آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور سفید بیدانه

خرید نهال انگور سفید بیدانه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور سفید بیدانه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور سفید بیدانه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور سفید بیدانه به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور سفید بیدانه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور سفید بیدانه، کاشت نهال انگور سفید بیدانه، هرس درخت انگور سفید بیدانه، نحوه آبیاری انگور سفید بیدانه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور سفید بیدانه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور سفید بیدانه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور سفید بیدانه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور سفید بیدانه
  •     
  • مشخصات نهال انگور سفید بیدانه

معرفی نهال انگور سفید بیدانه


مشخصات و خصوصیات نهال انگور سفید بیدانه

امروزه شمار زیادی از ارقام مختلف انگور در سراسر جهان کشت می‏شوند. همانطور که می دانید، میوه انگور یکی از پرطرفدارترین میوه‏ها در جهان محسوب می‏شود و دارای فرآورده های بسیار زیادی است. یکی از پرفروش‏ترین و مقرون به صرفه‏ترین انواع ارقام انگور در کشور، نهال انگور سفید بیدانه است.

نهال انگور سفید بیدانه برای اولین بار در کشور ایران و در استان فارس توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. البته خوشبختانه این نهال انگور، از مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و هواهای مختلف برخوردار است. از این رو، باغداران می‏توانند نهال انگور بیدانه سفید را در تمامی نقاط کشور با رعایت اصول خاص و مربوطه، به بهترین شکل پرورش دهند. لازم به ذکر است که برای کاشت و پرورش این نهال انگور کشمشی باید پیش از انجام هر کاری با افراد کاربلد و با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید یک باغ انگور سفید بیدانه عالی و بدون نقص احداث کنید.

از مهم‏ترین ویژگی‏هایی که نهال انگور سفید بیدانه را با سایر ارقام انگور متمایز ساخته، می‏توان به شکل و ظاهر میوه‏های آن اشاره نمود. میوه‏های این نهال انگور در دو رنگ قرمز و سبز بسیار روشن مایل به زرد رشد می‏کنند. انگور سفید بیدانه به انگور بیدانه زرد نیز معروف است ناگفته نماند که انگور سفید بیدانه، فاقد هسته است. هر حبه انگور سفید بیدانه، حدود 2 الی 7 گرم وزن دارد. جالب است بدانید که وزن هر خوشه از میوه این نهال انگور حدود 100 الی 350 گرم است. در نظر داشته باشید که شرایط اقلیمی و محیطی نقش بسزایی را بر روی وزن میوه‏های این نهال انگور ایفا می‏کنند. شما می‏توانید با انجام اقداماتی نظیر کوددهی، آبیاری و سمپاشی به موقع وزن میوه‏های این نهال انگور و میزان عملکرد آن را به حداکثر برسانید.

خوب است بدانید که نهال انگور سفید بیدانه، از تنه‏ای پیجه‏ای به رنگ خاکستری روشن به همراه شاخه‏هایی بسیار نازک و شکننده برخوردار است. ارتفاع تنه این نهال انگور بیدانه گاهی به بیش از 6 متر می‏رسد. البته شما می‏توانید با هرس به موقع، ارتفاع نهال انگور سفید بیدانه را کنترل کنید. خوب است بدانید که برگ‏های این نهال انگور نسبتا پهن و ضخیم هستند و دارای آوندهای برجسته می‏باشند.

کاشت نهال انگور سفید بیدانه

میوه‏هایی که توسط نهال انگور سفید بیدانه تولید می‏شوند، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در بازار قیمت بالایی دارند. از این رو، شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور در کمترین زمان ممکن محصولاتی بی نظیر و مرغوب تولید کنید و از این طریق سود بسیار خوبی را نصیب خود نمایید. برای انجام چنین کاری، باید ابتدا به پارامترهای ضروری نظیر شرایط اقلیمی، میزان تغییرات آب و هوا و رطوبت و بارش توجه بسزایی داشته باشید.

طبق نظر متخصصان و کارشناسان مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 5 و حداکثر 30 درجه سانتی گراد با بارش حداقل هفته‏ای یک مرتبه و رطوبت کافی با خاک زه کشی شده با ارتفاع حداقل 600 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور سفید بیدانه محسوب می‏شوند. در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور زرد، اوایل فصل زمستان و اوایل فصل بهار است. در مرحله اول باید گودال‏هایی به عمق 60 الی 80 سانتی متر با توجه به ارتفاع نهال به فاصله دو متر نسبت به یکدیگر حفر کنید. اگر فاصله گودال ها نسبت به یکدیگر کمتر از حد تعیین شده باشد، شاخه‏های نهال‏ها پس از رشد با یکدیگر گره می‏خورند و این امر موجب دشوارتر شدن برداشت محصولات آن‏ها می‏گردد.

پس حفر گودال‏ها، بایستی نهال‏ها را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید. در نظر داشته باشید که اگر در این مرحله ریشه‏های نهال دچار آسیب شوند، ممکن است میزان باردهی و عملکرد آن در آینده کاهش یابد. در مرحله بعد، باید گودال‏ها را با استفاده از یک خاک مناسب و زهکشی شده پر کنید تا بتوانید به فرآیند رشد نهال‏ها سرعت ببخشید. بهتر است پس از اتمام مراحل کاشت، تنه نهال‏ها را به یک سطح ایستاده ببندید تا آن‏ها در باد و طوفان‏های شدید دچار آسیب نشوند. ناگفته نماند که انجام تحقیقات بر روی شرایط اقلیمی محیط پیش از کاشت نهال انگور سفید بیدانه امری ضروری است.

نیاز سرمایی

برای آن که بتوانید مقاومت و میزان باردهی نهال انگور سفید بیدانه را به حداکثر برسانید و آن را در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون مقاوم سازید، باید اقدام به برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال کنید. برای برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور سفید بیدانه، بایستی آن را در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد به مدت 200 الی 700 ساعت نگهداری کنید. لازم به ذکر است که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور سفید به خوبی برطرف نشود، ممکن است مقاومت آن در برابر شرایط اقلیمی متفاوت کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

از مهم‏ترین اصولی که باید پیش از کاشت نهال انگور سفید بیدانه به آن توجه بسزایی داشته باشید، ارتفاع از سطح دریا است. هرچقدر که ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا بالاتر باشد، میزان دما و تابش نور خورشید به نهال بیشتر می‏شود. البته در نظر داشته باشید که برخی از درختان حساسیت زیادی از خود به نور خورشید نشان می‏دهند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور سفید بیدانه باید در زمین زراعی با ارتفاع حداقل 500 و حداکثر 1600 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در بخش‏های قبل گفته شد، نهال انگور سفید بیدانه جزء نهال‏های زودبازده به شمار می‏آید. البته عوامل مختلفی همچون دمای هوا، زاویه تابش آفتاب، میانگین تغییرات دما، نوع خاک و ارتفاع از سطح دریا بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور سفید بیدانه تاثیر گذارند. به طور معمول، هر اصله نهال انگور سفید بیدانه دوسال پس از کاشت در دوره باردهی قرار می گیرد. البته شما می‏توانید با فراهم ساختن شرایط رشد مطلوب برای این نهال انگور بیدانه زرد، زمان شروع باردهی آن را کاهش دهید.

از دیگر عواملی که موجب پرطرفدار و پرفروش شدن نهال انگور بیدانه سفید نسبت به سایر ارقام شده، می‏توان به میزان عملکرد آن اشاره نمود. هر اصله نهال انگور سفید بیدانه قادر به تولید 60 الی 80 کیلوگرم محصول با کیفیت در طول سال است. از این رو، شما می‏توانید سالانه از هر هکتار باغ خود حدود 50 الی 65 تن انگور سفید بیدانه مرغوب و با کیفیت برداشت کنید و از این طریق، صاحب درآمدی عالی و بی نظیر شوید.

عمر مفید نهال انگور سفید بیدانه

خوشبختانه نهال انگور سفید بیدانه از طول عمر مفید بالایی برخوردار است. طول عمر مفید این نهال انگور، حدود 90 سال می‏باشد. البته عوامل مختلفی نظیر سمپاشی، هرس، آبیاری و کوددهی به موقع نقش بسزایی را بر روی افزایش یا کاهش عمر مفید نهال انگور سفید بیدانه ایفا می‏کنند. ناگفته نماند که شما می‏توانید با استفاده از کودهای شیمایی مرغوب و حاوی عناصر معدنی و آلی مناسب، طول عمر اقتصادی نهال انگور سفید بیدانه را تا 100 سال افزایش دهید.

هرس

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، یکی از راه‏های افزایش میزان باردهی و طول عمر اقتصادی نهال انگور سفید بیدانه، هرس است. در این فرآیند، شاخه و برگ‏های اضافی وپوسیده شده از نهال جدا می‏شوند و فرصت رشد بهتر را برای قسمت‏های سالم و شاداب آن فراهم می‏سازند. برای هرس نهال انگور سفید بیدانه باید از روش‏ سه بندی استفاده کنید. لازم به ذکر است که طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید ابتدای هر فصل هرس شود.

خاک مناسب

یکی از مهم‏ترین اصول کاشت نهال انگور سفید بیدانه، تهیه خاک مناسب است. خاک مناسب نهال انگور سفید بیدانه، باید دارای منابع غنی مواد معدنی و آلی نظیر هوموس، آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ید باشد. علاوه بر آن، خاک این نهال انگور بیدانه زرد برای نگهداری رطوبت در مدت زمان طولانی‏تر، باید دانه ریز باشد. برای تهیه خاک مناسب این نهال انگور، می‏بایست مقداری خاک برگ را به همراه خاک دانه ریز (ماسه ای، رس، لومی) و مقدار بسیار کمی کود ازته مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را پای آن بریزید.

آبیاری

از راه‏های تقویت و افزایش میزان رشد و شادابی نهال انگور سفید بیدانه، می‏توان به آبیاری به موقع اشاره نمود. آب مایع حیات به شمار می‏آید و نقش پر رنگی را در زندگی و بقای درختان و جانداران ایفا می‏کند. هر اصله نهال انگور سفید بیدانه نیازمند 800 الی 1000 میلی لیتر آب در طول ماه است. به بیانی دیگر، شما باید هر 15 روز یکبار این نهال انگور را آبیاری کنید. برای آبیاری نهال انگور سفید بیدانه، بهتر است از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای پیشرفته و هوشمند استفاده نمایید.

کوددهی و سمپاشی

خاک به تنهایی قادر به تامین مواد معدنی و مغذی مورد نیاز گیاهان و درختان نیست. از این رو، برای تقویت گیاهان و درختان باید با استفاده از ترفند کوددهی وارد عمل شوید. برای کوددهی نهال انگور سفید بیدانه، بهتر است همراه با کودهای حیوانی، از کودهای شیمایی حاوی عناصر معدنی و آلی مناسب استفاده کنید. لازم به ذکر است که استفاده از کودهای حیوانی تازه، سبب افزایش احتمال هجوم آفات می‏گردد. کشاورزان و باغداران می‏بایست در طول سال 3 الی 4 مرتبه برای کوددهی نهال انگور سفید بیدانه، اقدامات لازم را به عمل آورند. در نظر داشته باشید که شما می‏توانید با کوددهی به موقع این نهال انگور بیدانه، میزان باردهی آن را به حداکثر برسانید.

آفات و حشرات مزاحم، می‏توانند یک تهدید و مانع بزرگ برای رشد نهال‏های تازه کاشته شده به شمار آیند. علاوه بر آن برخی از آفات نظیر کرم خوشه خوار، قادر هستند در کمترین زمان ممکن نهال را از بین ببرند. به همین دلیل، برای آن که با چنین مشکل خطرناکی مواجه نشوید، بهتر است نهال‏های تازه کاشته شده را به موقع سمپاشی کنید. در نظر داشته باشید که برای سمپاشی نهال انگور سفید بیدانه، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید.استفاده از گوگرد بهترین روش مراقبت از نهال انگور در برابر بسیاری از آفات و حشرات می باشد.

مقاومت در برابر آفات

نهال انگور سفید بیدانه، دربرابر برخی از آفات و بیماری‏ها از مقاومت بالایی برخوردار نیست. از این رو باید با استفاده از ترفندهایی نظیر کوددهی، سمپاشی، آبیاری و هرس به موقع مقاومت این نهال دیررس را در برابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید.

موارد مصرف

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، میوه نهال انگور سفید بیدانه بسیار بازار پسند است. به همین دلیل، بسیاری از افراد برای تهیه کشکمش ، تازه خوری و پذیرایی در میهمانی و مجالس خاص از میوه این نهال انگور استفاده می‏کنند. جالب است بدانید کشمش هایی که با استفاده از انگور سفید بیدانه تولید می‏شوند، دارای مشتریان بین المللی فراوانی هستند و به کشورهای خارجی صادر می‏گردند. علاوه بر آن، مردم بومی برخی از استان‏ها نیز از میوه این نهال انگور، فر آورده‏هایی نظیر کشمش و شیره انگور تولید می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور سفید بیدانه

امروزه نهالستان‏های بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارند. اما اگر می‏خواهید نهال انگور سفید بیدانه را با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی خریداری کنید و لذت ببرید، بهتر است به نهالستان‏های معتبر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید. در نظر داشته باشید که شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، نهال انگور بیدانه سفید را با اصالت تضمینی و قیمتی مقرون به صرفه به صورت آنلاین یا حضوری خرید کنید. البته پیش از خرید و انجام اقدامات لازم جهت کاشت نهال انگور سفید بیدانه، باید تحقیقات لازم را برای بررسی شرایط اقلیمی محیط خود انجام دهید که در این زمینه می توانید از مشاوره های رایگان توسط کارشناسان مجموعه رویال نهال بهره ببرید.

مشخصات نهال انگور سفید بیدانه


نوع رقم: تجاری

مورد استفاده: خشکباری، کشمش، تازه خوری و شیره انگور

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت