آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور لعل حسینی

خرید نهال انگور لعل حسینی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور لعل حسینی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور لعل حسینی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور لعل حسینی به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور لعل حسینی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور لعل حسینی ، کاشت نهال انگور لعل حسینی ، هرس درخت انگور لعل حسینی ، نحوه آبیاری انگور لعل حسینی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور لعل حسینی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور لعل حسینی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور لعل حسینی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور لعل حسینی
  •     
  • مشخصات نهال انگور لعل حسینی

معرفی نهال انگور لعل حسینی


مشخصات و خصوصیات نهال انگور لعل حسینی

خوشبختانه، امروزه کشاورزان و باغداران در سراسر کشور تلاش می‏کنند تا بتوانند با پرورش نهال‏های انگور، بهترین خوشه های انگور را روانه بازار نمایند. از پر فروش‏ترین و برترین انواع نهال‏های انگور، می‏توان به نهال انگور لعل حسینی اشاره نمود. این نهال، برای اولین بار در کشور ایران توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. البته خوشبختانه امروزه باغداران می‏توانند با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی، نهال انگور حسینی را در سراسر نقاط جهان پرورش دهند. میوه حاصل از نهال انگور حسنی به دلیل داشتن شکل کشیده و بزرگ بسیار بازار پسند می باشد.

شاخه‏های نهال انگور لعل حسینی به دلیل وزن بالای خوشه‏ها همیشه در حالت خم و افتاده هستند. خوشه‏های این نهال، بسیار پر تراکم هستند و از وزن بالایی برخوردار می‏باشند. جالب است بدانید که وزن میوه‏های نهال انگور حسینی گاهی از اوقات به بیش از 450 گرم می‏رسد. در نظر داشته باشید که عواملی همچون خاک و کوددهی نقش بسزایی را بر روی وزن میوه‏های این نهال انگور ایفا می‏کنند. انگور لعل حسینی، دارای پوسته ای بسیار نازک به رنگ سبز روشن (همانند انگور عسگری) و گوشته‏ای سفید و هسته‏هایی بسیار ریز می‏باشد.

نهال انگور لعل حسینی، از برگ‏هایی نسبتا بزرگ و پهن با رنگ سبز بسیار روشن با آوندهای برجسته بهره می‏برد. تنه این نهال نسبتا ضخیم است و رگه‏های برآمده بر روی آن قابل مشاهده هستند. علاوه بر آن، شاخه‏های نهال انگور حسینی گرمسیر نسبتا نازک اما بلند هستند. خوب است بدانید که برگ‏های این نهال خوراکی هستند و دارای منبع غنی از فسفر و ویتامین دی می‏باشند. نهال انگور لعل حسینی، تحمل و مقاومت چندانی در برابر یخبندان های شدید زمستانه را ندارد و قادر به رشد در نقاط نیمه سردسیر و معتدل کشور است. شما می‏توانید نهال انگور حسینی را در نقاط معتدل کشور بکارید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید.

کاشت نهال انگور لعل حسینی

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور لعل حسینی نسبت به دیگر نهال‏ها از مزایای فراوانی برخوردار است. پیش از آن که بخواهید برای کاشت نهال انگور حسینی اقدامات لازم را به عمل آورید، باید به پارامترهای خاصی توجه بسزایی داشته باشید. در ابتدا، برای کاشت بهترین نهال انگور یعنی لعل حسینی، باید شرایط اقلیمی و محیطی منطقه خود را بررسی کنید.

در مرحله بعد، برای کاشت نهال انگور لعل حسینی باید گودال‏هایی به ژرفای 80 الی 150 سانتی متر ( با توجه به ارتفاع نهال) حفر کنید. لازم به ذکر است که اگر ارتفاع گودال‏ها کمتر از حد مجاز باشد، ممکن است ریشه‏های این نهال انگور پس از مدتی از خاک بیرون بزنند و دچار آسیب شوند. ناگفته نماند که فاصله گودال‏های حفر شده نسبت به یکدیگر از سمت چپ و راست و عقب و جلو باید حداقل2تا3 متر باشد. در نظر داشته باشید که اگر فاصله گودال‏ها بیش از3متر باشد، ممکن است بخش انبوهی از فضای آزاد باغ شما به هدر برود. به همین دلیل، باید توجه بسزایی بر روی فاصله کاشت داشته باشید.

پس از حفر چاله ‏ها، باید برای کاشت نهال انگور لعل حسینی اقدام کنید. برای انجام این کار، بایستی نهال را با دقت فراوان درون گودال قرار دهید. در این مرحله، باید توجه ویژه‏ای به ریشه های نهال انگور حسینی داشته باشید تا بتوانید از آسیب دیدن آن‏ها جلوگیری کنید. پس از کاشت نهال انگور لعل حسینی، باید گودال را با استفاده از مقدار کمی کود و خاک نرم پر کنید.

پس از اتمام مراحل کاشت، بهتر است یک چوب نازک در کنار این نهال انگور قرار دهید و آن را با یک نخ نازک به چوب ببندید. این امر سبب جلوگیری از شکستن نهال در هنگام باد و طوفان می‏گردد. برای بهبود کیفیت کار، بایستی پس از کاشت نهال انگور حسینی مقداری آن را آبیاری کنید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، هر چقدر که ریشه نهال انگور لعل حسینی مرطوب‏تر باشد، میزان رشد آن بیشتر می‏شود. بهترین و مناسب ترین زمان کاشت نهال انگور حسینی از اوایل زمستان تا اوایل فصل بهار می باشد زیرا نهال انگور حسینی دیرخزان می باشد و امکان کشت پاییزه برای این رقم انگور امکان پذیر نمی باشد. اگر در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور لعل حسینی اطلاعات و تجربه کافی ندارید، باید از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید این نهال انگور را به بهترین شکل بکارید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با استفاده از روش نیمه دیمی، این نهال انگور را به بهترین شکل بکارید و پرورش دهید.

نیاز سرمایی

یکی از مهم‏ترین فعالیت‏هایی که باید برای پرورش نهال انگور لعل حسینی انجام دهید، برطرف نمودن نیاز سرمایی آن است. همانطور که می‏دانید، تمامی نهال‏ها دارای نیاز سرمایی هستند. برای برطرف نمودن نیاز سرمایی این نهال انگور، باید به مدت 100 الی 600 ساعت آن را در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد کشت کنید. فراموش نکنید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان باردهی و رشد آن کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

پیش از کاشت نهال انگور لعل حسینی، بایستی به ارتفاع آن از سطح دریا توجه بسزایی داشته باشید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال‏ انگور حسینی باید در ارتفاع پایین‏تر و در مناطق رطوبت دار کاشته شوند. ارتفاع مناسب نهال انگور لعل حسینی از سطح دریا، بین 700 الی 1200 متر است. به بیانی دیگر، برای آن که بتوانید این نهال را به بهترین شکل پرورش دهید، باید آن را در زمین زراعی با ارتفاع حداقل 700 و حداکثر 1200 متر بالاتر از سطح دریا بکارید. در نظر داشته باشید که باید پیش از انجام هر اقدامی، ارتفاع زمین زراعی خود را با استفاده از دستگاه و ابزارهای مخصوص مورد بررسی قرار دهید.

شروع باردهی و عملکرد نهال انگور لعل حسینی

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پرفروش شدن نهال انگور لعل حسینی شده، زمان باردهی و عملکرد آن است. نهال انگور حسینی، پس از دو سال شروع به باردهی می کند. فراموش نکنید که شرایط اقلیمی و آب و هوا، نقش بسزایی را بر روی زمان باردهی نهال انگور لعل حسینی ایفا می‏کنند. ناگفته نماند که زمان برداشت محصول انگور حسینی با توجه به اقلیم آب و هوایی منطقه کشت متفاوت است اما به طور میانگین می توان گفت زمان برداشت محصوا انگور لعل حسنی اواخر شهریور ماه می باشد.

بسیاری از کشاورزان و باغداران بر این عقیده باورند که هر نهال انگور لعل حسینی، قادر به تولید 50 الی 60کیلوگرم محصول در سال است. به بیانی دیگر، شما می‏توانید از هر هکتار باغ انگور گرمسیر خود حدود 35 الی 40 تن محصول برداشت کنید. البته میزان باردهی این نهال انگور در شرایط مختلف، متغیر است. برای آن که بتوانید باردهی آن را به حداکثر برسانید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، باید به عواملی همچون آبیاری و کوددهی به موقع و تهیه خاک مناسب توجه بسزایی داشته باشید. برای افزایش میزان باردهی نهال انگور حسینی، بایستی از کودهای شیمایی مرغوب برای تقویت آن استفاده نمایید.

عمر مفید درخت انگور لعل حسینی

از دیگر عواملی که موجب پر طرفدار شدن نهال انگور لعل حسینی شده، می‏توان به طول عمر مفید آن اشاره نمود. طول عمر مفید درخت انگور لعل حسینی بین 60 الی 75 سال است. فراموش نکنید که شرایط محیطی و اقلیمی نقش پر رنگی را بر روی طول عمر مفید این نهال انگور ایفا می‏کنند. البته شما می‏توانید با آبیاری، سمپاشی و کوددهی به موقع طول عمر اقتصادی نهال انگور حسینی را افزایش دهید و مدت زمان بیشتری از مزایای فراوان آن بهره‏مند شوید. برای افزایش طول عمر این نهال، بایستی از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. ناگفته نماند که هرس نادرست نهال انگور یعنی لعل حسینی، سبب کاهش طول عمر اقتصادی آن می‏شود.

هرس

هرس، از مهم‏ترین فعالیت‏های باغداری به شمار می‏آید و نقش بسزایی را در رشد نهال های انگور و درختان ایفا می‏کند. شما می‏توانید با هرس نهال انگور لعل حسینی، گامی بلند در عرصه رشد آن بردارید. برای هرس این نهال، باید هر شش ماه یک بار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته اگر مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های اضافی از تنه این نهال گرمسیر آویزان شده‏اند، باید سریعا برای هرس آن اقدام کنید. برای هرس این نهال انگور، باید از روش دو بندی به همراه ابزارها و قیچی های تیز استفاده نمایید.هرس سبز تاک انگور حسینی از اوایل اردیبهشت ماه تا اواخر تابستان ادامه دارد اما هرس باردهی آن اوایل فصل بهار صورت می گیرد.لازم به ذکر است نهال انگور حسنی مثل سایر درختان میوه در سال اول کاشت نیاز به سربرداری ندارد.

خاک مناسب

برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد رشد و باردهی چند برابری نهال انگور لعل حسینی باشید، بایستی از خاک مناسب برای رشد و تقویت آن استفاده کنید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، خاک مناسب نهال انگور لعل حسینی باید ریز دانه باشد. شما می‏توانید برای رشد این نهال انگور، از خاک‏های ماسه‏ای، لومی، رس و شنی استفاده نمایید. برای تهیه خاک مناسب این نهال، باید مقداری کود ازته را به همراه خاک برگ و ماسه مخلوط کنید. استفاده از چنین خاکی، می‏تواند تا 50 درصد رشد این نهال را افزایش دهد. نهال انگور حسینی قادر به رشد درخاک های نیمه شور و آهکی نیز می باشد.

آبیاری

آب، از مهم‏ترین عناصر حیات به شمار می‏آید و نقش بسزایی را در رشد و بقای درختان ایفا می‏کند. نهال انگور لعل حسینی، هر 10 روز یک بار به آب نیاز دارد. البته هر چقدر که دمای محیط بالاتر باشد، میزان نیاز این نهال انگور به آب افزایش می‏یابد. هر نهال انگور لعل حسینی در طول ماه نیاز به 1000 الی 1800 میلی لیتر آب دارد. برای آبیاری این نهال انگور، پیشنهاد می‏شود از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای مدرن و پیشرفته استفاده کنید.

کوددهی نهال انگور لعل حسینی

خاک برخی از مناطق کشاورزی به دلیل کشت بی رویه و استراحت نکردن، از بین می‏رود. در چنین خاکی، نهال نمی‏تواند به خوبی رشد کند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با استفاده از ترفند کوددهی، این مشکل را برطرف نمایید. برای کوددهی نهال انگور لعل حسینی، بایستی ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. برای کوددهی این نهال انگور گرمسیر، پیشنهاد می‏شود بجای کودهای طبیعی و حیوانی، از کودهای شیمیایی حاوی عناصر منیزیم، ید، ویتامین ها و پتاسیم و کلسیم استفاده نمایید. البته استفاده از کود های کامل و ریزمغذی هر کدام باید به تایم خود انجام شود تا نتیجه بهتری حاصل شود بهتر است در این زمینه از افراد متخصص کمک بگیرید.

موارد مصرف

میوه حاصل از نهال انگور حسینی، از قیمت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر آن، بخش انبوهی از باغات انگور لعل حسینی به کشور های دیگر صادر می‏شوند. به همین دلیل، افراد بیشتر از این نوع انگور برای پذیرایی در مجالس و تازه خوری استفاده می‏کنند. اما برخی دیگر دانه‏های انگور لعل حسینی را درون نخ قرار می‏دهند و آن‏ها را طی فرآیند خاصی تبدیل به کشمش می‏کنند. لازم به ذکر است که برخی از شرکت‏های صنعتی، از این نوع انگور آب میوه‏های گاز دار طبیعی تولید می‏کنند. در کشورهای خارجی نیز از انگورهای لعل حسینی برای تهیه اسانس استفاده می‏شود.

خرید و قیمت

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور لعل حسینی به دلیل داشتن میوه درشت و بازارپسند نسبت به دیگر انواع نهال‏ها مرغوب‏تر است. علاوه بر آن، کاشت و پرورش این نهال، می‏تواند سود خوبی را نصیب کشاورزان و باغداران کند. البته برای آن که بتوانید این نهال انگور را به بهترین شکل خرید کنید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، بایستی به نهالستان‏های معتبر همچون رویال نهال مراجعه فرمایید. شما با مراجعه به نهالستان رویال نهال به صورت حضوری یا آنلاین، می‏توانید نهال انگور حسینی را با قیمتی بسیار عالی و اصالت تضمینی خریداری کنید و آن را درب محل خود در زمان کاشت تحویل بگیرید. علاوه بر آن، شما می‏توانید پیش از خرید نهال انگور حسنی، با متخصصان و کارشناسان رویال نهال مشورت نمایید. تمامی نهال های تولید شده در مجموعه رویال نهال دارای ضمانت اصالت میباشند زیرا این مجموعه با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تولید نهال انگور می نماید همچنین به دلیل تولید عمده نهال انگور حسینی و حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما باغدار عزیز قرار می دهد.

مشخصات نهال انگور لعل حسینی


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 40 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اواسط مردادماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت