آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور ژاپنی

خرید نهال انگور ژاپنی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور ژاپنی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور ژاپنی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور ژاپنی به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور ژاپنی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور ژاپنی، کاشت نهال انگور ژاپنی، هرس درخت انگور ژاپنی، نحوه آبیاری انگور ژاپنی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور ژاپنی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور ژاپنی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور ژاپنی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور ژاپنی
  •     
  • مشخصات نهال انگور ژاپنی

معرفی نهال انگور ژاپنی


مشخصات و خصوصیات نهال انگور ژاپنی

از گذشته‏های بسیار دور تا به امروز، میوه انگور یکی از پرطرفدارترین و برترین انواع میوه ها محسوب می‏شود. البته نهال‏های انگور دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‏ها قادر به رشد در یک محیط می‏باشند. نهال انگور ژاپنی، یکی از پرفروش‏ترین ارقام آسیایی به شمار می‏آید.

همانطور که از نامش پیداست، زادگاه اصلی نهال انگور ژاپنی کشور ژاپن است. این نهال برای اولین بار در قرن 17 میلادی توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. نهال انگور ژاپنی سازگاری بسیار خوبی با اقلیم‏های گوناگون دارد. اما در نظر داشته باشید که این نهال زودرس جزء ارقام سرما دوست محسوب می‏گردد. از این رو، نهال انگور ژاپنی در کشورهای اروپایی و مناطق سردسیر جهان فروش بسیار خوبی دارد. برای کاشت و پرورش نهال انگور ژاپنی باید به اصول خاصی توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید این نهال انگور را به بهترین شکل پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید.

نهال انگور ژاپنی، جزء ارقام کوتاه قامت به حساب می‏آید؛ ارتفاع این نهال سردسیر حداکثر 3.5 متر در دوره بلوغ است. این نهال انگور کوهستانی به صورت پیچه‏ای (رونده) رشد می کند و از تنه‏ای به رنگ قهوه‏ای تیره به همراه شاخه‏هایی نسبتا نازک برخوردار می‏باشد. از مهم‏ترین عواملی که این نهال انگور زودرس را با سایر ارقام متمایز ساخته، می‏توان به ظاهر برگ‏های آن اشاره نمود. این نهال انگور از برگ‏های کوچک و نوک تیز به رنگ سبز تیره برخوردار است. لازم به ذکر است که برگ‏های نهال انگور ژاپنی همانند بسیاری از ارقام، خوراکی نمی‏باشد.

میوه‏هایی که توسط نهال انگور ژاپنی تولید می‏شوند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در بازار قیمت بالایی دارند. شما می‏توانید میوه این نهال سردسیر را در بسیاری از مجالس و میهمانی‏های مجلل مشاهده نمایید. انگور ژاپنی دارای جثه‏ای گرد و کروی شکل با پوسته‏ای نازک به رنگ قرمز روشن به همراه گوشته‏ای ترد و هسته های بسیار ریز است. هر حبه انگور ژاپنی حدود 4 الی 7 گرم و هر خوشه آن حدود 110 الی 350 گرم وزن دارد. شرایط اقلیمی و محیطی بر روی وزن میوه و میزان باردهی نهال انگور ژاپنی تاثیر گذارند.

کاشت نهال انگور ژاپنی

پیش از کاشت نهال انگور ژاپنی باید محیط خود را به طور دقیق و کامل مورد بررسی قرار دهید. برای انجام این کار بایستی پارامترهایی نظیر میزان بارش و رطوبـت، نوع خاک، تغییرات آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا را به طور دقیق را بررسی نمایید. مناطقی با میانگین تغییرات دما حداقل منفی 15 و حداکثر 12 درجه سانتی گراد با ارتفاع حداقل 400 متر بالاتر از سطح دریا با بارش کافی و خاک زه کشی شده، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور ژاپنی هستند.

بهترین زمان برای کاشت نهال انگور ژاپنی، اوایل فصل بهار است. شما می‏توانید در اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار این نهال انگور زودرس را بکارید و شاهد رشد شکوفه‏های بسیار زیبا و دلنشین آن باشید. برای کاشت این نهال انگور سردسیری، باید ابتدا در دل خاک حفره‏هایی به ژرفای 30 الی 50 سانتی متر حفر به فاصله 5/1 متر نسبت به یکدیگر حفر کنید. در مرحله بعد، می بایست نهال انگور ژاپنی را با دقت فراوان درون گودال‏ها قرار دهید. در این بخش باید مراقب ریشه و دیگر اجزای شکننده و حساس نهال باشید.

پس از آن، می‏بایست با استفاده از خاک مرغوب و با کیفیت به همراه مقدار کمی کود ازته گودال‏ها را پر کنید. هرچقدر که خاک نهال انگور ژاپنی مرغوب‏تر باشد، رشد و میزان عملکرد آن بیشتر می‏شود. در مرحله آخر، بهتر است با استفاده از یک بیلچه، خاک‏های اطراف نهال را متراکم سازید و تنه آن را به یک سطح ایستاده ببندید. این امر موجب شکل گیری اصولی تنه و افزایش مقاومت نهال در برابر باد و طوفان‏های شدید می‏شود. در نظر داشته باشید که اگر برای کاشت نهال انگور ژاپنی به اصول ذکر شده توجهی نکنید، ممکن است نتوانید شاهد باردهی عالی و عملکرد آن باشید. پس از کاشت این نهال انگور، باید به چهار عنصر اصلی پرورش یعنی کوددهی، آبیای، سمپاشی و هرس به موقع توجه بسزایی داشته باشید.

نیاز سرمایی

اولین گام برای پرورش نهال انگور ژاپنی، رفع نیاز سرمایی آن است. نیاز سرمایی این نهال انگور، مدت 300 الی 700 ساعت سرما با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. بسیاری از کشاورزان بر این عقیده باورند که نیاز سرمایی تاثیری در مقاومت نهال انگور ندارد. اما این عقیده کاملا نادرست است؛ می توان با رفع نیاز سرمایی نهال انگور ژاپنی، مقاومت آن را در برابر شرایط آب و هوایی و انواع بیماری و آفات به حداکثر رساند.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، باید قبل از کاشت و پرورش نهال انگور ژاپنی ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را به طور دقیق و کامل مورد بررسی قرار دهید. مناطقی با ارتفاع حداقل 200 و حداکثر 1400 متر بالاتر از سطح دریا، برای کاشت نهال انگور ژاپنی مناسب هستند. خوب است بدانید که اگر این نهال انگور زودرس در ارتفاع مناسب از سطح دریا قرار بگیرد، رشد و میزان باردهی آن به حداکثر خواهد رسید. به همین دلیل، باید پیش از انجام اقدامات لازم جهت کاشت این نهال سردسیر، ارتفاع زمین زراعی خود را با استفاده از ابزار و دستگاه‏های مخصوص اندازه گیری کنید.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور ژاپنی در دسته ارقام زودبازده قرار می‏گیرد. این نهال انگور به مدت دوسال پس از کاشت شروع به محصول دهی می‏کند. البته نوع خاک، شرایط اقلیمی، دمای محیط، میزان بارش و رطوبت و حتی رسیدگی بر روی زمان شروع باردهی این نهال انگور تاثیر گذارند. لازم به ذکر است که استفاده از مواد شیمایی بسیار قوی برای کاهش زمان شروع باردهی این نهال انگور، موجب کاهش طول عمر مفید آن می‏شود. ناگفته نماند که میوه‏های این نهال سردسیر در اواخر فصل تابستان می‏رسند.

نهال انگور ژاپنی از عملکرد نسبی برخوردار است. هر اصله نهال انگور ژاپنی قادر به تولید 35 الی 40 کیلوگرم محصول مرغوب وبا کیفیت در طول سال می‏باشد. باغداران می‏توانند سالانه حدود 25 تن انگور ناب ژاپنی از هر هکتار باغ خود برداشت کنند. در نظر داشته باشید که عواملی نظیر آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس بر روی میزان عملکرد این نهال سردسیر تاثیر گذارند.

عمر مفید نهال انگور ژاپنی

از مهم‏ترین عواملی که سبب پرطرفدار شدن نهال انگور ژاپنی شده، می‏توان به طول عمر مفید آن اشاره نمود. طول عمر مفید نهال انگور ژاپنی حدود 60 سال تخمین زده شده است. البته شما می‏توانید با رعایت نکاتی نظیر هرس و سمپاشی به موقع، طول عمر مفید این نهال انگور سردسیری را به حداکثر برسانید. به خاطر داشته باشید که زیاده روی در کوددهی این نهال زودرس، سبب کاهش طول عمر مفید آن می‏گردد.

هرس

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، یکی از راه‏های افزایش طول عمر مفید و میزان باردهی نهال انگور ژاپنی هرس به موقع است. شما می‏توانید با هرس نهال انگور ژاپنی، فرصت رشد بهتر را برای بخش‏های تازه و سالم آن فراهم سازید. برای انجام این کار باید با استفاده از روش‏های سه بندی وارد عمل شوید. در هنگام هرس نهال انگور ژاپنی بایستی از قیچی های مخصوص استفاده کنید تا بتوانید از شکستگی و آسیب دیدن بخش‏های سالم آن جلوگیری نمایید.

خاک مناسب

خاک مناسب، از مهم‏ترین عناصر پرورش نهال انگور ژاپنی به شمار می‏آید. هرچقدر که خاک مرغوب‏تر باشد، رشد و میزان باردهی نهال انگور بیشتر می‏شود. حال سوال اینجاست که خاک مناسب نهال انگور ژاپنی چه ویژگی‏هایی دارد؟ خاک مناسب این نهال سردسیر، حاوی منابع معدنی و آلی غنی بوده و دارای درصد اسیدیته 6 الی 7 است. علاوه بر آن، خاک مناسب رشد این نهال زودرس باید دانه ریز باشد تا بتواند رطوبت و آب را تا مدت زمان طولانی درون خود نگهداری کند.

آبیاری

برای آن که بتوانید شاهد طراوت و شادابی همیشگی نهال انگور ژاپنی باشید، باید آن را به موقع آبیاری کنید. این نهال انگور سردسیری، برخلاف بسیاری از ارقام انگور نیاز زیادی به آب دارد. از این رو، باید در فصول گرم هر 7 الی 10 روز یکبار و در فصول سرد بایستی هر 15 روز یک الی دو مرتبه برای آبیاری نهال انگور ژاپنی اقدامات لازم را به عمل آورید. برای آبیاری این نهال انگور زودرس، بهتر است از سیستم آبیاری قطره‏ای استفاده نمایید تا بتوانید این فرآیند را به بهترین شکل به پایان برسانید و علاوه بر آن، گامی بلند در عرصه کاهش مصرف سرانه آب بردارید.

کوددهی و سمپاشی

اگر به دنبال راهی برای افزایش میزان عملکرد نهال انگور ژاپنی هستید، باید از ترفند کوددهی استفاده کنید. استفاده از ترفند کوددهی، سبب می‏شود تا مواد آلی و معدنی مورد نیاز نهال انگور به خوبی تامین گردد. بسیاری از باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که برای تقویت نهال انگور ژاپنی باید از چه نوع کودی استفاده کنیم؟ برای کوددهی نهال انگور ژاپنی بایستی از کودهای شیمایی مایع حاوی عناصر منیزیم، منگنز، پتاسیم، سدیم، کلسیم، هوموس، آهن و هیومیک اسید استفاده نمایید. ناگفته نماند که نهال انگور ژاپنی باید هر سه ماه یکبار کوددهی شود.

آفات و حشرات می‏توانند نهال انگور ژاپنی را در کمترین زمان از پای در آوردند و میزان باردهی آن را به حداقل برسانند. البته شما می‏توانید از بروز چنین مشکلی با ترفند سمپاشی جلوگیری کنید. برای سمپاشی نهال انگور ژاپنی، بایستی ابتدای هر فصل اقدام نمایید.

مقاومت در برابر آفات

نهال انگور ژاپنی از مقاومت نسبی در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون برخوردار است. برخی از آفات نظیر کرم خوشه خوار می‏توانند تاثیر پر رنگی بر روی رشد و میزان تناژ این نهال انگور سردسیری بگذارند. البته شما می‏توانید با استفاده از روش‏هایی نظیر آبیاری، هرس، سمپاشی و کوددهی به موقع مقاومت نهال انگور ژاپنی را به حداکثر برسانید. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال سردسیر به خوبی برطرف شود، مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون افزایش می‏یابد.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف انگور ژاپنی، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، میوه انگور ژاپنی از ظاهری بسیار زیبا و لاکچری برخوردار است. از این رو، بسیاری از افراد برای پذیرایی در میهمانی و مجالس گوناگون از میوه این نهال انگور استفاده می‏کنند. علاوه بر آن، برخی از شرکت‏های تولید مواد غذایی برای تهیه آبغوره، سرکه و حتی آب میوه‏های طبیعی نیز از میوه انگور ژاپنی استفاده می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور ژاپنی

شما می‏توانید با خرید و پرورش نهال انگور ژاپنی و رعایت اصول ذکر شده، در کمترین زمان ممکن سود بسیار خوبی را نصیب خود و کارکنان باغ کنید. البته پیش از خرید نهال انگور ژاپنی، باید اقدام به استعلام آن نمایید. عواملی نظیر سن، اندازه، ارتفاع، اصالت و نوسانات بازار بر روی قیمت نهال انگور ژاپنی تاثیر گذارند. برای خرید نهال انگور ژاپنی با قیمت مناسب و اصالت تضمینی، بهتر است فقط و فقط به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. شما می‏توانید با مراجعه به صورت آنلاین به نهالستان رویال نهال، این نهال انگور را به بهترین شکل خرید کنید و سفارش خود را در زمان کاشت درب محل مورد نظر تحویل بگیرید.

مشخصات نهال انگور ژاپنی


نام انگلیس انگور ژاپنی: Japanese silverberry، autumn olive

باردهی اقتصادی: پس از 3 سال

طعم میوه: شیرین رو به ترش

اندازه درخت: 4 متر

زمان گلدهی: اردیبهشت و خرداد ماه

مناطق قابل کاشت: معتدل و سردسیری

زمان کاشت: اواسط تا اواخر پاییز

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت