آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور عسگری

خرید نهال انگور عسگری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور عسگری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور عسگری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور عسگری به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور عسگری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور عسگری، کاشت نهال انگور عسگری، هرس درخت انگور عسگری، نحوه آبیاری انگور عسگری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور عسگری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور عسگری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور عسگری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور عسگری
  •     
  • مشخصات نهال انگور عسگری

معرفی نهال انگور عسگری


مشخصات و خصوصیات نهال انگور عسگری

امروزه می‏توان تعداد بیشماری از ارقام مختلف انگور را در سراسر جهان مشاهده نمود که هر کدام از آن‏ها از خواص منحصر به فردی برخوردار هستند. البته برخی از نهال‏های انگور نسبت به دیگر ارقام، از مقاومت بالاتری برخوردار هستند و دارای میزان باردهی بیشتری می‏باشند. از پرفروش‏ترین و پر استفاده‏ترین انواع ارقام انگور، می‏توان به نهال انگور عسگری اشاره نمود.

نهال انگور عسگری، قادر به تولید میوه‏هایی بسیار خوش طعم و لذیذ می‏باشد. جالب است بدانید که شاخه‏های این نهال انگور به دلیل وزن بالای خوشه‏ها همیشه خم هستند. میوه‏های نهال انگور عسگری، دارای پوسته‏ای نازک به رنگ سبز روشن و گوشته‏ای سفید رنگ و نرم هستند. ناگفته نماند که میوه این انگور بسیار شیرین و بدون دانه می باشد. خوشه‏های این انگور زودرس، دارای وزنی معادل 150 الی 400 گرم هستند. به بیانی دیگر، هر حبه انگور عسگری از وزنی معادل 10 الی 20 گرم برخوردار می‏باشد. لازم به ذکر است که نوع خاک و کوددهی، نقش بسزایی را بر روی وزن و طعم میوه‏های این نهال انگور گرمسیری ایفا می‏کنند. در نظر داشته باشید که میوه این نهال انگور زودرس مقاومت چندانی دربرابر آب و هوای سردخانه ندارد؛ به همین دلیل افراد می‏توانند تنها به مدت 10 الی 15 روز انگور عسگری را در سردخانه نگهداری نمایند.

منشا نهال انگور عسگری، کشور ایران است. کشاورزان و باغداران از گذشته‏های دور تا به امروز تلاش می‏کنند تا بتوانند این نهال انگور را به بهترین شکل پرورش دهند و میوه‏های حاصل از رشد آن را با بالاترین کیفیت به بازار عرضه کنند. البته خوشبختانه امروزه می‏توان نهال انگور عسگری را در تمامی نقاط گرمسیر و سردسیر جهان به بهترین شکل پرورش داد. قابلیت کاشت نهال انگور عسگری در اقلیم های آب و هوایی مختلف سبب پرطرفدار شدن این رقم انگور شده است.

بر خلاف اکثر ارقام مختلف نهال انگور که دارای تنه‏ای ضخیم هستند، نهال انگور عسگری از تنه‏ای نسبتا نازک برخوردار است. تنه قهوه‏ای رنگ این نهال انگور به صورت مارپیچی رشد می‏کند. به همین دلیل، باید در کنار این نهال انگور زودرس، یک میله فلزی قرار دهید. لازم به ذکر است که شاخه‏های نهال انگور عسگری نیز بسیار نازک و شکننده هستند. فراموش نکنید که این نهال انگورگرمسیری از برگ‏هایی پهن به رنگ سبز روشن برخوردار می‏باشد. علاوه بر آن، در برخی از استان‏های کشور افراد از برگ این نهال گرمسیر خوراکی هایی نظیر دلمه و آش تهیه می‏کنند.

کاشت نهال انگور عسگری

همانطور که در قمست‏های قبل ذکر شد، نهال انگور عسگری نسبت به دیگر نهال انگور از مقاومت پایین‏تری نسبت به سرمازدگی های شدید و یخبندان برخوردار است. به همین دلیل باید پیش از کاشت این نهال گرمسیر، توجه بسزایی به آب و هوا و شرایط اقلیمی خود داشته باشید. برای کاشت این نهال انگور باید علاوه بر آب و هوا و شرایط اقلیمی، پارامترهایی نظیر میزان بارش، میزان رطوبت هوا، زاویه تابش نور خورشید و نوع خاک زمین زراعی را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور عسگری، اوایل فصل زمستان است.

برای کاشت نهال انگور عسگری، باید ابتدا گودال‏هایی به عمق 30 الی 60 سانتی متر ( با توجه به ارتفاع نهال) حفر کنید. لازم به ذکر است که گودال‏ها باید هر کدام 2 متر نسبت به یکدیگر فاصله داشته باشند. فراموش نکنید که اگر فاصله گودال‏ها نسبت به یکدیگر بیش از حد تعیین شده باشد، بخش انبوهی از فضای زمین زراعی یا باغ شما به هدر می‏رود پس می توان گفت فاصله کاشت استاندارد نهال انگور عسگری2*3 می باشد. پس از حفر گودال‏ها، باید این نهال انگور زودرس را با دقت فراوان در دل خاک قرار دهید. برای انجام این کار باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن ریشه‏های این نهال انگور گرمسیری جلوگیری نمایید.

در مرحله بعد، باید با استفاده از خاک مخصوص و از پیش تهیه شده گودال را پر کنید. پس از پر نمودن گودال، باید یک میله فلزی یا چوبی در مجاورت نهال انگور قرار دهید آن را با استفاده از یک نخ مناسب به میله ببندید. این امر سبب افزایش مقاومت نهال در برابر بادهای شدید می‏گردد. پس از اتمام مراحل کاشت، باید برای آبیاری نهال اقدام کنید. خوب است بدانید که هر چقدر ریشه‏های نهال انگور عسگری مرطوب‏تر باشند، میزان باردهی و رشد آن بیشتر خواهد شد. لازم به ذکر است مناطقی که دارای آب و هوایی معتدل و نسبتا گرم هستند و زمستان چندان سردی ندارند، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور عسگری محسوب می‏شوند.

نیاز سرمایی

از مهم‏ترین عواملی که باید پیش از کاشت به آن توجه بسزایی داشته باشید، برطرف شدن نیاز سرمایی نهال انگور عسگری است. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال گرمسیر به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان عملکرد و تناژ آن کاهش یابد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید در منطقه کشت شود که مدت 200 الی 800 ساعت سرما با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد داشته باشد. جالب است بدانید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی رفع شود، میزان مقاومت آن در برابر تغییرات آب و هوایی دو چندان می‏گردد.

ارتفاع از سطح دریا

برای آن که بتوانید با اطمینان خاطر کامل نهال انگور عسگری را بکارید و آن را پرورش دهید، باید پیش از کاشت، ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را به طور دقیق بررسی کنید. در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور زودرس در محیطی با ارتفاع از سطح دریا نامناسب کاشته شود، ممکن است میزان باردهی و رشد آن کاهش یابد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، ارتفاع از سطح دریا نهال انگور عسگری باید بین 800 الی 2100 متر باشد.

شروع باردهی و عملکرد

عمر مفید نهال انگور عسگری

از دیگر عواملی که سبب پرطرفدارشدن این نهال انگور شده، میزان عمر مفید آن می‏باشد. عمر مفید نهال انگور عسگری 50 الی 60 سال تخمین زده شده است. خوب است بدانید که اگر شرایط رشد و پرورش مطلوب را برای این نهال انگور گرمسیر فراهم سازید، می‏توانید علاوه بر میزان باردهی و عملکرد، طول عمر مفید و اقتصادی آن را افزایش دهید و مدت زمان طولانی‏تری از مزایای نهال انگور عسگری بهره‏مند شوید.

هرس

برای آن که بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد رشد و افزایش میزان باردهی نهال انگور عسگری باشید، بایستی آن را به موقع هرس کنید. هرس به موقع انگور عسگری، سبب افزایش میزان رشد برگ و شاخه‏های جدید آن در کمترین زمان ممکن می‏گردد. برای هرس این نهال انگور، باید هر سه ماه یک بار ( ابتدای هر فصل) اقدامات لازم را به عمل آورید. در نظر داشته باشید که برای هرس نهال انگور عسگری بایستی از روش‏های سه بندی به همراه ابزارهای مخصوص استفاده کنید و از برش بخش‏های سالم شدیدا خودداری نمایید.

خاک مناسب

همانطور که می‏دانید، تمامی گیاهان و درختان برای رشد و بقا نیازمند خاک مناسب هستند. هرچقدر که خاک برای رشد نهال مناسب‏تر باشد، میزان رشد آن نیز زیادتر می‏شود. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، خاک مناسب نهال انگور عسگری باید دارای منبع غنی از مواد معدنی و آلی نظیر آهن، فسفات، پتاسیم، سدیم، منیزیم، زینک و هیومیک اسید باشد. لازم به ذکر است که خاک این نهال انگور، باید دانه ریز باشد تا بتواند رطوبت را تا مدت زمان طولانی تری ذخیره کند.

آبیاری

آب، از مهم‏ترین عناصر حیات به شمار می‏آید و نقش بسزایی را در رشد نهال انگور عسگری ایفا می‏کند. برای آن که بتوانید به بهترین شکل ممکن نهال انگور عسگری را پرورش دهید و میزان عملکرد و تناژ این نهال انگور را زیادتر کنید، باید آن را به موقع آبیاری نمایید. هر نهال انگور گرمسیری، نیاز به 1200 الی 1800 میلی لیتر آب در سال دارد دارد.در نظر داشته باشید که هر اصله نهال انگور عسگری باید هر 10 الی 15 روز یکبار آبیاری شود. برای آبیاری نهال انگور عسگری، بهتر است از سیستم‏های پیشرفته و اتوماتیک قطره‏ای استفاده نمایید.

کوددهی و سمپاشی

خاک برخی از مناطق به دلیل کمبود مواد آلی و معدنی، برای رشد و پرورش انگور مناسب نیست. در چنین شرایطی، باید با استفاده از کودهای مرغوب، کمبود خاک را جبران نمایید. برای افزایش میزان باردهی نهال انگور عسگری، باید از کودهای شیمایی مرغوب و با کیفیت مایع حاوی عناصری آهن، سدیم، پتاسیم و هیومیک اسید استفاده کنید. لازم به ذکر است که برای کوددهی نهال انگور عسگری باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید.

آفات و حشرات، می‏توانند مسیر نابودی و از بین رفتن نهال انگور تازه کاشته شده را هموار سازند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با استفاده از سموم مرغوب و مناسب تمامی آفات و حشرات مزاحم را از بین ببرید. برای سمپاشی نهال انگور عسگری، بهتر است هر سه ماه یک بار اقدام کنید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور عسگری از مقاومت بسیار بالایی دربرابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. البته برخی از بیماری‏ها می‏توانند میزان باردهی این نهال انگور زودرس را کاهش دهند. از این رو، برای آن که بتوانید مقاومت این نهال انگور را در برابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید، باید از ترفندهایی همچون آبیاری و کوددهی به موقع استفاده نمایید و محیط باغ خود را همیشه پاک و تمیز نگه دارید.

موارد مصرف

امروزه در بسیاری از نقاط کشور، افراد انگور عسگری را به صورت تازه خوری مصرف می‏کنند. علاوه بر آن، مردم بومی برخی از استان‏ها حبه‏های انگور عسگری را در نخ قرار می دهند و آن‏ها را به مدت شش ماه الی یک سال در محیطی خنک و خشک قرار می‏دهند تا بتوانند مویز اعلا تولید کنند. ناگفته نماند که انگور عسگری مناسب تهیه آبغوره نیز می باشد. جالب است بدانید که برخی از شرکت‏ها، از انگور عسگری برای تولید آب میوه‏های طبیعی و شیرین استفاده می‏نمایند.

خرید و قیمت نهال انگور عسگری

اگر در زمینه تاکداری و باغداری فعالیت می‏کنید و به دنبال راهی برای کسب موفقیت و افزایش سود خود هستید، پیشنهاد می‏شود برای کاشت و پرورش نهال انگور عسگری اقدام نمایید. شما می‏توانید با پرورش این نهال انگور زودرس، در کمترین زمان سود بسیار خوبی را نصیب خود کنید و لذت ببرید. برای استعلام قیمت و خرید نهال انگور عسگری باید به نهالستان‏های معتبر همچون رویال نهال مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، نهال مورد نظر خود را با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی خریداری کنید. همچنین لازم به ذکر است نهال انگور عسگری در این مجموعه تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی تولید می باشد به همین سبب با قیمت مناسب تری به فروش می رسد پس با خیال آسوده جهت خرید نهال انگور عسگری می توانید به این مجموعه مراجعه کنید یا به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

مشخصات نهال انگور عسگری


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 40 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اواسط مردادماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت