آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های خرمالو

خرید نهال خرمالو

خرید نهال خرمالو موزی

خرید نهال خرمالو موزی

خاستگاه اصلی خرمالو موزی ژاپن و چین است. این میوه بومی آسیای شرقی است و سابقه پرورش خوبی در چین و ژاپن دارد. خرمالو گونه های مختلفی دارد و 450 تا 500 گونه مختلف دارد. کلمه «خرمالو» از دو کلمه «خرما» و «آلو» ساخته شده است. یکی از انواع خرمالو خرمالو موزی است. نهال خرمالو موزی یکی از درختان پیوندی است که دارای ساقه گل نر و ماده است.نهال خرمالو موزی یکی از گونه هایی است که در مناطقی با آب و هوای معتدل و تابستان معتدل رشد می کند. اما به طور کلی این درخت مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت دارد. برگ های این نهال بیضی شکل و به طول 20 سانتی متر است، اگر می خواهید نهال شما خوب رشد کند و سودآوری زیادی داشته باشد باید شرایط محیطی مناسبی برای آن فراهم کنید.

خرمالو موزی
خرید نهال خرمالو سیبی

خرید نهال خرمالو سیبی

نهال خرمالو سیبی یکی دیگر از انواع نهال خرمالو است. درخت خرمالو سیبی حدود دو سال پس از کاشت میوه می دهد. در بیشتر موارد در مناطق گرمسیری با آب و هوای معتدل کاشته می شود. ارتفاع درخت خرمالو سیبی به 4 تا 5 متر می رسد. خرمالو سیبی نوعی خرمالو است و میوه آن آبدار نیست و زمانی که کاملا نرسیده باشد قابل خوردن است. دلیل نامگذاری خرمالو سیبی این است که مانند سیب خورده می شود. پوست گرفته و مانند یک سیب برش دهید. طعم بدی ندارد و ترد است. اگر این نوع خرمالو را به خوبی پرورش دهید، میوه های آن بسیار بزرگ و درشت می شود. رنگ میوه نارنجی است. میوه های این نوع خرمالو در اواخر تابستان می رسد و مخصوص مناطق گرمسیری است. زیرا میوه های آن تا 20 درجه مقاوم است.

خرمالو سیبی
خرید نهال خرمالو پایه کوتاه

خرید نهال خرمالو پایه کوتاه

نهال خرمالو پایه کوتاه یکی دیگر انواع ارقام خرمالو است که رقمی بسیار تجاری محسوب می شود، این نهال خرمالو برای مناطق آب و هوایی سردسیری مناسب است و تحمل گرمایی آن خیلی کم است، نوع پایه این خرمالو پایه کوتاه می باسد، نهال خرمالو پایه کوتاه از ارقام زودبازده و پربار می باشد که دارای طعم خیلی شیرین و ظاهر درختی خیلی زیبا می باشد، این نوع نهال خرمالو که خرمالو پایه کوتاه نام دارد بازار پسند است و تناژ باردهی اش بسیار بالاست، این رقم نهال جزء ارقام خاص و کمیاب محسوب می شود.

خرمالو پایه کوتاه
 خرید نهال خرمالو انبه ای

خرید نهال خرمالو انبه ای

نهال خرمالو انبه ای هم مانند ارقام دیگر خرمالو مشتریان خاص خودش را دارد، خیلی از کشاورزان هر ساله نسبت به خرید نهال خرمالو اقدام میکنند که البته این نهال خرمالو با قیمت فروش مناسب در نهالستان رویال نهال عرضه میگردد. این نهال خرمالو برای اکثر مناطق کشور قابل کاشت است، حساس نسبت به سرما بوده اما طعم این خرمالو بسیار شیرین و دارای ظاهری بسیار زیبا می باشد، این نهال خرمالو از جمله ارقام خرمالو زودبازده به شمار می آید.

خرمالو انبه ای
 خرید نهال خرمالو ایورکا

خرید نهال خرمالو ایورکا

نهال خرمالو ایورکا یکی از گونه هایی است که در آب و هوای گرم، نیمه سردسیری و نیمه گرمسیری قابل رشد است. این گونه در برابر سرما و خشکی مقاومت خوبی دارد. سرمای بهاری را به خوبی تحمل می کند. این رقم تا 30 تن در هکتار عملکرد خوبی دارد. میوه های این رقم دیررس هستند و به طور کامل در ماه آبان خواهند رسید. میوه های خرمالو ایورکا به رنگ نارنجی و بیضی شکل هستند. طعم میوه بسیار لذیذ است و طرفداران زیادی دارد درخت خرمالو ایورکا از انواع ایتالیایی است. امروزه این نوع پس از اصلاح و عرضه توسط نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی در اکثر شهرهای کشورمان کاشت می شود.

خرمالو ایورکا
 خرید نهال خرمالو ارموند

خرید نهال خرمالو ارموند

بهترین آب و هوا برای رشد این گونه؛ آب و هوا نیمه گرمسیری و رو به معتدل می باشد. به دلیل مقاومت بالا در برابر خشکسالی و کمبود آب؛ درختان نیز به آب کمتری نیاز دارند. یکی از دلایل اصلی انتخاب و خرید نهال خرمالو ارموند; دارای عملکرد خوب و عمر اقتصادی بالای درختان آن است. این رقم از سال دوم شروع به میوه دادن می کند و وقتی به بلوغ رسید می تواند بیشترین میوه را برای باغ شما به ارغوان بیاورد. میوه های آن بسیار خوشمزه و پرطرفدار است. ارتفاع این رقم خیلی زیاد نیست. بنابراین در هزینه نگهداری و مراقبت و کاشت و همچنین هزینه برداشت محصول; نهال خرمالو ارموند یکی از بهترین خرمالوهایی است که توصیه می شود قابل ذکر است این نهال اولین بار در ایتالیا تولید شده است. این رقم که از سرعت رشد بسیار بالا و منحصر به فردی برخوردار بود توسط سایر کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی کاشته می شود. بنابراین یکی از بهترین گزینه ها برای کاشت در باغ شما محسوب می شود. اگر قصد خرید نهال خرمالو ارموند یا دریافت اطلاعات در مورد قیمت نهال خرمالو ارموند را دارید؛ با ما در نهالستان رویال نهال تماس بگیرید..

خرمالو ارموند
 خرید نهال خرمالو گوجه ای ایرانی

خرید نهال خرمالو گوجه ای ایرانی

خرمالو دارای انواع مختلفی است که خرمالو گوجه ای ایرانی از جمله محبوب ترین آنهاست. نهال های خرمالو گوجه ای ایرانی یکی از پربارترین ها به شمار می آید. خرمالویی که از درخت خرمالو گوجه ای ایرانی به دست می آید بسیار خوش طعم و شبیه سیب و به رنگ قرمز است. این گیاه در آب و هوای معتدل تا خنک رشد خوبی خواهد داشت، به شرطی که نور خورشید کافی باشد. گوجه فرنگی خرمالو درشت و طعم شیرینی دارد. درخت خرمالو گوجه ای ایرانی برگریز است و همین ویژگی باعث می شود که برگ های آن در پاییز زیبا به نظر برسند. مناسب ترین خاک برای این نهال باید سبک و حاصلخیز باشد و بهتر است از خاک باغ قدیمی برای کشت آن استفاده شود. همچنین کود مورد استفاده برای نهال های خرمالو گوجه ای ایرانی باید کود کمپوست شده باشد. زیرا کود دامی تازه و پوسیده برای رشد این درخت مناسب نیست.درخت خرمالو گوجه ای ایرانی دارای برگهای بلند و تخم مرغی است که پوشیده از کرک است. یکی از مشکلات پرورش دهندگان خرمالو گوجه ای ایرانی، ریزش خرمالوهای جدید با فرا رسیدن فصل بهار است که به دلیل هجوم آفات این اتفاق نمی افتد بلکه دلیل این امر فراوانی گل های خرمالو است که اغلب در صورت مساعد بودن شرایط تبدیل به میوه می شوند و از آنجایی که درخت نمی تواند همه آنها را نگه دارد، میوه شروع به ریزش می کند. راه حل این مشکل استفاده از کودهای مناسب و مراقبت خوب از نهال است که امکان نگهداری میوه را افزایش می دهد.

خرمالو گوجه ای ایرانی
 خرید نهال خرمالو تاباتا

خرید نهال خرمالو تاباتا

نهال خرمالو تاباتا (تاباتا ژاپنی) یکی دیگر از انواع خرمالو ژاپنی است. اندازه باردهی درخت یا به قول معروف میزان بازدهی این نهال یعنی نهال خرمالو تاباتا اگر خوب آبیاری شود مهم است. پرورش دهندگان در حدود 7 تا 10 سال پس از رشد این درخت میوه پرباره این درخت خرمالو را تجربه خواهند کرد. ارتفاع درخت خرمالو تاباتا 8-12 متر است. عمر این درخت از حدود 50 تا 225 ساله براورد شده است. درخت خرمالو ژاپنی را در سال دوم کاشت باید هرس کنید. نهال های خرمالو تاباتا ژاپنی از نظر تحمل زمستان می توانند دمای حدود 10 درجه زیر صفر را تحمل کنند. تحمل گرمای تابستان این درخت در مناطق گرمسیری یا نیمه گرمسیری بیش از 12 درجه سانتیگراد است، اندازه میوه و رنگ میوه این درخت قرمز است، می گویند خرمالو تاباتا ژاپنی. 25 تن محصول در هکتار است. البته این میزان تولید در هکتار زمانی امکان پذیر است که تعداد نهال های کاشته شده در هر هکتار 500 عدد باشد.

خرمالو تاباتا

نهال خرمالو = خرید نهال خرمالو

هرآنچه که باید درمورد نهال خرمالو بدانید

آنچه که قبل از خرید نهال خرمالو باید بدانید:

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا خرمالو به این اسم ، نامگذاری شده است.

چرا که میوه خرمالو ترکیبی از میوه آلو و خرما می باشد به دلیل شباهت های ظاهری و طعم، ولی به نظر بنده اگر کلمه گوجه فرنگی را هم ترکیب می کردند عالی می شد . چرا که شباهت ظاهری هم به گوجه دارد . میوه ی خرمالو طعمی گس دارد.

ایرانی ها قرن هاست که ارادت خاصی به میوه خرمالو دارند و در خیلی از اعیاد مهم مثل شب یلدا، به عنوان نشانه ای از شادی و سرور در سفره های خود از این میوه استفاده می کنند .

در این مقاله قصد داریم به هر انچه درباره ی نهال خرمالو باید بدانید اشاره کنیم . برای افزایش اطلاعات خود درباره نهال خرمالو با رویال نهال همراه باشید .

منشا خرمالو کشور چشم بادامی ها ، که کشور چین می باشد . البته اختلاف نظر درباره ی منشا هر نهالی وجود داردچراکه هر کشوری خود را مالک نهال موردنظر می داند . ولی طبق نظریه کارشناسان معتبر منشا خرمالو چین می باشد .

از جمله ارقام معروف خرمالو می توان به خرمالو موزی ، انبه ای ، ایورکا ، ارموند، گوجه ای ایرانی ، ژاپنی تاباتا .. اشاره کرد .

خرید نهال خرمالو یا کاشت بذر خرمالو:

از جمله نهال هایی که نگهداری آن بسیار راحت می باشد ، نهال خرمالو می باشد ، در واقع با مراقبت جزئی و کاشت در مناطق مناسب با خاک و شرایط آب و هوایی مناسب بسیار میوه های با کیفیت خواهد داشت.البته بهتر است بدانید با خرید نهال خرمالو سریع تر می توانید به نتیجه مطلوب برسید.

خرید نهال خرمالو متناسب با اقلیم منطقه :

قبل از خرید نهال خرمالو بهتر است بدانید نهال خرمالو در اکثر مناطق اب و هوایی جواب میدهد . ولی بهتر است در مناطق معتدل ویا نیمه گرمسیری کاشته شود برخی ارقام زود گل خرمالو هستند که نسبت به سرما مقاومت کمی دارند و سرما باعث آسیب به آنها می شود کاشت چنین خرمالو هایی در مناطق سردسیر مناسب نیست .

عوامل موثر بر قیمت نهال خرمالو:

قبل از خرید نهال خرمالو بهتر است بدانید عوامل مختلفی از جمله سن نهال و کیفیت نهال می تواند بر قیمت نهال خرمالو تاثیرگذار باشد برای خرید نهال خرمالو با قیمت مناسب می توانید از نهالستان های معتبر و بزرگی چون رویال نهال اقدام کنید تا علاوه بر خرید نهال از پشتیبانی های پس ازفروش نیز بهره مند شوید.

طول عمر درخت خرمالو:

در شرایط مطلوب و بهترین حالت رسیدگی و ابیاری و کود مناسب و به موقع عمر مفید درخت خرمالو حدود 30 تا 35 سال برآورد می شود . بستگی به رسیدگی باغداران عزیز این رقم می تواند متغیر و درخت عمر بیشتری نیز داشته باشد .

وزن میوه خرمالو ارقام مختلف متفاوت است ولی بطور میانگین بین 100 تا 250 گرم می باشد .

خصوصیات نهال خرمالو:

نهال خرمالو همیشه سبز می باشد و دارای برگ های بسیار پهن است که خود را بخوبی روی نهال نشان می دهند ، درخت حاصل از نهال خرمالو از رشد خوبی برخوردار هست عمر طولانی آن مزیت بالقوه ان محسوب می شود و این مزیت باعث شده باغداران خرمالو سود طولانی مدت از ان بدست اورند . خرم الو زود بازده بوده و از سال سوم چهلم باردهی اقتصادی ان شروع می شود .

میوه خرمالو رنگی نارنجی دارد و در اغلب مناطق کشور کشور می شود .

کاشت نهال خرمالو :

یکی از مهم ترین مسائل ذز کاشت نهال خرمالو توجه به نورگیر بودن منطزقه کاشت می باشد چرا که نهال خرمالو برای رشد و محصول دهی بهتر نیاز به تابش مستقیم آفتاب دارد نهال خرمالو هم نیاز گرمایی و هم نیاز سرمایی دارد . به تسریح عملکرد و میزان تناژدهی بالا بهتر است خرمالو در مناطق نیمه گرمسیر کاشته شود .

زمینی که در نهال خرمالو در آن کاشته میشود باید از زهکشی ماسبی برخوردار باشد .

حاصلخیزی زمین خیلی مهم است در حالت کلی استاندارهای یک زمین زراعی خوب از هر لحاظ را دارا باشد . در صورت سنگلاخی یا رسی بودن خاک حتما اصلاح خاک صورت گیرد . خاک مناسب کاشت نهال خرمالو خاک لومی شنی می باشد . در خاک هایی که بافت سبکی دارند بسیار عملکرد خوبی دارد .

برای رشد بهتر نهال خرمالو حفر گودال با شرایط استاندارد مسئله ای حائز اهمیت می باشد . عمق و قطر چاله 70 در 80 مناسب است رشد ریشه نهال خرمالو زیاد است بنابراین چاله باید در شرایطی باشد که ریشه رشد مناسبی داشته و فقط کافی برای عرض اندام داشته باشند .

زمان کشت نیز اهمیت خاص خود را دارد و در صورت رعایت نکردن فصل مناسب کاشت انتظار محصول دهی نداشته باشید . بهترین زمان کاشت نهال خرمالو اواسط و اواخر اسقند می باشد . اقدام با کاشت در خارج از فصل کاشت برای رشد عملکرد نهال مطلوب نیست.

برخی از باغداران تازه کار و ناشی سال اول کش نهال شروع به استفاده از کود برای تقویت نهال می کنند که نهال دچار سوختگی شده و لز بین می رود . بهترین زمان تقویت نهال با کود سال دوم کشت می باشد .

فاصله کاشت نهال خرمالو:

هرنهالی بخصوص نهال خرمالو باید با فاصله استناندارد تعیین شده توسط مهندسان کشاورزی فعال این عرصه کاشته شود . چرا که رعایت فاصله مناسب کاشت باعث بردهی بهتر درخت حاصل و رسیدن نور فراوان به شاخ و برگ درخت و تهویه مناسب می شود با رسیدن نور کافیبزگ ها عمل فتوسنتز را بهتر انجام می دهند و رشد نهال تسریح می یابد .همچنین حرکت ماشین های کشاورزی آسان تر صورت میگیرد با رعایت فاصله مناسب کاشت ریشه های نهال باهم به رقابت نمی پردازند و مواد مغذی مورد نیاز همه ریشه ها فراهم می شود .

بهترین زمان کاشت نهال خرمالو:

همانطور که قبلا توضیح دادیم نهال را باید در زمان درست در مکان درستی بکارید رعایت نکردن این عوامل زحمات شما را به هدر می دهد . فصل مناسب برای کاشت نهال خرمالو اواخر فصل زمستان است. ما میتوانید نهال خرمالو را 15 اسفند به خاک بسپارید نتیجه مطلوب رشد میوه دهی آن را شاهد باشید چرا که در این تایم درست قبل از زمان بیدار شدن نهال ورشد جوانه ها می باشد .

با توجه به اینکه نهال مناسب مناطق نیمه گرمسیر و معتدل است باغدارانی که نهال را در مناطق سردسیر می کارند نهال خرمالو را در فواصل بین سایر درختان می کارند تا از نهال خرمالو در برابر سرما جلوگیری به عمل اورند.

بطور کلی فصل مناسب کاشت به دو دسته تقسیم می شود 1) اواخر پاییز 2) اواخر زمستان

هر دو فصل برای کاشت نهال زمان طلای به حساب می ایند ولی مناطقی که سرما زمستانه زودتر شروع می شود در فصل پاییز امکان کاشت نهال را ندارد در اسفندماه اقدام به کاشت می نمایند و مناطقی که معتدل و نیمه گرمسیر می باشند در فصل پاییز(برج9) نیز می تواند به کاشت نهال بپردازید.

خاک مناسب نهال خرمالو:

نکته: ph مناسب خاک برای کاشت نهال خرمالو 6/5 تا 7/5 می باشد .

خرمالو میانه خوبی باخاک های شور ندارد . رطوبت خاکی که نهال خرمالو در ان کاشته می شود با متناسب ، و خاک توانایی نگهداری اب را داشته باشد .

شما را به تماشای ویدیویی از خرمالو دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های خرمالو روی (عکس نهال خرمالو) کلیک کنید


نحوه ابیاری مناسب نهال خرمالو:

ابیاری اصولی نهال خرمالو از ارکان رشد ان به حساب می اید و درمیزان رشد و باردهی نهال خرمالو تاثیر سزایی درد ابیاری بیش از غرق آبی باعث غرق شدن اب در خاک می شود و باعث می شود فرایند رسیدن اکسیژن به ریشه متوقف شود و ریشه دچار خفگی و پوسیدگی می شود .

در مقابل ابیاری ناکافی و مامنظم نیز باعث آسیب جبران ناپذیر به نهال می شود بطوری که نهال به کلی خشک میشود .

ایجاد تنش در ابیاری ، یعنی افراط و تفریط ابیاری زیاد و کم و نامنظم نهال را فلج کرده و دچار تنش می کند .

لذا برای داشتن نهالی سالم، با رشد مناسب و عملکرد بهتر باید برنامه ابیاری را بطور منظم و کاملا اگاهانه پیش ببرید .

از جمله نهال هایی که در فصل سرما نیز ابیاری نیز ابیاری شوند (البته در مناطقی که بارندگی کم است)

نهال خرمالو می باشد درصورتی که فصل پاییز و زمستان بارندگی کم باشد بهتر است هر 15 روز یکبار ابیاری شود و در فصل تابستان و بهار نیز هر 7 روز حدود 50 لیترآب مناسب است .

دقت فرمایید با توجه به اقلیم محل کاشت نهال خرمالو نیاز نهال سیستم و ابیاری و میزان ابیاری را تنظیم کنید .

بهترین روش ابیاری ، ابیای قطره ای می باشد که هم باعث صرفه جویی در اب می شود هم میزان ابیاری قابل کنترل است ، روش ابیاری سنتی و بارانی برای درختان تا حدودی ضرر رسان است.

مقاومت نهال خرمالو در برابر آفات و بیماری ها:

از جمله مهمترین بیماری های نهال خرمالو ، مورچه ، مگس سفید ، تریپس و شپشک می باشد.

تریپس ها معمولا به جوانه های جوان و برگ های جوان حمله می کنند و خساراتی را وارد میکنند نهال هایی که در شرایط گلخانه ای رشد می کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به تریپس قرار دارند.

تریپس آفت خطرناکی که شیره ی گیاهی برگ ها را می مکد و برگ را به کل نابود می کند .

طبیعت این آفت به گونه ای است که معمولا بافت های جوان را مورد حمله قرار می دهد . این آفت به قسمت پشتی برگ چسبیده و از ان تغذیه می نماید .

برای مبارزه با تریپس نهال خرمالو می توانید از کارت ابی استفاده کنید کارت ابی باعث کاهش جمعیت این افت می شود دیگر روش مبارزه استفاده از صابون باغبانی می باشد و درنهایت مبارزه شیمیایی با استفاده از افت کش استامی پراید و یا دیازینون از دیگر افت های نهال خرمالو می توانیم ه مگس سفید اشاره کنیم .

عامل انتشار این افت بادی می باشد که از طریق جریان باد منتقل شده و به روی برگ ها می نشیند و ایجاد آلودگی می کند راه مبارزه با مگس سفید استفاده از روغن و یا حشره کش می باشد .

کود دهی نهال خرمالو :

کمک مناسب برای رشد نهال و افزایش باردهی و کمیت و کیفیت محصول استفاده از برنامه کودهی مناسب است کتخصصان استفاده از کود حیوانی پوسیده را توصیه می کنند در ادامه به برنامه کودی مناسب برای خرمالو اشاره خواهیم کرد .

همانطور که قبلا اشاره کردیم سال اولی که نهال خرمالو کاشته می شود نیاز به کود ندارد ، و کودهی اصولی باید از سال دوم کاشت شروع شود .

فصل پاییز مناسبترین زمان برای استفاده از کود حیوانی پوسیده است .

با توجه به کمبود خاک و یا نهال می توانید از کودهای شیمیایی هیومیک اسید و NPK استفاده کنید .

کود هیومیک اسید باعث می شود که ریشه جذب مواد مغذی را بهتر انجام دهد کود NPK کمبود عناصر نیتروژن ، پتاسیم و فسفررا جبران کرده و باعث رشد بهتر ریشه تنه و شاخه و برگ درخت شده و باعث افزایش ثمر دهی درخت می شود .

توجه فرمایید هر نهال برنامه کودهی محصوص خود را دارد و قبل از کودهی و اطلاع از دوز معرفی بهتر است با متخصصان این کار مشورت نمایید . چرا که استفاده از دوز بالای کودها باعث می شود نهال دچار سوخنگ شود.

نکته دیگر درباره کودهی نهال این است برای نتیجه گیری از فرایند کودهی باید تداوم کودهی را حفظ کنید .

هرس نهال خرمالو :

نهال خرمالو نیز مانند سایر نهال ها به هرس به موقع و اصولی نیاز دارد . یعنی شاخه ها شکسته یا دچار اسیب دیدگی می شوند که باغداران با حذف این شاخه ها به رشد بهتر نهال کمک میکند.

دقت نمایید هرس فرم دهی وقتی سربرداری نهال خرمالو از سال دوم شروع وتا 2و3 سال ادامه می یابد .

توجه فرمایید شاخه های جوان و و یکگ و دو ساله نهال خرمالو میوه می دهند بنابراین اگر در هرس این شاخه دقت نشود و هرس توسط فردی بلدکار وماهر انجام نشود شاهد کم محصولی درخت خرمالو خواهید بود .

گرده افشان درخت خرمالو :

نهال خرمالو به دو روش تولید میوه میکند . 1) گرده افشانی 2) بکرزایی

ولی به گفته محققان میوه ای که از طریق بکرزایی تولید می شود باعث ریزش غیر معمول میوه می شود . ولی عملکرد درخت در تولید میوه از روش گرده افشانی بهتر است و موجب افزایش محصول شده و ریزش میوه ها کمتر می شود .

گرده افشانی خرمالو از طریق زنبور عسل صورت می گیرد هنگام احداث باغ خرمالو معمولا 2 یا 3 کندو در باغ نصب می کنند تا عملکرد محصول دهی بهبود یابد . توجه داشته باشید میوه حاصل از بکرزایی پوستی روشن تر و مزه گس تر از میوه حاصل از گرده افشانی دارد .

نکته : نهال خرمالو به 200 تا 400 ساعت سرما برای عملکرد بهتر نیاز دارد .

عملکرد گونه های مختلف نهال خرمالو در هکتار بین گونه های مختلف متفاوت است ولی بطور میانگین با کاشت حدود 600 نهال خرمالو درهکنار حدود 25 تن در هکتار می باشد .

در شرایط عالی رسیدگی این میزان بیشتر نیز می تواند باشد کلا باردهی نهال خرمالو بستگی به رسیدگی باغدار دارد .

علاوه بر شرایط رسیدگی ، باردهی و حتی زمان باردهی ژنتیک نهال خرمالو بستگی دارد بنابراین شما می توانید نهال اصلاح شده و پربار و زود بازده مناس با اقلیم منطقه خود را از بزرگترین شرکت تولید و اصلاح نهال رویال نهال خریداری کرده و آینده باغ و نهال خود را تضمین کنید .

فواید میوه خرمالو:

خواص خرمالو برای سرما خوردگی :

میوه خرمالو دارای خاصیت ضد ویروسی می باشد کهاز سرما خوردگی جلوگیری می کند.

میوه های رنگی مثل خرمالو دارایز مقادیر بالای آنتی اکسیدان هستند که با دفع رادیکال های آزاد از رشد سلول های سرطانی در نقاط مختلف بدن جلوگیری می کنند .

همانطور که ذکر شد میوه خرمالو دارای خواص صد ویروسی می باشد که برای درمان و حتی پیشگیریاز ابتلا به کرونا بسیار مفید است .

درصد چربی و پروتئین میوه خرمالو کم می باشد ولی درصد ویتامین و مود معدنی ان قابل توجه است میوه خرمالو سرشار از ویتامین های A,B,C می باشد .

میوه خرمالو فشار خون را تنظیم میکند و کلسترول خون را کاهش می دهد . با داشتن ویتامین های C,A وقتی کلسیم و منزیم و پتاسیم باعث بهبود قدرت بینایی می شود سیستم ایمنی بدن را افزایش میدهد .

باعث تقویت معده می شود ، خرمالو اشتها اور خوبی محسوب می شود و کم خونی را کامل رفع می کند . دارای طبعی گرم می باشد ، باعث رفع سنگ کلیه و مثانه می شود از جمله فواید خرمالو برای بدن را به اختصار بیان می کنیم .

انرژی زای طبیعی ، موجب درمان و پیشگیری از سرطان ، سلامت پوست ، با دارا بودن کلسیم موجب تقویت استخوان و از بیماری هاتی پوکی استخوان جلوگیری می کند .

با توجه به ویژگی هایی که برای میوه خرمالو بین شد احداث باغ خرمالو علاوه بر سوده بودن خدمت به بشریت است .

خرید نهال خرمالو:

برای خرید نهال خرمالو و استفاده از اطلاعات کارشناسان مجموعه رویال می توانید با شرکت رویال در ارتباط باشید . با تشکر از حسن توجه شما

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت