آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور ریش بابا

خرید نهال انگور ریش بابا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور ریش بابا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور ریش بابا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور ریش بابا به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور ریش بابا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور ریش بابا، کاشت نهال انگور ریش بابا، هرس درخت انگور ریش بابا، نحوه آبیاری انگور ریش بابا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور ریش بابا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور ریش بابا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور ریش بابا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور ریش بابا
  •     
  • مشخصات نهال انگور ریش بابا

معرفی نهال انگور ریش بابا


مشخصات و خصوصیات نهال انگور ریش بابا

همانطور که می‏دانید، انگور از پر طرفدارترین انواع میوه‏ها در بازار به شمار می‏آید و از خواص بسیار زیادی برخوردار است. میوه انگور دارای نژادهای مختلفی است و هر کدام از آن ها، دارای ویژگی منحصر به فرد خود هستند. از پر فروش‏ترین انواع میوه انگور در بازار، می‏توان به انگور ریش بابا اشاره نمود.

میوه انگور ریش بابا، دارای حبه‏هایی بسیار زیبا به رنگ زرد روشن با ابعاد درشت و چشم نواز است و به همین دلیل به این اسم نامگذاری شده است چون در قدیم ریش افراد مسن، بلند و کشیده بود و شکل ظاهری انگور ریش بابا را به ریش افراد مسن تشبیه می کردن این نوع انگور، از گوشته‏ای بسیار شیرین و ترد به همراه هسته‏هایی ریز برخوردار می‏باشد. جالب است بدانید که وزن هر حبه انگور ریش بابا حدود 4 الی 10 گرم و وزن هر خوشه کامل حدود 150 الی 300 گرم است. البته فراموش نکنید که عواملی همچون نوع خاک و شیوه کوددهی نقش بسزایی را در وزن میوه این نهال انگور ایفا می‏کنند. ناگفته نماند که انگور ریش بابا از مقاومت زیادی در برابر هوای سردخانه برخوردار است؛ به همین دلیل، افراد می‏توانند این میوه مرغوب و بی نظیر را به مدت 6 ماه در سردخانه نگهداری کنند.

یکی از مهم‏ترین مسائلی که نهال انگور ریش بابا را با سایر ارقام انگور متمایز نموده، شکل ظاهری آن است. این نهال انگور، از تنه‏ای استوار و ضخیم به رنگ قهوه‏ای و خاکستری روشن با شاخه‏هایی بسیار نازک و شکننده به همراه برگ‏هایی پهن به رنگ سبز روشن برخوردار می‏باشد. جالب است بدانید که شاخه‏های این نهال زودرس به دلیل وزن بالای خوشه‏های انگور، همیشه در حالت افتاده و خم قرار دارند.

نهال انگور ریش بابا برای اولین بار در کشور ایران شناسایی شد. البته این نهال در سراسر جهان از شهرت بالایی برخوردار است و قادر به رشد در تمامی نقاط دنیا به بهترین شکل می‏باشد. از این رو، کشاورزان و باغداران می‏توانند این نهال انگور را در تمامی نقاط کشور و جهان به بهترین شکل پرورش دهند. البته نهال انگور ریش بابا در مناطق کوهستانی و سردسیر رشد بسیار خوبی دارد. برای کشت و پرورش این نهال انگور، بهتر است با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت کنید و تحقیقات لازم را راجع به شرایط اقلیمی منطقه خود انجام دهید.

کاشت نهال انگور ریش بابا

پیش از آن که بخواهید برای کاشت نهال انگور ریش بابا اقدامات لازم را به عمل آورید، بایستی ابتدا زمین زراعی و باغ خود را آماده نمایید. در ابتدا بایستی به مطالعه شرایط اقلیمی منطقه خود بپردازید. لازم به ذکر است مناطقی که دارای آب و هوای نسبتا سردسیر با دمای حداقل منفی 18 و حداکثر 12 درجه سانتی گراد و بارش و رطوبت مطلوب و ارتفاع حداقل 300 متر بالاتر از سطح دریا هستند، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور ریش بابا به شمار می‏آیند. در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور، اوایل فصل زمستان است.

برای کاشت نهال انگور ریش بابا، باید ابتدا مقداری خاک مناسب و مقوی تهیه کنید و سپس گودال‏هایی مناسب حفر نمایید. فراموش نکنید که عمق گودال‏ها باید حداقل 40 و حداکثر 80 سانتی متر باشد. علاوه بر آن، گودال‏ها باید از هر طرف حداقل 2 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند. در نظر داشته باشید که اگر فاصله گودال‏ها نسبت به یکدیگر کمتر از حد تعیین شده باشد، ممکن است شاخه نهال‏ها پس از رشد به یکدیگر برخورد کنند و گره بخورند. پس از حفر گودال‏ها، باید نهال‏های انگور را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید.

در هنگام کاشت نهال انگور ریش بابا، بایستی بسیار دقیق و با ظرافت عمل کنید تا بتوانید از آسیب دیدن ریشه‏ها جلوگیری کنید. خوب است بدانید که اگر در این مرحله ریشه‏ها دچار آسیب شوند، ممکن است میزان باردهی و رشد نهال کاهش یابد. در مرحله بعد، باید با استفاده از خاک مناسب ترکیبی، گودال‏ها را پر نمایید. پس از اتمام کار، بهتر است یک میله در کنار نهال قرار دهید و آن را به میله ببندید. این امر موجب افزایش مقاومت نهال انگور در برابر بادهای شدید و سخت می‏گردد. پس از اتمام کار، باید نهال انگورکاشته شده را با دقت فراوان آبیاری کنید.

نیاز سرمایی

برطرف شدن نیاز سرمایی، از مهم‏ترین اصول کاشت و پرورش نهال انگور ریش به شمار می‏آید. نیاز سرمایی هر نهال انگور متفاوت است. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، برای برطرف شدن نیاز سرمایی نهال انگور ریش بابا، بایستی آن را به مدت 100 الی 500 ساعت در محیطی سرد با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراید کشت کرد. لازم به ذکر است که اگر نیاز سرمایی این نهال سرد سیر به خوبی برطرف شود، میزان مقاومت آن در برابر تغییرات آب و هوا و شرایط اقلیمی خاص دو چندان می‏گردد.

ارتفاع از سطح دریا

یکی از مهم‏ترین پارامترهایی که باید پیش از کاشت و پرورش نهال انگور ریش بابا به آن توجه بسزایی داشته باشید، ارتفاع از سطح دریا است. برای آن که بتوانید میزان عملکرد و تناژ این نهال انگور را افزایش دهید، باید آن را در زمین زراعی با ارتفاع مناسب از سطح دریا بکارید. در نظر داشته باشید که این نهال انگور میان باید در محیطی با ارتفاع حداقل 200 و حداکثر 1200 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود. برای آن که بتوانید این نهال انگور را در محیطی با ارتفاع مناسب از سطح دریا بکارید، بهتر است با کمک متخصصان با تجربه میزان ارتفاع زمین زراعی خود را پیش از انجام هر کاری اندازه گیری کنید.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در بخش‏های قبل اشاره شد، نهال انگور ریش بابا جزء نهال‏های زودبازده به شمار می‏آید. زمان شروع باردهی نهال انگور ریش بابا، دوسال پس از کاشت است. البته عوامل مختلفی نظیر میزان کوددهی، آبیاری، نوع خاک، گرما و رطوبت محیط بر روی زمان شروع باردهی این نهال انگور موثر هستند.

از مهم‏ترین عواملی که موجب پرفروش و پرطرفدار شدن نهال انگور ریش بابا در بین دیگر ارقام انگور شده، می‏توان به میزان عملکرد آن اشاره نمود. میزان عملکرد نهال انگور ریش بابا 60 کیلوگرم در سال است؛ به بیانی دیگر، شما می‏توانید از هر هکتار باغ انگور ریش بابا حدود 50الی 60 تن محصول بی نظیر برداشت کنید و لذت ببرید. البته برای آن که بتوانید میزان باردهی این نهال انگور میان رس را افزایش دهید، بایستی شرایط رشد و پرورش مطلوبی را برای آن فراهم سازید.

عمر مفید نهال انگور ریش بابا

یکی دیگر از عواملی که سبب مشهور شدن نهال انگور ریش بابا گشته، طول عمر مفید آن است. عوامل مختلفی نظیر شرایط اقلیمی، تغییرات آب و هوایی، میزان مواد مغذی موجود در خاک و سمپاشی نقش پر رنگی را بر روی افزایش طول عمر مفید نهال انگور ریش بابا ایفا می کنند. اما به طور عادی، هر نهال انگور سردسیر ریش بابا قادر است به مدت 80 سال محصول مرغوب و با کیفیت تولید کند. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با توجه به نکاتی همچون هرس، کوددهی و آبیاری به موقع طول عمر مفید این نهال زودرس را افزایش دهید.

هرس

نهال انگور ریش بابا برای رشد بهتر و میزان باردهی بیشتر، نیاز به هرس دارد. شاخه‏ها و برگ‏های پوسیده و اضافی، مانع تابش نور خورشید به بخش های پایین دست نهال می‏شوند و این امر موجب کاهش سرعت رشد آن می‏گردد. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با استفاده از ترفند هرس این مشکل را برطرف نمایید. برای هرس انگور ریش بابا باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. البته اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های پوسیده از تنه این نهال انگور آویزان هستند، باید سریعا آن ها را حذف کنید لازم به ذکر است هرس باردهی انگور ریش بابا بهتر است از سه بند انجام شود.

خاک مناسب

هر نهالی برای رشد مطلوب و عالی، نیازمند خاک مناسب است. خاک مناسب نهال انگور ریش بابا، باید دانه ریز باشد تا بتواند رطوبت را تا مدت زمان طولانی درون خود نگه دارد. البته لازم به ذکر است که خاک مناسب این نهال انگور، باید دارای منابع غنی از مواد معدنی و آلی همچون هیومیک، پتاسیم، سدیم، منیزیم، ید، منگنز، زینک و آهن باشد. برای تهیه خاک مناسب این نهال انگور میان رس، می‏توانید مقداری خاک لومی را با مقداری خاک برگ و کود ازته مخلوط نمایید و ترکیب بدست آمده را پای نهال بریزید. نهال انگور ریش بابا قابلیت کاشت در خاک های نیمه شور و آهکی را نیز دارد.

آبیاری

آب، از مهم‏ترین عناصر باغداری به شمار می‏آید. آبیاری به موقع، سبب رشد بهتر و افزایش میزان عملکرد و تناژ نهال انگور ریش بابا می گردد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور ریش بابا باید هر 15 الی 20 روز یکبار آبیاری شود. البته در فصول تابستان بهتر است 10 یک بار برای آبیاری نهال انگور ریش بابا اقدامات لازم را به عمل آورید.

کوددهی و سمپاشی

خاک برخی از مناطق به دلیل کمبود مواد معدنی و آلی، توانایی برطرف نمودن نیاز نهال را ندارد. در چنین شرایطی، نهال نمی‏تواند رشد و میزان باردهی خوبی داشته باشد. اما هیچ جای نگرانی نیست؛ شما می‏توانید با استفاده از ترفند کوددهی این مشکل را برطرف نمایید. برای کوددهی نهال انگور ریش بابا، باید ابتدای هر فصل اقدام کنید. برای کوددهی این نهال انگور، بهتر است همراه با کودهای طبیعی از کودهای شیمایی استفاده کنید.

آفات و حشرات، می‏توانند در کمترین زمان ممکن نهال انگور تازه کاشته شده را از بین ببرند. به همین دلیل، برای آن که با چنین مشکلی مواجه نشوید بهتر است هر سه ماه یک بار اقدامات لازم را برای سمپاشی این نهال سردسیر به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

از دیگر عواملی که موجب پرطرفدار و پرفروش شدن نهال انگور ریش بابا شده، میزان مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‏ها است. البته برخی از بیماری و آفات همچون کرم خوشه، می‏توانند موجب آسیب دیدن و کاهش میزان عملکرد و تناژ این نهال انگور شوند. از این رو، برای آن که چنین مشکلی گریبان گیر شما نشود، باید از ترفندهایی همچون کوددهی، آبیاری و سمپاشی به موقع استفاده نمایید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور ریش بابا، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. بسیاری از افراد این میوه را برای پذیرایی در میهمانی و مجالس بزرگ مورد استفاده قرار می‏دهند. علاوه بر آن، مردم بومی برخی از استان‏ها از انگور ریش بابا محصولات مرغوبی نظیر کشمش، آبغوره و شیره انگور تهیه می‏کنند. ناگفته نماند میوه انگور ریش بابا خواص و فواید زیادی برای بدن دارد.

خرید و قیمت نهال انگور ریش بابا

اگر به دنبال راهی هستید تا بتوانید سود بسیار خوبی را در شغل باغداری و تاکداری نصیب خود کنید، بهتر است برای پرورش نهال انگور ریش بابا اقدامات لازم را به عمل آورید. شما می‏توانید با کشت و پرورش این نهال انگور تجاری و انجام اقداماتی برای افزایش میزان باردهی آن، صاحب در آمد بسیار عالی خود در طول سال باشید و لذت ببرید. برای خرید و استعلام قیمت نهال انگور ریش بابا، می‏توانید به نهالستان‏های معتبر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید. شما می‏توانید به صورت حضوری یا آنلاین به نهالستان رویال نهال مراجعه کنید و این نهال انگور را با قیمتی بسیار عالی و اصالت تضمینی خرید کنید و آن را درب محل مورد نظر خود تحویل بگیرید. البته پیشنهاد می‏شود پیش از کاشت و پرورش این نهال انگور، تحقیقات لازم را درباره شرایط اقلیمی منطقه خود انجام دهید.

مشخصات نهال انگور ریش بابا


کشور سازنده: ایران

حبه انگور: ellipsoidal

خوشه انگور: eylindrical winged

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 30 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: 15 مهر ماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 26 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت