آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور ویتیس

خرید نهال انگور ویتیس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور ویتیس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور ویتیس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور ویتیس به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور ویتیس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور ویتیس، کاشت نهال انگور ویتیس، هرس درخت انگور ویتیس، نحوه آبیاری انگور ویتیس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور ویتیس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور ویتیس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور ویتیس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور ویتیس
  •     
  • مشخصات نهال انگور ویتیس

معرفی نهال انگور ویتیس


مشخصات و خصوصیات نهال انگور ویتیس

شاید این مسئله برایتان کمی عجیب باشد اما باید بدانید که کشور ایالات متحده، زادگاه بسیاری از نهال‏های بی نظیر و مرغوب انگور در جهان است. از بهترین و پرفروش‏ترین انواع نهال‏های موجود در بازار، می‏توان به نهال انگور ویتیس اشاره نمود. این نهال از مزایای فراوانی برخوردار است و قابلیت تولید بهترین انکورها را در طول سال دارد.

نهال انگور ویتیس که با نام وینی نیز شناخته می‏شود، برای اولین بار در کشور ایالات متحده آمریکا در سال 1921 توسط کشاورزان و باغداران شناسایی شد. این نهال انگور قادر به رشد در تمامی نقاط گرم و خشک جهان به بهترین شکل است. البته فراموش نکنید که نهال انگور ویتیس از مقاومت نسبتا پایینی در برابر آب و هوای سردسیر برخوردار می‏باشد. به همین دلیل، پرورش این نهال انگور در مناطق سردسیر توصیه نمی‏شود. شما می‏توانید با کاشت و پرورش این نهال انگور در آب و هوای نیمه گرم و معتدل، میزان باردهی آن را به حداکثر برسانید و لذت ببرید.

میوه‏هایی که توسط نهال انگور ویتیس تولید می‏شوند، از ظاهر خوبی برخوردار نیستند اما خواص بسیار زیاد و طعم بی نظیری دارند. میوه‏های نهال انگور ویتیس گرمسیر، از جثه‏ای نسبتا کوچک با وزن 2 الی 4 گرمی به رنگ بنفش تیره با گوشته‏ای بسیار لذیذ برخوردار هستند. فراموش نکنید که خوشه‏های نهال انگور ویتیس دارای تراکم بسیار بالایی می‏باشند و وزنی معادل 110 الی 600 گرم دارند. عواملی نظیر آبیاری، هرس، سمپاشی، نوع خاک و کوددهی بر روی وزن و طعم میوه‏های این نهال انگور تاثیر گذارند.

نهال انگور ویتیس دارای ظاهر مشابهی با سایر ارقام انگور است. این نهال دیررس از تنه‏ای به رنگ خاکستری تیره به همراه شاخه‏هایی ترد و شکننده و برگ‏هایی پهن برخوردار می‏باشد. فراموش نکنید که برگ‏های این نهال انگور دارای جثه بسیار پهن به رنگ سبز روشن می‏باشند و کاملا خوراکی هستند. ارتفاع نهال انگور ویتیس گاه به بیش از 10 متر می‏رسد. ناگفته نماند که شرایط اقلیمی و محیطی بر روی ارتفاع این نهال انگور تاثیر گذارند. شما می‏توانید با هرس به موقع، ارتفاع نهال انگور ویتیس را کنترل کنید و ظاهری بسیار زیبا و بی نظیر را برای آن به ارمغان آورید و همچنین میزان باردهی و عملکرد آن را افزایش دهید.

کاشت نهال انگور ویتیس

برای کاشت نهال انگور ویتیس، باید به شرایط اقلیمی محیط خود توجه بسزایی داشته باشید. مناطقی با میانگین دمای حداقل 10 و حداکثر 35 درجه سانتی گراد با هوای نیمه گرم و مرطوب با بارش حداقل 400 میلی متر در طول سال با ارتفاع 500 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور ویتیس به شمار می‏آیند. در نظر داشته باشید که این نهال انگور، گرما دوست است و در محیط‏های گرم و مرطوب و حتی معتدل، رشد بسیار عالی و بی نظیری دارد. بهترین زمان برای کاشت این نهال گرمسیر، اوایل فصل بهار و پاییز است.

جهت کاشت نهال انگور ویتیس، باید ابتدا حفره‏هایی با ژرفای 50 الی 70 سانتی متر در دل خاک حفر کنید. خوب است بدانید که حفره‏ها باید نسبت به یکدیگر حداقل 2 متر فاصله داشته باشند. لازم به ذکر است که اگر فاصله گودال‏ها نسبت به یکدیگر کمتر از حد مجاز باشد، ریسک خراب شدن و از بین رفتن ریشه نهال‏ها پس از رشد، افزایش می‏یابد. در مرحله بعد باید با دقت فراوان نهال‏ها را درون حفره‏ها قرار دهید و سپس فضای خالی را با خاک مرغوب و با کیفیت پر کنید.

ناگفته نماند که برای پر کردن گودال‏ها، باید فقط و فقط از خاک‏های دانه درشت و زه کشی شده مرغوب استفاده کنید. در مرحله بعد، می‏بایست با یک آبیاری دقیق و اصولی ریشه نهال‏ انگور ویتیس تازه کاشته شده را مرطوب نمایید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، هر چقدر که ریشه‏های این نهال انگور مرطوب‏تر باشند، رشد و میزان عملکرد آن بیشتر می‏شود. بهتر است پس از اتمام مراحل کاشت، تنه نهال‏ها را به یک میله یا چوب ببندید تا بتوانید آن‏ها را در برابر باد و طوفان شدید مقاوم سازید و گامی بلند در شکل گیری اصولی تنه آن‏ها بردارید. اگر در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور ویتیس اطلاعات و دانش چندانی ندارید، بهتر است افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

نیاز سرمایی

برای کاشت و پرورش نهال انگور ویتیس، باید توجه بسزایی به نیاز سرمایی آن داشته باشید. شما می‏توانید با رفع نیاز سرمایی نهال انگور ویتیس رشد، میزان عملکرد و مقاومت آن را در برابر آفات و تغییرات آب و هوایی خشن افزایش دهید. برای انجام این کار، باید نهال انگور ویتیس را به مدت 200 الی 600 ساعت در محیطی با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد کشت کنید. خوب است بدانید که شما می‏توانید با رفع نیاز سرمایی این نهال انگور، گامی بلند در عرصه افزایش میزان باردهی آن بردارید.

ارتفاع از سطح دریا

برای آن که بتوانید نهال انگور ویتیس را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، باید به مسئله ارتفاع از سطح دریا توجه ویژه‏ای داشته باشید. مناطقی با ارتفاع حداقل 400 و حداکثر 1500 متر بالاتر از سطح دریا، برای کاشت نهال انگور ویتیس متناسب هستند. لازم به ذکر است که اگر نهال انگور ویتیس در ارتفاع نامناسبی از سطح دریا قرار گیرد، ممکن است رشد و میزان تناژ آن به کمترین حد ممکن برسد. به همین دلیل، باید پیش از کاشت این نهال انگور ارتفاع زمین زراعی خود را از سطح دریا اندازه گیری کنید.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور ویتیس جزو ارقام زودبازده محسوب می‏شود. زمان شروع باردهی نهال انگور ویتیس، حدود 2 سال پس از کاشت است. فراموش نکنید که عواملی نظیر دمای هوا، میزان رطوبت، ارتفاع از سطح دریا و هرس بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور ویتیس تاثیر گذارند.

خوشبختانه نهال انگور ویتیس از عملکرد بسیار خوبی برخوردار است. هر اصله نهال انگور دیررس ویتیس، قادر به تولید سالانه 50 الی 70 کیلوگرم محصول ناب می‏باشد. به بیانی دیگر، شما می‏توانید در طول سال حدود 40 الی 50 تن انگور ناب ویتیس از باغ خود برداشت کنید. جالب است بدانید که نوع خاک، زمان هرس، کوددهی و آبیاری نقش پر رنگی را بر روی میزان عملکرد نهال انگور ویتیس ایفا می‏کنند.

عمر مفید نهال انگور ویتیس

بر خلاف بسیاری از ارقام انگور، نهال ویتیس از طول عمر مفید کمی برخوردار می‏باشد. طول عمر مفید این نهال دیررس حدود 50 سال تخمین زده شده است. البته شما می‏توانید با انجام اقداماتی نظیر سمپاشی، آبیاری، کوددهی، هرس و استفاده از خاک مرغوب طول عمر مفید این نهال انگور را تا 15 سال افزایش دهید و مدت بیشتری از مزایای محصولات مرغوب و با کیفیت آن بهره‏مند شوید.

هرس

یکی از مهم‏ترین کارهایی که باید برای افزایش رشد، میزان باردهی و طول عمر مفید انگور ویتیس انجام دهید، هرس به موقع است. هرس به موقع این نهال دیررس، موجب رشد بهتر و افزایش مقاومت آن در برابر بیماری‏ها و آفات مختلف می‏گردد. برای هرس نهال انگور ویتیس باید حداقل دو الی سه مرتبه در طول سال اقدام کنید. لازم به ذکر است که جهت هرس نهال انگور ویتیس، بایستی از روش‏های دوبندی یا سه بندی به همراه ابزارهای مخصوص نظیر اره دندانه ریز استفاده نماید. ناگفته نماند که اگر در زمینه هرس نهال انگور تجربه و دانش کافی ندارید، بهتر است از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن بخش‏های سالم و سبز جلوگیری کنید.

خاک مناسب

همانطور که می‏دانید، خاک یکی از عناصر بسیار مهم موجود در کره زمین محسوب می‏شوند و نقش بسیار پر رنگی را در رشد و میزان عملکرد تاک ها و درختان ایفا می‏کند. نهال انگور ویتیس برای رشد و عملکرد عالی نیازمند خاک بسیار مقوی و مرغوب است. خاک مناسب این نهال دیررس باید حاوی مقادیر زیادی از عناصر معدنی و آلی باشد. علاوه بر آن، خاک مناسب این نهال انگور می‏بایست دانه درشت بوده و دارای میزان پی اچ حداقل 6 و حداکثر 7 باشد.البته جالب است بدانید نهال انگور ویتیس در خاک های نیمه شور و آهکی نیز قابلیت کاشت را دارد.

آبیاری

یکی از موثرترین راه‏ها برای افزایش مقاومت در برابر آفات و بیماری‏ها، میزان باردهی و رشد آبیاری دقیق و اصولی است. آبیاری دقیق و اصولی نهال انگور ویتیس، سبب افزایش شادابی و طراوت آن می‏گردد. برای آبیاری نهال انگور ویتیس باید هر 10 روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته در روزهای سرد زمستانی، باید هر دو هفته یک بار و در روزهای گرم تابستانی می‏بایست هفته‏ای دو مرتبه این نهال دیررس را آبیاری کنید. به خاطر داشته باشید که آبیاری بیشتر یا کمتر از حد مجاز، سبب کاهش عملکرد نهال انگور ویتیس می‏شود.

کوددهی و سمپاشی

شما می‏توانید تنها با یک اقدام ساده، میزان عملکرد و تناژ نهال انگور ویتیس را دو چندان کنید؛ برای انجام این کار، بایستی از ترفند کوددهی استفاده نمایید. در فرآیند کوددهی، مواد معدنی و آلی مورد نیاز نهال برای رشد و باردهی بیشتر تامین می‏گردد. برای کوددهی نهال انگور ویتیس، باید ابتدای هر فصل اقدام کنید. در نظر داشته باشید که برای تقویت این نهال دیررس، باید فقط و فقط از کودهای شیمایی مایع یا جامد حاوی عناصر پتاسیم، منیزیم، کلسیم و هوموس استفاده فرمایید.

کشاورزان و باغداران همیشه با نگرانی و دغدغه هجوم آفات و حشرات مواجه هستند. آفات قادر هستند در کمترین زمان، نهال انگور را از پای در آورند. اما نیازی به نگرانی نیست؛ شما می‏توانید با سمپاشی به موقع، از هجوم آفات جلوگیری نمایید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور ویتیس در طول سال نیازمند دو الی سه مرتبه سمپاشی است. برای سمپاشی نهال انگور ویتیس، بایستی فقط و فقط از سموم مرغوب و مناسب استفاده کنید.

مقاومت در برابر آفات

گرچه نهال انگور ویتیس از مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار نیست؛ اما شما می‏توانید با رعایت اصول خاص و پرورش همچون آبیاری، سمپاشی، هرس و کوددهی به موقع مقاومت نهال انگور ویتیس را در برابر آفات و بیماری‏ها، از صفر به صد برسانید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف انگور ویتیس در کشورهای خارجی نظیر ایالات متحده، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. بسیاری از شرکت‏های بزرگ برای تولید انواع شراب‏ها، از میوه این نهال دیررس استفاده می‏کنند. برخی دیگر افراد، برای تهیه شیره و آبغور ناب انگور ویتیس را مورد استفاده قرار می‏دهند. ناگفته نماند که مردم بومی استان‏ها از برگ نهال انگور ویتیس، خوراکی‏های بسیار خوشمزه‏ای نظیر دلمه تهیه می‏نمایند.

خرید و قیمت نهال انگور ویتیس

برای خرید نهال انگور ویتیس با قیمتی مناسب و عالی، بهتر است به نهالستان‏های معتبر مراجعه فرمایید. حال سوال اینجاست که چگونه می‏توان این نهال انگور تجاری را با اصالت کامل خریداری نمود؟ برای خرید نهال انگور ویتیس با اصالت تضمینی، می‏توانید به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. ناگفته نماند که تمامی نهال‏های موجود در نهالستان رویال نهال، از شناسنامه تضمین اصالت برخوردار هستند. علاوه بر آن، شما می‏توانید پیش از خریداری نهال مورد نیاز خود، با کارشناسان و متخصصان این نهالستان مشورت کنید و از تجربیات آن‏ها استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که عواملی همچون نوسانات بازار، سن، اصالت و اندازه بر روی قیمت نهال انگور ویتیس تاثیر گذارند. بهتر است بدانید تمامی فعالیت های این مجموعه تحت نظارت سازمان جهد کشاورزی می باشد و تمامی نهال های انگور تولید شده در این مجموعه دارای لیبل و گواهی اصالت می باشند.

مشخصات نهال انگور ویتیس


نوع رقم: تجاری ، وارداتی

نوع زمان رسیدن میوه: میان رس

شکل و رنگ میوه: حبه های گرد و سیاه رنگ

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت