آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور شاهانی۴

خرید نهال انگور شاهانی۴ از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور شاهانی۴ با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور شاهانی۴ در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور شاهانی۴ به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور شاهانی۴ در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور شاهانی۴، کاشت نهال انگور شاهانی۴، هرس درخت انگور شاهانی۴، نحوه آبیاری انگور شاهانی۴، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور شاهانی۴ و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور شاهانی۴ کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور شاهانی۴ را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور شاهانی۴
  •     
  • مشخصات نهال انگور شاهانی۴

معرفی نهال انگور شاهانی۴


مشخصات و خصوصیات نهال انگور شاهانی 4

درختان انگور که با نام مو نیز شناخته می‏شوند، دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن ها در شرایط خاصی قادر به رشد می‏باشند. البته برخی از نهال‏ها به دلیل عملکرد بیشتر و طول عمر مفید بالاتر، دارای طرفداران بیشتری هستند. از نهال‏های پرطرفدار و پرفروش در کشور، می‏توان به نهال انگور شاهانی 4 اشاره نمود.

نهال انگور شاهانی 4، قادر به تولید میوه‏هایی بی نظیر و خوشمزه است. میوه‏های این نهال انگور، دارای پوسته‏ای به رنگ بنفش تیره به همراه گوشته‏ای بی رنگ با هسته‏هایی بسیار ریز هستند. لازم به ذکر است که انگور شاهانی 4 بسیار شیرین، لذیذ و ترد است. از طرفی دیگر، میوه‏های نهال انگور شاهانی4 خواص بسیار زیادی دارند. هر حبه انگور شاهانی 5 الی 10 گرم و هر خوشه آن حدود 100 الی 280 گرم وزن دارد. فراموش نکنید که عواملی همچون نوع خاک و کود، نقش بسزایی را بر روی وزن میوه این نهال انگور ایفا می‏کنند.

نهال انگور شاهانی 4، دارای تنه‏ای ضخیم و استوار به رنگ قهوه‏ای تیره است. جالب است بدانید که شاخه‏های این نهال انگور به دلیل وزن بالای خوشه‏ها، همیشه در حالت خم و افتاده قرار دارند. ارتفاع نهال انگور شاهانی 4 گاه به بیش از 5 متر می‏رسد. البته شما می‏توانید با هرس به موقع، میزان ارتفاع این نهال انگور را کنترل کنید. خوب است بدانید که شرایط اقلیمی از مهم‏ترین عوامل تعیین کننده ارتفاع این نهال انگور محسوب می‏شوند.

نهال انگور شاهانی 4، برای اولین بار در کشور ایران در سال 1332 شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. البته این نهال انگور قادر به تحمل آب و هوا با دمای حداقل منفی 15 و حداکثر 40 درجه سانتی گراد است. از این رو، باغداران می‏توانند این نهال انگور را در تمامی نقاط کشور و جهان به بهترین شکل بکارند و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوند. ناگفته نماند که نهال انگور شاهانی 4 در آب و هوای معتدل و نیمه سردسیر رشد بسیار خوبی دارد. به همین دلیل، پیشنهاد می‏شود این نهال انگور را در مناطقی با دمای حداقل 15 درجه سانتی گراد پرورش دهید تا بتوانید میزان عملکرد آن را به حداکثر برسانید.

کاشت نهال انگور شاهانی 4

کاشت نهال انگور شاهانی 4 نسبت به دیگر ارقام انگور بسیار آسان‏تر است. البته پیش از کاشت این نهال دیررس، بایستی شرایط اقلیمی محیط خود را مورد بررسی و سنجش دقیق قرار دهید. مناطقی با دمای حداقل منفی 5 و حداکثر 20 درجه سانتی گراد با ارتفاع حداقل 650 متر بالاتر از سطح دریا با بارش و رطوبت مناسب به همراه خاک زهکشی شده، بهترین اقلیم برای کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 4 به حساب می‏آیند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور، اوایل فصل پاییز و بهار (اوایل مهر تا اواسط آبان ماه و اواخر اسفند ماه تا اوایل اردیبهشت ماه) است.

برای کاشت این نهال انگور، باید ابتدا خاک باغ خود را مورد بررسی قرار دهید و سنگ ریزه‏های موجود در آن را با استفاده از ابزارهای مخصوص جدا کنید. در مرحله بعد، باید با استفاده از مته‏های مخصوص، گودال‏هایی به ژرفای حداقل 50 سانتی متر به فاصله 2 متر نسبت به یکدیگر حفر کنید. در نظر داشته باشید که اگر فاصله گودال‏ها کمتر از حد مجاز باشد، ممکن است پس از مدتی شاخه نهال‏ها با یکدیگر برخورد کنند و دچار شکستگی شوند.

در مرحله بعد، باید نهال‏های خریداری شده را با دقت فراوان درون گودال‏ها قرار دهید. پس از آن، باید گودال‏ها را با خاک مناسب و مرغوب پر کنید. در نظر داشته باشید که گودال‏ها باید فقط و فقط با خاک مرغوب و مقوی پر شوند. پس از اتمام مراحل کاشت، باید نهال‏ها را با دقت آبیاری کنید تا ریشه‏های آن‏ها به خوبی مرطوب شوند. لازم به ذکر است که هر چقدر ریشه نهال‏ها مرطوب‏تر باشد، رشد و میزان باردهی آن‏ها بیشتر می‏شود. برای بهبود کیفیت کار، می‏توانید چندین داربست در اطراف باغ خود قرار دهید و نهال‏های کاشته شده را با نخ نازک، به آن‏ها ببندید. این امر موجب افزایش مقاومت آن‏ها در برابر افتادگی و شکستگی می‏گردد. ناگفته نماند که بستن نهال به یک سطح ایستاده، موجب شکل گیری اصولی آن نیز می‏شود.

نیاز سرمایی

رفع نیاز سرمایی، از مهم‏ترین اصول کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 4 به شمار می‏آید. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان باردهی و رشد آن با افت شدیدی مواجه شوند. از این رو، برای برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور شاهانی 4، باید آن را به مدت 400 الی 1000 در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد قرار دهید.

ارتفاع از سطح دریا

بسیاری از کشاورزان بر این عقیده باورند که اصل ارتفاع از سطح دریا، تاثیر چندانی در رشد و باردهی نهال انگور ندارد. اما این عقیده به طور کامل اشتباه است؛ اگر نهال انگور شاهانی 4 را در زمین زراعی با ارتفاع نامناسب از سطح دریا بکارید، ممکن است نتوانید شاهد باردهی عالی آن باشید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور شاهانی 4 باید در زمین کشاورزی با ارتفاع حداقل 1300 و حداکثر 2500 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود. شما می‏توانید با قرار دادن این نهال سردسیر در زمینی با ارتفاع مناسب از سطح دریا، میزان عملکرد آن را به حداکثر برسانید و محصولاتی بیشتر تولید کنید.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور شاهانی 4 به مدت چهار سال پس از کاشت، در دوره باردهی قرار می‏گیرد. بهتر است بدانید که عوامل مختلفی همچون تغییرات آب و هوا، شرایط اقلیمی، میزان تابش نور خورشید و نوع خاک نقش بسزایی را در زمان شروع باردهی نهال انگور شاهانی 4 ایفا می‏کنند.

خوشبختانه نهال انگور شاهانی 4، از عملکرد بسیار خوبی برخوردار است. هر اصله نهال انگور شاهانی 4 قادر به تولید حداقل 60 و حداکثر 75 کیلوگرم محصول ناب و با کیفیت در طول سال می‏باشد. از این رو، شما می‏توانید سالانه از هر هکتار باغ خود 40 الی 60 تن انگور مرغوب و با کیفیت شاهانی 4 برداشت کنید و لذت ببرید.

عمر مفید نهال انگور شاهانی 4

بسیاری از باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که طول عمر مفید نهال انگور شاهانی 4 چقدر است؟ خوشبختانه این نهال انگور نسبت به سایر ارقام، از طول عمر مفید خوبی برخوردار می‏باشد. طول عمر مفید نهال انگور شاهانی 4 حدود 75 الی 90 سال تخمین زده شده است. حال سوال اینجاست که چگونه می‏توان طول عمر اقتصادی این نهال انگور را افزایش داد؟ برای افزایش طول عمر اقتصادی این نهال شاهانی4 باید نکات ضروری پرورش همچون آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس به موقع را رعایت کنید. فراموش نکنید که استفاده از خاک نامرغوب برای پرورش نهال انگور شاهانی 4، موجب کاهش طول عمر مفید و میزان عملکرد آن می‏گردد.

هرس

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، یکی از ترفندهای افزایش طول عمر مفید و میزان باردهی انگور شاهانی 4، هرس به موقع است. در برخی از مواقع شاخه و برگ‏های پوسیده و از بین رفته از تنه نهال آویزان می‏شوند. این امر بدان معناست که نهال شما نیاز شدیدی به هرس دارد. برای هرس نهال انگور شاهانی 4 یک الی دو ساله باید از روش دو بندی و برای هرس نهال سه سال به بالا باید از روش سه بندی استفاده کنید. لازم به ذکر است که نهال انگور شاهانی 4 باید در طول سال حداقل 3 بار هرس شود. در هنگام هرس این نهال شاهانی4، باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن بخش‏های سالم جلوگیری کنید.

خاک مناسب

یکی دیگر از راه‏های افزایش مقدار رشد و میزان عملکرد نهال انگور شاهانی 4 و سایر ارقام انگور، استفاده از خاک مناسب است. خاک از مهم‏ترین عناصر کشاورزی و باغداری به شمار می‏آید و نقش پر رنگی را رشد و باردهی نهال ها ایفا می‏کند. خاک مناسب نهال انگور شاهانی 4، باید دانه ریز اما زه کشی شده باشد. لازم به ذکر است که خاک مناسب این نهال دیررس باید حاوی عناصر آلی و معدنی نظیر هوموس، هیومیک اسید، آهن، فولیک اسید، آلومینیوم، منیزیم، زینک و روی باشد.

آبیاری

نهال انگور شاهانی 4 برای شادابی و طراوت بیشتر، نیاز به یک برنامه آبیاری دقیق دارد. در نظر داشته باشید که این نهال انگور در مناطق نیمه گرمسیر، نیازمند مقدار آب زیادی است. به همین دلیل، شما می‏توانید با تهیه یک برنامه آبیاری دقیق، شاهد رشد بهتر و افزایش میزان باردهی این نهال دیررس باشید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید هر 10 روز یکبار آبیاری شود. البته در روزهای ، باید نهال انگور شاهانی 4 را هر هفته آبیاری کنید.

کوددهی و سمپاشی

همانطور که در بخش‏های قبل اشاره شد، نهال انگور شاهانی 4 برای باردهی مطلوب نیازمند خاک حاوی منابع غنی از مواد معدنی و آلی است. اما خاک برخی از مناطق قادر به تامین مواد مغذی این نهال نیست؛ در چنین شرایطی باید با استفاده از ترفند کوددهی وارد عمل شوید. برای کوددهی نهال انگور شاهانی 4، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. لازم به ذکر است که استفاده از کودهای طبیعی و حیوانی، ریسک هجوم آفات را افزایش می‏دهد. به همین دلیل باید برای پرورش این نهال انگور از کودهای شیمایی مایع مرغوب استفاده کنید.

آفات و حشرات می‏توانند میزان عملکرد و تناژ نهال انگور شاهانی 4 را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. البته فراموش نکنید که شما می‏توانید با استفاده از ترفند سمپاشی از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. به طور معمول، نهال انگور شاهانی 4 باید هر سه ماه یکبار سمپاشی شود. البته اگر اثری از وجود آفات بر روی برگ و شاخه‏های نهال مشاهده نمودید، باید سریعا جهت سمپاشی آن اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

از دیگر عواملی که موجب پرطرفدار و پرفروش شدن نهال انگور شاهانی 4 شده، مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون است. البته برخی از بیماری‏ها می‏توانند این نهال را در کمترین زمان از پای در آورند. از این رو، برای آن که چنین مشکلی گریبان گیر شما نشود باید با استفاده از ترفندهای سمپاشی، هرس، آبیاری و کوددهی به موقع مقاومت نهال انگور شاهانی 4 را در برابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید.

موارد مصرف

در بسیاری از استان‏ها، افراد با استفاده از میوه نهال انگور شاهانی 4 شیره مرغوب و اعلا انگور به همراه آبغوره و مویز تهیه می‏کنند. علاوه بر آن، شرکت‏های تولید خوراکی و مواد غذایی برای تهیه آب میوه‏های طبیعی و گازدار از انگور شاهانی 4 استفاده می‏نمایند. ناگفته نماند که میوه این نهال دیررس، بهترین گزینه برای آبغوره در کشورهای خارجی به شمار می آید. جالب است بدانید که بسیاری از افراد نیز ترجیح می‏دهند از این میوه به عنوان تازه خوری استفاده کنند تا بتوانند از تمامی خواص ویژه آن بهره‏مند شوند.

خرید و قیمت نهال انگور شاهانی 4

کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 4 نسبت به سایر ارقام، بسیار آسان‏تر است. البته برای آن که بتوانید این نهال سردسیر را به بهترین شکل خریداری کنید و پرورش دهید، بایستی به نهالستان‏های معتبر مراجعه فرمایید. شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، نهال انگور شاهانی 4 را به صورت آنلاین یا حضوری خریداری کنید و سفارش خود را در اسرع وقت درب محل مورد نظر تحویل بگیرید. لازم به ذکر است که عواملی نظیر سن، اندازه، اصالت و نوسانات بازار نقش بسزایی را بر روی قیمت نهال انگور شاهانی 4 ایفا می‏کنند.

مشخصات نهال انگور شاهانی۴


کشور سازنده: ایران

حبه انگور: oroid (oral)

خوشه انگور: cylindrical

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

عمر اقتصادی: 60 سال

میزان تولید در هکتار: 40 تن

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: مردادماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت