آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های گیلاس

خرید نهال گیلاس

خرید نهال گیلاس ناپلئونی

خرید نهال گیلاس ناپلئونی

نهال گیلاس ناپلئونی یک رقم اصلاح شده از سایر ارقام اصلاح شده گیلاس است. گیلاس ناپلئونی اصالت آلمانی دارد، گلدهی گیلاس ناپلئونی از 15 روز آخر ماه فروردین قابل مشاهده است و زمان برداشت از ده روز اول تیرماه شروع می شود. عمر مفید و اقتصادی درخت گیلاس ناپلئونی 30 سال است. اندازه میوه گیلاس ناپلئونی متوسط ​​تا بلند است. ظاهری قلبی شکل دارد و طول و عرض آن برابر است. ظاهری منظم دارد، رنگ آن زرد با تداخل کمی قرمز است. مستعد ترک خوردگی است و بافتی الیافی و آبدار دارد. گوشت گیلاس ناپلئون زرد و بسیار خوشمزه است. نهال گیلاس ناپلئون در سال های اول کاشت به صورت قائم و مستقیم رشد میکند اما با گذشت زمان و بلوغ درخت پس از 20-15 سال کمی خم و پهن می شود. درصد شیرینی و طعم خوب در نوع گیلاس ناپلئونی بسیار بالاست. نهال گیلاس ناپلئونی پر محصول و زود گل است و از سال اول کاشت میوه می دهد. برای اینکه باغ گیلاس ناپلئونی در سال اول کاشت به ثمر برسد باید ارقام دیگر گیلاس را جدا کرد. نهال گیلاس ناپلئون مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما دارد. برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی مناسب است. علاوه بر این، این رقم در برابر آفات و بیماری های گیلاس بسیار مقاوم است. گیلاس ناپلئونیB در مقایسه با سایر ارقام سنتی و بومی ایرانی بازده بیشتری دارد. نهال گیلاس ناپلئونی در سال پنجم کاشت به اوج بهره وری اقتصادی می رسد. عملکرد نهال گیلاس ناپلئونی در هکتار نزدیک به 30 تن است که بسیار رضایت بخش است. برای ایجاد باغ گیلاس از واریته ناپلئون باید از واریته گرده افشان استفاده کرد. به ازای هر 30 بذر واریته ناپلئون، 1 بذر از رقم گرده افشان باید کاشته شود. بهتر است درختان جوان را در زمین های شیبدار در فواصل 3*4 و 3*3 بکارید. و کاشت درختان جوان با فواصل 3*3 و 4*4 در زمین هموار توصیه می شود. زمان مناسب برای کوددهی باغات گیلاس از اواسط پاییز تا اواخر زمستان است.

گیلاس ناپلئونی
خرید نهال گیلاس فرنگی

خرید نهال گیلاس فرنگی

نهال های گیلاس فرنگی دیر گل هستند. این گیاه در بهار و زمستان در برابر سرمای شدید مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و به ندرت آسیب می بیند. میوه های گیلاس فرنگی قلبی شکل و قرمز رنگ، با گوشت سفت و خوش طعم هستند. به طور کلی، از نظر گرده افشانی، اکثر نهال های گیلاس نیاز به شریک دارند. یعنی نهال های دیگر را باید نزدیک اکثر نهال های گیلاس کاشت. البته مواظب باشید نهال های کاشته شده با این نوع شکوفه های گیلاس در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی در تولید و آلودگی ایجاد شود.درخت گیلاس فرنگی یکی از نهال های وارداتی است. کشور تولید کننده آن فرانسه است. اما این درخت در ایران هم وجود دارد. اگر به مناطق سردسیر کشور به خصوص کوه پایه سری بزنید، می توانید این گیاه را در برخی نقاط مشاهده کنید. باروری و حمل و نقل راحت بذر این درخت آن را به یکی از انتخاب های کشاورزان برای کاشت درختان گیلاس تبدیل کرده است. یکی دیگر از نکات خوب در مورد این درخت گیلاس، عملکرد خوب میوه آن است. در هر صورت کشاورز در صورت مدیریت خوب و آبیاری به موقع می تواند از کاشت این درخت و برداشت محصول سود خوبی به دست آورد.

گیلاس فرنگی
خرید نهال گیلاس صورتی لواسان

خرید نهال گیلاس صورتی لواسان

نهال گیلاس صورتی لواسان یکی از بهترین نهال های موجود در کشور است که بدون شک یکی از بزرگترین و بهترین انتخاب ها برای باغبان عزیز می باشد. با افتخار می گوییم که این درخت گیلاس ، بومی و ساخت ایران است. میوه های گیلاس صورتی تقریبا قلب شکل و به رنگ قرمز با گوشت زرد تا سفید هستند. خاصیت حمل و نقل آسان و دسترسی آسان به بازار این نهال باعث شده تا بسیاری از پرورش دهندگان انگیزه خرید نهال گیلاس صورتی لواسان و استفاده از این نهال را داشته باشند. این نهال میوه متوسطی را ارائه می دهد. یعنی اندازه میوه این گیاه نه خیلی بزرگ است و نه خیلی کوچک و بین بزرگ و کوچک گیلاس صورتی لواسان متوسط ​​و مخروطی شکل و طول شاخه ها 3.4 سانتی متر است (پس از یک سال کاشت). ; زمان باردهی این درخت دو سال پس از کاشت است و اگر به خوبی از آن مراقبت کنید و از تمام روش های صحیح نگهداری و آبیاری این درخت استفاده کنید، می توانید برداشت بسیار خوبی داشته باشید و کیفیت آن را ارتقا دهید. لازم به ذکر است که ایران پرورش دهنده اصلی این درخت است و کشت این درخت فقط مربوط به ایران است.

گیلاس صورتی لواسان
خرید نهال گیلاس شیشه ای

خرید نهال گیلاس شیشه ای

نهال گیلاس شیشه ای که یکی از پرطرفدارترین ها در بین پرورش دهندگان (باغداران و کشاورزان) محسوب می شود، نهال غیر بومی است که بازار خوبی دارد. مجموعه رویال نهال با مدیریت مهندس آرمین قاسمی انواع درختان گیلاس از جمله نوع گیلاس شیشه ای را با کیفیت بالا در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. گیلاس شیشه ای یکی از گونه های کمیاب گیلاس تولید شده در فرانسه است. میوه تولید شده بسیار خوش طعم دارد و به دلیل رنگ خاص نارنجی مایل به زرد در بین مصرف کنندگان محبوبیت پیدا کرده است. نوع خاکی که درخت گیلاس شیشه ای در آن پرورش داده می شود، خاک لومی و رسی است که به ریشه ها کمک می کند تا زنده بمانند، رشد کنند و بهترین میوه را تولید کنند. در مورد هرس درخت گیلاس شیشه ای باید دانست که هرس یکی از مهم ترین مراحل است و باید به گونه ای انجام شود که شاخه ها با نور بدرخشند و گردش هوا را تسریع کنند. به طور کلی، اکثر درختان گیلاس در طول دوره خواب زمستانی هرس می شوند. اما در مورد درخت گیلاس شیشه ای اینطور نیست و بهتر است این درخت در اواخر تابستان هرس شود. از ویژگی های گیلاس شیشه ای می توان به حساسیت بالای آن به حشرات، بیماری های باکتریایی و بیماری های قارچی اشاره کرد که بی نقص خواهد بود. میوه گیلاس شیشه ای همچنین به دلیل طعم شیرین و رنگ پوست زرد همراه با رنگ قرمز و نارنجی بسیار محبوب است. قابلیت میوه دهی گیلاس شیشه ای در حد متوسط ​​است و بهتر است محصول را برداشت و با ملایمت و با احتیاط حرکت داد. این نوع برای احداث باغ مناسب است و سود خوبی را برای کسب و کاری که تازه شروع کرده است به ارمغان می آورد.

گیلاس شیشه ای
خرید نهال گیلاس سیلویا پیش رس

خرید نهال گیلاس سیلویا پیش رس

خرید نهال گیلاس پیش رس سیلویا و تک دانه مشهد می تواند یکی از بهترین گزینه های خرید برای کسانی باشد که می خواهند گیلاس پرورش دهند. گیلاس یک میوه آبدار تابستانی است که اکثر مردم آن را دوست دارند. این میوه خوشمزه انواع مختلفی دارد که بسته به رنگ آن می تواند سیاه، قرمز و زرد باشد که با توجه به ویژگی های نهال متفاوت است. گیلاس پیش رس سیلویا (Sylvia cherry) از مهلب، آلبالو شیرین و آلبالو تلخ به مدت یک یا دو سال به صورت اصلاح شده صادراتی تهیه می شود. سیلویا در ابتدا در انگلستان، کلمبیا، کانادا پرورش داده شد و برای اولین بار در سال 1987 منتشر شد و به دلیل رشد ضعیف و عمودی خود برای کاشت زودرس گلدان مناسب است. نکاتی که در هنگام خرید نهال گیلاس پیش رس سیلویا باید در نظر گرفت دارای عمر اقتصادی 30 سال و درختی دو ساله است که پس از هفت سال به بلوغ کامل می رسد که از 3 تا 10 متر رشد می کند. هرس سالانه، میتواند آن را در ارتفاع 2 تا 6 متر نگه دارد. گیلاس در اوایل فروردین شکوفا می شود با گل های سفید و زیبا که زیبایی باغ را در بهار دو چندان می کند و در اواخر اردیبهشت میوه می دهد و در اوایل خرداد قابل برداشت است. فصل برداشت هفت روز است. خرید نهال گیلاس سیلویا برای بسیاری از باغداران اهمیت زیادی دارد و به دلیل زودرسی از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است.

گیلاس سیلویا پیش رس
خرید نهال گیلاس سیاه مشهد

خرید نهال گیلاس سیاه مشهد

نهال گیلاس سیاه مشهد یکی از بهترین و با ارزش ترین نهال ها برای رشد در باغ می باشد. این درخت در مناطق گرم به خوبی رشد می کند و محصولات آن مورد استقبال مشتریان داخلی و خارجی است. خوشبختانه کشور ایران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی یکی از مناطق آسان برای پرورش این درخت است. این درخت می تواند برای مدت طولانی محصولات خوش طعم و خوبی برای کشاورز تولید کند. درخت گیلاس سیاه مشهد درختی با اندازه متوسط ​​و نیمه راست است که شاخه های آن با زاویه مناسب قرار می گیرند. گیلاس سیاه مشهد یکی از بهترین درختان میوه برای کشت در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری کشور است. بهتر است این درخت را در محلی بدون زمستان سرد بکارید. کاشت این درخت بسیار مقرون به صرفه است. جالب است بدانید که عملکرد سالانه درخت بین 60 تا 80 تن است. برای هرس گیلاس سیاه مشهد بهتر است از ابزارهای مخصوص استفاده کنید. این درخت شکل زیبایی دارد و می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای باغ شما باشد.

گیلاس سیاه مشهد
خرید نهال گیلاس زرد ارومیه

خرید نهال گیلاس زرد ارومیه

نهال گیلاس زرد ارومیه که یکی از ارقام بومی ایران می باشد از شهرستان ارومیه سرچشمه می گیرد و ارزش تجاری نسبتا بالایی دارد. میوه درخت گیلاس زرد ارومیه زرد رنگ و دارای بافتی سفت است که از خراب شدن آنها جلوگیری می کند گیلاس زرد را در مناطق گرم یا مرطوب کاشت نکنید. زیرا منطقه سردسیر مناسب ترین نوع آب و هوا را برای رشد این درخت دارد. این نهال به عنوان یک نهال بسیار مثمر و زود بارده در بین کشاورزان شناخته می شود که رقمی بازارپسند با ارزش تجاری مناسب می باشد. در مورد نوع خاکی که می تواند این درخت را رشد دهد باید گفت که خاک با آب خوب و مواد معدنی فراوان بستر مناسبی برای رشد این درخت فراهم می کند. هرس درخت گیلاس زرد گام مهمی در نگهداری از این نهال است. چون گیلاس زرد شاخه های کاذب زیادی دارد و حذف آنها منجر به رشد نهال های بهتری می شود.ویژگی خاص گیلاس زرد ارومیه رنگ زرد آن است که باغداران را به خرید گیلاس زرد ارومیه سوق می دهد. زیرا تنوع و ویژگی از جایگاه بالایی در بازار برخوردار است. گیلاس زرد هنگام شکوفه دادن یکی از زیباترین تصاویر را ایجاد می کند، زیرا گل های صورتی این گیاه ترکیبی منحصر به فرد از شاخه های بی برگ آن را تشکیل می دهد. برگ های درخت گیلاس زرد سبز و دارای شکلی بلند و نوک تیز است. گیلاس زرد دارای حمل و نقل مناسب است. زیرا به راحتی آسیب نمی بیند و له نمی شود و شکل خود را حفظ می کند.

گیلاس زرد ارومیه
خرید نهال گیلاس رژینا خوشه ای

خرید نهال گیلاس رژینا خوشه ای

کاشت درخت گیلاس خوشه ای رژینا، سود اقتصادی چشمگیری به همراه دارد. محصولات در هنگام برداشت به صورت خوشه ای متراکم از گیلاس روی درخت شکل می گیرند. به این ترتیب می توانید این میوه های پرطرفدار تابستانی را به صورت فراوان به بازار عرضه کنید. محصول نهال گیلاس خوشه ای رژینا، به خاطر چهره تجاری و جایگاه سومی ایران در تولید گیلاس فرصت مناسبی برای صادرات هستند. دانه های درشت و رنگ زرشکی و براق پوست گیلاس نشان از جذابیت و کیفیت محصول دارد. این گیلاس ها معمولا به شکل دم کوتاه روی خوشه رشد می کنند. به خاطر نوع تولید، وزن گیلاس های تولید شده روی هر شاخه بالا می باشد. درخت خوشه ای با شکوفه های سفید در بهار و تولید خوشه ای در تابستان به همراه برگ های نیزه ای سبز منظره زیبایی دارد. گیلاس با استفاده های متعدد در کمپوست سازی و یا تهیه انواع نوشیدنی ها و شیرینی مورد توجه می باشد. این نهال گیلاس رقمی غیر بومی و از گونه های فرانسوی می باشد. به طور کلی ریشه گیلاس به آسیای غربی و جنوب شرقی اروپا مربوط می شود. انواع ارقام وارداتی اروپایی نیز در ایران رشد خوبی را از خود نشان داده اند. جالب است بدانید نهال گیلاس خوشه ای رژینا، برای عملکرد بالا بر پایه آلبالو تلخ اصلاح شده است. این نهال های گیلاس خوش طعم و پربار با عمر 30 ساله برای شما بهره وری و تولید خواهند داشت. با توجه به پایه آلبالو تلخ یا مهلب انتظار ارتفاع کمتری از این درختان نسبت به پایه بذری می رود.

گیلاس رژینا خوشه ای
خرید نهال گیلاس بینگ خوشه ای

خرید نهال گیلاس بینگ خوشه ای

گیلاس بینگ خوشه ای میوه های بزرگ و قلبی شکل با گوشت سفت و قرمز بنفش و هسته های نیمه آزاد تولید می کند. این گیلاس برای غذاهای تازه و کنسرو مناسب است. وقتی نوبت به گیلاس می رسد، نوع بینگ خوشه ای از نظر محبوبیت و تولید در صدر فهرست قرار دارد. گیلاس بینگ خوشه ای به عنوان استاندارد طعم گیلاس در درخت گیلاس شناخته می شود و می تواند پس از بلوغ عملکرد زیادی داشته باشد. آمریکا اولین کشوری بود که این نهال را تولید کرد و پس از آن خرید نهال گیلاس بینگ خوشه ای در اکثر کشورهای دنیا رواج یافت. نهال گیلاس بینگ یک تاج گرد از برگ های بلند و سبز تیره با لبه های دندانه دار است که در فصل پاییز طلایی می شود. گیلاس بینگ خوشه ای میوه هایی به رنگ بنفش مایل به قرمز تیره تولید می کند که گوشتی هستند و حاوی دانه های کوچک. گلهای سفید و معطر آن در بهار شکوفا می شوند.

گیلاس بینگ خوشه ای
خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد

خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد

گیاه گیلاس تکدانه مشهد بومی ایران است که پابه آن آلبالو تلخ است. گیلاس تکدانه مشهد که میوه هایی قلبی شکل با پوست سیاه و گوشت قرمز سفت دارد باعث محبوبیت آن در بازار شده است. دوره گلدهی این میوه خوشمزه نیمه دوم فروردین ماه با دوره گلدهی شانزده روز است و معمولاً در ابتدای تیرماه به بار می نشیند و عمر آن 30 سال است. خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد را می توان به دلیل ماهیت آن از جاهای مختلف تهیه کرد و به دلیل عادت رشدی وسیعی که دارد بسیار پربار و دارای قدرت رویشی متوسط ​​است. اما یکی از فاکتورهای مهمی که در خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد باید در نظر گرفت این است که این گیاه خودگرده افشان نیست و باید از ارقام گرده افشان در باغات گیلاس استفاده کرد . زیرا در صورت عدم استفاده از گرده افشان مناسب میزان محصول تولیدی صفر می شود لذا در خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد باید تفاوت های این گونه را در نظر گرفت. ضمناً این نوع گیلاس نسبت به کارهای پس از برداشت حساس بوده و زمان برداشت آن کوتاه است، بنابراین برداشت و حمل و نقل باید به گونه ای انجام شود که از له شدن میوه و بروز بیماری های اضافی جلوگیری شود.

گیلاس تکدانه مشهد
خرید نهال گیلاس پروتیوا

خرید نهال گیلاس پروتیوا

نهال های گیلاس پروتیوا از گونه های تجاری گیلاس هستند. زمان رسیدن میوه هایش اوایل تیرماه است. بازار پسند، منشا فرانسوی، تاج پهن، میوه صورتی با رگه های های قرمز، میوه گوشتی، قلبی شکل و صاف. در دهه اول تیرماه میرسد و دارای ویژگی های خوبی برای حمل و نقل و فروش می باشد. گیلاس پروتیوا درختی زودخزان است که به خاطر میوه خوش رنگ و معطرش طرفداران زیادی دارد. نهال های دارای گواهی پروتیوا در مناطق سردسیر، نیمه سردسیر و کوهستانی قابل کاشت هستند و فاکتورهای مهم برای کاشت درخت گیلاس پروتیوا در کاشت قطر و عمق چاله می باشد نهال گیلاس پروتیوا یکی از ارقام تجاری جهان است. فاصله کاشت گیلاس پروتیوا در زمین های ناهموار و مسطح 4*4 متر و 3*3 مربع و در مناطق شیب دار و بادخیز می باشد. یکی از ویژگی های بارز بهترین نهال گیلاس پروتیوا مقاومت خوب در مقابل سرما بهاره است. .

گیلاس پروتیوا
خرید نهال گیلاس سفید ارومیه

خرید نهال گیلاس سفید ارومیه

نهال گیلاس سفید ارومیه رقمی تجاری محسوب می شود که زمان رسیدن میوه آن اواخر خرداد است، میوه های این درخت گیلاس درشت و بسیار شیرین هستند، نهال گیلاس سفید ارومیه قابلیت حمل و نقل ضعیفی را دارد.

گیلاس سفید ارومیه
خرید نهال گیلاس دلارکا

خرید نهال گیلاس دلارکا

نهال گیلاس دلارکا یکی از قدیمی ترین و کمیاب ترین نهال ها می باشد. این گیاه بومی نیست و از اروپا وارد شده است. خاستگاه درخت گیلاس دلارکا جنوب ایتالیا است. اما به دلیل عملکرد خوب و عملکرد بسیار بالای این درخت، کشت آن در اکثر کشورهای دنیا و همچنین کشور ما مورد قبول کشاورزان است. نهال گیلاس دلارکا یکی از نهال های گیلاس مرغوب می باشد. محصولات نهال گیلاس دلارکا به شکل گرد و اندازه متوسط ​​هستند. پوست گیلاس زرد و قرمز است. قسمت گوشتی میوه سفید متمایل به زرد است. از این گیلاس خوش طعم و رنگارنگ برای خوردن تازه، درست کردن آب میوه و دسر استفاده می شود. این گیلاس نسبت به انواع دیگر حساسیت کمتری به ترک دارد. گیلاس دلارکا ماندگاری عالی در یخچال دارد. یکی از مزایای اصلی محصولات نهال گیلاس دلارکا قابلیت حمل خوب آنها است. گیلاس دلارکا در هنگام حرکت کمتر آسیب دیده و له می شود. میتوانید میوه نهال گیلاس دلارکا را در اواسط تیرماه برداشت کنید. نهال های گیلاس دلارکا پتانسیل رشد بسیار بالایی دارند. رشد این گیاه عمودی است. دو سال طول می کشد تا این درخت گیلاس پس از کاشت به باردهی برسد.اما در سال اول عملکرد نهال ها بسیار کم خواهد بود. در واقع از سال پنجم پس از کاشت نهال گیلاس دلارکا می توان انتظار نتایج اقتصادی را از آن داشت. علاوه بر این، این گیاه نتایج بسیار خوبی دارد. در هر هکتار کاشت با نهال گیلاس دلارکا حدود 30 تن گیلاس مرغوب قابل برداشت است. کشت نهال گیلاس دلارکا بسیار تجاری و سودآور است. زیرا کشاورز حدود 25 تا 30 سال از کاشت این درخت می تواند از تولید نهال های آن سود ببرند.

گیلاس دلارکا
خرید نهال گیلاس تکدانه هارت

خرید نهال گیلاس تکدانه هارت

درخت گیلاس تکدانه هارت که یک گیلاس وحشی نیز هست، یکی از خوش طعم ترین گیلاس هایی است که در شمال ایران می روید. این گیلاس گل های زیبایی دارد و رنگ گل های آن سفید و قرمز است. این گیاه از کشورهای اروپایی و البته غرب آسیا می آید. امروزه برخی از کشورهای آفریقایی مانند مراکش نیز این درخت گیلاس را پرورش می دهند. گیلاس تکدانه هارت درختی است زودخزان و ارتفاع این درخت بین 15 تا 32 متر است. لازم به ذکر است که ارتفاع این درخت و رشد آن به محیطی و نوع آبیاری و به طور کلی مراقبت از آن بستگی دارد. قطر این درخت حدود 1.5 متر است. درخت گیلاس تکدانه هارت درختی بلند و قطور با تنه بسیار قوی است. پوست درخت گیلاس تکدانه هارت نیز قهوه ای است. میوه گیلاس تکدانه هارت به رنگ قرمز خواهد بود که ظاهر زیبایی دارد. سرمایه گذاری و خرید و فروش این گیلاس مرغوب بدون شک سود خوبی به همراه خواهد داشت.گل های این درخت در روزها و ماه های اول بهار مانند برگ ها شروع به رشد می کنند.لازم به ذکر است که گرده افشانی نهال های گیلاس تکدانه هارت توسط زنبورها و حشرات انجام می شود و نهال ها در اواخر بهار به رشد کافی خواهند رسید. گیلاس تکدانه هارت بدنه ای قوی در برابر فشار، سرما و گرما دارد و مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. البته قوی بودن به این معنی نیست که از آن مراقبت نکنید و در هر صورت باید مراقب آن نهال باشید تا بتوانید گیلاس خوبی برداشت کنید.

گیلاس تکدانه هارت
خرید نهال گیلاس زرد موزی

خرید نهال گیلاس زرد موزی

این نهال گیلاس که زرد موزی نام دارد یکی از درختان بومی کشورمان است که به دلیل رنگ زیبا و طعم خاصش در بین مردم رایج شده است. این نهال بین 20 تا 25 سال عمر دارد و در این مدت باغدار عزیز سود زیادی از آن نصیبش خواهد شد. گیلاس زرد موزی در ابتدای فصل بهار شکوفه و در اواسط تابستان شروع به میوه دادن می کند. رنگ میوه زرد و برگهای آن دراز، تیز و سبز مانند انواع درختان گیلاس است. این نوع نهال یکی دیگر از انواع مقاوم در برابر سرمای بهاره است. نهال گیلاس زرد دیر گل است و این ویژگی می تواند از آسیب میوه جلوگیری کند. یکی از عوامل مهم در رشد نهال گیلاس زرد موزی نور است. برای اینکه این گیاه به خوبی رشد کند باید منبع نور مناسبی وجود داشته باشد. هنگام کاشت نهال گیلاس زرد موزی باید فاصله بین نهال ها را در نظر گرفت تا جلوی نور یکدیگر را نگیرد. در مورد فاصله مناسب گرده افشان برای این گیاه باید گفت که به ازای هر 25 تا 30 اصله یک گرده افشان کاشته شود.

گیلاس زرد موزی
 خرید نهال گیلاس زرد دانشکده

خرید نهال گیلاس زرد دانشکده

نهال گیلاس زرد دانشکده یکی از ارقام پرمحصول و اصلاح شده است و منشا اصلی آن استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه می باشد. این رقم به دلیل عملکرد بالا و فروش مناسب در بازار مورد توجه بسیاری از کشاورزان و باغداران قرار گرفته است. نهال گیلاس زرد دانشکده در سال اول شروع به گلدهی می کند و از سال سوم اقتصادی می شود. همانطور که از نام آن پیداست میوه گیلاس زرد رنگ و گوشت آن نیز زرد و دارای بافتی نرم و سفت است. گیلاس زرد دانشکده به شکل قلب و اندازه بزرگ است و در دهه اول تیرماه می رسد. عمر اقتصادی درخت گیلاس زرد حدود 25 تا 30 سال تخمین زده می شود. 1200 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد. درجه ای است که سرما برای بیدار شدن درختان از خواب زمستانی و شکوفه دادن در بهار لازم است. کشاورزان عزیز توجه داشته باشند که نهال گیلاس زرد دانشکده برای تولید بیشتر و باروری اقتصادی به انواع گرده نیاز دارد و لازم است برای 30 نهال زرد یک عدد گیلاس صورتی کاشته شود.

گیلاس زرد دانشکده
خرید نهال گیلاس مالیزیا

خرید نهال گیلاس مالیزیا

درختان گیلاس مالیزیا بسیار زیبا هستند و میوه های بزرگ و باکیفیت دارند. میوه های گیلاس مالیزیا بسیار خوشمزه و دلپذیر و شکوفه های زیبایی دارند. به همین دلیل جشن شکوفه های گیلاس هر ساله در سراسر جهان برگزار می شود. نهال های گیلاس مالیزیا به راحتی رشد می کنند البته اگر عزت نفس و آگاهی خود را افزایش دهید. تاج درخت پربار و بلند و می توان از آن انتظار برداشت پرباری داشت.

گیلاس مالیزیا
خرید نهال گیلاس قرمز ارومیه

خرید نهال گیلاس قرمز ارومیه

در ایران انواع ارقام گیلاس زیادی وجود دارد و یکی از انواع پرطرفدار و قابل فروش آن درخت گیلاس قرمز ارومیه است که میوه های قرمز رنگ، گوشت زرد و ضخیم، میوه این درخت قلبی شکل، صاف و درشت است. گیلاس بومی جنوب شرقی اروپا و غرب آسیا هستند. برخی از انواع گیلاس خودگرده افشان و برخی دیگر نیستند و نیاز به گرده افشان دارند، نهال گیلاس قرمز ارومیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و به دلیل بهره وری در باغات گیلاس باید از گرده افشان مناسب استفاده شود. در زمستان با 500 تا 1500 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتیگراد بسته به شرایط آب و هوایی از خواب زمستانی خارج می شود. فصل شکوفه های گیلاس قرمز نیمه دوم فروردین و دوره رسیدگی آن از اواخر خرداد تا اوایل تیرماه می باشد. در ایران هرس انجام نمی شود و در سایر نقاط دنیا سعی می شود میزان هرس به حداقل برسد زیرا هرس سخت به خصوص در سال اول باعث دیررس شدن گیاه و کاهش ارتفاع آن می شود. مقدار محصول هرس این گیاه باعث استحکام و سهولت برداشت شاخه ها می شود. فاصله کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه 4 متر در 4 متر است و از یک هکتار باغ گیلاس قرمز می توان انتظار عملکرد سالانه 15 تا 25 تن (بسته به سن درخت، آب و هوا و ...) داشت. مقدار کود درختان گیلاس قرمز بر اساس خاک متفاوت است و بهترین کود برای این گونه کود دامی پوسیده است.

گیلاس قرمز ارومیه
خرید نهال گیلاس انابلا

خرید نهال گیلاس انابلا

نهال آنابلا یکی از گونه های آلمانی است. رشد این گیاه متوسط ​​و زیاد است. تاج این درخت پهن است. این گیاه نیز یکی از دیر گل ها می باشد. باردهی این درخت به موقع و ثابت و همچنین میوه های این درخت اندازه متوسط ​​و گرد و دراز هستند. دم بلند هستند و پوست میوه این درخت قرمز یا قرمز براق است. گوشت آن سفت است و به راحتی ترک نمیخورد . زمان رسیدن برای رقم آنابلا بعد از 24 تا 29 روز است.. این نوع نهال به دلیل دیر گلدهی مورد توجه باغداران می باشد.

گیلاس انابلا
خرید نهال گیلاس اس کی 10203

خرید نهال گیلاس اس کی 10203

نهال گیلاس اس کی 10203 از پیشنهاد های نهالستان رویال نهال برای باغداران عزیز می باشد، این نوع گیلاس تجاری به شمار می آید و زممان رسیدن میوه آن اواسط تیرماه میباشد. این رقم خودگرده افشان هست و نیازی به گرده افشان ندارد، پوست این مویه قرمز و شکل آن به صورت قلبی شکل و ملس می باشد، این نوع گیلاس اس کی 10203 دارای قابلیت حمل و نقل بالایی دارد.

گیلاس اس کی 10203
خرید نهال گیلاس تک شاخ

خرید نهال گیلاس تک شاخ

نهال گیلاس تک شاخ نهالی است وارداتی و البته تجاری، زمان رسیدنش اوایل تیر است، از جمله نهال های گیلاس پایه کوتاه می باشد که قابل کاشت در گلدان و گلخانه را داراست، این نوع نهال اصولا کمیاب و کلکسیونی به شمار می روند.

گیلاس تک شاخ
خرید نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت

خرید نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت

زمان رسیدن این نهال که نامش گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت است اوایل تیرماه می باشد، مناسب است برای احداث باغ متراکم و به صورت داربستی، عملکرد این نهال خیلی زیاد است و مقاومت خوبی به بی آبی دارد و همینطور مقاومتش نسبت به بیماری ها و افات موجود در گیش ها بالا می باشد، میوه این گیلاس یکدست است و برای باغدات مدن استفاده می شود ، از جمله ارقام نهال گیلاس به شمار می آید.

گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت

نهال گیلاس = خرید نهال گیلاس

هرآنچه که باید درمورد نهال گیلاس بدانید

خرید نهال گیلاس:

نهال گیلاس از محصولات مهم و باغبانی در دنیا به حساب می آید.در کشور ایران نیز خرید نهال گیلاس توسط بسیاری از باغداران که علاقه بسیاری به پروش نهال زودبازده می باشند رواج پیدا کرده است امروزه نهال گیلاس در بیش از 40 نقطه جهان به صورت تجاری پرورش داده می شود در کشور ما نیز نهال گیلاس رشد چشمگیری دارد که نشان دهنده تقاضای بالا برای خرید نهال گیلاس می باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات تخصصی درباره نهال گیلاس در اختیارتان قرار دهیم پس اگر قصد خرید نهال گیلاس را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

خرید نهال گیلاس یا کاشت بذر گیلاس:

اگر در زمینه باغداری قصد احداث باغ گیلاس به صورت تجاری دارید یقینا پروش نهال گیلاس به صرفه تر است زیرا با کاشت نهال گیلاس سریع تر به درآمدزایی خواهید رسید در صورت پرورش بذر نهال گیلاس باید چندین سال منتظر تبدیل آن به نهال شوید در نتیجه کاشت بذر گیلاس به باغداران توصیه نمی شود زیرا کاشت بذر گیلاس علاوه بر طولانی شدن طول دوره باردهی ،هزینه گزافی را در بر خواهد داشت.

اقلیم مناسب کاشت نهال گیلاس:

اگر قصد خرید نهال گیلاس و پرورش آن را دارید بهتر است با شرایط اقلیمی پرورش آن بیشتر آشنا شوید تا با کاشت رقمی مناسب به نتیجه مطلوب تری برسید.

نهال گیلاس در مناطقی با آب و هوای معتدل و بدون بارندگی رشد بهتری دارد همچنین برای رشد بهتر روزانه حداقل به 6تا8 ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد نیاز سرمایی جوانه های نهال گیلاس برای جوانه زنی 800تا1400 سرما می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

قیمت نهال گیلاس:

امروزه نهال گیلاس در نهالستان های مختلف با قیمت های متفاوت تولید و عرضه می شود تفاوت قیمت نهال گیلاس به دلیل کیفیت واصالت نهال تولید شده می باشد هنگام خرید نهال گیلاس فریب قیمت های خیلی بالا را نخورید زیرا نهالستان هایی چون رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال گیلاس آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهد.

در نظر داشته باشید ارائه نهال شناسنامه دار و تضمینی ممکن است بر روی قیمت نهال گیلاس ممکن است تاثیر گذار باشد قبل از خرید نهال گیلاس بهتر است جهت استعلام قیمت نهال گیلاس با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید.

معرفی بهترین ارقام نهال گیلاس:

نهالستان رویال نهال اقدام تولید ارقام مختلف نهال گیلاس کرده است از جمله ارقام پربار و زودبازده نهال گیلاس تولید شده در این مجموعه می توان به نهال گیلاس دلارکا،هارت،بینگ،لاپینز،تکدانه مشهد ،گیلاس خوشه ای و....اشاره کرد جهت خرید نهال گیلاس زودبازده و داشتن اطلاعات کافی در مورد کاشت و داشت نهال گیلاس می توانید با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید.

پرورش نهال گیلاس:

مهمترین نکاتی که قبل از خرید نهال گیلاس باید بدان توجه داشته باشید آبیاری و خاک منطقه مورد نظر می باشد.همچنین برای پروش نهال گیلاس بایستی اطلاعات کافی درباره ی بیماری ها و آفات درخت گیلاس داشته باشید تا در صورت بروز آفات و بیماری ها به بهترین نحو سم پاشی های لازم را انجام دهید.

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس:

نهال گیلاس از سرده آلو سانان می‌باشد. خواستگاه نهال گیلاس به احتمال زیاد کرانه غربی دریای سیاه تا دریای خزر می‌باشد. امروزه در همه‌ی مناطق دنیا که دارای زمستان‌های نه چندان شدید و تابستان‌های معتدل می‌باشند اقدام به کشت نهال گیلاس نموده‌اند. درخت گیلاس برای آنکه بتواند در بهار جوانه بزند و شکوفه بزند حتما باید نیاز سرمایی آن در زمستان برطرف شود که نیاز سرمایی 500 تا 1500 ساعت در سال می‌باشد. گیلاس عموما بعد از درخت هلو و قبل از درخت سیب جوانه می‌زند البته امروزه با پیشرفت علم کشاورزی ارقام اصلاح شده‌ای نیز تولید می‌شود که مناسب مناطقی می‌باشند که سرمای بهاره دارند و جز ارقام دیرگل محسوب می‌شوند.

عموما درخت گیلاس به صورت عمودی رشد می‌کند و ارتفاع می‌گیرد. بعضا در بعضی مواقع تا 10 متر و قطر آن به حدودا به 60 سانتی متر می‌رسد.

معمولا گیلاس جز میوه‌های تابستانه می‌باشد و دارای شکل قلبی شکل تا حدودی کروی و خوش رنگ می‌باشد رنگ میوه گیلاس از زرد تا سرخ و سیاه تیره متغییر می‌باشد. محصول حاصل از نهال گیلاس علاوه بر دارا بودن میوه‌‌ی اقتصادی و بازار پسند دارای چوب قرمز تیره می‌باشد. که چوب آن مناسب درود گری و ساخت مبلمان مناسب می‌باشد. میوه گیلاس حدودا 3 ماه پس از مرحله‌ی شکوفه دهی به مرحله‌ی برداشت می‌رسد.

نهال گیلاس در مناطقی سازگاری خوبی دارد که بارندگی زمستانه دارند. اما با این وجود می‌توان گفت که بارندگی‌‌های تابستانه برای نهال گیلاس بیمار مضر بوده و موجب لهیدگی پوست میوه گیلاس می‌گردد با همه ‌ی این شرایط بهترین منطقه برای کاشت نهال گیلاس منطقه‌ی سردسیر با تابستان‌های گرم می‌باشد. این میوه‌ی خوش رنگ و خوشمزه حاصل از نهال گیلاس علاوه بر این که در کشور ایران بازار فروش عالی دارد. در کشور‌های همسایه ایران نظیر: عراق، ترکیه و آذربایجان نیز بازار فروش خوبی دارد و همه ساله به قیمت مناسبی میوه‌گیلاس را از کشورمان خریداری می کنند. احداث باغ گیلاس جز پروژه‌ها و کسب و کار‌های بسیار پر در آمدی می‌باشد و برای اینکه بتوان یک هکتار را به زیر سطح کشت نهال گیلاس برد حداقل نیازمند به 60 میلیون سرمایه اولیه می‌باشید البته نا گفته نماند که نهال گیلاس از سال پنجم اقتصادی می‌شود و باغدار گیلاس عزیز سالیانه به طور میانگین به طور خالص می‌تواند 100 میلیون تومن درآمد داشته باشد.البته هنگام احداث باغ گیلاس توجه داشته باشید نهال گیلاس مناسب اقلیم منطقه را انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب تری برسید قبل از خرید نهال گیلاس ،جهت انتخاب رقم درست با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید.

همانطور که میدانید نهال گیلاس روزانه حداقل به 8-6 ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد. پس مکان‌هایی که نور کم دارند مناسب کشت نهال گیلاس نیستند در این صورت درخت گیلاس بار نخواهد داد یا در صورت بار دادن میوه‌های آن ریز و ترش مزه‌ خواهند بود پس می توان گفت وجود نور خورشید برای شیرین شدن میوه‌ی گیلاس ضروری می‌باشد.نهال گیلاس گیلاس در مناطقی که دارای تابستان‌های خشک و خنک می باشند دارای عملکرد بالایی می‌باشد. مناطقی که تابستان‌های داغ و گرم دارند به هیچ عنوان برای کاشت نهال گیلاس مناسب نیستند کشت نهال گیلاس در مناطق گرمسیر باعث چسبیدن هسته به گوشت میوه می‌شود و باعث به وجود آمدن میوه‌های دوقلو می‌شود که میوه‌ی دوقلوهای به هم چسبیده گیلاس کیفیت خوبی ندارند و بازار پسند نمی‌باشند. مقاومت نهال گیلاس در مقابل سرمای زمستان 25- درجه سانتی گراد می باشد. و نیاز سرمایی این درخت برای ادامه فعالیت گلدهی در حدود 500-1200 ساعت می‌باشد که در طول زمستان باید زیر 7 درجه بگذراند. به این دلیل توصیه می‌شود از کاشت نهال گیلاس در مناطق گرمسیری خودداری کنید. زیرا در مناطق گرمسیر این نیاز سرمایی برای درخت گیلاس برطرف نمی‌شود در نتیجه عملکرد خوبی نخواهد داشت.

شروع باردهی نهال گیلاس:

نهال گیلاس برای تبدیل شدن به یک درخت بالغ حدودا نیازمند به 3 سال زمان می‌باشد. این درخت از سال اول کشت میوه‌ نمی‌دهد بلکه باردهی آن از سال دوم آغاز می‌شود و از سال چهارم به بعد به باردهی اقتصادی می رسدو یک درخت بالغ گیلاس به طور میانگین می‌توانید 75 تا 80 کیلو میوه می‌دهد.

کاشت نهال گیلاس:

نهال گیلاس را می‌توان به دو روش کاشت هسته و کاشت نهال پرورش دهید. در روش کاش هسته، هسته‌ی گیلاس را در آبان ماه داخل حفره‌های کم عمق می‌کارید تا هسته حداقل 8 هفته نیاز سرمایی زمستانی خود را بگذراند. و پس از جوانه زدن در اوایل بهار آن را به باغچه انتقال می‌دهید. که در این روش درخت دیر به بار خواهد نشست و باری که می‌دهد کم و کاملا تفرق صفات خواهد داشت پس توصیه می‌شود برای احداث باغ گیلاس این روش را انتخاب نکنید.

در روش کاشت نهال گیلاس شما می‌توانید نهال گیلاس را از نهالستان‌های معتبر و مجوز دار تهیه کرده و گودالی با عمق سه برابر ریشه آن حفر کرده،البته ناگفته نماند می‌توانید ته چاله را با کمپوست غنی یا کود حیوانی پوسیده نیز پر کنید، سپس اقدام به کاشت نهال کنید البته زمان انتقال نهال نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد، که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.توصیه می شود برای احداث باغ گیلاس ،خرید نهال گیلاس را از مراکز معتبری چون رویال نهال انجام دهید.

آبیاری نهال گیلاس:

با وجود اینکه نهال گیلاس جز درختان پر آب محسوب می‌شود اما توصیه می‌شود در مناطقی که دارای بارندگی اواخر بهار یا تابستانه باشند از کاشت نهال گیلاس خودداری کنید زیرا بارندگی باعث می‌شود برخی ارقام نهال گیلاس که محصولی با گوشت نرم دارند در برابر بارندگی ترک بردارند و از بین بروند. پس در مناطقی که دارای بارندگی زیاد( به خصوص مناطق شمال کشور )می باشند توصیه می‌شود ارقام نهال گیلاس انتخاب شود که میوه‌‌ی ان‌ها دارای پوست محکم و سختی می‌باشد. درخت گیلاس نسبت به خشکی تابستان بسیار حساس می باشد. توصیه می‌شود درختان جوان را هر 3 یا 4 روز یک بار، در واقع زمانی که سطح خاک خشک می‌شود آبیاری کرد و درختان بالغ را هفته‌ای یک بار حداقل 50 لیتر آبیاری کنید. عمق آبیاری نیز باید طوری باشد که 1 متر از خاک حداقل مرطوب شود. اگر تنه درخت گیلاس را مرکز دایره در نظر داشته باشیم حداقل به شعاع 30 سانتی متری باید به خوبی آبیاری شود. برای آبیاری نهال گیلاس روش غرقابی و قطره‌ای جوابگو می‌باشد.

خاک مناسب نهال گیلاس:

نهال گیلاس دارای ریشه‌های کم عمق باشد و نیازمند به خاک لومی با زهکشی خوب تا عمق 5/1 متر می‌باشد. خاک شنی لومی خصوصیات یک خاک معمولی را دارد که تا حدود زیادی شن می‌باشد که باعث زهکشی بالای ‌ان می‌باشد. دارا بودن زهکشی خوب برای نهال گیلاس حائز اهمیت می‌باشد، زیرا که ریشه‌های نهال گیلاس تحمل خاک مرطوب را ندارد و پوسیده می‌شود.

نکته: توصیه می‌شود از کاشت نهال گیلاس در خاک‌های نرم نیز خودداری کنید زیرا که کرم ریشه‌خو.ار مانع از رشد نهال گیلاس در خاک‌های بسیار نرم می شود. Ph مناسب خاک برای کاشت نهال گیلاس5/7 تا 8 می‌باشد در واقع می توان گفت بهترین خاک برای کاشت نهال گیلاس خاک کمی قلیایی می باشد.

شما را به تماشای ویدیویی از گیلاس دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های گیلاس روی (عکس نهال گیلاس) کلیک کنید


فاصله کاشت نهال گیلاس:

امروزه نهال گیلاس اکثریت روی پایه ‌های بذری پیوند می خورند و ارتفاع درخت‌ها حدودا به 8 تا 10 متر می‌رسند. پس برای رشد بهتر، فضای کافی حتما در هنگام کاشت باید رعایت شود. بهترین فاصله برای کاشت نهال گیلاس 4 متر می‌باشد. زیرا همانطور که قبلا هم اشاره شد درختان گیلاس برای باردهی بهتر احتیاج به نور کافی دارند و برای این نور کافی حتما باید فاصله مناسب رعایت شود.

کوددهی درخت گیلاس:

کوددهی اصولا باید از روی آنالیز خاک تجویز شود اما می‌توان با توجه به رشد سالانه شاخه‌های درخت نیز کمبود خاک را شناسایی کرد به این صورت که در طول سال شاخه‌های درخت گیلاس حداقل به اندازه‌ی 25 الی 30 سانتی رشد کند و درختی که شاخه‌های آن کمتر از 20 سانت در سال رشد کند مطمئنا نیاز به کوددهی دارد. ناگفته نماند از وضعیت برگ و میوه نیز می‌توان میزان و مقدار مصرف کود را نیز مشخص نمود. به طور مثال اگر برگ درخت در تابستان کم رنگ یا زرد باشد یا اندازه برگ‌ها ریز و کوچک باشد و قبل از پاییز خزان بکند نیازمند به کود می‌باشد. اما اگر درخت هیچ‌کدام از این علائم را نداشته باشد و میوه دهی خوبی داشته باشد. استفاده از کود باعث رشد بیش از حد و کاهش گلدهی درخت می شود.

باغداران گیلاس برای بالا بردن باردهی گیلاس از کودهای NPK با فرمول 20-20-20 استفاده می‌کنند. درختان گیلاس برای تبدیل کردن گل‌ها به میوه به کودهای پتاسیم و فسفر بیشتر نیاز دارند. البته بهتر است استفاده از این کود‌ها زمانی انجام شود که خاک باغ مورد تست آزمایشگاهی قرار گرفته باشد. به طور کل می‌توان گفت که درختان جوان گیلاس در واقع نهال گیلاس احتیاج چندانی به کود ندارند و سال‌های اول فقط بهتر است از کود حیوانی پوسیده استفاده شود و از سال سوم به بعد زمانی که درخت در سن بلوغ باشد کود مصرف گردد.

هرس درخت گیلاس:

برای حفظ سلامت درخت حتما باید عملیات هرس نهال گیلاس جدی گرفته شود. اولین عاملی که باعث اهمیت هرس درخت گیلاس می‌شود اطمینان از حذف شا‌خه‌های اضافی به دلیل رسیدن نور آفتاب به شاخه‌ها و میوه‌های درونی درخت می‌باشد. حذف نمودن شاخه‌های اضافی امکان رد و بدل شدن بهتر نور و هوا بین شاخه‌ها شده و باعث افزایش کیفیت میوه‌ می‌شود. همچنین عملیات هرس در درخت گیلاس باعث سهولت برداشت میوه آن می شود هرس باردهی درخت گیلاس بهتر است در اوایل فصل بهار صورت بگیرد. یعنی درست قبل از آنکه درخت بیدار شده و شروع به رشد کند بهتر است در هنگام هرس شاخه‌های ناسالم و ضعیف حذف شوند تا درخت تحریک به تولید شاخه‌های جوان‌تر و بهتر برای تولید میوه با کیفیت‌تر شود. سپس می‌توان شاخه‌های قدیمی و آویزان را نیز هرس نمود.

بهترین زمان کاشت نهال گیلاس:

با توجه به شرایط اقلیمی هر منطقه می‌توان زمان مناسب کشت نهال گیلاس در آن منطقه را مشخص نمود. در مناطق معتدل و گرم بهتر است کاشت نهال گیلاس در فصل پاییز صورت بگیرد. زیرا در این فصل نهال قبل از آغاز سرمای زمستان با محیط کشت وفق پیدا می‌کند و ریشه‌ی خود را در خاک محکم می‌کند. کشت پاییزه مخصوص مناطقی می‌باشد که دمای پاییز و زمستان تا حدودی یکسان باشد و دارای زمستان‌های شدید و یخبندان نباشد. اما در مناطق سردسیر بهتر است کاشت نهال گیلاس را در اواخر فصل زمستان یعنی حدودا چند هفته قبل از بیدار شدن نهال گیلاس از خواب زمستانه انجام دهید. در مناطق کوهستانی و سردسیر که دارای زمستان‌های یخبندان می‌باشد بهتر نیست زمان آغاز خواب زمستانی را برای کاشت نهال گیلاس را انتخاب کنید. زیرا برف و یخبندان شدید می تواند به راحتی نهال تازه کشت شده را از بین ببرد. اواخر زمستان که سرمای زمستانه سپری شد، بهترین تایم برای کشت نهال گیلاس می‌باشد. در این تایم سرمای شدید در راه نیست و همچنین اینکه نهال در خواب زمستانی بوده و زمان مناسبی برای کشت می باشد.

گرده افشان نهال گیلاس:

اکثریت ارقام نهال گیلاس خود ناسازگارند و برای میوه‌دهی تجاری نیازمند به گرده افشان می باشد. رقم نهال گیلاس زرد دانشکده یا گیلاس صورتی لواسان بهترین ارقام برای گرده افشانی ارقام نهال گیلاس می‌باشد در واقع در هنگام احداث باغ گیلاس بهتر است در باغ گیلاس 10% رقم گرده افشان کشت شود البته آلبالو مجارستان نیز در بعضی از باغ‌های گیلاس نقش گرده‌افشان را ایفا می‌کند.

زمان برداشت میوه گیلاس:

برداشت میوه گیلاس به عوامل متعددی از جمله نوع رقم، اب و هوا رطوبت و... بستگی دارد. برای برداشت حداکثرمحصول، حتما باید نهال گیلاس را در بهترین شرایط از نظر نور، خاک، اب و کود کشت کرد. پس از گذشت زمان رشد، چاغاله‌های گیلاس سیاه و شیرین شده و آماده برداشت می‌شود اصولا زمان برداشت میوه گیلاس اوایل فصل تابستان می‌باشد اما می‌توان از ارقام نهال گیلاس زود رس نیز کشت کرد بسته به شرایط آب و هوایی منطقه از برج 2 تا 3 زمان برداشت محصول اراقام زودرس می باشد. امروزه کشاورزان برای برداشت از شیکر‌های برقی یا همان تکان دادن درخت برای تسریع در عملیات برداشت استفاده می‌کنند.

خواص(خصوصیات) میوه گیلاس:

گیلاس منبع غنی از ترکیبات سلامت است این میوه دارای خاصیت ضد درد و ضد التهاب می باشد.میوه گیلاس غنی از ویتامینcمی باشد و دارا بودن انتی اکسیدان خطر ابتلا به اسیب های چشمی و پیری زودرس را کاهش می دهد.انتی اکسیدان باعث کاهش فشارخون شده و خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهد.از دیگر فواید گیلاس می توان به درمان بی خوابی،تسهیل در کاهش وزن،حفظ لطافت مو و رفع لکه های پوستی و درخشندگی پوست اشاره کرد.

آفات و بیماری های درخت گیلاس:

عوامل متعددی از جمله: آبیاری نامناسب، کمبود مواد مغذی وبیماری‌های شایع گیلاس از جمله شانکر باکتریایی، پوسیدگی ریشه و آوند، لکه غربالی‌های سفیدک که اگر به موقع کنترل و سمپاشی نشود موجب نابودی درخت گیلاس می‌شوند.

خرید نهال گیلاس از نهالستان های معتبر:

اگر قصد احداث باغ گیلاس تجاری رادارید توصیه می شود جهت خرید ارقام تجاری به مراکز متبری چون رویال نهال مراجعه کنید با خرید نهال گیلاس از مجموعه رویال نهال علاوه بر خرید نهال گیلاس لیبل دار می توانید از مشاوره های رایگان و پشتیبانی های این مجموعه بهره مند شوید.نهالستان رویال نهال با دارا بودن مجوز از مجموعه رویال نهال سالانه اقدام به تولید ده هزار نهال گیلاس می نماید و به دلیل حذف واسطه و تولید عمده آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهد خرید نهال گیلاس از مجموعه رویال نهال به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت