آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور موسکات

خرید نهال انگور موسکات از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور موسکات با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور موسکات در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور موسکات به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور موسکات در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور موسکات ، کاشت نهال انگور موسکات ، هرس درخت انگور موسکات ، نحوه آبیاری انگور موسکات ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور موسکات و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور موسکات کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور موسکات را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور موسکات
  •     
  • مشخصات نهال انگور موسکات

معرفی نهال انگور موسکات


مشخصات و خصوصیات نهال انگور موسکات

میوه انگور، یکی از پر طرفدارترین و برترین انواع میوه‏ها محسوب می‏شود و دارای خواص بسیار زیادی است. علاوه بر آن، می‏توان از انگور خوراکی‏های بسیار خوشمزه و مقوی تهیه نمود. از پرفروش‏ترین و برترین نهال‏های انگور، می‏توان به نهال انگور موسکات اشاره نمود. این نهال برای اولین بار توسط کشاورزان و باغداران در شمال آفریقا شناسایی شد. البته امروز باغداران می‏توانند این نهال را در تمامی نقاط کشور به بهترین شکل ممکن پرورش دهند.

شاخه‏های نهال انگور موسکات ، مملوء از خوشه‏های متراکم انگور با وزن 100 الی 500 گرم و رنگ‏های یاقوتی و کبود است. میوه‏های این نهال انگور، دارای پوسته‏ای بسیار نازک به رنگ کبود و یاقوتی و گوشته‏ای تیره رنگ و شیرین است. علاوه بر آن، میوه نهال انگور موسکات از خواص بسیار بالایی برخوردار است. ناگفته نماند که بخش انبوهی از محصولات باغ‏های انگور موسکات به کشورهای دیگر صادر می‏شوند. افراد می‏توانند از میوه انگور موسکات برای پذیرایی در مجالس نیز استفاده نمایند.

نهال انگور موسکات، دارای برگ‏هایی کوچک به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته است. ناگفته نماند که برگ‏های درخت انگور موسکات خوراکی هستند و دارای منبع غنی از ویتامین‏ها می‏باشند. این نهال انگور، دارای تنه‏ای نسبتا نازک به رنگ قهوه‏ای روشن و شاخه‏هایی بلند و نوک تیز است. ناگفته نماند که نهال انگور موسکات در مناطق سرد و کوهستانی رشد بسیار خوبی دارد. از این رو، شما می‏توانید در مناطق سرد کشور همچون چهارمحال و بختیاری و استان کرمان، این نهال سردسیر را به بهترین شکل پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید.

کاشت نهال انگور موسکات

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور انگور موسکات از مزایای فراوان‏تری نسبت به دیگر نهال‏ها برخوردار است. برای کاشت این نهال سردسیر، بایستی ابتدا وضعیت آب و هوای منطقه خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. لازم به ذکر است که این نهال قادر به رشد در مناطق سردسیر است و قادر به تحمل دما تا منفی 38 درجه سانتی گراد می‏باشد. البته شما می‏توانید برای کاشت نهال انگور موسکات در مناطق گرمسیر اقدام کنید، ولی ممکن است نتوانید شاهد باردهی خوب آن باشید.

برای کاشت نهال انگور موسکات، بایستی ابتدا برای خرید آن اقدامات لازم را به عمل آورید. برای خریداری این نهال انگور، باید به نهالستان‏های معتبر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید. پس از خریداری این نهال سردسیر، باید گودال‏هایی را در زمین زراعی خود حفر کنید. در نظر داشته باشید که عمق گودال‏ها باید بین 60 الی 130 سانتی متر باشد و فاصله آن‏ها باید نسبت به یکدیگر حدود 2 الی3متر باشد. فراموش نکنید که اگر نهال‏های انگور درفاصله کم نسبت به یکدیگر کاشته شوند، ممکن است ریشه‏های آن ها پس از مدتی دچار آسیب شوند.

پس از حفر گودال، بایستی با دقت بالا نهال را در گودال قرار دهید. در این بخش باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن ریشه‏ها جلوگیری نمایید. در مرحله بعد، باید با استفاده از خاک نرم، گودال را پر کنید و اطراف آن را با بیل بزنید. برای بهبود کیفیت کار، می‏توانید مقداری کود ازته در اطراف نهال بریزید تا بتوانید از هجوم آفات و حشرات مزاحم جلوگیری فرمایید. پس از کاشت این نهال سردسیر، باید آن را مقداری آبیاری کنید. ناگفته نماند که هرچقدر ریشه‏های این نهال مرطوب‏تر باشند، میزان رشد آن بیشتر خواهد شد. برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد رشد عالی بهترین نهال انگور یعنی نهال موسکات باشید، بایستی شرایط رشد و پرورش مطلوبی را برای آن فراهم سازید.

نیاز سرمایی

پیش از آن که بخواهید اقدامات لازم را جهت کاشت و پرورش نهال انگور موسکات به عمل آورید، بایستی نیاز سرمایی آن را برطرف کنید. برای برطرف نمودن نیاز سرمایی بهترین نهال انگور یعنی موسکات، باید آن را به مدت 50 الی 450 ساعت در محیطی با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد قرار دهید کشت کنید فراموش نکنید که اگر نیاز سرمایی این نهال سردسیر به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان رشد و باردهی آن کاهش یابد. در نظر داشته باشید که برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور موسکات، سبب افزایش مقاومت آن در برابر آفات و حشرات می گردد.

ارتفاع از سطح دریا

یکی از مهم‏ترین عواملی که باید در هنگام کاشت و پرورش نهال انگور موسکات مد نظر داشته باشید، ارتفاع از سطح دریا است. هر چقدر که ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا بالاتر باشد، میزان تابش نور خورشید افزایش و دما کاهش می‏یابد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، میزان ارتفاع از سطح دریا نهال انگور موسکات، باید بین 1200 الی 1400 متر باشد. به بیانی دیگر، کشاورزان و باغداران بایستی این نهال انگور را در زمین زراعی با ارتفاع 1200 الی 1400 متر بالاتر از سطح دریا بکارند.

ناگفته نماند که اگر این نهال سردسیر در زمین زراعی با ارتفاع نامناسبی از سطح دریا کاشته شود، ممکن است میزان رشد و باردهی آن کاهش یابد. به همین دلیل، باید پیش از کاشت این نهال سردسیر ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را اندازه گیری کنید. البته اگر اطلاعاتی از طریقه اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا ندارید، پیشنهاد می‏شود از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که اگر نهال انگور موسکات را در زمین زراعی با ارتفاع مناسب از سطح دریا بکارید، می‏توانید در کمترین زمان ممکن شاهد باردهی انبوه و بسیار زیاد آن باشید.

شروع باردهی و عملکرد

یکی از سوالات متعددی که برای برای بسیاری از کشاورزان به وجود می‏آید، این است که زمان شروع باردهی و عملکرد نهال انگور موسکات چه موقع می‏باشد؟ زمان باردهی نهال انگور موسکات، دو سال پس از کاشت است. البته در نظر داشته باشید که شرایط اقلیمی نقش بسزایی را در بر روی زمان باردهی این نهال سردسیر ایفا می‏کنند. خوب است بدانید که برداشت نهال انگور موسکات از اوایل مهر ماه آغاز می‏گردد. شما می‏توانید با فراهم سازی شرایط رشد مطلوب، شاهد باردهی زودرس و بسیار عالی بهترین نهال انگور یعنی موسکات باشید.

از مهم‏ترین عواملی که سبب پر فروش شدن نهال انگور موسکات شده، می‏توان به میزان عملکرد آن اشاره نمود. همانطور که در بخش‏های قبل گفته شد، شما می‏توانید با پرورش این نهال در مناطق سردسیر، شاهد باردهی انبوه آن باشید. هر نهال انگور موسکات قادر است در شرایط مطلوب 40 الی 65 کیلوگرم محصول در طول سال تولید کند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، شما می‏توانید از هر هکتار باغ انگور موسکات حدود 50 تن محصول برداشت کنید و لذت ببرید. لازم به ذکر است که میزان آبیاری، کوددهی و نوع خاک نقش بسزایی را بر روی عملکرد نهال سردسیر ایفا می‏کنند.

عمر مفید درخت انگور موسکات

از دیگر عواملی که سبب پر فروش شدن نهال انگور موسکات شده، می‏توان به طول عمر اقتصادی آن اشاره نمود. اکثر نهال‏های انگور سردسیر، دارای طول عمر اقتصادی پایینی هستند چرا که نمی‏توانند در آب و هوای سرد دوام بیاورند. اما خوشبختانه مقاومت این نهال سردسیر در مناطق کوهستانی با دمای پایین بسیار زیاد است. طول عمر اقتصادی نهال انگور موسکات بین 60 الی 75 سال است. البته شما می‏توانید با فراهم سازی شرایط رشد مطلوب، طول عمر اقتصادی این نهال را چندین برابر افزایش دهید. لازم به ذکر است که این نهال سردسیر، مقاومت چندانی دربرابر آب و هوای گرم ندارد؛ به همین دلیل اگر این نهال انگور را در مناطق گرمسیر بکارید، ممکن است طول عمر مفید و اقتصادی آن کاهش یابد.

هرس

هرس، از مهم‏ترین فعالیت‏های کشاورزی محسوب می‏شود و از اهمیت بسزایی در رشد گیاهان و درختان برخوردار است. برای آن که بتوانید میزان ارتفاع نهال انگور موسکات را کنترل کنید و میزان رشد آن را دوچندان نمایید، باید به موقع برای هرس آن اقدام کنید. در ابتدا، بایستی برای هرس نهال انگور موسکات وسایل و ابزارهای لازم را فراهم نمایید. برای هرس این نهال سردسیر، بایستی یک جفت دستکش مخصوص و شی تیز را آماده نمایید.

طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور موسکات بایستی ابتدای هر فصل هرس شود. البته اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های این نهال انگور در وضعیت خوب و عادی قرار دارند، باید از هرس آن خودداری کنید. برای هرس این نهال سردسیر، می‏توانید از روش‏های سه بندی استفاده نمایید. ناگفته نماند که هرس به موقع و سنگین نهال انگور موسکات، سبب افزایش چندین برابری رشد و باردهی آن می‏شود. در هنگام هرس بهترین نهال انگور یعنی موسکات، باید به نکات ضروری و ایمنی توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید از آسیب دیدن شاخه و برگ‏های اضافه جلوگیری نمایید.

خاک مناسب

خاک، از مهم‏ترین عناصر باغداری محسوب می‏شود و نقش بسزایی را در رشد نهال و درختان ایفا می کند. شما می‏توانید با فراهم نمودن خاک مناسب نهال انگور موسکات، شاهد رشد و باردهی بسیار مطلوب آن باشید. بسیاری از کشاورزان بر این عقیده باورند که خاک مناسب این نهال سردسیر، باید دانه ریز باشد. برای تهیه خاک مناسب این نهال انگور، بایستی مقداری خاک برگ را به همراه یک مشت کود ازته و مقداری خاک لومی یا ماسه یا شن مخلوط نمایید. در نظر داشته باشید که هر چقدر که میزان مواد معدنی و آلی در خاک بیشتر باشند، میزان رشد این نهال بیشتر می‏شود.البته در نظر داشته باشید نهال انگور موسکات همانند سایر نهال های انگور قادر به رشد در خاک های نیمه شور و آهکی نیز می باشد.

آبیاری نهال انگور موسکات

آب، از مهم‏ترین عناصر حیات درختان به شمار می‏آید و از اهمیت بسزایی در بقا نهال ها و درختان برخوردار است. آبیاری به موقع، سبب افزایش شادابی و طراوت نهال ها و درختان می‏شود. برای آبیاری نهال انگور موسکات، باید هر 15 روز یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته اگر قصد پرورش این نهال انگور در مناطق گرمسیر را دارید، باید آن را ده روزه آبیاری کنید. برای آبیاری این نهال سردسیر، پیشنهاد می‏شود از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای پیشرفته استفاده نمایید. ناگفته نماند که به طور متوسط، هر نهال انگور موسکات در طول ماه نیاز به 800 الی 1500 میلی لیتر آب دارند.

موارد مصرف

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور موسکات از مزایای فراوانی برخوردار است. شما می‏توانید دانه‏های انگور موسکات را درون یک نخ قرار دهید و آن‏ها را به مدت یک سال در محیطی خشک و به دور از تابش نور آفتاب با دمای مناسب قرار دهید و مویز اعلا و بی نظیری تولید کنید. علاوه بر آن، شما می‏توانید به صورت تازه خوری نیز از میوه‏های این نهال انگور استفاده نمایید. ناگفته نماند که در بسیاری از کشورهای خارجی از میوه نهال انگور موسکات، در پذیرایی ها و مهمانی ها استفاده می کنند. بهتر است بدانید که انگور موسکات دارای آب بسیار کمی است؛ از این رو نمی‏توان از آن آبغوره گرفت.

خرید و قیمت نهال انگور موسکات

اگر به دنبال راهی هستید تا بتوانید در آمد بسیار عالی و سود خوبی را از راه احداث باغ انگور نصیب خود کنید، بایستی برای کاشت نهال انگور موسکات اقدام کنید. برای کاشت این نهال مرغوب و ارزشمند، باید ابتدا برای خرید آن اقدام نمایید. برای خرید نهال انگور موسکات با قیمت مناسب و اصالت تضمینی، پیشنهاد می‏شود به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. فراموش نکنید که شما با مراجعه به نهالستان رویال نهال می‏توانید این نهال را به صورت آنلاین و حضوری خرید کنید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. البته پیش از انجام هر کاری بهتر است با افراد متخصص و کارشناسان رویال نهال در این زمینه مشورت کنید.

مشخصات نهال انگور موسکات


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری

میزان تولید در هکتار: 40 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اواسط مردادماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت