آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور تبرزه

خرید نهال انگور تبرزه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور تبرزه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور تبرزه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور تبرزه به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور تبرزه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور تبرزه، کاشت نهال انگور تبرزه، هرس درخت انگور تبرزه، نحوه آبیاری انگور تبرزه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور تبرزه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور تبرزه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور تبرزه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور تبرزه
  •     
  • مشخصات نهال انگور تبرزه

معرفی نهال انگور تبرزه


مشخصات و خصوصیات نهال انگور تبرزه

میوه انگور، یکی از بهترین و پر خواص‏ترین انواع میوه‏ها در جهان به شمار می‏آید که با نام میوه بهشتی نیز شناخته می‏شود. البته این میوه خوشمزه و پر طرفدار، حاصل رشد نهال‏های با اصالت و مرغوب است. از برترین ارقام انگور در کشور می‏توان به نهال انگور تبرزه اشاره نمود.

نهال انگور تبزره برای اولین بار در کشور ایران و در استان آذربایجان غربی توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. البته شما می‏توانید این نهال انگور دیررس را در تمامی نقاط سردسیر و معتدل کشور پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. لازم به ذکر است که شرایط اقلیمی و محیطی، تاثیر بسزایی را بر روی رشد و میزان عملکرد این نهال انگور ایفا می‏کنند. از این رو، باید پیش از کاشت و پرورش نهال انگور تبرزه اقداماتی را جهت سنجش و بررسی دقیق شرایط اقلیمی محیط خود به عمل آورید و با متخصصان با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

یکی از مهم‏ترین خصوصیاتی که نهال انگور تبرزه را با سایر ارقام انگور متمایز نموده، شکل و ظاهر میوه‏های آن است. میوه‏هایی که توسط این نهال انگور دیررس تولید می‏شوند، دارای پوسته‏ای نازک به رنگ سبز روشن به همراه گوشته‏ای آبدار و بسیار لذیذ به همراه هسته هایی نسبتا درشت هستند. جالب است بدانید که وزن میوه این نهال انگور نیز بسیار بالا است؛ هر حبه انگور تبرزه دارای وزنی معادل 10 الی 15 گرم می‏باشد. علاوه بر آن، هر خوشه انگور تبرزه حدود 300 الی 650 گرم جرم خالص دارد. خوب است بدانید که نوع خاک و میزان کوددهی بر روی وزن و اندازه میوه‏های نهال انگور تبرزه تاثیر گذارند.

نهال انگور تبرزه نسبت به سایر ارقام انگور، دارای ظاهری منحصر به فرد و خاص است. این نهال انگور از تنه‏ای قطور به رنگ قهوه‏ای روشن به همراه شاخه‏هایی نسبتا ضخیم اما ترد و شکننده برخوردار می‏باشد. ارتفاع این نهال سردسیر گاه به بیش از 6 متر می‏رسد. لازم به ذکر است که تنه نهال انگور تبرزه به صورت پیچه‏ای یا رونده رشد می‏کند. به همین دلیل، باید پیش از کاشت این نهال انگور در اطراف باغ خود چندین داربست نصب نمایید. فراموش نکنید که برترین نهال انگور سردسیر یعنی تبرزه، از برگ‏هایی نسبتا پهن به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته برخوردار است.

کاشت نهال انگور تبرزه

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، برای کاشت نهال انگور تبرزه باید به شرایط اقلیمی محیط خود توجه بسزایی داشته باشید. مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 15 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد با ارتفاع حداقل 700 متر بالاتر از سطح دریا با آب و هوای کوهستانی و بارش مطلوب، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور تبرزه به شمار می‏آیند. لازم به ذکر است که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور تبرزه، اواخر اسفند ماه الی اواسط فروردین ماه می‏باشد.

در ابتدا بایستی برای کاشت نهال انگور تبرزه، مقداری خاک مرغوب تهیه کنید. در مرحله بعد، باید گودال‏هایی به عمق 50 الی 60 سانتی متر با توجه به ارتفاع نهال حفر نمایید. در نظر داشته باشید که گودال‏ها باید حداقل 2 متر فاصله نسبت به یکدیگر داشته باشند. پس از حفر گودال‏ها، بایستی سنگ ریزه های درون آن‏ها را جمع آوری کنید و نهال‏ها را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید. در این مرحله اگر ریشه نهال‏ها دچار آسیب و شکستگی شوند، ممکن است تمامی زحمات شما به هدر برود.

در مرحله بعد باید با استفاده از خاک مناسب و مرغوب از پیش تهیه شده، گودال را پر کنید. لازم به ذکر است که پر کردن گودال با خاک نامناسب، موجب کاهش رشد و میزان باردهی نهال انگور در آینده می‏گردد. در مرحله آخر، باید نهال‏های کاشته شده را مقداری آبیاری کنید تا ریشه آن‏ها به خوبی مرطوب شود. لازم به ذکر است که پس از کاشت نهال انگور تبرزه باید اصول و نکات خاصی نظیر نیاز سرمایی، ارتفاع از سطح دریا، هرس، کوددهی و سمپاشی را رعایت کنید تا بتوانید میزان تناژ این نهال سردسیر را به حداکثر برسانید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. اگر برای اولین بار قصد کاشت این نهال انگور دیررس را دارید، بهتر است با باغداران با تجربه و کاربلد در این زمینه مشورت نمایید و از دانش آن‏ها استفاده کنید.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت و پرورش نهال انگور تبرزه، باید توجه ویژه‏ای به ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا داشته باشید. حال سوال اینجاست که ارتفاع چه تاثیری بر روی رشد نهال انگور تبرزه دارد؟ هرچقدر که این نهال انگور در ارتفاع بالاتری از سطح دریا قرار گیرد، میزان تابش نور خورشید به آن کمتر می‏شود و در نتیجه دمای محیط کاهش می‏یابد و بلعکس. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید در زمین زراعی با ارتفاع حداقل 600 و حداکثر 2200 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود.

شروع باردهی و عملکرد

پیش از آن که به شرح زمان شروع باردهی نهال انگور تبرزه بپردازیم، بهتر است بدانیم که عوامل گوناگونی نظیر تغییرات آب و هوا، ارتفاع از سطح دریا، نوع خاک، میزان کوددهی و دمای هوا بر روی زمان شروع باردهی این نهال انگور تاثیر گذارند. نهال انگور تبرزه دوسال پس از کاشت شروع به باردهی می کند لازم به ذکر است که باید از انجام اقداماتی جهت کاهش زمان شروع باردهی این نهال انگور، به طور کامل خودداری شود.

خوشبختانه نهال انگور تبرزه از میزان عملکرد بسیار خوبی برخوردار است. هر اصله نهال انگور تبرزه، قادر به تولید 70 الی 85 کیلوگرم محصول مرغوب در طول سال می‏باشد. به همین دلیل، شما می‏توانید در طول سال حدود 40 الی 50تن انگور ناب تبرزه از هر هکتار باغ خود برداشت کنید و لذت ببرید.

عمر مفید نهال انگور تبرزه

همانطور که در بخش‏های قبل گفته شد عوامل مختلفی نظیر نوع خاک، سمپاشی، کوددهی، آبیاری و هرس بر روی عمر مفید نهال انگور تبرزه تاثیر گذارند. اما به طور معمول طول عمر مفید و اقتصادی این نهال انگور کوهستانی، حدود 70 الی 90 سال است. در نظر داشته باشید که شما می‏توانید با فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب، عمر مفید و میزان باردهی این نهال سردسیر را تا 15 سال افزایش دهید و مدت زمان طولانی‏تری از محصولات بی نظیر آن استفاده کنید.

هرس

یکی از راه‏های افزایش میزان عملکرد و تناژ و حتی عمر مفید نهال انگور تبرزه، هرس به موقع است. در برخی از مواقع، شاخه و برگ‏های خشکیده جلوی تابش نور خورشید به سایر نقاط پایین دست نهال را می‏گیرند. این امر موجب کاهش میزان فتوسنتز نهال انگور و در نتیجه کاهش رشد و باردهی آن می‏گردد. از این رو برای آن که با چنین مشکلی مواجه نشوید، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را برای هرس نهال انگور تبرزه به عمل آورید. لازم به ذکر است که بهترین زمان هرس انگور تبرزه اوایل فصل بهار می باشد هرس باردهی انگور تبرزه بهتر است دوبندی انجام شود.

خاک مناسب

برای آن که بتوانید نهال انگور تبرزه را به بهترین شکل پرورش دهید و میزان عملکرد و تناژ آن را به حداکثر برسانید، باید برای کاشت آن از خاک مناسب استفاده کنید. خوشبختانه این نهال انگور قادر به رشد در هر نوع خاکی اعم از خاک های نیمه شور و آهکی است. البته خاک‏های دانه ریز حاوی عناصر معدنی و آلی نظیر هوموس، هیومیک اسید، پتاسیم، منیزیم، منگنز، سدیم و منگنز بهترین گزینه برای رشد عالی این نهال انگور دیررس به حساب می‏آیند.

آبیاری

آبیاری به موقع، موجب رشد بهتر و طراوت درختان می‏گردد. البته در نظر داشته باشید که اگر نهال انگور تبرزه بیش از حد مجاز آبیاری شود، ممکن است ریشه‏های آن به دلیل رطوبت زیاد از بین بروند. از این رو، باید برای افزایش رشد و میزان باردهی این نهال انگور، یک برنامه آبیاری دقیق آماده کنید. طبق نظر متخصصان، نهال انگور تبرزه باید هر 15 الی 20 روز یکبار آبیاری شود. البته اگر میزان بارش منطقه شما بیش از 600 میلی متر در سال است، باید هر 20 الی 25 روز یکبار نهال انگور را آبیاری کنید.

کوددهی و سمپاشی

در برخی از مواقع، خاک قادر به تامین مواد آلی و معدنی مورد نیاز نیست؛ در چنین شرایط نهال نمی‏تواند رشد خوبی داشته باشد. شما می‏توانید در این مواقع، با استفاده از ترفند کوددهی وارد عمل شوید. برای کوددهی نهال انگور تبرزه، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید بهترین کود برای تقویت خاک نهال انگور استفاده از کود های حیوانی پویده در فصل پاییز می باشد آفات و حشرات مزاحم، با تغذیه از شیره نهال موجب از بین رفتن آن می‏شوند. لازم به ذکر است که اگر نسبت به این مسئله بی توجه باشید، ممکن است تمامی نهال‏های تازه کاشته شده از بین بروند. به همین دلیل، باید با استفاده از یک برنامه سمپاشی از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. برای سمپاشی نهال انگور تبرزه، باید هر سه ماه یک بار اقدام نمایید.

مقاومت در برابر آفات

گرچه مقاومت نهال انگور تبرزه در برابر بسیاری از آفات و بیماری‏ها بسیار بالا است. اما برخی از بیماری‏ها نظیر آتشک، می‏توانند این نهال انگور را در کمترین زمان ممکن از پای در آورند. از این رو، برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی باید با استفاده از ترفندهای سمپاشی، هرس، آبیاری و کوددهی به موقع وارد عمل شوید.

موارد مصرف و خواص انگور تبرزه

همانطور که در بخش‏های قبل اشاره شد، میوه انگور تبرزه بسیار شیرین و لذیذ است و درای پی اچ کمتری نسبت به دیگر انواع انگورها می‏باشد. به همین دلیل، افراد برای تهیه آبغوره از این نوع انگور استفاده نمی‏نمایند. اما انگور تبرزه، گزینه‏ای عالی برای تهیه شیره ناب محسوب می‏شود. علاوه بر آن، برخی دیگر از افراد از میوه این نهال انگور برای پذیرایی در میهمانی‏ها و تازه خوری استفاده می‏کنند. در برخی از کشورها نیز از انگور تبرزه برای تهیه کشمش استفاده می شود.

خرید و قیمت نهال انگور تبرزه

برای آن که بتوانید نهال انگور تبرزه را به بهترین شکل پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، باید نکات خاصی را مد نظر داشته باشید. برای خرید نهال انگورتبرزه باید به نهالستان‏های معتبر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید. شما با مراجعه به رویال نهال به صورت حضوری یا آنلاین می‏توانید نهال مورد نیاز خود را به صورت خرده یا عمده و آنلاین یا حضوری با قیمتی بسیار عالی و مقرون به صرفه با اصالت تضمینی خریداری کنید. علاوه بر آن، شما می‏توانید پیش از انجام هر کاری با کارشناسان رویال نهال مشورت کنید و از تجربیات آن‏ها استفاده نمایید. مجموعه رویال نهال با دارا بودن مجوز از جهاد کشاورزی اقدام به تولید عمده نهال انگور تبرزه می نماید و با حذف واسطه آن را با قیمت مناسبی در اختیار باغداران قرار می دهد

مشخصات نهال انگور تبرزه


آب و هوا: کوهستانی

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، خشکباری

میزان تولید در هکتار: 30 الی 40 تن

عمر اقتصادی: 50 الی 70 سال

فاصله کاشت: 3x3 / 3x4

زمان رسیدن: شهریور

باردهی اقتصادی: از سال دوم

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت