آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور صاحبی

خرید نهال انگور صاحبی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور صاحبی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور صاحبی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور صاحبی به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور صاحبی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور صاحبی، کاشت نهال انگور صاحبی، هرس درخت انگور صاحبی، نحوه آبیاری انگور صاحبی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور صاحبی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور صاحبی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور صاحبی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور صاحبی
  •     
  • مشخصات نهال انگور صاحبی

معرفی نهال انگور صاحبی


مشخصات و خصوصیات نهال انگور صاحبی

از گذشته‏های دور تا به امروز، زراعتکاران و باغداران تلاش می‏کنند تا بتوانند با کاشت و پرورش نهال انگور صاحبی ، بهترین محصولات را تولید نموده و روانه بازار کنند. خوشبختانه، کشور ایران از نظر صنعت باغداری بسیار غنی است و قادر به تولید محصولات کشاورزی و باغی بسیار زیادی می‏باشد. از پر استفاده‏ترین و پرفروش‏ترین انواع میوه‏های صادراتی، می‏توان به انگور صاحبی اشاره نمود.

انگور صاحبی، یکی از میوه‏های اشرافی و تجاری به شمار می‏آید و از قیمت بالایی نسبت به دیگر انواع انگورها برخوردار است. محصول حاصل از نهال انگور صاحبی خوشمزه و مقوی، دارای پوسته‏ای بسیار نازک به رنگ بنفش و کبود تیره است و از گوشته‏ای ترد به رنگ سفید و هسته‏هایی بسیار ریز برخوردار می‏باشد. وزن هر حبه انگور صاحبی معادل 8 الی 15 گرم است. به بیانی دیگر، هر خوشه انگور صاحبی از وزن 100 الی 450 گرمی برخوردار هست. لازم به ذکر است که شرایط آب و هوایی و نوع خاک، نقش بسزای را بر روی وزن و اندازه میوه‏های این نهال انگور دیررس ایفا می‏کنند. ناگفته نماند که بخش انبوهی از محصولات باغات انگور صاحبی به کشورهای خارجی صادر می‏شوند.

نهال انگور صاحبی، جزء نهال‏های انگور سردسیری دیررس به شمار می‏آید و قادر به رشد در نقاط سرد و معتدل جهان می‏باشد. این نهال، متشکل از تنه‏ای رونده (پیچه‏ای) است و ارتفاع آن گاه به 15 متر می‏رسد. در نظر داشته باشید که نهال انگور صاحبی باید حتما در مجاورت یک سطح ایستاده همچون داربست کاشته شود. این نهال انگور دارای تنه‏ای نازک و شکننده به رنگ قهوه‏ای تیره و شاخه‏هایی بسیار نازک و برگ‏هایی پهن به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته است.

نهال انگور صاحبی برای اولین بار در کشور ایران توسط کشاورزان وباغداران شناسایی شد. البته خوشبختانه امروزه باغداران می‏توانند در سراسر دنیا، نهال انگور صاحبی را پرورش دهند و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوند. فراموش نکنید که این نهال انگور از مقاومت پایینی در برابر آب و هوای گرم و خشک برخوردار است. به همین دلیل، باید نهال انگور صاحبی را در آب و هوای معتدل و نیمه سرد بکارید تا بتوانید از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید و محصولات بسیار مرغوبی را برداشت نمایید.

کاشت نهال انگورصاحبی

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور صاحبی یکی از نهال‏های برتر و پرطرفدار در دنیا به شمار می‏آید و دارای مزایای فراوانی است. برای آن که بتوانید این نهال انگور سردسیری را به بهترین شکل بکارید، باید به نکات ضروری توجه بسزایی داشته باشید. در ابتدا باید به مطالعه و بررسی شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه خود بپردازید. مناطقی با آب و هوای نسبتا سرد و معتدل با دمای منفی 10 الی 35 درجه سانتی گراد با بارش و رطوبت مناسب، بهترین اقلیم برای کاشت این نهال انگور دیررس محسوب می‏شوند. پس از آن، باید برای خرید این نهال انگور دیررس اقدامات لازم را به عمل آورید. برای خرید نهال انگور صاحبی با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی، بهتر است به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید.

پس از خرید این نهال انگور ارزشمند، باید گودال‏هایی را برای کاشت آن حفر نمایید. عمق گودال‏ها باید حداقل 60 و حداکثر 90 سانتی متر باشد. لازم به ذکر است که فاصله استاندارد گودال‏ها از سمت چپ و راست و عقب و جلو نسبت به یکدیگر 2تا3 متر می‏باشد. پس از حفر گودال‏ها، بایستی نهال‏های انگور صاحبی را درون آن‏ها قرار دهید. در این مرحله باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا تنه و ریشه های شکننده نهال دچار آسیب نشوند.

پس از اتمام مراحل کاشت نهال انگور صاحبی، باید آن را مقداری آبیاری کنید. لازم به ذکر است که هرچقدر درصد رطوبت ریشه‏های این نهال انگور سردسیری بیشتر باشد، میزان باردهی و رشد آن افزایش می‏یابد. ناگفته نماند که این نهال انگور دیررس بایستی در مجاورت سطوح ایستاده همچون داربست کاشته شود. برای بهبود کیفیت کار، می‏توانید این نهال انگور را با استفاده از یک نخ به داربست ببندید. برای آن که بتوانید از تمامی مزایای نهال انگور صاحبی بهره‏مند شوید و شاهد باردهی زودرس آن باشید، باید پس از کاشت شرایط رشد و پرورش مطلوب را برای آن فراهم سازید. در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور صاحبی، اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار می‏باشد. اگر در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور صاحبی اطلاعات و تجربه کافی ندارید، بهتر است از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

نیاز سرمایی

از مهم‏ترین پارامترهایی که باید پیش از کاشت نهال انگور صاحبی در نظر داشته باشید، می‏توان به برطرف شدن نیاز سرمایی آن اشاره نمود. برطرف شدن نیاز سرمایی نهال انگور صاحبی، سبب افزایش رشد، میزان عملکرد و تناژ محصولات و حتی مقاومت آن‏ها در برابر تغییرات آب و هوایی می‏گردد. نیاز سرمایی هر اصله نهال انگور صاحبی، بین 100 الی 700 ساعت با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد است. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان عملکرد آن در طول سال کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

برای آن که بتوانید به بهترین شکل ممکن نهال انگور صاحبی را بکارید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، باید توجه بسزایی به ارتفاع از سطح دریا داشته باشید. هرچقدر که ارتفاع زمین زراعی از سطح دریا پایین‏تر باشد، میزان تابش نور خوشید و دمای هوا کاهش می‏یابد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نهال انگور صاحبی باید در محیطی با ارتفاع 700 الی 1900 متر بالاتر از سطح دریا کاشته شود. در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور دیررس در زمین زراعی با ارتفاع نامناسب از سطح دریا کاشته شود، ممکن است اختلالاتی در باردهی و رشد آن پدید آیند.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، نهال انگور صاحبی جزء نهال‏های انگور زودبازده به شمار می‏آید. انگور صاحبی در سال سوم پس از کاشت شروع به باردهی می‏نماید. البته فراموش نکنید که عواملی نظیر تغییرات آب و هوایی و میزان دمای محیط نقش پر رنگی را بر روی شروع باردهی این نهال انگور ایفا می‏کنند.

یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب پرفروش شدن نهال انگور صاحبی نسبت به دیگر نهال‏های انگور شده، میزان عملکرد آن است. هر اصله نهال انگور صاحبی پس از رشد قادر به تولید 60 الی 80 کیلوگرم محصول مرغوب و با کیفیت است. به بیانی دیگر، شما می‏توانید سالانه از باغ خود، حدود 40 الی 50 تن محصول عالی برداشت کنید و سود بسیار عالی را نصیب خود نمایید. البته برای آن که بتوانید میزان باردهی و تناژ این نهال انگور سردسیری را به حداکثر برسانید، باید شرایط رشد و پرورش مطلوبی را برای آن فراهم سازید.

عمر مفید نهال انگور صاحبی

از دیگر عواملی که موجب افزایش میزان صادرات نهال انگور صاحبی به کشورهای دیگر شده، طول عمر مفید آن است. البته باید بدانید که عوامل مختلفی نظیر کوددهی، آبیاری، هرس، نوع خاک مناسب و شرایط اقلیمی نقش بسزایی را بر روی طول عمر مفید نهال انگور صاحبی ایفا می‏کنند. اما فراموش نکنید که طول عمر اقتصادی این نهال انگور دیررس 70 الی 80 سال می‏باشد.

هرس

هر نهال برای رشد بهتر و سریع‏تر، نیازمند هرس است. در این فرآیند، باغداران، بخش‏های اضافی و از بین رفته نهال انگور را با استفاده از ابزارهای مختلف همچون اره برقی یا قیچی جدا می‏نمایند. لازم به ذکر است که این امر موجب تابش بیشتر نور خورشید به بخش های پایین دست نهال می‏گردد. بسیاری از متخصصان بر این عقیده باورند که نهال انگور صاحبی باید هر شش ماه یکبار هرس شود. در نظر داشته باشید که برای هرس این نهال انگور، باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن شاخه و برگ‏های سالم آن جلوگیری فرمایید. برای هرس این نهال انگور، بهتر است از روش‏های دوبندی یا سه بندی استفاده نمایید.

خاک مناسب

خاک از مهم‏ترین عناصر کشاورزی به شمار می‏آید و نقش بسزایی را در رشد و بقای نهال انگور صاحبی ایفا می‏کند. برای آن که بتوانید شاهد رشد سریع و افزایش میزان باردهی و تناژ نهال انگور صاحبی باشید، باید برای پرورش آن از خاک مناسب استفاده کنید. خاک مناسب این نهال انگور باید دانه متوسط یا ریز (ماسه‏ای، لومی و رس) باشد تا بتواند رطوبت را تا مدت زمان در خود ذخیره کند. علاوه بر آن، خاک مناسب این نهال انگور دیررس باید حاوی منابع معدنی و آلی فراوانی باشد. برای تهیه خاک مناسب این نهال انگور سردسیری، بهتر است مقداری خاک برگ را به همراه کود ازته مایع و خاک رس یا ماسه‏ای مخلوط نمایید و ترکیب بدست آمده را پای نهال بریزید.

آبیاری

آب، موجب طراوت و شادابی و بهبود فرآیند رشد نهال و درختان می‏گردد. شما می‏توانید با آبیاری به موقع نهال انگور صاحبی، رشد و میزان عملکرد آن را چندین برابر افزایش دهید. برای آبیاری این نهال انگور، باید هر 15 الی 20 روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته اگر آب و هوای منطقه شما گرم و خشک است، باید میزان آبیاری نهال انگور صاحبی را افزایش دهید.

کوددهی و سمپاشی

خاک برخی از مناطق به دلیل کشت بی رویه، از بین می‏رود. در نظر داشته باشید که نهال و درختان در چنین خاکی نمی‏توانند رشد خوبی داشته باشند. اما نیازی به نگرانی نیست؛ شما می‏توانید با استفاده از کودهای مخصوص و با کیفیت، خاک منطقه خود را به بهترین شکل تقویت کنید و رشد و میزان باردهی انگور صاحبی را افزایش دهید. برای کوددهی نهال انگور صاحبی، بهتر است همراه با کودهای طبیعی و حیوانی، از کودهای شیمیایی مناسب و با اصالت استفاده نمایید.

در برخی از مواقع، آفات و حشرات گریبان گیر باغ نهال‏های تازه کاشته شده می‏شوند. آفات از مواد مغذی درون نهال‏ها تغذیه می‏کنند و رشد و میزان عملکرد آن‏ها را کاهش می‏دهند. از این رو، برای آن که بتوانید از بروز چنین مشکلی پیشگیری کنید، باید ابتدای هر فصل اقدام به سمپاشی نهال انگور صاحبی نمایید. برای سمپاشی این نهال دیررس سردسیر، بایستی فقط و فقط از سموم مایع مخصوص و با کیفیت استفاده کنید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور صاحبی از مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری‏های مختلف برخوردار است. اما برخی از آفات، می‏توانند در کمترین زمان این نهال انگور انگور سردسیری را از پای در آورند. به همین دلیل، برای آن که بتوانید مقاومت نهال انگور صاحبی را دربرابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید، بایستی برای آبیاری، سمپاشی، کوددهی و هرس به موقع آن اقدام نمایید.

موارد مصرف

بیشترین مواد مصرف میوه نهال انگور صاحبی، مربوط به تازه خوری است. بسیاری از افراد برای پذیرایی در مجالس، از این نوع انگور استفاده می‏کنند. البته در برخی از مناطق محلی و بومی کشور، از انگور صاحبی برای آبغوره استفاده می‏شود. علاوه بر آن، بسیاری از کشورهای خارجی، از انگور صاحبی آب میوه و دلسترهای طعم دار و گاز دار تولید می‏کنند.

خرید و قیمت نهال انگور صاحبی

همانطور که در قسمت‏های قبل اشاره شد، نهال انگور صاحبی نسبت به دیگر نهال‏ها از کیفیت و طول عمر اقتصادی بسیار بیشتری برخوردار است. شما می‏توانید با خرید و کاشت این نهال انگور، در کمترین زمان ممکن سود بسیار خوبی را نصیب خود نمایید. البته برای خرید این نهال انگور دیررس، بایستی به نهالستان‏های معتبر مراجعه کنید. اگر می‏خواهید این نهال انگور سردسیری را با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی خریداری کنید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، پیشنهاد می‏شود فقط و فقط به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. البته لازم به ذکر است که پیش از کاشت و پرورش نهال انگور صاحبی، باید با افراد متخصص و با تجربه و کارشناسان این مجموعه در این زمینه مشورت نمایید.

مشخصات نهال انگور صاحبی


کشور سازنده: ایران

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

میزان تولید در هکتار: 30 تن

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: اواسط مهرماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار اسید: 7 درصد میلی گرم در 100 سی سی

تحمل خشکی: متحمل

مقدار قند: 18 تا 26 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت