آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های توت

خرید نهال توت

خرید نهال توت موزی

خرید نهال توت موزی

نهال توت موزی که یکی از نادرترین گونه های توت است، از گونه های غیر بومی محسوب می شود و منشا آن چین است. این نهال از جمله توت های بازار پسند است و طعم شیرین و برداشت آسان آن باعث شده طرفداران این نوع توت ها زیاد باشد. میوه این درخت دراز است; بنابراین هر عدد توت موزی 4 تا 5 برابر اندازه یک توت سفید معمولی است. اندازه و شکل توت موزی نه تنها خرید نهال توت موزی را افزایش می دهد، بلکه برداشت این توت ها را نیز راحت تر می کند و از این رو کشت این نهال می تواند یکی از سودمندترین تجربیات به ویژه برای باغداران تازه کار یا با تجربه باشد. آب و هوای مناسب برای رشد درخت توت موزی و باردهی آن آب و هوای نیمه سرد تا نیمه گرمسیری است. اگرچه این نهال در مناطق سردسیر تحمل خوبی دارد. لازم به ذکر است که به طور کلی این درخت در اقلیم های مختلف قابل کاشت و بهره برداری است همانطور که گفته شد درخت توت موزی یک گیاه غیر بومی است که از کشور چین می آید. این نهال ابتدا در ایران با پیوند از نهال انگور سفید تولید و سپس پخش و به فروش میرسید. میوه توت موزی برداشت شده از درخت توت موزی طعمی شیرین و عالی دارد و به دلیل ظاهر خاصش بسیار مورد توجه مردم است. درخت توت موزی به خوبی رشد می کند و گاهی اوقات ارتفاع آن به 20-25 متر می رسد. درخت توت موزی را می توان به عنوان یک درخت زینتی با سایه خوب نیز استفاده کرد. در اوایل تابستان، میوه آن رسیده و آماده برداشت است. عملکرد هر درخت توت موزی فقط در سال اول برداشت 18 کیلوگرم خواهد بود که به این معنی است که عملکرد در هکتار خوب خواهد بود.

توت موزی
خرید نهال توت مجنون

خرید نهال توت مجنون

نهال توت مجنون که یکی از گونه های نهال غیر بومی می باشد در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری به طور گسترده کشت می شود. درخت توت مجنون بومی شرق آسیا به ویژه چین است. این نهال و میوه آن کیفیت خوبی دارد و پرورش آن می تواند برای باغ شما بسیار مفید باشد. آب و هوای معتدل و نیمه گرم بهترین نوع آب و هوا برای باردهی و رشد نهال توت مجنون است. پرورش این درخت در کشورهای جنوب اروپا و همچنین در هند، افغانستان و آمریکا بسیار رایج است. جالب است بدانید که نهال توت مجنون گاهی برای ایجاد پرچین و بادگیر در برخی مناطق کاشته می شود. عملکرد درخت توت مجنون بسیار خوب است و می توان آن را یکی از بهترین ارقام تجاری توت به حساب آورد. درخت توت مجنون نیز از نظر تاریخی مهم است. زیرا اصالتاً این درخت چینی است و از دیرباز برگ های درخت توت مجنون منبع اصلی کرم‌های ابریشم بوده است. در واقع می توان گفت که تولید و صادرات ابریشم به کشت درخت توت مجنون بستگی دارد و این درخت نقش مهمی در تولید این پارچه دارد.شاخه های درخت توت مجنون قوس و خمیده می شوند. و اگر شاخه ها کوتاه نشوند فضاای یییبسیاری را اشغال میکند. به همین دلیل برخی به آن توت چتری می گویند. شاخه های درخت توت مجنون به 600 سانتی متر می رسد. در مناطق نیمه گرمسیری درخت توت مجنون به صورت همیشه سبز و در مناطق معتدل به صورت درختی برگریز رشد می کند. توت های به دست آمده از نهال های توت مجنون طعم شیرین و طعمی متفاوت از توت سیاه و سفید دارند.طول برگ های زیبای درخت توت مجنون بین 5 تا 30 سانتی متر است که بستگی به سن درخت دارد. هر چه درخت توت مجنون جوان تر باشد، برگ ها بلندتر و هر چه درخت مسن تر باشد، برگ ها کوتاه تر است. درختان توت مجنون اغلب به عنوان گیاهان زینتی در میادین و خیابان ها کاشته می شوند. همچنین درخت توت مجنون پوشش مناسبی برای پنهان کردن دیوارهای پوسیده و شکسته محسوب می شود.

توت مجنون
خرید نهال شاه توت

خرید نهال شاه توت

درخت توت یکی از قدیمی ترین درختان ایران است و در برابر خشکسالی بسیار مقاوم است، به طوری که در اکثر مناطق در انواع آب و هوا می تواند رشد کند. یکی از گونه های درخت توت شاه توت است که بومی ایران و ترکیه است. درختی به اندازه 4 تا 10 متر که می تواند به 20 متر هم برسد. رنگ پوست شاه توت قهوه ای و شاخه ها سبز است جوانه های شاه توت قوی تر و ضخیم تر از توت سفید است. برگ های شاه توت به شکل قلب تا بیضی شکل هستند.گیاهان شاه توت دارای دو نوع گل هستند که گل های ماده از گل های نر کوتاهتر و به رنگ سبز روشن است. شاه توت فقط وقتی می افتد خورده می شود زیرا زودتر از این زمان طعم آن ترش است و قابل خوردن نیست. فصل گلدهی درخت شاه توت اردیبهشت ماه است. میوه های شاه توت برای خشک کردن استفاده نمی شوند، اما به صورت تازه مصرف می شوند. نهال های شاه توت بهتر از توت سفید رشد می کنند. لازم به ذکر است که نهال شاه توت را نباید با توت سیاه اشتباه گرفت، توت سیاه دو نوع است که یکی از آنها از نظر طعم، اندازه و ویژگی مشابه توت سفید است، اما رنگ آن مشکی است. دیگری از نظر رنگ و طعم با توت سفید که به شاه توت معروف است متفاوت است.

شاه توت
خرید نهال توت سفید محلی

خرید نهال توت سفید محلی

ایران بزرگترین تولید کننده توت در جهان است و این درخت در دشت ها و مناطق شمالی ایران می روید در واقع درخت توت بسیار مقاوم است و در اکثر مناطق و اقلیم ها رشد می کند. نهال توت سفید محلی نیز یکی از گونه های با ارزش توت است که ارتفاع آن به 10 تا 15 متر می رسد اما به 25 متر می رسد. درخت توت سفید محلی در فروردین و اردیبهشت، در مناطق معتدل در خرداد و تیر و در مناطق نیمه گرمسیری در اردیبهشت گل می دهد. بهترین دما برای پرورش نهال توت سفید محلی 25 تا 35 درجه است. لازم به ذکر است که اگر دمای این درختان در دوره گلدهی و باردهی بین ۲- تا ۴- درجه سانتیگراد باشد، گل ها و میوه ها از بین می روند. به طور کلی بهترین زمان برای کاشت نهال توت سفید محلی اواخر پاییز است. در مناطق سردسیر بهتر است نهال ها را در اوایل بهار و پس از پایان سرما و یخبندان بکارید.از مهم ترین آفات و بیماری های درخت توت می توان به حشرات ساس های سپردار، شب پره دم طلایی، پروانه پرطاووسی گلابی، انواع کنه، گال ماز، پشه توت، شاخه توت، زنجرهها، شته ها و شپشک ها اشاره نمود. بنابراین استفاده از سموم خاص بهترین راه پیشگیری و درمان موارد ذکر شده است. از برگ درخت توت در فصل بهار برای تغذیه کرم ابریشم و در فصل پاییز به عنوان خوراک دام استفاده می شود.

توت سفید محلی
 خرید نهال توت مینیاتوری (زیگزالی)

خرید نهال توت مینیاتوری (زیگزالی)

نهال های توت مینیاتوری (زیگزالی) از ارقام کاملا تجاری و ظاهری منحصر به فرد و کمیاب به شمار می روند. این نهال در بسیاری از نقاط ایران قابل کاشت است و برای فضاسازی در باغ ها و ویلاها مناسب است. میوه ای بیضی شکل با رنگ و شکل خاص دارد. این نهال از خانواده نهال های توت تیره مورس می باشد. توت کوچک درختی بزرگ و بادوام است که ارتفاع آن به 20 فوت می رسد. قطر آن به 1 متر می رسد و منشا آن چین می باشد. درخت توت در مناطق سردسیر تا مناطق نیمه گرمسیری رشد می کند. و مناسب برای خاک حاصلخیز است، نهال توت در برابر خاک رسی سنگین، خشکی، سرمای شدید و هرس شدید مقاومت خوبی دارد. برای کاشت نهال توت، چاله ای به عرض نیم متر حفر کنید و نهال ها را در حدود 10 تا 20 سانتی متر در داخل چاله در خاک نرم قرار دهید. و خاک نرم و خاک برداشت شده از زمین را دور آن بریزید. سعی کنید محل را حدود 20 سانتی متر بالاتر از سطح زمین بگذارید. پس از کاشت، به نهال ها آب فراوان بدهید تا هواگیری شود.

توت مینیاتوری (زیگزالی)
 خرید نهال توت کاکوزا (زینتی)

خرید نهال توت کاکوزا (زینتی)

درخت توت یکی از درختان با قدمت طولانی و گونه ای با مزایای اقتصادی فراوان است. این گونه به دلیل مقاومت در برابر سرما و گرمتا در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر قابل پرورش است. به دلیل مقاومت ریشه در تمام خاک ها رشد می کند. شکل برگ ها بسیار پهن است، بنابراین سایه زیادی وجود دارد. در مناطق شهری در فضاهای سبز رشد می کند. اما در برخی مناطق به دلیل رشد زیاد و مقاومت در برابر کم آبی از این گونه برای کرم ابریشم و تولید کاغذ استفاده می شود. دو نوع توت کاکوزا وجود دارد که یکی از آنها برای کشت زینتی و ابریشم و همچنین برای تولید کاغذ استفاده می شود. گونه دیگری که توت آمریکایی نیز نامیده می شود، میوه می دهد. میوه توت آمریکایی دارای خواص درمانی بسیاری است، از جمله میوه ای که می تواند برای تقویت معده و مبتلایان به بیماری کلیوی استفاده شود. این رقم توت کاکوزا زینتی و قابل کاشت در همه مناطق ایران می باشد، مناسب جهت فضا سازی در پاک و باغات می باشد.

توت کاکوزا (زینتی)
 خرید نهال توت آمریکایی

خرید نهال توت آمریکایی

توت آمریکایی درختی محکم و منحصر به فرد با سابقه طولانی و جالب است که برای مردم ارزشمند شده است. هنگامی که برای اولین بار توسط ساکنان اروپا کشت شد، به سرعت در سراسر قاره گسترش یافت، که می توان آن را به توانایی آن در کشت در هر مکان و در هر شرایطی نسبت داد. امروزه این درخت را می توان در اطراف خانه های قدیمی، استراحتگاه ها و کنار جاده ها یافت. این گیاه تاریخچه ای جذاب و مصارف اقتصادی فراوانی دارد. توت آمریکایی با نام علمی Maclura pomifera درختی زودخزان از خانواده Moracaea و بومی آمریکاست. اولین بار توسط ویلیام دانبار کشف شد. ارتفاع درختان بالغ 12 تا 20 متر است. تنه درخت کوتاه است و سایه کمی دارد. ریشه ها ضخیم و گوشتی و به رنگ نارنجی روشن دارد. چوب درخت زرد روشن، سنگین و محکم است. برگها متناوب، به رنگ سبز و 8 تا 13 سانتی متر طول دارند. ساقه ها ابتدا سبز هستند و پس از اولین زمستان قهوه ای روشن و متمایل به نارنجی می شوند. توت آمریکایی درختی دوپایه است و گلهای نر و ماده روی درختان جداگانه قرار می گیرند. درختان ماده برای تولید بذر به گرده افشان های نر نیاز دارند. میوه غیرقابل خوردن و گرد مانند پرتقال با ظاهری چروکیده و آب چسبنده است که در پاییز سبز یا زرد می شود.

توت آمریکایی
 خرید نهال توت سفید هرات اصل

خرید نهال توت سفید هرات اصل

نهال توت سفید هرات یکی از قدیمی ترین درختان است که تقریباً 300 سال قدمت دارد. این درخت بسیار مقاوم به خشکی است و در اکثر آب و هواها می تواند رشد کند. توت سفید هرات سرشار از مواد معدنی و ویتامین است و برای کاهش وزن بسیار مناسب است. قند موجود در جوانه های توت سفید هرات باعث از بین رفتن گرسنگی می شود و فیبر داخل آن باعث می شود بدن کالری بسوزاند. توت انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. یکی از نمونه های توت سفید درخت توت سفید هرات است. از نظر ظاهری شبیه انواع دیگر توت است، یعنی دارای برگ های بزرگ و قلبی شکل، شاخه ها و برگ های پهن است و ارتفاع آن به 25 متر می رسد. توت سفید هرات ارزش غذایی و بهداشتی دارد و میوه آن شیرین و شیرین است که طعمی لذیذ و بی نظیر دارد و برای تهیه مربا از آن استفاده می شود. از توت سفید برای خشک کردن نیز استفاده می شود، اگرچه توت ها حاوی قند هستند، اما به افراد دیابتی آسیبی نمی رساند و می توانند جایگزین شکر شوند و آن را با چای میل کنند. توت سفید خشک و تازه برای کبد و طحال مفید است.

توت سفید هرات اصل

نهال توت = خرید نهال توت

هرآنچه که باید درمورد نهال توت بدانید

خرید نهال توت،کاشت،داشت و برداشت آن:

اگر قصد خرید نهال توت را دارید باید بدانید که توت جز تیره انجیریان است. میوه بسیار کوچک دارد و دانه های کروی ریز که به هم چسبیده اند. در داخل میوه دانه های بسیار کوچکی وجود دارد ولی به هنگام خوردن این میوه دانه های آن را حس نمی کنید. میوه توت شباهت زیادی به انگور دارد با این تفاوت که میوه آن کوچک است. طول میوه توت حدود ۲ تا ۵ سانتیمتر است توت دارای ارقام و حتی واریته های زیادی میباشد که از نظر رنگ میوه آنها سبز زرد و حتی قرمز می‌باشد.سطح ارتفاع مناسب برای کشت نهال توت بین 800 تا 1800 متر می باشد. از توت ضمن اینکه به صورت تازه خوری استفاده می شود برای خشکبار، آجیل، مربا و شربت نیز استفاده می‌شود باردهی بسیار بالایی دارد و حتی در اکثر مناطق کشور ما رشد می کند. درختی بسیار مقاوم است. در کوچه ها با ها فضاهای سبز و پارک های درخت توت به وفور دیده می‌شود. میوه گوشتی و آبداری دارد برگهای توت بسیار دندانه دار میباشد که شیارها هایی دارد و قلبی شکل میباشد درخت توت بسیار خزان پذیر است رنگ برگهای توت در فصل پاییز به زردی میزند گلدهی نهال توت در اوایل فصل فروردین گلدهی دارد و برداشت محصول در اواخر بهار یا اوایل تابستان صورت میگیرد.

خرید نهال توت بهتر است یا کاشت بذر آن؟

اگر قصد پروش توت را دارید هم بذر هم نهال آن می تواند شما را به نتیجه مطلوب برساند اما با خرید نهال توت سریع تر باردهی درخت را مشاهده کنید و از درخت توتو بار اقتصادی برداشت کنید.

خرید نهال توت متناسب با اقلیم منطقه:

نهال توت چندان نهال حساسی نمی باشد و در اکثر اقلیم های آب و هوایی اعم از مناطق گرمسیر،سردسیر و نیمه سردسیر به عمل می آید اما به وجود این کاشت نهال توت در مناطق نیمه سردسیر و سردسیر نتیجه بهتری خواهد داشت.

ویژگی های نهال توت سردسیری:

همانطور که اشاره شد نهال توت تا ارتفاع 1800متر بالا تر از سطح دریا قابلیت رشد و باردهی را دارد و می تواند تا 35 درجه زیر صفر را تحمل کند.اما توصیه می شود در مناطق کاملا کوهستانی با یخبندان های شدید بهتر است از کاشت نهال توت خودداری کنید.

ویژگی های نهال توت گرمسیری:

برخی از ارقام توت ها در مناطق گرمسیر بهتر به عمل می آیند و می توانند تا 48 درجه گرما بالای صفر را تحمل کنند بهتر است در چنین مناطقی اقدام به خرید نهال توت هرات یا توت مجنون نمایید.

ویژگی های نهال توت زودبازده:

قبل از خرید نهال توت بهتر است بدانید ارقام نهال توت شاه توت در سال های اول شروع به باردهی می کند پس اگر قصد احداث باغ توت را دارید بهتر است قبل از خرید نهال توت با ارقام زودبازده بیشتر آشنا شوید.

ویژگی های نهال توت دیربازده:

برخی از ارقام نهال توت که دیرتر در مرحله باردهی قرار می گیرند به توت دیربازده معروف هستند از جمله توت های سفید محلی جز این ارقام به شمار می آیند.

خرید نهال توت پیوندی یا نهال توت بذری:

نهال توت بذری به دلیل داشتن مقاومت بالاتر در برابر آفات و بیماری ها و عملکرد نسبتا خوب در برابر کم آبی و زمین های سنگلاخی طرفداران بسیاری نسبتا به نهال توت پیوندی دارد.

اهمیت دیرگل و زود گل بودن نهال توت:

نهال توت در اردیبهشت ماه شروع به گلدهی می کند به همین از لحاظ زمان گلدهی چندان حائز اهمیت نمی باشد در حتی در مناطقی با سرمای بهاره دچار سرمازدگی نمی شود

علت تفاوت قیمت نهال توت در نهالستان ها:

عوامل زیادی از جمله سن،کیفیت و تضمین اصالت نهال می تواند بر قیمت نهال توت تاثیرگذار باشد البته در نهالستان های بزرگ و معتبر نهال توت قیمت کم تری نسبت به دیگر مراکز تولید دارد.

ویژگی های نهال توت:

ارتفاع درخت توت به حدود ۳ تا ۴ متر می رسد و پاکوتاه می باشد طول عمر درخت توت حدود ۲۰۰ سال میباشد. باردهی نهال تو در هکتار حدود چهار تن میباشد. خواص دارویی و درمانی توت بسیار بالاست رشد بسیار بالا و سریع دارد. از سال‌های اول باردهی آن شروع میشود، سال ۴ تا ۵ باردهی اقتصادی آن شروع می شود. نهال تو جز ارقام خود گرده افشانی می باشد و گلهای نر و ماده روی یک پایه هستند. میوه توت بعد از رسیدن سریع به روی زمین می‌افتد. لذا هنگام رسیدن بلافاصله باید چید. از جمله ارقام مهم نهال توت می توان به توت هرات شاه توت توت موزی توت سفید اشاره نمود.

قبل از خرید نهال توت بایستی اقدامات زیر را انجام دهید:

1. آماده سازی زمین محل کشت قبل از اقدام به خرید نهال توت

2. ارتباط با مراکز معتبر تولید و اصلاح نهال( شرکت رویال نهال) چرا که نهال سالم و شناسنامه دار فقط توسط این مراکز ارائه می‌شود

3. حفر گودال و آماده سازی که به منظور رسیدن نهال اقدام به کاشت نمایید

4. دقت نمایید که نهال مورد نظر سالم از نظر ریشه و تنه باشد

رعایت نکات ذکر شده در هنگام احداث باغ شما را 10 هیچ از بقیه باغداران که این نکات را توجه نمی‌کنند جلو می‌اندازد. برخی باغداران با خرید از دلالان هزینه و وقت خود را به هدر میدهند

بعد از اقدام به خرید چاله هایی به عمق ۲ برابر ریشه نهال حفر کنید بعد از کاشت خاک اطراف نهال را پاکوب نمایید، و بلافاصله آبیاری کنید تا گیرایی ریشه تضمین شود. در هنگام کاشت نهال دقت فرمایید در صورت رسی بودن یا سنگلاخی بودن اصلاح خاک انجام دهید و خاک را با کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید.

فاصله کاشت نهال توت:

فاصله کاشت هر نهال بسیار حائز اهمیت است و فاصله کاشت ۴ در ۴ می باشد افزایش کیفیت و کمیت محصول با رعایت فاصله مناسب کشت امکان پذیر است. رعایت این فاصله ضروری است چرا که سهولت چیدن محصول به حذف علف های هرز، حرکت ماشین های کشاورزی مابین نهال ها و تهویه مناسب تنها در صورت رعایت فاصله استاندارد کاش موثر می باشد. در صورت متناسب بودن فاصله کاشت نهال توت رشد ریشه نهال بسیار عالی خواهد بود مواد مغذی به اندازه در اختیار ریشه قرار میگیرد و ریشه ها در رقابت با هم برای جذب مواد مغذی نخواهد بود.

بهترین زمان کاشت نهال توت:

بهترین فصل کاشت نهال توت پاییز و فصل بهار می باشد در این حالت نهال در حالت خزان خواب می باشد ولی باید در نظر گرفت فصل مناسب کاشت مطابق با اقلیم منطقه باشد، لذا در مناطق سردسیر اواخر فصل اسفند اقدام به کاشت نمایید و در مناطق گرمسیر اواخر پاییز و برج نه. همه این توضیحات برای کاشتن نهال در فصل مناسب برای جلوگیری از بین رفتن نهال توسط سرما می باشد حتی اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های زیاد سرد و یخبندان نیست در فصل زمستان نیز می توانید اقدام به کاشت نهال نمایید.

شما را به تماشای ویدیویی از توت دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های توت روی (عکس نهال توت) کلیک کنید


احداث باغ توت:

رعایت اصول مناسب باغداری از ارکان مهم کاشت نهال می باشد. انتخاب نهال مناسب اقلیم، آبیاری مناسب، خاک مناسب، کود دهی به موقع از جمله این اصول می باشد. خاک هایی که لومی و شنی هستند و مناطق معتدل برای کاشت نهال توت بسیار مناسبند. رطوبت زیاد هوا و خاک باعث کاهش عملکرد توت شده موجب مریض شدن نهال توت میشود. نهال توت نیازمند تابش نور مستقیم آفتاب به مدت طولانی می باشد که تهویه فضای بین نهال ها رعایت شود. حذف علف های هرز مابین نهال ها، هرس مناسبو رعایت بهداشت باغ از جمله اصول مهم باغداری است. در این صورت رشد نهال بهتر شده و با رعایت بهداشت باغ بیماری و یا آفات کاهش می یابد و شاهد عملکرد دو چندان نهال توت خواهید بود.

آبیاری نهال توت:

نیاز آبی نهال توت در حد متوسطی می‌باشد. کاشت نهال توت در مناطقی که میانگین بارندگی سالانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیمتر باشد بهتر رشد می کند. آبیاری در فصل بهار و تابستان حدود ۲۰ لیتر هفته‌ای یکبار می باشد. آبیاری نهال بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که در صورت عدم آبیاری مناسب نهال دارای رشد و باردهی مناسبی نخواهد بود و عملکرد آن کاهش خواهد یافت و حتی نهال دچار سوختگی خواهد شد. در صورت آبیاری بیش از حد ریشه نهال دچار پوسیدگی شده و از بین خواهد رفت.

خاک مناسب نهال توت:

خاک مناسب برای رشد نهال توپ خاک لومی شنی می باشد چرا که این خاک هم توانایی نگهداری آب را در خود دارد و هم زهکشی آن مناسب است و هم غنی از مواد مغذی قابل جذب نهال توت می باشد. بهتر است خاک بستر کشت نهال را با خاک برگ مخلوط کنید تا با فعالیت باکتری های مفید خاک برای رشد ریشه تقویت شود. دقت نمایید خاک محل کشت نهال از زهکشی مناسب برخوردار باشد زیرا در غیر اینصورت آب مدت زیادی در خاک باقی مانده و مانع زهکشی مناسب خاک شده و ریشه خفه میشود. توت رابطه خوبی با شوری خاک ندارد و ph مناسب برای رشد نهال توت حدود ۷ می باشد.

کوددهی نهال توت:

انتخاب مناسب برای رشد بسیار حائز اهمیت است چراکه مواد مغذی لازم برای رشد نهال میباشد کودهایی باید متناسب با نیاز گیاه باشد چرا که در صورت نداشتن نیاز نهال به کود، نهال دچار سوختگی میشود. نهالی که با کود تقویت شود کمتر مستعد بیماری و آنها خواهد بود. دقت فرمایید به هیچ عنوان نهالی که سال اول کشت آن می باشد کود ندهید، برای اطلاع از زمان دقیق به کوددهی و نوع کود و دوز مصرفی بهتر است با کارشناسان این حیطه مشورت نمایید.

حتی کوددهی در زمان استراحت نهال نیز موثر می باشد لذا بهتر است در فصل تابستان از کود حیوانی پای درخت استفاده کنید. ولی زمان طلایی کوددهی به نهال، فصل بهار می باشد چرا که فصل بهار فصل رویش نهال است بهترین کود برای رشد و تقویت و رشد ریشه و نهال کود هیومیک اسید و3 بیست میباشد کود NPk یا همان 3بیست دارای مقادیر معینی از نیتروژن، پتاسیم و فسفر می‌باشد که برای رشد ریشه شاخه و برگ و محصول دهی نهال بسیار مناسب می باشد. می توانید این کود را هم بصورت چالکود استفاده کنید هم به صورت مخلوط در آب پای خاک اطراف نهال بریزید. دقت فرمایید این محصول تماس مستقیم با تنه نهال نداشته باشد برای نتیجه گیری مناسب از کود دهی فواصل مناسب بین هر کوددهی را رعایت نمایید در این صورت کود اثر بهتری خواهد داشت.

هرس درخت توت:

بهتر است هرس فرم دهی مناسبی برای توت انجام شود در صورت لزوم شاخه های شکسته و آلوده را از درخت جدا کرده شاخه هایی که به سمت تاج رشد کرده‌اند، تنها از مواد غذایی درخت استفاده کرده و میوه دهی ندارد باید هرس شوند. دقت فرمایید هرس نهال توت را به فردی ماهر بسپارید تا هرس به نحو احسن صورت گیرد.

آفات و بیماری‌های مهم توت:

بیماری موزائیک توت:

عامل این بیماری ویروس میباشد بیماری بسیارمسری بوده و سریع منتقل می‌شود. در صورت ابتلا قسمت های آلوده باید حذف و سریع سوزانده شود و قیچی باغبانی ضدعفونی شود. این بیماری باعث نازک شدن بسیار برگهای نهال میشود و حالت موزاییک مانند به برگ می دهد. عامل بیماری لکه های نکروزه را روی برگ ایجاد می‌کند که با ریزش این بافتهای نکروزه حالت موزاییکی پیدا می کند.

بیماری بلایت باکتریایی توت:

عامل بیماری باکتری می باشد که برگ توت می زند و شکل های قهوه ای سوخته مانند ایجاد می کند و همچنین موجب ایجاد بیماری روی سرشاخه ها و حتی میوه ها میشود. رشد عامل بیماری در آب و هوای مرطوب بیشتر میشود..

کنترل و درمان بیماری بلایت:

1. افزایش تهویه از طریق هرس مناسب درخت توت

2. جلوگیری از صدمات مکانیکی وارد به درخت

3. بهترین روش آبیاری برای جلوگیری از بیماری آبیاری قطره ای میباشد

4. هرس و سوزاندن قسمت های آلوده.

5. استفاده از سموم شیمیایی به خصوص بردوفیکس.

بیماری پوسیدگی ریشه توت:

عامل بیماری به صورت کپک های صورتی و یا سفید رنگ روی ریشه و طوقه دیده می شود ریشه های فرعی و نازک زودتر مبتلا شده و دچار فساد می شوند. لذا علائم روی قسمت هوایی نهال به صورت پژمردگی و خشک شدگی دیده می شود.

روش های مبارزه با این بیماری:

1. انتخاب خاکی مورد کشت با زهکشی مناسب

2. استفاده از ارقام مقاوم

3. استفاده از روش آبیاری قطره ای چراکه آبیاری سنتی با عکس راکد ماندن اطراف طوقه و ریشه موجب پوسیدگی آن شده و نهال را فلج می کند.( در سن کم نهال کم دچار پوسیدگی ریشه و طوقه میشود میتوان قسمت های پوسیده را تراشیده و داخل محلول ضدعفونی قرار داده شود برای کنترل بیماری می توان از قارچ کش فوزتیل آلومینیوم استفاده شود)

خواص(خصوصیات) میوه توت:

توت ارزش غذایی بالایی دارد و دارای مقادیر بالای چربی، فیبر، پروتئین و کربوهیدرات می باشد.

خواص توت برای پوست و مو :

با دارا بودن مقادیر بالای ویتامین c و آنتی اکسیدان باعث از بین رفتن کامل چین و چروک پوست شده و موجب جوانسازی پوست می شود و لکه های پوست را از بین می برد. می توانید از روغن توت برای نرم شدن پوست دست و صورت استفاده کنید. توت سرشار از روی و آهن می باشد و مانع ریزش موی سر افراد می‌شود و توانایی تقویت فولیکول های مو و باعث افزایش رشد آنها می شود. همچنین میتوانید آب توت را به کف سر موها ماساژ دهید و موجب افزایش رشد مو های خود شوید. خواص ضد التهابی توت ثابت شده است و برای درمان بیماری هایی نظیر میگرن، نقرس و آرتروز استفاده از آن توصیه می شود از جمله مهمترین خواص توت برای درمان دیابت می باشد چرا که قند موجود در آن طبیعی میباشد و افرادی که مبتلا به دیابت هستند از توت به جای قند مصنوعی همراه چای خود استفاده می کنند.

توت موجب پاکسازی و تصفیه خون بدن می شود و از این طریق به بهبود عملکرد قلب کمک می کند چربی های مفید خون را کاهش میدهد و کلسترول خون را کاهش می‌دهد و مانع ابتلا به سکته مغزی و قلبی می شود توت حاوی ویتامین b می باشد که دارای خاصیت ضد افسردگی است و هیجان و استرس را کاهش می‌دهد و با جلوگیری از یبوست و نفخ شکم به سلامت کامل دستگاه گوارش کمک می کند. با دارا بودن ویتامین c از بیماریها ویروسی مثل سرماخوردگی جلوگیری به عمل آورده و سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد با اثر مثبت روی سیستم مغز موجب افزایش یادگیری و تقویت حافظه می شود. سرشار از آهن می باشد و جز میوه های خون ساز است. با توجه به توضیحات درباره فواید توت می توانید با روابط عمومی شرکت رویال نهال در ارتباط باشید و نهال توت مناسب منطقه خود را انتخاب کنید و سلامت و اصالت نهال ها اطمینان خاطر داشته باشید با تشکر از حسن توجه شما

قیمت نهال توت و خرید آن:

اگر قصد خرید نهال توت به قیمت مناسب را دارید توصیه می شود خرید آن را از مراکز معتبر و بزرگی چون رویال نهال انجام دهید این مجموعه با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه اقدام به تولید عمده نهال توت می نماید و به دلیل عرضه مستقیم و حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار باغدار قرار می دهد.با خرید نهال توت از نهالستان رویال نهال می توانید از پشتیبانی های پس از فروش آن نیز بهره مند شود خرید نهال توت از این مجموعه به صورت آنلاینی و حضوری امکان پذیر می باشد.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت