آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور شاهرودی

خرید نهال انگور شاهرودی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور شاهرودی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور شاهرودی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور شاهرودی به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور شاهرودی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور شاهرودی، کاشت نهال انگور شاهرودی، هرس درخت انگور شاهرودی، نحوه آبیاری انگور شاهرودی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور شاهرودی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور شاهرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور شاهرودی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور شاهرودی
  •     
  • مشخصات نهال انگور شاهرودی

معرفی نهال انگور شاهرودی


مشخصات و خصوصیات نهال انگور شاهرودی

همانطور که می‏دانید، میوه انگور از پرخواص‏ترین و خوش طعم‏ترین میوه‏ها در جهان محسوب می‏شود و دارای طرفداران بیشماری است. این میوه مرغوب و بی نظیر، حاصل رشد نهال های اصیل و دست رنج فراوان باغداران و کشاورزان می‏باشد. یکی از برترین ارقام انگور در جهان، نهال انگوری شاهرودی است.

زادگاه اصلی نهال انگور شاهرودی، کشور ایران است. این نهال انگور در سال 1225 در مناطق سردسیر کشور ایران توسط باغداران شناسایی شد و مورد بررسی دقیق قرار گرفت. این نهال انگور، سرما دوست است در مناطق سردسیر و کوهستانی با میانگین دمای حداقل منفی 15 و حداکثر 22 درجه سانتی گراد، رشد بسیار عالی و بی نظیری دارد. از این رو، می‏توان نتیجه گرفت که نهال انگور شاهرودی جزو ارقام سردسیری محسوب می‏گردد. البته شما می‏توانید در آب و هوای نیمه گرمسیر نیز برای پرورش نهال انگور شاهرودی اقدام نمایید؛ زیرا رقم انگور شاهرودی به خشکی نیز مقاوم است.

یکی از مهم‏ترین عواملی که نهال انگور شاهرودی را با سایر ارقام متمایز ساخته، شکل ظاهری آن است. این نهال سردسیر از تنه‏ای بسیار ضخیم و استوار به رنگ قهوه‏ای تیره به همراه پوسته‏هایی بسیار نازک برخوردار می‏باشد. علاوه بر آن، شاخه‏های نهال انگور شاهرودی از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. این نهال انگور، دارای برگ‏هایی بسیار پهن به رنگ سبز تیره و آوندهای برجسته است. ارتفاع نهال انگور شاهرودی گاه به بیش از 6 متر می رسد. از این رو، باید برای کنترل ارتفاع این نهال انگور جهت سهولت در برداشت، توصیه می‏شود یک برنامه هرس دقیق تهیه نمایید.

از مهم‏ترین عواملی که نهال انگور شاهرودی را به شهرت رسانده، می‏توان به نوع میوه‏های آن اشاره نمود. این انگور، قادر به تولید خوشه‏های زمردی بسیار خوش طعم و لذیذ است. میوه‏های انگور زودرس شاهرودی، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و می‏توانند تا مدت زمان طولانی در سردخانه‏ها دوام بیاورند. انگور شاهرودی دارای پوسته‏ای به رنگ سبز روشن به همراه گوشته‏ای نرم با هسته‏های بسیار کوچک است. هر حبه انگور شاهرودی حدود 5 و هر خوشه آن حدود 100 الی 450 گرم وزن دارد. عواملی نظیر رسیدگی بر روی وزن میوه‏های این نهال سردسیر تاثیر گذارند.

کاشت نهال انگور شاهرودی

پیش از آن که بخواهید اقداماتی را جهت کاشت نهال انگور شاهرودی به عمل آورید، باید تحقیقاتی راجع به منطقه خود انجام دهید. بایستی پیش از کاشت این نهال انگور عواملی نظیر دمای محیط، میانگین تغییرات دما، ارتفاع از سطح دریا، نوع خاک، میزان بارش و زاویه تابش نور خورشید را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 10و حداکثر 15 درجه سانتی گراد با ارتفاع 600 متر بالاتر از سطح دریا به همراه بارش و رطوبت مطلوب، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور شاهرودی محسوب می‏شوند.

جهت کاشت این نهال انگور باید ابتدا زمان مناسبی را برگزینید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، بهترین زمان برای کاشت نهال انگور شاهرودی اواخر پاییز تا اواخر زمستان (از مهر ماه الی دی ماه) است. در مرحله نخست، باید گودال‏هایی به عمق حداقل 40 و حداکثر 60 سانتی متر به فاصله 2 متر نسبت به یکدیگر از سمت عقب و جلو و چپ و راست در دل خاک حفر کنید. در نظر داشته باشید که اگر فاصله گودال‏های حفر شده نسبت به یکدیگر بیش از حد مجاز باشد، بخش انبوهی از فضای زمین زراعی یا باغ شما به هدر خواهد رفت.

در مرحله بعد، باید نهال‏های خریداری شده را در گودال‏ها قرار دهید. این مرحله را باید با ظرافت و شکیبایی کامل به پایان برسانید تا بتوانید از شکستن و آسیب دیدن ریشه نهال‏ها جلوگیری نمایید. پس از آن، بایستی با استفاده از خاک مرغوب و با کیفیت حفره‏ها را پر کنید. در مرحله آخر بایستی نهال‏ها را آبیاری کنید تا ریشه آن‏ها به خوبی مرطوب شوند. برای بهبود کیفیت کار، می‏توانید نهال‏ها را پس از کاشت به یک سطح ایستاده ببندید تا تنه آن‏ها به خوبی شکل بگیرد و در برابر باد و طوفان‏های شدید مقاوم گردد. برای کاشت و پرورش نهال انگور شاهرودی می‏توانید از افراد متخصص و کاربلد نیز مشورت و راهنمایی بگیرید.

نیاز سرمایی

یکی از مهم‏ترین اقداماتی که باید پیش از پرورش نهال انگور شاهرودی به عمل آورید، توجه به نیاز سرمایی آن است. شما می‏توانید با انتخاب منطقه مناسب ، نهال انگور شاهرودی را در برابر تغییرات شدید آب و هوایی و آفات و بیماری‏های گوناگون مقاوم سازید. نیاز سرمایی نهال انگور شاهرودی، مدت 200 الی 700 ساعت با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است رشد و میزان باردهی آن به حداقل برسد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا، نقش پر رنگی را در رشد و میزان عملکرد نهال انگور شاهرودی ایفا می‏کند. از این رو، باید پیش از کاشت این نهال انگور ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را اندازه گیری کنید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، مناطقی با ارتفاع حداقل 400 و حداکثر 1300 متر بالاتر از سطح دریا برای کاشت نهال انگور شاهرودی مناسب هستند. خوب است بدانید که اگر این نهال انگور در محیطی با ارتفاع نامناسب از سطح دریا قرار گیرد، ممکن است عملکرد و میزان باردهی آن با افت شدیدی مواجه شوند.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور شاهرودی جزء ارقام مقاوم به خشکی و زودبازده محسوب می‏گردد. این نهال انگور دو الی سه سال پس از کاشت در دوره باردهی قرار خواهد گرفت. البته عواملی نظیر تغییرات دمایی، تابش نور خورشید، نوع خاک و میزان رسیدگی بر روی زمان شروع باردهی انگور شاهرودی تاثیر گذارند.

عملکرد نهال انگور شاهرودی در طول سال حدود 45 الی 50 کیلوگرم محصول است. شما می‏توانید از هر هکتار باغ خود حدود 30 تن انگور ناب شاهرودی در طول سال برداشت نمایید. البته شما می‏توانید با انجام اقداماتی نظیر کوددهی، آبیاری و هرس به موقع میزان عملکرد این نهال سردسیر را به حداکثر برسانید.

عمر مفید نهال انگور شاهرودی

طول عمر مفید نهال انگور شاهرودی حدود 60 سال است. البته عواملی نظیر آب و هوا، شرایط اقلیمی و محیطی بر روی طول عمر مفید این نهال انگور تاثیر گذارند. شما می‏توانید با توجه به نکاتی نظیر هرس، آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع طول عمر اقتصادی نهال انگور شاهرودی را تا 90 سال افزایش دهید و مدت زمان بیشتری از محصولات بی نظیر آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که زیاده روی در کوددهی نهال انگور شاهرودی، موجب کاهش طول عمر مفید آن می‏گردد.

هرس

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، هرس به موقع نقش پر رنگی را در افزایش رشد و میزان عملکرد و تناژ نهال انگور شاهرودی ایفا می‏کند. شما می‏توانید با هرس به موقع، طول عمر اقتصادی و باردهی این نهال انگور را به حداکثر برسانید و محصولات آن را به شیوه بهتری برداشت نمایید. در فرآیند هرس، بخش‏های پوسیده و خشک شده از تنه نهال جدا می‏شوند و فرصت رشد بهتر را برای اجزای تازه و جدید فراهم می‏سازند. برای هرس نهال انگور شاهرودی بهتر است از روش های دوبندی یا سه بندی به همراه ابزارهای مخصوص نظیر اره‏های دندانه ریز یا قیچی باغبانی استفاده کنید. در هنگام هرس نهال انگور شاهرودی باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن بخش‏های سالم، جلوگیری نمایید.

خاک مناسب

خاک مناسب، لازمه رشد نهال انگور شاهرودی و سایر انگورها می‏باشد. استفاده از خاک مناسب و مرغوب برای پرورش این نهال سردسیر، سبب بهبود فرآیند رشد و افزایش میزان باردهی آن می‏گردد. حال سوال اینجاست که خاک مناسب نهال انگور شاهرودی باید چه ویژگی‏هایی داشته باشد؟ خاک مناسب این نهال انگور باید حاوی مقادیر زیادی از مواد معدنی و آلی باشد. علاوه بر آن، خاک نهال انگور شاهرودی باید دانه ریز بود و دارای میزان اسیدیته 6 الی 7 باشد. خاک‏های لومی، ماسه‏ای و شنی برای رشد انگور شاهرودی گزینه‏ای بی نظیر هستند.جالب است بدانید در خاک هایی با درصد آهک بالا کاشت نهال انگور شاهرودی عملی کاملا هوشمندتنه است زیرا این نهال انگور مقاومت بسیار بالایی در برابر آهک خاک دارد.

آبیاری

اگر به دنبال راهی هستید تا بتوانید همیشه شاهد شادابی و طراوت نهال انگور شاهرودی باشید، باید آن را به موقع آبیاری کنید. آبیاری به موقع، سبب افزایش رشد و میزان عملکرد این نهال انگور می‏گردد. جالب است بدانید که آبیاری بر روی طعم و اندازه میوه‏های انگور شاهرودی تاثیر گذار می‏باشد. برای آبیاری نهال انگور شاهرودی باید 17 الی 20 روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. در نظر داشته باشید که نیاز این نهال انگور به آب به عواملی همچون دمای هوا، رطوبت، نوع خاک و بارش بستگی دارد.

کوددهی و سمپاشی

خاک برخی از مناطق، قادر به تامین مواد مغذی مورد نیاز انگور شاهرودی نیست. از این رو، این نهال انگور سردسیر نمی‏تواند در چنین خاک‏هایی رشد خوبی داشته باشد. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با استفاده از کودهای مخصوص، علاوه بر تامین مواد مغذی مورد نیاز نهال انگور، آن را نیز تقویت کنید. برای کوددهی نهال انگور شاهرودی باید از کودهای شیمایی مایع حاوی عناصر پتاسیم، منیزیم، ید، منگنز و هوموس استفاده فرمایید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید هر سه ماه یکبار کوددهی شود.

آفات و حشرات می‏توانند یک مانع بزرگ برای رشد نهال انگور شاهرودی محسوب شوند. البته شما می‏توانید با سمپاشی به موقع، از هجوم آن‏ها جلوگیری کنید. برای سمپاشی نهال انگور شاهرودی باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

از دیگر عواملی که سبب پرفروش و پرطرفدار شدن نهال انگور شاهرودی نسبت به سایر ارقام شده، مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‏های مختلف است. خوشبختانه این نهال انگور در برابر بسیاری آفات و بیماری‏ها قادر به ایستادگی و مقاومت می‏باشد. البته شما می‏توانید با رعایت برخی نکات نظیر رسیدگی مناسب و به موقع، مقاومت نهال انگور شاهرودی را به حداکثر برسانید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور شاهرودی، می‏توان به تهیه تازه خوری اشاره نمود. از گذشته‏های دور تابه امروز، برای تهیه کشمش اعلا از میوه انگور شاهرودی استفاده می‏شود. علاوه بر آن، بسیاری از افراد برای پذیرایی در میهمانی و مجالس نیز از انگور شاهرودی استفاده می‏نمایند. در برخی از شرکت‏های بزرگ نیز برای تولید آب میوه و طعم دهنده‏های مصنوعی، از میوه انگور شاهرودی استفاده می‏شود.

خرید و قیمت نهال انگور شاهرودی

اگر قصد کاشت نهال انگور شاهرودی را دارید می‏توانید با مراجعه به وبسایت رویال نهال، نهال انگور شاهرودی را با قیمت مناسب و اصالت تضمینی خرید کنید و سفارش خود را در زمان مناسب کاشت درب محل مورد نظر تحویل بگیرید. در نظر داشته باشید که تمامی نهال‏های نهالستان رویال نهال از قیمت مناسب و اصالت تضمینی به همراه شناسنامه برخوردار هستند زیرا این نهالستان دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی می باشد. خوب است بدانید که عواملی نظیر سن، اندازه، ارتفاع و نوسانات بازار بر روی قیمت نهال انگور شاهرودی و سایر ارقام تاثیر گذارند. پیشنهاد می‏شود پیش از خرید نهال انگور شاهرودی با افراد متخصص و کاربلد رویال نهال در این زمینه مشورت نمایید تا از خرید خود کمال رضایت را داشته باشید

مشخصات نهال انگور شاهرودی


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری

نوع حبه انگور: بیضی شکل

رنگ میوه: زرد متمایل به صورتی

ماندگاری در سردخانه: خیلی زیاد

نوع میوه: دیررس

برداشت میوه: اواخر پاییز و زمستان

موارد استفاده دیگر: آبمیوه ، دسر و ژله

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت