آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین
عکس نهال گردو شبین

نهال گردو شبین

خرید نهال گردو شبین از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو شبین با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو شبین در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو شبین به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو شبین در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو شبین، کاشت نهال گردو شبین، هرس درخت گردو شبین، نحوه آبیاری گردو شبین، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو شبین و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو شبین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو شبین را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو شبین
  •     
  • مشخصات نهال گردو شبین

معرفی نهال گردو شبین


نهال گردو شبین چیست:

گردو نژاد وارقام مختلفی دارد یکی از گردو هایی که منشا ترکیه دارد نهال گردو شیبن می باشد.

از جمله مناطق مستعد کشت نهال گردو کشور ایران میباشد. نهال گردوی شیبن اکثر مناطقی که سردسیر و نیمه سردسیر میباشد جواب میدهد.

جز ارقام دیرگل و مناسب مناطق کوهستانی است و مقاومت خوبی در برابر سرما دارد . بسیار زود بازده نمی باشد از جمله ارقام با باردهی بالا هست. از جمله ویژگی‌های نهال گردو شیبن پوست کاغذی و درصد بالای مغز است ، مغز این گردو کیفیت بسیار بالایی داشته و طعم خاصی دارد. از جمله ارقام اصلاح شده است که ویژگی های منفی آن حذف و به برتری نژادی آن افزوده شده است . درختی تک‌پایه است که می‌تواند خود گرده افشان باشد ولی برای باردهی بهتر ارقام گرده افشان پیشنهاد می شود که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت برگ های نهال شیبن پهن بوده و بسیار شاخ و برگ گسترده‌ای دارد.

میوه گردو شیبن:

میوه حاصل از نهال گردو شیبن حالت گردی دارد که دو پوست پوست سبز و پوست چوبی را شامل می‌شود پوست سبز گردو شیبن پس از خشک شدن به راحتی از پوست چوبی جدا میشود پوسته داخلی با پوسته چوبی ضخامت چندان زیادی ندارد با فشار دست به راحتی میشکند ، مغز میوه گردو شیبن بسیار خوش‌طعم بوده و چربی زیادی دارد رنگ مغز سفید بود.

منشا نهال گردو شیبن:

همانطور که از اسم گردو پیداست منشا این نهال کشور دوست و همسایه ما ترکیه می باشد.

جز ارقام اصلاح شده درجه یک وارداتی است که طرفداران زیادی در ایران و کل دنیا دارد به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این گردو بازار فروش آن در ایران از رونق برخوردار است امروزه سطح گسترده‌ای از زمینهای زیر کشت نهال مربوط به گردو شیبن است

ارتفاع درخت گردو شیبن:

ارتفاع نهال علاوه بر نژاد نهال به رسیدگی بستگی دارد،نهال شیبن گسترده است و جز ارقام متوسط قد و نیمه پاکوتاه محسوب می‌شود. در بهترین حالت رسیدگی قد نهال به حدود ۵ متر می رسد اگر رسیدگی به نهال گردو شیبن ازشرایط خوبی برخوردار باشد مراحل رشد خود را به سرعت سپری کرده و به سن بلوغ می رسد و به سرعت به باردهی میرسد.

عمر اقتصادی:

عمر درخت گردوشبین به حدود ۸۰ برآورد شده است. عمر اقتصادی بستگی زیادی به هرس مناسب و به موقع و رسیدگی دارد چرا که هرس به موقع مانع پیری زودهنگام درخت میشود اگر قصد احداث باغ گردو را دارید به هیچ عنوان در انتخاب خود شک نکنید.

فاصله کاشت نهال گردو شیبن:

با توجه به اینکه قد درخت گردو شیبن به حدود ۵ متر می رسد فاصله استاندارد کاشت نهال شیبن با سایر ارقام گردو متفاوت است مناسبترین و استانداردترین فاصله کشت نهال گردو فاصله 8*8 می باشد. رعایت این فاصله به طور دقیق بسیار حائز اهمیت می باشد .چراکه گستردگی درخت حاصل از نهال شیبن باعث سایه انداز بر روی درختان دیگر شده و مانع رشد ان ها شده در صورت عدم رعایت فاصله مناسب مانع از نوررسانی به برگ ها و فتوسنتز مناسب می شود.رعایت فاصله مناسب کاشت مزیت های زیادی دارداز جمله تهویه مناسب درختان و رشد کافی ریشه درختان و راحتی حرکت ماشین های کشاورزی بین درختان و همچنین سهولت حذف علف های هرز مابین آنها می باشد . رعایت فاصله مناسب کاشت علاوه بر همه مزیت هایی دارد باعث افزایش باردهی و افزایش کیفیت محصول دهی می شود لذا رعایت فاصله استاندارد از جمله اصول باغبانی می باشد که رعایت آن الزامی است .

رقم گرده افشان نهال گردو شیبن:

برای باردهی بهتر و گرده افشانی بالای نهال گردو شیبن رقم گرده افشان نیاز است . برای هر 10 نهال گرده شیبن معمولا یک نهال گرده افشان نیاز است. گرده افشان های مناسب نهال گردو شیبن ارقام بیلچک و یالوا می باشند به گفته کارشناسان در هر هکتار باغ گردوی شیبن حدود ۱۰ درصد باغ میبایستی متعلق به نهال گرده افشان باشد در این صورت باردهی در هکتار به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

آغاز باردهی نهال گردو شیبن:

همانطور که قبلا اشاره کردیم نهال گردوشیبن جزارقام زودبازده میباشد که از همان سال های اولیه کشت باردهی آن شروع میشود ولی برداشت محصول و اقتصادی شدن باردهی آن از سال ششم و پنجم به بعد می باشد سال های اولیه باردهی نهال نوبرانه میباشد و لازم است برای رشد مناسب محصول بار آن حذف شود با افزایش سن نهال و با رسیدگی مناسب آن رشد نهال دو چندان می‌شود و در نتیجه باردهی رفته رفته و با افزایش سن بیشتر می‌شود .

میزان باردهی درخت شیبن در هکتار:

میزان باردهی درخت حاصل از نهال گردو شیبن بستگی زیادی به میزان رسیدگی باغداران عزیز دارد در صورتی که میزان رسیدگی ، هرس ،آبیاری ، خاک مناسب در شرایط فوق العاده باشد عملکرد درخت درهکتار رقمی بین 4 تا 5 تن در هکتار خواهد بود (گردوی خشک)

مناسب ترین فصل کاشت نهال گردو شیبن:

بهترین زمان کاشت نهال گردوشیبن در فصل پاییز و بعد از خزان و هنگام خوابیدن نهال می باشد( مناطق گرمسیر) در مناطق سردسیر که یخبندان مانع کاشت نهال می شود . آخر فصل زمستان( برج ۱۲ و اوایل فصل بهار بهترین زمان کاشت می باشد) کاشت نهال گردو در فصل تابستان به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود چرا که گرما باعث ایجاد تنش و خشک شدن نهال می شود.

شرایط محیطی مناسب برای رشد نهال شیبن:

نور:

درخت گردو شیبن بزرگ و بسیار گسترده‌ است که از درختان دیگر بیشتر به نور احتیاج دارد قسمت هایی که بیشتر با نور خورشید تماس دارند از باردهی بیشتری برخوردارند . برگ قسمت های داخلی درخت بسیار ریز و کم است درخت گردو شیبن در روز به حدود ۸ ساعت به تابش مستقیم نور نیاز دارد تابش نور خورشید باعث رشد بهتر این نهال میشود.

دما:

بهترین آب و هوایی که نهال گردو می تواند درانجا بهتر رشد کند آب و هوای مدیترانه ای می باشد رابطه قوی با رطوبت ندارد و بیشینه دمای که می تواند تحمل کند ۴۵ درجه و کمینه دمای -۲۰ می باشد .

نیاز سرمایی نهال گردو:

نهال گردو برای تکمیل فرآیند باردهی نیاز به گذراندن سرما دارد نیاز سرمایی این نهال حدود ۸۰۰ تا ۳۶۰۰ ساعت می باشد این میزان باردهی برای گلدهی مناسب نهال ضروری می باشد.

سطح ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گردو شیبن:

همانطور که بیان شد اقلیم‌های نیمه سردسیری و سردسیر برای کاشت این نهال مناسب می باشد .

سطح ارتفاع از دریای آزاد مناسب کاشت نهال گردو حدود ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ می باشد درمناطقی خارج از این رنج سطح ارتفاع میباشد کاشت نهال با خطر مواجه می‌شود در مناطق با سطح ارتفاع بالاتر شکوفه های نهال را سرما می برد و باردهی تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

خاک مناسب برای کشت نهال گردو شیبن:

از جمله ویژگی‌های بارز نهال گردو شیبن داشتن ریشه بسیار گسترده و عمیق می باشد لذا جنس خاک و بافت آن برای رشد نهال حائزاهمیت است . عمق و قطر مناسب برای رشد نهال حدود 1*1 می باشد . بافت مناسب خاک بافت لومی با 20 درصد رس و 40 درصد شن و 40 درصد سیلت می باشد . خاک با این بافت بهترین زهکشی را دارد خاکی که دارای عمق کم و سنگلاخی یا کاملا رسی باشد باعث راکد ماندن اب در داخل خاک شده و موجب پوسیدگی ریشه می شود . مقاومت خوبی در برابر شوری ندارد و ph مناسب خاک 5/6 تا 7 می باشد .

نکته: خاک از جمله مهم ترین ارکان رشد نهال می باشد لذا غنی بودن آن حائز اهمیت است.

اگر قصد کاشت نهال گردو در خاک های فقیر را دارید ابتدا آزمایش خاک انجام دهید تا کمبودهای خاک با کود مناسب برطرف شود.

آبیاری نهال گردو شیبن:

نهال گردو شیبن از جمله گردوهایی می باشد که نسبت به آبیاری بسیار حساس می باشد . در واقع گزومورفی نهال پایین است، و مقاومت خوبی در برابر بی آبی یا کم آبی ندارد . لذا بهترین روش آبیاری قطره ای کنترل شده و کاملا منظم هر 7 روز یکبار حدود 50 الی 70 لیتر آب می باشد. رعایت فاصله زمانی آبیاری و میزان آن برای جلوگیری از تداخل در رشد نهال موثر است چرا که افراط و تفریط در آبیاری باعث ایجاد تنش شده و موجب کند شدن رشد گردو و عدم بازدهی کافی آن خواهد شد. همانطور که بیان کردیم بهترین روش آبیاری نهال گردو آبیاری قطره ای می باد چرا که مزیت های این روش بسیار بیشتر از معایب ان است. از جمله مزایای این روش کنترل میزان آبیاری، صرفه جویی در مصرف آب و عدم رشد بی رویه علف‌ های هرز می باشد، برای آبیاری نهال گردو شیبن و سایر درختان ابیاری بارانی به هیچ عنان توصیه نمی شود چرا که رطوبت رو برگ ها و شاخه نهال موجب ایجاد بیماری و آفت های مختلف شده و سلامت نهال را به خطر می اندازد.

قیم گذاری نهال شیبن:

کاشت نهال گردو شیبن در مناطقی که مستعد بادهای شدید و طولانی مدت هستند. بهتر است از یک محافظ برای نگهداری نهال استفاده کرد چرا که این محافظ و یا قیم مانع شکستگی یا اسیب به نهال می شود. لذا در مناطقی که بادخیز نیستند استفاده از قیم الزامی نیست.

کوددهی نهال گردو شیبن:

نهال گردو شیبن برای رشد مناسب و باردهی بالا، افزایش کیفیت و کمیت محصول دهی به تغذیه مناسب نیاز دارد، از جمله مهمترین این تغذیه ها کود می باشد که انتخاب و استفاده ان بسیار حائز اهمیت است. لذا قبل از استفاده از کود باید نیاز نهال و کمبود خاک تشخیص داده شود سپس با توجه به نظر کارشناسان مجرب کود مورد نظر و دوز مصرف آن مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است قبل اقدام به کاشت نهال گردو شیبن داخل چاله از کود حیوانی پوسیده استفاده کنید که محرک رشد طبیعی خوبی به حساب می آید. در فصل رویش( بهار) استفاده از کود های هیومیک اسید NPK توصیه می شود چرا که کود هیومیک موجب جذب بهتر مواد از خاک شده و NPK موجب رشد سریعتر ریشه شاخ و رگ و افزایش عملرد محصول در هکتار می شود.

هرس درخت گردو شیبن:

رعایت اصول هرس و تخصص در این حیطه در هرس درخت الزامی می باشد بهتر است نهال گردو شیبن را در سال اول و بخصوص دوم هرس بسیار سبک انجام دهید در این صورت نهال فرم مناسبی داشته و خود را برای باردهی هر چه بهتر اماده می کند. از جمله مزایای هرس درخت گردو حذف شاخه های شکسته ضعیف و آلوده به بیماری می باشد و همچنین عمل هرس یا حذف شاخه های بیش از حد بزرگ شده که مانع رسیدن نور کافی به درخت می شوند موجب باردهی بهتر درخت می شود. هرس با جلوگیری از باردهی بیش از حد نهال مانع پیری زود هنگام درخت می شود. با هرس مناسب محصول درخت گردو شیبن بسیار دانه درشت بوده و از کیفیت درصد مغز خوبی برخوردار خواهد بود. هرس اصول به موقع باعث موجب افزایش عملکرد درخت در هکتار می شود.

آفات و بیماری های نهال گردو شیبن:

از جمله افات مهم گردو می توان به کرم گردو، یا کرم خراط اشاره نمود، و از بیماری های مهم که گردو را درگیر می کند می توان از بلایت گردو و پوسیدگی طوقه و ریشه نهال نام برده هر یک از این بیماری و آفات به دلیل ضعیف بودن نهال، و شرایط نامساعد محیطی بوجود می اید، لذا دلیل اکثر بیماری ها رطوب شدید و تهویه نامناسب بین درختان و همچنین عدم رعایت بهداشت باغ می باشد چرا که با کوددهی به موقع و رعایت اصول باغداری ( بهداشت باغ) تا حد زیادی می‌ توان از این بیماری ها پیشگیری نبوده لذا در صورت عدم پیشگیری و ابتلا درختان به آفات و بیماری می توان از سموم شیمیایی مورد تایید کارشناسان مراکز معتبر مثل رویال نهال استفاده نمود.

خواص مغز گردو شیبن:

گردو شیبن از جمله گردوهایی می باشد که سرشار از مواد مغذی و عناصر می باشد لذا این گردو با دارا بودن مقادیر قابل توجهی از ویتامین های A , B , K ,C مزیت های فراوانی برای بدن دارد و موجب پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری هاست.

از جمله مزیت های این گردو را به اختصار بیان می‌ کنیم:

گردو شیبن باعث بهبود عملکرد مغز، قلب، سیستم ایمنی، سیستم عصبی، سیستم گوارشی، پاکسازی کبد، افزایش جذب آهن، روشن شدن پوست مو، جلوگیری از ریزش مو می شود. از همه مهمتر به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان و مبارزه با رادیکال های آزد تولید شده در بدن را از ابتلا به سرطان در نقاط مختلف بدن مصون می دارد.

خرید نهال گردو شبین:

برای احداث باغ گردوشبین کافیست با مراجعه حضوری یا اینترنتی به شرکت رویال نهال بهترین و معتبرترین شرکت تولید نهال ، خرید نهال گردو شبین را انجام دهید و حتی بعد از خرید نهال گردو شبین نحوه ی کاشت این نهال گردو و نحوه ی مراقبت بعد از کاشت ان را دریافت نمایید .

مشخصات نهال گردو شبین


کشور سازنده: ترکیه

موعد گلدهی: دیرگل

میزان باردهی: پربار

نوع باردهی: زود بازده

رقم گرده افشان: بیلچک و یالووا

ارتفاع کاشت از سطح دریا: تا 1500 متر

حساسیت: به آفتاب سوختگی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت