آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)

خرید نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)، کاشت نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)، هرس درخت انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)، نحوه آبیاری انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور سیاه سردشت (انگور شرابی) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)
  •     
  • مشخصات نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)

معرفی نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)


مشخصات و خصوصیات نهال انگور سیاه سر دشت (انگور شرابی)

در دنیای مدرن امروزی، می‏توان تعداد بیشماری از ارقام مختلف انگور را مشاهده نمود که هر کدام از آن‏ها، قادر به رشد در یک محیط با شرایط خاص هستند. از پرطرفدارترین و پرفروش‏ترین ارقام انگور، می‏توان به نهال انگور سیاه سردشت یا انگور شرابی اشاره نمود. این نهال انگور، قادر به رشد در مناطق سردسیر و معتدل است.

همانطور که از نامش پیداست، نهال انگور سیاه سردشت برای اولین بار در کشور ایران و در شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی توسط باغداران شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه امروزه کشاورزان و باغداران می‏توانند این نهال انگور را در اکثر نقاط جهان به بهترین شکل پرورش دهند. البته برای کاشت و پرورش این نهال انگور سردسیری، بایستی به نکات ضروری توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید میزان عملکرد آن را به حداکثر برسانید و از این طریق، سود خوبی را نصیب خود نمایید.

نهال انگور سیاه سردشت، از تنه‏ای نسبتا نازک و پیچه‏ای به رنگ قهوه‏ای تیره (شکلاتی) به همراه شاخه‏هایی بسیار نازک و شکننده برخوردار است. برگ ‏های این نهال انگور، دارای جثه‏ای متوسط اما ضخیم به رنگ سبز تیره با آوندهای برجسته هستند. جالب است بدانید که طول این نهال انگور، گاهی به بیش از 15 متر می‏رسد. فراموش نکنید که نهال انگور سیاه سردشت یا انگور شرابی، جزء نهال‏های زودرس محسوب می‏شود. در نظر داشته باشید که برای کاشت و پرورش این نهال انگور سردسیری، باید ابتدا تحقیقات لازم را درباره شرایط اقلیمی منطقه خود انجام دهید.

از مهم‏ترین عواملی که سبب پرطرفدار شدن نهال انگور شرابی شده می‏‏توان به میوه‏های خوش رنگ و بازار پسند آن اشاره نمود. این نهال انگور سردسیری، قادر به تولید میوه‏هایی بسیار خوشمزه و لذیذ به رنگ آبی فیروزه‏ای و بنفش است. گوشته انگور نهال سردشت بنفش رنگ و بسیار ترد است. ناگفته نماند که امروزه فرآورده‏های بسیار زیادی از میوه این نهال انگور حاصل می‏گردند. وزن هر حبه انگور سیاه سردشت معادل 5 الی 8 گرم است و هر خوشه نهال انگور شرابی از جرمی معادل 150 الی 400 گرم برخوردار می‏باشد.

کاشت نهال انگور سیاه سردشت

شما می‏توانید با کاشت و پرورش نهال انگور سیاه سردشت، سود بسیار خوبی را نصیب خود کنید. اما باید پیش از انجام اقدامات برای کاشت نهال انگور شرابی، به پارامترهای خاصی توجه بسزایی داشته باشید. در ابتدا باید عواملی همچون ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا، میزان تغییرات آب و هوا، میزان رطوبت و بارش و نوع خاک را در نظر بگیرید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، مناطقی با دمای حداقل منفی 10 و حداکثر 15 درجه سانتی گراد با خاک مرغوب به همراه میزان رطوبت و بارش مطلوب با ارتفاع حداقل 1200 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور سیاه سردشت محسوب می‏شوند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور سیاه سردشت، اوایل فصل بهار می‏باشد.

در ابتدا برای کاشت نهال انگور شرابی، بایستی در اطراف باغ خود چندین داربست نصب کنید تا بتوانید نهال‏ها را پس از رشد به آن‏ها ببندید. سپس باید برای خرید نهال انگور سیاه سردشت اقدام نمایید؛ برای خرید این نهال انگور سیاه سردشت، بایستی به نهالستان‏های معتبر همچون رویال نهال مراجعه فرمایید. پس از آن، بایستی برای حفر گودال‏های مناسب کاشت این نهال انگور شرابی اقدام نمایید. برای کاشت بهترین نهال انگور یعنی سیاه سردشت، باید گودال‏هایی به ژرفای حداکثر 100 سانتی متر با توجه به ارتفاع نهال حفر کنید. لازم به ذکر است که گودال‏ها باید حداقل 2 الی 3 متر نسبت به یکدیگر فاصله داشته باشند.

پس از حفر گودال‏ها، باید نهال‏های انگور شرابی را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید. در مرحله بعد، بایستی با استفاده از خاک مرغوب و از پیش تهیه شده گودال را با دقت فراوان پر کنید. پس از اتمام مراحل کاشت، باید مقداری نهال را با دقت فراوان آبیاری نمایید. فراموش نکنید که اگر نهال انگور شرابی به خوبی در خاک قرار نگیرد، ممکن است رشد و میزان باردهی آن پس از مدتی با افت شدیدی مواجه شوند. برای کاشت نهال انگور شرابی، بهتر است با افراد متخصص و کاربلد مشورت کنید و از تجربیات آن‏ها در این زمینه استفاده نمایید.

نیاز سرمایی

از مهم‏ترین نکاتی که باید پیش از کاشت و پرورش نهال انگور شرابی به آن توجه شود، برطرف نمودن نیاز سرمایی آن است. شما می‏توانید با برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور سیاه سردشت، مقاومت دربرابر تغییرات ناگهانی آب و هوایی و میزان باردهی آن را افزایش دهید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور سیاه سر دشت باید در محیطی با دمای حداقل منفی 6 الی 7 درجه به مدت 200 الی 750 ساعت کشت شود. لازم به ذکر است که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور سردسیری به خوبی برطرف نشود، ممکن است طول عمر مفید و اقتصادی آن کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

از دیگر نکاتی که باید در هنگام کاشت و پرورش نهال انگور سیاه سردشت به آن توجه بسزایی داشته باشید، ارتفاع از سطح دریا است. کاشت نهال انگور در زمین زراعی در ارتفاع مناسب از سطح دریا، سبب افزایش میزان باردهی و رشد آن در کمترین زمان می‏گردد. در نظر داشته باشید که نهال انگور شرابی باید در ارتفاع حداقل 700 و حداکثر 1900 متر بالاتر از سطح دریا باید کاشته شود. ناگفته نماند که اگر این نهال انگور شرابی در زمین زراعی با ارتفاع نامناسب از سطح دریا قرار گیرد، ممکن است میزان عمکلرد آن با افت شدید مواجه شود.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور سیاه سردشت جزء نهال‏های زودبازده به شمار می‏آید. البته زمان شروع باردهی نهال انگور شرابی به عواملی همچون تغییرات آب و هوایی، دمای محیط، نوع خاک و شرایط اقلیمی بستگی دارد. به طور معمول، زمان باردهی نهال انگور سیاه سردشت دوسال پس از کاشت است.

خوشبختانه میزان عملکرد نهال انگور سیاه سردشت نسبت به بسیاری از ارقام مختلف انگور بالاتر است. هر نهال انگور شرابی، قادر به تولید 40 الی 55 کیلوگرم محصول خالص در طول سال است. از این رو، شما می‏توانید از هر هکتار زمین زراعی خود حدود 30 الی 35 تن انگور شرابی ناب برداشت کنید و لذت ببرید.

عمر مفید نهال انگور سیاه سردشت

عمر مفید نهال انگور سیاه سردشت به عوامل خاصی همچون نوع خاک، میزان کوددهی و آبیاری، شرایط اقلیمی و تغییرات آب و هوایی بستگی دارد. در نظر داشته باشید که هر چقدر شرایط رشد این نهال انگور سیاه سردشت مطلوب‏تر باشد، طول عمر مفید و میزان باردهی آن بیشتر می‏شود. به طور متوسط، هر نهال انگور شرابی قادر به تولید محصول ناب و مرغوب به مدت 50 الی 70 سال است. شما می‏توانید با استفاده از ترفندهایی همچون کوددهی، آبیاری به موقع، سمپاشی و هرس طول عمر مفید این نهال انگور را افزایش دهید و مدت زمان طولانی‏تری از مزایای آن بهره‏مند شوید.

هرس

هرس، از مهم‏ترین فعالیت‏های کشاورزی وباغداری به شمار می‏آید. هرس به موقع، سبب هموار شدن مسیر رشد سریع تر نهال ها و درختان می‏گردد. برای آن که بتوانید رشد و میزان عملکرد نهال انگور سیاه سردشت را افزایش دهید، باید آن را به موقع هرس کنید. برای هرس نهال انگور سیاه سردشت، بایستی از روش‏های دوبندی یا سه بندی استفاده نمایید. طبق نظر متخصصان، نهال انگور شرابی باید هر شش ماه یکبار هرس شود. البته اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های پوسیده از تنه این نهال گرمسیر آویزان شده‏اند، باید سریعا برای هرس آن اقدامات لازم را به عمل آورید. ناگفته نماند که آبیاری نهال انگور پس از اتمام فرآیند هرس امری ضروری و الزامی است.

خاک مناسب

نهال انگور سیاه سردشت برای رشد و باردهی مطلوب، نیازمند خاک مناسب است. شما می‏توانید با استفاده از خاک مناسب و مرغوب برای رشد این نهال انگور، رشد و میزان عملکرد آن را دوچندان کنید. خاک مناسب نهال انگور سیاه سردشت، باید ریز دانه و دارای منبع غنی از مواد معدنی و آلی باشد. فراموش نکنید که خاک ریز دانه، می‏تواند رطوبت را تا مدت زمان طولانی در خود ذخیره کند. علاوه بر آن، هر چقدر که ریشه‏های نهال انگور شرابی مرطوب‏تر باشند، میزان رشد آن بیشتر می‏شود.

آبیاری

آب از مهم‏ترین عناصر حیات به شمار می‏آید و نقش بسزایی را در بقای درختان ایفا می‏کند. در نظر داشته باشید که نهال انگور سیاه سردشت برای رشد و باردهی بیشتر نیاز به آب کمی در سال های اول کاشت دارد و سال های بعد به صورت دیمی عملکرد خواهد داشت به همین دلیل به اسم انگور دیمی نیز شناخته شده است.

کوددهی و سمپاشی

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور سیاه سردشت برای رشد و باردهی مطلوب، نیازمند خاک غنی از مواد معدنی و آلی است. البته خاک بسیاری از مناطق کشاورزی، از نظر منابع معدنی و آلی فقیر هستند. اما این امر بدان معنی نیست که شما نمی‏توانید برای کاشت و پرورش نهال انگور شرابی اقدام کنید. در چنین شرایطی، شما می‏توانید با استفاده از ترفند کوددهی مواد آلی و معدنی مورد نیاز نهال انگور را تامین کنید. برای کوددهی نهال انگور سیاه سردشت، باید از کودهای شیمایی حاوی عناصر کلیدی معدنی و آلی مناسب استفاده کنید. ناگفته نماند که هر نهال انگور شرابی باید ابتدای هر سال یکبارکوددهی شود.

برای آن که بتوانید نهال انگور سیاه سردشت را به بهترین شکل پرورش دهید، باید آن را به موقع سمپاشی کنید تا از شر آفات و حشرات مزاحم خلاص شوید. برای سمپاشی نهال انگور سیاه سردشت، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور سیاه سردشت، از مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. البته این امر بدان معنی نیست که این نهال سیاه شرابی نیاز چندانی به رسیدگی ندارد؛ شما می‏توانید با انجام اقداماتی نظیر آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع، مقاومت این نهال زودرس را دربرابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید.

موارد مصرف

همانطور که از نامش پیداست، از مهم‏ترین مواد مصرف میوه نهال انگور سیاه سردشت ( شرابی) شرابگیری است. امروزه در بسیاری از کشورهای اروپایی، شرکت‏های بزرگ برای تهیه شراب از این نوع انگور استفاده می‏کنند. علاوه بر آن، برخی دیگر از کارخانجات تهیه مواد غذایی از گوشته میوه این نهال انگور سیاه برای تهیه آب میوه‏های طبیعی و از هسته آن برای تهیه روغن استفاده می‏نمایند. بسیاری از افراد انگور سیاه سردشت را برای پذیرایی در مجالس و تازه خوری مورد استفاده قرار می‏دهند. اما بیشتریت کاربرد و مصرف این رقم انگور سیاه تهیه شراب می باشد.

خرید و قیمت نهال انگور سیاه سر دشت (انگور شرابی)

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور سیاه سردشت قادر به رشد در اکثر نقاط کشور است و میزان باردهی بسیار خوبی دارد. شما می‏توانید با پرورش این نهال سیاه سردشت، در کمترین زمان ممکن صاحب سود بسیار خوبی شوید. برای خرید و استعلام قیمت نهال انگور سیاه سردشت یا شرابی، بایستی به نهالستان‏های معتبر همچون رویال نهال مراجعه فرمایید. شما در هر نقطه از کشور، می‏توانید وارد وبسایت رویال نهال شوید و نهال انگور شرابی را با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی خریداری کنید و سفارش خود را درب محل مورد نظر تحویل بگیرید. تمامی نهال های تولید شده در مجموعه رویال نهال دارای گواهی اصالت و ضمانت می باشد به همین دلیل با خیالی آسوده می توانید خرید نهال انگور سیاه شرابی یا سردشت را از این مجموعه به صورت آنلاین یا حضوری با قیمت مناسب انجام دهید.

مشخصات نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 40 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اواسط مهر ماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 5 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت