آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی
عکس نهال گردو محلی کاغذی

نهال گردو محلی کاغذی

خرید نهال گردو محلی کاغذی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو محلی کاغذی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو محلی کاغذی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو محلی کاغذی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو محلی کاغذی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو محلی کاغذی، کاشت نهال گردو محلی کاغذی، هرس درخت گردو محلی کاغذی، نحوه آبیاری گردو محلی کاغذی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو محلی کاغذی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو محلی کاغذی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو محلی کاغذی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو محلی کاغذی
  •     
  • مشخصات نهال گردو محلی کاغذی

معرفی نهال گردو محلی کاغذی


مشخصات و خصوصیات نهال گردو کاغذی:

نهال گردو کاغذی از جمله قدیمی ترین نهال گردوی موجود در دنیا است که به نهال گردو ایرانی شهرت دارد که دارای مغز سفید و مرغوب و عالی است به همین دلیل محبوبیت بیشتری در میان کشاورزان و باغداران کل دنیا به خود اختصاص داده از طرف دیگر به دلیل امکان کاشت در اکثر نقاط کشور این امر نیز از طرفی محبوبیت نهال گردو کاغذی را بیشتر کرده‌است. از لحاظ باردهی نیز چون پوست نهال گردو همانطور که از نامش مشخص است کاغذی می‌باشد به راحتی با دست شکسته می‌شود و مغز گردو کامل خارج می‌شود و میزان مغز گردو در یک کیلوگرم بین 400 تا 450 گرم است. لازم به ذکر است که نهال گردو کاغذی، جوز یا گوز از خانواده راش سانان می‌باشد.

عمر مفید درخت گردو کاغذی و علل و عوامل موثر بر میزان عمر درختان گردو کاغذی:

اصولا همه نژاد‌های درختان گردو عمری بالای 50-60 سال دارند و این با توجه نوع و نژاد آنها متفاوت هست که عمر بعضی از گونه‌های درختان گردو حتی به 150 سال می‌رسد اما بر طبق بر‌اورد کارشناسان حوضه کشاورزی عمر مفید درخت گردو کاغذی بین 50 تا 65 سال می‌باشد که برای باغداران و کشاورزان با صرفه است. البته با توجه به اینکه اگر رسیدگی عالی و مطلوب باشد عمر درخت گردوکاغذی بیشتر از 65 سال حتی به 80 سال هم می‌رسد. با استفاده از تکنیک‌های جدید و مدرن در کاشت نهال گردو کاغذی این امر نه تنها به افزایش محصول بلکه به افزایش طول عمر نهال گردو کاغذی هم کمک شایانی می‌کند. از جمله کارآمدترین تکنیک‌های که موجب راندمان بهتر درخت گردو کاغذی شده می‌توان به درخت گردو کاغذی خوشه‌ای اشاره کرد.

عوامل موثر دیگری نیز در میزان عمر و راندمان درخت گردو کاغذی موثر است مثل زمان کاشت درخت- خاک مرغوب و آفت کشی به موقع همه این عوامل دست به دست هم داده و باعث طولانی شدن عمر مفید درخت گردو کاغذی می‌شوند. در زمان کاشت درخت گردو کاغذی این مطلب و موضوع را به یاد داشته باشید که شب تنجشی عملیات که باعث باز و بسته شدن اندام‌های نهال مخصوصا در برگ‌ها و گل ها نسبت به واکنش به تغییرات روزانه نور و حرارت می‌شود هیچ تاثیری در طول عمر و کمی عمر درخت گردو کاغذی ندارد.

مراحل و فصل مناسب کاشت نهال گردو کاغذی:

• مناسب‌ترین فصل برای کاشت نهال گردو کاغذی اواسط پاییز یعنی از ماه آبان تا اواخر پاییز یعنی ماه آذر و در برخی موارد اوایل زمستان قبل از یخبندان و اوایل بهار قبل از ورود هوای گرم ماه فروردین و نیمه اول اردیبهشت می‌باشد .

• بسیار مهم است که نهال گردو کاغذی دارای قطر طوقه 2.5 سانتی انتخاب شود و قطر ساقه نهال هم تقریبا یک سانتی متر باشد. توجه به این دو نکته ذکر شده در بالا به شما کمک می‌کند تا بهترین نهال را انتخاب کنید.

• در مورد نهال گردو کاغذی به این نکته توجه کنید که نهال‌های کاغذی مورد نیاز خود را به صورت ریشه لخت تهیه نمایید و زیر کشت ببرید و از خرید نهال گردو کاغذی گلدانی حدالمقدور دوری کنید.

• نهال گردو کاغذی باید با فواصل 6 تا 7 متری از یکدیگر زیر کشت برود.

• خاک مناسب برای کاشت نهال گردو کاغذی خاک لومی با زهکشی عالی باید انتخاب شود. خاک لومی خاکی است که دارای موارد زیر باشند:

o کمتر از 52% شن و ماسه

o 28 الی 50 درصد گل و لای یا سیلیت

o 7 تا 27 درصد خاک رس

با لحاظ کردن موارد گفته شه خاک لومی باید دارای بافتی متوسط و عمق مناسب بر رشد نهال گردو کاغذی باشد.

• به لحاظ راحتی و برداشت آسان محصول گردو کاغذی بهتر است در مکان‌های همواره صاف زیر کشت برود.

• برای رشد بهتر و خشک نشدن درخت گردو کاغذی در سال اول باید آبیاری بیشتر و بصورت منظم انجام گیرد و پس از آن می توان هر 2 یا 3 ماه یکبار نهال‌ها را که حالا تقریبا به درخت تبدیل شده‌اند آبیاری نمود نیاز به آب در فصول گرما افزایش می‌یابد و کشاورزان عزیز باید همواره این نکته را مد نظر داشته باشند.

برای رشد بهتر درخت گردو کاغذی باید خاک آنرا غنی کرد که این امر بواسطه کود پوسیده حیوانی و همچنین کود‌‌های آلی پس از بررسی همه جانبه خاک که انالیز خاک اطلاق می‌گردد میسر است.

پیش از کاشت نهال گردو کاغذی باید بستر مناسب برای کاشت این نهال آماده نمود از جمله کلوخه زدایی، از بین بردن علف‌های هرز یا وجین کاری کردن در صورت نیاز، زهکشی خاک همه اینها مواردی است که قبل از کاشت باید رعایت گردد.

زادگاه و آب و هوای مساعد برای پرورش نهال‌های گردو کاغذی:

زادگاه اولیه و اصلی نهال گردو کاغذی ایران است ولی به غیر از ایران در کشور‌هایی مانند فرانسه و آمریکا هم زیر کشت می‌رود با وجود اینکه زادگاه اصلی درخت گردو کاغذی ایران محسوب می‌شود ولی طی سالیان متمادی نسل درخت گردو کاغذی در ایران منقرض شده و نهال گردو کاغذی به صورت وارداتی در ایران شناخته شده و توزیع و پخش می‌گردد. ولی طی فرایند ژنوتیپ که به بخش یا تمام ساختار ژنتیکی درخت اطلاق می شود با به کار گیری این روش می‌توان ویژگی‌های مرغوب و مورد نظر را در درختان گردو از جمله درخت گردو کاغذی تقویت کرد و تربیت نهال‌های تقویت شده به بازار عرضه نمود.

نهال و درخت گردو کاغذی معمولا در شرایط اقلیمی و آب و هوایی معتدل و سردسیر عملکرد خیلی بهتری دارد. در صورت به وجود آوردن شرایط محیطی ونیاز سرمایی نهال‌های دیر گل به شکوفه می‌نشینند به لحاظ دیر گل بودن نهال گردو کاغذی در مناطق سردسیر به راحتی به بار می‌نشیند اما باید توجه نمود که نهال گردو کاغذی را در مناطقی که دارای نوسانات دمایی بالایی دارند زیر کشت نبرد و کاشت نهال گردو کاغذی در این مناطق توصیه نمی‌شود.

مناسب ترین فاصله کاشت نهال گردو کاغذی:

از آنجایی که درخت گردو کاغذی در نوع پایه کوتاه و پایه بلند است برای ایجاد فاصله و برای رشد بهتر تاج درختان رعایت فاصه ضروری است و همچنین هنگام کاشت باید بر اساس قطر، ارتفاع و اندازه نهال فاصله گذاری استاندارد رعایت گردد. هنگام کاشت نهال گردو کاغذی نباید فاصله نهال‌های پایه کوتاه از 4× 5 کمتر و نهال های پایه بلند در فواصل 8×8 یا حداکثر 7×8 کمتر باشد در غیر اینصورت پس از رشد نهال گردو کاغذی و تبدیل شدن به درخت و عدم رعایت فاصله شاخه برگ درختان گردو کاغذی در هم تنیده شده و بازده مطلوبی نخواهند داشت.

یک نکته مهم و اساسی در مورد درختان گردو وجود دارد و آن اینست که درختان گردو مقدار زیاد گاز دی اکسید کربن که برای فتوسنتز گیاهان لازم است تولید می کند که ساخت این ماده باعث رسیدن مواد مغذی به گیاهان دیگر می شود. ولی باید این نکته را در نظر گرفت که پس از فعل و انفعلات لازم این کار انجام می‌گیرد و اگر گیاهی مستقیم زیر این گونه درختان کاشته شود خشک می‌گردد و همچنین اگر انسان مدت طولانی زیر این درختان باشد علائم تنگی نفس در آنها ظاهر می‌شود.

روش آبیاری و خاک مناسب برای نهال گردو کاغذی:

آبیاری به موقع و مناسب باعث بالا رفتن کیفیت نهال گردو کاغذی شده و از طرفی بر کمیت آن نیز افزوده می‌گردد.

زمان آبیاری نهال گردو کاغذی در فصل بهار هر ده روز یکبار و در فصل تابستان تا اواخر شهریور ماه هر هفته یکبار می‌باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از درختان گردو گرمسیری از خاصیت گزومورفی (سازش با خشکی) بهرمند می‌شوند که نیاز کمتری به آبیاری دارند.

آغاز سن باردهی و میزان باردهی درخت گردو کاغذی:

میزان باردهی درخت گردو در سال اول کاشت محدود و بصورت نوبرانه بین 2 الی 20 عدد متفاوت است ولی با رشد نهال گردو کاغذی و تبدیل آن به درخت گردو کاغذی بر میزان بار آن افزوده شده و وقتی بصورت درخت بالغ در می‌اید باردهی متناسب با رسیدگی و آفت زدایی در باغات متفاوت است ولی در کل به حد تجاری می‌رسد.

خاک مناسب:

اگر مقدار اسیدیته خاک بیشتر از حد معمول باشد باعث بروز زردی می‌شود به همین دلیل اگر مقدار زیادی کربنات کلسیم و کمبود آهن و منگنز در خاک مشاهده گردد این امر سبب می‌شود که پایه پارادوکس حساسیت کمی به زرد(کلروز) نشان دهد.

اصلی ترین آفت‌ها و بیماری‌هایی که درخت گردو کاغذی را تهدید می‌کند:

بیماری‌های مختلفی نهال گردو کاغذی را تهدید می‌کند من جمله بلایت باکتریایی که با علایم پوسیدگی ظاهری مغز‌ها و باکتریوز ظاهر می شود که بیشتر درختان گردو به این بیماری دچار می‌شوند این آفت، میوه و برگ گردو را مبتلا می کند و در مناطقی که سرمای زیاد و دمای پایینی را دارد خسارت زیادی بر جای می گذارد.

باکتری که موجب این بیماری شده و لکه‌های نکروزه با هاله‌ای زرد رنگ در اطراف برگ و گل درخت گردو کاغذی از مهمترین علایم باکتری به نام xanthomonas arboricola می باشد این بیماری باعث پوسیدگی گل،بروز لکه‌های سیاه بر روی پوست سبز و گردوهای نارس منجر می‌شود.

بیماری دیگری که نهال درخت گردو کاغذی را تهدید می کند شانکرهای پوستی است این بیماری به دلیل ضعف درخت در اثر تنش‌های غیر زیستی مانند عمق کم گودال نهال و آبیاری زیاد و سنگین بودن خاک و عدم زهکشی مناسب به آلودگی باکتری مبتلا می‌شود.

بیماری دیگر را از هسته آفت‌های یاد شده بسیار خطرناک است پوسیدگی رزلینیایی یا پوسیدگی سفید ریشه است که یک نوع بیماری قارچی برای درخت گردو محسوب می‌شود و در سراسر جهان پراکنده شده است. این بیماری درخت گردو کم کم به صورت دایره وار در اطراف درخت آلوده و بیمار پراکنده می‌شود و باعث تنگ شدن تاج و به دنبال آن خشکی در سر شاخه‌ها و مانع رشد شاخه ‌ها و پایین آمدن شدید کیفیت گردو می‌گردد.

مناسب ترین سم و کود برای بازدهی بهتر نهال گردو کاغذی:

برای مرتفع کردن نیاز‌های اساسی درخت و نهال گردو کاغذی و برای رشد بهتر و تکامل عالی عناصر شیمیایی (کودهای شیمیایی) مورد نیاز نهال گردو کاغذی می‌باشد که هیچ عملکردی جایگزین این نمی‌باشد. کودهایی که برای رشد و تکامل نهال گردو کاغذی ازاهمیت بیشتری برخوردار است شامل بور، منیزیم، اهن، فسفر، روی، ازت و پتاسیم می‌باشد که هر یک از این ها با توجه به محیط کاشت و کمبود خاکی که نهال گردو کاغذی در آن کاشت شده میزان مصرف متغییری دارند. یکی از کود‌های مایع تحت عنوان فلاورامی تحت لیسانس کشور آلمان برای رشد و سبزینگی درخت گردو مناسب است. از جمله ضررهایی که درخت گردو کاغذی را تهدید می‌کند حمله سنجاب بر گردو‌ها می باشد. برای این منظور شاخه‌ی درختان کمتر از یک متر و هشتاد سانت بریده و تنه درخت را بار رنگ‌ محافظ پوشاند این کار باعث عدم توجه سنجاب‌ها و همچنین برای جلوگیری و یا مقابله با انواع آفات از جمله شته و کرم سبز صدپا انجام می‌گیرد. البته برای آفات یاد شده از سموم شیمیایی می‌توان استفاده نمود.

خواص مغز گردو کاغذی:

• کمک به سلامت روده: اگر در روده شخصی باکتری‌های تقویت کننده به مقدار لازم و به اندازه‌ای که برای سلامت روده مفید باشد وجود نداشته باشد ترکیب ناسالمی از میکرو بیوتا می‌تواند باعث التهاب روده و بقیه اندام‌های بدن شوند و خطر چاقی و بیماری‌های قلبی و سرطان راافزایش دهد. مغز گردو باعث از بین رفتن حدودی از این میکو بیوتا گردد و به سلامت روده و سایر اندام‌ها کمک شود.

• تنظیم فشار خون: طبق تحقیقات به عمل آمده توسط عمل پزشکی خوردن تنها 30 گرم آجیل خام مخصوصا مغز گردو در یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند خطر ایست قلبی را ازبن ببرد و فشار خون را تنظیم کند .

• جلوگیری و کاهش خطر ابتلا به سرطان: مصرف مغز گردو از خطر ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان پروستات، سینه و روده بزرگ جلوگیری می‌کند زیرا مغز گردو مملو از پلی فنل الازتیاتین است که بعضی از باکتری‌های روده بزرگ می‌توانند این ترکیبات را به ترکیبات یورومتین تبدیل کنند که خواص ضد التهابی در روده بزرگ را دارد.

• افزایش و ازدیاد عملکرد مغز: مصرف مغز گردو به مقدار معین به عملکرد مغز فی الجمله ازدیاد سرعت پردازش مغز حافظه قوی‌تر، انعطاف پذیری بهتر باعث می شود زیرا مواد مغذی که در مغز گردو موجود است مخصوصا چربی‌های غیر اشباع، پلی فنول‌ها و ویتامین E می‌تواند به کم شدن التهاب مغز کمک کند.

• منبع غنی از امگا3: مغز گردو در میان انواع مغز‌های آجیلی بیشترین چربی غیر اشباع امگا سه را داراست که این میزان هر وعده 2.5 گرم برآورده شده است. چربی امگا سه به اسید الفا ستونیک نیز معروف است این چربی که برای بدن لازم و ضرور است با خوردن مغز گردو مرتفع می‌شود.

• کنترل وزن: مغز گردو در کنترل وزن و اشتها نقش اساسی دارد زیرا کالری موجود در مغز نیاز انسان را به پرخوری مرتفع میسازد و باعث کاهش حس گرسنگی در انسان می‌گردد و این موجبی می‌شود که اضافه وزن حاصل نشود.

• کنترل دیابت نوع2: به دلیل اینکه مغز گردو دارای امگا سه و چربی‌های غیر اشباع شده مفید می‌باشد به کنترل وزن و همچنین کنترل دیابت نوع 2 کمک شایانی می‌کند .

قیمت و خرید نهال گردو کاغذی در نهالستان رویال نهال:

واضح و مبرم است که مشخص کردن قیمت نهال گردو به شاخص‌های متفاوتی بستگی دارد نهال گردو کاغذی به نوع تجاری و غیر تجاری گروه بندی می شود که اکثر باغداران علاقمند به تهیه نوع تجاری آن می باشند برای تهیه نهال بهتر و مرغوب با قیمت مناسب با نهالستان آرمین قاسمی(رویال نهال ) که در سطح کشور شناخته شده است در ارتباط باشید. کافیست پیج ما را در اینیستاگرام فالو کنید یا از طریق تلگرام و واتساپ با ما در ارتباط باشید.تا ما بهترین‌ا را در اختیارتان قرار دهیم نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی همواره سعیش بر این بوده تا رضایت مشتری را جلب نماید . اعتماد از شما اطمینان از ما

مشخصات نهال گردو محلی کاغذی


کیفیت گردو: خوب

ضخامت پوست: کاغذی

تحمل سرما: حساس به سرمای بهاره

آب و هوا: مناسب برای اکثر مناطق کشور

نوع پایه: پایه بلند

شروع باردهی: از سال پنجم

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت