آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر

خرید نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر، کاشت نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر، هرس درخت انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر، نحوه آبیاری انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر
  •     
  • مشخصات نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر

معرفی نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر


مشخصات و خصوصیات نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)

امروزه خوشبختانه به لطف گسترش علم و فناوری، متخصصان می‏توانند با انجام آزمایشات و اقدماتی نظیر پیوند، نژاد یک نوع نهال را اصلاح کنند و از این طریق، گامی بلند در عرصه افزایش طول عمر اقتصادی و میزان عملکرد آن بردارند. از پرفروش‏ترین نهال‏های اصلاح شده در کشور، می‏توان به نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) اشاره نمود.

نهال انگور موندراپ (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) در واقع جزو ارقام انگور بومی ایران محسوب نمی‏شود. این نهال انگور سردسیر برای اولین با در کشور ایالات متحده در سال 1866 میلادی توسط باغداران شناسایی شد. البته خوشبختانه نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، دارای ژن اصلاح شده است؛ از این رو، زراعتکاران می‏توانند این نهال کوهستانی را در تمامی نقاط کشور به بهترین شکل ممکن پرورش دهند. لازم به ذکر است که برای پرورش این نهال انگور دیررس، باید پارامترهایی نظیر زاویه تابش نور خورشید را مد نظر داشته باشید تا بتوانید از تمامی مزایای این نهال دیررس بهره مند شوید.

یکی از مهم‏ترین خصوصیاتی که نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) را با سایر ارقام انگور متفاوت و منحصر به فرد ساخته، شکل و ظاهر میوه‏های آن است. میوه‏های این نهال سردسیر، دارای ظاهری همانند بادمجان بسیار کوچک هستند. علاوه بر آن، انگور موندراپ پیوندی از پوسته ای نازک به رنگ بنفش تیره و بادمجانی به همراه گوشته‏ای آبدار و لذیذ و فاقد هسته برخوردار است. لازم به ذکر است که وزن هر حبه انگور موندراپ پیوندی حدود 8 الی 15 گرم و جرم هر خوشه آن حدود 200 الی 700 گرم می‏باشد. در نظر داشته باشید که شرایط محیطی و اقلیمی بر روی میزان باردهی و اندازه میوه‏های این نهال دیررس تاثیر گذارند. البته شما می‏توانید با استفاده از کودهای شیمایی مرغوب و خاک مناسب آبیاری به موقع، میزان تناژ و وزن میوه‏های این نهال انگور را افزایش دهید.

خوب است بدانید که نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، دارای ظاهری تقریبا مشابه سایر ارقام انگور است. این نهال سردسیر کوهستانی متشکل از تنه‏ای نسبتا ضخیم به رنگ قهوه‏ای روشن و شاخه‏هایی ترد و شکننده می‏باشد. ناگفته نماند که شاخه‏های این نهال انگور به دلیل وزن بالای خوشه‏ها، همیشه در حالت خم قرار دارند. علاوه بر آن، نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) دارای برگ‏هایی با جثه نسبتا بزرگ به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته است.

کاشت نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)

پیش از آن که بخواهید برای کاشت نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) اقدامات لازم را به عمل آورید، باید بدانید که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور موندراپ پیوندی، اواخر فصل زمستان است. علاوه بر آن، مناطقی با دمای حداقل منفی 15 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد با ارتفاع 800 الی 2200 متر بالاتر از سطح دریا به همراه خاک حاصلخیز و رطوبت و بارش مطلوب، بهترین اقلیم برای کاشت و پرورش نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) محسوب می‏شوند. برای کاشت این نهال انگور، ابتدا باید برای خرید آن اقدام نمایید. برای خرید نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی، باید به نهالستان‏های برتر نظیر رویال نهال مراجعه فرمایید.

در مرحله بعد، باید در زمین زراعی خود گودال‏هایی به ژرفای حداقل 60 و حداکثر 110 سانتی متر (با توجه به ارتفاع نهال) حفر کنید. پس از آن، باید نهال‏ها را با دقت فراوان در گودال ها بکارید. در این مرحله بایستی نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن ریشه و شاخه‏های نهال جلوگیری فرمایید. ناگفته نماند که گودال‏ها باید فقط و فقط با استفاده از خاک مناسب و مقوی پر شوند.

پس از اتمام مراحل کاشت، بهتر است نهال‏ها را با استفاده از نخ، به سطوح ایستاده ببندید تا بتوانید آن‏ها را در برابر باد و طوفان مقاوم سازید. فراموش نکنید که این امر، سبب شکل گیری بی نظیر تنه نهال انگور سردسیر می‏گردد. فراموش نکنید که برای رشد بهتر و میزان عملکرد بیشتر نهال انگور موندراپ پیوندی، باید به نکات ضروری نظیر هرس، نیاز سرمایی، ارتفاع از سطح دریا، آبیاری، کوددهی و سمپاشی توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید. برای کاشت این نهال انگور کمیاب و کلکسیونی، بهتر است پیش از انجام هر کاری اقدام به بررسی شرایط اقلیمی محیط خود کنید. اگر در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور تجربه و دانش چندانی ندارید، بایستی با کشاورزان و متخصصان با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

نیاز سرمایی

یکی از راه‏های افزایش مقاومت و میزان عملکرد نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) و سایر ارقام انگور، برطرف نمودن نیاز سرمایی است. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی نهال انگور کوهستانی به خوبی برطرف نشود، ممکن است رشد و مقاومت آن در برابر تغییرات خشن آب و هوایی کاهش یابد. از این رو، باید پیش از پرورش نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، آن را باید در مناطقی کشت کنید که حداقل به مدت 300 الی 900 ساعت محیطی با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد در زمستان را داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، ارتفاع از سطح دریا از مهمترین نکاتی است که باید پیش از کاشت نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) به آن توجه بسزایی داشته باشید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور موندراپ پیوندی باید در زمین زراعی با ارتفاع حداقل 500 و حداکثر 1800 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود. خوب است بدانید که اگر این مقوله را نادیده بگیرید، ممکن است در هنگام پرورش این نهال انگور دیررس با مشکلات زیادی مواجه شوید. از این رو، بهتر است پیش از کاشت نهال انگور کوهستانی موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، ارتفاع زمین زراعی خود را با استفاده از ابزار و دستگاههای هوشمند اندازه گیری کنید.

شروع باردهی و عملکرد

زمان شروع باردهی نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، حدود 2 سال پس از کاشت تخمین زده شده است. البته ارتفاع از سطح دریا، نوع خاک، میزان کوددهی و آبیاری، شرایط اقلیمی، زاویه تابش نور خورشید و میزان تغییرات آب و هوایی بر روی زمان شروع باردهی این نهال دیررس تاثیر گذارند. فراموش نکنید که استفاده از هر ماده شیمایی جهت کاهش زمان شروع باردهی این نهال سردسیر، به طور کامل ممنوع می‏باشد.

خوشبختانه نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) از میزان عملکرد بسیار خوبی برخوردار است. این نهال انگور سردسیر، قادر به تولید میوه‏هایی بسیار خوشمزه و بازار پسند می‏باشد. هر اصله نهال انگور موندراپ پیوندی قادر به تولید 70 الی 100 کیلوگرم محصول با کیفیت و مرغوب در طول سال است. از این رو، شما می‏توانید از هر هکتار باغ خود، سالانه حدود 45 تن انگور ناب موندراپ برداشت کنید و از این طریق، صاحب در آمدی بسیار عالی شوید. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با انجام اقداماتی نظیر کوددهی، آبیاری و سمپاشی به موقع میزان باردهی و عملکرد این نهال دیررس را افزایش دهید.

عمر مفید نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)

طول عمر مفید نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، حدود 65 سال است. البته عوامل مختلفی نظیر نوع خاک، شرایط اقلیمی و کوددهی بر روی طول عمر مفید و اقتصادی این نهال سردسیر تاثیر گذارند. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با هرس و سمپاشی به موقع، طول عمر مفید نهال انگور موندراپ پیوندی را تا 5 الی 10 سال افزایش دهید.

هرس

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، یکی از مهم‏ترین اقداماتی که موجب افزایش مقاومت، میزان عملکرد و تناژ و طول عمر مفید نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) می‏شود، هرس به موقع است. شما با هرس این نهال دیررس، می‏توانید گامی بلند در عرصه بهبود رشد و شادابی و طراوت آن بردارید. نهال انگور موندراپ پیوندی در طول سال، نیازمند دو الی سه مرتبه هرس است. برای هرس این نهال انگور دیررس، بهتر است از روش‏های مناسبی نظیر دوبندی یا سه بندی به همراه ابزارهای مخصوص استفاده نمایید.

خاک مناسب

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام کاشت نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) به آن توجه بسزایی داشته باشید، استفاده از خاک مناسب است. خاک خوب، لازمه رشد هر گیاه محسوب می‏شود.

برای آن که بتوانید نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید و باردهی آن را به حداکثر برسانید، باید از خاک مناسب دارای میزان اسیدیته 6 الی 7 به همراه مواد معدنی و آلی مرغوب استفاده کنید. لازم به ذکر است که خاک نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) باید دانه ریز باشد.

آبیاری

آب، از مهم‏ترین عناصر حیات محسوب می شود و نقش پر رنگی را در رشد و بقای گیاهان و جانداران ایفا می‏کند. یکی از مهم‏ترین اصول پرورش نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، استفاده از یک برنامه آبیاری دقیق است. این نهال انگور هر15روز یکبار نیازمند آب می‏باشد. البته اگر دمای هوای منطقه شما بیش از 15 درجه سانتی گراد است، باید هر 7 الی 10 روز یکبار، این نهال انگور را آبیاری کنید. در نظر داشته باشید که اگر نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) به خوبی آبیاری نشود، ممکن است رشد و میزان عملکرد آن با افت شدیدی مواجه گردد. برای آبیاری دقیق و اصولی این نهال انگور، بهتر است از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای استفاده فرمایید.

کوددهی و سمپاشی

برای آن که بتوانید رشد و میزان باردهی نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) را به صورت اصولی افزایش دهید، باید از ترفند کوددهی استفاده نمایید. برای کوددهی این نهال سردسیر، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. بسیاری از کشاورزان بر این عقیده باورند که کودهای حیوانی نسبت به شیمایی برتری دارند و رشد نهال را افزایش می‏دهند. اما این عقیده نادرست است؛ کودهای حیوانی نمی‏توانند به خوبی مواد معدنی مورد نیاز نهال را تامین کنند. به همین دلیل، باید برای تقویت این نهال دیررس، از کودهای شیمایی مرغوب حاوی عناصر ید، منیزیم، پتاسیم، کلسیم و هوموس استفاده کنید.

در برخی از مواقع، آفات و حشرات به نهال‏های تازه کاشته شده هجوم می‏برند و از مواد مغذی درون آوندهای آن‏ها تغذیه می کنند. در چنین شرایطی، رشد و میزان عملکرد نهال کاهش می‏یابد. از این رو، برای آن که بتوانید چنین مشکلی را به بهترین شکل برطرف کنید، باید با ترفند سمپاشی وارد عمل شوید. البته برای جلوگیری از هجوم آفات، می‏توانید هر سه ماه یک بار برای سمپاشی نهال انگور موندراپ پیوندی، اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) در برابر بسیاری از آفات و بیماری‏های خطرناک، قابل ستایش است. این نهال انگور، می‏تواند تا مدت زمان طولانی در برابر بیماری و آفات مختلف دوام آورد. البته شما می‏توانید با انجام اقداماتی نظیر کوددهی، آبیاری، سمپاشی و هرس به موقع مقاومت این نهال دیررس کوهستانی را افزایش دهید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. بسیاری از افراد برای پذیرایی در مجالس و میهمانی‏های مجلل، از میوه این نهال انگور استفاده می کنند. البته انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) از طعم بسیار شیرینی برخوردار است؛ از این رو، مصرف بی رویه آن موجب گلودرد می‏گردد. علاوه بر آن، برخی از شرکت‏های بزرگ برای تولید آب میوه و شیره انگور، از میوه این نهال دیررس استفاده می‏کنند. در کشورهای خارجی نیز از انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) به منظور شرابگیری استفاده می‏شود.

خرید و قیمت نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)

میوه نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر)، از قیمت بسیار بالایی در بازار برخوردار است. علاوه بر آن، بخش انبوهی از محصولات باغات انگور موندراپ به کشورهای خارجی صادر می‏شود. از این رو، شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور، صاحب در آمدی عالی و بی نظیر شوید. البته پیش از انجام هر کاری، باید برای خرید این نهال دیررس اقدام کنید. برای خریداری نهال انگور موندراپ پیوندی (بلک ویلیام)(سوییت شاپر) با قیمتی مقرون به صرفه به صورت عمده یا خرده با اصالت تضمینی، باید فقط و فقط به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. ناگفته نماند که شما می‏توانید پیش از انجام هر کاری، با کارشناسان و متخصصان رویال نهال مشورت فرمایید.

مشخصات نهال انگور موندراپ، بلک ویلیام یا سوییت شاپر


کشور سازنده: آمریکا

نوع رقم: تجاری

نوع رسیدن میوه: دیررس

سایز میوه: درشت و کشیده

بازار پسند بودن: کمیاب در دنیا

قیمت انگور: گران ترین رقم دنیا

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت