آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

لیست انواع نهال های عناب

خرید نهال عناب

 خرید نهال عناب گلابی

خرید نهال عناب گلابی

نهال عناب گلابی یک گونه بسیار تجاری است. مناسب برای اکثر مناطق ایران، دارای میوه بزرگ و تقریباً به اندازه گلابی. پایه کوتاه و بار بسیار کامل. هیچ تیغی ندارد. طعم شیرین و مطبوع. این عناب به دلیل شکل گلابی و اندازه بسیار بزرگتر، سود متفاوتی نسبت به عناب معمولی دارد. برای استفاده ویژه از بازار صادراتی عناب، بهترین گزینه برای کاشت نهال عناب گلابی خواهد بود. می توان گفت اندازه و وزن این عناب ها تا سه برابر عناب های معمولی موجود در بازار است. اندازه بزرگ و گوشتی بودن عناب دو عاملی است که بر قیمت فروش تاثیر می گذارد. عناب با اینکه خواص دارویی دارد، اما فروش میوه های خشک و تازه در بازار بسیار گران است. بنابراین با پرورش میوه نهال عناب گلابی، با شکل ها و اندازه های مختلف، می توانید از بازار این میوه بهره بسیار بیشتری ببرید. نام دیگر عناب خرمای چینی است که به زادگاه اصلی این میوه یعنی چین اشاره دارد. این در حالی است که ایران پس از چین در تولید عناب به دلیل آب و هوای مساعد رتبه دوم را دارد. خراسان جنوبی بیشترین زمین زیر کشت را دارد و نهال عناب گلابی نیز کشت می کند. درخت عناب با عمر 50 ساله و میوه مفید، سرمایه گذاری بلندمدت باغداران است. بهتر است 400 تا 700 ساعت هوای سرد زمستانی در دسترس گیاه باشد تا نیازهای سرمایش را برطرف کند. درختان عناب معمولاً در سن 4 تا 5 سالگی آماده تولید محصول هستند. بسته به فصل خنک منطقه، جوانه زنی از اوایل بهار شروع می شود و گل ها در اواسط بهار به شکوفه کامل می رسند. برداشت درخت عناب گلابی در مناطق گرم مانند خراسان جنوبی از اواخر مرداد آغاز می شود. در شرایط عادی فاصله نهال عناب گلابی را 3*4 در نظر می گیریم.

عناب گلابی
خرید نهال عناب قائنات (بذری)

خرید نهال عناب قائنات (بذری)

از انواع عناب تجاری میتوان به عناب قائنات اشاره کرد. برای خاک های شور – قلیایی و کم آب مناسب است. مقاوم بوده و خواص درمانی بالایی دارد. به خاطر میوه خشک خوبش به قائنات معروف است، یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین گونه های درخت عناب است که مورد علاقه خریداران و باغداران است. این نوع عناب قائنات در مقایسه با انواع دیگر از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. این گونه عناب برای مناطق سردسیر، مناطق نیمه سردسیر و مناطق کوهستانی مناسب است . نهال عناب قائنات دیر شکوفا می شود و آنها را از یخبندان بهاری محافظت می کند. میوه آن به اندازه یک میوه بزرگ و سنگی است. میوه این عناب ویژگی های بسیاری دارد و در بسیاری از کشورها به صورت خشک مصرف می شود.

عناب قائنات (بذری)
خرید نهال عناب رویال (پیوندی)

خرید نهال عناب رویال (پیوندی)

نهال عناب رویال (پیوندی) (پیشنهاد ویژه نهالستان) بسیار تجاری است. قابل کاشت در اکثر نقاط ایران محصولات با خواص درمانی بالا. نهال های عناب رویال یکی از بهترین ارقام عناب تولید شده در شهرستان میاندوآب می باشد. این نوع نهال عناب که رویال نام دارد مقاوم و سازگاری خوبی با مناطق معتدل دارد. مقاومت خوبی در برابر بادهای گرم تابستان و یخبندان زمستانی دارد. این نهال های عناب دارای برگ های کوچک بوده و ارتفاع نهال آن 8 متر است. میوه این نهال عناب میوه ای درشت است. از نظر بافت نرمتر، مایل به قرمز و میوه ای همراه با دانه است. طعم عناب رویال شیرین، دلپذیر و بسیار مفید است.

عناب رویال (پیوندی)
خرید نهال عناب ژاپنی (وارداتی)

خرید نهال عناب ژاپنی (وارداتی)

نهال عناب واریته تجاری ژاپنی (وارداتی). خیلی بزرگ و بدون تیغ است. کوتاه مناسب اکثر مناطق ایران است، میتوانید این نهال عناب ژاپنی را از نهالستان رویال نهال خریداری کنید (خرید نهال عناب ژاپنی) و قیمت فروش این نهال مناسب می باشد.

عناب ژاپنی (وارداتی)
خرید نهال عناب پیوندی خوشه ای (وارداتی)

خرید نهال عناب پیوندی خوشه ای (وارداتی)

نهال عناب پیوندی خوشه ای (وارداتی) انواع بسیار تجاری. برای اکثر مناطق ایران مناسب است. عملکرد خوشه میوه ای بزرگ و شیرین. ظاهر زیبایی دارد. این عناب یک نهال عناب اصلاح شده پرمحصول است که از سال اول پس از کاشت میوه می دهد. دلیل شرایط اقلیمی مساعد و مراقبت بهینه از سال اول کاشت،. توجه به این نکته حائز اهمیت است که باغداران عناب در سال اول کاشت محصول، زمانی که محصول به بلوغ رسید، تمام محصولات را از درخت عناب حذف کنند، زیرا در صورت عدم توجه به این امر، از رشد نهال عناب در سال اول جلوگیری می شود. از طرفی محصول تولید شده از این درخت عناب تجاری و قابل فروش است. درختان عناب خوشه ای از سال اول کاشت به بار می نشینند و اولین عملکرد عناب در سال پنجم کاشت توجیه اقتصادی دارد و عملکرد عناب اصلاح شده حدود 7 تن در هکتار می باشد.

عناب پیوندی خوشه ای (وارداتی)
خرید نهال عناب ارمنی (بذری)

خرید نهال عناب ارمنی (بذری)

نهال عناب ارمنی برای رشد به باران و دمای زیادی نیاز دارد. بنابراین در تابستان گرم و بارانی بهترین رشد را دارند. اگر خاک به خوبی زهکشی شود، ماندگاری بیشتری خواهند داشت. نهال عناب ارمنی مکان های آفتابی گرم را بیشتر ترجیح میدهند. در مورد نوع خاک، آنها نیز تمایل به قلیایی دارند. این گیاهان به خوبی رشد می کنند و حتی می توانند در خاک ضعیف رشد کنند. آنها تا 20- درجه سانتیگراد را تحمل می کنند، اما در مناطق گرمسیری رشد می کنند. تابستان برای پربار بودن باید گرما را نیز تجربه کند.

عناب ارمنی (بذری)

نهال عناب = خرید نهال عناب

هرآنچه که باید درمورد نهال عناب بدانید

قبل از خرید نهال عناب باید بدانید:

عناب میوه ای می باشد که طرفداران خاص خود را دارد ، به خاطر خواص درمانی که دارد پرورش و احداث باغ آن خدمت به بشریت می شود ، دم نوش هایی که از میوه عناب تولید می شود بسیار محبوب است و به عنوان اکسیر سلامتی معروف است .لذا در این مقاله قصد داریم نحوه پرورش و احداث باغ عناب را از صفر تا 100 به سمت آموزش دهیم .

به دلیل خاصیت درمانی که میوه عناب دارد احداث باغ عناب ‌و‌فروش محصول آن بسیار پر سود می باشد.

در این مقاله به اصول کشت و نگهداری بعد از کشت نهال عناب بطور کامل اشاره می کنیم.

ویژگی های نهال عناب:

ارتفاع نهال عناب بین 4 تا 10 متر متغیر است ، عناب جز تیره سنجدیان می باشد . نهال عناب کاملا مناسب مناطق گرمسیر است و رنگ میوه عناب ابتدا سفید سبز و با گذر زمان و‌رسیدگی به رنگ قرمز تبدیل می شود. میوه عناب روی پوست دارای چروکیدگی می باشد . در کشور ما قسمت های جنوبی استان خراسان باغ های عناب به وفور قابل مشاهده است ‌

منشأ نهال عناب به چین برمیگردد .

کاشت نهال عناب:

قبل از کاشت و احداث باغ عناب توجه کنید که عناب مناسب کاشت در اقلیم شما هست یا نه سپس اقدام به خرید نهال شناسنامه دار کنید . گودال هایی با عمق مناسب که ریشه خوب دران جای گیرد حفر کنید و نهال را داخل گودالی که آن با کود پوسیده حیوانی مخلوط شده قرار دهید بلافاصله بعد از کاشت نهال آن را آبیاری کنید .دقت نمایید هنگام کاشت خاک داخل گودال خیلی رس و یا خیلی سنگلاخی نباشد چرا که خاک رسی باعث خفگی ریشه نهال شده و خاک سنگلاخی مانع رشد ریشه نهال شده و خاک سنگلاخی مانع رشد صحیح ریشه می شود . لذا در صورت رسی و یا سنگلاخی بودن خاک لازم است که اصلاح خاک انجام دهید.

فاصله کشت نهال عناب:

فاصله کاشت بین نهال قبل کاشت نهال حتما بایستی بررسی شود . هنگام در نظر گرفتن فاصله کشت باید تمامی فعالیت های بعد از کاشت بررسی شود تا بعد از کاشت مشکلی پیش نیاید فاصله مناسب کاشت نهال عناب 4*4 می باشد علاوه بر فاصله کاشت نهال عناب پارامتر های دیگری هستند که در هنگام کاشت نهال باید بدان دقت کنید .

برای مثال قبل از اینکه اقدام به کاشت نهال عناب فرمایید ، جنس خاک ، دمای محیط ، رطوبت محیط و میزان دسترسی به آب ،زهکشی خاک ، آفات و بیماری های موجود را بررسی کنید واقدامات لازم را تدارک ببینید .

رعایت فاصله مناسب کاشت برای حذف بهتر علف های هرز مابین نهال ها بسیار مناسب است باعث سهولت حرکت ماشین های کشاورزی ما بین نهال ها میشود. همچنین رعایت فاصله مناسب بین نهال ها برای رسیدن نور کافی به نهال و تهویه مابین نهال ها مناسب است .

فصل مناسب کاشت نهال عناب:

با توجه به بررسی محققان نهال این عرصه مناسب ترین زمان کاشت نهال عناب دی و بهمن می باشد .چرا که کاشت نهال دقیقا بعد از برگ ریزی و در دور خواب بسیار گیرایی بیشتری دارد . لذا سعی کنید کاشت نهال را طی ماه های اذر تا اسفند انجام دهید تا درصد خطای گیرایی نهال را به حداقل برسانید.

خاک مناسب کاشت نهال عناب:

نهال عناب رابطه چندان خوبی با خاک های نسبتا اسیدی ندارد . نسبت به آهک موجود در خاک بسیار حساس است و توانایی رشد در انواع بافت خاک را دارد ولی بهتر است خاک محل کشت لومی و شنی باشد . نفوذ پذیری خاک محل کشت عناب باید در شرایط مناسبی باشد چراکه این حالت برای رشد ریشه مناسب است .ph قابا تحمل برای رشد ریشه نهال عناب 4/5 تا 8/5 می باشد .ولی در ph 6/5 تا 7/5 بهتر رشد می‌کند . عناب در مقابل کم آبی و شوری خاک مقاوم است . ولی بی آبی شدید و شوری زیاد موجب کاهش محصول عناب می شود .‌و حتی برای نهال هم مضر است در حالت کلی خاک مناسب کشت عناب خاک غنی از مواد غذایی می باشد .

اقلیم مناسب کاشت نهال عناب:

نهال عناب در مقابل نواسانات دمایی بسیار مقاوم است .حداقل دمای قابل تحمل برای نهال عناب _35 و کمترین دمای قابل تحمل 48 درجه می باشد .عناب نسبت به سایر درختان میوه زود خزان و نسبت به بقیه دیرتر از خواب زمستانی بیدار میشود . بنابراین نهال عناب از سرمای بهاره و زمستانه در امان است .

نهال عناب نهال ر‌وشنایی دوست است و به نور مستقیم کافی محتاج است .کاشت نهال عناب در محیط هایی سردسیر ویا مکان هایی که نور کافی بسیار اشتباه و باعث کند شدن رشد آن و کم بودن محصول می شود . کاشت نهال عناب در مناطق کوهستانی باعث رویش شدن میوه عناب می شود .

در هنگام گلدهی نهال عناب حدود 10تا15 روز باید دمای هوا بین 22 تا 24 باشد. در زمان گلدهی دمای شدید باعث از بین بردن گل ها و کاهش عملکرد محصول عناب می شود . در صورت شدید بودن آفتاب ممکن است میوه نهال عناب دچار آفتاب سوختگی شود .

نیاز سرمایی عناب نیز بسیار پایین است . حدود 200تا400 ساعت سرما برای نهال عناب کافی می باشد ،از عوامل اقلیمی بسیار محدود کننده نهال عناب رطوبت بیش از حد و دایمی می باشد . بارندگی های ناگهانی و غیر قابل پیش بینی شده در فصل تابستان باعث ترک خوردگی میوه عناب می شود .

از عواملی که باعث ترک خوردن میوه عناب می شود می توان به نوسانات دمایی وتنش های رطوبتی اشاره کرد.

باغداری و مراقبت های لازم از آفات و بیماریهای نهال عناب چگونه است::

- برای جلوگیری از ابتلا نهال عناب به برخی از بیماری و آفات میتوان مراقبت هایی اعمال نمود.

- جداسازی میوه های آلوده به بیماری و‌سپس شخم پایه درخت ، جمع آوری میوه های آورده ریخته شده یا درخت ، حذف علف های هرز یا درخت برای جلوگیری از زمستان گذرانی عوامل بیماری.

- استفاده از کودهای شیمیایی

- و کودهای حیوانی برای تقویت درخت و مقاوم شدن در برابر بیماری

- در مرحله ی اخر استفاده از سموم شیمیایی مبارزه کننده با آفات شیمیایی ترجیحا سموم شیمیایی که دارای دوره ی کارش کوتاه مدت می باشد و همچنین استفاده از سموم شیمیایی تایید شده توسط کارشناسان کشاورزی فعال این عرصه .

کاشت درخت عناب با چه بیماری هایی همراه است:

از جمله بیماری های شایع که درخت عناب بدان مبتلا می شود میتوان به مگس عناب اشاره نمود ، لارو عامل بیماری در داخل گوشت میوه رشد کرده بزرگ می شود و‌سپس از قسمت گوشتی عناب استفاده می کنند. ‌

در واقع میوه عناب را نابود می کند آفات دیگر مثل ، تریپس، کنه ، پروانه از دیگر آفات درگیر کننده عناب می باشد . مبارزه با آفات در کاشت نهال عناب بسیار حائز اهمیت است.

آفت مگس عناب ، خسارت نسل اول مگس عناب بسیار شدید است در صورت حمله مگس به میوه های تازه و خیلی ریز آنها را مستعد ریزش میکند وزش شدید باد در مواقع ابتلای عناب به بیماری ریزش آن را تشدید می کند .

برای کنترل آفت می توان از یخ آب زمستانه برای از بین بردن عامل بیماری زمستان گذران استفاده کرد . در ضمن سموم شیمیایی دیازینون و استفاده از تله زرد برای کنترل بیماری بسیار موثر است. ‌

شما را به تماشای ویدیویی از عناب دعوت میکنیم
برای مشاهده عکس های عناب روی (عکس نهال عناب) کلیک کنید


نحوه آبیاری نهال عناب:

قبلا اشاره کردیم که نهال عناب در مناطق گرمسیری رشد بهتری دارد ، لذا این گیاه نسبت به کم آبی و گرما مناسب است. ولی بدین معنا نیست که نهال در حالت دیم جواب بدهد دراین صورت نهال به کل از بین خواهد رفت همچنین آبیاری بیش از حد نهال هم موجب پوسیدگی ریشه نهال خواهد شد . آبیاری نهال عناب هر 5 روز می باشد. واز سال دوم می توانید هر15 روز یکبار می باشد . آبیاری بستگی به اقلیم و منطقه و میزان بارش سالانه دارد و اگر میزان آبیاری به اندازه باشد این میزان آبیاری کافی می باشد . ولی در صورت کم بودن میزان بارندگی فواصل آبیاری و اندازه ی آن باید کاهش یابد .

هرس نهال عناب:

بعد از اینکه نهال عناب را کاشتید مثل دیگر نهال‌ها انواع مختلف هرس وجود دارد. هرس عمودی برای نهال‌هایی انجام می‌شود که فاصله بین نهال‌ها حالا به هر دلیلی کم می‌باشد، در حالت کلی باید فاصله استاندارد کات نهال رعایت شود. اگر فاصله مناسب کاشت بین نهال رعایت ود بهتر است هرس افقی صورت گیرد همه این تدابیر برای رشد بهتر نهال، به تعویق انداختن پیری زودرس نهال و حتس سهولت چیدن میوه و افزایش باردهی نهال می‌باشد. از جمله هرس‌های مربوط به نهال عناب می‌توان به هرس شلجمی، جامی و باز می‌توان اشاره نمود برای انجام هرس عناب تنه اصلی نهال را از ارتفاع 150 سانتی متر قطع کرده و تعدادی از شاخه‌ها باقی می‌ماند، تا بازوی گیاه حفظ شود. دقت کنید هرس نهال عناب به فردی ماهر بسپارید چرا که در صورت عدم رعایت نکات اصولی هرس شاهد کم محصولی و یا عدم محصول دهی خواهید بود.

نکته: از جمله بهترین عناب‌های ایرانی می‌توان به عناب قائنات اشاره نمود.عناب نه تنها در ایران بلکه در بسیار از کشور‌های خارجی نیز طرفداران زیادی دارد لذا با صادرات آن نیز می‌توانید سود خوبی بدست اورید.

کوددهی نهال عناب:

از جمله مواردی که در مراقبت بعد از کات نهال عناب باید در نظر گرفت کوددهی می‌باشد کوددهی در نحوه رشد و مراقبت از نهال بسیار ضروری می‌باشد. از اصلی ترین ارکان مربوط به کاشت نهال عناب کوددهی به موقع نهال عناب می‌باشد. قبل از کوددهی توجه نمایید که آزمایش خاک صورت گیرد و کمبود‌های خاک مشخص شده سپس با توجه به کمبود خاک و عدم جذب ان توسط نهال کوددهی صورت گیرد.

خاک‌هایی که حالت قلیایی جذب مواد مغذی برای ریشه نهال سخت می‌شود. در این صورت می‌توانید به خاک نیتروژن و پتاسیم اکسید اضافه کنید. در حالت کلی کود‌های شیمیایی انند محرک‌های رشد برای نهال عمل می‌کنند ضمن رشد ریشه و تنه و حتی شاخه‌های نهال باعث باردهی بیشتر نهال شده و باعث بهبود کیفیت و کمیت میوه می‌شوند. دقت نمایید هنگام کوددهی دوز مصرفی حتما رعایت شود. استفده از دوز‌های الا باعث ایجاد سوختگی شده و علاوه بر موثر بودن اثر سو از خود بجا می‌گذارد.

طول عمر نهال عناب:

عمر مفید نهال عناب به طور میانگین حدود 60 سال می‌باشد میزان عمر بستگی به رسیدگی ، هرس و... و حتی اقلیم محل کشت نهال دارد. لذا با رسیدگی به موقع و مناسب باعث افزایش عمر درخت عناب می‌شوید. میزان باردهی درخت عناب با توجه به اینکه ارقام مختلفی دارد متفاوت است ولی در حالت کلی این میزان را 4 تا 5 تن بطور میانگین در می‌گیرند. با رسیدگی و عدم رسیدگی به درخت این رقم بالا پایین می‌شود.

خواص(خصوصیات)میوه عناب:

میوه عناب به خرمای چینی و خرمای قرمز معروف می‌باشد. از جمله خوا خواص عناب تازه می‌توان به خاصیت آرامبخشی آن اشاره نمود در واقع از میوه عناب تحت عنوان میوه ضد بد خلقی یاد می‌کنند . میوه عناب را برای کاه اضطراب بسیار موثرمی‌باشد. برای تقویت قلب، معده، طحال، دستگاه گوار بسیار مفید است. استفاده از عناب برای مراقبت از پوست بسیار عالی می‌باشد.عناب به میوه خونساز معروف است. استفده از میوه عناب برای جلوگیری و حتی درمان بیماری‌های مربوط به رحم و تخمدان مثل سرطان و حتی نازایی بسیار موثر است. لذا مصرف عناب برای خانم‌ها بویژه خانم‌های جوان بسیار لازم و ضروری است.

عناب با پاکسازی کبد و تنظیم آنزیم های کبدی نقش بسزایی در تنظیم عملکرد کبد دارد . چراکه افزایش آنزیم کبدی نشان از آسیب به بافت های کبد می باشد.

عناب دارای مقادیر بالایی از فولیک می باشد که باعث افزایش آنتی اکسیدان شده و این آنتی اکسیدان ها رادیکالهای آزاد را از بین می‌برند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد .

میوه عناب حاوی مقادیر بالایی از ساپوتین می باشد که آرامشبخش و خواب آور است .

در واقع این ترکیب خاصیت القای خواب دارد . میوه عناب .....از پتاسیم می باشد ، که باعث شل شدن رگ های خون و تنظیم فشارخون می‌شود در حالت کلی از رسوب و حتی گرفتگی رگ های فرد جلوگیری به عمل آورده و چربی خون را کاهش می دهد.

این میوه ، سرشار از ویتامین های c,a می باشد . این ویتامین موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و بدن را در مقابل ابتلا به انواع امراض ایمن میکند ، این میوه دارای خاصیت ضد حساسیت می باشد ‌.

همچنین به دلیل داشتن کلسیم و فسفر باعث استحکام استخوان شده و سلامت آن را ارتقا می بخشد ‌افراد که مستعد سکته های قلبی و مغزی می‌باشند توجه نمایند با مصرف عناب از این خطرات در امان باشید ، به دلیل دارا بودن خاصیت ضد میکروبی فرد را از ابتلا به بیماری هایی با عامل میکروب حفظ میکند .

با توجه به توضیحات و خواصی که درباره میوه عناب ذکر شد علاوه بر احداث باغ و سود حاصل از آن میتوانید سطح سلامت جامعه را ارتقا داده و به هم نوعان خود خدمت کنید برای خرید هال عناب شناسنامه دار و دارای گواهی سلامت می‌توانید با روابط عمومی شرکت رویال نهال به مدیریت مهندس آرمین قاسمی، در ارتباط باشید.

خرید و قیمت نهال عناب:

اگر به دنبال خرید نهال عناب به قیمت مناسب هستید توصیه می شود نهال آن را از مراکز تولید کننده و معتبری چون رویال نهال تهیه کنید نهالستان رویال نهال به دلیل تولید عمده نهال و حذف واسطه نهال را با قیمت مناسب تری دریافت کنید.تمامی نهال های تولید شده دراین مجموعه دارای شناسنامه و گواهی اصالت می باشند.

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت