آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما
عکس نهال گردو کاما

نهال گردو کاما

خرید نهال گردو کاما از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو کاما با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو کاما در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو کاما به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو کاما در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو کاما، کاشت نهال گردو کاما، هرس درخت گردو کاما، نحوه آبیاری گردو کاما، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو کاما و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو کاما کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو کاما را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو کاما
  •     
  • مشخصات نهال گردو کاما

معرفی نهال گردو کاما


خصوصیات و ویژگی های نهال گردو کاما:

نهال گرد کاما از ارقام متوسط گل و مقاوم به سرما می باشد، ولی مقاومت آن مثل دیگر ارقام دیرگل نیست، این نهال دیر خزان نیزمی باشد بهتر است در مناطق نیمه سردسیر که سرمای بهاره و یا سرمای زودرس پاییزه ندارد کاشته شود. از جمله نهال های وارداتی است که کاشت آن در سال های اخیر رواج یافته مناطقی که سطح ارتفاع از دریای آزاد بین 300 تا 1200 می باشد برای کاشت این نهال مناسبند.

پوست گردو نازک است و شکل ان بیضی می باشد با فشار ارام دست به راحتی پوست گردو به راحتی جدا می شود دارای مغز سفید و بسیار با کیفیت است. طعم بسیار دلپذیر و ملایمی دارد. گردو کاما در اکثر مناطق دنیا شناخته شده می باشد چرا که کیفیت مغز باعث ارزش بالای آن برای باغداران شده تنها موردی که برای کاشت نهال گردو کاما مشکل ایجاد می کند. متوسط گل و دیر خزان بودن آن است ، لذا برای کاشت در مناطق سردسیر و ارتفاع از سطح دریای بالاتر از 1200 مشکل ایجاد می کند و مقاومت خوبی در بالاتر از این ارتفاع نداشته و دچار سرمازدگی می شود. رقمی زودبازده محسوب نمی شود و باردهی آن از سال سوم اغاز می شود و از سال ششم باردهی آن اقتصادی می شود . از دیگر معاب این گردو به کم رشد بودن ان می توان اشاره نمود. قد حدودی ان 3 متر کی باشد. و باردهی بالایی نداردو جز ارقامیست که باردهی متوسط دارند.

سطح ارتفاع از دریای مناسب کاشت نهال گردو کاما:

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت منها گردو کاما1200 متر می باشد. بنابراین مناطقی که خارج از این سطح ارتفاع قرار دارند برای کاشت این کردو مناسب نیستند برخلاف ژنوتیپ های ایرانی که در اکثر مناطق کشور قابل کشت هستند. رقم کاما برای کاشت در مناطق نیمه سردسیر مناسب است.

ارتفاع درخت گردو کاما:

رشد درخت قابل توجه نمی باشد و رشد جانبی آن نیز بسیار کم می باشد. نهایت ارتفاع نهال حدود 4 متر می باشد. بنابراین فضای زیادی را اشغال نمی کند.

فاصله کاشت نهال گردو کاما:

بدلیل پا کوتاه بودن نهال فاصله کاشت آن 5 * 6 می باشد چرا که درخت از جثه بزرگی برخوردار نیست و این فاصله کاشت برای رشد مناسب نهال کافی است. فاصله کاشت استاندارد مزیتهای فراوانی از جمله: سهولت حذف علف های هرز، سهولت عبور ماشین های کشاورزی و رشد نهال وتغذیه ریشه نهال بصورت کاملا مناسب صورت می گیرد.

عمر درخت گردو کاما:

اینکه درختان تا چه زمانی به محصول دهی ادامه دهند و تا چه زمانی عمر کنند رابطه مستقیم با میزان رسیدگی به نهال ابیاری، کوددهی وحتی میزان غنی بودن خاک دارد. قابل ذکر است که نژاد نهال نیز در میزان عمر آن بستگی دارد. اگر شرایط محیطی و میزان رسیدگی در عالی ترین شرایط انجام شود عمر درخت افزایش پیدا می کند. میانگین عمر درخت گردو کاما حدود 80 سال می باشد. با هرس و رسیدگی مناسب درخت می توان از پیری زود هنگام درخت جلوگیری کرد.

میزان باردهی نهال گردو کاما:

از انجایی که زودبازده نمی باشد و از سال 6 اقتصادی می شود باردهی ان در هکتار حدود 3 تا 4 تن می باشد البته میزان رسیدگی تاثیر زیادی در میزان باردهی درخت دارد. اگر خاک بستر نهال تقویت شود نهال رشد مناسبی داشته و کمیت و کیفیت باردهی افزایش می یابد.

کاشت نهال گردو کاما:

عوامل بسیاری زیادی وجود دارد که ضمن رعایت آنها می توانید انتظار برداشت محصول به بیشترین میزان را داشته باشید. پس از مشاوره با کارشناسان شرکت رویال و انتخاب رقم مناسب با شرایط آب وهوایی اقلیم کاشت، می توانید برای کاشت نهال اقدام کنید. توجه داشته باشید نهال از ریشه سالم و بدون هیچگونه بیماری برخوردار باشد. ریشه باید کاملا پر و پرپشت باشد. ریشه باید کاملا در وسط چاله قرار گیرد. قطر و عمق چاله حدود 1 * 1 مناسب می باشد. بهتر است خاک داخل گودال با کود حیوانی مخلوط شود. تا ریشه تغذیه مناسبی داشته باشد. بعد از قرار دادن نهال داخل چاله و خاک ریزی، خاک اطراف نهال را پاکوب نمایید سپس سربرداری نهال را از ارتفاع 80 سانتی انجام دهید و حتما از چسب هرس استفاده کنید، نوع صحیح کاشت و سربرداری برای نهال بسیار حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید که قد نهال آماده برای کاشت بایستی حتما 1 متر باشد وارتفاع کم توجیه اقتصادی ندارد چرا که نهالی که دارای 1 متر قد می باشد و بهتر و سریعتر مراحل رشد را سپری کرده و به بازدهی می رسد. توجه داشته باشید خاک بستر کاشت نهال گردو کاما از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که منبع اصلی تغذیه نهال خاک می باشد. در صورت فقیر بودن آن رشد نهال کند میشود.

خاک مناسب برای کاشت نهال کاما:

بهترین خاک بستررشد، خاکی می باشد که بافت لومی شنی داشته باشد میزان این مقادیر حدود 40 درصد شن، 40 درصد سیلیت و 20درصد رس باشد تا ریشه رشد سریعتر و بهتر داشته باشد. این بافت از خاک هم از نظرمواد مغذی برای جذب ریشه غنی می باشد و همچنین از زهکشی مناسبی برخوردار است، قابلیت نگهداری آب نیز عالی می باشد. لذا این بافت باعث پوسیدگی ریشه نمی شود و مانع از خشکی ریشه نهال نیز می شود. رشد ریشه نهال کاما همانند دیگر گردوها عمیق عمودی و گسترده است بنابراین خاک تا عمق 2 متر باید از شرایط خوبی برخوردار باشد.

نهال گردو میانه خوبی با شوری خاک و آب ندارد و PH مناسب برای کاشت نهال گردو کمی اسیدی و خنثی می باشد. بطور میانگین PH مناسب بایستی بین5/6 تا 7 می باشد، خاک هایی با این رنج از Ph برای رشد ریشه نهال گردو کاما بسیار مناسبند.بهتر است قبل کاشت نهال خاک بستر را مورد آزمایش قرار دهید تا در صورت کمبود با کودهای مناسب کمبود آن جبران شود.

کود مناسب برای پرورش نهال گردو کاما:

از جمله عناصر مورد نیاز برای رشد نهال روی، فسفر، ازت، پتاسیم، آهن، کلسیم می باشد در صورتی که هر یک از این عناصر کمبود باشد رشد نهال با اختلال مواجه می شود. علایم کمبود از ظاهر نهال بطور کامل قابل مشاهده است. لذا یکی از راه های تشخیص کمبود خاک علائم ظاهری نهال می باشد ولی برای اطلاع بهتر از کمبود خاک بهتر است آزمایش خاک صورت گرفته و توسط کارشناسان شرکت رویال نهال آنالیز شود تا خطای کوددهی پایین اید چرا که در صورت استفاده بی رویه و هردمبیل از کود های شیمیایی ممکن است فرایند رشد با خطا مواجه شده و موجب سوختگی ریشه یا اندام های هوایی نهال شود.

میزان عملکرد درخت در هکتار بستگی زیادی در میزان و روش صحیح کوددهی دارد. کود حیوانی بصورت چالکود در فصل پاییز تاثیر زیادی در رشد و قوی بودن نهال گردو کاما دارد. استفاده از کود شیمیایی مثل هیومیک اسید و NPK تمام چیزی که نهال نیاز دارد را در اختیار آن قرار میدهد. بدلیل اینکه واکنش نهال به کود بسیار کند صورت میگیرد بهتر است در کوددهی تداوم صورت گیرد تا در درازمدت نهال واکنش خوبی به کود داشته و رشد ان دو چندان شود. بهترین فصل کوددهی نهال در فصل پاییز و بویژه بهار( فصل رویش) می باشد.

آبیاری نهال گردو کاما:

نهال گردو کاما در طول دوره رشد احتیاج زیادی به آبیاری مناسب دارد. آبیاری در رشد نهال از ارکان مهم رشد است. آبیاری نهال نقش بسزایی در عملکرد آن در هکتار دارد. عوامل مختلفی در فواصل و میزان آبیاری نهال تاثیر دارد از جمله شرایط اب و هوایی اقلیم مورد کشت، سن نهال و همچنین قدرت رشد نهال عواملی هستند که بسیار تاثیر گذارند. بطور میانگین فواصل آبیاری از 7 تا 10 روز متغییر است ( مناطق گرمسیر فواصل آبیاری کاهش می یابد) بطور میانگین سالانه گردوی سطح زیر کشت هر هکتار حدود 1000 تا 7000 متر مکعب سالانه می باشد.

با توجه به اینکه اقلیم کشور ما تقریبا نیمه خشک محسوب می شود در سالهای اخیر به دلیل کاهش بارش باران آبیاری باغ ها و مزارع در تمام نقاط کشور با مشکلاتی مواجه است توجه داشته باشید نهال در سال های اولیه کاشت به ابیاری زیادی نیاز دارد با بزرگ شدن سن ان ابیاری را با مقادیر کمتر نیز می توان مدیریت کرد. توجه داشته باشید که غلظت محتوای آب آبیاری بسیار مهم است و آب املاح دار برای نهال مضر است بخصوص اب های حاوی آهک باعث خشکیدگی نهال میشود.

هرس نهال گردو کاما:

طبق نظر کارشناسان صاحب نظر شرکت رویال نهال کلا 2 زمان پاییز و اخر زمستان برای هرس نهال گردو مناسب است. دقت نمایید حتما در فصل خواب به هرس نهال گردو بپردازید چرا که شیره ریزی بیش از حد نهال گردو در فصل رویش باعث جمع شدن حشرات روی نهال و آسیب به ان میشود. برای رسیدن بهتر نور به شاخ و برگ نهال پس از پرپشت شدن آنها از دلایل هرس مناسب نهال می باشد هرس شاخه های که بیش از حد رشد کرده و در هم رفته اند و همچنین شاخه های شکسته و الوده به بیماری های بسیار ضروری می باشد.

هرس فرم دهی گردو در فصل پاییز صورت می گیرد اگر نگران سرمازدگی از محل هرس می باشید می توانید محل هرس را با چسب باغبانی بپوشانید.

هرس ثمردهی نهال:

برای هرس ثمر دهی نهال بهتر است شاخه های اطراف تنه که در رقابت برای رشد هستند حذف شوند. هرس باردهی معمولا قبل از بیدار شدن نهال و در فصل بهار صورت می گیرد. بهتراست هرس نهال را به افراد متخصص این حیطه بسپارید چرا که در صورت اشتباه در روند هرس باردهی با مشکل مواجه می شود.

افات و بیماری های مهم نهال گردو کاما:

از جمله بیماری های مهم درخت گردو بلایت گردو می باشد. عامل بیماری باکتری می باشد که به اندام های هوایی گردو زده و ایجاد عفونت می کند، برگ ها، میوه ها سرشاخه ها وگل ها را آلوده میکند عفونت به صورت لکه هایی قهوه ای روی اندام های هوایی بویژه اندام های جوان ظاهر می شود. رطوبت، مه، باران های طولانی مدت باعث افزایش عفونت می شود.

راه های کنترل و درمان بیماری:

1. سمپاشی نهال با مخلوط برو

2. حذف علف های هرز ما بین درختان

3. رعایت بهداشت باغ حذف شاخه های الوده و سوزاندن آنها.

پوسیدگی طوقه و ریشه نهال گردو: عامل بیماری قارچی است که باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن نهال می شود. دلیل اصلی این بیماری زهکشی نامناسب خاک و راکد ماندن بیش از حد آب در قمست ریشه نهال می شود. در زمین هایی که به تازگی نهال دچار این بیماری شده به هیچ عنوان کاشت نهال توصیه نمی شود.

خواص مغز گردو کاما:

میوه گردو کاما حاوی منگنز، مس و ویتامینE ، فسفر، اسیدفولیک، ویتامین های CوK می باشد. که باعث جوان سازی پوست و همچنین به عنوان مرطوب کننده طبیعی پوست عمل میکند، سیاهی دور چشم را از بین می برد، رشد مو را تقویت کرده و از ریزش ان جلوگیری می کند موجب تقویت حافظه و سیستم گوارشی و عصبی و عملکرد مغز می شود.

باعث جلوگیری از ابتلا افراد به سرطان، قند خون، یبوست، نقرس، افسردگی، کبد چرب می شود. برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری های مربوط به قلب و استخوان بسیار موثر است.

خرید از نهالستان نمونه کشور رویال نهال:

قابل ذکر است نیاز نیست مسافت طولانی طی کرده و با صرف هزینه هنگفت برای خرید نهال حضوری مراجعه کنید با امکاناتی که شرکت رویال نهال در اختیار مشتریان قرار می دهد ابتدا می توانید با مشاوران شرکت در تماس باشید و سپس با انتخاب نهال مناسب اقلیم خود اقدام به خرید غیر حضوری نمایید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. برای خرید نهال گواهی اصالت و سلامت دار تنها از شرکت معتبر رویال خرید نمایید چرا که همه نهال های این شرکت تضمینی می باشند.

مشخصات نهال گردو کاما


کشور سازنده: آمریکا

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 2 تن

شروع به باردهی: از سال سوم

فاصله کاشت: 7 در 7 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 800 متر

درصد چربی: کم

شکل میوه: کروی شکل

ارتفاع درخت: 5 متر

نیاز سرمایی: منفی 7 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: راحت

عمر اقتصادی: حدود 80 سال

رنگ مغز: شیری

وزن مغز: حدود 7 گرم

مقاومت در برابر آفات: متوسط

رقم گرده افشان: قرانکت

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت