آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های انگور

خرید نهال انگور

خرید نهال انگور یاقوتی

خرید نهال انگور یاقوتی

این رقم نهال انگور از قدیم مورد توجه باغداران بوده و همیشه کاشته می شده است. به دلیل طعم و کیفیتش یکی از بهترین نهال های انگور نامیده می شود. این انگور در دسته انواع ارزان قیمت قرار می گیرد و تا 100 سال ماندگاری دارد. این درخت نسبتاً خشکی و سرما را تحمل می کند، مکان های بسیار سرد به ریشه و بافت نهال آسیب می زند. خوشه انگور یاقوتی دارای دانه های کوچک و فشرده است و فقط برای خوردن تازه استفاده می شود. نهال انگور یاقوتی، درجه تجاری. فصل خیلی زود مناسب برای مناطق گرمسیری. یکی از اولین چهره ها در بازار ایران است. از دیرباز این نوع نهال انگور مورد توجه باغداران بوده و همیشه کاشته می شده است. از نظر طعم و کیفیت آن به عنوان یکی از بهترین نهال های انگور انتخاب شد. این انگور در گروه ارقام اقتصادی قرار می گیرد و تا 100 سال ماندگاری دارد. این درخت به خشکی و سرما مقاوم است، مکان های بسیار سرد به ریشه و بافت نهال آسیب می رساند. خوشه های انگور یاقوتی دارای دانه های کوچک و ریز هستند و فقط برای مصرف تازه استفاده می شوند. این رقم نهال انگور یکی از انواع اولیه و محبوب است. این انگور اولین رقمی است که به بازار عرضه شده و کیفیت آن نیز بسیار خوب است. عمر اقتصادی انگور یاقوتی 100 سال است و از نظر تحمل به خشکی از ارقام نیمه متحمل به شمار می رود. میوه های کوچک این تاک فشرده و بدون دانه است. او یکی از بهترین بچه های نهال انگور در ایران است. این رقم نهال انگور اصالتاً ایران بوده و خاستگاه اصلی آن استان سیستان و بلوچستان است. این تاک دارای گل و میوه کوچک، متراکم و بدون دانه است. میوه ها قرمز هستند. این رقم یکی از اولین ارقام پرطرفدار و پرفروش است که قبل از سایر ارقام عرضه شده و به عنوان یکی از بهترین نهال های انگور ایران شناخته می شود.

انگور یاقوتی
خرید نهال انگور مویز ترکمن ۴

خرید نهال انگور مویز ترکمن ۴

یکی از نهال های انگور که محصول آن بسیار پرطرفدار و بدون هسته است نهال انگور ترکمن 4 و یا (نهال انگور مویز) است. عملکرد بسیار خوبی دارد و سال دوم پس از کاشت شروع به میوه دهی می کند. قلمه های این رقم انگور بسیار مقاوم و مستحکم است که ارزش کشت آن را دو چندان می کند. قیمت پایین انگور ترکمن 4 و یا (نهال انگور مویز) یکی از پرفروش ترین ارقام نهال انگور در ایران تبدیل کرده است. یکی از پرفروش ترین نهال انگور در ایران است. عملکرد بسیار خوب این درخت انگور باعث شده باغداران چنین رقمی را برای کاشت انتخاب کنند. از این انگور فقط برای تهیه کشمش استفاده می شود و خواص درمانی بالایی دارد. کاشت نهال انگور ترکمن 4 و یا (نهال انگور مویز) در اکثر مناطق ایران امکان پذیر است. این نهال انگور یکی از مناسب ترین ارقام برای احداث باغ می باشد زیرا محصول با کیفیتی می دهد. این رقم انگور بیشترین کاربرد را در تهیه کشمش دارد و البته گزینه مناسبی برای تهیه شیره نیز می باشد. به دلیل تولید میوه هایی با خواص بالا از گونه های کمیاب و خاص نیز محسوب می شود. میوه های انگور ترکمن 4 و یا (نهال انگور مویز) به صورت خوشه ای و متراکم رشد می کنند و دانه ها تقریباً درشت و سیاه رنگ و طعم آن شیرین است.

انگور مویز ترکمن ۴
خرید نهال انگور موسکات

خرید نهال انگور موسکات

از پاییز تا بهار، این نهال انگور موسکات را باید بکارید تا بتوانید در اواسط ماه مرداد آنها را برداشت کنید. طعم آن بسیار شیرین و معطر است و به همین دلیل افراد زیادی آن را خریداری و مصرف می کنند. یکی از محبوب ترین ارقام نهال انگور اروپایی است که توسط نهالستان رویال نهال پرورش داده شده است. برای ایجاد یک باغ مجلل و خاص از انگورهای جذاب بسیار مناسب است.

انگور موسکات
خرید نهال انگور لعل حسینی

خرید نهال انگور لعل حسینی

این نهال برای مناطق گرم مناسب است، این رقم به خشکی و سرما مقاوم است. یکی از ارقام انگور اقتصادی است که میوه های مرغوب تولید می کند و تا 100 سال ماندگاری دارد. این گونه دارای پودیاهای سبز تقریبا بزرگ، دانه ای و کشیده است. انگور لعل حسینی از دسته ارقام متوسط ​​می باشد. این نوع انگور یکی از انواع متوسط رس ​​است و مقاومت خوبی در برابر سرما و خشکی دارد. این نوع نهال از قدیم ایام مورد توجه کشاورزان بوده و یکی از انواع اقتصادی محسوب می شود. در سود نیز نقش موثری دارد، این رقم تا 100 سال عمر می کند. این انگور به صورت دسته ای رشد می کند و دارای دانه های سبز رنگ تقریبا بزرگی است. بازار خوبی هم دارد، انگور لعل حسینی در اواسط تیرماه قابل برداشت است.

انگور لعل حسینی
خرید نهال انگور کندری زود رس

خرید نهال انگور کندری زود رس

نهال انگور کندری یکی از بهترین نهال ها برای احداث باغ انگور می باشد. این رقم انگور از نظر مقاومت به سرما و خشکی در رده ارقام نیمه متحمل قرار می گیرد. عمر اقتصادی طولانی دارد و انگور آن تقریباً همیشه درشت و سیاه است. بهترین انگور درست کردن انگور و شیره گرفتن است. این نوع نهال یکی از انواع اقتصادی است که به دلیل کیفیت خوب می توان آن را بهترین انتخاب دانست. این انگور عمر اقتصادی طولانی دارد و معمولاً در سال دوم یا سوم کاشت شروع به میوه دادن می کند. انگور کندری کیفیت عالی دارد و مناسب ترین انتخاب برای تهیه انگور و آب میوه است. غلاف های این رقم تقریباً بزرگ و سیاه رنگ و طعم شیرینی دارد و اواخر تابستان زمان برداشت است

انگور کندری زود رس
خرید نهال انگور کریمسون سیدلس بی دانه

خرید نهال انگور کریمسون سیدلس بی دانه

اینها انواع انگور دیررس هستند و خوشه های کوچک، سبک، تخم مرغی شکل و دراز دارند. این نهال در مقایسه با انواع نهال، پوست ضخیم و گوشت سفت تری دارد. دمای مناسب برای پرورش این انگور حدود 40 درجه سانتیگراد است. قیمت این رقم انگور که انگور کریسمون سیدلس بیدانه نام دارد کاملاً متوسط ​​و سودآور است. این نوع انگور میوه کم وزن اما بسیار مرغوب تولید می کند و از دسته دیررس است. تاک زرشکی دارای شاخه های مخروطی شکل و منحنی است. این انگور در مقایسه با انواع دیگر پوست ضخیم تر و ساختار قوی تری دارد. طعم انگور کریسمون سیدلس بی دانه بسیار شیرین و مطبوع است و بیشتر برای تازه خوردن مناسب است. قیمت نهال کاملا مقرون به صرفه است.

انگور کریمسون سیدلس بی دانه
خرید نهال انگور قزل اوزوم

خرید نهال انگور قزل اوزوم

این نوع انگور (قزل اوزوم) یکی از ارقام تجاری و مرغوب است که عملکرد خوبی دارد. یکی از ویژگی های متمایز کننده این تاک نسبت به سایر واریته ها، قدرت رشد این رقم است. این نوع انگور به رنگ قرمز و بنفش تیره است که هر دو طعم عالی و کیفیت بالایی دارند. به همین دلیل بازار خوبی دارند. همچنین لازم به ذکر است قیمت نهال انگور قزل اوزوم مناسب می باشد. انگور قزل اوزوم یکی از واریته های خوب با رشد قوی می باشد به طوری که نهال ها پس از کاشت برگ های زیادی تولید می کنند.این درخت انگور بیضی شکل و رنگ آن قرمز یا بنفش تیره است. یکی از ویژگی های انگور قزل اوزوم در مقایسه با انواع دیگر انگور، قدرت ماندگاری آن است.

انگور قزل اوزوم
خرید نهال انگور فلیم سیدلس بی دانه

خرید نهال انگور فلیم سیدلس بی دانه

این نهال انگور که فلیم سیدلس نام دارد را یکی از ارقام مقاوم نسبت به سرما و خشکی می دانند و کاشت آن را نیز برای مناطق نیمه سردسیر مناسب می دانند. این درخت انگور فلیم سیدلس یکی از ارقام اقتصادی می باشد که عمر 100 ساله دارد . میوه انگور آن از اواسط شهریور ماه قابل برداشت است و قدرت ماندگاری بالایی هم دارد. قیمت نهال انگور فلیم سیدلس آن در رده نهال های نسبتا گران قرار میگیرد. این نوع نهال انگور، یکی از ارقام با کیفیت و تجاری می باشد که مورد توجه و استقبال باغداران قرار گرفته است. مقاومت به سرما در چنین رقمی بالا است و موجب شده کاشت آن در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر عملکرد خوبی داشته باشد. انگور فلیم سیدلس در مقایسه با انواع دیگر علاوه بر طعم شیرین عطر بسیار خوبی هم دارد. یکی از بهترین نهال های انگور به شمار می رود.

انگور فلیم سیدلس بی دانه
خرید نهال انگور فرانسوی

خرید نهال انگور فرانسوی

زادگاه این نژاد انگور فرانسه است و اولین بار است که از آن کشور به منطقه دیگری آورده می شود. نهال انگور فرانسوی ظرفیت خوبی دارد و در برابر خشکسالی بسیار مقاوم است به همین دلیل برای کشت در همه مناطق سرد و کوهستانی و حتی مناطق گرم و کم آب مناسب است. البته ارتفاع مزرعه از سطح دریا نیز باید در نظر گرفته شود. به طور کلی در ارتفاع 700 تا 1500 متری بهترین نتایج را خواهد داشت. شروع میوه این تاک در سال اول کاشت است و میوه های متعادلی دارد. بنابراین راندمان بین 35 تا 40 تن در هکتار است. البته نباید فراموش کرد که شرایط کاشت و مراقبت در باروری درخت انگور فرانسوی لحاظ شده است. یکی از گونه های مقاوم است که طول عمر بالایی دارد و نزدیک به 1 دهه عمر می کند. البته شرایط و ملاحظاتی وجود دارد که برای سلامت درخت و حفظ میوه و عملکرد صحیح آن باید رعایت شود. کاشت نهال انگور فرانسوی بهتر است در پاییز یا اوایل بهار پس از پایان فصل سرمای زمستان انجام شود. بهترین فاصله برای کاشت نهال 1.8 تا 3 متر است.

انگور فرانسوی
خرید نهال انگور عسگری

خرید نهال انگور عسگری

نوعی انگور؛ قدیمی که در ایران باستان به آن عسگری می گفتند. از میوه این انگور به صورت روزانه یا صنعتی استفاده می شود. این درخت جزو اولین گونه ها به حساب می آید. گرما و نور خورشید باعث رشد میوه مناسب در این رقم می شود. کشت این انگور برای مناطق گرمسیری توصیه می شود. قیمت نهال؛ این نوع انگور قدیمی بسیار سود آور است. به طور کلی این انگور نیاز به معرفی زیادی ندارد زیرا یکی از محبوب ترین انواع انگور در باغ به حساب می آید. که از گذشته تا به حال مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است. رنگ دانه های این درخت تقریبا متوسط ​​و سبز است که در مقایسه با گونه های دیگر شفافیت بیشتری دارد. انگور عسگری یکی از گونه های نور دوست است و در مناطق گرم رشد خوبی خواهد داشت. این نوع انگور بیشتر مناسب مصرف تازه است و باید توجه داشت که این نوع ماندگاری زیادی ندارد.

انگور عسگری
خرید نهال انگور صاحبی

خرید نهال انگور صاحبی

این نوع انگور؛ یکی از انواع مرغوب و دارای حساسیت بالاتری نسبت به انواع دیگر می باشد. این نوع انگور به دلیل پوست نازکی که دارد به راحتی شکسته می شود. در هنگام برداشت باید دقت کرد تا به بذر آسیبی نرسد این نوع انگور بهترین رقم برای تهیه انگور و شیره است، این نوع خوشه هایی تقریبا بزرگ و متراکم دارد. میوه آن سیاه رنگ و طعم شیرینی دارد، درخت انگور از گیاهان نور دوست است. این نوع نهال یکی از انواع با خاک رس با کیفیت متوسط ​​محسوب می شود. میوه های به دست آمده از رقم صاحبی به صورت خوشه ای تولید می شوند و غلاف ها بزرگ و حاوی بذر هستند. انگور صاحبی پوست بسیار نازکی دارد و باید این کار را انجام دهید. هنگام چیدن میوه مراقب باشید تا نشکند و خراب نشود نور خورشید به رشد و رنگ انگور کمک می کند درختان انگور به طور کلی به نور خورشید نیاز دارند.

انگور صاحبی
خرید نهال انگور شاهانی۶

خرید نهال انگور شاهانی۶

انگور شاهانی 6 اصلاح شده در برابر انواع بیماری ها بسیار مقاوم است. این رقم در اکثر مناطق کوهستانی ایران قابل کشت می باشد و در دو رنگ قرمز و سفید موجود می باشد و جزو اولین ارقام انگور است و بذر آن زودتر از انواع انگور وارد بازار می شود. اندازه انگورهای این انگور متوسط، گرد و دانه‌دار است، رویه آن استوانه‌ای شکل با تراکم کافی است و خوشه‌ها محکم به آن می‌چسبند و دم و خوشه‌ها به راحتی خشک می‌شوند. با توجه به ضخامت پوست این نژاد می توان آن را با کیفیت ساخت. در استفاده از این نوع می توان گفت در تهیه شیره، انگور و همچنین خوردن آن به صورت تازه استفاده می شود.

انگور شاهانی۶
خرید نهال انگور شاهانی۵

خرید نهال انگور شاهانی۵

نهال انگور شاهانی 5 یکی از ارقام انگور است که در ایران بسیار پرطرفدار است، این رقم در اکثر نقاط کشور قابل کاشت است، بنابراین برای کاشت و احداث باغ انگور انتخاب خوبی است. این انگور گرد، دانه دار، به رنگ های قرمز و سفید یافت می شود و علاوه بر مصرف تازه، در صنایع تبدیلی نیز استفاده می شود.

انگور شاهانی۵
خرید نهال توت انگور شاهانی۴

خرید نهال انگور شاهانی۴

شاهانی 4 یک رقم تجاری انگور است. خاک رس متوسط مناسب برای غذای تازه و آبمیوه. پایداری محصول کامل، مرحله اول پایداری، این نوع انگور یا شانی یکی دیگر از انواع انگورهایی است که در ایران کشت می شود. این رقم شامل میوه های قرمز رنگ، دانه های سیاه و گرد با طعم مطبوع می باشد. البته از انگور شاهانی 4 برای تولید شیره نیز استفاده می شود و میوه های این گیاه انگور به دلیل کیفیت بسیار بالا و قابل کشت در اکثر نقاط ایران در ایران بسیار محبوب است.

انگور شاهانی۴
خرید نهال انگور شاهانی۳

خرید نهال انگور شاهانی۳

ضخامت پوست نهال انگور شاهانی خوب است به همین دلیل ماندگاری زیادی دارد. خوشه این انگور گرد، قرمز و سخت شکل است و در دو رنگ بنفش مشکی و قرمز یافت می شود. از این نوع در گیاهان تازه یا در فرآوری هایی مانند سرکه و نوشابه استفاده می شود.

انگور شاهانی۳
خرید نهال انگور شانی

خرید نهال انگور شانی

این نوع انگور به دلیل مرغوبیت آن انگور شانی نامیده می شود. یکی از ویژگی های این رقم انگور این است که در اکثر اقلیم های ایران قابل کشت است. اندازه بذر این رقم تقریبا بزرگ و ضخیم است. از این نوع انگور برای مصرف تازه نیز استفاده می شود. انگور شانی نوع دیگری از انگور است که باغداران به آن توجه دارند. زیرا علاوه بر کیفیت، عملکرد عالی نیز دارد و در هر نوع آب و هوایی قابل کشت است. یکی از بهترین ارقام انگور ایران است. میوه های این نوع انگور خوشه ای و متراکم است که از ترکیب خوشه های بزرگ و خوش طعم به وجود می آید. از این نوع برای مصرف تازه استفاده می شود، البته برای تهیه شیره نیز انتخاب مناسبی است.

انگور شانی
خرید نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)

خرید نهال انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)

یکی از معروف ترین و قدیمی ترین انواع انگور موجود در بازار که به انگور سیاه سردشت و یا انگور شرابی شیرازی معروف است. بازدهی عالی دارد. از جمله انگورهایی است که در تابستان می تواند در برابر خشکسالی و گرما مقاومت کند. در برابر سرمای زمستان مقاومت خوبی دارد و ریشه ها فشرده نمی شوند. این انگور؛ یکی از گونه های اقتصادی و تجاری که عمری 100 ساله دارد. این درخت در هر هکتار می تواند تا 40 تن انگور تولید کند. این گونه در برابر سرما و خشکی مقاومت دارد و در خاک های نفوذ پذیر به خوبی رشد خواهد کرد. از این انگور بیشتر برای تهیه انگور استفاده می شود و نام آن را مویز نیز می گویند. قیمت نهال؛ این نوع در مقایسه با مزایای آن اهمیت چندانی ندارد.

انگور سیاه سردشت (انگور شرابی)
خرید نهال انگور ریش بابا

خرید نهال انگور ریش بابا

این نهال انگور بومی ایران بوده و یکی از ارقام مرغوب و با بهره وری بسیار بالا می باشد. یکی از ویژگی های آن نسبت به سایر ارقام ماندگاری طولانی آن است. این تاک دارای غلاف های بیضی شکل و دانه ای دو رنگ سفید و قرمز است و پوست آن تقریباً کلفت است. طعم این انگور بسیار شیرین و مطبوع است و برای خوردن تازه مصرف می شود. این نهال یکی از ارقام مرغوب و ارزان قیمت است که تفاوت های دیگری نسبت به انواع نهال انگور دارد. یکی از بارزترین خصوصیات این رقم انگور کیفیت بسیار خوب و عملکرد بالای آن است. یکی دیگر از ویژگی هایی که پس از خرید نهال آنها نسبت به سایر ارقام متوجه خواهید شد، قدرت ماندگاری بالای آنها است. این نوع انگور را می توان برای چندین ماه بدون از دست دادن طعم و کیفیت خود نگهداری کرد. انگور ریش بابا دانه درشت و شیرینی دارد و بهتر است به صورت تازه مصرف شود.

انگور ریش بابا
خرید نهال انگور رد گلوب (red Globe)

خرید نهال انگور رد گلوب (red Globe)

این نوع نهال انگور (ردگلوب) یکی از گونه های محبوب و تجاری دنیا به شمار می رود که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. این رقم نهال انگور دارای غلاف های بزرگ و قرمز رنگ است و در تولید میوه های اقتصادی و تجاری نقش موثری دارد. باغداران را خیلی زود به سودآوری اقتصادی برسانید. این رقم غلاف هایی با دانه تولید می کند. پوست قرمز و نازکی دارد اما گوشت آن بافت سفت تری دارد. یکی از بهترین نهال های انگور؛ در ایران مطرح است. نهال انگور ردگلوب یکی از ارقام کمیاب و تجاری قابل کاشت در ایران است. این انگور نقش موثری در سودآوری اقتصادی دارد به همین دلیل باغداران از این رقم استقبال می کنند. میوه های گلوب قرمز درشت و قرمز هستند و طعم آنها ترکیبی از ترشی و شیرینی است. میوه این انگور غلاف هایی با و بدون دانه با بافت سفت تولید می کند. این انگور (ردگلوب) در مقایسه با سایر ارقام دارای پوست بسیار نازکی است اما در برابر ترک خوردن بسیار مقاوم است.

انگور رد گلوب (red Globe)
خرید نهال انگور خلیلی

خرید نهال انگور خلیلی

این نهال انگور که به آن انگور خلیلی می گویند یکی از ارقام با کیفیت است که عملکرد بسیار خوبی دارد. مردم می توانند این انگور را به صورت نهال در گلدان تهیه کنند، این نهال ها از سال دوم کاشت شروع به میوه دادن می کنند. این رقم دارای غلاف های بیضی شکل سفید یا سبز است و یکی از ارقام زودرس محسوب می شود. کاشت انگور برای مناطق گرمسیری مناسب است تا به ریشه نهال ها آسیبی وارد نشود. قیمت نهال انگور خلیلی نسبتا ارزان است. این نهال انگور خلیلی به دلیل اینکه مقاومت خوبی در برابر حرارت دارد، انتخاب مناسبی برای مناطق گرمسیری است. می توان گفت گرما نیاز اساسی این رقم است و بستر رشد آن را فراهم می کند، این رقم در اثر سرما و یخبندان شدید آسیب جدی می بیند. انگور خلیلی دارای دانه های سبز بزرگ است و به صورت فشرده و خوشه ای رشد می کند. این درخت علاوه بر تازه خوردن، برای تهیه کشمش و شیره نیز مناسب است و طعم شیرین و مطبوعی دارد. این درخت انگور از سال دوم پس از کاشت شروع به باردهی می کند و یکی از ارقام مرغوب و ارزان قیمت است.

انگور خلیلی
خرید نهال انگور خضری قرمز

خرید نهال انگور خضری قرمز

نام نهال: انگور خضری قرمز
دانه انگور: اروئید (خوراکی)
خوشه انگور: شانه مخروطی
موارد ذکر شده: تازه خوری - کشمش - آب میوه - آب غوره
میانگین تولید در هکتار: 30 تن
عمر اقتصادی: بیش از 100 سال
ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر
زمان رسیدن میوه : مهرماه
مقاومت در برابر سرما: C15-C18
میزان اسید: 7% میلی گرم در 100 سی سی
تحمل به خشکی: متحمل
میزان قند: 18-26 درجه بریکس.

انگور خضری قرمز
خرید نهال انگور پرلت

خرید نهال انگور پرلت

یکی از ده ها ارقام نهال انگوری (پرلت) می باشد که از کشور فرانسه وارد کشور ما شده است. این گونه ی نهال انگور که پرلت نام دارد مناسب مناطق گرمسیر هم میتواند باشد و باردهی خوبی دارد. این رقم خوشه هایی در اندازه متوسط تا بزرگ دارد و دانه ها به هم فشرده اند و حبه های متوسط و گردی دارد. این انگور؛ به دلیل بی دانه بودن برای خشک کردن نیز مناسب است. قیمت نهال انگور؛ نژاد پرلت از دیر باز یکی از ارزان ترین نهال ها لقب گرفته است. به صورت ریشه لخت می باشد و در گلدان بهتر است در تابستان از نهالستان های انگور خریداری نشود .

انگور پرلت
خرید نهال انگور کشمشی بیدانه

خرید نهال انگور کشمشی بیدانه

این نهال انگور مناسب ترین رقم برای تهیه کشمش می باشد. پوست نهال انگور کشمشی تقریباً نازک است اما در برابر ترک خوردن مقاومت بالایی دارد. پوست و گوشت کشمش بدون دانه سبز رنگ است و به مرور زمان زرد می شود. این انگور عمر طولانی دارد و یکی از ارقام ارزان قیمت محسوب می شود. این رقم انگور یکی از ارقام اقتصادی، مرغوب و شناخته شده است که سالانه بخش زیادی از نیاز میوه خشک را تامین می کند. زیرا این نوع نهال انگور به دلیل نداشتن هسته بهترین گزینه برای تهیه کشمش است. این انگور تقریباً به خشکی و سرما مقاوم است و همین مقاومت امکان کاشت آن را در مناطق سردسیر فراهم کرده است. این انگور را می توان حتی به صورت دیم نیز کاشت زیرا مقاومت خوبی در برابر کم آبی دارد. این رقم در اواخر تابستان قابل برداشت است و یکی از بهترین نهال های انگور محسوب می شود.

انگور کشمشی بیدانه
خرید نهال انگور قرمز بی دانه

خرید نهال انگور قرمز بی دانه

این رقم مقاومت خوبی در برابر سرما دارد اما برای مناطق سردسیری مناسب نیست. این نهال انگور به دو روش آبی و دیم قابل کاشت است. انگور قرمز بی دانه دارای حبه های قرمز متوسط ​​است و از آنجایی که بدون هسته است از آن برای تهیه کشمش استفاده می شود. میوه این انگور را می توان در اواخر تابستان برداشت کرد. این درخت انگور در مناطقی با درجه حرارت متوسط ​​بهترین رشد را دارد. این نهال انگور شبیه رقم دیگرش زرد است که تنها تفاوت آن در رنگ دانه هاست. این رقم در اثر سرما و خشکسالی کمتر آسیب می بیند و همین امر آن را برای کاشت در مناطق کم آب مناسب می کند. این رقم انگور عملکرد مطلوبی دارد، البته در این مناطق انگور دیم کشت می شود. دانه های بدون دانه رنگی انگور قرمز طعم بسیار شیرین و مطبوعی دارند و بازار آن نیز خوب است. یکی از بهترین انواع نهال انگور، قدیمی و پرفروش در بازار ایران است.

انگور قرمز بی دانه
خرید نهال انگور قرمز۳ بی دانه

خرید نهال انگور قرمز۳ بی دانه

نام نهال: انگور بیدانه قرمز 3
شکل میوه انگور: بیضی شکل
خوشه انگور: مخروطی کوتاه
موارد ذکر شده: تازه خوری- کشمش - آب میوه - آبغوره
میزان تولید در هکتار: 30 تن
عمر اقتصادی: بیش از 100 سال
ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر
زمان ورود: 15 شهریور
تحمل سرما: C15-C18
مقدار اسید: 7% میلی گرم در 100 سی سی
تحمل به خشکی: متحمل
میزان قند: 18-26 درجه بریکس.

انگور قرمز۳ بی دانه
خرید نهال انگور قرمز۲ بیدانه

خرید نهال انگور قرمز۲ بیدانه

انگور قرمز یکی از محبوب ترین انواع انگور است. به طور گسترده ای برای تهیه شراب، مربا، ژله و نوشیدنی انگور استفاده می شود. انگور یکی دیگر از مشتقات این نوع انگور است. در زیر در مورد برخی از ویژگی ها و خواص انگور قرمز انگور قرمز دارای خواص بسیاری برای سلامتی و پوست صحبت کرده ایم. این انگور نسبت به انگور سبز کالری کمتری دارد. حاوی ویتامین های A، C، B6، پتاسیم، کلسیم، آهن، فسفر، اسید فولیک، منیزیم و سلنیوم است. فلاونوئیدها قوی ترین آنتی اکسیدان های موجود در انگور هستند که به سلامت چشم کمک می کنند. همانطور که می دانید یکی از گونه های انگور به نام شهر شیراز نامگذاری شده است. از این انگور برای تهیه شراب شیراز استفاده می شود.

انگور قرمز۲ بیدانه
خرید نهال انگور پیکامی بی دانه

خرید نهال انگور پیکامی بی دانه

نهال انگور پیکامی یکی از ارقام مناسب نهال انگور است که در کشور ما کشت می شود. نام دیگر این درخت انگور به انگور کشمیر نیز معروف است که به دلیل صرفه اقتصادی مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است. این انگور یکی از ارقام انگور گرمسیری است که در استان های جنوبی کشور کشت می شود. رشد خوشه ای پربار دارد و تقریباً همه خوشه ها تا 12-15 سانتی متر رشد می کنند که نشان دهنده باروری آن است.

انگور پیکامی بی دانه
خرید نهال انگور قرمز۵ بی دانه

خرید نهال انگور قرمز۵ بی دانه

یکی از ارقام انگور بومی کشورمان؛ نهال انگور قرمز بی دانه است. امروزه این درخت در اکثر شهرهای کشورمان می روید. از قلمه ها برای تکثیر نهال انگور قرمز بدون بذر استفاده می شود. می توانید نهال های انگور را در فواصل منظم 2×2 متر مربع از یکدیگر بکارید. دوره سرمای ویژه انگور قرمز بیدانه از 100 تا 800 ساعت است که در این مدت درختان باید در دمای زیر 7- درجه سانتیگراد نگهداری شوند. پس از رسیدن به بلوغ، این درختان می توانند بیش از 100 سال در اوج بهره وری خود ادامه دهند. بهترین ارتفاع برای کاشت انگور قرمز 1265 متر از سطح دریا می باشد. بهترین مقاومت در برابر آفات و بیماری ها در بین انگور؛ متعلق به درخت انگور قرمز است. میوه دهی انگور قرمز بیدانه از سال اول پس از کاشت نهال شروع می شود. این رقم در سالهای اول عملکرد بسیار کم و محدودی دارد و پس از آن به تدریج عملکرد درختان افزایش می یابد. برای هر درخت بی دانه انگور قرمز روزانه 2 تا 3 لیتر آب در نظر بگیرید. در فصول سرد و پرباران می توان میزان آبیاری درختان را به 1 لیتر در روز افزایش داد. نهال انگور بی دانه قرمز از واریته های دیرگل است. گل های آن در اواخر فروردین شکوفا می شوند. این رقم به دلیل دیرگل بودن برای کاشت در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر نیز مناسب است.

انگور قرمز۵ بی دانه
خرید نهال انگوربلک سیدلس بی دانه (black seedless)

خرید نهال انگور بلک سیدلس بی دانه (black seedless)

میوه های این نهال بیشترین مصرف را در صنعت کشمش دارد. یکی از ارقام تجاری نهال انگور است که هنوز در ایران شناخته شده نیست. انگور بلک سیدلس تقریبا بزرگ و بدون دانه است. نقش موثری در سودآوری اقتصادی تاکستان دارد و از گونه های اقتصادی نهال انگور است که ماندگاری آن بین 80 تا 100 سال است. انگور بلک سیدلس، رشد و گسترش زیادی دارد. روش کاشت بذر این نهال انگور آسان است، فقط دانه انگور را در معرض آب قرار دهید و سپس خاک را مرطوب کنید. این نوع نهال انگور به دلیل عملکرد و کیفیت بسیار خوب میوه در رده ارقام تجاری قرار می گیرد و بازار فروش خوبی دارد. دانه های این درخت انگور تقریبا درشت و سیاه رنگ است که طعم بسیار شیرین و خاصی دارد. از این نوع نهال علاوه بر تازه خوری برای تهیه کشمش استفاده می شود. این نهال انگور به دلیل ارزان بودن و ماندگاری 100 سال گزینه مناسبی برای احداث باغ می باشد. انگور بلک سیدلس، در اواسط شهریور ماه قابل برداشت است.

انگور بلک سیدلس بی دانه (black seedless)
خرید نهال انگور احمدی

خرید نهال انگور احمدی

نام نهال: انگور احمدی
حبه انگور: اوبوروئید
خوشه انگور: doublecluster
مورد استفاده: به صورت تازه خوری - کشمش - آب میوه - آبغوره
میزان تولید در هکتار: 40 تن
عمر اقتصادی: بیش از 100 سال
ارتفاع از سطح دریا: 1265 متر
زمان ورود: اوایل مهر
تحمل سرما: C15-C18
مقدار اسید: 7% میلی گرم در 100 سی سی
تحمل به خشکی: متحمل
میزان قند: 18-26 درجه بریکس.

انگور احمدی
خرید نهال انگور رویال

خرید نهال انگور رویال

نهال انگور رویال از گونه های خیلی تجاری می باشد. خاک رس متوسط. بازار پسند است و مقاومت خیلی خوبی در برابر کم آبی دارد. طعم آن شیرین است. باردهی انگور رویال از سال اول و خودگرده افشان است.

انگور رویال
خرید نهال انگور جوین

خرید نهال انگور جوین

نهال انگور جوین یک گونه بسیار تجاری است. میوه متوسط مناسب برای غذاهای تازه از بازار. مناسب باغات تجاری خرید نهال انگور :این نوع نهال انگور یا انگور ریشه قرمز یکی دیگر از انواع نهال انگور است که به دلیل کیفیت بسیار بالا بسیار قابل فروش می باشد. انگور جوین میوه ها بزرگ و استوانه ای شکل، قرمز رنگ، دانه ها تقریباً نرم هستند. هم با آب باران و هم با آبیاری قابل کشت است. برخی از کشاورزان این گیاه را یکی از بهترین نهال های انگور می نامند. یکی از انواع نهال هایی که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است، انگور جوین است. این است. از انواع نهال انگور این نهال انگور جوین; محبوبیت بیشتری دارد و محبوبیت آن به دلیل قیمت پایین آن است. انواع این انگور جوین؛ در برابر سرمای زمستان مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. یکی از ویژگی های مهم این انگور جوین؛ عمر مفید آن 20 سال است.

انگور جوین
خرید نهال انگور سفید بیدانه

خرید نهال انگور سفید بیدانه

یک نوع تجاری از نهال انگور ، انگور سفید است. دیر بارده مناسب برای آجیل و کشمش. مناسب برای تازه خوری، مناسب برای شیره انگور. خزان پذیر که به دلیل داشتن میوه های خوش رنگ و معطر طرفداران زیادی دارد. نهال انگور سفید را می توان در مناطق سردسیر، نیمه سردسیر، کوهستانی و معتدل کاشت و نکته مهم در کاشت انگور سفید بیدانه این است که قطر و عمق چاله کاشت نهال توت سفید حداقل 80*80 باشد. گرفته شده. نهال انگور سفید یکی از تجاری ترین ارقام جهان است و میزان محصول تجاری انگور سفید در هر کیلوگرم حدود 2 تا 4 خوشه است. بهترین فواصل کاشت نهال انگور سفید پیوندی در زمین مسطح بدون شیب 3*3 متر، 3*2 متر مربع و 2.5*3.5* مستطیل در زمین شیبدار می باشد و در مناطق بادخیز قابل تغییر است. یکی از ویژگی های بارز بهترین نهال انگور سفید بیدانه، مقاومت نسبتا خوب در برابر سرماهای دیررس و بهاره است.

انگور سفید بیدانه
خرید نهال انگور تبرزه

خرید نهال انگور تبرزه

یکی از انواع نهال انگور، انگور تبرزه است که دارای انگورهای کشیده و بدون هسته است. طعم آن بی نظیر و عالی است. رنگ آن سفید با ته مایل به زرد است، البته گاهی اوقات رنگ قرمز آن نیز مشاهده شده است. کشاورزان ارومیه ای برای بهبود شنوایی مقداری در گوش خود می گذارند. کشمش این انگور; بسیار عالی و با کیفیت است که البته باید بدانید کمیاب است. این نوع نهال انگور عمدتاً در تاکستان های آذربایجان غربی کاشته می شود که اندازه انگور آن درشت و کشیده و سفید با رنگ زرد است. این نژاد نهال انگور تبرزه دانه ای است و به رنگ قرمز تیره دیده می شود. این نوع انگور بسیار شیرین و خوش طعم است و می توان آن را تازه مصرف کرد. از طرفی به دلیل اندازه بزرگ و طعم شیرینی که دارد برای تهیه کشمش بسیار مناسب است.

انگور تبرزه
خرید نهال انگور ماری (دیزماری)

خرید نهال انگور ماری (دیزماری)

نهال انگور دیزماری دارای خوشه های نسبتا کوچک، حبه های بیضی شکل، دانه ای به رنگ زرد مایل به سفید است. برگ های نهال سه برش دارد و در میان انگورهای زودرس یافت می شود. خرید نهال انگور; تازه خورده می شوند. انگور دیزماری نیز به عنوان کشمش استفاده می شود. از این نوع انگور به صورت آب انگور یا شیره انگور نیز استفاده می شود. قیمت این نهال انگور نسبتا ارزان است. حبه این نوع نهال انگور دانه دار بوده و شکل آنها بیضی است. زودرس بودن میوه های این نهال یکی از مهم ترین ویژگی های آن به شمار می رود که رنگ آن نیز سفید و متمایل به زرد است. برگ های این نهال سه برش دارد و چیزی جز بهترین نهال انگور نیست. نوع اصلی مصرف این انگور تازه خوری است و در برخی موارد برای تولید کشمش نیز استفاده می شود.

انگور ماری (دیزماری)
خرید نهال انگور فخری

خرید نهال انگور فخری

این نهال انگور باید در آب و هوای نسبتاً گرم و در معرض نور خوب خورشید کاشته شود. این رقم در برابر سرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. بهترین فصل رشد این نهال بهار و تابستان است. میوه آن را می توان به صورت تازه خورده و روزانه مصرف کرد. قیمت این نهال انگور در محدوده قیمتی مناسب ترین های نهال انگور می باشد.

انگور فخری
خرید نهال انگور شاهرودی

خرید نهال انگور شاهرودی

نهال انگور از ارقام تجاری شاهرودی است. خاک رس متوسط اندازه مکعب متوسط سازگاری خوب با خشکسالی آهکی و سفید رنگ است. دیگر مشخصات انگور شاهرودی: این انگور دارای دانه های بیضی شکل، صورتی رنگ دیررس ومتمایل به رنگ زرد است.

انگور شاهرودی
خرید نهال انگور موندراپ پیوندی

خرید نهال انگور موندراپ پیوندی

نهال انگور انگور مون درآپ یا بلک ویلیام که به آن سوییت شاپر نیز می گویند یکی از انواع بسیار خاص و کمیاب انگور است. نهال انگور موندارپ ریشه لخت و گلدانی در نهالستان های کشور موجود است و به فروش می رسد.این انگور ریشه ایرانی ندارد اما در نهالستان رویال نهال تولید و به فروش می رسد. رنگ انگور مون درآپ نیز بسیار زیبا و خاص است و تم رنگ آبی متمایل به آبی دارد، دانه ها و انگورها نیز درشت و گاهی متوسط ​​هستند و به ندرت در اندازه کوچک دیده می شوند. همانطور که گفتیم انگور موندراپ در بین مردم با نام های مختلفی از جمله نهال انگور بلک ویلیام شناخته می شود، شکل انگورها و رنگ آن بسیار زیبا و خاص است و می توان گفت مستطیل یا لوله ای و عموماً کشیده است. و باریک. . این انگور در ابتدا سبز است و با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض آفتاب رنگ آبی مایل به آبی خود را به خود می گیرد. بد نیست بدانید که ماده شیمیایی اصلی انگور موندراپ تانن است و این ماده باعث شده تا انگور بلک ویلیام حالت میانی بین گوشتی و آبدار بودن پیدا کند و طعم نسبتاً شیرینی داشته باشد و بهترین فصل برای خرید این میوه و خوردن آن تابستان است و پاییز است.

انگور موندراپ پیوندی
خرید نهال انگور ازبک

خرید نهال انگور ازبک

نهال انگور ازبک یک رقم بسیار تجاری است که منشاء آن کشور ازبکستان است. دیربازده (دیر رس) است و برای کشمش مناسب می باشد. این نهال انگور ازبک وارداتی بوده و بسیار بازار پسند می باشد. خرید نهال انگور ازبک پیشنهاد نهالستان رویال نهال جهت سود دهی به شما باغداران می باشد.

انگور ازبک
خرید نهال انگور امپرور

خرید نهال انگور امپرور

نهال انگور امپرور یک نهال بسیار تجاری است. میوه این انگور میان رس است. رنگ این واریته قرمز مایل به بنفش (ارغوانی) است. حبه های این انگور یکنواخت و قیمت آن در رویال نهال مناسب است، نهال انگور امپرور در بین مصرف کنندگان بسیار محبوب و پرطرفدار است.

انگور امپرور
خرید نهال انگور اندونزی

خرید نهال انگور اندونزی

انگور اندونزی از ارقام تجاری محصوب می شود و نهالی میان رس بوده و حبه های این انگور درشت و دارای شفافیت زیادی است ، این نهال انگور از رقم های بازار پسند است و مناسب جهت تازه خوری و همچنین اندازه حبه این انگور بسیار درشت است

انگور اندونزی
خرید نهال انگور دلاورا

خرید نهال انگور دلاورا

نهال انگور دلاورا نهالی بازار پسند و برای مصرف تازه خوری مناسب است، این انگور دارای عطر و طعم فوق العاده است، نهالی است تجاری و خوشه های کوچک این انگور با تراکم کم همراه است.

انگور دلاورا
خرید نهال انگور کالمریا

خرید نهال انگور کالمریا

نهال انگور کالمریا رقم بسیار تجاری بوده که میوه آن دیر رس است و قابلیت نگه داری و حمل و نقل مدت دار را داراست، خوشه های این نهال انگور کالمریا بزرگ و دارای سایز درشت حبه های انگور با گوشتی سفت و پوست ضخیم است.

انگور کالمریا
خرید نهال انگور ویکتوریا

خرید نهال انگور ویکتوریا

نهال انگور ویکتوریا برای مصرف تازخوری مناسب است ، میوه آن میان رس و بسیار بازار پسند می باشد، رقمی تجاری محصوب می شود و کاملا وارداتی می باشد، سایز میوه این انگور درشت و مناسب آبغوره نیز می باشد.

انگور ویکتوریا
خرید نهال انگور ویتیس

خرید نهال انگور ویتیس

نهال انگور ویتیس یکی از انواع نهال انگور می باشد که رقمی تجاری به شمار می ۀید، میوه آن میان رس و دارای خوشه های بزرگ همراه با حبه های گرد و سیاه رنگ می باشد، این نهال انگور که ویتیس نامیده می شود بازار پسند می باشد

انگور ویتیس
خرید نهال انگور لابروسکا

خرید نهال انگور لابروسکا

نهال انگور لابروسکا یک رقم بسیار تجاری است. میوه آن مین رس همراه با طعم و عطر خاص . برگ های نهال کرک دار هستند. بسیار خاص و کمیاب است. خوشه این انگور میوه های کوچک و گرد و با دانه های دیررس و سیاه است. این رقم که به آن انگور ژله ای نیز می گویند، به این دلیل شناخته شده است که پوست آن به راحتی از تفاله جدا می شود، طعم خاصی دارد، برگ های آن تقریبا معطر است و از سبزیجات تازه، آب میوه و ژله استفاده می شود. این گونه تا 25- درجه سانتیگراد مقاوم است و به همین دلیل در مناطق سردسیر کانادا، سیبری و ژاپن می روید. میوه دهی با قلمه و پیوند امکان پذیر است. درختچه های این گونه را می توان در جنگل های شمال ایران یافت.

انگور لابروسکا
خرید نهال انگور شامپاین

خرید نهال انگور شامپاین

یک نوع نهال انگور; رقم شامپاین یکی از انواع انگور است که بیشترین کشت را دارد. اصالت این نوع نهال انگور; کشور فرانسه است. این نهال انگور به صورت خوشه ای رشد می کند. این محصول در بیشتر موارد برای نوشیدن (شراب) - (شامپاین) مورد استقبال قرار می گیرد. قیمت نهال انگور، این نهال در رده ارقام مناسب قرار می گیرد. برای رشد این نهال ها بهتر است قبل از کاشت خاک زمین کشاورزی به خوبی شخم زده شود. نهال انگور شامپاین اصالتاً فرانسه است و یکی از ارقام مرغوب اما بسیار خاص است و بازار فروش خوبی دارد.این انگور به صورت خوشه رشد می کند و دانه های قرمز نسبتاً بزرگی تولید می کند. این انگور بی دانه است و بیشتر برای خوردن تازه و آب میوه استفاده می شود. طعم انگور شامپاین شیرین و مطلوب است و در بهره وری اقتصادی استفاده می شود. یکی از بهترین انواع نهال انگور در بازار ایران است.

انگور شامپاین
خرید نهال انگور ژاپنی

خرید نهال انگور ژاپنی

خرید انگور ژاپنی یا انگور فرنگی یک انگور نرم و آبدار است که تقریبا همه آن را دوست دارند. این میوه به تنهایی قابل خوردن است و برای تهیه مربا و مارمالاد نیز عالی است. این میوه از درخت مو یا تاک جمع آوری می شود. انگور ژاپنی یا انگور فرنگی نیز با شاه توت یا انگور فرنگی متفاوت است. انگور فرنگی میوه درخت وحشی است که در شمال ایران می روید. این میوه خوش طعم در استان گیلان با نام های گیلاس هندی و زرشک گیلان نیز شناخته می شود. این میوه قرمز رنگ و کمی بزرگتر از زرشک تازه است و معمولاً لکه های کوچک سفید یا قهوه ای روی آن نمایان است. طعم این میوه آبدار و دانه دار ترش و اغلب کمی گازدار است. طبیعت این میوه نیز سرد و خشک است. ابن مایه از اواخر سپتامبر تا دسامبر یافت می شود و فصل خاص خود را دارد.انگور ژاپنی میوه ای کم کالری و سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است. انگور ژاپنی دارای خواص ضد التهابی و ضد ویروسی بسیار قوی است. برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی و عفونت گلو بسیار مفید است. این میوه همچنین مسکن است. از بروز بیماری های جدی مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند. مصرف آن به رفع یبوست کمک می کند. همچنین در جلوگیری از خونریزی لثه موثر است. به تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان واریس کمک می کند.

انگور ژاپنی
خرید نهال انگور تامسون سیدلس

خرید نهال انگور تامسون سیدلس

نهال انگور تامسون سیدلس یک رقم بسیار تجاری است. زمان ورود اواسط مرداد. حاوی 4 گرم کشمش صادراتی از این رقم. خصوصیات انگور انگور فرنگی تامسون: نهال انگور تامسون گیاهی قوی با شاخه های سبز ضخیم و خوشه های بزرگ انگور است.

انگور تامسون سیدلس
خرید نهال انگور پرنس

خرید نهال انگور پرنس

نهال انگور پرنس رقمی بسیار تجاری است که توسط نهالستان انگور رویال نهال عرضه می شود ، از خصوصیات این انگور میتوان به میان رس بودن میوه آن و همچنین ماندگاری بالایش و ظاهر زیبا + بازار پسند بودنش اشاره کرد ، جهت خرید نهال انگور پرنس با قیمت فروش ارزان با رویال نهال آرمین قاسمی تماس بگیرید.

انگور پرنس
خرید نهال انگور لاولاو

خرید نهال انگور لاولاو

یکی دیگر از انواع ارقام انگور وارداتی انگور لاو لاو است که رقمی بسیار تجاری محصوب می شود، میوه این انگور زود رس است و به رنگ سیاه و بااندازه ای درشت ، بسیار پر بار و بسیار شیرین با گوشت قرمز رنگ، این نهال انگور که لاو لاو نام دارد از ارقام نهال انگور بازار پسند است.

انگور لاولاو
خرید نهال انگور شمشیری

خرید نهال انگور شمشیری

انگور شمشیری به دلیل شکل کشیده اش به این نام معروف است.میوه این نهال انگور; رنگ آن مشکی مات است و برای مصرف روزانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.این انگور در برابر سرمای شدید و گرمای ناگهانی مقاومت بسیار جالبی دارد. کاشت نهال انگور بیشتر برای مناطق با دمای معتدل مناسب است، قیمت این نوع نهال انگور در دسته ارقام نسبتاً مناسب و ارزان طبقه بندی می شود، این نژاد از نهال انگور مانند برخی ارقام بسیار خاص و کمیاب است و کیفیت عطر و طعم بسیار خوبی دارد دلیل اینکه به این رقم انگور شمشیری می گویند شکل دانه های آن کشیده و نوک تیز است این انگور طعم بسیار خوبی دارد و رنگ انگور هم مشکی است و بهترین است. این نوع انگور در مناطق معتدل بهترین رشد را دارد زیرا سرما و گرمای شدید به بافت و ریشه نهال آسیب می رساند.

انگور شمشیری

نهال انگور = خرید نهال انگور

هرآنچه که باید درمورد نهال انگور بدانید

خرید نهال انگور:

قبل از خرید نهال انگور بایستی با خصوصیات این نهال و شرلیط اقلیمی متناسب کاشت آن بیشتر آشنا شوید تا بتوانید بهترین و متناسب ترین انتخاب را متناسب با منطقه کشت داشته باشید.در کشور ایران بیش از 80رقم نهال انگور تولید می شود که ویژگی های متفاوتی دارد مجموعه نهالستان رویال نهال اقدام به تولید 52 رقم از ارقام مختلف نهال انگور می نماید و به دلیل فروش مستقیم و حذف واسطه نهال انگور را با قیمت مناسب تری در اختیار تاکداران قرار می دهد

توجیه اقتصادی نهال انگور:

انگور کاری، به دلیل داشتن جایگاه خاص انگور در جهان در ایران اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. کشور ایران از نظر صادر کننده کشمش جایگاه سوم و از نظر تولید انگور جایگاه یازدهم را به خود اختصاص داده اشت. حدودا از 2000 سال پیش از میلاد کشت انگور در ایران شروع شده به همین دلیل مردم ایران کم و بیش با روش‌های کشت و تولید انگور آشنایی دارند. و امروزه در اکثریت نکات ایران از نواحی سردسیر گرفته تا معتدل و گرمسیر کشت انگور متداول شده است.

در ایران استان‌های قزوین، اذربایجان غربی، اذربایجان شرقی و خراسان مهم‌ترین مراکز تولید کننده انگور می‌باشند. تمامی قسمت‌های انگور اعم از برگ، غوره، میوه و سایر فرآورده‌های آن به عنوان منبع غذایی انسان محسوب می‌شود.

خرید نهال انگور و کاشت آن از قدیم الایام به روش های مدرن و سنتی یکی از کارهای پربار و زود بازده به شمار می آید زیرا محصول حاصل از نهال انگور مصرف و کاربردهای فراوانی دارد ازجمله محصول آن در تهیه مربا،آب انگور ،کشمش ،تازه خوری و سرکه به کار می رود.

امروزه نهال انگور جز پرفروش ترین نهال ها به شمار می رود زیرا مقاومت بالایی در برابر کم آبی،آهک و شوری خاک دارد از سوی دیگر بسیار پربار و پرسودده می باشد به همین سبب خرید نهال انگور و کاشت آن مزایای اقتصادی بالایی دارد.

خرید نهال انگور از رویال نهال:

رویال نهال یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان نهال انگور در کشور می باشد و به دلیل تولید عمده نهال آن را باقیمت مناسب تری در اختیار شما قرار می دهد همچنین برای هر کدام از نهال هایی که عرضه می کند گواهی اصالت و ضمانت صادر می نماید.با خرید نهال انگور از مجموعه رویال نهال می توانید از مزایای مشاوره رایگان جهت احداث باغ انگور و پشتیبانی های پس از فروش بهره مند شوید.

شرایط اقلیمی مناسب برای کاشت انگور:

به طور کلی می‌توان گفت انگور مختص مناطق معتدل و گرم می‌باشد. البته امروزه با پیشرفت علم ارقامی تولید و اصلاح شده است که در مناطق سردسیر و نیمه گرمسیر نیز ارقام انگور به عمل می اید. حداکثر دمایی که برای انگور قابل تحمل می‌باشد 38 تا 40 درجه سانتی گراد می‌باشد. و دمای کمتر از -15 به درخت انگور خسارت جبران ناپذیری وارد می‌کند. انگور جز درختانی می‌باشد که در سال 5 الی 6 ماه طول دوره رشد دارد. و در طول این دوره میانگین دما باید 20 تا 24 درجه باشد. تغییر این درجه،کم و زیاد شدن این درجه بر عملکرد و میزان باردهی انگور تاثیر می‌گذارد. اگر نهال دچار این چنین تنش دمایی نشود، رشد ریشه به تعویق خواهد افتاد و این عامل سبب کاهش رشد نهال پیری قبل از بلوغ و پژمردگی میوه خواهد شد.تابش نور خورشید و دما باعث بالا رفتن کیفیت میوه می شود.

میزان باردهی انگور در هکتار:

میزان برداشت انگور در هر خاک و اب هوایی متفاوت است و با توجه به نوع رقم، پرورش، ابیاری و نگهداری ان بستگی دارد. اما می‌توان گفت بنا به شرایط آب و هوا و نگهداری این درخت میزان بادرهی ان در هکتار 80 تا 120 تن می‌باشد. البته می‌توان گفت روش کاشت انگور در میزان تناژدهی بی تاثیر نیست. روشی که در ان تولید محصول انگور دو برابر می‌شود، روش داربستی می‌باشد. در این روش می‌توان تاک انگور را روی داربست کشاند و با توجه به مزیت‌هایی که این روش دارد میزان باردهی انگور را بیشتر می کند. در ادامه مقاله درباره‌ی روش‌های کشت انگور بیشتر توضیح خواهیم داد.

شروع باردرهی انگور:

عموما نهال انگور باردهی خود را از سال دوم شروع می‌کند. اما باردهی ان در سال‌های اول در حد نوبرانه می باشداما زمانی که تاک انگور 3 ساله باشد باغ انگور شما تبدیل به تاکستان بزرگ می‌شود و مسلما میزان باردهی نیز افزایش یافته و در امد باغ انگور شما وسوسه انگیز خواهد شد. کشت نهال انگور و احداث تاکستان جز پر درامد ترین و پر سود ترین احداث باغ می‌باشد و با توجه به فروش خود محصول انگور و صادرات کشمش در سطح کشور، شما می‌توانید با احداث باغ انگور به رقم میلیاردی در زمینه‌ی احداث تاکستان برسید.

فاصله کاشت نهال انگور:

پس از آماده کردن زمین( شخم زدن زمین به صورت جوی و پشته در روش سنتی یا زدن دار بست‌ها در روش ایستاده) می‌توانید فاصله چاله‌ها را برای کاشت انگور 2 * 3 در نظر بگیرید. رعایت این فاصله باعث ریشه دوانی بهتر نهال می‌شود و سپس چاله‌ها را اماده کنید. پس کاشت نهال‌ها بهتر است قسمت انتهای نهال انگور را با طناب به یک سیم افقی گره بزنید تا نهال مسیر رشد خود را پیدا کند و روی زمین پهن نشود تا بعدا دچار بیماری‌های قارچی نشود.

بهترین زمان کاشت انگور:

بهترین فصل برای کاشت نهال انگور اواخر فصل زمستان یا اوایل فصل بهار می‌باشد.یعنی زمانی که جوانه‌ها باز نشده‌اند. البته روش ‌ای خوابانیدن یا قلمه زدن در اواخر پاییز یا زمستان انجام می‌شود که در بخش روش‌های کشت انگور بیشتر توضیح خواهیم داد. در هنگام کاشت نهال انگور دقت کنید که 2 جوانه حداقل در زیر خاک بماند و حدودا 5 الی 7 سانتی متر از نهال بالای خاک بماند. پس از کاشت نهالدر همان روز نهال را آبیاری کنید و از قسمت انتهایی نهال حداقل به اندازه‌ی 2 سانتی‌متر سربرداری کنید و چسب باغبانی استفاده کنید این کار باعث وارد شدن شوک به نهال شده و سرعت رشد نهال را سریع تر می‌کند.

سطح ارتفاع از دریا مناسب و نیاز سرمایی نهال انگور:

نهال انگور در سطح ارتفاع 300 تا 2000متر از سطح دریا بهترین عملکرد را دارد برای اینکه نیاز سرمایی هر درخت انگور برطرف شود و نهال انگور بتواند جوانه‌های رویشی و زایشی تولید کند حدودا 50 تا 400 ساعت دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد نیازمند است.

عمر اقتصادی نهال انگور:

به طور متوسط عمر درخت انگور 100 سال می‌باشد. یک باغدار مو به طور متوسط 80 سال می‌تواند از درخت مو بار اقتصادی برداشت کند. البته عمر درخت بستگی به رسیدگی تاکدار نیز می‌باشد اگر بوته‌ی انگور به طور مرتب آبیاری، سم پاشی و کوددهی شود می‌تواند عمر بیشتری نیز داشته باشد و بالعکس.

خاک مناسب جهت کاشت انگور:

برای یک باغدار انگور اولین عامل تعین کننده نیاز‌های تاک او، خاک می‌باشد. مواد غذایی، فضای رشد ریشه، آب هوا با خاک ارتباط مستقیم دارد. مناسب‌ترین خاک برای کاشت انگور، خاک بافت لومی می باشد در واقع خاک لومی شنی بهترین خاک برای نهال کاری می‌باشد. از ان جا که شن زیاد نمی‌تواند اب و مواد غذایی را در خود حفظ کند اما دارای تهویه خوبی می‌باشد و ریشه در خاک شنی نفوذپذیری خوبی دارد. خاک رسی هم ظرفیت نگهداری آب و توانایی تامین مواد غذایی را دارد اما نفوذ ریشه را محدود می‌کند. سیلیت نیز در بسیاری موارد شبیه رس ‌می‌باشد. به همین دلیل ترکیب دو خاک شن و رس در واقع خاک شنی لومی بهترین خاک برای رشد نهال مو می‌باشد.

شخصی که دنبال خاک مناسب برای پرورش انگور هست حتما باید درصد شن، رس و سیلیت خاک را انالیز کنید این آنالیز به صورت لمس کردن خاک و به صورت دقیق‌تر با آزمایشگاه‌های خاک تعیین می‌شود.


برای مشاهده عکس های انگور روی (عکس نهال انگور) کلیک کنید


آبیاری نهال انگور:

کشت دیم انگور: درخت انگور از مقاوم ترین درخت‌ها به خشکی می‌باشد. آبیاری بیش از حد باعث کاهش رشد انگور و بروز بیماری قارچی می‌شود. در مناطقی که میزان بارندگی از 300 میلی متر بیشتر باشد. انگور را می‌توان به حالت دیم کشت کرد. و اگر کمبود بارش باشد زمان رشد انگور باید 3 الی 4 نوبت حتما تاکستان آبیاری شود. ناگفته نماند بارندگی در زمان گلدهی باعث عدم گرده افشانی و ریزش گل‌ خوشه‌ها می‌شود و در زمان برداشت نیز باعث پوسیدگی و ترک خوردگی حبه‌ها می‌شود. توجه داشته باشید اثرات مخرب این بارندگی‌ها در تاک‌های خوابیده بیش‌تر از سیستم های داربستی می‌باشد. اما امروزه به دلیل کمبود بارندگی در فصل تابستان، تاکستان‌ها اغلب به آبیاری نیاز پیدا کرده‌اند. میزان آبیاری نه تها در اندازه حبه‌ها بلکه مقدار محصول‌دهی نیز تاثیر بسزایی دارد. همچنین میزان رنگ گیری انگور‌های سیاه و قرمز تحت تاثیر میزان آبیاری می‌باشد. کم‌ آبی باعث ایجاد تنش در درخت انگور شده و میزان محصول و کیفیت ان را کاهش می‌دهد. خشک و ریزش پیچک‌ها علامت اولیه برای تشخیص تنش آبی در انگور است.

برای برآورد آب مورد نیاز در هر دوره آبیاری حتما باید به ظاهر درخت انگور، شرایط خاک و به رطوبت خاک توجه نمود. به طور معمول خاک‌های شنی هر 10 روز یکبار و خاک‌های لومی شنی هر 20 روز یکبار باید آبیاری شوند و برای هر نهال انگور حداقل 40 لیتر آب مورد نیاز است.

هرس انگور:

در روش سیستم ایستاده، تلاش می‌شود کاشت نهال در سال اول فقط یک شاخه راست و قوی انتخاب شود. آماده کردن یک تنه مستقیم در سال اول برای نهال بخصوص نهال انگور بسیار حائز اهمیت می‌باشد پس بعد از کاشت، شاخه‌های اضافی در نهال حذف شود و پیشنهاد می‌شود نهال انگور هر ساله دو جوانه‌ای یا به عبارتی دو بنده هرس شود.

زمان مناسب هرس:

درفصل بهار که امکان سرمازدگی بر طرف شد، یک شاخه قوی و راست را انتخاب و بقیه شاخه‌ها را حذف کنید البته زمانی که اندازه‌ی شاخه‌ها به 3 تا 6 سانتی متر رسیدند. اگر در سال دوم رشد مناسب و مورد قبول بود روش ادامه اگر رشد ضعیف بود باید بوته‌ی انگور را مانند سال اول هرس کنید. در هرس انگور به هیچ عنوان نگران و دل رحم نباشید هرس بیشتر و بهتر انگور باعث تقویت نهال در سال‌های آینده خواهد شود. از این رو در انتخال نهال هم پیشنهاد می‌شود به جای انتخاب نهال سن بالا یا ارتفاع زیاد به دنبال نهال پر ریشه و سن پایین باشید. از سال اول تا سوم هم توصیه می شود خوشه‌ی گل هم بلافاصله حذف شود و برای تقویت بازو‌ها و تنه نهال این امر ضروری می‌باشد.

کوددهی انگور:

درخت انگور بر خلاف سایر درختان میوه برداشت مواد غذایی زیادی از خاک ندارد در واقع در این مورد جز درختان کم توقع محسوب می‌شو. اما به طور کلی می‌توان گفت هیچ گیاهی بدون تغذیه تداوم خوبی ندارد. و کمبود یا سمیت یکی از عناصر ضروری موجب تخریب گیاه می شود بنابراین با شناسایی کمبود‌های خاک می‌توانید با کوددهی خاکتان را غنی کنید.

روش‌های شناسایی کمبود خاک:

•شناسایی علائم ظاهری

•آنالیز خاک

•تجزیه گیاه

علائم ظاهری:

کمبود پتاسیم: خشکیدگی قسمت انتهایی خوشه‌های انگور

کمبود روی: کبودی شدید حبه‌ها و حبه‌های ریز و خوشه تنگ

کمبود آهن: زردی برگ‌ها( رگبرگ‌ها سبز هستند) ریز ماندن حبه‌ها

کمبود بُر: ریزش حبه، حبه‌های ریز، لکه‌های زرد و سفید در برگ‌ها

کمبود مولیبدن: کچلی خوشه(کاهش تشکیل میوه روی خوشه)

آنالیز خاک:

از سه عمق خاک ( عمق 30- 60-90 سانتی) نمونه خاک برداشته و توسط آزمایشگاه خاک آنالیز می‌شود. (بهتر است در احداث باغات هکتاری این روش قبل از اقدام به هرکاری انجام شود).

تجزیه گیاه:

می‌توان یکی از اندام‌های گیاه از جمله: برگ، شاخه، حبه، ریشه، حتی گل گیاه را برای تجزیه به آزمایشگاه برده تا با توجه به تجزیه اندامک‌ها، کمبود خاک مشخص شود.

بیماری‌های درخت انگور و سم پاشی انگور:

در درخت انگور بیماری‌های عفونی توسط ارگانیسم‌های وسیعی از جمله: باکتری‌ها، ویروس ها و قارچ و ممکن است تشریح بشود. از جمله بیماری‌های مهم انگور‌ها می‌توان به بیماری سفیدک انگور اشاره کرد که امروز بسیار گسترش نموده است. کنترل این بیماری بسیار آسان است اما در صورت عدم کنترل می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را به تاکستان وارد کند. علائم این بیماری در برگ خود را نمایان می‌کند به صورتی که انگار سطح برگ پوشیده از پودری سفید مایل به خاکستری می‌باشد. قارچ عامل مهم این بیماریست بعضی مواقع این بیماری در سطح پوست حبه‌ها هم به حالت زنگار خود را نشان می‌دهد. این بیماری را می‌توان در 3 نوبت به 2 روش با گوگرد پاشی ،کالکسینی یا تریادیسیفون کنترل کرد.

بیماری آنتراکتور:

این بیماری معروف به پوسیدگی چشم پرنده می‌باشد که در مناطق مرطوب و پر باران خود را نشان می‌دهد از این رو پیشنهاد می‌شود از کشت انگور در مناطق مرطوب خودداری کنید یا حتی المقدور از ارقام مقاوم مناسب کشت کنید. این بیماری با بردوفیکس قابل کنترل است.

پوسیدگی سفید ریشه:

این بیماری میزبان ریشه‌های آلوده به قارچ هست و نهال در سال‌های اول پژمرده نشد، و به تدریج خشک می‌شود. توصیه می‌شود حتما از نهالستان‌های معتبر و دارای گواهی بهداشت نهال تهیه کنید تا نهال انگور با این بیماری روبه رو نشود و حتی قبل از انتقال نهال به درون چاله از قارچ کش استفاده نمایید.

سرطان طوقه:

عامل این بیماری باکتری‌ها می‌باشد. این بیماری در طوقه ظاهر شده و باعث نابودی آوند‌های تنه توسط حشرات چوب خوار می‌شود و میزبان درختان مسن انگور می‌باشد برای کاهش این بیماری می‌توان با انتخاب ارقام مناسب مقاوم به سرما، همچنین جلوگیری از آسیب دیدگی طوقه و تنه اقدام به پیشگیری کرد.

سیستم‌های تربیتی انگور:

•تربیت سنتی یا خوابیده

•ایستاده یا داربستی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم انتخاب یک سیستم تربیتی به عوامل متعددی بستگی دارد، عواملی از جمله : نوع رقم، نوع خاک، و عوامل محیطی از جمله( دما، رطوبت هوا، نور وباد). همچنین در انتخاب روش تربیتی میزان گرمای تابستان و سرمای زمستان کاشت دیم یا ابی را باید مد نظر گرفته شود.

روش سنتی یا خوابیده:

روش سنتی از زمان قدیم در مناطق سردسیر مورد استقبال قرار گرفته است در این روش تربیتی تاک‌ها روی پشته‌های درست شده هدایت می‌شوند. که البته ارتفاع این پشته‌ها در مناطق مختلف، متفاوت هست. به خاطر معایب این روش سنتی معمولا در کشور‌های توسعه یافته این روش توصیه نمی‌شود. و امروز تاکداران زیادی تمایل پیدا کرده‌اند تا تاکستان‌ها خود را از حالت خوابیده به ایستاده تبدیل کنند.

روش ایستاده یا داربستی:

در روش ایستاده یا همان رو سیمی انتخاب و اجرای درست داربست بسیار اهمیت دارد. داربستی که انتخاب می‌شود حتما باید توانایی نگه داری بار و نیروی وارد شده توسط تاک ها را داشته باشد. بهتر است در این روش از سیم‌های گالوانیزه هم استفاده کنید تا بعدا با بزرگ‌تر شدن و مسن تر شدن تاک این سیم‌ها قابلیت تحمل وزن تاک و میوه ها را داشته باشد.

نکته: بسته به سرمایه اولیه شما می‌توانید تیرک‌ها بتنی ،فلزی یا چوبی انتخاب کنید. در تیرک‌های چوبی حتما جهت جلوگیری از پوسیدگی پیشنهاد می‌شود. تیرک‌ها را با مواد ضد پوسیدگی آغشته کنید در تیرک‌های فلزی هم از ضد زنگ استفاده کنید خصوصا قسمتی که به زیر خاک انتقال می‌یابد در تیرک‌های بتنی نیز سعی کند برای مقاومت بالاتر داخل تیرک‌ها از میلگرد با قطر 10 الی 13 میلی‌متر استفاده کنید.بهترین زمان نصب و اجرای این عملیات داربستی بهتر است پاییز قبل از کاشت نهال انجام گیرد. تربیت سطح ارتفاع نهال‌ها روی داربست هم بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد به این صورت که در مناطق سردسیر ارتفاع داربست ها کم و در مناطق معتدل گرمسیر بلندتر می‌باشد اما به طور اصولی ارتفاع تیرک‌ها را می توان 5/2 متر در نظر گرفت

مزیت روش ایستاده به خوابیده:

1- در حالت سنتی تراکم بوته انگور در سطح پایین تر است، حالتی است که در سیستم داربستی تراکم کشت بالاست و مسلما میزان عملکرد نیز بیشتر خواهد شد.

2- در روش خوابیده در هنگام آبیاری از آن جا که باید جوی‌ها پر بشوند آب زیادی تلف می‌شود این در صورتی است که با به کار بردن آبیاری تحت فشار در باغات ایستاده می‌توان میزان قابل ملاحظه‌ای از اتلاف آب جلوگیری کرد.

3- در روش خوابیده به خاطر تماس خوشه‌های انگور با خاک میزان آلودگی و بیماری‌های قارچی زیاد می‌شود و از بازار پسندی محصول می‌کاهد.p>

4- در سیستم داربستی عملیات هرس، تغذیه و کنترل آفات و بیماری در سمپاشی بهتر، راحت تر و با هزینه کمتر، صورت می‌گیرد و همچنین امکان برداشت محصول به حالت مکانیزه امکان پذیر می‌شود.

5- در سیستم داربستی عملکرد در هکتار و همچنین کیفیت محصول به خصوص در رنگ گیری حبه ها خیلی بالاتر از سیستم سنتی می باشد.

6- میزان آسیب دیدن تاک‌ها در روش خوابیده توسط بارندگی آخر فصل به مراتب بیشتر از روش ایستاده می‌باشد.

روش تکثیر و ازدیاد انگور:

تکثیر انگور را می‌توان با روش‌‌های متعددی از جمله: کشت بذر، قلمه، خوابانیدن، پیوند و روش‌ها کشت بافتی انجام داد.

کشت بذر: تکثیر انگور به روش کشت بذر توصیه نمی‌شود زیرا میزان رشد و تولید محصول در این روش یا کیفیت میوه‌ها هم خوانی خوبی ندارند به همین دلیل کشت بذر انگور مرسوم نمی‌باشد.

اصولا برای احداث تاکستان روش غیر جنسی از جمله قلمه و تهیه نهال توصیه می‌شود در این صورت میزان تولید محصول و کیفیت انگور با کیفیت میوه والدین یکی می‌باشد و محصول تفرق صفات ندارد.

البته امروزه بسیاری از تاکستان داران برای احداث باغ انگور از نهال‌های پیوندی نیز استفاده می‌کنند. اما توصیه می‌شود از کشت انگور پیوندی در مناطق سردسیر خودداری کنید.

ارزش اقتصادی و غذایی انگور:

میوه انگور دارای ارزش غذایی بسیار بالایی می‌باشد. به طوری که در هر 100 گرم انگور تازه 67 و در 100 گرم کشمش 268 کیلوکالری انرژی وجود دارد.

میوه انگور با دارای خاصیت آنتی اکسیدان بسیار بالا باعث رقیق تر شدن خون، کاهش کلسترول مضر و افزایش کلسترول مفید جلوگیری از ابتلا به سرطان و باعث جلوگیری از خیلی بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. همچنین امروزه با مطالعات دانشمندان پی برده‌اند برگ انگور و میوه انگور قرمز تاثیرات بسیار زیادی در کاهش بیماری‌های قلبی دارند.

خرید نهال انگور:

قیمت نهال انگور با توجه به نوع رقم ،کیفیت نهال و مرکز تولید نهال ممکن است متغییر باشد چنانکه قصد خرید نهال انگور جهت احداث باغ به صورت مدرن یا سنتی را با قیمت مناسب را دارید می توانید به مرکز تولید نهال انگور یعنی رویال نهال مراجعه نمایید یا به صورت آنلاینی اقدام به ثبت سفارش خود نمایید مجموعه نهالستان رویال نهال بادارا بودن مجوز از جهاد کشاورزی و با بهره مندی از تجربیات مهندسن این سازمان سالانه اقدام به تولید ده ها هزار نهال انگور می نماید و آن را با قیمت مناسب تری در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت