آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال انگور شاهانی۵

خرید نهال انگور شاهانی۵ از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال انگور شاهانی۵ با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال انگور شاهانی۵ در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال انگور شاهانی۵ به سراسر کشور.
قیمت نهال انگور شاهانی۵ در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ انگور شاهانی۵، کاشت نهال انگور شاهانی۵، هرس درخت انگور شاهانی۵، نحوه آبیاری انگور شاهانی۵، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری انگور شاهانی۵ و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال انگور شاهانی۵ کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا انگور شاهانی۵ را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی انگور شاهانی۵
  •     
  • مشخصات نهال انگور شاهانی۵

معرفی نهال انگور شاهانی۵


مشخصات و خصوصیات نهال انگور شاهانی 5

میوه انگور، از میوه‏های بسیار پر خواص و مفید به شمار می‏آید که از خواص بسیار زیادی برخوردار است. البته میوه‏های انگور از نظر شکل، ظاهر و طعم دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‏ها حاصل رشد یک نوع نهال می‏باشند. از پر استفاده‏ترین و پرفروش‏ترین انواع نهال‏های انگور، می‏توان به نهال انگور شاهانی 5 اشاره نمود.

یکی از مهم‏ترین خصوصیات نهال انگور شاهانی 5، تولید میوه‏هایی بسیار پر خواص و مرغوب است. این نهال انگور، قادر به تولید میوه‏هایی بسیار عالی با پوسته‏ای نازک به رنگ بنفش به همراه گوشته‏ای بسیار نرم و آبدار شیرین با هسته‏هایی نسبتا ریز می‏باشد. متاسفانه میوه هایی که توسط این نهال انگور تولید می‏شوند، از مقاومت بالایی در برابر هوای سردخانه برخوردار نیستند و در هنگام حمل و نقل سریعا پلاسیده می‏شوند و از بین می‏روند. به بیانی دیگر، میوه انگور شاهانی 5 بازار پسند نیست. هر حبه انگور شاهانی 5 دارای وزنی معادل 5 الی 10 گرم است و هر خوشه آن از جرمی معادل 100 الی 280 گرم برخوردار می‏باشد. لازم به ذکر است که شیوه نگهداری، نوع خاک و کود بر روی وزن و اندازه میوه‏های این نهال گرمسیر تاثیر گذارند.

نهال انگور شاهانی 5 نسبت به دیگر ارقام انگور دارای ظاهری منحصر به فرد و خاص است. این نهال انگور دیررس از تنه‏ای ضخیم و قطور به رنگ قهوه‏ای روشن برخوردار هست. لازم به ذکر است که حداکثر ارتفاع این نهال انگور 5 متر تخمین زده شده است. البته در برخی از مناطق ممکن است ارتفاع نهال انگور شاهانی 5 به بیش از 8 متر برسد. علاوه بر آن، نهال انگور شاهانی5 از شاخه‏هایی قهوه ای رنگ با برگ‏هایی به رنگ سبز روشن با آوندهای برجسته برخوردار است.

جالب است بدانید که نهال انگور شاهانی 5 برای اولین بار در کشور ایران در سال 1332 توسط باغداران شناسایی شد. البته این نهال دیررس قادر به رشد در هر نوع آب و هوایی است. ناگفته نماند که برای کاشت و پرورش نهال انگور دیررس شاهانی5، باید به عوامل و پارامترهای خاصی توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید.

کاشت نهال انگور شاهانی 5

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، برای کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 5 باید اصول خاصی را مد نظر داشته باشید. در ابتدا می‏بایست شرایط اقلیمی محیط خود را مورد سنجش و بررسی دقیق قرار دهید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، مناطقی با میانگین دمای 5 الی 20 درجه سانتی گراید با رطوبت و بارش سالانه حداقل 400 میلی متر با ارتفاع حداقل 1400 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور شاهانی 5 به شمار می‏آیند. لازم به ذکر است بهترین زمان برای کاشت نهال انگور شاهانی 5، اوایل زمستان و فروردین ماه می‏باشد.

برای کاشت این نهال انگور، باید ابتدا چندین داربست در اطراف باغ خود نصب نمایید. در مرحله بعد، می‏بایست محل حفر گودال‏ها را مشخص کنید؛ لازم به ذکر است که هر گودال باید حداقل 70 سانتی متر عمق و 2 متر نسبت به دیگری فاصله داشته باشد. برای حفر گودال‏ها، می‏توانید از قیچی های مخصوص کشاورزی استفاده کنید. پس از حفر گودال‏ها، باید نهال‏های خریداری شده را با دقت فراوان درون آن‏ها قرار دهید.

برای کاشت نهال انگور شاهانی 5، باید ابتدا آن‏ها را علامت گذاری کنید و بخش مشخص شده را در دل خاک قرار دهید. فراموش نکنید که در این مرحله باید با ظرافت کامل عمل کنید تا بتوانید از آسیب دیدن و شکستگی شاخه و ریشه‏های نهال جلوگیری نمایید. در مرحله بعد، باید با استفاده از خاک مرغوب و مناسب، گودال‏ها را پر کنید. پس از اتمام مراحل کاشت، باید نهال را با استفاده از یک نخ به داربست ببندید. این امر موجب افزایش مقاومت آن در برابر بادهای شدید می‏گردد. لازم به ذکر است که آبیاری نهال پس از اتمام مراحل کاشت، الزامی می‏باشد. اگر در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 5 تجربه و دانش کافی ندارید، بهتر است تحقیقات لازم را انجام دهید و در صورت لزوم با کشاورزان و باغداران با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

نیاز سرمایی

برطرف نمودن نیاز سرمایی، از اصل‏های مهم کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 5 به شمار می‏آید. شما می‏توانید با رفع نیاز سرمایی نهال انگور شاهانی 5، میزان عملکرد و مقاومت آن در برابر گرما و سرمای شدید را دو برابر کنید. برای انجام چنین کاری، باید این نهال انگور را در مکانی به مدت 400 الی 1000 ساعت در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد کشت کنید. لازم به ذکر است که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است طول عمر مفید آن کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، برای کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 5 باید توجه بسزایی به شرایط اقلیمی محیط خود داشته باشید. توجه به ارتفاع از سطح دریا، یکی از مهم ترین اصول کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی محسوب می‏شود. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید در زمین زراعی با ارتفاع حداقل 1300 و حداکثر 2500 متر بالاتر از سطح دریا قرار گیرد. لازم به ذکر است که اگر نهال انگور شاهانی 5 در زمین زراعی با ارتفاع بیشتر یا کمتر از حد تعیین شده کاشته شود، میزان باردهی و رشد آن با افت شدیدی مواجه خواهند شد.

شروع باردهی و عملکرد

نهال انگور شاهانی 5، در دسته انگور های زودبازده قرار می‏گیرد. عوامل متنوعی نظیر شرایط اقلیمی، تابش نور خورشید، نوع خاک، کوددهی و برطرف نمودن نیاز سرمایی بر روی زمان شروع باردهی نهال انگور شاهانی 5 تاثیر گذارند. این نهال دیررس پس از 4 سال در دوره باردهی قرار می‏گیرد. لازم به ذکر است که شما می‏توانید با فراهم سازی شرایط رشد مطلوب، زمان شروع باردهی این نهال انگور را کاهش دهید.

گرچه محصولات نهال انگور شاهانی 5 بازار پسند نیستند؛ اما فراموش نکنید که این نهال انگور از میزان عملکرد بسیار خوبی برخوردار است. میزان عملکرد هر اصله نهال انگور شاهانی در طول سال، حدود 60 الی 75 کیلوگرم می‏باشد. یعنی شما می‏توانید در طول سال حدود 40 الی 50 تن انگور شاهانی مرغوب و با کیفیت از هر هکتار باغ خود برداشت کنید و از این طریق، سود خوبی را نصیب خود نمایید. لازم به ذکر است که برای افزایش عملکرد نهال انگور شاهانی 5 باید از ترفندهایی نظیر آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع استفاده کنید.

عمر مفید نهال انگور شاهانی 5

از دیگر عواملی که موجب پرطرفدار شدن نهال انگور شاهانی 5 شده، میزان عمر مفید آن است. طول عمر مفید این نهال انگور حدود 90 سال تخمین زده شده است. البته شما می‏توانید با رعایت برخی نکات نظیر استفاده از خاک مرغوب و مناسب، کوددهی و آبیاری به موقع و هرس فصلی و سمپاشی طول عمر مفید نهال انگور شاهانی 5 را تا 15 سال افزایش دهید و مدت زمان طولانی‏تری از محصولات بی نظیر و با کیفیت آن استفاده نمایید.

هرس

برای آن که بتوانید شرایط رشد مطلوب و عالی را برای رشد نهال انگور شاهانی 5 فراهم سازید، باید آن را به موقع هرس کنید. برای هرس انگور شاهانی، بهتر است از روش‏های سه بندی به همراه ابزارهای مخصوص نظیر قیچی های ظریف دندانه ریز استفاده نمایید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید ابتدای هر فصل هرس شود. لازم به ذکر است که هرس به موقع، موجب افزایش میزان باردهی این نهال انگور می‏گردد.

خاک مناسب

خاک از مهم‏ترین عناصر باغداری و تاکداری به شمار می‏آید و نقش بسیار مهمی در رشد و بقای نهال ها و درختان دارد. البته خاک‏ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‏ها، برای رشد یک نوع نهال و درخت مناسب می‏باشند. خاک مناسب نهال انگور شاهانی 5، باید دانه ریز باشد تا بتواند آب را تا مدت زمان طولانی درون خود ذخیره کند و اکسیژن را به اندازه کافی به ریشه‏ها برساند. علاوه بر آن، خاک مناسب این نهال انگور باید حاوی عناصر معدنی نظیر آهن، پتاسیم، منیزیم، هوموس، هیومیک اسید و منگنز باشد.

آبیاری

همانطور که می‏دانید، تمامی درختان و نهال ها برای رشد و بقا نیازمند آب هستند. آبیاری به موقع موجب رشد بهتر و شادابی و طراوت نهال انگور می‏گردد. بسیاری از متخصصان و بر این عقیده باورند که هر اصله نهال انگور شاهانی 5 نیازمند حداقل 800 میلی لیتر آب در طول ماه است. به بیانی دیگر، برای آبیاری نهال انگور شاهانی 5 باید هر 10 الی 15 روز اقدامات لازم را به عمل آورید. در نظر داشته باشید که آبیاری به موقع این نهال انگور، سبب افزایش میزان عملکرد و تناژ آن می‏گردد.

کوددهی و سمپاشی

یکی از روش‏های موثر و بی نظیر افزایش میزان باردهی نهال انگور شاهانی 5، استفاده از کودهای مرغوب است. شما می‏توانید با کوددهی این نهال انگور، مواد معدنی و آلی مورد نیاز آن را تامین کنید و از این طریق، باردهی و عملکرد آن را افزایش دهید. برای کوددهی نهال انگور شاهانی 5 باید بجای کودهای حیوانی، از کودهای شیمایی مایع یا جامد استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این نهال دیررس در ابتدای هر فصل نیاز به کود مناسب دارد.

یکی از مهم‏ترین چالش‏های باغداران، هجوم آفات به نهال‏های تازه کاشته شده است. البته نیازی به نگرانی نیست؛ شما می‏توانید با سمپاشی به موقع، از بروز چنین مشکلی جلوگیری نمایید. البته برای سمپاشی نهال انگور شاهانی 5، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال انگور شاهانی 5، از مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون برخوردار است. اما این امر بدان معنا نیست که این نهال انگور نیاز ب رسیدگی ندارد؛ شما می‏توانید با هرس، ّآبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع، مقاومت این نهال دیررس را در برابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید. در نظر داشته باشید که برخی از آفات نظیر کرم خوشه خوار، می‏توانند در کمترین زمان ممکن این نهال انگور را از بین ببرند.

موارد مصرف

همانطور که در بخش‏های قبل ذکر شد، میوه‏های نهال انگور شاهانی 5 از مقاومت بالایی در برابر آب و هوای سردخانه برخوردار نیستند و به اصطلاح، بازار پسند نمی‏باشند. اما خوشبختانه شرکت‏های بزرگ تولید کننده برای تهیه آبغوره، سرکه و شیره انگور از میوه این نهال انگور استفاده می‏نمایند. ناگفته نماند که برخی از افراد از انگور شاهانی 5 به عنوان تازه خوری و پذیرایی استفاده می‏کنند. جالب است بدانید که شرکت‏های خارجی، از انگور شاهانی 5 شراب مخصوص تهیه می‏نمایند.

خرید و قیمت نهال انگور شاهانی 5

نهال انگور شاهانی همانند اکثر ارقام مختلف انگور از مزایای فراوانی برخوردار است. اما برای کاشت این نهال انگور، بایستی اصول ذکر شده را مد نظر داشته باشید تا بتوانید میزان عملکرد و تناژ آن را به حداکثر برسانید. البته پیش از انجام هر کاری باید برای خرید نهال انگور شاهانی 5 اقدامات لازم را به عمل آورید. برای خرید این نهال انگور با اصالت تضمینی و قیمتی عالی، می‏توانید به نهالستان رویال نهال مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است که متخصصان و کارشناسان رویال نهال، می‏توانند شما را به بهترین شکل ممکن در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور شاهانی 5 راهنمایی کنند.

مشخصات نهال انگور شاهانی۵


کشور سازنده: ایران

حبه انگور: oblate

خوشه انگور: shortconical

مورد استفاده: تازه خوری ، کشمش ، آبغوره ، آبمیوه

عمر اقتصادی: بیش از 100 سال

ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر

زمان رسیدن: مردادماه

تحمل سرمایی: 15 الی 18 درجه

مقدار قند: 18 تا 23 درجه بریکس

دیگر ارقام این نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت