آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی
عکس نهال گردو لارا پیوندی

نهال گردو لارا پیوندی

خرید نهال گردو لارا پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو لارا پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو لارا پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو لارا پیوندی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو لارا پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو لارا پیوندی ، کاشت نهال گردو لارا پیوندی ، هرس درخت گردو لارا پیوندی ، نحوه آبیاری گردو لارا پیوندی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو لارا پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو لارا پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو لارا پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو لارا پیوندی
  •     
  • مشخصات نهال گردو لارا پیوندی

معرفی نهال گردو لارا پیوندی


مشخصات نهال گردو لارا:

با توجه به شواهد تاریخ گردو لارا نهالی است که از ایران به اکثر مناطق خاور میانه راه یافته است و از انجا به یونان و روم و اسیای غربی رسیده و در اخر سر از قاره امریکا در اورده است ، و اکنون پس از گذشت سالیان طولانی تحت عنوان گردو لارا از محصول امریکا دوباره به زادگاه خود یعنی ایران برگشته.

نهال گردو پیوندی لارا یکی از محبوب ترین نهال های پیوندی اصلاح شده امریکایی می باشد که در نواحی معتدل بهتر به بار می نشیند و پربار ترین نهال گردو در این ناحیه اب و هوایی به شمار می رود و از نژادهای اصلاح شده ای است که در ایران بسیار پرطرفدار است .

نهال گردو لارا به دلیل زود گل و حساس بودن به سرما در نواحی معتدل که یخبندان بهاری را تجربه نمی کنند .گزینه ی بسیار مناسبی است به همین دلیل انتظار محصول زیاد را می توان داشت.

به عبارت دیگر وقتی نهال گردو لارا بحث می شود در حالت کلی باید این را در نظر داشت که نهالی حساس به سرما و زود گل می باشد لذا برای سطح ارتفاع 300 تا 1000 مناسب است اما با محصولی پربازده و عالی در این مقاله سعی بر این است که به صورت جزئی تر درمورد این نهال بحث و گفتگو شود و مورد بررسی قرار گیرد لطفا تا اخر این مقاله همراه ما باشید .

میزان چربی مغز گردو لارا:

تعداد چربی موجود در مغز گردو لارا بسیار زیاد و جز مغزهای بسیار چرب با درصد چربی حدود 60% به شمار می رود این امر موجب شده که مغز گردو لارا یکی از انواع مغزهای مرغوب در جهان باشد که دارای ارزش غذایی بالا و ظاهر مناسب با طعم عالی که دراجیل از مغز گردو لارا استفاده میشود رنگ مغز روشن و متمایل سفید است و وزنی حدود 5 الی 9 گرم است .به دلیل ضخامت متوسط جداسازی مغز از پوسته ی چوبی به آسانی انجام پذیر است

فصل مناسب و مراحل کاشت درخت گردو لارا:

به دلیل حساس بودن نهال گردو لارا به سرما و یخبندان و زود گل بودن این نهال بهترین زمان کاشت این نهال اوایل فصل بهار می باشد البته باید درنظر گرفت که اگر بصورت بذر هم علاقمند هستید این نهال را پرورش دهید بازهم مناسب ترین زمان اوایل فصل بهار برای کاشت بذر نهال گردو لارا است.

برای کاشت نهال باید توجه داشته باشیم که گودالی که برای نهال حفر می گردد طوری در نظر گرفته شود که خاک داخل ان با کود حیوانی مخلوط شود و همچنین پس از تکمیل عملیات کاشت برای تغذیه نهال بهتر است از کودهای شامل آهن _ازت_روی_پتاسیم استفاده کرد تا نهال تقویت گردد. بهتر است پس از کاشت نهال بلافاصله ابیاری نمایید تا گیرایی نهال تضمین شود .

مناسب ترین فاصله برای کاشت نهال گردو لارا:

مناسب ترین و بهترین فاصله برای نهال گردو لارا با در نظر گرفتن شرایط نور کافی ( نور گریزی و نور گرایی ) و گستردگی ریشه و پراکندگی و رشد شاخه ها حدود 5/4 متر است که باید هر طرف جانب رعایت گردد یعنی هم بصورت عمودی این متراژ در نظر گرفته می شود این امر باعث رشد بهتر وباردهی بیشتر درخت می شود که حدود 3 تن در هکتار است.

درخت گردو لارا از جهت ارتفاع و رشد طولی جز درختان متوسط به شمار می رود که گستردگی ( تعدد شاخه ها ) بیشتر از ارتفاع آن است . میانگین ارتفاع گردو لارا در بهترین موقعیت بین 5 تا 6 متر میباشد

قیم گذاری نهال گردو لارا:

به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالای درخت گردوی لارا ، این امر باعث رشد بد فرم و کج می شود و به همین دلیل قیم گذاری و مخصوصا در سال اول نقش بسیار موثری در فرم گیری و رشد مناسب و مستقیم نهال می گردد. و اگر از روش کاشت نهال استفاده می گردد از همان اول نیاز به قیم گذاری دارد.

عملکرد درخت گردو لارا و شروع باردهی:

گردو پیوندی لارا پس از دوسال کاشت می تواند شروع به باردهی کند و ارتفاع ان در اوج بلوغ 5 تا 6 متر می رسد در صورت نگهداری ومراقبت از افات و بیماری ها و کوددهی مناسب و ابیاری مرتب کیفیت و کمیت محصول بالا می رود

هورمون رشد ( اکسین ) در خت لارا نسبت به دیگر گونه های گردو بیشتر است و این موضوع باعث رشد طولی سریع تر ان شده و به همین دلیل خرید این گونه نهال بهتر و با صرفه تر از کاشت بذر آن می باشد چون باعث صرفه جویی در وقت شما و زمان رسیدن به محصول نهایی می باشد.

مناسب ترین کودها و سم ها برای کارایی بهتر نهال گردو لارا:

نهال گردو لارا مانند طفلی است که نیاز به مراقبت و مواظبت و رسیدگی دارد برای بهتر شدن وضعیت نهال گردوباید به ازای هر هکتار 5 تن کود پوسیده دامی را در نظر گرفت این کود را در چال کود هایی که در اطراف درخت حفر می گردد ریخته و بدین ترتیب نهال گردو به مرور زمان از ان تغذیه کرده و رشد می نماید و بیشترین نیاز این نهال تازه کاشته شده کودهایی هست که حاوی نیتروژن ، پتاسیم ، فسفر میباشد نهال گردو لارا به دلیل باردهی بهتر نسبت به نهال های گردوی قدیمی بیشتر مورد توجه باغداران هست به جای کاشت گردوهای قدیمی که دیربارده هستند از نسل نهال گردو های زود بازده مثل گردو لارا برای کشت استفاده کنند و به لحاظ شرایط فیزیکی این امکان را برای باغدارانی که در نواحی خشک و معتدل زندگی می کنند داده است که نسبت به کاشت این نوع نهال احتمال ورزند.

عمر مفید درخت گردو لارا و عوامل موثر بر عمر آن:

عمر مفید درخت گردو لارا اگر رسیدگی لازم شود به موقع کوددهی و آبیاری و آفت کشی انجام گیرد بین 50 تا 80 سال و گاهی هم تا 150 سال می رسد. و حتی در بعضی از مناطق تا 200 سال هم رسیده است که با توجه به منطقه ی اقلیمی و رسیدگی مطلوب تر عمر درخت متغیر است .

همانطور که در بالا ذکر شد مهم ترین عوامل موثر بر عمر درخت گردو لارا _ دقت در فصل کاشت ( اوایل بهار) در منطقه ی اب و هوای ( خشک و معتدل ) _ کوددهی مناسب وآفت کشی به موقع است .

خاک مناسب:

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو لارا خاک لومی شنی میباشد ،در حالت کلی نهال گردو لارا در خاک های کمی اسیدی و خنثی بهتر رشد میکنند ، شوری خاک را نمیتواند تحمل کند .خاک بستر کشت باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد چرا که ریشه نهال دچار پوسیدگی میشود ضمن زهکشی مناسب باید از توانایی نگهداری اب خوبی برخوردار باشد .خاک محل کشت باید غنی از مواد مغذی باشد تا ریشه رشد مناسب داشته باشد

آبیاری نهال گردو لارا:

همانطوریکه قبلا اشاره شد نهال گردو لارا در برابر گرما وخشکی تا حد زیادی مقاوم است و این بدان معناست که نسبت به گردو پیوندی های دیگر نیاز کمتری به آب دارد و مقدار آب مورد نیاز درخت گردو لارا حدود 30 تا 50 لیتر است میزان ذکر شده در شش ماه اول باید بین 7 تا 10 روز یک بار و در شش ماه دوم سال آبیاری قطع شود . روش آبیاری قطره ای برای ابیاری نهال بسیار مناسب است چرا که باعث صرفه جویی در میزان اب ابیاری شده و از رشد بی رویه علف های هرز جلوگیری میکند .

هرس نهال گردو لارا:

هرس نهال گردو لارا در سالهای اولیه کاشت بسیار مهم است چرا که نهال گردو لارا در سالهای اولیه فرم نهایی گردو شکل میگیرد هرس شاخه های الوده و بیمار از جمله مهم ترین مسئله در هرس است سعی کنید هرس نهال را به فردی مجرب بسپارید تا باردهی نهال زیر سوال نرود.

بیماری های مهم نهال گردو لارا:

هرگیاه و نهالی که کاشته می شود نیاز به مراقبت دارد و درخت گردولارا از این قاعده مستنثا نیست در اینجا به برخی از بیماری هایی که ممکن است این نهال را تهدید کند اشاره می کنیم .

درخت گردو لارا نسبت به بیماری گال مقاوم است ولی با وجود این گردو لارا نسبت به بیماری باکتریوز حساسیت بیشتری نشان می دهد و این مهم ترین خطری است که ان را تهدید می کند روش شناخت بیماری باکتویوز و از نشانه هایی که بر جای می گذارد و قابل تشخیص می باشد در ساده ترین شکل ممکن سوختگی در باکتری یابی تعبیر می شود که در برخی موارد ساقه ی برگ و حتی مغز گردو را هم الوده می کند و منجر به بیماری می شود.به غیر از موارد گفته شده و بیماری باکتریوز ممکن است در خت به بیماری های دیگر از قبیل کرم خراط هم مبتلا گردد و به نهال اسیب برسد برای جلوگیری از بروز این بیماری در فصل های مناسب باید کود دهی و سم پاشی گردو در زمان مناسب انجام شود تا جلوی ضرر و زیان گرفته شود و حداکثر برداشت را از باغ گردو داشته باشید.

خواص مغز گردو لارا:

مغز گردو را به دلیل وجود منابع غنی از منگز _ امگا3_ فسفر _گردو ویتامین و چربی های مفید دیگر برای تقویت ریشه مو _ سلامت قلب و عروق _ مفید برای پوست بدن ایجاد دیر پیری پوست _از بین بردن باکتری های مضر_ سلامت استخوان ها _ تقویت سیستم ایمنی بدن ....از جمله غنی ترین و مغذی های گیاهی موجود در طبیعت . مغز گردو لارا برای مقادیر کمی کربوهیدرات و فیبر فشرده و همچنین دارای 15% پروتئین گیاهی می باشد و از این لحاظ هم حائز اهمیت است.

خرید نهال گردو لارا:

برای تهیه نهال شناسنامه دار و درجه یک از شرکت رویال نهال میتوانید با روابط عمومی این شرکت در تماس باشید همانطور که مستحضرید این شرکت به نفع و صلاح مشتری اهمیت زیادی می دهد لذا با خیال راحت میتوانید ازاین شرکت خرید نمایید .

مشخصات نهال گردو لارا پیوندی


کشور سازنده: آمریکا

عملکرد میوه در هکتار: بین 3 تا 3.5 تن

شروع به باردهی: از سال دوم

فاصله کاشت: 5 تا 7 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 1800 متر

درصد چربی: 69 درصد

شکل میوه: بیضی کشیده حالت تخم مرغی

ارتفاع درخت: تقریبا 8 تا 12 متر

نیاز سرمایی: منفی 7 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: پوست نازک و به آسانی

عمر اقتصادی: حدود 100 سال

رنگ مغز: روشن مایل به سفید

وزن مغز: حدود 9.1 گرم

مقاومت در برابر آفات: کم

رقم گرده افشان: هارتلی و روند

میزان آبیاری: 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت