آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های بری ها (بلوبری)

خرید نهال بری ها (بلوبری)

خرید نهال بلوبری نلسون (پایه کشت بافت)

خرید نهال بلوبری نلسون (پایه کشت بافت)

نهال بلوبری نلسون از انواع بلوبری تجاری به شمار می آید. که برای مناطق سردسیری مناسب است. این رقم بسیار مثمر است و از سال اول کاشت به بار می نشیند، میوه های آن بسیار خاص و معطر و مناسب برای مصرف تازه و درست کردن مربا می باشد. یکی از اصلی ترین مواردی که در کاشت انواع نهال باید مورد توجه قرار گیرد، خاک مورد استفاده برای کاشت است که نهال بلوبری نلسون نیز به خاک اسیدی نیاز دارد. PH مناسب برای کاشت نهال زغال اخته نسون 4.8 تا 5.5 می باشد و در صورتی که PH خاک از این مقدار بیشتر باشد با افزودن گوگرد می توان آن را کاهش داد. نکته دیگر در مورد نهال بلوبری نلسون این است که محل کاشت باید نور کافی داشته باشد. این رقم برای تولید گل و میوه به حداقل ۷ ساعت نور مستقیم نیاز دارد. ارتفاع درخت زغال اخته نلسون تا 4 متر می رسد و میوه های بسیار خوش طعم و تجاری می دهد که در مرداد می رسد. آبیاری نهال بلوبری نلسون هر 2 روز یکبار انجام می شود. قطر میوه بلوبری نلسون بین 2 تا 5 سانتی متر است. ابتدا به رنگ آبی روشن است تا زمانی که بالغ شود به تدریج تیره و قرمز می شود. گل ها زنگوله ای شکل و بیشتر سفید هستند. نهال بلوبری نلسون به آبیاری منظم و رطوبت نسبتاً پایدار خاک نیاز دارد و این رقم باید هر 2 روز یکبار آبیاری شود.

بلوبری نلسون (پایه کشت بافت)
 خرید نهال بلوبری کراپ (پایه کشت بافت)

خرید نهال بلوبری کراپ (پایه کشت بافت)

زغال اخته یا زغال اخته یا تمشک آبی یکی از معروف ترین توت های تاران است. که به صورت عمودی رشد می کند و شکل آن شبیه به لیوان است، همچنین دارای طعم بسیار خاص و معطری است، رنگ محصول زغال اخته سفید، صورتی، قرمز و گاهی سبز است، به دلیل خواص فراوان آن از سایر میوه ها اهمیت بیشتری دارد. مناطق شمال و آب و هوای معتدل بسیار پربار بوده و در مناطق مختلف کشور که دارای آب و هوای معتدل هستند نیز قابل کاشت و کشت است.اندازه میوه این نهال بزرگ است. پایه کشت بافت بسیاری از بازرگانان نهال کشت زغال اخته است، برای رشد خوب نیاز به خاک اسیدی دارند و از نظر اقتصادی نیز بسیار ارزان هستند، این نهال ها در برابر سرما بسیار مقاوم هستند. میوه نهال بسیار خوش طعم و معطر است. این محصول در آمریکای جنوبی محبوبیت خاصی دارد. نهال کپور کرن بری 50 ساله است و از سال اول شکوفه می دهد. نهال برای رشد به حداقل 7 ساعت نور مستقیم نیاز دارد. نهال کپور بلوبری نیاز به هرس دارد. من ندارم. گل های این نهال زنگوله ای با رنگ سفید معصوم است. زغال اخته عالی به نظر می رسد و طعم شیرین خاصی دارد. یکی از بهترین و سودآورترین محصولات و محصولات زراعی در مناطق سردسیر سیر و متدا است. بهترین زمان برداشت 4-5 هفته پس از گلدهی است. آنها در برابر بسیاری از بیماری ها و تلفات مقاوم هستند. رنگ میوه زغال اخته برداشت زغال اخته. آبی روشن است. باردهی محصول به صورت خوشه ای است. نهال بریکروپ علاوه بر سرما دوست بودن، تحمل حرارت بالایی نیز دارد. برای رشد خوب و باردهی باید حداقل 6 ساعت در روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. زمانی که باران کم است باید آبیاری کافی انجام شود.میوه روی نهال ها از ترک خوردن آنها در سرمای شدید جلوگیری می کند.

بلوبری کراپ (پایه کشت بافت)
 خرید نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت)

خرید نهال بلوبری دوک (پایه کشت بافت)

بلوبری یا زغال اخته آبی درختچه ای است کند رشد و منشاءئ آن آمریکا است. ارتفاع آن بین 60 تا 90 سانتی متر است و میوه های بسیار شیرین و خوش طعمی دارد که در اوایل مرداد می رسد. قطر میوه زغال اخته حدود 2 تا 5 سانتی متر است و به رنگ آبی روشن و در حال حاضر تیره و قرمز تیره تر است اما گل های آن زنگوله ای و سفید است. در مناطق نیمه گرمسیری یا سردتر با آفتاب کامل بهترین رشد را دارد. اگر در مناطق بسیار گرم کاشته شود، نیاز به سایه دارد. برگ های براق کوچکی دارد و در خاک هایی با درصد اسیدی بالا رشد می کند و آبیاری منظم را دوست دارد. نهال زغال اخته هوای سرد را بسیار دوست دارد و برای رشد بهتر به 1000 ساعت دمای -7 درجه سانتیگراد نیاز دارد و هر چه هوا سردتر باشد بهتر است. می تواند تا دمای 15- درجه سانتیگراد را تحمل کند. این نهال را پس از کاشت باید در نور کامل آفتاب قرار داد و از فروردین ماه به بعد به آفتاب زیادی نیاز دارد. بنابراین قبل از کاشت، یک منطقه آفتابی و ایمن از حمله پرندگان را انتخاب کنید و چاله هایی به عرض 50 سانتی متر و عرض 45 سانتی متر حفر کنید و پس از کاشت نهال ها را با دقت با خاک بپوشانید.

بلوبری دوک (پایه کشت بافت)
 خرید نهال بلوبری چندلر (پایه کشت بافت)

خرید نهال بلوبری چندلر (پایه کشت بافت)

بلوبری چندلر درختچه ای است کند رشد و منشاءئ آن آمریکا است. ارتفاع آن بین 60 تا 90 سانتی متر است و میوه های بسیار شیرین و خوش طعمی دارد که در اوایل مرداد می رسد. قطر میوه بلوبری چندلر حدود 2 تا 5 سانتی متر است و به رنگ آبی روشن و در حال حاضر تیره و قرمز تیره تر است اما گل های آن زنگوله ای و سفید است. در مناطق نیمه گرمسیری یا سردتر با آفتاب کامل بهترین رشد را دارد. اگر در مناطق بسیار گرم کاشته شود، نیاز به سایه دارد. برگ های براق کوچکی دارد و در خاک هایی با درصد اسیدی بالا رشد می کند و آبیاری منظم را دوست دارد. نهال بلوبری چندلر هوای سرد را بسیار دوست دارد و برای رشد بهتر به 1000 ساعت دمای -7 درجه سانتیگراد نیاز دارد و هر چه هوا سردتر باشد بهتر است. می تواند تا دمای 15- درجه سانتیگراد را تحمل کند. این نهال را پس از کاشت باید در نور کامل آفتاب قرار داد و از فروردین ماه به بعد به آفتاب زیادی نیاز دارد. بنابراین قبل از کاشت، یک منطقه آفتابی و ایمن از حمله پرندگان را انتخاب کنید و چاله هایی به عرض 50 سانتی متر و عرض 45 سانتی متر حفر کنید و پس از کاشت نهال ها را با دقت با خاک بپوشانید.

بلوبری چندلر (پایه کشت بافت)
 خرید نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری)

خرید نهال بلوبری ایرانی (پایه بذری)

نهال بلوبری ایرانی رقمی تجاری است که باغداران نسبت به خرید این نهال بلوبری هر ساله اقدام مینمایند، قیمت نهال بلوبری ایرانی نسبتا ارزان است و فروش آن از طریق رویال نهال مقدور می باشد، باردهی آن از سال پنج آغاز می شود، رشد این میوه بلوبری که ایرانی نام دارد کم است.

بلوبری ایرانی (پایه بذری)
 خرید نهال تمشک بدون خار

خرید نهال تمشک بدون خار

آب و هوای مرطوب برای تمشک بدون خار خیلی خوب است، این درخت سرما و گرمای شدید را تحمل نمی کند. این گیاه در نور کامل خورشید بهترین رشد را دارد. این گیاه از منفی 3 درجه تا 16 درجه به خوبی رشد می کند. تمشک (بدون خار) نیاز به آبیاری منظم دارد، یک اینچ آب در هفته برای این درخت کافی است. این گیاه در خاک های با زهکشی خوب، لومی و اسیدی بهتر رشد می کند. اما خاک های شنی، آهکی و شنی نیز به شرط داشتن رطوبت کافی قابل استفاده هستند. تمشک های تابستانی از سن دو سالگی شروع به میوه دادن می کند، ساقه این درختان باید درست زیر سطح زمین هرس شود. حدود 8 تا از بهترین و قوی ترین ساقه های جدید برای سال آینده نگهداری می شود و بقیه هرس می شوند. در محیط باخمن، بوته ها را در ارتفاع 15 سانتی متری نگهداری می کنند و قسمت های باریک و بلند بالای ساقه ها را هرس می کنند. میوه های تمشک معمولاً زمانی برداشت می شوند که هنوز سفت هستند و تمشک ها با احتیاط از گیاه جدا می شوند. ، بیماری های قارچی از جمله بیماری هایی هستند که تمشک فضای باز را درگیر می کند. سوسک تمشک، شته ها، کنه ها و کنه عنکبوتی قرمز از آفاتی هستند که به این گیاه میوه خوشمزه حمله می کنند.

تمشک بدون خار
 خرید نهال بلک بری (وارداتی)

خرید نهال بلک بری (وارداتی)

بلک بری یکی از میوه های پرطرفدار در فصل سرما است که ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد. این گیاه میوه های سیاه رنگ بسیار خوش طعمی تولید می کند. میوه ها ابتدا سبز هستند و پس از رسیدن رنگ آنها تیره می شود. بلک بری این گیاه را می توان در مناطق سردسیر، نیمه سردسیر و نیمه گرمسیری کاشت. این گیاه دارای ابعاد فشرده و بهره وری بسیار بالا می باشد. افرادی که توانایی کاشت بلک بریE در زمین را ندارند. آنها می توانند آن را در گلدان پرورش دهند. گیاه بلک بری به راحتی و به سرعت رشد می کند. این بلک بریE است. بلک بری نسبت به سایر شاه توت ها به خشکی و بیماری مقاوم تر است و همچنین میوه های بزرگتری تولید می کند. میوه دهی از اوایل تابستان شروع می شود. میوه ها بسیار خوشمزه و شیرین با اندازه 2.5 تا 4 سانتی متر هستند.گیاه بلک بری می تواند تا 4.5 متر رشد کند اما وقتی در گلدان کاشته شود کوچکتر خواهد بود. برای نگهداری نهال بلک بری بهتر است از گلدان های بزرگ با قطر حداقل 40 سانتی متر استفاده کنید. .

بلک بری (وارداتی)
 خرید نهال تمشک کشت بافت (وارداتی)(اصلاح شده)

خرید نهال تمشک کشت بافت (وارداتی)(اصلاح شده)

تمشک کشت بافت از خانواده بر ها می باشد، این رقم نهال بسیار تجاری می باشد، طعم میوه تمشک خاص و کاشت آن مناسب است برای اکثر مناطق ایران، این نهال زود بازده و پرمحصول می باشد و مناسب برای کشت داربستی و جایگزین پرچین اسن، موارد مصرف این تمشک به صورت تازه خوری و مربا می باشد، این تمشک که کشت بافتی است بدون خار و میوه آن درشت است.

تمشک کشت بافت (وارداتی)(اصلاح شده)
 خرید نهال تمشک محلی

خرید نهال تمشک محلی

نهال تمشک محلی درختی وحشی از خانواده گلسرخیان و بومی اروپاست که در استان های شمالی کشور به وفور یافت می شود. این گیاه درختچه ای برگریز با ریشه دائمی است که شاخه های پر از برگ دارد. گل های نهال تمشک محلی که در بهار باز می شوند سفید یا صورتی و بسیار معطر هستند. میوه های نهال تمشک محلی در اواخر تابستان و اوایل پاییز می رسند. این میوه ها در ابتدا قرمز هستند و پس از رسیدن سیاه می شوند. از آنجایی که تمشک محلی به صورت تجاری رشد نمی کند و فقط از کوه ها قابل تهیه است، بسیار گران است. نهال تمشک محلی که به نام نهال تمشک وحشی نیز شناخته می شود، می تواند در همه انواع خاک هایی که رطوبت کافی دارند رشد کند، اما خاک های لومی شنی با زهکشی کافی را ترجیح می دهد. اگر نهال تمشک محلی را برای کاشت انتخاب می کنید، لطفا توجه داشته باشید که فاصله کاشت برای این رقم 2 متر در 2 متر است. نهال تمشک وحشی تحمل خوبی به سرما و یخبندان دارد و تحمل سرمای آن در فصل زمستان تا منفی 15 درجه زیر صفر می باشد. در فصل تابستان، گیاهان تمشک محلی به آب و هوای آفتابی و نیمه گرم با کمی رطوبت نیاز دارند. نهال تمشک وحشی به خاک خشک حساس است و خاک باید دائما مرطوب باشد.

تمشک محلی
 خرید نهال گوجی بری کشت بافتی (اصلاح شده)

خرید نهال گوجی بری کشت بافتی (اصلاح شده)

نهال گوجی بری کشت بافتی (اصلاح شده) یک رقم بسیار تجاری محسوب می شود. برای بیشتر منطقه های آب و هوایی کشور مناسب می باشد. طعم این میوه لاکچری و شیرین است، این میوه خاصیت درمانی دارد. گوجی بری به صورت بوته یا درختچه های کوتاه برای میوه های تازه و خشکباری رشد می کند و به راحتی می توان آن را در گلدان کاشت. حتی کشت تجاری این میوه گاهی در گلدان انجام می شود. یکی از محبوب ترین نهال های نهال گوجی بری است. این نهال ها که به خانواده تمشک نیز معروف هستند از جمله نهال هایی هستند که می توانید به راحتی در باغچه خود پرورش دهید. محصولات خوبی از آنها بگیرید. برای خرید این نهال باید ویژگی های آن را به خوبی بشناسید و سپس آن را خریداری کنید. یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این نهال ویژگی های منحصر به فرد میوه های آن است، در واقع باید بدانید که ارزش غذایی میوه های این نهال بسیار بالاست که یکی از مهم ترین ویژگی ها می باشد. هنگام کاشت نهال باید نیاز نهال را به خوبی برطرف کرد تا میوه زیادی بگیرد و نهال به خوبی رشد کند. یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای این نهال ها مناسب بودن آنها برای خاک و آبیاری است. 2000 سال است که در آسیا به ویژه چین کشت می شود و سابقه ای در طب سنتی چین دارد. این میوه بسیار قدیمی است، اکنون این میوه بسیار محبوب است و به عنوان داروی سرطان در ایالات متحده و برزیل به طور گسترده استفاده می شود. این گیاه ابتدا در استان مازندران کشت می شد و میوه و نهال آن تولید می شد. بر اساس یک گزارش، گوجی بری غنی ترین منبع مواد مغذی در میان انواع توت ها است. این گیاه علاوه بر خاصیت پیشگیری از سرطان، به اکسیر جوانی و سلامتی معروف است و هر روز زمین و گلخانه های بیشتری کاشته می شود. گوجی بری: نهال گوجی بری باید در فواصل 120 سانتی متری کاشته شود. میوه گوجی بری مدت بیشتری روی گیاه می ماند و آن را خوش طعم و شیرین می کند.واد

گوجی بری کشت بافتی (اصلاح شده)
 خرید نهال گوجی بری بذری

خرید نهال گوجی بری بذری

نهال گوجی بری بذری یکی از گونه های تجاری است که با اکثر مناطق آب و هوایی کشور سازگاری دارد. عملکردباردهی این نهال از سال سوم آغاز می شود . میوه این نهال خاصیت درمانی دارد. گوجی بری به آب فراورانی نیاز دارد: برای غلبه بر خشکسالی های تابستانی، منطقه به ویژه در سال های اولیه متفاوت است و آبیاری منظم ضروری است. ایده آل ترین سیستم برای آبیاری گوجی بری، آبیاری قطره ای است. در مناطقی که میزان بارندگی کافی است می توان به تدریج آبیاری را کاهش داد و پس از 4-3 سال آبیاری گیاه را قطع کرد. خاک: خاک ایده آل برای گوجی بری خاک رس است. خاک شنی نیز مناسب است. کوددهی خاک باید طبق آزمایش خاک انجام شود. نیاز نور: این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. سایه نامناسب است. نگهداری و اهمیت نهال گوجی بری: گوجی بری به خاک غنی نیاز دارد، توصیه می شود در باغ های گوجی بری از کودهای ارگانیک و کود حیوانی پوسیده استفاده شود، برای افزایش بهره وری می توان از کودهای پتاسیم بالا استفاده کرد، در حالی که گوجی بری در ابتدا نیاز به مراقبت بیشتری دارد. و سال دوم و به حداکثر رساندن مقاومت آنها در برابر سرما، گرما و خشکی از سال سوم برخی از گیاهان گوجی بری در گلخانه نگهداری می شوند تا در سال اول و دوم بیشتر ذخیره شوند. در مزارع محدود و نیمه تجاری توصیه می شود در هر 1000 متر زمین بیش از 300 اصله نهال کاشته شود یعنی فاصله ردیف ها 200 سانتی متر و فاصله بین نهال ها بین 150 تا 170 سانتی متر باشد.

گوجی بری بذری
 خرید نهال رد کارنت کشت بافتی (اصلاح شده)

خرید نهال رد کارنت کشت بافتی (اصلاح شده)

نهال انگور ردکارنت محصول کشور فرانسه است. اساس اصلی برای تولید مثل این رقم استفاده از قلمه است. ارتفاع بوته های کوتاه آن به 2 متر می رسد. دسته های انگور ردکارنت بین 4 تا 8 سانتی متر طول دارند. هر خوشه بین 3 تا 10 انگور دارد. فاصله کاشت این رقم به صورت مربع های 2 متری در هر طرف می باشد. میوه انگور ردکارنت طعم بسیار خوبی دارد و ظاهر زیبایی دارد. این میوه قرمز رنگ است. و طعم آن ترش و شیرین است. عمر اقتصادی درختان انگور ردکارنت معمولا بین 12 تا 15 سال است. عملکرد این رقم بسیار عالی و حدود 40 تن در هکتار است. میوه های انگور ردکارنت معمولاً از اواسط ژوئیه تا اوت به طور کامل می رسند. با توجه به حساسیت بسیار بالای پوسته این رقم و سهولت حمل و نقل و نگهداری; چیدن میوه ها زمانی لازم است که کمی سفت شوند. مدت زمان آبیاری درختان انگور ردکارنت 7 تا 10 روز است. این بار با توجه به سن نهال; فصل آبیاری و بارندگی می تواند افزایش یا کاهش یابد. گلدهی درختان انگور ردکارنت در پایان آوریل آغاز می شود. این رقم دیرگل است. و همچنین برای کاشت در مناطق سردسیر با زمستان طولانی مناسب است.

رد کارنت کشت بافتی (اصلاح شده)
خرید نهال رازبری

خرید نهال رازبری

رازبری یکی از گیاهان بسیار محبوب است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، اما کاشت بذر آن ممکن است برای همه امکان پذیر نباشد. گروه بزرم با تولید نهال های کمیاب و دوست داشتنی رازبری این امکان را برای علاقمندان فراهم کرده است. تمشک قرمز میوه ای بسیار خوشمزه و پرطرفدار است که ارزش اقتصادی بالایی دارد. این گیاه در مناطقی که دمای هوا در زمستان 1+ تا 15- درجه سانتی گراد است و در تابستان تا 40 درجه سانتی گراد را تحمل می کند، می تواند به طور گسترده رشد کند. تمشک گیاهی چند ساله است که ساقه های آن از روی زمین می روید. این گیاه علاوه بر تولید میوه، یک گیاه زینتی نیز محسوب می شود و منظره بسیار زیبایی را در محل کاشت ایجاد می کند. بوته تمشک می تواند تا ارتفاع 2 متر رشد کند. گلهای سفید بسیار زیبایی در اواخر بهار روی این گیاه تشکیل می شود و میوه دهی از تابستان تا پاییز است. تمشک میوه ای بسیار مفید است و مطالعات بسیاری نشان داده است که مصرف منظم آن باعث سلامت، افزایش انرژی، کاهش وزن و خطر چاقی، کاهش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی می شود. تمامی نهال های رازبری خوشه های گل زیادی تولید می کنند و بهره وری بالایی دارند، بنابراین در شرایط رشد مساعد می توانند در همان سال اول بیش از یک کیلوگرم میوه تولید کنند که با توجه به قیمت میوه رازبری می توان گفت که بیش از 3 برابر قیمت نهال میوه.

رازبری

نهال بری ها (بلوبری) = خرید نهال بری ها (بلوبری)

هرآنچه که باید درمورد نهال بری ها (بلوبری) بدانید

نکاتی درباره ی خرید نهال بلوبری:

نهال کلکسیونی یا همان بلوبری دارای گل هایی به شکل زنگوله می باشد رنگ آنها سفید است گلها در انتهای ساقه ها تشکیل می شوند و زمان گلدهی زمان گلدهی در اواسط تابستان میباشد میوه بلوبری روی شاخه یک ساله قابل تشکیل است. در قسمت های پایین شاخه ها جوانه های رویشی تشکیل میشوند بارد‌هی خوشه‌ای می باشد هر خوشه حدود ۵ تا ۱۰ میوه دارد رنگ میوه بلوبری آبی میباشد قطر ۵ تا ۱۰ میلی متر می باشد مزه میوه بسیار ترش و شیرین است قد بوته بلوبری بین 2 تا 2/5 متر متغیر است.

خواستگاه بلوبری:

منشاء نهال بلوبری کشور آمریکا می باشد، در ایران در نواحی شمال کشور به ویژه استان گیلان و شهرهای این استان نظیر شهر مازندران پرورش آن رواج یافته است با فراهم نمودن شرایط مناسب رشد نهال باردهی را تضمین کنید.

خرید ارقام نهال بلوبری با توجه به اقلیم منطقه:

از ارقام مهم و تجاری بلوبری می‌توان به دوک، نلسون، کراپ و چندلر اشاره کرد.

رقم دوک:

اندازه میوه آن متوسط بوده و دارای عملکرد متوسطی می باشد جز ارقام زودرس است.

رقم چندلر:

بسیار دیررس است میوه دارای اندازه بزرگ، رنگ آبی و عملکرد بالایی دارد حدود ۵ کیلوگرم هر بوته.

خرید نهال بلوبری متناسب اقلیم منطقه:

بلوبری در اقلیم هایی که آب و هوای معتدل دارند بهتر رشد میکند نهال بلوبری برای باردهی زیاد به نور کافی نیازمند است. در واقع مناطقی که دارای زمستان سرد و تابستان گرم می باشد برای رشد بلوبری مناسب است تابستان هایی که کمی خنک باشند باعث ایجاد بیماری در نهال بلوبری شده و مقدار قند میوه را پایین می آورند. تحمل کمینه دمای بلوبری حدود منفی ۲۰ می باشد البته اعداد بیان شده بسته به واریته های مختلف نهال بلوبری متفاوت است برخی ارقام بلوبری که دیر است و دیر خزان هستند احتمال خطر سرمایه پاییزه وجود دارد.

نیاز سرمایی:

نیاز سرمایی بلوبری حدود ۵۰۰ الی ۸۰۰ ساعت می باشد و حتی دمای بالای ۴۰ برای رشد نهال مناسب نیست.

بهترین خاک نهال بلوبری:

ریشه نهال بلوبری بسیار سطحی است لذا برای رشد بهتر لازم است خاک دارای قابلیت نگهداری مناسب اب باشد. زهکشی مناسب خاک نیز بسیار حائز اهمیت است.

نهال بلوبری بسیار اسید دوست میباشد مناسبترین خاک و بستر رشد بلوبری 4/5 تا ۵ می باشد.خاک لومی شنی برای کاشت آن بسیار مناسب است.

نهال بلوبری بیشتر در استان گیلان به خصوص شهر مازندران که خاک اسیدی دارد کشت می شود. برای القای حالت اسیدی به خاک می توان قبل از کاشت گوگرد را به خاک اضافه نمود نهال بلوبری به شوری خاک و آب بسیار حساس است.

ویژگی های نهال بلوبری:

نهال انتخاب شده برای کاشت باید با اقلیم منطقه سازگاری کامل داشته باشد تا پتانسیل عملکرد آن پایین نیاید در هنگام خرید نهال بلوبری ذهن خرید از مراکز معتبر فروش نهال نکات دیگر نیز مثل: نوع مصرف، نهال دارای گواهی اصالت و سلامت، تاریخ رسیدن و در دسترس بودن کارگر، بازار مصرف، برداشت مکانیکی، باید مد نظر باشد.

کاشت نهال بلوبری:

زمان کاشت نهال بلوبری(ریشه دار) اواخر زمستان و یا حتی اوایل بهار می باشد. کاشت باید قبل از بیدار شدن نهال صورت گیرد فاصله کاشت نهال بلوبری 2 * 2 می باشد که حدود ۲۵۰۰ نهاد در هر هکتار کاشته می شود گودال مناسبی به عمق ۵۰ سانتیمتر و عرض ۴۵ سانتی متر حفر کرده به کاشت نهال بلوبری بپردازید.

آبیاری نهال بلوبری:

از جمله ارکان اصلی پرورش نهال بلوبری آبیاری آن می باشد لذا باید اطلاعات کافی درباره آبیاری نهال بلوبری را داشته باشید هر هفته یک بار حدود ۲۰ لیتر آب نیاز دارد میوه حاصل از نهال بلوبری از جمله غذای پرندگان می باشد لذا باغداران محترم به مراقبت بعد از کاشت و تمهیدات لازم برای جلوگیری از حمله پرندگان به میوه را تدارک ببینند برای مثال می‌توان از تورهای مخصوصی که از همه پرندگان جلوگیری می کند استفاده نمود پس از کاشت نهال بلوبری اگر از سال اول باردهی شروع شود دقت بفرمایید میوه را حذف کنید تا رشد نهال دوچندان شود از سال سوم میتوانید محصول بلوبری را برداشت نمایید در غیر اینصورت نهال شما تمام انرژی خود را صرف میوه دهی کرده و روش کافی نخواهد داشت و دچار پیری زودرس می شود. می توانید شکوفه های نهال بلوبری را حذف کنیم یا میوه را (سال اول و دوم).

هرس نهال بلوبری:

نهال بلوبری در 4 سال اول اصلا نیاز به هرس ندارد، هرس این بوته میتواند در اواخر اسفند قبل از بیدار شدن نهال صورت گیرد طی این هرس که هرس فرم نامیده می شود شاخه های ضعیف، مریض یا شکسته حذف می‌شود. در واقع هرس فرم فضا را برای رویش شاخه های جوان فراهم می‌کند و از پیری زودرس نهال بلوبری جلوگیری به عمل می آورد دقت کنید هرس توسط فردی ماهر صورت گیرد تا خسارتی به باردهی نهال وارد نشود.

شما را به تماشای ویدیویی از بری ها (بلوبری) دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های بری ها (بلوبری) روی عکس نهال بری ها (بلوبری) کلیک کنید


کوددهی نهال بلوبری:

کوددهی نهال بلوبری یک سال بعد از کاشت آن صورت می گیرد می توانید از کود 20-20-20 می‌توانید این کود را در عمق ۱۵ تا ۲۰ سانتی خاک چالکود کنید دقت نمایید فصل مناسب کوددهی 20-20-20 یا هیومیک اسید فصل بهار که فصل رویش است می باشد حدود ۲۵ گرم برای هر نهال در سال دوم کافی می‌باشد. برای تقویت خاک بستر نهال بلوبری می توانید از کود حیوانی پوسیده استفاده کنید لذا در این صورت توانایی خاک برای نگهداری رطوبت بالا می‌رود همانطور که گفته شد بلوبری ریشه سطحی دارد و باید خاک سطحی مرطوب باشد.

میزان باردهی نهال بلوبری:

تناژدهی بلوبری در هکتار در بهترین حالت به 2/5 تن در هکتار می‌رسد ولی بلوبری جز میوه های لاکچری، لوکس و تجملاتی می باشد لذا تولید میوه بلوبری از ارزش والایی برخوردار است. هرچند با توجه به جثه کوچک نهال و حتی بوته باردهی نهال در شرایط عالی رسیدگی قابل توجه می باشد لذا با خاک مناسب بستر آبیاری و هرس و کوددهی به موقع و منظم می توانید محصول دوچندانی را برداشت کنید.

گرده افشانی:

گرد افشانی نهال بلوبری توسط زنبور های بامبل صورت میگیرد.

قیم گذاری برای نهال بلوبری:

ابتدا لازم به ذکر است قیم برای این نهال اصلاً ضرورتی ندارد ولی برای جلوگیری از شکستن یا ایجاد استرس در نهال در مناطق بادخیز از قیم استفاده نمود.

خواص (خصوصیات) میوه بلوبری:

کاربرد آن به صورت تازه خوری، میوه منجمد، پوره، آب میوه، خشک، برای تزیین می باشد. در انواع دیگر کالاهای مصرفی مثل شربت‌ها، کلوچه ها، تارت‌ها، ژله ها، غذاهای میان وعده و حتی برای صبحانه از آن استفاده می‌کنند. مربای بلوبری دارای طعم و مزه شگرفی میباشد. سس بلوبری از جمله فراورده های دیگر آن میباشد بلوبری به دلیل خواص شگفت انگیزی که دارد در خارج از کشور طرفداران زیادی دارد و در برنامه غذایی روزانه افراد قرار گرفته در ایران نیز در حال حاضر بازار پرورش و فروش نهال و میوه بلوبری رواج یافته که گامی مثبت در حیطه سلامت عمومی جامعه دارد لذا میوه بلوبری می تواند تضمین سلامتی بدن هر فردی باشد.

بیماری و آفت های مهم نهال بلوبری:

بلوبری مومیایی شده:

از جمله بیماری های فلج کننده بوته می باشد حدود ۵۰ درصد بوته را درگیر می کند قارچ عامل بیماری ظاهری سفید و یا صورتی مانند میوه میدهد طعم و مزه میوه تغییر می کند و باید از خوردن آن خودداری نمود در مرحله بعدی قارچ عامل بیماری به قسمت هوایی بوته مثل برگ و حتی شاخه ها را نیز درگیر میکند. حالت سوختگی به ظاهر بوته می دهد خاک هایی با زهکشی نامناسب و رطوبت های طولانی مدت از جمله عوامل ایجاد این بیماری است.

بیماری قارچی سوختگی شکوفه:

قارچ عامل بیماری تحت عنوان botrytis cinereaمی باشد که باعث ایجاد حالت سوختگی در شکوفه ها می‌شود این بیماری از بافت زخمی یا پیر نهال شروع میشود این بیماری نیز روی تمام اندام هوایی نهال اثر گذار است. استفاده از قارچ کش در کنترل بیماری موثر است و قارچ ممکن است به حالت خفته باقی بماند و در شرایط مساعد ایجاد آلودگی نماید. قارچ عامل بیماری پوسیدگی خاکستری رنگ را باعث می شود از آنجایی که قارچ عامل بیماری بیشتر به گل می زند باعث کاهش محصول می شود عامل اصلی این بیماری نیز رطوبت می‌شود برای مبارزه شیمیایی می توان از قارچ کش استفاده نمود.

لکه برگی یا پوسیدگی میوه:

قارچ عامل بیماری با نام عمومی alternariaمیباشد. لکه ها به صورت نقاط قهوه ای رنگ روی برگ ها دیده می شود که در نهایت پوسیدگی ریشه صورت می گیرد عفونت از گل ها شروع شده و کل نهال را درگیر می‌کند میوه آلوده شده پوسیده میشود و حالت آبدار به خود می‌گیرد اکثر دلیل بیماری های قارچی بارندگی شدید و طولانی مدت و رطوبت میباشد تهویه مناسب، هرس، حذف علف های هرز مابین نهال و تقویت نهال برای پیشگیری و کنترل بیماری موثر است.

میوه های بلوبری باید در زمان مناسب چیده شوند و از رسیدگی بیش از حد آن ها جلوگیری کرد سپس در جای سرد عاری از رطوبت نگهداری شود، رعایت اصول بهداشت در باغبانی و حتی چیدن محصول اولین و مهمترین عامل در پیشگیری بیماری های قارچی است. استفاده از قارچ قارچ کش در کنترل بیماری موثر است. در حالت کلی با تقویت نهال توسط کودها و آبیاری منظم و حفظ تهویه خاک و نهال‌ها از ابتلا آنها به انواع بیماری جلوگیری نمایید چراکه همواره پیشگیری بهتر از درمان است.

خواص میوه بلوبری:

بلوبری رفیق فابریک پوست شما می باشد. از جمله ویژگی‌های مثبت میوه بلوبری اثر قلیایی ای میوه است. چرا که همه مشکلات پوستی از اسیدی بودن بدن میباشد بلوبری عامل برطرف کننده لک ها و قرمزی پوست و مانع التهاب پوست می‌شود اثر مثبت میوه بلوبری روی مو غیر قابل انکار است بلوبری در سبد غذایی روزانه موجب داشتن بدنی سالم و دور از هرگونه بیماری را باعث میشود میوه بلوبری با ترمیم زخم و تقویت کلاژن سازی پوست موجب جوانی و شادابی پوست هر فردی می شود.

بلوبری و افراد دیابتی:

استفاده روزانه بلوبری برای افراد دیابتی بسیار مفید می باشد. در کنترل بیماری، قند موجود در این میوه طبیعی بوده و موجب تنظیم قند خون افراد دیابتی می شود.

بلوبری و مراقبت از چشم:

علاوه بر هویج بلوبری نیز تاثیر شگرفی در بهبود عملکرد بینایی دارد، چرا که با دارا بودن مقادیر بالایی از فلاونوئیدها و آنتوسانین ها روی چشم اثر مثبتی می گذارد و موجب بهبود افرادی که مبتلا به شب کوری هستند می شود .باعث پیشگیری از آب مروارید، آب سیاه میشود.

بلوبری علاوه بر مواردی که برای آن ذکر کردیم دارای خاصیت تنظیم کننده فشار خون، تنظیم عملکرد قلب، مغز، دستگاه گوارش، کبد، معده و ... دارا می باشد لذا با مشاوره با کارشناسان رویال نهال و انتخاب نهال مناسب به منطقه و اقلیم خود اقدام به احداث باغ بلوبری نمایید و ضمن سود بالا سلامت عمومی جامعه را ارتقا دهید.

کاربردهای دیگر بلوبری:

صنایع شیمیایی صابون سازی، کرمسازی، عطر، ادکلن، تولید شمع، مواد شوینده، اسانس بلوبری استفاده می شود.

استفاده از صنایع دارویی:

تولید داروهای کنترل دیابت و داروهای مربوط به درمان قلب استفاده میشود.

صنایع غذایی:

اسانس برای ژله، آبنبات، نوشابه، شربت، پودر کیک، مکمل های ورزشی استفاده می شود.

خرید نهال بلوبری:

اگر این میوه بسیار لوکس و گران قیمت محسوب می‌شود ولی سازمان جهاد کشاورزی کل تاکیید به پرورش و تولید انبوه این محصول دارد. چرا که تحقیقات لازم روی میوه این نهال صورت گرفته و خواص دارویی آن ثابت شده می باشد. با افزایش پرورش نهال بلوبری و تولید انبوه آن این میوه در اختیار عموم مردم قرار گرفته و سطح سلامت جامعه بالا می رود برای خرید نهال بلوبری شناسنامه دار با شرکت رویال نهال در ارتباط باشید. زیرا این مجموعه تمامی فعالیت های خود را تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد در نتیجه با خیالی آسوده می توانید از این مجموعه خرید اینترنتی یا آنلاینی انجام دهید.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت