‌کنند. ارقام سیبی که به خوبی گرده افشانی بشوند غالبا باید دارای 7 تا 10 دانه باشد. گرده افشانی ناکافی علائم ناگواری دارد و موجب کندی رسیدن میوه‌ می‌شود. توصیه می‌شود به ازای هر 10 اصله سیب سفید یک رقم سیب قرمز کشت شود.

بیماری‌ها و سم پاشی درخت سیب :

از جمله درختان پرطرفدار در سراسر دنیا درخت سیب می‌باشد که اراقم مختلفی دارد. و در مناطق مختلف کشور کشت می‌شود. درخت سیب میزبان خوبی برای بیماری‌ها و افات می‌باشد که شناخت و تشخیص این بیماری‌ها و آفات می‌باشد که شناخت و تشخیص این بیماری ‌ها و سم پاشی به موقع تضمین باردهی بیشتر درخت سیب می‌باشد.

از جمله بیماری‌های که درخت سیب را درگیر می‌کند بیماری لکه سیاه سیب می‌باشد این قارچ‌ها روی میوه و برگ درخت در ابتدا به رنگ لکه‌های زیتونی هستند و سپس به رنگ سیاه در آمد و نکروز می‌شوند می‌توان با شناسایی این بیماری و سم پاشی بهاره با سموم نظیر کاپتان و کاربندازیم گسترش این بیماری جلوگیری کرد.

بیماری سفیدک سطحی سیب:

یک نوع بیماری قارچی می‌باشد که علاقه زیادی به جوانه‌های برگف سرشاخه‌ها و برگ دارد. رطوبت بالای محیط باعث افزایش سرعت گسترش بیماری می‌شود برای درمان و پیشگیری این بیماری می‌توان از سموم پنکونازول و نیز دینوکاپ استفاده کرد.

آتشک سیب:

این بیماری باکتریایی معروف به آتشک گلابی می‌باشد که گاها درختان سیب را نیز درگیر می‌کند. این باکتری‌ها به اندام‌های درخت از جمله ریشه، شکوفه و میوه حمله می‌کند و موجب ایجاد لکه‌های آب سوخته می‌شود که با گسترش بیماری این لکه‌ها بزرگ شده و تمامی اندام‌ها را سیاه و خشک می‌ند. برای کنترل این بیماری می‌توان از سمپاشی زمستانه با بردو اقدام کرد. و پس از ریزش گلبرگ‌ها و اوایل بهار می‌توان از هانکوزب و ترکیبات مسی نیز استفاده کرد.

شانکر سیب:

این بیماری شانکر باکتریایی نیز در اکثر مواقع درختان سیب را درگیر می‌کند این باکتری‌ها موجب شکاف روی تنه و پوسته درخت می‌شود و سبب ترشح صمغ از تنه می‌شود. برای کنترل این بیماری می‌توان از سموم تیوفانات متیل و فسفیت پتاسیم استفاده کرد.

بیماری شایع موزائیک سیب:

این بیماری ویروسی خسارت جبران ناپذیری به باغات سیب وارد می‌کند. این ویروس به حالت قارچ روی برگ‌های سیب خود را نمایان می‌کند و گاها با علائم کمبود مواد مغذی اشتباه گرفته می‌شود این بیماری راه درمان قطعی ندارد و فقط و فقط توصیه می‌شود از نهال‌های سالم ، مقاوم و عاری از ویروس برای احداث باغ سیب استفده کنید. و حتما نهال را از نهالستانی تهیه کنید که دارای مجوز بهداشت می‌باشد.

کاشت نهال سیب:

بعد از علامت گذاری چاله‌ها اقدام به چاله زنی می‌کنیم قطر و ارتفاع گودال‌ها باید به اندازه‌ای باشد که ریشه نهال سیب به راحتی و آزادانه بدون تماس با جداره‌ها در گودال‌ جای بگیرد البته دقت داشته باشید در چاله زنی اگر خاک سنگین باشد گودال بزرگتر اگر خاک سبک باشد می‌توانید گودال کوچکتر حفر کنید. قبل از اقدام به کاشت ریشه نهال را حداقل به مدت 8 ساعت در داخل اب قرار دارد سپس ریشه را هرس کنید به این صورت که ریشه های زخمی و اضافی را حذف و بعد از پرالیناز کردن ریشه اقدام به کشت نهال کنید. در هنگام کاشت دقت کنید از کود حیوانی تازه به هیچ عنوان استفاده نکنید در صورت استفاده از کود دامی پوسیده حتما کود را ته چاله ریخته و روی آن یک لایه خاک بریزید تا سال اول موجب سوزاندن ریشه نهال نشود. بعد از کاشت نهال سیب، حتما از قیم برای محکم سازی نهال جوان در برابر وامل طبیعی از جمله باد، بارندگی‌های شدید، حیوانات و ... استفاده کنید. جنس قیم می‌تواند چوب، فلز و... باشد در هنگام استفاده از قیم دقت کنید به ریشه نهال تازه کاشته شده صدمه وارد نکنید.

نکته: بعد از کاشت همان روز عملیات آبیاری فراموش نکنید که بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

خواص(خاصیت) میوه سیب:

با خوردن روزی یک عدد سیب با نام دکتر ناآشنا باشید. میوه‌ی سیب خاصیت ضد سرطان دارد. همچنین میوه آن دارای فیبر بالا می باشد و ضد کلسترول می‌باشد. همچنین دارای آنتی اکسیدان بسیار بالا می باشد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد. همچنین خوردن میوه سیب از آلزایمر جلوگیری می‌کند سبب هزاران خاصیت دیگر از جمله درمان دیابت، جلوگیری از آسم، سندروم روده تحریک پذیر، سم زدایی کبد، جلوگیری از اب مروارید، پارکینگسون، کاهش وزن، سفیدی دندان‌ها، کمک به هضم و کمک به افزایش سلامت استخوان و هزاران مزیت دیگر برای بدن انسان دارد.

خرید نهال سیب:

درخت سیب از پرسود ترین درختان برای احداث باغ محسوب می‌شود که اگر رقم مناسب و مقاوم انتخاب کنید و عملیات کاشت و نگهداری را به درستی انجام دهید قادر هستید سالانه بهترین میوه‌ی سیب را به بازار عرضه کنید. در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین نکات را قبل از خرید نهال سیب و اقدام به احداث باغ سیب یادآوری کنیم. نکته مهم قبل از خرید نهال سیب توجه به شرایط آب و هوایی اقلیمی برای انتخاب رقم مناسب آن منطقه می‌باشد. تا درختان سیب در آینده سازگاری بهتری را در آن منطقه داشته باشد سپس با کشت اصولی و مراقبت از درختان پر سودترین باغ سیب را داشته باشید در این مورد از راهنمایی ها‌ی کارشناسان رویال نهال بی‌دریغ نمانید. جهت خرید نهال سیب با قیمت مناسب می توانید به صورت حضوری یا از آنلاینی از نهالستان معتبر رویال نهال اقدام کنید این مجموعه با درا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال سیب می نماید و به دلیل تولید عمده و حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار باغدار قرار می دهد پس اگر قصد خرید نهال سیب را دارد انتخاب این مجموعه می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد لازم به ذکر است علاوه بر خرید نهال سیب از این مجموعه می توانید از پشتیبانی های بعد از فروش این نهالستان نیز اقدام کنید

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت