آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های به

خرید نهال به

خرید نهال به محلی وحشی

خرید نهال به محلی وحشی

نهال به محلی وحشی نهالی است که منشاء اش کشور ایران می باشد. این نهال مخصوص کاشت در آب و هوای معتدل و نیمه سردسیری می باشد. با عملکرد زیاد و تولید با کیفیت؛ توجه اکثر باغبانان را به خود جلب کرد. میوه به محلی وحشی به رنگ زرد و کروی شکل است. این میوه بسیار خوشمزه، شیرین و معطر است. اندازه آن نسبتاً متوسط ​​است و از طرفی میوه های به محلی وحشی را می توان برای مدت طولانی (10 ماه) نگهداری کرد. مقاومت این رقم در برابر سرما و گرما بسیار بالاست. بنابراین دمای بسیار پایین تا 35- درجه سانتیگراد را تحمل می کند. مکان اصلی و منشاء به محلی وحشی کشور ما ایران است. درخت به محلی وحشی دارای پایه زالزالک است. آنها باید در فاصله منظم و استاندارد 4x4 متر مربع از یکدیگر کاشته شوند. ارتفاع این گونه به 4 متر می رسد. این رقم تا 40 سال پس از بلوغ تولید می کند. وزن هر میوه به محلی وحشی به طور متوسط ​​تا 200 گرم است. درختان به محلی وحشی می توانند در تمام مناطق و ارتفاعات کشور ما به خوبی رشد کنند. مهم ترین بیماری ها و دشمنان درختان به محلی وحشی سیاه زخم و پسیلیوم هستند. آبیاری این درختان معمولا هر 20 روز یک بار و هر بار تا 10 لیتر انجام می شود.

به محلی وحشی
خرید نهال به لیمو

خرید نهال به لیمو

نهال به لیمو گونه ای بسیار خاص و با کیفیت است که خواص دارویی بالایی دارد. نهال به لیمو یکی از گیاهان معطر است که بسیار مورد علاقه مردم است. دلیل نامگذاری این واریته نهال بوی نزدیک به میوه لیمو است. معجون به لیمو بسیار خاص است و به صورت چای مصرف می شود که باعث بوی خوش دهان می شود. جالب است بدانید که هر قسمت از میوه این واریته نهال دارای یک نوع خواص است. یکی از ویژگی های بارز این تنوع نهال، نگهداری آن در گلدان در آپارتمان است که باعث خوشبو شدن خانه نیز می شود. این تنوع نهال به; یکی از گونه های بسیار خاص قابل کاشت در ایران است. یکی از مزایای این نوع نهال این است که عطر بسیار خوبی دارد که خواص دارویی به آن می بخشد. حتی می توان آن را در گلدان کاشت و پرورش داد که عطر بسیار مطبوعی به فضا می دهد. این درخت به لیمو; عمدتاً دم کرده و در چای استفاده می شود. پس از برداشت برگ های به لیمو، می توان آنها را خشک کرد و محصول خشک شده را به بازار عرضه کرد. قیمت نهال بسیار ارزان و کم هزینه است.

به لیمو
خرید نهال به قرمز (به رویال)

خرید نهال به قرمز (به رویال)

به قرمز (رویال) رقمی بسیار تجاری است ، سایز میوه آن متوسط ، ماندگاری بالا ، طعم شیرین دارد، قابلیت انبارداری را داراست، بسیار عالی و خوش طعم، بازار پسند است و خاص و کمیاب. این رقم نهال به قرمز به به رویال نیز شناخته می شود، یکی از گونه های خاص است که ظاهر متفاوتی نسبت به سایر ارقام دارد. این رقم نهال از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و منشاء اصلی آن ایتالیا می باشد. نهال به قرمز (به رویال) مقاومت بسیار خوبی در برابر خشکی دارد، این رقم یکی از ارقام اقتصادی است. از سال دوم کاشت شروع به میوه دادن می کند و تا 40 سال عمر می کند. میوه این رقم قرمز رنگ است و روی شاخه ها به طور یکنواخت رشد می کند. به رویال را می توان به مدت 7 ماه نگهداری کرد، اوایل مهر بهترین زمان برای برداشت است.

به قرمز (به رویال)
خرید نهال به شاهرود

خرید نهال به شاهرود

نهال به شاهرودی اولین بار در منطقه شاهرود کشورمان ایران کاشته شد. پایه ریشه درخت به شاهرودی; پایه زالزالک به. فاصله کاشت استاندارد برای ساخت باغ به شاهرودی به صورت مستطیل هایی با اضلاع 3×4 متر مربع است. ارتفاع درخت به شاهرودی تا بزرگسالی بین 4 تا 5 متر خواهد بود. تحمل سرمای درختان پس از پایان دوره سرما به 30- درجه سانتیگراد می رسد. این رقم پس از رسیدن به سن بلوغ تا 40 سال قادر به تولید محصولات باکیفیت می باشد. مقاومت درخت به شاهرودی بسیار مناسب است. البته این رقم در برابر دو آفت پسیل و کرم شب تاب بسیار آسیب پذیر است. بهره وری این رقم نسبت به سایر ارقام بسیار بیشتر و بین 50 تا 70 تن در هکتار است. درخت به شاهرودی مانند سایر انواع میوه پس از 2 سال؛ شروع به ثمر دادن می کند. درخت به شاهرودی یک رقم دیرگل است. درختان دیرگل معمولاً برای کاشت در مناطق خنک مناسب ترند. .

به شاهرود
خرید نهال به ترش آذربایجان

خرید نهال به ترش آذربایجان

این نهال از بومی ایران بوده و در دسته ارقام اقتصادی قرار دارد. این نهال بیشتر مورد توجه باغداران به دلیل طعم بسیار خوب آن است. یکی از ویژگی های بارز این رقم نهال مقاومت بسیار خوب آن در برابر سرما و خشکی است و کاشت آن در مناطق سردسیر عملکرد خوبی خواهد داشت. این درخت به آذربایجان ماندگاری بالایی دارد، بنابراین می توان آن را به مدت 10 ماه در انبار یا سردخانه نگهداری کرد. طعم به آذربایجان نسبت به انواع دیگر اسیدی تر است و برای تازه خوردن مناسب تر است. کاشت نهال برای; این رقم در استان آذربایجان بسیار زیاد است. این رقم نهال بومی ایران و یکی از ارقام نهال مرغوب و ارزان است که با استقبال خوب کشاورزان مواجه شده است. این واریته نهال مقاومت تقریباً خوبی به سرما دارد و در مناطق سردسیر به خوبی رشد خواهد کرد. علاوه بر این، نهال ترش آذربایجانی مقاومت خوبی در برابر خشکی دارد، بنابراین نیاز به آبیاری زیادی ندارد. این واریته نهال می تواند میوه خود را به مدت 9 ماه بدون آسیب دیدن نگهداری کند. به آذربایجان میوه ای ترش است و عمدتاً برای خوردن تازه و مربا استفاده می شود.

به ترش آذربایجان
خرید نهال به اونشاب (به ایتالیایی)

خرید نهال به اونشاب (به ایتالیایی)

عملکرد این نهال یعنی نهال به اونشاب ایتالیایی از نظر وزنی بسیار بالاست. در توضیح این مقاله باید گفت که در زبان ایتالیایی به دلیل وزن زیاد هر میوه که برابر با 1 کیلوگرم است، بار سنگینی را بر دوش باغدار می آورد. همچنین باید گفت که این درخت سال دوم پس از کاشت شروع به میوه دادن می کند. فاصله کاشت برای نهال های ایتالیایی باید 3*4 باشد. ارتفاع درخت ایتالیایی به حدود 5 متر می رسد. نیاز آبیاری نهال به زبان ایتالیایی به این صورت است که به مدت 10 روز 10 لیتر آب به درخت داده شود. عمر اقتصادی یک درخت در ایتالیایی به 100 سال می رسد. بهتر است در اواخر زمستان هرس شود. این کار برای هدر ندادن و حفظ انرژی درخت برای رشد قسمت های اصلی آن بسیار ضروری است. در هفتمین علامت سال، ماه مهر، این میوه آماده برداشت است.

به اونشاب (به ایتالیایی)
خرید نهال به آناناسی

خرید نهال به آناناسی

این نهال در ابتدا کوچک و کوتاه است. اما با مراقبت و آبیاری خاصی رشد می کند. حداکثر نرخ رشد نهال به آناناسی به 5 متر می رسد. نهال به آناناسی اگر خوب سیراب شود درختی می شود که هر سال میوه می دهد. رنگ زرد و درشتی را ارائه می دهد. منشا نهال به آناناسی به آمریکا برمی گردد. پایه در نظر گرفته شده برای این نهال پایه زالزالک می باشد. به آناناسی آن را در فاصله 3*3 متر بکارید ولی اگر زمین شیب نداشته باشد فاصله 2*2 کافی است. حداکثر ارتفاع درخت به آناناسی 5 متر است. نهال به آناناسی دارای عمر اقتصادی 40 سال است.

به آناناسی
خرید نهال به امریکایی

خرید نهال به امریکایی

نهال به آمریکایی یکی از نهال های پربار و اصلاح شده موجود در بازار است که برای اولین بار در آمریکا به ثبت رسید. این نهال منحصر به فرد دارای میوه های زرد رنگ با طعمی ترد و آبدار است که می توانید از آن برای تازه خوری و تهیه مربا استفاده کنید. این درخت دارای شاخه‌های باریک و برگ‌های فراوان است که باعث تولید بیشتر آن نسبت به سایر ارقام می‌شود. باردهی درخت به آمریکایی در اوایل اکتبر و دو سال پس از کاشت آغاز می شود. این درخت کوچک 40 سال عمر اقتصادی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت کنید می توانید میوه های بی نظیر و مرغوبی را برداشت کنید.

به امریکایی
خرید نهال به اصفهان (به کوزه ای)

خرید نهال به اصفهان (به کوزه ای)

این نهال به اصفهان یکی از ارقام مرغوب به شمار می رود که رویشگاه اصلی آن اصفهان است. این نهال عملکرد بسیار خوبی دارد و می توان آن را در دسته ارقام ارزان قیمتی قرار داد که از سال اول پس از کاشت شروع به باردهی می کنند. نهال به اصفهان میوه ای با کیفیت بالا تولید می کند و در مقایسه با انواع دیگر کمی بزرگتر است. این رقم چندان بلند نیست و میوه آن زرد و کرکی است. این میوه درونش دانه های سیاه رنگ دارد و بسیار خوش طعم و معطر است.برای تهیه مربا از به اصفهان استفاده می شود. یکی از بهترین نهال ها برای; تو ایران هست و قیمتش خیلی مناسبه. به اصفهان یکی از ارقام نهال مرغوب است که عملکرد بسیار خوبی دارد. خاستگاه اصلی این رقم نهال را ایران می دانند و کشت آن عمدتاً در شهر اصفهان انجام می شود. این نوع نهال یکی از ارقام زودبازده است و از سال اول پس از کاشت شروع به باردهی می کند. میوه مرغوب و بزرگتر از سایر ارقام تولید می کند و این رقم بازار فروش خوبی دارد. ارتفاع این گیاه تا 5 متر می رسد و میوه ای زرد رنگ و کرکی دارد که بسیار آبدار و لذیذ است. به اصفهان عمدتا برای تهیه مربا استفاده می شود.

به اصفهان (به کوزه ای)

نهال به = خرید نهال به

هرآنچه که باید درمورد نهال به بدانید

خرید نهال به:

میوه به یکی از پرخاصیت ترین ارقام مقاوم به کم آبی و خشکسالی می باشد به همین دلیل نهال به یکی از پرفروش ترین ارقام میوه می باشد و طرفداران زیادی پیدا کرده است نهال به امروزه بیشتر در شهرهای اصفهان و شیراز کشت می شود.البته امروزه نهال به ارقام مختلفی دارد که متناسب با اقلیم منطقه باید رقم مناسب انتخاب شود به همین دلیل توصیه می شود قبل از خرید نهال به با خصوصیا ت و ویژگی های این نهال بیشتر آشنا شوید.

خرید نهال به متناسب با اقلیم منطقه:

نهال به اصولا در مناطقی با آب و هوای معتدل و نیمه گرمسیر رشد و عملکرد بهتری دارد قبل از خرید نهال به و کاشت آن باید بدانید که این نهال بایستی در مکانی نورگیر با تابش روزانه 8 ساعت تابش مستقیم نورخورشید رشد بهتری دارد.همچنین با نیاز سرمایی و ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت این نهال باید آشنا شوید.

خرید نهال به بهتر است یا خرید بذر نهال به:

جهت احداث باغ به می توانید اقدام به خرید نهال به یا کاشت بذر آن نمایید.البته برای نتیجه بهتر می توانید اقدام به خرید نهال به پیوندی نمایید تا به نتیجه مطلوب تر و بهتری برسید همچنین خرید نهال به را بهتر است از مراکز معتبری انجام دهید.

عوامل موثر بر قیمت نهال به:

عوامل مختلفی همچون اصالت نهال ،سایز نهال و مرکز تولید نهال می تواند بر قیمت نهال به تاثیر گذار باشد.اگر می خواهید نهال به را به قیمت مناسبی خرید کنید بهتر از مراکز تولید نهال اقدام به خرید نهال به نمایید تا علاوه بر خرید نهال شناسنامه دار از خدمات پس از فروش آن مرکز نیز بهره مند شوید.

ویژگی های نهال به سردسیری:

امروزه نهال به به صورت ارقام مختلفی در نهالستان ها تولید می شود که بعضی از ارقام به دلیل دیرگل بودن مناسب کاشت در مناطق کوهستانی می باشند اگر در مناطق سردسیر تصمیم بر خرید نهال به گرفته باشید بهتر است به سراغ ارقام دیرگل و مقاوم به سرما بروید تا به نتیجه مطلوب تری دست یابید.

ویژگی های نهال به گرمسیری:

نهال به قابلیت کشت در مناطقی خشک و نیمه گرمسیر را دارید بنابراین در چنین مناطقی نیز می توانید اقدام به خرید نهال به و کاشت آن نمایید.

خرید نهال به زودبازده:

درخت به معمولا بعد از پنج سالگی شروع به باردهی می کند اما خرید نهال به زودبازده می توانید شاهد باردهی آن در سال های اولیه باشید ارقام نهال به زود بازده جز ارقام تجاری به شمار می روند زیرا شروع باردهی اقتصادی آن ها از سال های اول می باشد.

ویژگی نهال به دیربارده:

نهال به که به صورت بذری پروش داده می شود جز ارقام دیربارده می باشند و ممکن است باردهی این درختان به 10 سال طول بکشد توپیه می شود جهت احداث باغ به از نهال پیوندی به استفاده شود.

چگونه سلامت نهال به را می توان تشخیص داد؟

قبل از اقدام به خرید نهال به بایستی از سلامت نهال به مطمئن شوید نهال سالم به دارای تنه ای قوی و سالم و ریشه ای پر می باشد .در هنگام خرید نهال به دقت داشته باشید که ممکن نهال ناسالم و ضعیف قیمت پایین تری داشته باشد اما چنین نهالی بعد از کاشت با مشکلاتی مواجه خواهد شد که مراقبت از آن هزینه های هنگفتی خواهد داشت.

مشخصات نهال به:

نهال به هم خانواده سیب محسوب می‌شود. نهال به دارای میوه‌های درشت، گوشتی، زرد رنگ، سفت و دارای پرز می باشد. منشا نهال جنوب شرق آسیا می‌باشد، قدمت نهال به، به ماقبل تاریخ برمی‌گردد، ایران، چین، ازبکستان، ترکیه، نیوزلند از جمله کشورهای تولید کننده به می‌باشد. ازجمله نهال‌هایی که میوه زیادی تولید می‌کند می‌توان به، به اشاره کرد. نهال به از جمله نهال‌هایی می‌باشد که به نور علاقه مند است و در سایه یا مناطق که نورگیر نمی‌باشند پتانسیل باردهی وتولید ندارد و برگ‌ها زرد و دچار ریزش می‌شوند. لازم به ذکر است اگر شرایط مناسب محیطی را تامین کنید، احداث باغ به برایتان سودده خواهد بود. کاربرد میوه به، برای انواع مربا، شیرینی و مارمالاد مناسب است.

نهال به ارقام مختلفی دارد که دارای ویژگی‌های متفاوتی نیز می باشند، برخی میوه‌های بزرگ و با بافت سبک دارند برخی دیگر بسیار سنگین و سفت.

دارای ارقام گوناگون می‌باشد ولی معروفترین و پرطرفدارترین به آناناسی می‌باشد. در فصل زمستان و پاییز که فصل سرما می‌باشد برای استفاده از به غافل نشوید چرا که در فصل سرما بدن برای ابتلا به انواع ویروس‌ها از جمله کرونا مساعد می‌شود. با استفاده از میوه به بدن در برابر این بیماری ایمن می شود.

ارتفاع ارقام به مختلف می‌باشد ولی میانگین بین 3 تا 3/5 می باشد. لذا با توجه به قد درخت رعایت فاصله مناسب کاشت الزامی می‌باشد. چرا که در صورت رعایت فاصله مناسب تهویه خوب خواهد بود و نور به حد کافی در اختیار درخت قرار می‌گیرد. با رعایت فاصله مناسب کاشت تمام کارهای هرس، آبیاری، حذف علف‌های هرزی، حرکت ماشین‌های کشاورزی و حتی چیدن میوه با سهولت انجام می‌شود. هم مسائل ذکر شده، نحوه آبیاری، هرس، حتی خاک در عمر درخت بسیار تاثیر گذار می‌باشد چرا که در صورت عالی بودن این شرایط نهال به پتانسیل عمر به مدت 50 سال را نیز دارد.

وزن میوه به حدود ۳۰۰ گرم می‌باشد این رقم میانگین می‌باشد چرا که می‌تواند در ارقام مختلف کمی تفاوت داشته باشد. به طور میانگین هر ۳ یا ۴ میوه به حدود ۱ کیلو‌گرم خواهد بود. شروع محصول‌دهی نهال به از سال‌های اولیه کشت شروع می‌شود ولی این محصول نوبرانه به حساب می‌اید و باید حذف شود تا نهال رشد کافی داشته باشد از سال سوم و‌چهارم باردهی اقتصادی نهال به شروع می‌شود. رفته رفته تا زمانی که نهال به سن بلوغ برسد باردهی افزایش پیدا می‌کند تا زمانی که به اوج باردهی خود برسد. میوه به در پاییز و مهر ماه به طور کامل رسیده و قابل برداشت می‌شود.

توجه داشته باشید زمان رسیدن و برداشت میوه بستگی به محل کشت و نوع رقم دارد برخی ارقام در اوایل مهر و برخی در اواسط و اواخر ان می‌رسند. نهال به جز ارقام دیرگل ده می‌باشد و از این لحاظ مقاوم به سرما هستند و حتی زمان گلدهی هم بسته به منطقه کشت در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت می‌باشد.

از نهال‌های مقاوم و سازگار به اکثر شرایط آب و هوایی می توانیم به نهال به اشاره کنیم. نهال به از مناطق معتدل،سردسیر، نیمه سردسیر، تا نیمه گرمسیر رشد می‌کند. نهال به دارای نیاز سرمایی می‌باشد. نیاز سرمایی به بین 200 تا 500 ساعت می‌باشد. این نیاز سرمایی برای دوره خواب به الزامی می‌باشد. در ادامه مطلب به تفکیک درباره هر یک شرایط مناسب محیطی کاشت نهال به صحبت خواهیم کرد.

شما را به تماشای ویدیویی از میوه به دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های میوه به روی (عکس نهال میوه به) کلیک کنید


کشت نهال به:

نهال به در اکثر خاک‌ها رشد می‌کند. به جز خاک‌های خیلی رسی که ریشه مجال تنفس ندارد و‌دچار خفگی شده در نهایت از بین می‌رود نهال میانه خوبی با خاک‌های مرطوب دارد و حتی منشأ نهال به از جمله مناطقی می‌باشد که کنار رودخانه‌ها بوده‌اند. اینکه نهال به علاقه‌مند به خاک مرطوب می‌باشد به این معنا نیست که بتوان آن را تا حد زیادی آبیاری کرد. رعایت نظم آبیاری در کشت هر نهالی بخصوص نهال به لازم به اجراست ریشه نهال به هم همانند سایر نهال‌ها به تنفس احتیاج دارد.

نهال به در خاک‌های که خاصیت قلیایی دارند مستعد ابتلا به کمبود آهن می‌شود لذا توصیه می‌کنیم خاک محل کشت نهال به کمی اسیدی باشد. PH حدود ۵ تا ۶ مناسب است آهکی بودن خاک محل کشت نهال به باعث می‌شود نهال آهن موجود در خاک را جذب نکند. خاک یکی از مهم‌ترین شرایط محیطی کشت نهال به و اکثر نهال‌ها می‌باشد. چرا که ریشه تمام مواد معدنی و مغذی لازم را از خاک دریافت می‌کند و منبع اصلی تغذیه نهال و رشد آن خاک می‌باشد نهال‌هایی که در خاک‌های غنی از مواد مغذی کاسته می‌شوند سرعت و قدرت رشد مناسبی دارند و محصول با کیفیت و درشت تری تولید می‌کنند.لذا برای داشتن باغی پرسود قبل از احداث باغ به سعی کنید خاک محل کشت را تقویت کنید. تا بازدهی نهال دوچندان شود.

نور و دمای مناسب کاشت نهال به:

نورگیر بودن مکان کاشت نهال به بسیار مهم می‌باشد، نهال به، نهالی مقاوم می‌باشد و حتی در آفتاب نسبی هم می‌تواند رشد داشته باشد ولی در معرض نور کافی بودن باعث بهتر شدن عملکرد میوه دهی می‌شود. بهترین مناطق برای کاشت نهال به مناطقی می‌باشد که زمستان های سرد(برای تامین نیاز سرمایی نهال به) و تابستان‌های گرم دارد. با توجه به توضیحات حرارت و رطوبت دو عامل تعیین کنند رشد نهال به می‌باشد.

بهترین زمان کاشت نهال به:

بهترین فصل کاشت نهال آخر پاییز (آذر ماه) و آخر زمستان ( اسفند ماه) می‌باشد چرا که نهال بعد از برگ ریزی و هنگام خواب وارد خاک جدیدی شده و در همان خاک بیدار شود گیرایی آن دوچندان خواهد شد. برای کاشت نهال به مکانی را انتخاب کنید که بسیار نورگیر باشد. بهتر است کوددهی بخصوص گاوی، کمپوست برای تقویت ریشه نهال با خاک محل کشت مخلوط شود.

چاله‌ای به عمق و قطر 70 در 70 حفر کنید و ریشه را در محل چاله قرار دهید دقت کنید ریشه به شکل مناسبی داخل خاک قرار بگیرد. سپس چاله را با خاکی که با کمپوست مخلوط شده پر کنید و‌ پا کوب نمایید تا هوا بین ریشه‌های نهال باقی نماند سپس بلافاصله بعد از کاشت نهال را ابیاری کنید تا گیرایی ان دو‌چندان شود. دقت داشته باشید پس از کاشت نهال می‌توانید در فصل بهار برای تقویت نهال و ریشه ان از کود هیومیک اسید نیز استفاده کنید. دقت داشته باشید زمان کوددهی در فصل رشد همان بهار بهتر می‌باشد در این فصل از کود حیوانی نیز می‌توانید استفاده کنید. دقت کنید کود را در اطراف نهال پخش کنید و به خود نهال و یا برگ‌هایش تماس نداشته باشد چرا که دوز بالای کود گاوی می‌تواند باعث سوزش نهال به شود. بعد از کوددهی نهال را بطور مرتب ابیاری کنید تا تاثیر خوبی داشته باشد هم اینکه در صورت بالا بودن دوز مصرفی کود نهال دچار سوزش نمی‌شود.

احداث باغ به:

1. محل مناسب کاشت نهال به: باور غلطی وجود دارد که کشت نهال به در دامنه‌هایی که رو به جنوب می‌باشد مناسب است ولی تا حد توان از این کار خود داری کنید چرا که در این صورت باغ‌های احداث شده در این مختصات در معرض سامانه هوای جنوبی بسیار سردی می‌شود که حتی در صورت آسیب ندیدن، خود نهال را مستعد ابتلا به بیماری و حشرات می‌کند. و همچنین این شرایط گرده افشانی و شکوفایی نهال را دچار اختلال می‌کند.

2. شیب مناسب کاشت نهال به: امروزه با استفاده از ماشین‌های کشاورزی پیشرفته، می‌توان در دامنه‌هایی که شیب‌هایی تند دارند هم نهال به کاشت، همچنین کاشت نهال در زمین‌های دارای شیب به استفاده ایمن از ماشین‌های کشاورزی بستگی دارد.

3. سرمازدگی نهال به: در اکثر مناطقی که خیلی مرتفع هستند دمای پاین هوا باعث از بین رفتن شکوفه‌ها و حتی محصول‌دهی می‌شود پس در مناطق خیلی مرتفع هم خطر سرمازدگی وجود دارد هم شیب تند خطر سقوط افراد را بالا می‌برد.

4. باد: وزش بادهای شدید و طولانیمدت کاشت و پرورش نهال به را شدت کند و بسیار مشکل می‌کند، باد شدید در زمان گلدهی نهال بسیار مضر است و باعث ناقص ماندن گرده افشانی و ریزش گل‌های نهال شد و محصول دهی را بدست می‌اورد. لذا در مناطقی که بادگیر هستند قبل از کاشت نهال اطراف باغ احداثی را با ارقام غیر مثمر بادشکن بپوشانید تا حد زیادی از آسیب‌های ناشی از باد جلوگیری به عمل ‌اورد. در حالت کلی اگر تمام شرایط محیطی مناسب ذکر شده برای کاشت نهال به را رعایت کنید باغ به شما از شرایط خوبی برخودار خواهد شد. و دارای درختان قوی پر محصول خواهد شد که به‌های درشت و بازار پسند خواهد داشت.

هرس نهال به:

هرس نهال به به طور منظم برای باردهی مناسب بسیار الزامی می‌باشد. قسمت‌های داخل درخت به هرس بیشتر احتیاج دارد چرا که درخت حاصل از نهال به دارای گستردگی تاج و شاخه‌های جانبی دارد. شاخه‌های ضعیف یا آسیب دیده و شلوغ باید حذف شود. وحتی شاخه‌های فرعی که به درد نخورهستند نیز باید حذف شود. شاخه‌هایی که جوان و نازک هستند را می‌توانید به نسبت کمتر هرس کنید چرا که میوه‌ها روی شاخه‌های جوان تشکیل می‌شود. بهترین زمان هرس نهال به همانند سایر نهال‌ها آخر زمستان قبل از بیدار شدن جوانه‌ای می‌باشد در واقع ظاهر و فیزیک نهال به به صورتی می‌باشد که نمی‌توان آن را با هدف داشتن تنها یک راس مرکزی هرس کرد چرا که شاخه‌های متعددی داخل تنه مرکزی رشد می‌کند.

درباره هرس نهال به به شدت تاکید کردیم که هرس آن را به یک هرس کار ماهر بسپارید چرا که اکثر میوه‌ها روی شاخه‌های جوان تشکیل می‌شوند و در صورت هرس نامناسب خسارت جبران ناپذیری به درخت وارد می‌کنید و ان را از لحاظ محصول دهی فلج می‌نمایید.

باردهی درخت به:

اگر فاصله مناسب کشت نهال به که 4 در 4 می‌باشد را رعایت کنید حدود 625 نهال در هکتار می‌توان زیر کشت رود. اگر مقدار باردهی را حدود 40 تا 50 تن در هکتار در نظر بگیرید رقم قابل توجهی سود بدست می‌اید. توجه داشته باشید میزان عملکرد نهال به در هکتار به رسیدگی آن بستگی دارد نحوه ابیاری، غنی بودن خاک، رسیدگی( هرس، کوددهی) نهال به تاثیر زیادی دارد. چرا که منبع اصلی تغذیه نهال و رشد آن، خاک و آب می‌باشد در صورت مرتب بودن این رسیدگی درخت بسیار قوی با محصولاتی که هم از نظر کیفیت هم کمیت درجه یک می‌باشد خواهید داشت.

مقاومت در برابر آفات و بیماری‌های:

از جمله بیماری‌ها مهم درخت به پوسیدگی قهوه‌ای می‌باشد، علائم بیماری بصورت از بین رفتن شکوفه‌ها، شاخه‌ها و برگ‌ها بروز می‌کند. حاشیه شاخه‌ها قهوه‌ای شده و فاسد می‌شود. در پایه گل‌ها مایع چسبناک ترشح می‌شود. لکه‌های قهوه‌ای مانند روی گل‌ها تشکیل می‌شوند. میوه‌ای که مبتلا به بیماری پوسیدگی قهوه‌ای شده است رنگش به قهوه‌ای تغییر می‌کند و لکه‌های بافت مرده روی میوه تشکیل شده و به کل میوه را از بین می‌برد.

ابیاری بارانی برای درختان حکم قاتل خاموش را دارد. چرا که رطوبت ایجاد شده باعث‌ می‌شود درخت مستعد به بیماری شود، حذف میوه‌های مومیایی و‌پوسیده شده، هرس شاخه‌های آلوده، کاهش تنش‌های محیطی تسریع کننده بیماری و در نهایت استفاده از سموم مبارزه کننده عامل بیماری مثل کاپتان، تیوفانات.

از جمله دیگر بیماری‌های رایج به آتشک‌ می‌باشد:

از جمله علائم بیماری آتشک مرگ شکوفه‌ها می‌باشد، شاخه‌های کوچکتر کامل فاسد شده و از بین می‌رود، برگ‌ها، شاخه‌ها و در کل ظاهر درخت حالت سوختگی دارد. عامل بیماری باکتری می‌باشد. باران‌های طولانی مدت، رطوبت بیش از حد و حتی آبیاری بارانی عامل اصلی ایجاد بیماری می‌باشد. حذف شاخه‌های آلو و سوزاندن، عدم آبیاری بارانی درختان و استفاده از سموم شیمیایی بردوفیکس و سموم مسی برای کنترل بیماری موثر‌می‌باشد.

آبیاری نهال به:

باید به گونه‌ای باشد که رطوبت بیش از حد باعث ایجاد بیماری نشود. به از جمله نهال‌هایی می‌باشد که میانه خوبی با رطوبت دارد ولی رطوبت بیش از حد در ریشه وقتی شاخه‌های هوایی درخت نه تنها موجب ایجاد بیماری می‌شود بلکه کیفیت میوه را هم زیر سوال می‌برد. بهترین‌روش ابیاری قطره‌ای می‌باشد چرا که هم از هدر رفت اب جلوگیری می‌شود هم اندام‌های هوایی نهال خیس نشده و دچار بیماری نمی‌شود. هر نهال به هر ۷ روز یکبار بین ۴۰تا ۶۰ لیتر اب نیاز دارد ابیاری منظم و به موقع و اصولی باعث بهبود عملکرد نهال به می‌شود.

برای خرید نهال به دارای گواهی اصالت و گواهی سلامت از بزرگترین شرکت تولید و اصلاح نهال، رویال نهال به مدیریت مهندس آرمین قاسمی امکان پذیر است. این شرکت با به کار گیری نیروی جوان و بلدکار گامی عظیم در صنعت تولید نهال برداشته است. برای مشاوره با کارشناسان این مجموعه و آگاهی از صفر تا ۱۰۰ احداث باغ می‌توانید با روابط عمومی شرکت در ارتباط باشید.

خواص(خصوصیات) میوه به:

به نقل از رویال نهال در این مقاله قصد داریم به خواص درجه یک نهال به اشاره کنیم، میوه به در درمان و پیشگیری بیماری‌ها موثر است. خواص به برای سلامتی، ترکیبات مثل پلی فنولیک که در میوه به وجود دارد باعث دارا شدن آنتی اکسیدان خواص ضد سرطانی می‌باشد.

آنتی اکسیدان ها به دلیل مبارزه‌ با رادیکال‌های آزاد با اکثر بیماری‌ها مقابله می‌کند. خواص به برای قلب زیاد است، باعث تنظیم ضربان قلب و بهبود کارکرد قلب می‌شود. علاوه بر میوه به دانه‌های به نیز دارای خاصیت فراوانی می‌باشند در طب سنتی دانه‌های به را به عنوان دم نوش تقویت کننده بدن و درمان هزار درد بی درمان توصیه می‌کنند. میوه به دارای مواد معدنی پتاسیم، آهن، منیزیم، مس و روی می‌باشد. میوه به دارای مقادیر بالایی از ویتامین c می‌باشد، ویتامین‌های A و B نیز دارد.

میوه به دارای مقادیر بالایی ویتامین C می‌باشد که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و به درمان التهاب بدن کمک می کند. میوه به دارای خواص ضد باکتریایی می‌باشد و مانع گسترش انواع باکتری‌ها می‌شود.میوه به دارای مقادیر قابل توجه فنولیک می باشد که باعث می‌شود خواص ضد ویروس داشته باشد. از میوه به برای تولید دارو‌های درمان آنفولانزا استفاده می‌شود. پس برای درمکان بیماری‌های ویروسی و سرماخوردگی بسیار مناسب می‌باشد. از جمله میوه‌های پرطرفدار پاییزی می‌توان به، به اشاره کرد.

از دیگر تاثیرات مثبت به می‌توان به تنظیم عملکرد گوارش، قلب، درمان زخم معده و مشکلات بینایی اشاره کرد. از آنجایی خواص میوه و دانه به قابل توجه است و خاصیت ضد ویروسی آن می‌تواند تا حد زیادی در مقابل ویروس کرونا مبارزه کند. با مصرف روزانه به پخته یا دمنوش برگ‌ها و دانه به می‌توانید بدنی سالم و مقاوم در برابر انواع بیماری‌ها داشته باشید. افرادی که دچار ویروس کرونا می‌شوند می‌توان استفاده از میوه به را توصیه کرد چرا که توان از دست ر فته بدن را باز می‌گرداند مصرف دمنوش دانه به تا حد زیادی سرفه‌های خشک ناشی از کرونا را از بین می‌برد.

خرید نهال به:

اگر قصد خرید نهال به را دارید می توانید این نهال را با قیمت مناسبی از مراکز تولید نهال از جمله رویال نهال تهیه نمایید نهالستان رویال برای تمامی نهال های تولیدی خود گواهی بهداشت و اصالت صادر می نمایید همچنین تمامی فعالیت های این مجموعه تحت نظارت مهندسین سازمان جهاد کشاورزی می باشد پس با خیال آسوده می توانید از این مجموعه اقدام به خرید نهال به نمایید و از پشتیبانی های پس از فروش این مجموعه نیز بهره مند شوید.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت