آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های زردالو

خرید نهال زردالو

خرید نهال زردآلو شاهرودی

خرید نهال زردآلو شاهرودی

زردآلو شاهرودی دارای پوست زرد-نارنجی که بخش هایی از آن به رنگ صورتی و قرمز هستند، گوشت میوه زردالو شاهرودی سفید مایل به زرد است. میوه آن درشت و گوشتی با دانه های ریز می باشد.زردآلو شاهرودی بومی کشورمان است که از سالیان دور کاشته می شود. با این حال، بزرگترین صادرکنندگان این میوه هر سال تغییر می کنند. ترکیه، چین، ارمنستان، ازبکستان، ایتالیا، الجزایر، اسپانیا، پاکستان و فرانسه از جمله مدعیان سالیانه این رده بندی هستند. خرید نهال زردآلو شاهرودی به دلیل محبوبیت زیاد در اکثر کشورهای دنیا مرسوم است. این گیاه با برگ های سبز کم رنگ و تیز می تواند در تابستان میوه های بزرگی بدهد. یکی از ویژگی های این درخت وجود برگ های قرمز رنگ در انتهای شاخه هاست. خرید نهال زردآلو شاهرودی از قدیم در ایران رواج داشته است بهترین میزان آبیاری زردآلو شاهرودی هر 7 تا 10 روز یک بار است.

زردآلو شاهرودی
خرید نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه)

خرید نهال زردآلو انبه ای (به شکل انبه)

نهال های زردآلو انبه ای (به شکل انبه) از میوه های هسته دار تولید شده در ایران هستند که 120 روز پس از گلدهی میوه می دهند. زردآلو انبه ای در هوای سرد به خوبی رشد می کند. همانطور که گفتیم ایران کشور تولید کننده زردآلو انبه ای است و خرید نهال زردآلو انبه ای به صورت محلی در کشور عزیزمان انجام می شود، مکانی را برای کاشت نهال زردالو انبه ای انتخاب کنید که نور خورشید کافی باشد تا درخت رشد کند. درختان زردآلو در محیط های آفتابی رشد خوبی خواهند داشت. مطمئن شوید که محل کاشت شما فضای کافی برای گسترش شاخه ها و ریشه های درخت بالغ دارد. فواصل کاشت باید طوری باشد که ، لوله های زیرزمینی، خطوط برق یا سازه ها به یکدیگر نزدیک نباشند. بهترین فاصله برای انجام این کار 3×4 متر بین هر نهال می باشد حتما بعد از خرید نهال زردآلو انبه ای و قبل از شروع فصل برداشت جدید اقدام به هرس کنید. به طور کلی، اگر قسمت بالای درخت زردآلو انبه ای سبز است اما قسمت پایین آن پژمرده است، لایه زیرین به اندازه کافی نور خورشید دریافت نمی کند و باید قسمت بالایی آن را هرس کنید. شاخه هایی که بیش از شش سال سن دارند یا دیگر میوه نمی دهند هرس نمایید.

زردآلو انبه ای (به شکل انبه)
خرید نهال زردآلو اردواباد

خرید نهال زردآلو اردواباد

نهال زردالو اردوباد دارای میوه هایی با رنگ زرد و مزه شیرینی دارند. 83 درصد میوه گوشتی و گوشت آن رنگی کرمی دارد. شکل آن گرد و کمی کشیده است. این نوع زردآلو بسیار دیررس هستند. وزن میوه 57.1 گرم، درصد قند موجود در آن 23.7 می باشد. خاک شنی سبک با زهکشی کامل برای کاشت نهال زردآلو مناسب است و ریشه ها به راحتی تحت تاثیر آب قرار می گیرند. برای تکثیر زردآلو اردواباد از روش های پیوند بر پایه های مختلف استفاده می شود. سیستم ریشه نهال زردآلو به دلیل وجود پایه میروبالان بسیار عمیق بوده و با بسیاری از خاک ها سازگاری دارد. درختان زردآلو اردوباد با پایه میروبالان بیش از 25 سال عمر اقتصادی دارند. فاصله مناسب برای کاشت نهال اردوباد 4*5 متر می باشد.

زردآلو اردواباد
خرید نهال زردآلو نادری

خرید نهال زردآلو نادری

درختان میوه زردآلو نادری بسیار پربار هستند و گلهای زیادی دارند. گل های سفید مایل به صورتی در بهار و زردآلوهای زرد و نارنجی در تابستان چهره ای زیبا به این درخت میدهد. مراقبت از آن آسان است و این درخت منطقه گرم و دارای بادگیر مناسب را دوست دارد. میوه زردالو نادری درشت وزن و اندازه ای متوسطی دارد و میوه خوبی به بار می‌آورد. زردآلو نادری با پوست صورتی آن سال‌هاست که در ایران کشت می‌شود و جزء مهمی از غذاها و دسرها است. خرید نهال زردآلو نادری برای اکثر شهرها و مناطق غربی با گرما و آفتاب زیاد مناسب میب اشد. زردآلو نادری در بهار و تابستان گرم با آب فراوان رشد می کند.درخت زردآلو نادری میوه ای فوق العاده است که برای تولید زردآلوهای زیبا نیاز به مراقبت کمی دارد، اما رشد آن آسان است. پس از خرید نهال زردآلو نادری، کاشت، هرس و مراقبت از آنها مهم است. هر یک از این شرایط به پیشگیری از بیماری ها و تضمین رشد درخت زردآلو شما کمک می کند.تاج درخت بزرگ و پهن است و به خوبی رشد می کند.

زردآلو نادری
خرید نهال زردآلو ملایر

خرید نهال زردآلو ملایر

نهال زردآلو ملایر یکی از ارقام تجاری سریع و کارآمد است که برای مصرف تازه و رسیده در اوایل تابستان مناسب است.این نهال زردآلو با رنگ زرد و لکه های قرمز در بین مردم رایج شده است. این درخت میوه عمر اقتصادی آن 25 سال است و به مرور زمان کیفیت بارددهی آن کم و در نهایت را از دست می دهد. لازم به ذکر است که این محصول دارای قابلیت ها و مقاومت زیادی در برابر سرما می باشد. میوه های این گونه را می توان در ابتدای خرداد برداشت کرد. یکی از مهم ترین نکات این محصول مصرف آن به صورت تازه و گاهی به صورت خشکبار است. دسترسی آسان به این محصول از مزایای آن است. قیمت نهال زردآلو ملایر مناسب است. عمر اقتصادی این درخت زردآلو حدود 20-25 سال است و بر پایه زردآلو و زردآلو تلخ است. این نهال ها دمای 15 تا 25 درجه زیر صفر را تحمل می کنند و به همین دلیل برای مناطق سردسیر مناسب هستند. فاصله کاشت این درختان زردآلو 3 4 4 متر است. میوه های این زردآلو به رنگ زرد و صورتی است و در اوایل خرداد می رسد. می توان آن را به عنوان تازه خواری یا به عنوان خشکباری مصرف کرد.

زردآلو ملایر
خرید نهال زردآلو قیسی

خرید نهال زردآلو قیسی

نهال زردآلو قیسی نهال سازگار و منعطف است که پس از بلوغ به ارتفاع بالایی می رسد.این نهال علاوه بر سرعت رشد بالا دارای عملکرد استثنایی نیز می باشد.حساسیت خاص این درخت در نوع و میزان آبیاری یکی از مواردی است که که آن را خاص می کند. این درخت عادت دارد در مناطق گرم و مرطوب رشد کند. این گیاه بومی ایران است. میوه زردآلو قیسی در خارج از ایران به عنوان یکی از محبوب ترین محصولات ایرانی شناخته می شود. امروزه این میوه و حتی نهال آن. صادرات زیادی به اکثر کشورها دارد در ایران تقاضای زیادی برای خرید نهال و میوه زردآلو قیسی وجود دارد. این درختان تا 30 سال پس از کاشت محصول تولید می کنند. در واقع زندگی اقتصادی یعنی یک دوره زمانی که میوه دهی این درخت نرمال است. میوه زردآلو قیسی یکی از محبوب ترین میوه ها در بین ایرانیان است. این میوه زرد رنگ و کمی ترش عطر و طعم عالی دارد. علاوه بر این، بسیاری از ایرانیان در زمان های مختلف زردآلو خشک می خورند. از آنها برای آجیل استفاده می شود.

زردآلو قیسی
خرید نهال زردآلو عسگراباد

خرید نهال زردآلو عسگراباد

در ابتدای مردادماه می توانید شاهد رویش نهال زردآلو عسگرآباد باشید. در آب و هوای معتدل و چهار فصل ایران می توان میوه های بسیار مرغوبی را پرورش داد. برای مثال در نقاط مختلف ایران با کاشت نهال زردآلو عسگراباد می توانید تجربه ای ناب داشته باشید و میوه های بسیار خوش طعم و زیبایی برداشت کنید. نهالستان رویال نهال با سابقه طولانی می تواند بهترین نهال زردآلو را در عسگرآباد در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید انواع نهال زردآلو را در مجموعه ما بیابید. نهال زردآلو عسگر اباد می تواند انتخاب مناسبی برای تولید زردآلو مناسب صنعت خشکبار باشد و با استفاده از این نهال زردآلو بهترین میوه های خشک را تولید کنید. زردآلو تولید شده توسط نهال زردآلو عسگر آباد را می توان برای تولید مربا، کمپوت میوه و ترشی استفاده کرد. باید نور کافی به میوه این درخت برسد تا نهال زردآلو میوه خوب به شما بدهد. نهال زردآلو در اردیبهشت گلدهی آن آغاز می شود و منظره باغ شما با این گل ها زیبا می شود. باردهی پربار محصول نهال زردآلو عسگرآباد محبوبیت و موفقیت این نهال را بسیار افزایش می دهد.

زردآلو عسگراباد
خرید نهال زردآلو شکر پاره

خرید نهال زردآلو شکرپاره

نهال های زردآلو شکرپاره بسیار سریع رشد می کنند و در مناطق سرد دارای رشد بهتری می باشد. این درخت زردالو پربار و محصول خوبی می دهد. زادگاه این زردالو که شکرپاره نامیده می شود ایران است و نهال زردآلو شکرپاره ایران از سایر کشورها خریدار زیادی دارد، ارتفاع این درختان زردالو به 4 تا 6 متر می رسد. اما بهتر است درخت را در اواخر پاییز در زمستان قبل از شروع فصل رشد هرس کنید تا گردش هوا بیشتر شود. شاخه های آسیب دیده را بردارید. سپس به برداشتن شاخه هایی که به سمت تنه رشد می کنند اقدام کنید. اگر قسمت پایینی آن خشک است، قسمت کوچکی از تاج را بردارید تا نور کم شود. شاخه هایی که بیش از 6 سال سن دارند و دیگر میوه نمی دهند را بردارید. میوه های چیده شده و خراب را بررسی کنید تا به سایر میوه ها زمان بیشتری برای رشد بدهید.

زردآلو شکرپاره
خرید نهال زردآلو جهانگیری

خرید نهال زردآلو جهانگیری

درخت زردآلو جهانگیری بسیار دیر گل است. پس از کاشت نهال زردآلو باید بیشتر آبیاری شود. درختان زردآلو جهانگیری 8 تن میوه در هکتار در سال تولید می کنند. میوه درخت زردآلو جهانگیری بیضی شکل و زرد با رگه های قرمز است. گوشت این میوه آبدار و شیرین است و هسته آن غیر قابل خوردن است. کشور ایران برای اولین بار اقدام به تولید و کاشت درخت زردآلو جهانگیری نمود. خرید نهال زردآلو جهانگیری در بین باغداران رواج پیدا کرده است و بسیاری از این افراد این گونه را برای احداث باغ زردالو خود انتخاب می کنند. یکی از ویژگی های این محصول گل های زیبا در فصل بهار است که جلوه خاصی به باغ می دهد. عملکرد استثنایی زردآلو جهانگیری آن را به یکی از بهترین درختان زردآلو تبدیل کرده است.زردآلو از اواخر خرداد تا تیر آماده برداشت است. میوه های رسیده نرم هستند و به راحتی از درخت جدا می شوند.

زردآلو جهانگیری
خرید نهال زردآلو رکسانا

خرید نهال زردآلو رکسانا

این زردآلو که در اصل در افغانستان تولید می شود، اکنون در سراسر دنیا قابل کشت است. پایه ضروری این رقم آلو وحشی و زردآلو تلخ است. این زردآلو برای خوردن تازه، مربا و طبخ سایر غذاها مناسب است نهال زردآلو رکسانا از سال اول بسیار مثمر ثمر است اما نتایج اقتصادی آن از سال چهارم شروع می شود. مهم نیست در کجا زندگی می کنید می توانید این درختان زردآلو را بکارید و از این میوه های زرد زیبا لذت ببرید.بعد از خرید نهال زردآلو رکسانا آنها را در خاکی با زهکشی مناسب بکارید و از خاک خوب استفاده کنید. یک منطقه آفتابی برای رشد زردآلو رکسانا ایده آل است. بهتر است خاک را مرطوب نگه دارید اما بیش از حد آن را آبیاری نکنید درختان زردآلو رکسانا با مراقبت خوب شما می توانند به 3-4 متر برسد. عمر این درخت 25 سال است و بهترین نتیجه را در این 25 سال می دهد میوه آن معمولا متوسط ​​و 12 گرم وزن دارد.

زردآلو رکسانا
خرید نهال زردآلو پوست قرمز

خرید نهال زردآلو پوست قرمز

برای خرید نهال زردآلو پوست قرمز باید ویژگی های آنها را به خوبی بشناسید تا بهترین نمونه ها را خریداری کنید. در واقع باید بدانید که هر نهالی که برای کاشت و احداث باغ خریداری می شود ویژگی های خاص خود را دارد و باید ویژگی های آن را به خوبی بشناسید. امروزه بسیاری از کشاورزان می خواهند نهال های زردآلو پوست قرمز بخرند و با این تعداد نهال باغی زیبا و پرسود بسازند. اگر اطلاعات زیادی در مورد این درخت و ویژگی های آن ندارند، بهتر است اطلاعات خود را در مورد آن افزایش دهند. نهال های زردآلو پوست قرمز یکی از نهال های سریع الرشد و تاج پهن یکی از ویژگی های آن به شمار می رود. ارتفاع این درخت هنگام رشد به 5 متر می رسد. این درخت بسیار آسیب پذیر است، بنابراین باید مراقب بود تا از آسیب جلوگیری شود. اگر این نهال آسیب ببیند ممکن است آفات زیادی به آن حمله کنند. میوه این درخت زردآلو قرمز در تیرماه برداشت می شود.

زردآلو پوست قرمز
خرید نهال زردآلو پرتقالی

خرید نهال زردآلو پرتقالی

بهترین آب و هوا برای رشد نهال زردآلو پرتقالی مناطق سردسیری است. اما همانطور که گفته شد این گیاه انعطاف پذیری بالایی دارد و می تواند در آب و هوای معتدل و نیمه گرمسیری رشد کند. جالب اینجاست که میوه زردالو پرتقالی از همه زردآلوهای دیگر بزرگتر است و به همین دلیل این درخت در بین باغداران محبوبیت دارد. منشاء درخت زردآلو پرتقالی به ایران برمی گردد. این درخت گونه ای با کیفیت و نرم است که برای اکثر اقلیم ها مناسب است. فاصله 3×4 بهترین فاصله برای کاشت است. البته این مقدار فاصله مختص زمین های مسطح است و در زمین های شیبدار فاصله کمتری ایجاد می شود این درختان به 3 تا 4 متر می رسند. اما به دلیل شرایط آب و هوایی و این ارتفاع اتفاق نمی افتد این درخت می تواند تا 50 سال محصولات اقتصادی و باکیفیت تولید کند. اما پس از 50 سال، کیفیت میوه به طور قابل توجهی کاهش می یابد. جدا از سایر زردآلوها، میوه زردآلو پرتقالی بزرگ است. به دلیل ظاهر زیبا و طعم خوبش در بین بسیاری از ایرانیان محبوبیت دارد. قیمت این میوه به صورت چشمگیری زیاد است.

زردآلو پرتقالی
 خرید نهال زرد آلو رویال

خرید نهال زرد آلو رویال

نهال زرد آلو رویال جز ارقام دیرگل می باشد نهال های زردآلو رویال بسیار کمیاب می باشند، رقمی سریع و با رشد زیاد است، بسیار تجاری و مناسب برای مناطق سردسیری است، قابل ذکر است این زردالو از بهترین و مهمترین انواع نهال زردآلو است. محصول آن از سال اول قابل برداشت است. قدرت رشد این محصول متوسط ​​است و یکی از میوه های دیررس به شمار می آید. شرایط آب و هوایی و خاکی در نظر گرفته شده برای این محصول باید بسیار مناسب باشد. داشتن مقاومت بالا در برابر باکتری ها و آفات برای این محصول یک امتیاز است. این محصول از نظر ظاهری بزرگ و زرد ، از نظر طعم دلپذیر و شیرین است. این نهال و محصول در برابر گرما مقاوم است و مهمترین ویژگی آن مصرف آن در تهیه کنسرو و دسر است.

زرد آلو رویال
 خرید نهال زرد آلو کاستل بریت

خرید نهال زرد آلو کاستل بریت

نهال زردالو کاستل بریت از جمله ارقام بسیار تجاری بوده که یکی از نهال های پیشنهادی نهالستان رویال نهال می باشد، این زردالو زودبازده و زمان رسیدنش اوایل تابستان است، این نوع زردالو که کاستل بریت نام دارد بسیار بازار پسند است و مناسب برای مناطق سردسیری می باشد، میوه آن خوش رنگ و طعم آن خوشمزه و از ارقام دیرگل زردالو به شمار می آید.

زرد آلو کاستل بریت
 خرید نهال زرد آلو تخم مرغی (سلطنتی)

خرید نهال زرد آلو تخم مرغی (سلطنتی)

نهال زردآلو تخم مرغی بهترین گونه درخت زردآلو است. انواع نهال زردآلو را در مطلب قبل برای شما گفتیم و در این مطلب در مورد انواع نهال زردآلو تخم مرغی که به سلطنتی نیز معروف است صحبت می کنیم. اندازه این نوع میوه زردآلو آن را بهترین انتخاب برای مهمانی ها و جشن ها می کند زردآلو تخم مرغی بهترین انتخاب برای افرادی است که به میوه های زرد و شیرین علاقه دارند و به دنبال میوه سالم و خوشمزه هستند . نهالستان رویال نهال به شما نهال زردآلو تخم مرغی را پیشنهاد می کند. نهال ها هنگام کاشت به خوبی رشد می کنند و شما را سریعتر به مقصد می رساند. تحمل هوای سرد برای زرد آلو تخم مرغی کار سختی نیست و این گیاه می تواند سرمای شدید را تحمل کند. یکی از بهترین نهال های مقاوم در برابر سرمازدگی است و در رتبه نهال ها از این نظر نهال زردآلو تخم مرغی رتبه دوم را دارد، گوشت نهال زردآلو تخم مرغی یا سلطنتی زرد و قرمز است و طعم و بوی خوبی دارد. خوردن این میوه به صورت تازه یکی از بهترین راه های استفاده از آن است . خاستگاه این درخت زردآلو شرق آسیاست و برای نگهداری از آن باید زحمت کشید و آب زیادی برای آن مصرف کرد. میوه های زردآلو سلطنتی یا تخم مرغی بزرگ و تخم مرغی شکل هستند.اولین دوره کشف میوه های زردآلو تخم مرغی به دوران ما قبل تاریخ باز می گردد.

زرد آلو تخم مرغی (سلطنتی)
 خرید نهال زردآلو تیلتون

خرید نهال زردآلو تیلتون

نهال زردآلو تیلتون یکی از پیشنهاد های ویژه نهالستان رویال نهال است ، زردالو تیلتون رقمی بسیار مقاوم، بسیار سریع رشد و دیرگل، مقاوم و مناسب برای تازه خوری و خشکباری می باشد.از دیگر انواع نهال زردآلو، زردآلو تیلتون در برابر سرما و یخبندان بسیار مقاوم است. این زردآلو نمونه ای از میوه های دیررس است زیرا پتانسیل رشد بسیار کمی دارد. چهره میوه این درخت بزرگ و دارای لکه های زرد و قرمز است. این زردآلو بافتی سفت اما آبدار دارد و در بین مردم بسیار محبوب است. مهمترین ویژگی این زردالو استفاده از آن در کمپوست است. به طور کلی مردم این نوع درخت زردآلو را به دلیل مرغوبیت آن می خرند. این درخت زردآلو یکی از ارقام دیر گل و مقاوم به سرما است. علاوه بر این این نهال ها به دلیل اینکه دیرگل می دهند میوه زیادی دارند و در سرما به گل هایش آسیب نمی رسد، میوه این نهال ها درشت، بیضی شکل و زرد با لکه های صورتی و قرمز است. این نوع نهال زردآلو میوه ای بسیار شیرین و آبدار دارد به همین دلیل برای صنعت کودسازی انتخاب خوبی است و اغلب از این نوع زردآلو برای کمپوست استفاده می شود.

زردآلو تیلتون
 خرید نهال زرد آلو نوری

خرید نهال زرد آلو نوری

نهال زردالو نوری یکی دیگر از ارقام زردالو می باشد که جزء ارقام جدید و با قابلیت کشت تراکم بالا را دارد، میوه زردالو نوری درشست و آبدار و بسیار تجاری می باشد، این نوع زردالو مقاومت خوبی به سرما دارند و بازار پسند می باشند، یکی از پیشنهاد های ویژه نهالستان رویال نهال می باشد.

زرد آلو نوری
خرید نهال زرد آلو مجنون (چتری)

خرید نهال زرد آلو مجنون (چتری)

نهال زرد آلو مجنون (چتری) محصولی جدید و پربار که دارای میوه هایی درشت و آبدار است. این رقم بسیار تجاری و بازار پسند و دارای مقاومت در برابر سرما می باشد. این درخت زردآلو خاصیت خشک شدن برخوردار است. درخت زرد آلو مجنون چتری به دلیل داشتن شاخه های رو به پایین مانند بید مجنون به زردآلو مجنون معروف است و رویش این درخت روی دیواره های کوتاه و سیم ها به صورت افقی است. نهال زردالو مجنون (چتری) قابلیت خشکباری نیز دارد.

زرد آلو مجنون (چتری)
 خرید نهال زرد آلو نصیری

خرید نهال زرد آلو نصیری

نهال زردالو نصیری یکی از بهترین و مقاوم‌ترین نهال‌ها در برابر شرایط محیطی، سرما و گرما بوده و یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای مصرف روزانه و تازه‌خوری خواهد بود. این درخت زردآلو یکی از خوش طعم ترین میوه های زردآلو است و در بین مردم ایران و سایر کشورهای جهان محبوبیت دارد. و خریداران زیادی را دارد. با توجه به حضور خریداران زیاد و البته نیاز بازار میوه، تولید این میوه در کشور بسیار زیاد است و هر ساله شاهد تولید این محصول در حجم زیاد هستیم. میوه زردآلو نصیری گوشتی بسیار فشرده و متراکم دارد و همین ویژگی آن را به یکی از بهترین میوه ها برای مصرف روزانه و تازه مصرف تبدیل کرده است. وجود پرز کم بر روی پوست میوه زردآلو ناصری (مانند سایر زردآلوها) باعث زیباتر و خوش طعم شدن آن برای خوردن و هضم آن می شود.

زرد آلو نصیری

نهال زردالو = خرید نهال زردالو

هرآنچه که باید درمورد نهال زردالو بدانید

انتخاب نهال زردالو مناسب اقلیم منطقه:

قبل از خرید نهال زردآلو باید اطلاعات کافی درباره ی عوامل محیطی،موقعیت محل کاشت،دما ،آب ،بارندگی ،نور و ...را داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین رقم نهال زردآلو را انتخاب کنید زیرا خرید نهال زردالو مناسب اقلیم منطقه تاثیر بسزایی در رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب دارد.از آنجایی که امروزه نهال های زردالو به صورت گونه های مختلف تولید می شود بایستی اطلاعات کافی درباره ی ارقام مختلف نهال زردآلو داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین انتخاب و خرید راداشته باشید.

خرید نهال زردآلو یا کاشت بذر زردآلو:

بیشترباغداران و کشاورزان به دنبال راهی هستن که سریع تر باردهی درخت خود را ببیند و زودتر به درآمد برسند بدین منظور خرید نهال زردآلو و کاشت نهال سریعتر می تواند باغدار را به هدفش سوق دهد.امروزه نهالستان های بزرگ و معتبری چون رویال نهال اقدام به کشت بذر زردالو در خزانه می کنند و سپس آن را با ارقام مناسب زردآلو پیوند می زنند و با قیمت مناسبی در اختیار باغداران قرار می دهند.

عوامل موثر بر قیمت نهال زردآلو:

از عوامل مهمی که می تواند بر قیمت نهال زردآلو تاثیرگذار باشد می توان به نژاد رقم تولید شده، و مرکز تولید نهال اشاره کرد بدین صورت که مراکز عمده تولید نهال از جمله نهالستان رویال نهال به دلیل تولید عمده و حذف واسطه ،نهال زردالو را باقیمت مناسب تری در اختیار باغدار قرار می دهید علاوه بر موارد اشاره شده زمان خرید نهال زردآلو نیز می تواند بر قیمت آن تاثیرگذار باشد چرا که قیمت پیش فروش نهال زردآلو پایین تر از قیمت فروش نهال می باشد.

ویژگی های نهال زردآلو سردسیری:

اگر در مناطق سردسیر و کوهستانی تصمیم بر خرید نهال زردآلو گرفته باشید حتما باید ارقام نهال زردآلو سردسیری را انتخاب نمایید زیرا ارقام نهال زردآلو سردسیری مقاومت بالایی در برابر سرما دارند و در مناطقی با سطح ارتفاع بالا1200متر را نیز رشد و عملکرد خواهند داشت.

ویژگی های نهال زردآلو گرمسیری:

نهال زردآلو در مناطق نیمه سردسیر و معتدل رشد بهتری دارد اما در مناطق گرمسیر نیز تا دمای 45 درجه بالای صفر امکان کاشت بعضی از ارقام نهال زردآلو مقاوم به گرما وجود دارد پس اگر در مناطق گرمسیر تصمیم بر خرید کاشت نهال زردآلو گرمسیری گرفته اید بهتر است قبل از خرید نهال زردالو با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید.

معرفی نهال زردآلو زودبازده:

به ارقام نهال های زردآلو که از سال های اول کاشت شروع به باردهی می کنن نهال زردآلو زودبارده گفته می شود کاشت چنین ارقامی می تواند باغدار را سریع تر به مرحله در آمد برساند از جمله این ارقام می توان به: نهال زردآلو عسگرآباد، نهال زردآلو شاهرودی، نهال زردآلو قیصی، نهال زردآلو تبرزه و ..... اشاره کرد.

تفاوت نهال زردآلو دیرگل و زودگل :

همانطور که اسم نهال زردآلو دیرگل مشخص است زمان گلدهی آن در بهار با تاخیر انجام می شود در نتیجه کم تر دچار سرمازدگی می باشد به همین دلیل مناسب کاشت در مناطقی با سرمای بهاره دیررس می باشد اما نهال زردآلو زودگل معمولا اواخر زمستان شکوفه می دهد و م ناسب کاشت در مناطق گرمسیر می باشد بنابراین انتخاب رقم نهال زردآلو مناسب با اقلیم منطقه اهمیت بالایی دارد و بهتر است قبل از خرید نهال زردآلو با افراد متخصص مشورت کنید.

خرید نهال زردآلو پیوندی یا بذری بهتر است؟

نهال زردآلو بذری دیرتر شروع به باردهی می کند علاوه بر این کیفیت محصول تولید شده کمتر از نهال زردآلو پیوندی می باشد بنابراین توصیه می شود اگر قصد احداث باغ زردآلو تجاری را دارید اقدام به خرید نهال زردآلو پیوندی را نمایید.

شما را به تماشای ویدیویی از زردالو دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های زردالو روی (عکس نهال زردالو) کلیک کنید


علت تفاوت قیمت نهال زردآلو در نهالستان ها:

علت اصلی تفاوت قیمت نهال زردآلو تولید ارقام مختلف نهال زردآلو و ارائه گواهی اصالت و ضمانت می باشد همچنین قیمت نهال زردآلو در مراکز تولید نهال مسلما پایین تر از دلالان فروش نهال خواهد بود به همین دلیل توصیه می شود خرید نهال زردآلو را از مراکز معتبر انجام دهید تاضمن خرید با قیمت مناسب ،نهالی تضمینی و شناسنامه دار خرید کنید.

مشخصات نهال زردآلو:

از جمله بهترین و مناسب ترین و مقاوم ترین نهال‌های میوه در برابر سرما، گرما و شرایط مختلف محیطی نهال زردآلو می‌باشد که برای تازه خوری و مصرف روزانه بسیار مناسب است. برای تازه خوری از جمله خوشمزه ترین و پرطرفدارترین میوه‌ها بین انواع میوه‌ها می‌باشد. این میوه طرفداران زیادی در کشور‌ و در خارج از ان دارد.

یکی از ارقام اصلی و پرفروش بازار نهال، نهال زردآلو می‌باشد که خریداران زیادی از اقصا نقاط کشور دارد. هر ساله شاهد تولید و عرضه این میوه با تناژ بالا در کشور هستیم. گوشت میوه زردآلو بسیار متراکم است و مصرف تازه خوری و خشکباری دارد. قیصی زردآلو بسیار پرطرفدار است. و برای هضم بهتر غذا و دستگاه گوارش مفید است. نهال زردآلو از جمله ارقام با تناژدهی بالاست که نمی‌توان به راحتی باردهی آن را نادیده گرفت.در شرایط ایده آل بین 45 تا 50 تن باردهی دارد. که رقم قابل توجهی به حساب می‌آید. ارتفاع قابل توجهی دارد و حدود 5 متر رشد می‌کند. نهال زردآلو ارقام مختلفی دارد که از نظر ویژگی‌های مختلف با هم تفاوت دارند ولی به برخی از ویژگی‌های عمومی نهال اشاره می‌کنیم. از لحاظ ظاهری گستردگی تاج قابل توجه است. شکل برگ پهن و تقریبا بیضی شکل و نوک تیز می‌باشد و رنگ برگ‌ها نهال زردآلو روشن است.

شکل میوه زردآلو فرم بیضی شکل، دوکی شکل دارد و رنگ پوست تقریبا زرد نزدیک به نارنجی می‌باشد. میوه گوشتی هست و طعم مزه‌ای شگرف دارد. وزن میوه زردآلو حدود 40 گرم می‌باشد و لازم به ذکر است که نحوه رسیدگی، کوددهی، آبیاری در تناژدهی و رشد نهال زردآلو بسیار مهم است. میزان رسیدگی علاوه بر پربار بودن در درشتی و وزن محصول نیز تاثیر دارد.

نهال زردآلو چون رشد خوبی دارد و در حدود 5 متر رشد می‌کند رعایت فاصله مناسب کشت بسیار حائز اهمیت است. در زمان احداث یک باغ یکی از مهم ترین مسائل فاصله استاندارد نهال‌ها و فاصله مناسب ردیف‌ها می‌باشد. با رعایت فاصله مناسب، عملکرد و محصول دهی درخت می‌تواند در بهترین حالت خود باشد. اگر این فاصله استاندارد رعایت نشود چند سال پس از کاشت شما دچار مشکلاتی خواهید شد. ازجمله مشکلات در نحوه هرس نهال، برداشت میوه، رفت و آمد ماشین‌های کشاورزی و کوددهی می‌باشد. اگر چند سال دچار همچین مشکلات شوید مجبور به قطع درختان می‌شوید و تمام هزینه‌های که برای احداث باغ از جمله خرید نهال، هزینه آبیاری، هزینه اصلاح خاک، هرس کردید به هدر می‌رود. تنها راه جلوگیری از این مشکلات رعایت فاصله مناسب در هنگام کشت می باشد.

نوع رقم نهال زردآلو در تعیین فاصله کشت بسیار مهم است، امروزه اکثر ارقام میوه اصلاح شده و پا کوتاه می‌باشند ولی برخی درختان از جمله زردآلو که دارای تاج و گستردگی قابل توجهی هستند باید فاصله مناسب کشت رعایت شود. آب و هوای منطقه که باغ در آن احداث می‌شود نیز در گستردگی تاج تاثیر دارد. در مناطق معتدل با آب وهوای عالی و در شرایط عالی درخت می‌تواند به بیشترین میزان رشد خود برسد در نتیجه اگر فاصله مناسب آن رعایت نشود شاخ و برگ درختان درهم رفته و علاوه بر بد شکل شدن باغ درختان دچار مشکل می‌شوند.

فاصله کشت نهال زردآلو 4*4 می باشد برای بدست آوردن تعداد نهال مورد نیاز، 10000 متر( 1 هکتار) را تقسیم بر حاصلضرب فاصله کشت می‌کنیم تا تعداد نهایی نهال‌های مورد کشت بدست آید.

احداث باغ زردآلو:

برای کاشت نهال زردآلو زمین مناسب برای این کار را در نظر بگیرید. از زرد آلو باید در برابر یخبندان محافظت شود. سپس زمین را برای کاشت آماده کنید برای نرم شدن خاک، زمین شخم زده شود. اگر خاک زمین خیلی رسی و یا سنگلاخی باشد، می‌توانید اصلاح خاک انجام دهید. چرا که خاک محل کشت زردآلو باید از زهکشی مناسب برخورداری باشد. ضمن زهکشی مناسب باید بتواند رطوبت را به خوبی در خود حفظ کند، خاک محل کشت نهال زرد‌آلو بهتر است لومی شنی بوده و از مواد مغذی غنی باشد. بافت خاک باید به گونه‌ای باشد که ریشه رشد مناسبی در خاک داشته باشد و تا عمق خوبی در خاک نفوذ کند، در زمین‌هایی که سطح آب‌های زیر زمینی نزدیک به سطح زمین است کاشت زرد‌آلو جواب نمی‌دهد. چرا که ریشه نهال زرد‌آلو دچار خفگی و پوسیدگی می‌شود.

خاک مناسب نهال زردآلو:

بهترین خاک برای رشد نهال‌ زرد‌آلو خاک سبک با رطوبت نسبی می‌باشد. اگر در زمین‌های مرطوب کاشته شود، نهال زرد‌آلو دچار بیماری‌ها باکتریایی می‌شود و از تنه و شاخه‌ صمغ‌هایی ترشح می‌شود. با خاک‌های شور میانه خوبی ندارد و مقاوم به شوری نیست. ریشه نهال زردآلو رشد سطحی دارد به همین دلیل به خاک‌های رسی حساس می‌باشد و ماندگاری آب در نزدیک ریشه بسیار مضر است. PH مناسب خاک برای نهال زرد‌آلو حدود 6/5 تا 7 می‌باشد. خاک مهمترین مسئله در کشت نهال می‌باشد چرا که منبع اصلی تغذیه نهال خاک می‌باشد. اگر خاک غنی باشد، رشد و محصول دهی نهال در شرایط عالی قرار می‌گیرد. اگر خاک نامناسب باشد. نهال از لحاظ تغذیه دچار مشکل می‌شود و نه تنها رشد مناسبی نخواهد داشت بلکه محصول دهی آن نیز دچار مشکل می‌شود و صرف وقت و هزینه شما به هدر می‌رود. باید توجه داشت خاک‌های خیلی سبک و شنی نیز برای کاشت نهال زردآلو اصلا مناسب نیست چرا که در خاک خیلی سبک هم مواد مغذی کم می‌باشد و هم رطوبت نگه داری خاک دارای مشکل است.

نور: نهال زرد‌آلو برای رشد مناسب و محصول دهی بهتر باید نور کافی دریافت کند و حدود 8 ساعت در معرض مستقیم نور آفتاب قرار گیرد. نور کم باعث ضعیف شدن نهال، کند شدن رشد، ریزی برگ‌ها، زیاد شدن فاصله بین برگ‌ها، رنگ پریدگی برگ، و حتی شکل نگرفتن شکوفه و عدم میوه دهی می‌‌شود نور ناکافی باعث ریزش میوه‌ها می‌شود. در صورت نگه داشتن میوه توسط نهال، میوه‌ها بسیار ریز و بدون کیفیت خواهند بود. اگر نهال زرد‌آلو در مناطقی کاشته شود که نور ان تند و طولانی باشد اگر آبیاری منظم باشد هیچ آسیبی به نهال زرد‌آلو وارد نمی‌شود. نور کافی در مراحل اولیه رشد و شکوفه دهی نهال بسیار حائز اهیمت است.

دما: در مطالب قبلی اشاره شد که نیاز سرمایی نهال زرد‌آلو حدود 300 تا 900 ساعت می‌باشد. بنابراین در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر که نیاز سرمایی نهال برطرف نمی‌شود. و تابستان‌های بسیار گرم می‌باشد شکل گیری شکوفه‌ها و تبدیل شدن آن به میوه با اختلال رو به رو خواهند شد و دچار ریزش گل‌ها می‌شود. از نظر آستانه تحمل سرمایی نهال زرد‌آلو حدود -25 درجه سانتی گراد را تحمل می‌کند. نوسان‌ها به خصوص در فصل رشد باعث از بی رفتن تاج نهال زرد‌آلو خواهد شد که باعث مرگ پیش رس نهال زردآلو می‌شود. چرا که نوسانات دمایی قاتل نهال زردآلو است باعث ترک پوست تنه نهال شده و شرایط را برای ابتلا به آفات و بیماری‌ها مساعد می‌کند. بهتر است نهال زردآلو را در مناطق شیبدار که رو به جنوب هستند کاشت کنید.

گرده افشان نهال زرد الو:

نهال زرد الو برای باردهی بهتر و تناژدهی بالا به ارقام مناسب برای گرده افشانی نیاز دارد ، گرده افشانی نهال میوه هسته دار معمولا توسط حشرات بخصوص زنبور عسل صورت میگیرد معمولا برای هر 10 نهال 1 نهال گرده افشان توصیه میشود به عنوان مثال گرده افشان نهال زرد الو عسگر اباد رقم شکر پاره است .

آبیاری نهال زردآلو:

نهال زرد‌آلو برای اینکه رشد مناسبی داشته باشد و محصول دهی آن مناسب باشد باید به طور منظم نهال آبیاری شود. علاوه به کمیت آب، کیفیت آن نیز مهم می‌باشد، آب شور برای درختان میوه پاسخگو نخواهد بود. روش سنتی آبیاری باعث هدر رفت آب می‌شود حدود 800 تا 1100 متر مکعب آب در سال روش سنتی استفاده می‌شود این درحالیست که در روش آبیاری قطره‌ای حدود 500 تا 600 مترمکعب سالانه مصرف می‌شود. اختلاف قابل توجه است. توجه داشته باشید آبیاری منظم صورت بگیرد نه افراطی چرا که در صورت افراط در آبیاری ریشه نهال پوسیده و از بین می‌رود. در روش آبیاری سنتی طوقه نهال به هیچ عنوان با آب برخورد نداشته باشد. بدلیل روش‌های نادرست آبیاری و سهل انگاری برخی باغداران در نحوه آبیاری که دچار افراط و تفریط می‌شوند، در این صورت نهال یا از کم آبی دچار خشکی می‌شود یا دچار پوسیدگی شده و خشک می‌شود. بهتر است آبیاری نهال زرد آلو با توجه به منطقه کاشت و نیاز نهال تنظیم شود ولی بطور میانگین هر نهال زردآلو در سال اول کشت حدود 40 تا 50 لیتر آب نیاز دارد در مناطقی که تابستان گرم دارند مقدار و تعداد دفعات آبیاری بیشتر می‌شود.

هرس درخت زردآلو:

زمانی که نهال زردآلو را وارد خاک می‌کنید شاخه‌ اصلی را از 70 سانت به بالا سربرداری می‌کنند در واقع این شاخه اصلی تنه درخت در آینده تشکیل می‌دهد. در سال‌های دوم و سوم و چهارم هرس نهال زردآلو فقط شامل حذف برخی شاخه‌های پرپشت شده و همچنین آن دسته از شاخه‌هایی که تاج درخت را خیلی شلوغ نشان می‌دهند، می‌شود. میوه‌های زردآلو برروی شاخه‌های جوان(سیخک‌ها) تشکیل می‌شوند و لذا هرس نادرست باعث باردهی نامناسب زردآلو می‌شود.

عمر مفید سیخک‌ها حود 3 سال می‌باشد و بعد خشک می‌شوند و یا با میوه کنده شده و از درخت جدا می‌شوند. هرس نهال در واقع برای تحریک درخت به تولید سیخک است. هرس مناسب و اصولی توسط افراد متخصص موجب افزایش باردهی می‌شود. هر درخت بالغ سالانه حدود 60 سانتی متر و هر درخت مسن حدود 30 سانتی متر رشد می‌کند و اگر رشد درخت بیشتر از این اندازه باشد، رشد بی رویه آن باید کنترل شود، هرس مناسب بهترین روش برای کنترل است.

تنک کردن میوه در کیفیت میوه و اندازه آن و حتی از پیری زودرس درخت زردآلو جلوگیری می‌کند چرا که درختی که باردهی بیش از حد داشته باشد میوه‌ها ریز خواهد داد و درخت دچار پیری زودرس می‌شود. زمان بهتر تنک کردن میوه زمانیست که قطر آن حدود 1/5 سانت می‌باشد.

کوددهی نهال زردآلو:

در ابتدای کاشت نهال زردآلو و حفر چاله می‌توانید از کود حیوانی پوسیده برای مخلوط کردن در خاک استفاده کنید، در فصل بهار که فصل رویش نهال است استفاده از کود هیومیک اسید برای رشد بهتر نهال مفید واقع می‌شود. در سال‌های بعد برای رشد ریشه تنه و شاخ‌ و برگ درخت از کود NPK استفاده کنید. در صورت بروز علائم رشد کند درخت، ریزش میوه‌ها، ریزش گل حتما عامل آن را پیدا کرده و به رفع آن بپردازید. کوددهی براساس کمبود درخت زردآلو خواهد بود عناصر مثل پتاسیم، کلسیم، روی، نیتروژن از جمله عناصر مورد نیاز نهال برای اندازه مناسب میوه و کیفیت آن خواهد بود.

کودهایی مثل ازت باید در طی 2 نوبت به نهال داده شود، دوز اول در اوایل فصل بهار و دوز دوم زمان فندوقی شدن میوه زردآلو می‌باشد. باشد که با کوددهی مناسب باعث جبران کمبود نهال شده و میوه درجه یک و با کیفیت و درشت حاصل شود.

سمپاشی نهال زرد الو:

نهال زرد الو در فصل بهار هنگام بیدار شدن جوانه به یک دوره سمپاشی برای جلوگیری از بیدار شدن افت و بیماری های زمستان گذران نیاز دارد سمپاشی سموم مسی و افت کش های مناسب در این مواقع بسیار کلیدی است در صورت مشاهده بیماری یا افات بعد از ریزش گل ها میتوانید سمپاشی را تکرار کنید . دقت فرمایید اگر سمپاشی نهال زرد الو را به موقع انجام دهید به افات یا بیماریی هایی که در ادامه ذکر شده مبتلا نمیشوند

آفات و بیماری‌های مهم نهال زردآلو:

یکی از مهم ترین آفات نهال زردآلو آفت شته سبز می‌باشد. شته سبز از آفات کوچک و نرمی هستند که از مواد مغذی داخل برگ‌ها تغذیه می‌کنند و به سرعت تکثیر می‌یابند. حشره عامل بیماری به جوانه، گل‌ها، برگ‌ها، میوه و ریشه حتما حمله می‌کند. برگ‌ها دچار پیچیدگی و زرد شدن می‌شوند در قسمت زیرین برگ‌ها، شته‌‌ها جمع می‌شود. روش غلط آبیاری بارانی درختان از جمله عوامل ابتلای نهال به شته سبز می‌شود. رطوبت زیاد و طولانی مدت باعث تکثیر این حشرات خواهد بود. از سم دیازینون برای کنترل آن می‌توان استفاده کرد.

بیماری لکه غربالی زردآلو:

علائم بیماری لکه غربالی به صورت لکه‌های قهوه‌ای و نکروزه بروز می‌کند که پس از مدتی موجب سوراخ شدن برگ‌های نهال می‌شود. عامل بیماری برگ‌ها و تنه و میوه و سرشاخه‌ها را آلوده می‌کند. علائم روی میوه به حالت لکه‌های تیره کوچک دیده می‌شود. قارچ عامل بیماری روی شکاف‌های درختان برگ‌های ریخته شده پای درختان و همچنین شاخه‌های شکسته یا ترک برداشته زمستان گذرانی می‌کنند و سال بعد با مساعد شدن شرایط محیطی و هوای بارانی باعث تسریع بیماری می‌شوند. هرس اندام ‌های آلوده و سوزاندن آن، ضدعفونی ابزار هرس با بردوفیکس و حتی سمپاشی با بردوفیکس موجب کنترل بیماری می‌‌شود.

کاشت نهال زردآلو:

حفر چاله به عمق و قطر 70 در 70 و قرار دادن نهال زردآلو در آن و پس پاکوب کردن خاک، آبیاری انجام دهید تا گیرایی نهال تضمین شود. دقت داشته باشید قبل از کاشت نهال سالم و شناسنامه دار خریداری کنید و همچنین نهال از نظر فیزیکی سالم باشد و عاری از هر گونه آسیب دیدگی باشد. برای خریداری نهال سالم و عاری از هر گونه بیماری و نهال شناسنامه دار که کیفیت و اصالت آن تضمینی می‌باشد می‌توانید با روابط عمومی شرکت رویال نهال در ارتباط باشید. مشاوران این مجموعه شما را در جریان نهال مناسب منطقه آب و هوایی خود می‌گذراند و شما با انتخاب نهال مناسب هزینه و وقت خود را برای سود زیاد تضمین می‌کنید. نهال زردآلو مصارف زیادی از جمله تازه‌خوری و قیسی و حتی مغز آن نیز کاربرد دارد لذا احداث باغ زرد‌آلو بسیار سودمند خواهد بود.

فواید میوه زرد الو :

میوه زرد الو سر از مواد معدنی بسیار ارزشمند برای سلامتی نقاط مختلف بدن میباشد برای مثال برای سلامت پوست و مو، قلب ؛ کلیه ، کبد ، دستگاه گوارش بسیار مفید میباشد . زرد الو به دلیل دارا بودن عناصر فسفر ، اهن ، منگنز ، مس برای سلامت استخوان ها بسیار مفید بوده و از پیری و پوکی استخوان جلوگیری میکند برای جلوگیری از یبوست بسیار کاربردی است به دلیل دارا بودن انتی اکسیدان با رادیکال های ازاد مبارزه کرده و از ابتلا به سرطان جلوگیری میکند.

نحوه خرید نهال زرد الو:

قبل از اقدام به خرید نهال زردآلو توجه داشته باشید خرید نهال شناسنامه دار و دارای گواهی سلامت تنها از شرکت معتبر و مجوز دار از جهاد کشاورزی امکان پذیر است شرکت رویال نهال دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی با بیش از نیم قرن تجربه در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد برای خرید نهال زردآلو به صورت حضوری و غیر حضوری با روابط عمومی این شرکت در ارتباط باشید .

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت