آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور کالمریا

خرید نهال انگور کالمریا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور کالمریا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور کالمریا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور کالمریا به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور کالمریا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور کالمریا، کاشت نهال انگور کالمریا، هرس درخت انگور کالمریا، نحوه آبیاری انگور کالمریا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور کالمریا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور کالمریا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور کالمریا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور کالمریا
  •     
  • مشخصات نهال انگور کالمریا

معرفی نهال انگور کالمریا


مشخصات و خصوصیات نهال انگور کالمریا

اگر سرتاسر دنیا را بگردید، کسی را پیدا نخواهید کرد که به خوردن میوه انگور علاقه‏مند نباشد. حال سوال اینجاست که این میوه خوش طعم و بی نظیر چگونه به دست می‏آید؟ کشاورزان و باغداران با زحمات شبانه روزی، تلاش می‏کنند تا بتوانند با پرورش ارقام مختلف انگور، بهترین میوه‏ها را روانه بازار نمایند. یکی از پر فروش‏ترین و پرطردارترین ارقام تجاری انگور، می‏توان به نهال کالمریا اشاره نمود.

نهال انگور کالمریا برای اولین بار در کشور فرانسه در سال 1855 میلادی شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. البته بسیاری از افراد بر این عقیده باورند که زادگاه نهال انگور کالمریا، قاره اروپا است. این نهال انگور، گرما دوست است و در آب و هوای معتدل و نیمه گرمسیر رشد بسیار عالی و بی نظیری دارد. این امر موجب گشته تا کشاورزان و باغداران بتوانند نهال انگور کالمریا را در تمامی نقاط کشور به بهترین شکل پرورش دهند. البته برای پرورش این نهال انگور باید به نکات ضروری توجه بسزایی داشته باشید.

نهال انگور کالمریا، یکی از ارقام تجاری و بسیار پرطرفدار بازار محسوب می‏گردد و قادر به تولید محصولات و حبه های کاملا درشت است. این نهال انگور دیررس از تنه پیچه‏ای ( رونده ) به رنگ قهوه‏ای تیره به همراه شاخه‏هایی نازک اما مقاوم برخوردار می‏باشد. جالب است بدانید که شاخه‏های این نهال انگور به دلیل وزن بالای میوه‏ها در حالت خم قرار دارند. برگ‏های این نهال گرمسیر دارای جثه‏ای نسبتا بزرگ به رنگ سبز روشن به همراه آوندهای برجسته هستند.

یکی از مهم‏ترین عواملی که نهال انگور کالمریا را با سایر ارقام متمایز ساخته، شکل و ظاهر میوه‏های آن است. میوه‏هایی که توسط این نهال انگور تولید می‏شوند از طعم بی نظیر و سایزی درشت برخوردار هستند و در برابر آب و هوای سردخانه و بازار مقاومت زیادی از خود نشان می‏دهند. انگور کالمریا متشکل از پوسته‏ای نازک به رنگ سبز زمردین به همراه گوشته‏ای نسبتا ترد به همراه هسته‏هایی بسیار ریز است. خوب است بدانید که گاهی از خوشه‏های انگورکالمریا به قدری شیرین هستند، که نمی‏توان از آن‏ها به عنوان تازه خوری و پذیرایی استفاده نمود. وزن هر حبه انگور کالمریا حدود 5 گرم و وزن هر خوشه آن حدود 100 الی 350 گرم می‏باشد. عواملی همچون خاک و شرایط اقلیمی بر روی وزن و طعم میوه و میزان باردهی این نهال انگور تاثیر گذارند.همچنین بهتر است بدانید خوشه های انگور کالمریا از انبارداری بالایی برخوردار است و به راحتی خراب نمی شود.

کاشت نهال انگور کالمریا

پیش از آن که بخواهید برای کاشت نهال انگور کالمریا اقدام کنید، باید شرایط اقلیمی محیط خود را مورد بررسی قرار دهید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 5 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد با ارتفاع 800 متر بالاتر از سطح دریا به همراه بارش کافی و خاک زه کشی شده، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور کالمریا محسوب می‏شوند.

برای کاشت این نهال انگور باید ابتدا یک زمان مناسب را انتخاب کنید. بهترین زمان برای کاشت نهال انگور کالمریا، ابتدای فصل زمستان (اوایل دی ماه الی اوسط اردیبهشت ماه) است. در مرحله اول باید در دل خاک حفره‏هایی به عمق 50 الی 70 سانتی متر با قطر 40 سانتی متر حفر کنید. در نظر داشته باشید که گودال‏ها باید حداقل 2 متر نسبت به یکدیگر فاصله داشته باشند. در مرحله بعد، باید با دقت فراوان نهال‏های خریداری شده را درون حفره‏ها قرار دهید.

در این مرحله اگر ریشه‏های نهال دچار آسیب شوند، ممکن است تمامی زحمات شما به هدر برود؛ به همین دلیل باید در هنگام کاشت نهال انگور کالمریا، نهایت دقت خود را به کار بگیرید. پس از آن، باید با استفاده از خاک مناسب و زه کشی شده و مقدار بسیار کمی کود ازته (جهت جلوگیری از آفات و حشرات درون خاک) گودال‏ها را پر کنید. در مرحله بعد، باید نهال‏های کاشته شده را آبیاری کنید. خوب است تنه نهال‏ها را به یک سطح ایستاده ببندید تا بتوانید آن‏ها را دربرابر شکستگی مقاوم سازید. پس از اتمام مراحل کاشت، باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید شرایطی عالی و مطلوب را برای رشد نهال انگور کالمریا فراهم سازید. برای پرورش این نهال انگور باید به نکاتی نظیر آبیاری، سمپاشی، کوددهی و هرس به موقع توجه بسزایی داشته باشید.

نیاز سرمایی

جهت پرورش نهال انگور کالمریا، باید ابتدا نیاز سرمایی آن را در نظر داشته باشید. نیاز سرمایی این نهال انگور، باید آن را به مدت 400 الی 800 ساعت با دمای حداکثر منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. بسیاری از باغداران تازه کار با این سوال مواجه می شوند که نیاز سرمایی چه تاثیری بر روی نهال انگور دارد؟ شما می‏توانید با رفع نیاز سرمایی نهال انگور کالمریا رشد، مقاومت و میزان عملکرد آن را به حداکثر برسانید و دیگر هراسی از خشک شدن آن نداشته باشید.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، پیش از کاشت نهال انگور کالمریا باید توجه بسزایی به ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا داشته باشید. حال سوال اینجاست که ارتفاع از سطح دریا چه نقشی را بر روی رشد و میزان باردهی نهال انگور کالمریا ایفا می‏کند؟ هرچقدر که ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا بالاتر باشد، دما و میزان تابش نور خورشید بیشتر می‏شود. البته اگر نهال انگور کالمریا در ارتفاع بالاتر از حد مجاز قرار گیرد، ممکن است رشد و میزان تناژ آن به حداقل برسد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید در زمین کشاورزی با ارتفاع 500 الی 2100 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور کالمریا، در دسته ارقام زودرس قرار می‏گیرد. زمان شروع باردهی این نهال انگور را عواملی نظیر تغییرات آب و هوایی، دمای محیط، نوع خاک و غیره تعیین می‏کنند. به طور عادی، انگور لابروسکا به مدت2 سال پس از کاشت شروع به باردهی می کند.

میزان عملکرد این نهال انگور بی نظیر است. عملکرد نهال انگور کالمریا در طول سال حدود 65 الی 70 کیلوگرم می باشد. به بیانی دیگر شما در طول سال می‏توانید حدود 50 تن انگور ناب کالمریا از هر هکتار باغ خودر برداشت نمایید و لذت ببرید

عمر مفید نهال انگور کالمریا

بسیاری از باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که طول عمر مفید نهال انگور کالمریا چقدر است؟ در ابتدا باید بدانید که عواملی نظیر شرایط اقلیمی، میزان رسیدگی و نوع خاک بر روی طول عمر مفید انگور لابروسکا تاثیر گذارند. به طور معمول، طول عمر اقتصادی نهال انگور کالمریا حدود 60 سال است. البته اگر به نکاتی نظیر هرس، آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع توجه نکنید، ممکن است طول عمر مفید این نهال انگور کاهش یابد.

هرس

همانطور که در بخش‏های قبل گفته شد، هرس به موقع می‏تواند موجب افزایش رشد، طول عمر مفید و میزان باردهی نهال انگور کالمریا گردد. در فرآیند هرس سبز، شاخه و برگ‏های پوسیده شده و خشکیده از تنه اصلی جدا می‏شوند و فرصت رشد بهتر را برای برگ و شاخه‏های تازه به ارمغان می‏آورند. برای هرس نهال انگور کالمریا باید ابتدای هر فصل اقدام نمایید. البته اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های زیادی از تنه نهال آویزان شده‏اند، باید سریعا برای هرس آن اقدامات لازم را به عمل آورید. برای هرس باردهی نهال انگور کالمریا بایستی از روش‏های دوبندی یا سه بندی به همراه قیچی های باغبانی استفاده نمایید. برای انجام این کار، می‏بایست به نکات ایمنی توجه بسزایی داشته باشید تا بخش‏های سالم نهال دچار آسیب نشوند.

خاک مناسب

یکی از مهم‏ترین عناصر رشد نهال و درختان، خاک مناسب است. خاک‏ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام مناسب رشد یک نوع گیاه می‏باشند. حال سوال اینجاست که خاک مناسب نهال انگور کالمریا باید چه ویژگی‏هایی داشته باشد؟ خاک مناسب این نهال انگور باید دانه ریز و زه کشی شده باشد. علاوه بر آن، خاک مناسب نهال انگور کالمریا باید حاوی مقادیر زیادی از مواد معدنی و آلی نظیر هوموس، هیومیک اسید، پتاسیم، منیزیم، ید و غیره باشد. خاک های لومی، ماسه‏ای و شنی برای رشد این نهال انگور مناسب هستند.البته بهتر است بدانید نهال انگور کالمریا در خاک های نیمه شور نیز قابلیت رشد را دارد.

آبیاری

آب نیز از عناصر بسیار مهم و پررنگ کشاورزی و باغداری محسوب می‏گردد. آبیاری به موقع سبب رشد بهتر و افزایش میزان عملکرد نهال انگور کالمریا و سایر درختان می‏گردد. برای آبیاری این نهال انگور باید هر 15 الی 20 روز یکبار اقدام کنید. در نظر داشته باشید که در فصول سرد و بارندگی، انگور کالمریا به آبیاری نیاز ندارد. برای آبیاری نهال انگور کالمریا، می‏توانید از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای پیشرفته و هوشمند استفاده نمایید.

کوددهی و سمپاشی

بسیاری از افراد با این سوال مواجه می‏شوند که چگونه می‏توان به صورت اصولی و دقیق رشد و میزان باردهی نهال انگور کالمریا را افزایش داد؟ برای انجام این کار، بایستی از ترفند کوددهی استفاده کنید. برای تقویت نهال انگور کالمریا باید همراه با کودهای طبیعی و حیوانی، از کودهای شیمایی مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید. برای کوددهی نهال انگور کالمریا می‏بایست ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید.

هجوم آفات و حشرات، یکی از مهم‏ترین دغدغه های هر کشاورز و باغدار است. آفات می‏توانند در کمترین زمان ممکن گیاهان و درختان را از بین ببرند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می توانید با استفاده از ترفند سمپاشی، از هجوم آفات و بیماری‏های مختلف به باغ انگور کالمریا خود جلوگیری کنید. در نظر داشته باشید که نهال انگور کالمریا هر سه ماه یکبار باید سمپاشی شود. برای سمپاشی نهال انگور کالمریا باید حتما از سموم با کیفیت و مرغوب استفاده گردد/

مقاومت در برابر آفات

بر خلاف بسیاری از ارقام انگور، نهال انگور کالمریا از مقاومت نسبتا پایینی در برابر برخی از آفات و بیماری‏ها برخوردار است. البته نگران نباشید چرا که شما می‏توانید با رعایت برخی از نکات همچون آبیاری، سمپاشی، کوددهی و هرس به موقع مقاومت نهال انگور کالمریا را در برابر آفات و بیماری‏ها به حداکثر برسانید.

موارد مصرف

همانطور که در قسمت‏های قبل اشاره شد، میوه انگور کالمریا از طعم بسیار شیرینی برخوردار است. به همین دلیل، بسیاری از افراد از میوه انگور کالمریا را فرآورده‏هایی نظیر شیره، کشمش ناب تهیه می‏کنند. در خارج کشور نیز از انگور کالمریا جهت تازه خوری استفاده می‏گردد. جالب است بدانید که در سال های اخیر برای تهیه آب میوه و طعم دهنده‏های خاص، از میوه این نهال انگور استفاده می‏شود. بسیاری از افراد نیز از میوه نهال انگور کالمریا به عنوان تازه خوری و پذیرایی در مجالس استفاده می‏نمایند.

خرید و قیمت نهال انگور کالمریا

شما می‏توانید با خرید و پرورش نهال انگور کالمریا، در کمتر از 4 سال به سود بسیار خوبی دست پیدا کنید. البته برای خرید نهال انگور کالمریا با اصالت تضمینی بایستی به نهالستان‏های معتبر مراجعه فرمایید. متاسفانه تشخیص اصالت نهال‏ها تا پیش از زمان باردهی امکان پذیر نیست. به همین دلیل، پیشنهاد می‏شود جهت خرید نهال انگور کالمریا با قیمتی عالی و اصالت تضمینی به همراه شناسنامه، به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. خوب است بدانید که نوسانات بازار برروی قیمت نهال انگور کالمریا تاثیر گذارند. پیشنهاد می‏شود قبل از خرید این نهال انگور، با افراد متخصص و کاربلد رویال نهال در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید خریدی سودمندانه و مفیدی را تجربه نمایید و لذت ببرید.

مشخصات نهال انگور کالمریا


نوع رقم: تجاری

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

نوع رسیدن میوه: دیر رس

قابلیت سردخانه ای: نگه داری و حمل و نقل مدت دار

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت