آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند
عکس نهال گردو سانلند

نهال گردو سانلند

خرید نهال گردو سانلند از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو سانلند با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو سانلند در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو سانلند به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو سانلند در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو سانلند، کاشت نهال گردو سانلند، هرس درخت گردو سانلند، نحوه آبیاری گردو سانلند، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو سانلند و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو سانلند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو سانلند را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو سانلند
  •     
  • مشخصات نهال گردو سانلند

معرفی نهال گردو سانلند


مشخصات و خصوصیات نهال گردو سانلند:

از جمله نهال های پر سود بوده برای احداث باغ گردو ساندلند می باشد ، نهال گردو ساندلند تک پایه بوده و گل های نروماده روی یک پایه قرار می‌گیرد. نهال گردو ساندلند دیرگل، دیر رس و دیر خزان می باشد .(برخلاف ژنوتیپ های ایرانی که دیرگل و زود خزان می باشند ) بنابراین علی رغم دیر گل بودن و مقاومت در برابر سرمای بهاره اگر در مناطق خیلی سردسیر مناسب کاشته شود احتمال اسیب در سرمای زود رس پاییز و زمستان وجود دارد .مزیت دیر گل بودن نهال گردو ساندلند آن را برای کاشت در مناطق سردسیر مناسب کرده است ولی در برابر سرمای پاییز بایستی از آن مراقبت کرد .

میوه:

دارای میوه های بسیار درشت و با کیفیت بالا می باشد . میوه آن دارای پوست چوبی و نازک و پوست سبزی می باشد که آن را احاطه کرده است . این پوست سبز به راحتی قابل جدا شدن است . وزن میوه حدود 12 گرم بوده و حدود 60 درصد میوه را مغز آن تشکیل میدهد ، رنگ مغز گردو ساندلند بسیار روشن و شفاف است ، از جمله بهترین گردو هایی که در اجیل طرفدار زیادی دارد گردو ساندلند است . این مقاله شامل اطلاعاتی است که به شما کمک میکند بطور کامل با ویژگی های این گردو آشنا شوید با ما همراه باشید.

منشا:

خواستگاه نهال گردو سانلند به کشور آمریکا بر می گردد چرا که در مناطق خوش آب و هوای کشور آمریکا این گردو به تولید انبوه می رسد این منطقه خوش آب و هوا شهر ساندلند می باشد که گردو را نیز به همین اسم نامگذاری کرده‌اند. امروزه کاشت نهال گردو ساندلند در مناطق سردسیر کشور ما رواج پیدا کرده است ولی قبل از انتخاب این رقم برای کاشت ویژگی دیر خزان بودن نهال باید مد نظر قرار گیرد.

ارتفاع درخت ساندلند:

درخت گردو ساندلند متوسط قد می باشد و میانگین ارتفاع از ۵ تا ۶ متر متغیر است علاوه بر ژنتیک رقم، قد آن بستگی زیادی به نحوه رسیدگی آبیاری کود دهی و هرس مناسب آن دارد در صورتی که در خاک غنی از مواد مغذی کاشته شود و به طور منظم و اصولی آبیاری شود از رشد و قد خوبی برخوردار خواهد شد امروزه درختانی که قد بلند هستند طرفدار زیادی ندارند چرا که باغداران در چیدن میوه متحمل زحمت زیادی می شود البته لازم به ذکر است که امروزه ماشین های کشاورزی که به طور مکانیزه بار درختان را برداشت می‌کند به کمک بشر آمده با حرکت به سوی کشاورزی مدرن و اصولی با کمترین زحمت بیشترین سود به دست می آید

آب و هوای مناسب کاشت نهال گردو ساندلند:

کاشت گردو ساندلند در مناطق ساحلی و بسیار گرمسیر به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود چرا که در رطوبت و گرمای بیش از حد موجب آسیب به نهال گردو سانلند شده و کاشت آن را با خطا مواجه می کند برعکس مناطق سردسیر و نیمه سردسیر معتدل برای کاشت و احداث باغ گردو سانلند بسیار مناسب میباشند چرا که گردو نیاز سرمایی داشته که فقط در مناطق سردسیر برطرف می‌شود در صورت کاشت در مناطق مرطوب و گرمسیری درخت عملکرد چندانی نداشته و مستعد انواع بیماری های فیزیولوژیکی می شود.

سطح ارتفاع از دریای آزاد مناسب کاشت نهال گردو ساندلند:

برای مناطق کوهستانی با سطح ارتفاع ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ بسیار مناسب است این نشان‌دهنده دیرگل و مقاومت آن در برابر سرما است( تنها عیب نهال دیر خزان بودن آن است )علائم دیر خزان بودن از جمله نهال های وارداتی است که تقریباً با شرایط آب و هوایی ایران سازگاری یافته است چرا که اکثر نهال های وارداتی همخوانی خوبی با اقلیم ایران نداشته و آنچه که باید محصول دهی ندارند.

نیاز سرمایی:

همانطور که بیان شد نهال گردو برای رفع نیاز سرمایی و گلدهی مناسب حدود ۴۰۰ تا ۱۷۰۰ می باشد نهال برای گلدهی بهتر و افزایش باردهی این سطح از سرما را نیاز دارد با توجه به آب و هوا و نیاز سرمایی که برای گردو سانلند بیان شد در ایران شهرهای آذربایجان های غربی و شرقی همدان، زنجان اردبیل و قزوین کردستان و حتی کرمان برای کاشت این نهال مناسب می باشد. در احداث باغ گردو توجه به منطقه و آب و هوایی و انتخاب رقم مناسب برای کاشت حائز اهمیت است.

گرده افشان:

از جمله ارکان مهم باردهی درختان حاصل از نهال های گردو فرایند گرده افشانی است فرایند گرده افشانی معمولاً توسط حشرات و باد صورت می گیرد گرده افشانی برای گلدهی و تبدیل گل به میوه امری حیاتی می باشد حالا که با فرایند گرده افشانی تا حدودی آشنا شدید بایستی بدانید در نهال هایی که تک پایه و خود گرده افشان اند زمان گرده افشانی گل های نر و آمادگی پذیرش گل ماده ممکن است متفاوت باشد بنابراین برای راحتی خیال از موفقیت این فرآیند لازم است هنگام احداث باغ گردو ارقامی را به عنوان گرده افشان لابلای نهال غالب بکارید گرد افشانی مناسب نهال گردو ساندلند نهال گردو چیکو می باشد و در هنگام احداث باغ گردو به صورت هکتاری برای هر ده نهال گردو یک نهال گرده افشان نیاز است.

شروع باردهی نهال گردو ساندلند:

باردهی زودهنگامی ندارد جزو گردو های زودبازده محسوب نمی شود باردهی آن از سال چهارم شروع شده و از سال ششم به بعد باردهی آن اقتصادی می شود علی رغم پربار بودن وزن میوه کم می باشد زیرا جزء گردو هایی با باردهی بالا به حساب نمی آید با توجه به تجربه باغداران فعال در عرصه تولید گردو که باغ های هکتاری گردو ساندلند زیرکشت دارند باردهی این درخت در هکتار حدود ۲ تا ۴ تن میباشد این اعداد متغیرهستند و به دلیل نحوه رسیدگی و غنی بودن خاک، آبیاری به موقع و کافی است.

بهترین فصل کاشت نهال گردو ساندلند:

زمان کاشت نهال با توجه به اقلیم منطقه متغیر است در مناطقی که بسیار سردسیر می‌باشند و سرما و یخبندان زودرس دارند بهتر است از اواخر اسفند و اول بهار به کاشت نهال بپردازند ولی در مناطق معتدل و روبه گرمسیر بهترین فصل کاشت آن پاییز و درست بعد از خزان و به خواب رفتن نهال است.

فاصله کاشت مناسب نهال گردو ساندلند:

به دلیل قد متوسط نهال بهترین فاصله کاشت حدود ۷ در ۷ می باشد پس از تعیین فاصله نهال گودال‌هایی به عمق و قطر ۱ × ۱ آماده کرده و برای کاشت نهال شرایط را مهیا کنید رعایت فاصله مناسب کاشت باعث رشد بهتر نهال و قوی بودن آن در برابر ابتلا به آفات و بیماری ها خواهد بود در ضمن باعث افزایش باردهی نهال نیز می شود چرا که فاصله مناسب کاشت موجب عدم رقابت ریشه نهال برای جذب مواد مغذی می شود از جمله مزیت های دیگر می توان به رسیدگی، نور کافی به شاخه برگ درختان و انجام بهتر عمل فتوسنتز اشاره نمود.

فاصله مناسب باعث سهولت در حذف علف های هرز شده که روشی برای پیشگیری از شیوه بیماری توسط عوامل زمستان گذران داخل این علف های هرز میباشد سهولت عبور و مرور ماشین های کشاورزی با رعایت فاصله کاشت اصولی امکان پذیر است نکته: برای داشتن نتیجه بهتر قبل از کاشت تمام اصول باغداری را رعایت کنید تا نتیجه مطلوب به دست آورید. در صورت عدم رعایت فصل مناسب کاشت نهال ممکن است آسیب جدی به آن وارد شود.

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو ساندلند:

روش‌های متعددی برای آبیاری نهال گردو ساندلند وجود دارد ولی با توجه به شرایط خشکسالی و کمبود آب در اکثر مناطق کشور آبیاری به روش قطره‌ای مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. از هدر رفت آب جلوگیری کرده و موجب عدم رشد علف های هرز می شود روش های بارانی یا غرقابی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود چرا که معایب آنها از مزایای آنها بیشتر است.

علاوه بر روش آبیاری میزان آبیاری نیز بسیار حائز اهمیت است میزان آبیاری هر هفت روز یکبار حدود ۵۰ لیتر کافی می باشد رعایت نظم این آبیاری چندان حائز اهمیت است که با اخلال در این روند نهال یا درخت دچار تنش آبی شده و از بین میرود.

خاک مناسب برای کاشت گردو ساندلند:

انتخاب خاک مرغوب و حاصلخیز برای سطح زیر کشت نهال گردو ساندلند بسیار مهم است چرا که طوقه و ریشه این نهال بسیار حساس است و در خاک هایی که رسی و یا سنگلاخی می باشند رشد چندانی نداشته و آسیب فراوانی بدان وارد می‌شود در حالت کلی خاکهایی که زهکشی مناسبی ندارد موجب پوسیدگی طوقه و ریشه نهال میشود.

نهال گردو سانلند با خاکهای قلیایی یا اسیدی رابطه خوبی ندارد و ph مناسب کاشت بین شش و نیم تا ۷ و حالت خنثی می باشد در خاک هایی که ph خنثی دارند رشد بهتری دارد.

کوددهی نهال گردو ساندلند:

برای داشتن درختانی قوی و پرسود باید از کودهای مناسب استفاده کنید قبل از کاشت نهال داخل گودال آماده شده کود حیوانی را با خاک مخلوط کنید تا ریشه رشد مناسب داشته باشد.

بعد از افزایش سن نهال و تبدیل شدن به درخت بهتر از کود هیومیک اسید استفاده نمایید توجه داشته باشید قبل از اقدام به استفاده کود یا سوم از کمبود نهال و خاک مطمئن باشید و از نظر کارشناسان این امر مهم را انجام دهید لذا استفاده نادرست از کودها موجب سوختن و از بین رفتن آن می شود با افزایش خاک و اطلاع از کمبود ها با خیال راحت کود مورد نیاز را انتخاب کنید.

هرس مناسب نهال گردو ساندلند:

در حالت کلی هرس درختان با هم متفاوت است ولی کلا به دو حالت هرس فرم دهی و هرس باردهی خلاصه میشود هرس باردهی دقیقا قبل از شروع نهال به باردهی برای تحریک شاخه های جوان برای باردهی صورت میگیرد.

هرس فرم دهی:

هرس فرمدهی دقیقا قبل از بیدار شدن جوانه نهال صورت می‌گیرد .هرس فرم باعث زیباسازی باغ شده و تحریک رشد نهال می شود.

بیماریهای مهم نهال گردو ساندلند:

نهال گردو سانلند در برابر بیماری بلایت گردو بسیار حساس میباشد به خاطر این مسئله بیان شد که کاشت نهال در مناطق شمال چندان خوب نیست بلایت در اثر رطوبت طولانی مدت و مداوم به وجود می آید.

برای پیشگیری از بیماری بهتر است تهویه و بهداشت باغ را رعایت کنید. استفاده از سموم شیمیایی نیز کارساز خواهد بود .

فواید گردو:

از جمله گردو های پرطرفدار در حیطه آجیل فروشان می باشد چرا که دارای انواع ویتامین های k، d ،b، c میباشد هر یک از این ویتامین ها موجب تقویت بدن شده و از ابتلا و اکثر بیماری‌ها جلوگیری می‌کند از جمله فواید آن می‌توان به بهبود کم خونی و شفافی پوست و بهبود عملکرد سیستم گوارش عصبی و روانی می شود .

خرید:

نهالستان رویال نهال با بیش از نیم قرن در تولید اصلاح نهال سابقه دارد ضمن خرید نهال از مزایای پس از فروش بهره مند شوید از جمله مزایای مشاوره رایگان و طولانی مدت می باشد.

نهال های تولیدی این شرکت به طور کلی دارای لیبل و حتی با مجوز رسمی از جهاد کشاورزی می باشد .

برای مشاوره با کارشناسان و خرید از این مرکز با روابط عمومی شرکت در ارتباط باشید.

مشخصات نهال گردو سانلند


کشور سازنده: کالیفرنیا

موعد باردهی: دیررس

باردهی: پربار

وزن مغز: 9.9 گرم

درصد مغز: 58 درصد

نوع باردهی: به صورت جانبی

عمر اقتصادی: 100 سال

رقم گرده افشان: چیکو

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت