آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور یاقوتی

خرید نهال انگور یاقوتی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور یاقوتی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور یاقوتی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور یاقوتی به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور یاقوتی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور یاقوتی ، کاشت نهال انگور یاقوتی ، هرس درخت انگور یاقوتی ، نحوه آبیاری انگور یاقوتی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور یاقوتی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور یاقوتی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور یاقوتی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور یاقوتی
  •     
  • مشخصات نهال انگور یاقوتی

معرفی نهال انگور یاقوتی


مشخصات و خصوصیات نهال انگور یاقوتی

همانطور که می‏دانید، انگور از پر طرفدارترین و برترین انواع میوه‏ها در جهان محسوب می شود و از خواص بسیار زیادی برخوردار است. این میوه خوشمزه و پر خواص، حاصل دست رنج کشاورزان و باغداران است. از پر طرفدارترین و برترین انواع نهال‏های انگور پرفروش و پر طرفدار در کشور، می‏توان به نهال انگور یاقوتی اشاره نمود. این نهال زودرس، قادر به رشد در اکثر نقاط جهان بخصوص مناطق گرمسیر می‏باشد و از زودرس ترین ارقام انگور به حساب می آید به طوری که محصول حاصل از نهال انگور یاقوتی در مناطق گرمسیر در اوایل تابستان برداشت می شود.

پیش از آن که بخواهید برای کاشت و پرورش نهال انگور گرمسیری اقدامات لازم را به عمل آورید، بایستی اطلاعات دقیقی راجع به مشخصات و خصوصیات نهال انگور یاقوتی داشته باشید. نهال انگور یاقوتی، برای اولین بار در کشور ایران توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. جالب است بدانید که بیشترین درختان انگور یاقوتی، در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند. اما خوشبختانه این نهال قادر به رشد در هر نوع آب و هوایی می‏باشد. از این رو، امروزه این نهال به سایر کشورهای جهان صادر می‏شود.

خوشه‏های انگور یاقوتی، بسیار بزرگ و متراکم هستند. میوه‏های این نهال، دارای حبه های کوچک و هسته‏ای بسیار ریز و گوشته‏ای ترد و پوسته‏ای بسیار نازک به رنگ بنفش پر رنگ (یاقوتی) می‏باشند. در نظر داشته باشید که هرچقدر شرایط رشد نهال انگور یاقوتی بهتر باشد، میزان باردهی آن به همان مقدار افزایش می‏یابد. علاوه بر آن، شما می‏توانید با فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب نهال انگور یاقوتی، میزان کیفیت محصولات آن را بالا ببرید. ناگفته نماند که وزن هر خوشه انگور یاقوتی ما بین 100 الی 350 گرم می‏باشد. فراموش نکنید که شرایط آب و هوایی و اقلیمی نقش پر رنگی را در میزان عملکرد این نهال ایفا می‏کنند.

نهال انگور یاقوتی، دارای تنه‏ای به رنگ قهوه‏ای روشن است. علاوه بر آن، این نهال از شاخه‏های نازک و نوک صاف به همراه برگ‏های پهن به رنگ سبز روشن و آوندهای برجسته برخوردار می‏باشد. ناگفته نماند که نهال انگور یاقوتی رشد بسیار سریعی دارد؛ از این رو، شما می‏توانید با فراهم سازی شرایط رشد مطلوب این نهال انگور زودرس، در کمترین زمان شاهد رشد و افزایش میزان باردهی عالی آن باشید. البته پیش از انجام هر اقدامی، بایستی با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

کاشت نهال انگور یاقوتی

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، برای آن که بتوانید نهال انگور یاقوتی را به بهترین شکل ممکن بکارید، بایستی به پارامترهایی توجه بسزایی داشته باشید. در نظر داشته باشید که مناطقی با دمای حداقل منفی 5 و حداکثر 48 درجه سانتیگراد با بارش مناسب و مطلوب با ارتفاع حداقل 300 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت این نهال انگور به شمار می‏آیند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای کاشت نهال یاقوتی،اوایل فصل زمستان تا اوایل فصل بهار است.

برای کاشت نهال انگور یاقوتی، ابتدا بایستی اقدام به تهیه این نهال انگورزودرس نمایید. برای خرید نهال انگور یاقوتی با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی، پیشنهاد می‏شود به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. شما با مراجعه به وبسایت رویال نهال، می‏توانید با کارشناسان و متخصصان مشورت کنید و نهال انگور یاقوتی را به بهترین شکل ممکن بکارید و پرورش دهید. پس از خرید نهال انگور یاقوتی، بایستی گودال‏هایی به عمق 80 الی 120 سانتی متر در خاک به فاصله 3*2 سانتی متر نسبت به یکدیگر حفر کنید. بهتر است بدانید که اگر فاصله گودال‏ها نسبت به یکدیگر کمتر از حد مجاز باشد، ممکن است شاخه‏های نهال‏ها پس از کاشت با یکدیگر برخورد کنند و دچار شکستگی شوند.

پس از حفر گودال، باید نهال انگور سردسیر یاقوتی را به آرامی درون آن قرار دهید و سپس گودال را با خاک نرم پر کنید. پس از پر کردن گودال، باید با استفاده از یک بیلچه بر روی خاک اطراف نهال ضربه بزنید. این امر سبب متراکم شدن خاک اطراف نهال و در نتیجه سفت شدن آن می‏گردد. پس از کاشت نهال انگور یاقوتی، بایستی آن را با دقت آبیاری کنید تا ریشه‏ها به خوبی مرطوب شوند. فراموش نکنید که هر چقدر ریشه‏های این نهال انگور مرطوب‏تر باشند، میزان رشد آن نیز به همان مقدار افزایش می‏یابد. لازم به ذکر است که اگر در کاشت نهال انگور یاقوتی تجربه و دانش چندانی ندارید، بایستی حتما از افراد با سابقه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نیاز سرمایی نهال انگور یاقوتی

پیش از آن که بخواهید اقداماتی را جهت پرورش نهال انگور یاقوتی به عمل آورید، بایستی منطقه ای را برای کاشت در نظر بگیرید که نیاز سرمایی جوانه های آن برطرف شود و از انجایی که نهال انگور یاقوتی مختص مناطق گرمسیر می باشد نیاز سرمایی چندان بالایی ندارد اما برای برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور یاقوتی، بایستی آن را در محیطی با دمای منفی 7 درجه به مدت 100 الی 350 کشت کنید. فراموش نکنید که اگر نیاز سرمایی این نهال زودرس به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان باردهی آن کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت و پرورش نهال انگور یاقوتی، باید توجه بسزایی به ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا داشته باشید. هرچقدر که ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا بیشتر باشد، میزان تابش نور خورشید به نهال بیشتر می‏شود و بلعکس. طبق نظر کارشناسان و متخصصان، این نهال انگور گرمسیری باید در زمین زراعی با ارتفاع 300تا1200 متری از سطح دریا کاشته شود. در نظر داشته باشید که اگر به ارتفاع زمین زراعی خود پیش از کاشت نهال انگور یاقوتی توجه نکنید، ممکن است میزان تناژ و عملکرد این نهال انگور کاهش یابد. برای اندازه گیری ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا، می‏توانید از کارشناسان و متخصصان با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

شروع باردهی و عملکرد نهال انگور یاقوتی

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پر فروش شدن نهال انگور یاقوتی شده، میزان باردهی و عملکرد بسیار عالی آن است. این نهال، دوسال پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. البته در نظر داشته باشید که شرایط اقلیمی نقش بسزایی را بر روی شروع باردهی این نهال ایفا می‏کنند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، هر چقدر که آب و هوای محیط نهال انگور یاقوتی گرم‏تر باشد، زمان شروع باردهی آن کمتر می‏شود.

هر اصله نهال انگور یاقوتی قادر به تولید محصول تا 70 کیلوگرم در سال است. علاوه بر آن، میزان تناژ و عملکرد نهال انگور یاقوتی در هر هکتار 40 تن می‏باشد. لازم به ذکر است که شما می توانید با توجه به عوامل خاصی نظیر کوددهی، نوع خاک، آبیاری و سمپاشی میزان باردهی و عملکرد نهال انگور یاقوتی را افزایش دهید.

عمر مفید نهال انگور یاقوتی

از دیگر عواملی که سبب پر فروش شدن نهال انگور یاقوتی شده، می‏توان به طول عمر اقتصادی آن اشاره نمود. طول عمر اقتصادی این نهال بین 60 الی 75 سال است. به بیانی دیگر، شما می‏توانید به مدت 60 الی 70 سال از تمامی مزایای نهال انگور یاقوتی بهره‏مند شوید. در نظر داشته باشید که شما می‏توانید با فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب، میزان عملکرد و طول عمر مفید این نهال انگور زودرس را افزایش دهید و مدت زمان بیشتری از محصولات آن استفاده نمایید.

هرس نهال انگور یاقوتی

از مهم‏ترین فعالیت‏های تاکستان داری، می‏توان به هرس تاک انگور اشاره نمود. هرس، به معنای جداسازی اجزای پوسیده و از بین رفته نهال است. در این فرآیند، کشاورزان و باغداران با استفاده از ابزارهای مخصوص و تیز همچون داس و تبر، شاخه و برگ‏های پوسیده نهال را جدا می‏نمایند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور یاقوتی باید هر شش ماه یک بار هرس شود. البته اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های پوسیده از تنه این نهال آویزان شده‏اند، بایستی سریعا برای هرس نهال انگور یاقوتی اقدام نمایید. بهتر است بدانید که برای هرس این نهال انگور گرمسیری، بایستی از روش های دوبندی یا سه بندی استفاده نمایید.هرس سنگین تاک انگور یاقوتی سبب افزایش کیفیت محصول تولید شده خواهد داشت.

خاک مناسب نهال انگور یاقوتی

خاک، مهم‏ترین عنصر تاک داری و باغداری است و از اهمیت بسزایی در رشد نهال ها و درختان برخوردار است. برای آن که بتوانید شاهد باردهی عالی نهال انگور یاقوتی زودرس باشید، بایستی از خاک مرغوب و مناسب برای رشد آن استفاده نمایید. خاک های لومی، ماسه‏ای، لومی و آهکی گزینه‏ای عالی برای رشد عالی نهال انگور یاقوتی هستند. در نظر داشته باشید که میزان پی اچ خاک این نهال زودرس باید بین 6 الی 7 باشد. ناگفته نماند که شما می‏توانید برای تهیه خاک مناسب نهال انگور یاقوتی، مقداری خاک برگ را به همراه خاک لومی یا آهکی به همراه کود ازته مخلوط کنید. بهتر است بدانید نهال انگور یاقوتی قادر به رشد در خاک های نیمه شور نیز می باشد.

آبیاری نهال انگور یاقوتی

برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد رشد نهال انگور یاقوتی باشید، بایستی یک برنامه آبیاری دقیق برای آن تهیه کنید. آبیاری به موقع این نوع نهال انگور زودرس، سبب افزایش میزان رشد، میزان عملکرد و میزان باردهی آن می‏گردد. برای آبیاری نهال انگور یاقوتی، باید هر 15 روز یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته در نظر داشته باشید که در فصل تابستان، بایستی میزان آبیاری این نهال را افزایش دهید. برای آبیاری نهال انگور یاقوتی، می‏توانید از سیستم های آبیاری قطره‏ای استفاده نمایید.

سمپاشی

آفات و حشرات، می‏توانند موجبات از بین رفتن نهال انگور یاقوتی را فراهم سازند. آفات از منابع غذایی نهال تغذیه می‏کنند و این امر موجب تضعیف شدن عملکرد آن می‏شود. اما نیازی نیست نگران باشید؛ در چنین شرایطی شما می توانید با استفاده از ترفند سمپاشی این مشکل را برطرف نمایید. برای سمپاشی نهال انگور یاقوتی، باید ابتدای فصل بهار و ابتدای فصل پاییز اقدامات لازم را به عمل آورید. اگر مشاهده نمودید که بر روی برگ‏های نهال انگور یاقوتی آفت‏های سفید قرار دارند، باید از روغن‏های امولوسیون کننده برای از بین بردن آن‏ها استفاده نمایید.

کوددهی نهال انگور یاقوتی

خاک برخی از مناطق برای کشت و پرورش نهال انگور یاقوتی مناسب نیستند چرا که دارای مواد مغذی و معدنی مناسبی نمی‏باشند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ در چنین شرایطی شما می‏توانید با کوددهی نهال انگور یاقوتی، این مشکل را برطرف نمایید. البته در این مواقع، پیشنهاد می‏شود بجای استفاده از کودهای طبیعی از کودهای شیمایی مرغوب حاوی عناصر ید، پتاسیم، منیزیم، منگنز،روی و آهن استفاده نمایید. ناگفته نماند که برای کوددهی این نهال انگور گرمسیری، باید ابتدای هر فصل اقدام کنید.

مقاومت در برابر آفات و بیماری‏ها

خوشبختانه نهال انگور یاقوتی، از مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. البته برخی از بیماری‏ها و آفات، می‏توانند مسیر از بین رفتن این نهال را هموار سازند. از این رو، برای آن که با چنین مشکلی مواجه نشوید بایستی از ترفندهای سمپاشی، کوددهی و آبیاری به موقع استفاده نمایید.

موارد مصرف

از گذشته‏های دور تا به امروز افراد از میوه انگور یاقوتی محصولات و فرآورده‏هایی همچون آبغوره وآب میوه تولید می‏نمایند. علاوه بر آن، بسیاری از افراد انگور یاقوتی را به صورت تازه میل می‏کنند تا بتوانند از تمامی خواص ویژه آن بهره‏مند شوند.

خرید و قیمت نهال انگور یاقوتی

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور یاقوتی از مزایای فراوانی برخوردار است. اگر قصد احداث باغ انگور در مناطق گرمسیری را دارید می توانید برای استعلام قیمت و خرید نهال انگور یاقوتی با قیمتی مناسب و کیفیتی بی نظیر، پیشنهاد می‏شود به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. شما با مراجعه به نهالستان رویال نهال (حضوری یا آنلاین) می‏توانید نهال مورد نظر خود را با بهترین قیمت و اصالت تضمینی تهیه کنید و خریدی سودمندانه و مطمئنی را تجربه نمایید.

مشخصات نهال انگور یاقوتی


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 40 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اواسط مردادماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت