آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

مانده تا شروع پیش فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۳۳۰۵۲۷

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۰۱۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های بادام

خرید نهال بادام

خرید نهال بادام مامایی

خرید نهال بادام مامایی

در مناطق نسبتا سردسیر می توان از این نوع نهال بادام برای کشت استفاده کنید. بادام مامایی رشد قوی دارد و پوست او بسیار سفت است. گل های این بادام صورتی یا سفید هستند و در فصل بهار جلوه بسیار زیبایی به درخت می دهند. عمر مفید این درخت بادام حدود 25 تا 35 سال است. قیمت نهال بادام این رقم در رده بسیار مناسبی قرار دارد. فاصله کاشت این واریته درخت بادام 4*4 می باشد. یکی از انواع نهال بادام; خاستگاه آن کردستان است. این درخت بادام بسیار سریع رشد می کند و یکی از گونه های تجاری بادام محسوب می شود. به طور متوسط ​​هر درخت بادام مامایی بالغ این نژاد حدود 30 کیلوگرم محصول می دهد. به عنوان یکی از قدیمی ترین نهال بادام؛ به قیمت نهال بادام گفته می شود; در مامایی اقتصادی و اقتصادی است. رشد ریشه و ساقه دانه بادام نسبتاً زیاد است. این نهال را می توان به عنوان یک نوع محبوب بادام گلخانه ای و نهالستان نام برد.

بادام مامایی
خرید نهال بادام یلدا

خرید نهال بادام یلدا

نهال بادام یلدا یکی دیگر از انواع نهال بادام است که در کشور ما به خوبی قابل پرورش است. یکی از انواع درختان میوه که با آب و هوای گرم و معتدل سازگار است نهال بادام است که سردی بیش از حد در زمستان باعث آسیب به گیاه می شود. همچنین تنش دمایی مانند سرمای دیررس بهاره باعث یخ زدگی و زیان اقتصادی در ارقام بادام اوایل بهار می شود (سرد اواخر بهاره در مناطقی مانند تبریز، فارس و آذربایجان رخ می دهد). برای جلوگیری از یخ زدگی و آسیب به باغ ها در مناطق سردسیر، به باغداران توصیه می شود که گونه های دیرگل مانند بادام یلدا (Ne plus ultra) را پرورش دهند (تفاوت زمانی بین گونه های دیرگل و زودگل حدود 15-10 روز است). یکی از ارقام دیرگل و مقاوم به سرمای بهاره، رقم نهال بادام یلدا است، تاریخ گلدهی درخت اواخر اسفند و دوره گلدهی آن طولانی است. در اواخر شهریور ماه محصول رسیده و قابل برداشت است میوه این بادام درشت و دراز و باریک و دانه آن شیرین است. درصد مغز بادام یلدا 50 درصد و درصد دوقلو صفر است، مغز پوست نازک و صافی دارد. موارد مصرف این بادام در صنعت شیرینی پزی، آجیل و خشکبار است، همچنین برای تهیه پودر بادام از آن استفاده می شود.

بادام یلدا
خرید نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)

خرید نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)

یکی دیگر از انواع نهال بادام کاغذی است که به نام (سفید یا نجف آبادی) نیز معروف است. این بادام قدرت و استقامت بالایی دارد. این نهال زود گل می دهد و قدرت و سرعت رشد آن فوق العاده است، از این رو جزو محصولات زودرس به شمار می رود. به طور کلی عواملی مانند آب و خاک، کوددهی و آبیاری که بر کیفیت این بادام ها تأثیر می گذارد باید در نظر گرفته شود. عمر مفید این نهال 25 تا 30 سال است و پس از این مدت از کیفیت آن کاسته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، پوست این محصول نازک و کاغذی است. یکی از دسته های نهال درخت بادام; که اوایل شکوفایی است، بادام کاغذی یا بادام سفید یا نجف ابادی شکل برگ های این نهال درخت بادام؛ نسبتاً بلند و مخروطی است و کمی موج دار است. این درخت بادام می تواند در خاک هایی با زهکش خوب رشد منحصر به فردی داشته باشد. کاشت نهال درخت بادام؛ این نژاد در انواع مختلف خاک مانند ماسه، لوم و رس قابل قبول است. این درخت بادام برای جوانه زدن نیاز به یک دوره سرما دارد. قیمت نهال بادام; این نهال نسبتاً ارزان است. .

بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)
خرید نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل)

خرید نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل)

مبدا کشور سازنده ی نهال بادام فرانیس در کشور فرانسه می باشد. زمان گلدهی این محصول با توجه به محل کاشت می توان گفت دیرگل بوده است. درصد مغز این بادام عددی تا 50 درصد می باشد و درصد دو قولویی این بادام میتوان گفت کم است . گردافشان های بادام فرانسیس ارقام سهند و شکوفه می باشند . درخت بادام فرانیس قوی و دیرگل،فرانسوی،برداشت محصول اسان و پوست سبز به راحتی جدا می شود. قیمت نهال بادام فرانیس این رقم حدودا از 30 تومان الی 35 تومان را در بر میگیرد . یکی از بهترین نهال بادام ، در ایران شناخته می شود. یکی از انواع نهال بادام، ای می باشد ک برگ های به شکل سوزنی دارد . سرمای دیر رس و نه به هنگام دشمن این نهال بادام می باشد . هر برگ درخت این بادام حدودا 4 گلبرگ و 4 کاسبرگ دارد . یکی از نهال های مناسب مناطق کم اب می باشد. این نهال از سودهی قابل توجهی برخوردار است . این درخت بادام، مناسب مناطق نسبتا گرمسیر می باشد .

بادام فرانیس (بادام دیرگل)
خرید نهال بادام شکوفه

خرید نهال بادام شکوفه

این نهال درخت بادام شکوفه واریته ای است که منشاء آن ایران است و پوست نسبتاً سختی دارد. از آنجایی که این نهال دارای سرعت رشد و استحکام متوسطی است محصول آن به صورت دیرگل به دست می آید. یکی از مهم ترین ویژگی های این بادام مقاومت آن در برابر سرمای بهاری است. ریشه این درخت بادام او قدرت و استقامت بالایی دارد. میوه آن سفت و پوست آن سبز رنگ است. یکی از کاربردها و ویژگی های اصلی این بادام، تولید آجیل، محصولات بهداشتی و آرایشی است. این گیاه؛ نیاز به خاک حاصلخیز کشاورزی؛ با شخم زدن درست می توان آن را به دست آورد. این رقم نهال بادام دیررس است. سرعت رشد و قدرت این بادام متوسط ​​است. منشا این ژن نهال بادام ایران است. پوست میوه بادام شکوفه نسبتا سفت است. یکی از ویژگی های بارز این نوع بادام، مقاومت بالای آن در برابر سرمای بهاره است. ریشه درخت بادام شکوفه بسیار قوی و مقاوم است. قیمت نهال بادام بسیار ارزان است.

بادام شکوفه
خرید نهال بادام سهند

خرید نهال بادام سهند

نهال بادام سهند دارای قدرت و قوت بسیار زیادی است. توانایی رشد بادام سهند در مناطق کوهستانی بسیار خوب است. عملکرد این نوع نهال بسیار زیاد است. سرعت رشد این رقم بادام متوسط ​​است. به همین دلیل است که بادام سهند یکی از انواع دیررس است. هرس نهال درخت بادام; کیفیت آن را افزایش می دهد بادام سهندB طعم بسیار مطبوع و خوبی دارد. دانه آن تیره، پهن و درشت است و 27 تا 33 درصد بادام را تشکیل می دهد. درصد دوقلوزایی مغز آنها نیز 4.8 درصد است. نهال بادام سهند در واقع یکی از انواع بادام فرانسوی است که یکی از مناطق رویش ایران و منطقه میاندوآب می باشد. فاصله کاشت در نهال سهند سنگی باید 4*5 متر باشد. رشد و ارتفاع درخت به عواملی مانند آب و هوا، خاک، نگهداری و غیره بستگی دارد. در شرایط ایده آل حداکثر ارتفاع درخت به حدود 4 متر می رسد، وزن هر سنگ بادام سهند به حدود 1.2 گرم می رسد، این درخت دارای 4-5 تن میوه در هکتار شامل 500 ساقه است.

بادام سهند
خرید نهال بادام حریر

خرید نهال بادام حریر

نهال بادام حریر یکی دیگر از انواع نهال بادام دیرگل است، همانطور که گفته شد بادام حریر می تواند یک مغز یا دو مغز داشته باشد و در هر دو صورت مغز بادام با یک لایه قهوه ای ریز با دو لپه بزرگ سفید پوشیده شده است. بقیه بادام هستند. مغز بادام حریر شفاف و روغنی است و برای مصارف مختلف در صنایع دارویی و غذایی استفاده می شود و لازم به ذکر است که این رقم نسبتاً مقاوم به سرماهای دیررس بهاره است و از بادام حریر استفاده می شود که معمولاً بر پایه GN بادام تلخ تهیه می شود. در مجموع نهال بادام حریر از تلاقی رقم آمریکایی Nonpareil و رقم Ai از درخت بادام کاغذی فرانسوی به دست می آید و همچنین یکی از ارقام درخت بادام زودبازده به شمار می رود، ارقام گرده افشان Para بادام حریرB، Yalda و Non Paril هستند. ارقام Naq Plus Ultra و Non Paril نیز تلقیح‌های مناسبی برای این رقم می‌باشند.500 اصله درخت بادام در هکتار دارای عملکرد بیش از 4 تن میوه و میوه بادام حریر است.پوست سبز میوه بادام حریرB به راحتی از میوه جدا می‌شود. درصد تفاله میوه 55٪ است. از این بادام ها در صنایع خشکبار، شیرینی پزی و پودر استفاده می شود و یکی از پرکاربردترین کاربردهای بادام حریر در تهیه حریره بادام یا ابریشم است.

بادام حریر
خرید نهال بادام پسته ای

خرید نهال بادام پسته ای

نهال بادام پسته ای محصول غرب آسیا و زادگاه اصلی آن ایران است. این نهال از نظر ظاهر و ارتفاع نیمه بلند است و شاخ و برگ آن به راحتی قابل دسترسی است. به طور کلی این محصول به دلیل استحکام و سرعت رشد متوسط ​​آن به صورت دیرگل بدست می آید. این درخت بادام معمولاً 20 سال عمر اقتصادی دارد و پس از این مدت با افت کیفیت مواجه می شود. یکی از مهمترین ویژگی های این نهال مقاومت بسیار زیاد آن در برابر خشکی و گرما است. این محصول در اواخر مرداد و اوایل شهریور قابل برداشت است. این درخت بادام دارای قدرت و سرعت رشد متوسطی است. پوست این بادام متوسط ​​است. عمر اقتصادی این رقم بادام 20 سال می باشد. یکی از خصوصیات بارز این گونه بادام، مقاومت بسیار زیاد آن در برابر خشکی و گرما است. زمان برداشت این رقم بادام در اواخر مرداد و اوایل شهریور می باشد. این نوع نهال بادام عمدتاً به عنوان میوه خشک استفاده می شود. در برخی مناطق به عنوان یکی از بهترین نهال بادام شناخته می شود.

بادام پسته ای
خرید نهال بادام نون پاریل

خرید نهال بادام نون پاریل

نهال بادام نون پاریل یکی از ارقام خاص و مرغوب ایران است. که اولین بار در آمریکا دیده شد. پوست نازک میوه این رقم طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. بنابراین اکثر باغداران ایرانی نهال بادام نون پاریل را خریداری کرده و در باغ خود می کارند. هنگام خرید نهال بادام نون پاریل، باید عوامل مهمی مانند سازگاری واریته با منطقه و باغ خود را در نظر بگیرید. درختان مثمر؛ به زندگی اقتصادی و قیمت نهال بادام نون پاریل در شهر خود توجه کنید. درخت بادام نون پاریل یک رقم ناسازگار با عادت تولید اسپور است. این رقم یکی از رقم های بومی آمریکاست. بهره وری و عملکرد عالی دارد. از طرفی میوه های آن کیفیت بالایی دارد و دارای پوسته چوبی نازکی است که به راحتی با دست شکسته می شود. برای کاشت درختان بادام نون پاریل، خاک باغچه خود را به خوبی شخم بزنید و زهکشی کنید. سپس در زمین به فاصله 7 متر مربع سوراخ های کاشت ایجاد کنید. اگر باغ شما در زمینی شیبدار واقع شده است. می توانید فاصله کاشت را به 6×6 متر مربع کاهش دهید. به طور کلی، برای تعیین فاصله کاشت؛ نقشه زمین؛ طرح توضیحی و نوع شکل موثر است. ارتفاع درختان گونه Non Paril بین 6 تا 8 متر است. عمر اقتصادی آن بین 35 تا 60 سال است. پوست این میوه بسیار نازک است. و نسبت وزن مغز آن به وزن کل 65 درصد است.بازده درختان بادام نون پاریل در صورت سازگاری و نگهداری مناسب به 4 تن در هکتار می رسد.پایه اصلی درخت بادام نون پاریل می باشد. پایه بادام تلخ GN است.

بادام نون پاریل
خرید نهال بادام آی

خرید نهال بادام آی

بادام آی درختی است با عادت تولید اسپور و نوع باروری آن با ارقام مشابه دیگر همخوانی ندارد. خاستگاه این رقم اسپانیا است. بادام آی یک رقم بسیار دیرگل، پوست نازک و پرمحصول با عادت رشد گسترده است. برگ های درخت بادام روی شاخه های تازه تشکیل شده فصل جاری ظاهر می شود. شکل برگها نیزه ای، باریک، کشیده و نوک تیز و کمی موج دار و بسته به ژنوتیپ با لبه های صاف یا دندانه دار است. گل های آن سفید یا صورتی است و در بهار قبل از باز شدن جوانه های برگ ظاهر می شود و منظره زیبایی به درخت می بخشد. هر گل دارای 5 کاسبرگ، 5 گلبرگ و 20 تا 30 پرچم است. تخمدان آن برچه و دارای دو تخمک است و میوه آن سبز رنگ و پوشیده از کرکهای فراوان است. مغز بادام با لایه ای نازک قهوه ای روشن پوشیده شده و حاوی دو لپه بزرگ سفید، شفاف و روغنی است. ارتفاع درخت به 6-8 متر می رسد (البته در شرایط کشت بادام در کشور ما که معمولاً خشک و کم رشد هستند به ندرت به این ارتفاع می رسند) کاغذ محسوب می شود. میوه آن دارای مغزی شیرین است که در صنعت شیرینی سازی بسیار مهم است. درصد مغز آن 35 درصد و درصد دوقلوی آن محدود است، این بادام در صنایع خشکبار، شیرینی پزی و پودر بادام استفاده می شود.

بادام آی
خرید نهال بادام آذر (دیرگل)

خرید نهال بادام آذر (دیرگل)

خاستگاه نهال بادام آذر ایران بوده و کشت آن نسبتا آسان است. این درخت بادام قوی و پربار است و این محصول به زمان گلدهی طولانی تری نیاز دارد. محصول شما به صورت خاک رس متوسط ​​به دست می آید. خاک مناسب برای کاشت این نهال درخت بادام ماسه و خاک رس می باشد. ویژگی درختان بادام دیرگل، بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر; نکته قابل توجه این است که عمر مفید و اقتصادی این درخت بادام 35 تا 45 سال است. قیمت نهال بادام بسته به سن نهال از 35 تا 45 هزار تومان است. نهال بادام؛ دیرگل همانطور که از نامش پیداست این درخت دیر گل می دهد و از سرما در امان است. یکی از مزایای درخت بادام این است که در برابر خشکی بسیار مقاوم است. استفاده از این نهال به عنوان یکی از گونه های قابل کشت در دیم می باشد. رشد ریشه این نهال بادام نسبتا قوی و خوب است و اغلب به صورت عمودی رشد می کند. قیمت نهال بادام; این نهال بسیار مناسب و ارزان است. تهیه چاه مناسب برای کاشت نهال، به صورت دیم حائز اهمیت است.

بادام آذر (دیرگل)
خرید نهال بادام اسکندر

خرید نهال بادام اسکندر

نهال بادام اسکندر یکی از بهترین ارقام بادام دیرگل در ایران است. درصد دوقلو پایینی دارد و مقاومت خوبی در برابر حرارت دارد و تا 44 درجه را تحمل می کند. پس از دو سال کشت، باردهی اولیه خود را آغاز می کند و در نهایت به مدت 35 سال به ثمر می رسد. مغز درشت، چرب و خوشمزه از دیگر مزیت های اقتصادی این نوع بادام است. هرس، کود و آبیاری مناسب می تواند در تعداد درختان بادام بسیار موثر باشد. این رقم در سال اول شروع به میوه دادن می کند. بهترین شرایط اقلیمی و اقلیمی برای کاشت نهال بادام اسکندر هوای گرم و خشک است. این رقم با اکثر خاک ها و زمین ها سازگار است. بهترین فصل برای کاشت درخت بادام اسکندر اواخر پاییز است.برگ های درخت بادام اسکندرB بیضی شکل و نوک تیز است. این درخت دارای قدرت رشد و تراکم بسیاری از شاخه ها است. بنابراین باید در مکانی آفتابی کاشته شود. دوره گلدهی درختان 10 روز است. 120 تا 150 روز پس از پایان گلدهی می توان میوه های بادام اسکندر را برداشت کرد درختان بادام اسکندر دو بار در اواخر پاییز و اواخر زمستان هرس می شوند.

بادام اسکندر
خرید نهال بادام تونو

خرید نهال بادام تونو

یکی از ارقام نسبتا کمیاب نهال بادام تونو است که منشا آن ایتالیاست. محصول به دست آمده از این نهال دارای پوست سنگی بوده و عملکرد بالایی دارد. سرعت رشد این محصول در مناطق بسیار سردسیر و یخبندان بهتر از سایر نقاط است.این درخت بادام از ارقام دیرگل می باشد که عمر مفید و اقتصادی آن بین 35 تا 45 سال است و پس از این مدت با افت بهره وری مواجه است ظاهر مغز این نوع بادام بیضی شکل و کشیده و رنگ پوست سبز تیره است هر نوع بادام در صورت رعایت قوانین رشد می تواند بهترین نهال بادام باشد. یکی از انواع نهال بادام; بومی ایتالیا است شکل برگهای نهال درخت بادام نیزه ای، باریک، کشیده و کمی موج دار و عملکرد آن 50 تا 70 کیلو است.این درخت بادام از سال دوم و سوم شروع به بار دهی می کند.کیفیت از میوه بادام این نهال نسبت به نوع ماامی و سایر بادام های هسته دار بسیار درشت است.یکی از بهترین نهال بادام. خودبارور است و نیازی به گرده افشانی ندارد، بهتر است خاک منطقه کشاورزی را از قبل شخم بزنید تا خاک نرمی برای رشد بوته های بادام فراهم شود، می توان آن را یکی از بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر دانست. اشاره کرد..

بادام تونو
خرید نهال بادام فراستار کلون R800

خرید نهال بادام فراستار کلون R800

نهال بادام فراستار کلون (R-800) رقم بسیار تجاری است. خیلی دیرگل است. پوست آن سخت و وزن هر میوه 4 گرم است. شاخه ها و برگ های این درخت بادام کم اما پربار، نهال بادام فراستار از فرانسه می آید. یکی از ویژگی های این بادام ها کشیده ، پهن بودن و داشتن عطر و طعم دلپذیر است. عملکرد این محصول به آرامی صورت می پذیرد و محصول آن دیررس می باشد. قیمت نهال بادام فراتسار کلون نسبتاً مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است. نهال بادام فراستار ظرفیت ماندگاری بالایی دارد. این واریته به بیماری های Fusicocum و Tallor حساس است اما تا حدودی در برابر Monilia مقاوم است. نسبت مغز های بادام به پوسته 30٪ است. مغز بادام فراستار کمی کشیده ، صاف و پهن است. عصاره این درخت بادام معطر است. وزن میوه 4.1 گرم است. قیمت نهال بادام در این تعداد با بهترین نهال بادام برابر است. از مهمترین ویژگیهای این نهالهای بادام می توان به مقاومت بالا ، برگ کم ، میزان باردهی کم و پتانسیل تولید بالا اشاره کرد. این نهال مانند بسیاری از نهال های بادام بومی ایران نیست و اصل این درخت فرانسه است. این درخت از سال دوم به هرس احتیاج دارد و مهمترین نکته این درخت باروری متوسط ​​است.

بادام فراستار کلون R800
خرید نهال بادام فرانیس کلون 435

خرید نهال بادام فرانیس کلون 435

نهال بادام فرانیس (کلون 435) یکی از نهال های بادام مرغوب است که دارای برگ های بسیار درشت خواهد بود. این نهال دیرگل است و همین ویژگی آن را در برابر عواملی مانند سرمای بهاره مقاوم می کند. ریشه نهال های بادام کاغذی دیرشکفته فرانیس (کلون 435) بلند بوده و در عمق خاک فرو می رود. رعایت فاصله مناسب کاشت نیز مهم است. این فاصله به ریشه ها فضای کافی برای رشد می دهد و نور به خوبی به تمام قسمت های نهال می رسد. خاستگاه این بوو بسیار شیرین و مرغوب فرانسه است. البته ایران تولید کننده بادام فرانیس (کلون 435) نیز می باشد و این نهال در غرب آسیا و ایران رشد خوب و مطلوبی دارد. ناگفته نماند که سواحل مدیترانه نیز شرایط مناسبی برای رشد نهال فرانیس (کلون 435) دارد. فاصله کاشت نهال فرانیس (کلون 435) باید 4*5 متر باشد. نهال بادام فرانیس (کلون 435) تا 8 متر رشد می کند. عمر مفید نهال بادام فرانیس (کلون 435) 435 بین 35 تا 45 سال برآورد شده است. برای کاشت نهال بادام گلدار بهتر است منطقه کاشت حدود 400 متر از سطح دریا فاصله داشته باشد. یکی از آفات خطرناک نهال بادام کاغذی دیرشکفته، لکه آجر بادام است. اگر برگ ها به این بیماری مبتلا شوند، لکه های سبز و سپس آجری رنگ روی برگ ها ظاهر می شود. برای رهایی از این بیماری می توانید از سم برودوفیکس نیز استفاده کنید. به 4 تا 5 تن در هکتار می رسد و به طور متوسط ​​800 کیلو در هکتار در باغات دیم برداشت می شود. نهال بادام زودبازده فارانیس از شهریور ماه شروع به تولید می کند.

بادام فرانیس کلون 435
خرید نهال بادام قرمز

خرید نهال بادام قرمز

نهال بادام قرمز رقمی تجاری نیست ، این نهال خاصیت دارویی و زینتی دارد، رنگ برگ هایش قرمز رنگ بوده و خیلی کمیاب و خاص هستند ، پوست میوه بادام قرمز متمایل به رنگ قرمز می باشد. خواص بادام؛ 14 خاصیت دارویی بادام و ارزش غذایی آن برای سلامت بدن بادام مانند گردو و پسته از آجیل های خوشمزه ای است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. بادام از میوه درخت بادام به دست می آید. نام علمی این میوه خشک Prunus dulsis است و بومی خاورمیانه، هند و شمال آفریقا است. همچنین در مناطقی مانند ایران، عربستان سعودی، لبنان، ترکیه، سوریه، اردن و اسرائیل یافت می شود. بادام شیرین خوراکی است. اما روغنی از نوع تلخ آن تهیه می کنند که اغلب به عنوان چاشنی در غذا استفاده می شود. بادام معمولا به صورت خام مصرف می شود، اما می توان از آن در سالاد و سایر غذاها استفاده کرد. شیر بادام یک نوشیدنی خوشمزه و جایگزین مناسبی برای شیر گاو است. می توانید مستقیماً با معده خالی از بادام استفاده کنید. مصرف بادام با معده خالی می تواند میزان و سرعت جذب مواد مغذی آن را در بدن افزایش دهد. بادام سرشار از مواد مغذی است که برای رشد و سلامت مغز انسان مهم است. مصرف بادام نقش زیادی در افزایش سطح هوش دارد و به همین دلیل از زمان های قدیم به عنوان غذای اصلی کودکان در حال رشد استفاده می شده است. این میوه خشک از ریبوفلاوین و ال کارنیتین تشکیل شده است که مواد مغذی برای مغز هستند. بادام فعالیت مغز را افزایش می دهد، در ایجاد مسیرهای عصبی جدید نقش دارد و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

بادام قرمز
خرید نهال بادام خوشه ای رویال

خرید نهال بادام خوشه ای رویال

رقم بسیار تجاری، خیلی خیلی دیرگل، مقاون به سرمای بهاره شدید، پوست کاغذی، باردهی خوشه ای، کیفیت بالای مغز، خودگرده افشان، تولید اختصاصی نهالستان رویال نهال، نهال بادام خوشه ای رویال یکی از بهترین ارقام بادام برای مناطق سردسیر محسوب می شود. بادام خوشه ای رویال میوه هایی به شکل خوشه انگور دارد و عملکرد خوبی دارد. عمر تولیدی این نژاد تا 30 سال است و از سال دوم شروع به میوه دادن می کند. کودهای نیتروژن، پتاسیم و روی به عنوان غذای گیاهی برای بهبود عملکرد سلول های گیاهی و سیتوپلاسم نهال بادام ضروری هستند. دسته دیگری از نهال بادام که به صورت خوشه ای رویال رشد می کند. بادام های این رقم از نظر اندازه نسبتاً بزرگ هستند. معمولاً به صورت تازه از مغز و در مرحله بعد در میوه های خشک مصرف می شود. هرس درخت بادام در این گونه می تواند به تولید میوه بیشتر کمک کند. آبیاری نهال بادام این نژاد معمولاً به صورت بارانی انجام می شود. قیمت نهال بادام; این عدد بسیار مناسب و به صرفه است. .

بادام خوشه ای رویال
خرید نهال بادام سفید سنگی

خرید نهال بادام سفید سنگی

نهال بادام سنگی همانطور که از نامش پیداست دارای سطح سختی است. یکی از مزایای بادام، مقاومت بالای آن در برابر کم آبی است. به طور کلی درخت بادام سنگی یکی از شناخته شده ترین نهال بادام در ایران است. پس از خرید نهال و کاشت آن، کوددهی و آبیاری مناسب می تواند به عملکرد خوب درخت شما کمک کند. بنابراین این نهال بادام برای مناطقی که آب کافی برای کشاورزی و باغداری ندارند بهترین گزینه است. یکی از انواع نهال بادام در برابر کم آبی مقاومت نسبتا خوبی دارد. می توان آن را به صورت درخت بادام در فصل خشک کاشت. بازار اقتصادی نسبتا خوبی دارد و در بین انواع نهال بادام بازار خود را پیدا کرده است. برای مناطقی که پرندگان زیادی وجود دارد مناسب است. یکی از پرفروش ترین ارقام نهال بادام است که توسط کشاورزان زیادی کاشته شده است.

بادام سفید سنگی
خرید نهال بادام شاهرودی 12 و 21

خرید نهال بادام شاهرودی 12 و 21

یکی از انواع بادام با منشاء ایران و شهر زیبای شاهرود، نهال بادام شاهرود است. این درخت بادام یکی از ارقام دیرگل ده نهال بادام محسوب می شود و مقاومت حرارتی خوبی دارد. بهره وری ارزان، قیمت مناسب و عمر ارزان درخت شاهرودی این گونه را مورد استقبال کشاورزان قرار داده است. این نهال از سال دوم پس از کاشت شروع به باردهی می کند و تا 30 سالگی میوه می دهد. از بهترین گزینه های گرده افشان نهال بادام شاهرودی می توان به فراگنس و فررادوئل اشاره کرد که نهال بسیار باکیفیت و مقاومی است که در اکثر نقاط کشورمان به خوبی رشد می کند. این رقم به خاطر میوه های خوشمزه و مرغوبش معروف است. درخت بادام شاهرودی ۱۲ محصول ایران است که به سرعت شروع به تولید می کند. عمر اقتصادی آن نسبت به سایر ارقام میوه بیشتر است. پیشنهاد ما در نهالستان رویال نهال خرید نهال بادام شاهرودی 12 است. نهال بادام شاهرودی 21 یک رقم دیرگل است. با در نظر گرفتن مقاومت درختان به سرما، می توان آن را در مناطق معتدل و حتی سردسیر کاشت. این رقم قادر است 40 تا 50 سال میوه باکیفیت را برای شما به ارمغان بیاورد. درخت بادام شاهرودی پس از 2 سال شروع به میوه دادن می کند.

بادام شاهرودی 12 و 21
خرید نهال بادام شمشیری

خرید نهال بادام شمشیری

نهال بادام شمشیری یکی از مناسب ترین ارقام نهال بادام دیرگل در ایران می باشد. دارای نژاد ایرانی و گونه فرانسوی بوده و قدرت باردهی خوبی دارد. میوه دهی آن از سال دوم پس از کاشت آغاز می شود و ماندگاری آن تا 30 سال می باشد. مقاومت خوبی در برابر بیماری ها و آفات دارد که می توان آن را گونه های مقاوم بادام نامید. کودهای نیترات یکی از بهترین انواع کود در اوایل فصل رشد نهال بادام محسوب می شود. یک رقم بسیار پربار و زودرس در کشور ما بادام نهال بادام شمشیری است. این چهره ایرانی؛ با شرایط آب و هوایی و آب و هوایی اکثر شهرهای کشورمان سازگاری دارد. شما می توانید درخت بادام شمشیری را در مناطق معتدل و حتی سرد بکارید. این رقم نسبت به سایر ارقام بادام دارای گرده افشانی بیشتری است. یعنی وقتی در باغ گذاشته شود; بهره وری درختان دیگر را افزایش می دهد. نیاز به آبیاری درخت کم است. این بدان معنی است که می توانید این رقم را حتی در مناطقی با آب و هوای خشک بکارید. ریشه های این درختان بسیار قوی است و به صورت عمودی در داخل زمین رشد می کند.

بادام شمشیری
خرید نهال بادام گلوریت کلون R929

خرید نهال بادام گلوریت کلون R929

نهال بادام گلوریت کلون (R929) پیشنهاد ویژه نهال است ، رقمی بسیار تجاری و دیرگل با پوست سنگی و مغز روشن. خیلی دیرگل استا. زودبازده و پایه کوتاه است. منشا این رقم درخت بادام در اسپانیا است و قدرت رشد آن بسیار زیاد است. بادام گلوریت کلون یا گلوریتا یکی از انواع نهال بادام زودرس است. پوست این نوع سفت و هسته آن مانند سایر انواع این نوع تیز و بیضی است. هرس این درخت می تواند دوام و ماندگاری این رقم درخت بادام را افزایش دهد. بارزترین ویژگی این رقم نهال بادام تجاری بودن آن است و از نظر کسب درامد بسیار حائز اهمیت است. دوره گلدهی نهال بادام گلوریتا از نظر دوره نیمه دیررس است. پوست این میوه سفت است. نسبت هسته میوه به پوسته 30-32٪ است. میانگین وزن میوه این رقم بادام 4.1 گرم است. استفاده از مغز بادام گلوریتا برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. از ویژگی های بارز این نوع بادام توانایی تولید نسبتاً زیاد آن است. این درخت بادام که نسبتاً در برابر بیماری Fusicocum مقاوم است ، این بادام پس از وارد شدن از اسپانیا به ایران با شرایط آب و هوایی ایران سازگار شد. برای خرید نهال بادام از نهالستان های معتبر ، برای عملکرد و رشد میوه بسیار مهم است ، بنابراین نیاز به آب و شرایط محیطی مناسب باید در نظر گرفته شود. جهت اطلاع از قیمت نهال های بادام این رقم با رویال نهال تماس بگیرید.

بادام گلوریت کلون R929
خرید نهال بادام لورانی کلون R916

خرید نهال بادام لورانی کلون R916

نهال بادام لوارنی کلون (R۹۱۶) از نظر زمان گلدهی دیر گل می دهد. پوسته این نوع بادام آسان است. درصد مغز بادام نسبت به پوست آن 52-42 درصد است. این نهال بادام از نظر سرعت باردهی بهترین رقم است و جزو نهال های زودرس به شمار می رود. این نهال کمی به بیماری فوزیکوکوم حساس است. آلمندرو، لوارنی کلون (R۹۱۶) پس از کاشت باید به طور مرتب هرس شود. بله، به دلیل کاهش کیفیت بادام؛ اگر نمی خواهید با آن مواجه شوید، بهتر است در فصول مختلف سال مانند هرس، کود دهی و بخور دادن به صورت دوره ای از گیاه مراقبت کنید. در زمان کاشت این نهال؛ توجه داشته باشید که فاصله مناسب بین نهال ها را رعایت کنید تا ریشه نهال ها در خاک گیر نکند. .

بادام لورانی کلون R916
خرید نهال بادام پایه جی ان با پیوندک

خرید نهال بادام پایه جی ان با پیوندک

بادام پایه جی ان با پیوندک رقم تجاری ست، بسیار پربار ، این بادام پایه کوتاه است، دارای مقاومت به خفگی و آبیاری غرقابی، دارای مقاومت به آهک و خشکی خاک، عمر این بادام gn بالای 25 سال است.

بادام پایه جی ان با پیوندک

نهال بادام = خرید نهال بادام

هرآنچه که باید درمورد نهال بادام بدانید

مشخصات (خصوصیات) نهال بادام:

درخت بادام از جمله درختان مثمری می‌باشد که ارقام مختلفی دارد، میوه درخت بادام دو پوست دارد یکی سبز و دیگری پوستی چوبی حالا این پوست چوبی می‌تواند سنگی یا کاغذی باشد. زمان برداشت محصول، پوست سبز چسبیده به پوست چوبی به راحتی جدا می‌شود. با فشار آرام دست، پوست بادام ‌های کاغذی می‌شکنند و از مغز بادام جدا می‌شوند.

این درخت پا کوتاه می‌باشد و در اکثر مناطق توانایی رشد دارد. بادام دارای ارزش غذایی بالایی دارد. درخت بادام برای رشد و باردهی مناسب به آبیاری، کوددهی، هرس و نور مناسب نیاز دارد. در اکثر مناطق سردسیر رشد خوبی دارد، مقاوم به کم آبی است و برخی از ارقام بادام خود گرده افشان می‌باشد و برخی دیگر، دگر گرده افشان می‌باشند. باردهی برخی از ارقام بادام قابل توجه می‌باشد.

تا حدودی به کمینه وبیشینه سرما و گرما مقاوم می‌باشد و در اکثر مناطق جواب می‌دهد. شکل برگ‌های نهال بادام به شکل سوزنی می‌باشد و دارای شیارهایی در اطراف برگ‌ها می‌باشد. گل‌های نهال بادام رنگ صورتی مایل به سفید می‌باشد بروی شاخه‌ها ظاهر می‌شوند. گلدهی در فصل بهار می‌باشد و زمان ان بسته به رقم مورد نظر متغییر است که منظره خیلی زیبایی به طبیعت می‌دهد. ریشه نهال‌ها تا عمق2 متری در خاک نفوذ می‌کنند.

میوه نهال بادام دارای ارزش غذایی بسیاری می‌باشد، میوه نهال بادام دارای ظاهری کشیده می‌باشد و بیضی شکل است. مغز بادام نیز دارای پوست نازک است و قسمت گوشتی سفید رنگ است. میوه نهال بادام اخر شهریور می‌رسد برخی ارقام زودرس هست که زودتر می‌رسند. درخت حاصل از نهال بادام مانند درختچه رشد کمی دارد و پاکوتاه محسوب می‌شود و مراقبت زیادی نیاز ندارد. در هنگام خرید نهال به تمام ویژگی‌های مختلف آن توجه کنید برخی ارقام جنبه زینتی، برخی جنبه اقتصادی و برخی جنبه دارویی دارند.

نیاز سرمایی نهال بادام:

با توجه به توضیحات، نهال بادام مناسب مناطق معتدل و سردسیر است و برای عملکرد بهتر در زمینه گرده‌افشانی باید نیاز سرمایی آن برطرف شود. نیاز سرمایی بادام بین 200 تا 800 ساعت می‌باشد. نهال‌های بادامی که در این رنج سرمایی قرار می‌گیرند، گرده افشانی بهتر و باردهی بیشتری دارند.

عکس و ویدیو بادام:

شما را به تماشای ویدیویی از بادام دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های بادام روی (عکس نهال بادام) کلیک کنید


انواع نهال بادام:

نهال بادام دارای ارقام متعددی می‌باشد، که در این مقاله به برخی واریته‌های مهم اشاره می‌کنیم:

بادام کاغذی فرانیس کلون 435:

جز ارقام دیرگل و مقاوم به سرما می‌باشد که باردهی بالایی دارد و باردهی آن به حالت خوشه‌ای است و برای مناطق سردسیر مناسب می‌باشد. پوست میوه نهال کاغذی می‌باشد و با فشار دست به راحتی می‌شکند.

بادام تونو:

نهال بادام تونو نیز جز ارقام دیررس و مقاوم به سرما می‌باشد ولی میوه ان سنگی است و مناسب برای مناطقی که پرندگان از میوه بادام تغذیه می‌کنند و به باغ بادام خسارت می‌زنند است. کاشت بادامی که میوه آن سنگی می‌باشد و پرندگان توان آسیب زدن ندارند.

بادام سهند وشکوفه:

این دو رقم جز ارقام خاص دیرگل می‌باشند که به عنوان گرده افشان برای ارقام دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. پوست ان چوبی و با وجود گرد افشان بودن خود دارای تناژدهی قابل توجهی می‌باشد.

بسیاری از ارقام دیگر نهال بادام موجود می‌باشد که برای اطلاع از ویژگی‌های نهال و مناطق مناسب کاشت در همین صفحه میتوانید ببینید تا رقم مناسب را برای کشت انتخاب کنید.

کاشت نهال بادام:

قبل خرید نهال بادام حتما به موارد زیر توجه کنید:

• با توجه به اینکه انواع نهال بادام از نظر، زمان باردهی، شرایط آب و هوایی مناسب رشد، مراقبت‌های لازم، میانگین وزن میوه، و حتی عمر اقتصادی با هم متفاوتند. باید با مشاوران مجرب درباره خرید نهال مناسب منطقه خود مشورت کنید.

• بسیار مهم است که نهال بادام را از کدام مرکز خریداری می‌کنید، چرا که مواردی مثل نوع بذر اولیه، نوع پایه، نحوه نگهداری و رشد تاثیر بسزایی در نحوه کیفیت و عملکرد محصول دارد.

• حتما دقت کنید نهال‌هایی که قصد خرید دارید گواهی دار و شناسنامه دار باشند، امکان دارد نهال مرغوب به شما تحویل ندهند و در اینده میوه نهال پوک باشد یا مغز ان طعمی تلخ داشته باشد.

• نهالی که قصد خرید دارید به خوبی بررسی کنید تا بیماری یا شکستگی یا زخمی روی تنه یا شاخه‌ها نباشد. جوانه‌ها را بررسی کنید تا حتما در خواب باشند، لذا هنگام کاشت نهال باید جوانه‌ها در دوره خواب باشند.

•با دست خود آرام تنه نهال را تکان دهید تا از اتصال دقیق ریشه به تنه مطمعن شوید.

• ریشه های نهال خریداری شده باید کاملا سالم و عاری از آفت ، بیماری ، سفیدک و پوسیدگی باشند. نکته مهم درباره ریشه بادام این است که وجود یک ریشه اصلی کافی نمی باشد و برای پایداری بهتر نهال بادام تعداد متعددی ریشه در اطراف ریشه اصلی نیاز است( در واقع دارای ریشه مویی باشند).

نکته : برای داشتن باغ بادام پرسود تنها خرید نهال سالم کافی نیست بلکه مراقبت و نگهداری بعد از کاشت بسیار حائز اهمیت است .

کاشت نهال بادام:

چاله ای عمیق و پهن به عمق و قطر 70*70 حفر کنید ، سپس خاک داخل گودال را با کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید ( طوری که مستقیم به ریشه نهال برخورد نکند) سپس نهال را داخل گودال قرار دهید به صورتی که ریشه توانایی رشد داشته باشد. خاک اطراف نهال را خوب پاکوب کنید تا کامل هوای داخل خاک گرفته شود، و حتما در همان روز آبیاری شوند( روز اول آبیاری بسیار حائز اهمیت می‌باشد بخصوص برای نهال‌های بادام) دقت داشته باشید محلی که می‌خواهید نهال بکارید خوب نورگیر باشد(همه باغداران عزیز می‌دانند که قبل از اقدام به حفر گودال برای کاشت نهال زمین باید شخم زده شود تا خاک کامل نرم باشد.) ابیاری نهال بادام کاشته شده بلافاصله بعد از کاشت کمک شایانی به رشد ریشه نهال بادام می‌کند. درصورت آبیاری غرقابی حتما برای نهال تشتک ایجاد کنید تا طوقه دچار پوسیدگی نشود.

فاصله مناسب کاشت نهال بادام:

فاصله مناسب و استاندارد بین نهال‌های بادام نکته‌ای خیلی مهم است، فاصله مناسب کاشت انواع نهال متفاوت است ولی بطور میانگین ان را 4 * 4 در نظر می‌گیرند. در واقع فواصل انها مربعی می‌باشد. رعایت فاصله مناسب کاشت بادام امری بسیار مهم است چرا که باعث سهولت عبور ماشین‌های کشاورزی از بین ردیف‌های می‌شود. ریشه هر نهال فضای کافی برای رشد و استفاده از مواد مغذی خاک دارد. درصورتی که فاصله مناسب کاشت نهال بادام رعایت نشود ریشه‌ها در رقابت با هم برای دریافت مواد غذایی خواهند بود و مواد مغذی برای هر نهال کافی نخواهد بود و رشد آنها به کندی صورت خواهد گرفت. رعایت فاصله مناسب برای نورگیر بودن نیز مفید می‌باشد و نهال‌های از نور کافی برخوردار می‌شوند.

فصل مناسب کاشت نهال بادام:

اگر نهال بادام یا هر نهال دیگری در فصل مناسب کاشته نشود هر کاشت نهال فروشی مورد انتظار را نخواهد داشت. فصل مناسب کاشت برای نهال بادام آذر ماهع و اسفند می‌باشد.بهترین زمان کاشت نهال بادام قبل از بیدار شدن جوانه‌ها می‌باشد.

خاک مناسب برای کاشت نهال بادام:

خاک مناسب برای کاشت نهال بادام لومی شنی می‌باشد یعنی خاکی که نه خیلی شنی باشد نه خیلی رسی در واقع ما بین این دو باشد. خاک‌های لومی برای سطح زیر کشت بادام بهترین خاک می‌باشد که عملکرد نهال بادام را افزایش می‌دهند که بهترین محصول از انها تولید می‌شود. در این خاک‌ها نفوذ پذیری و اب در خاک بهتر صورت می‌گیرد وتهویه بسیار مناسب است.زهکشی خاک‌های لومی شنی مناسب است و باعث می‌شود ریشه حالت مناسبی در خاک داشته باشد و از پوسیدگی یا خفه شدن ان جلوگیری شود. در خاک‌های سنگین که زهکشی اب مناسب نیس نهال دچار پوسیدگی ریشه و طوقه می‌شود.

میزان ‌Ph مناسب خاک برای رشد نهال 5/5 تا 6 می‌باشد. کاهش حالت اسیدی خاک بهترین خاک برای رشد بادام است.

درباره شوری خاک نهال بادام تا حد 4 میلی موس شوری را می‌تواند تحمل کند. مقاومت نهال بادام بر اهک خاک نبستا خوب است و حدود 20 تا 30 درصد از خاک اهکی را می‌تواند تحمل کند.

میزان رطوبت مناسب خاک برای کشت بادام:

نهال بادام خاک‌های خیلی مرطوب را نمی‌پسندد. مناطق معتدل و تابستان‌های گرم و خشک برای کاشت نهال بادام مناسب است. و به هیچ عنوان کاشت نهال بادام در مناطق مرطوب پیشنهاد نمی‌شود.

آبیاری مناسب برای نهال بادام:

برای ابیاری مناسب نهال بادام و درخت کامل ان توجه داشته باشید که با توجه به سن و پایه نهال ابیاری ان نیز متفاوت می‌باشد. اگر بادام روی پایه تلخ پیوند خورده باشد نیاز آبی ان کم است و به جرعت می‌توان گفت حالت دیمی نیز جواب می‌دهد. البته توجه داشته باشید در صورت کشت نهال بادام به حالت دیمی سال‌های اول و دوم در فصل رشد یعنی اردیبهشت تا مرداد حتما نهال‌های جوان را آبیاری کنید.

ابیاری بادام در ماه‌های مختلف:

اسفند تا اردیبهشت زمانی که در حال جوانه‌زنی می‌باشد و در حال رشد است نیاز ابی نهال بادام زیاد است تا رشد بهتری داشته باشد. میزان تعیین مقدار آب نهال بادام بسته به شرایط اقلیمی و بارندگی منطقه می‌باشد، در مناطق گرمسیر، توصیه می‌شود هفته‌ای یکبار، در مناطق سردسیر،10 روز یکبار نهال خود را آبیاری کنید.

بهترین روش آبیاری:

آبیاری قطره ای می باشد، هم باعث صرفه جویی در استفاده اب می‌شود و هم مقدار آن کنترل شده می‌باشد و ریشه دچار خفگی یا پوسیدگی نمی‌شود. علاوه بر این نکاتی که درباره آبیاری عنوان کردیم با توجه به نیاز نهال و درخت بادام منطقه مورد کشت ان باید ابیاری را انجام دهید. البته ناگفته نماند به روش‌های غرقابی، کرته‌ای، و بایلر نیز می‌توان نهال بادام را آبیاری کرد.

کوددهی نهال بادام:

توصیه می‌کنیم برای بالا بردن سرعت رشد نهال بادام و رشد ریشه این نهال بهتر است مسئله کوددهی را جدی بگیرید. از انجایی که درختان بادام سریع نمی‌توانند به عناصر پاسخ دهند باید زمان سپری شود تا به تغذیه و کوددهی پاسخ دهد. بنابراین عمل کوددهی و تغذیه دهی باید بصورت مدوام صورت گیرد با این روش می‌توانید بالاترین عملکرد باردهی را در هکتار داشته باشید. برای افزایش رشد نهال و میزان باردهی استفاده مداوم از هیومیک اسید بسیار توصیه می‌شود. استفاده از هیومیک اسید 30 تا 40 درصد باردهی را در سال افزایش می‌دهد.

کوددهی نهال‌های بادام ارتباط مستقیمی با خاک مورد نظر دارد چرا که در خاک‌هایی که حالت قلیایی دارند کود‌های هیومیک و گوگردی توصیه می‌شود و در خاک‌هایی که حالت شوری دارند دی سالین برای کاهش شوری استفاده می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد اختلال برای همزمانی استفاده از کود‌ها حتما با کارشناسان مجرب رویال نهال در تماس باشید و با توجه به آنالیز خاک اقدام به کوددهی کنید.

سم پاشی نهال بادام:

انواع شته که باعث پیچ خوردگی برگ می شود(سموم کارساز سیستمیک،پریمیکارب،)کرم طوقه وریشه( استفاده از اب یخ زمستانه ،سموم کارساز:دیازینون،تیودیکارب)انواع شپشک ها(استفاده از روغن پاشی زمستانه،دیازینون،دورسبان)انواع کنه(سم پاشی زمستانه استفاده از سموم ابامکتین،نیسورن)

میزان باردهی درخت بادام:

عوامل تاثیر گذار در باردهی نهال بادام:

•نور

•آب

•خاک

•دما

اگر تمام این عوامل در بهترین شرایط خود باشند باردهی بادام به بیشترین حد خود خواهد رسید. در شرایط ایده‌آل رسیدگی باردهی بادام بین 3 تا 4 تن درهکتار می‌باشد. البته این میزان باردهی با توجه به پوست بادام متفاوت است.

احداث باغ بادام:

•از جمله ارقام مناسب مناطق دیم، نهال بادام می‌باشد. نهال بادام در برابر خشکی، کم آبی و سرما مقاوم است.

•قابلیت کشت نهال بادام در زمین‌های آهکی وجود دارد.

•هزینه اولیه احداث باغ بادام و حتی هزینه مراقبت بعد از کاشت ان بسیار پایین است.

•درخت بادام نسبت به آفات و بیماری‌ها مقاوم است.

•با سپری شدن زمان، میزان باردهی بادام افزایش پیدا می‌کند.

• شرایط ذخیره و انباداری نهال بادام بسیار سهل و آسان می‌باشد و در حالت عالی رسیدگی، قابلیت این را دارد تا یکسال هم در انبار بماند بدون خراب شدن.

•در طی سالهای اخیر زمینه صادرات بادام به کشور‌های مختلف و کسب سود از این راه فراهم شده است.

بادام مصارف زیادی از جمله، استفاده از مغز بصورت خشکبار، تزئین غذا، دسر، شیرینی و روغن بادام در صنعت آرایشی بهداشتی دارد.

تعداد کاشت نهال در هر هکتار:

با رعایت فاصله استاندارد کاشت نهال بادام یعنی فاصله 4 * 4 در هر هکتار حدود 630 نهال کاشته می‌شود. با توجه به این فاصله کشت سطح زیر کشت در یک هکتار متراکم می‌باشد که بسیار برای باغدار مقرون به صرفه و سودده خواهد بود.دقت داشته باشید رعایت فاصه مناسب کاشت یعنی داشتن نهالی سالم با بهترین شرایط رشد یا میزان تهویه مناسب، انجام بهتر عمل فتوسنتز و نور کافی.

خواص بادام:

مغز بادام به دلیل دارا بودن چربی‌های سالم از محبوب‌ترین اجیل‌ها در سطح دنیا می‌باشد. فواید وصف نشدنی برای سلامت قلب دارد از جمله فواید مصرف اجیل بادام کمک به هضم غذا، تنظیم قند خون، مراقبت از پوست، بالا بردن گردش خون، کاهش استرس می‌باشد. در بدن همه ما مقدار زیادی مولکول ناپایدار که به رادیکال آزاد معروف می‌باشند. وجود دارد اگر مقدار این رادیکال‌های آزاد زیاد شود به سلول بدن انسان آسیب وارد می‌کند و بدن را مستعد بیماری سرطان می‌کند. و مانع پیری افراد می‌شود. مغز بادام باعث بهبود کارکرد مغز می‌شود. ازسکته مغزی و یا قلبی جلوگیری می‌کند. از ریزش مو جلوگیری می‌کند و باعث روشن شدن پوست می‌شود. با توجه به توضیحات درباره فواید مغز بادام می دانید که کاشت نهال بادام و تولید مغز بادام و فروش ان علاوه بر تجارت خدمت به بشریت محسوب می‌شود.

نحوه خرید نهال بادام از شرکت تولید و اصلاح نهال مهندس ارمین قاسمی:

خرید نهال بادام از بزرگترین و معتبر ترین نهالستان خاورمیانه هم موجب رضایت و اطمینان خاطر شما مشتریان عزیز و هم موجب افتخار ما خواهد بود. در هر کجای میهن عزیزمان که می‌باشید می‌توانید به صورت مستقیم و بدون واسطه از شرکت رویال نهال خرید کنید تا نهال‌های خریداری شده با بسته بندی‌های مخصوص برای شما ارسال شود. با خرید اینترنتی از رویال نهال یک خرید ایمن را تجربه کنید.

نهال‌های بادام موجود در شرکت رویال دارای گواهی اصالت، گواهی سلامت و گارانتی می‌باشد. توجه داشته باشید نهال که از این شرکت خریداری می‌کنید دارای فاکتور ثبتی می‌باشد و در صورت مغایرت لیست در خواستی با لیست ارسالی جبران خسارت صورت می‌گیرد. شرکت رویال نهال اولین و تنها ترین شرکت دارای مجوز از جهاد کشاورزی در شمالغرب کشور می‌باشند با خرید نهال بادام و دیگر نهال‌ها از نهالستان رویال کلی اشانتیون و مشاوره رایگان بگیرید.

با تشکر از اعتماد شما

برای خرید نهال از شرکت رویال با روابط عمومی نهالستان در ارتباط باشید.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت