آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور لابروسکا

خرید نهال انگور لابروسکا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور لابروسکا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور لابروسکا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور لابروسکا به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور لابروسکا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور لابروسکا، کاشت نهال انگور لابروسکا، هرس درخت انگور لابروسکا، نحوه آبیاری انگور لابروسکا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور لابروسکا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور لابروسکا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور لابروسکا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور لابروسکا
  •     
  • مشخصات نهال انگور لابروسکا

معرفی نهال انگور لابروسکا


مشخصات و خصوصیات نهال انگور لابروسکا

اگر نگاهی به لیست برترین ارقام انگور در جهان بیاندازید، قطعا با نام نهال انگور لابروسکا مواجه خواهید شد. در دنیای مدرن امروزی، تعداد بیشماری از ارقام مختلف انگور وجود دارند که هر کدام از آن‏ها، متناسب با یک نوع آب و هوا هستند. نهال انگور لابروسکا یکی از ارقام بازارپسند و پرفروش محسوب می‏گردد.

نهال انگور لابروسکا برای اولین بار در کشور ایالات متحده شناسایی شد. این نهال انگور جزء ارقام سردسیر محسوب می‏شود و در آب و هوای معتدل و سرد رشد بسیار عالی دارد. البته نهال انگور لابروسکا قادر به رشد در مناطق نیمه گرمسیر نیز می‏باشد. فراموش نکنید که برای کاشت و پرورش این نهال انگور باید به نکات ضروری توجه بسزایی داشته باشید. خوب است بدانید که امروزه باغداران در مناطق معتدل و سردسیر کشور، در حال پرورش نهال انگور لابروسکا هستند.

یکی از مهم‏ترین عواملی که موجب پرطرفدار و پر فروش شدن نهال انگور لابروسکا نسبت به سایر ارقام شده، نوع میوه‏های آن است. میوه‏های این نهال انگور دارای جثه‏ای نسبتا بزرگ و گرد به رنگ بنفش و کبود هستند. فراموش نکنید که پوسته انگور لابروسکا بسیار ضخیم است؛ به همین دلیل، می‏توان به آسانی پوسته انگور را از روی گوشته جدا نمود. وزن هر حبه انگور لابروسکا حدود 5 الی 7 گرم است. به بیانی دیگر، هر خوشه از میوه انگور لابروسکا جرمی معادل 120 الی 480 گرم دارد. عواملی نظیر آب و هوا، شرایط اقلیمی، نوع خاک و غیره بر روی وزن میوه و میزان عملکرد این نهال انگور تاثیر گذارند.

نهال انگور لابروسکا، از تنه رونده ( پیچه‏ای) به همراه شاخه‏هایی نازک اما مقاوم برخوردار است. تنه و شاخه‏های انگور لابروسکا به رنگ قهوه‏ای نسبتا تیره هستند و دارای پوسته‏های برآمده می‏باشند. یکی از مهم‏ترین نکاتی که نهال انگور لابروسکا را نسبت به بسیاری از ارقام متمایز ساخته، برگ‏های آن است. برگ‏های این نهال انگور، دارای عطر خاصی هستند و جثه بزرگ و نسبتا پهنی دارند. ناگفته نماند که برگ‏های این نهال انگور کاملا خوراکی هستند. ارتفاع نهال انگور لابروسکا گاه به بیش از 8 متر می‏رسد؛ البته برای آن که بتوانید محصولات این نهال انگور را با بهترین کیفیت برداشت کنید، باید آن را به موقع هرس نمایید.

کاشت نهال انگور لابروسکا

شما می‏توانید با کاشت و پرورش نهال انگور لابروسکا، پس از مدت زمان بسیار کوتاهی صاحب سود بسیار عالی و بی نظیری شوید. حال سوال اینجاست که چگونه می‏توان برای کاشت نهال انگور لابروسکا اقدام نمود؟ برای کاشت و پرورش این نهال انگور، باید ابتدا به تحقیق در رابطه با شرایط اقلیمی محیط خود بپردازید. مناطقی با دمای حداقل منفی 15 و حداکثر 12 درجه سانتی گراد با ارتفاع 600 متر بالاتر از سطح دریا به همراه بارش کافی و رطوبت مطلوب، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور لابروسکا محسوب می‏شوند.

برای کاشت این نهال انگور، باید ابتدا زمانی مناسب را انتخاب کنید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، بهترین زمان برای کاشت نهال انگور لابروسکا اوایل فصل بهار است. در مرحله اول، باید گودال‏هایی به ژرفای حداقل 50 و حداکثر 75 سانتی متر با توجه به ارتفاع نهال انگور حفر کنید. لازم به ذکر است که فاصله استاندارد گودال‏ها حداقل2 متر است. در نظر داشته باشید که اگر فاصله حفره‏ها نسبت به یکدیگر کمتر از 2 متر باشد، ممکن است ریشه نهال‏ها پس از رشد به یکدیگر برخورد کنند و دچار آسیب شوند.

در مرحله بعد، باید نهال‏های خریده شده را با دقت فراوان درون گودال‏ها قرار دهید. برای پر کردن حفره‏های اطراف نهال‏های تازه کاشته شده، باید از خاک مخصوص و مقوی زه کشی شده به همراه مقدار بسیار کمی کود ازته استفاده نمایید. این امر سبب افزایش مقاومت نهال انگور لابروسکا در برابر حشرات و آفات زیر خاک می‏گردد. پس از پر کردن گودال‏ها، باید برای آبیاری نهال‏ها اقدامات لازم را به عمل آورید. هر چقدر که ریشه‏های این نهال انگور مرطوب تر باشد، زمان شروع باردهی آن کاهش می‏یابد. اگر در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور لابروسکا تجربه و دانش چندانی ندارید، بهتر است از افراد متخصص و کاربلد رویال نهال در این زمینه کمک بگیرید.

نیاز سرمایی

اولین گام برای پرورش نهال انگور لابروسکا، توجه به نیاز سرمایی آن است. رفع نیاز سرمایی این نهال انگور، سبب افزایش مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‏های مختلف و تغییرات خشن آب و هوایی می‏گردد. حال سوال اینجاست که چگونه می‏توان برای رفع نیاز سرمایی نهال انگور لابروسکا اقدام نمود؟ برای رفع نیاز سرمایی این نهال سردسیر، باید آن را در منطقه ای کا داری 200 الی 700 ساعت سرما با دمای منفی 7 درجه می باشد ،کشت کرد. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی نهال انگور لابروسکا به خوبی برطرف نشود، ممکن است رشد و میزان عملکرد آن کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

پیش از آن که بخواهید برای کاشت نهال انگور لابروسکا اقدام کنید، باید ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را مورد بررسی دقیق قرار دهید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، محیط هایی با ارتفاع حداقل 400 و حداکثر 1500 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین گزینه برای کاشت نهال انگور لابروسکا هستند. فراموش نکنید که اگر انگور لابروسکا در ارتفاع نامناسب از سطح دریا قرار گیرد، ممکن است مقاومت و میزان باردهی و تناژ آن با افت شدیدی مواجه شوند. به همین دلیل، باید پیش از انجام هر کاری با استفاده از ابزار و دستگاه‏های مخصوص، ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در قسمت‏های قبل اشاره شد، نهال انگور لابروسکا زودبازده است. این نهال انگور در سال سوم پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. البته شرایط اقلیمی بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور لابروسکا تاثیر گذارند. در نظر داشته باشید که میوه‏های انگور لابروسکا در ابتدای فصل پاییز می‏رسند. خوب است بدانید که هر چقدر دمای محیط بیشتر باشد، زمان شروع باردهی این نهال انگورکاهش می‏یابد.

از مهم‏ترین عواملی که سبب بازار پسند شدن نهال انگور لابروسکا نسبت به سایر ارقام شده، میزان عملکرد آن است. عملکرد نهال انگور لابروسکا در طول سال حدود 60 کیلوگرم می‏باشد. از این رو، شما می‏توانید در طول سال، حدود 40 تن انگور ناب لابروسکا (به ازای هر هکتار) از باغ خود برداشت کنید و لذت ببرید.

عمر مفید نهال انگور لابروسکا

متاسفانه طول عمر مفید نهال انگور لابروسکا نسبت به سایر ارقام پایین‏تر می‏باشد. طول عمر مفید این رقم انگور حدود 65 سال تخمین زده شده است. البته باغداران می‏توانند با رعایت نکاتی نظیر هرس، آبیای، سمپاشی و کوددهی به موقع طول عمر اقتصادی نهال انگور لابروسکا را تا 70 سال افزایش دهند و مدت زمان طولانی‏تری از مزایای محصولات بی نظیر آن بهره‏مند شوند.

هرس

از مهم‏ترین فعالیت‏های تاکداری، می‏توان به هرس انگور اشاره نمود. گاهی از اوقات برگ و شاخه‏های پوسیده از تنه نهال آویزان می‏شوند و در رشد بخش‏های سالم و سبز اختلالاتی به وجود می‏آورند. در چنین شرایطی باید با ترفند هرس سبز وارد عمل شوید. برای هرس نهال انگور لابروسکا، باید هر سه ماه یکبار اقدام نمایید. جهت هرس باردهی این نهال انگور، بهتر است از روش‏های دوبندی یا سه بندی در اوایل فصل بهار استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هرس به موقع انگور لابروسکا سبب افزایش طول عمر مفید و میزان عملکرد و تناژ نهال انگور لابروسکا می‏گردد. در هنگام هرس این نهال انگور باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن بخش‏های سالم جلوگیری نمایید.

خاک مناسب

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از باغداران به وجود می‏آید، این است که خاک مناسب نهال انگور لابروسکا باید چه ویژگی‏هایی داشته باشد؟ همانطور که می‏دانید، خاک‏ها به دو دسته دانه درشت و ریز دانه تقسیم می‏شوند. خاک‏های ریز دانه، قادر به نگهداری رطوبت تا مدت زمان طولانی هستند. از این رو، می‏توان نتیجه گرفت که خاک‏های دانه ریز برای رشد نهال انگور لابروسکا مناسب می‏باشند. در نظر داشته باشید که خاک مناسب این رقم انگور بایستی حاوی منابع غنی از مواد معدنی و آلی نظیر هوموس و هیومیک اسید باشد. استفاده از خاک مناسب جهت پرورش نهال انگور لابروسکا، موجب افزایش میزان باردهی آن می‏گردد. البته بهتر است بدانید نهال انگور لابروسکا همانند سایر ارقام انگور قابلیت کاشت در خاک های نیمه شور و آهکی را نیز دارد.

آبیاری

آب از پر اهمیت‏ترین عناصر حیات محسوب می‏شوند و تمامی گیاهان و موجودات وابسته آن هستند. نهال انگور لابروسکا برای رشد بسیار عالی نیازمند یک برنامه آبیاری دقیق است. برای آبیاری نهال انگور لابروسکا باید هر 15 الی 25 روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. خوب است بدانید که باید برنامه آبیاری این نهال انگور را با توجه به عواملی نظیر بارش، رطوبت هوا، نوع خاک و دمای هوا تنظیم کنید.

کوددهی و سمپاشی

یکی از راه‏های موثر و اصولی افزایش میزان عملکرد نهال انگور لابروسکا، کوددهی است. کودها قادر به تامین مواد آلی و معدنی مورد نیاز برای رشد گیاهان هستند. حال سوال اینجاست که برای تقویت این نهال سردسیر باید از چه نوع کودی استفاده کنیم؟ جهت تقویت نهال انگور لابروسکا باید از کودهای شیمایی حاوی مواد معدنی وآلی همچون آهن، کلسیم، پتاسیم، منگنز، روی، زینک، هوموس و هیومیک اسید استفاده نمایید. خوب است بدانید که استفاده از کودهای حیوانی جهت تقویت نهال انگور لابروسکا، ریسک هجوم آفات را افزایش می‏دهد.

برای آن که بتوانید گامی بلند در عرصه بهبود فرآیند رشد و میزان باردهی نهال انگور لابروسکا بردارید، باید یک برنامه سمپاشی دقیق نیز داشته باشید. سمپاشی به موقع، سبب جلوگیری از هجوم آفات و حشرات مزاحم می‏گردد. برای سمپاشی نهال انگور لابروسکا باید ابتدای هر فصل اقدام کنید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور لابروسکا نسبت به سایر ارقام از مقاومت بسیار بالاتری در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. البته اگر به نکاتی نظیر آبیاری، هرس، سمپاشی و کوددهی به موقع توجهی نداشته باشید، مقاومت این نهال انگوربه حداقل می رسد. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با پاکسازی به موقع محیط باغ، مقاومت نهال انگور لابروسکا را در برابر آفات افزایش دهید.

موارد مصرف

میوه‏ ی نهال انگور لابروسکا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ به همین دلیل بخش انبوهی از محصولات باغ‏های انگور لابروسکا به کشورهای خارجی جهت تازه خوری صادر می‏شوند. مردم بومی برخی از استان‏ها نیز از میوه انگور لابروسکا به عنوان تازه خوری و پذیرایی در مراسم و میهمانی‏های مجلل استفاده می‏نمایند. جالب است بدانید که امروزه شرکت‏های تولید مواد غذایی، از میوه این رقم انگور فرآورده‏هایی نظیر آب میوه طبیعی و گاز دار و طعم دهنده‏های مصنوعی تولید می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور لابروسکا

متاسفانه خرید نهال انگور لابروسکا با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی امری بسیار دشوار است. امروزه بسیاری از نهالستان‏ها، نهال انگور لابروسکا را با قیمتی بسیار بالا به بازار عرضه می‏کنند. اما نیازی به نگرانی نیست؛ شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، برای خرید نهال انگور لابروسکا با قیمت مناسب و اصالت تضمینی اقدامات لازم را به عمل آورید. شما می‏توانید این نهال انگور را به دو صورت حضوری یا آنلاین از نهالستان رویال نهال خریداری کنید و سفارش خود را در اسرع وقت درب محل مورد نظر تحویل بگیرید. علاوه بر آن، شما می‏توانید پیش از انجام هر کاری با کارشناسان و متخصصان نهالستان رویال نهال مشورت کنید و خریدی سودمندانه و مطمئن را تجربه نمایید.

مشخصات نهال انگور لابروسکا


رنگ میوه: سیاه

عمر اقتصادی: 35 سال

تحمل سرمایی: مقاوم به سرما

نوع مصرف: تازه خوری و آبمیوه

موعد رسیدن: دیررس

فاصله کاشت: 2x2

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت