آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور شانی (انگور شاهانی)

خرید نهال انگور شانی (انگور شاهانی) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور شانی (انگور شاهانی) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور شانی (انگور شاهانی) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور شانی (انگور شاهانی) به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور شانی (انگور شاهانی) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور شانی (انگور شاهانی)، کاشت نهال انگور شانی (انگور شاهانی)، هرس درخت انگور شانی (انگور شاهانی)، نحوه آبیاری انگور شانی (انگور شاهانی)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور شانی (انگور شاهانی) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور شانی (انگور شاهانی) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور شانی (انگور شاهانی) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور شانی (انگور شاهانی)
  •     
  • مشخصات نهال انگور شانی (انگور شاهانی)

معرفی نهال انگور شانی (انگور شاهانی)


مشخصات و خصوصیات نهال انگور شانی

انگور شانی، یکی از پرطرفدارترین و برترین انواع میوه‏ها به شمار می آید و دارای خواص فراوانی است. این میوه خوشمزه و مقوی، حاصل رشد نهال‏های مرغوب و اصیل و دست رنج باغداران می‏باشد. البته امروزه تعداد بیشماری از ارقام مختلف انگور در سراسر جهان وجود دارند و هر کدام از آن‏ها، قادر به رشد در محیط‏هایی با شرایطی خاص هستند.

از پرفروش‏ترین انواع ارقام انگور، می‏توان به نهال انگور شانی اشاره نمود. این نهال انگور، قادر به تولید میوه‏هایی بسیار زیبا و بازار پسند است. انگور شانی، دارای پوسته‏ای بسیار نازک به رنگ یاقوتی و گوشته‏ای بی رنگ و ترد و بسیار شیرین به همراه هسته‏هایی بسیار ریز می‏باشد. میوه این نهال انگور، از مقاومت بالایی دربرابر هوای سردخانه برخوردار است و به همین دلیل، باغداران می‏توانند آن‏ها را تا مدت 6 ماه بدون هیچ مشکلی در سردخانه نگهداری کنند. وزن هر حبه حدود 5 الی 12 گرم است. به بیانی دیگر، هر خوشه انگور شانی از جرمی معادل 200 الی 350 گرم برخوردار هست. لازم به ذکر است که نوع خاک از مهم ترین عوامل تعیین کننده وزن میوه‏های این نهال انگور به شمار می‏آید.

نهال انگور شانی دارای تفاوت‏های نسبتا زیادی با سایر ارقام انگور دارد. این نهال انگور، از تنه پیچه‏ای و نازک به رنگ قهوه‏ای تیره برخوردار است. شاخه‏های این نهال انگور، بسیار ترد و شکننده هستند؛ به همین دلیل باید پس از کاشت، آن‏ها به یک سطح ایستاده بسته شوند. نهال انگور شانی دارای برگ‏هایی با جثه‏ای نسبتا کوچک به رنگ سبز تیره می‏باشد.

نهال انگور شانی برای اولین بار در کشور ایران و شهرستان سردشت توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. جالب است بدانید که امروزه باغداران می‏توانند این نهال انگور را در سراسر جهان به بهترین شکل ممکن پرورش دهند. البته فراموش نکنید که نهال انگور شانی سرما دوست است و در آب و هوای سردسیر رشد بسیار سریعی دارد. در نظر داشته باشید که پیش از کاشت نهال انگور شانی، بایستی به عوامل خاصی توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید.

کاشت نهال انگور شانی

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، برای کاشت و پرورش نهال انگور شانی باید نکات خاصی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید میزان عملکرد و تناژ آن را به حداکثر برسانید. در ابتدا، باید شرایط اقلیمی محیط خود را مورد بررسی قرار دهید. مناطقی با دمای حداقل منفی 10 درجه و حداکثر 15 درجه سانتی گراد با بارش و رطوبت مطلوب با ارتفاع حداقل 200 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور شانی به شمار می‏آیند. ناگفته نماند که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور، اواخر زمستان تا اوایل بهار می‏باشد.

برای کاشت نهال انگور شانی، باید ابتدا برای خرید آن اقدامات لازم را به عمل آورید. برای خرید این نهال انگور، بایستی به مراکز معتبر همچون نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. پس از خرید نهال انگور شانی، بایستی گودال‏هایی به عمق حداقل 50 و حداکثر 80 و قطر 30 سانتی متر حفر کنید. در نظر داشته باشید که گودال‏ها باید از هر سمت حداقل 2 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند. در مرحله بعد، بایستی نهال را با نهایت دقت در گودال قرار دهید. ناگفته نماند که اگر در این مرحله ریشه‏های نهال انگور دچار آسیب شوند، ممکن است تمامی زحمات شما به هدر برود. به همین دلیل، اگر در زمینه کاشت نهال انگور تجربه و دانش کافی ندارید، بهتر است از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

پس از اتمام مراحل کاشت، بایستی گودال را با خاک مرغوب و با کیفیت پر کنید. برای بهبود کیفیت کار، بهتر است یک میله در مجاورت نهال قرار دهید و آن را با یک نخ به میله ببندید. این امر موجب افزایش مقاومت نهال انگور سردسیری شانی دربرابر شکستگی می‏گردد. در مرحله آخر، باید نهال انگور شانی را آبیاری کنید تا ریشه‏های آن به خوبی مرطوب شوند. خوب است بدانید که هر چقدر رطوبت ریشه‏های این نهال انگور در روز های اول کاشت بیشتر باشد، میزان باردهی و رشد آن در آینده به همان مقدار افزایش خواهد یافت. فراموش نکنید که باید پس از کاشت این نهال انگور، نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید شرایط رشد مطلوب را برای آن فراهم سازید.

نیاز سرمایی

برای آن که بتوانید رشد و میزان باردهی نهال انگور شانی را افزایش دهید، بایستی پیش از انجام هر کاری نیاز سرمایی آن را برطرف نمایید. البته خوشبختانه نهال انگور شانی از مقاومت بالایی در برابر آب و هوای بسیار سرد و سوزان برخوردار است. برای برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور شانی، بایستی آن را به مدت 200 الی 600 ساعت در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد قرار دهید.

ارتفاع از سطح دریا

از مهم‏ترین نکاتی که باید پیش از کاشت نهال انگور شانی به آن توجه ویژه‏ای داشته باشید، ارتفاع از سطح دریا است. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید در زمین زراعی با ارتفاع حداقل 600 و حداکثر 1300 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود. فراموش نکنید که اگر این نهال انگور در ارتفاع نامناسبی از سطح دریا قرار گیرد، ممکن است میزان عملکرد و تناژ آن کاهش یابد. به همین دلیل، باید پیش از انجام اقدامات برای کاشت نهال انگور شانی، ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را با استفاده از ابزار و دستگاه‏های مخصوص به دقت اندازه گیری کنید.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور شانی جزء نهال‏های زودبازده به شمار می آید. این نهال انگور، در سال دوم پس از کاشت شروع به باردهی و محصول دهی می‏کند. لازم به ذکر است که شرایط اقلیمی و آب و هوایی نقش پررنگی را برروی شروع باردهی نهال انگور شانی ایفا می‏کنند.

یکی از پر اهمیت‏ترین عواملی که سبب پرفروش شدن نهال انگور شانی نسبت به دیگر ارقام انگور سردسیر شده، میزان عملکرد آن است. هر درخت انگور شانی بالغ، قادر به تولید 50 الی 65 کیلوگرم محصول مرغوب و خالص در طول سال می‏باشد. به بیانی دیگر، شما می‏توانید از هر هکتار باغ انگور شانی حدود 40 الی 50تن محصول با کیفیت برداشت نمایید و لذت ببرید.

عمر مفید نهال انگور شانی

از دیگر عواملی که سبب درخشش نهال انگور شانی در میان دیگر نهال‏های سردسیر شده، می‏توان به طول عمر مفید بالای آن اشاره نمود. طول عمر مفید نهال انگور شانی حدود 65 الی 70 سال تخمین زده شده است. البته اگر به نکاتی همچون تهیه خاک مناسب و مرغوب، کوددهی و آبیاری به موقع و هرس به اندازه توجه ویژه‏ای داشته باشید، می‏توانید میزان عمر مفید این نهال انگور را افزایش دهید. ناگفته نماند که میزان تغییرات آب و هوا نیز می‏توانند تاثیر بسزایی برروی افزایش یا یا کاهش عمر اقتصادی نهال انگور شانی داشته باشند.

هرس

انگور شانی برای رشد بهتر و عملکرد بیشتر، نیاز به هرس دارد. دربرخی از مواقع، شاخه و برگ‏های پوسیده و خشک شده، جلوی رشد نهال انگور شانی را می‏گیرند و میزان باردهی آن را کاهش می‏دهند. علاوه بر آن اگر این نهال سردسیر به موقع هرس نشود، ارتفاع آن بیش از حد مجاز زیاد می‏شود و در نتیجه برداشت محصولات از شاخه‏های بالایی آن برای باغداران دشوارتر می‏گردد. طبق نظر مختصصان برای هرس این نهال انگور باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. لازم به ذکر است که برای هرس نهال انگور شانی، بایستی از روش‏ سه بندی با استفاده از ابزارآلات مخصوص همچون قچی های تیز استفاده شود.

خاک مناسب

خاک، از پر اهمیت‏ترین عناصر حیات در جهان به شمار می‏آید و نقش بسزایی را در رشد و بقای گیاهان و جانداران ایفا می‏کند. البته فراموش نکنید که خاک‏ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‏ها، مناسب رشد یک نوع نهال می‏باشند. برای آن که بتوانید میزان باردهی و تناژ نهال انگور شانی را افزایش دهید، باید برای پرورش آن از خاک مناسب استفاده کنید. خاک مناسب نهال انگور شانی باید حاوی عناصر معدنی و مواد آلی مناسب با میزان پی اچ 6 الی 7 و دانه ریز باشد. برای تهیه خاک مناسب این نهال سردسیر، می‏توانید مقداری خاک لومی را با ماسه و خاک برگ مخلوط کنید و مورد استفاده قرار دهید.

آبیاری

آب، موجب طراوت و شادابی انگور شانی زنده می‏شود. هر نهال برای رشد، نیاز به مقدار آبیاری مشخصی دارد. برای آن که بتوانید در کمترین زمان شاهد رشد و افزایش میزان عملکرد نهال انگور شانی باشید، باید برای آبیاری آن هر 15 الی 20 روز یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید. فراموش نکنید که در فصل بهار و تابستان، باید هفته‏ای یک مرتبه برای آبیاری نهال انگور شانی اقدام نمایید.

کوددهی و سمپاشی

نهال انگور شانی همانند بسیاری از نهال‏ها، برای رشد بهتر و سریع‏تر نیاز به مواد معدنی و آلی فراوانی دارد. اما در برخی از مواقع، میزان عناصر موجود در خاک به دلیل کشت بی رویه کاهش می‏یابد. در چنین شرایطی، شما می‏توانید با استفاده از ترفند کوددهی مواد آلی و معدنی مورد نیاز نهال را تامین کنید. برای کوددهی نهال انگور شانی، بهتر است ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. فراموش نکنید که برای کوددهی این نهال انگور سردسیری، بایستی از کودهای شیمایی مایع حاوی عناصر پتاسیم، منیزیم، ید، زینک، آهن و هیومیک اسید استفاده نمایید.

در برخی از مواقع، آفات و حشرات به نهال‏های تازه کاشته شده هجوم می‏برند و از مواد مغذی درون آن‏ها تغذیه می‏کنند. این امر موجب کاهش رشد و میزان باردهی این نهال انگور می‏گردد. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید هر سه ماه یک بار برای سمپاشی نهال انگور شانی اقدام کنید و آفات را به بهترین شکل از بین ببرید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور شانی نسبت به دیگر ارقام مختلف انگور، از مقاومت بسیار خوبی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. البته برخی آفات همچون کرم خوشه خوار، بروی گل‏های این نهال سردسیر تار می‏بندند و آن‏ها را از بین می‏برند. از این رو، اگر مشاهده نمودید که برخی از بخش‏های انگور شانی سفید هستند، بایستی سریعا برای سمپاشی آن اقدام نمایید.

موارد مصرف

بیشترین موارد مصرف میوه نهال انگور شانی، به تازه خوری اختصاص دارد. بسیاری از افراد برای پذیرایی از میهمانان در مجالس مختلف، از این نوع انگور استفاده می‏کنند. از طرفی دیگر، شرکت‏های بزرگ برای تولید آب میوه‏های طبیعی مخصوص گاز دار، از میوه انگور شانی استفاده می‏کنند. ناگفته نماند که در کشورهای خارجی، برای تهیه ابغوره از انگور شانی استفاده می‏شود. جالب است بدانید که مردم بومی برخی از استان‏ها از میوه این نهال سردسیر، خوراکی‏هایی نظیر کشمش نیز تهیه می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور شانی

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، برای کاشت و پرورش نهال انگور شانی باید پیش از انجام هر اقدامی شرایط اقلیمی منطقه خود را در نظر بگیرید. در صورت مطلوب بودن شرایط محیطی و اقلیمی، می‏توانید به بهترین شکل برای کاشت این نهال انگور اقدام نمایید. برای استعلام قیمت و خرید نهال انگور شانی، بایستی به نهالستان‏های معتبر همچون رویال نهال مراجعه فرمایید. شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، نهال انگور شانی را با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی به صورت آنلاین یا حضوری خریداری کنید و لذت ببرید. زیرا این مجموعه تمامی فعالیت های خودرا تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد و به دلیل تولید عمده نهال انگور شانی آن را با قیمت مناسب تری در اختیار باغدار قرار می دهد.

مشخصات نهال انگور شانی (انگور شاهانی)


کشور سازنده: ایران

حبه انگور: ellipsoidal

خوشه انگور: cylindrical

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

میزان تولید در هکتار: 30 تن

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اوایل مهرماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار قند: 18 تا 26 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت