آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند
عکس نهال گردو دماوند

نهال گردو دماوند

خرید نهال گردو دماوند از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو دماوند با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو دماوند در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو دماوند به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو دماوند در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو دماوند، کاشت نهال گردو دماوند، هرس درخت گردو دماوند، نحوه آبیاری گردو دماوند، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو دماوند و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو دماوند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو دماوند را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو دماوند
  •     
  • مشخصات نهال گردو دماوند

معرفی نهال گردو دماوند


مشخصات و خصوصیات نهال گردو دماوند:

یکی از مقاوم ترین نهال های گردو در برابر سرما نهال گردو دماوندی می باشد این نهال همانطور که از اسمش پیداست در منطقه ی دماوند رشد می کند و سرزمین اصلی نهال گردو دماوند ، دامنه های دماوند می باشد نهال گردو دماوند جز نهال هایی هست که مختص مناطق سردسیری می باشد این نهال مثل سایر نهال های گردوی سردسیری دیر گل و در برابر سرما مقاوم است.

اگر نهال گردو دماوند در شرایط ما در زیر کشت برود دارای باردهی بسیار بالایی است و می توان سالیان سال این نژاد بهره وری اقتصادی نمود.

لازم به ذکر است که نهال گردو دماوند را علاوه بر دماوند در مناطق دیگر ایران و حتی در سایر کشور ها هم زیر کشت می برند.

زادگاه و موطن اصلی نهال گردو دماوند و آب و هوای مناسب برای پرورش گردو دماوند:

نهال گردو دماوند یکی از انواع نهال های بومی کشورمان ایران می باشد همانطور که از نامش پیداست اولین بار این نهال در منطقه ی دماوند استان تهران زیر کشت رفته است ویژگی اصلی نهال گردو دماوند مقاومت بسیار بالای آن در برابر سرماست . بطوریکه این نهال را با سرما می شناسند و بطور کلی می توان گفت که نهال گردو دماوند از کمیاب ترین نهال هایی است که سرما دوست می باشد.

این نهال مقاومت خوبی در برابر کم آبی و خشکی دارد و به همین دلیل در مناطقی که میزان بارندگی در آنجا کمتر است می توان نهال گردو دماوند را با خیال راحت کاشت .

همانطور که گفته شد نهال گردو دماوند علاقه ویژه ای به سرما دارد و باید نیاز سرمایی آن تامین شود بطوریکه نهال گردو دماوند بهمدت زمان 850 _ 700 ساعت در دوره ی سرمایی قرار گیرد.

با این اوصاف نهال گرد دماوند یکی ازارقامی بسیار خوبی برای مناطق سردسیری می باشد.

خواص و ویژگی مهم مغز گردو برای بدن انسان:

مغز گردو یکی از ارزشمندترین مواد غذایی یا شاید بهتر است اینگونه گفته شود که گردو فراتر از یک ماده‌ی غذایی محسوب می شود و به دلیل اینکه مغز گردو دارای ترکیباتی است که هر یک به جای خود ارزشمند و بسیار مفید هستند .

مغز گردو دماوند حدود 30 % چربی دارد که این چربی کلا برای بدن انسان مفید می باشد.

مغز گردو سرشار از موادی مانند پلی فنول ، آنتی اکسیدان ، ملاتونین ها و ویتامین E می باشد.

برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی و گرفتگی عروقی قلبی بسیار مفید می باشد .

همچنین مغز گردو دارای امگا3 که برای عملکرد مغز و تاثیرات مثبت روی مغز دارد جایگاه ویژه ای دارد خوردن یک وعده گردو در روز شما را از تامین امگا 3 بی نیاز می کند.

در مغز گردو به دلیل وجود ترکیباتی نظیر مس و منگنز در خود رادیکال های آزاد را که منجر به سرطان در بدن انسان می شود جلوگیری می شود.

کاشت نهال گردو دماوند و حداکثر ارتفاع درخت گردو چقدر می باشد:

همه ی نهال ها از جمله نهال های گردو نه تنها نور گریز نیستند بلکه برای رشد و جوانه زدن و محل فتوسنتز نیاز به نور کافی دارند . هرچند که فاصله ی مناسب برای کاشت نهال ها به منظور آبرسان و نور رسانی و دریافت آب و نور مساوی برای هر گونه نهال متفاوت است اما به لحاظ اینکه درخت گردو دماوند پرشاخه بوده و بخاطر نوردهی مناسب فاصله هر نهال را حدود 10 متر پیشنهاد کرده اند که نور تاثیر مفیدی روی درخت داشته باشد و عمل فتوسنتز به خوبی انجام گردد و درخت باردهی خوبی از خود به نمایش بگذارد.

ولی با توجه به اینکه در باغات فضای کافی برای نهال وجود ندارندو هرچقدر هم که متراژ باغ بیشتر باشد باز علاقمند به کاشت بیشتر نهال از گونه های مختلف هستیم برای این منظورکارشناسان اندازه ی 8*8 را برای گردو دماوند پیشنهاد داده اند وی بهترین فاصله 10 متر می باشد و اگر نهال گردو دماوند در زمین شیب دار زیر کشت برود این فاصله را می توان کمتر هم باشد.

توجه به اینکه ارتفاع گردو دماوند بیشتر اوقات بسیار بلند می باشد برای این منظور رعایت فاصله گذاری از اهمیت بیشتری برخوردار است تعداد اصله نهال قابل کشت در یک هکتار 100 تا 200 اصله درخت گردو می باشد.

فصل کشت و مراحل برداشت نهال گردو دماوند:

بهترین بازه ی زمانی و سن مناسب برای کاشت نهال گردو دماوند نهال دو ساله است و باید دقت نمود با توجه به اینکه نهال گردو دماوند سرما دوست است موقع کاشت این نهال پاییز انتخاب می شود تا یک دوره ی سرمای زمستانی را سپری کند . این امر باعث رشد و باردهی بهتر گردو دماوند می شود.

خاک نهال گردو دماوند باید قبل از کاشت زهکشی شده باشد و از خاکی سیلیت و آهکی استفاده گردد برای کاشت نهال گردو دماوند باید گودالی به عمق 1.70 الی 2 متر کنده شود و موقع گذاشتن ریشه داخل گودال مواظب باشید که بر ریشه ی گردو آسیبی وارد نشود .

هرس درخت گردو دماوند و روش هرس کردن آن:

هدف از هرس کردن درخت گردو حذف شاخه ها و برگ های اضافی و خشکیده و نوردهی و هوادهی مناسب برای درختان گردو است از انجایی که درخت گردو دماوند با وجود رشد متوسط غول پیکر بوده نیاز به هرس سالانه دارد. اندازه هرس برای هر شاخه و برگ باید چیزی حدود 35 سانتی متر باشد. مناسب ترین زمان هرس درخت گردو دماوند اوایل فصل پاییز بعد از برداشت محصول می‌باشد.

سن باردهی و مقدار بادرهی نهال گردو دماوند از کی شروع می‌شود؟

با توجه به اینکه سرعت رشد نهال گردو دماوند نسبت به سایر ارقام رشد متوسط می‌باشد ولی طول نمی‌کشد که پس از جوانه زدن درخت پر شاخه شده و محصول فراوان می‌دهد سن باردهی این درخت از 7 سالگی شروع می‌شود و در صورت اب و هوای مساعد تا 30 سال می‌تواند بار اقتصادی داشته باشد و محصول قابل قبول و پر‌فروش ارائه نماید. زمانیکه نهال گردو دماوند به سن بلوغ می‌رسد و تبدیل به درخت بالغ می‌شود می‌توان انتظار داشت سالیانه از هر هکتار حدود 3 الی 5/3 تن محصول گردو تولید نمود که این مقدار تولید با توجه به این که این نهال در مناطق سردسیری کم اب و خشک کاسته می‌شود

میزان عمر مفید درخت گردو دماوند و عوامل موثر بر عمر درخت گردو دماوند:

عوامل زیادی بر عمر درختان گردو از جمله درخت گردو دماوند موثراست در صورت کاشت اصولی و رسیدگی مناسب عمر این درخت بیش از 30 سال می‌رسد و زمان باردهی آن از سال هفتم شروع می‌شود که سالانه در هر هکتار زمین 3 الی 5/3 تن بر اورد می‌شود حفظ فاصله و فراهم نمودن نیاز این درخت به سرما و ایجاد خاک مناسب در هنگام کاشت باعث افزایش طول عمر و شادابی درخت گردو دماوند می‌شود.

چه بیماریهایی درخت گردو دماوند را ممکن است تهدید کند:

افات و بیماری‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند بر روی عمر و سلامتی درخت گردو تاثیر داشته باشد. با توجه به اینکه درخت گردو دماوند جز درختان سرما دوست است بیماری و افات کمی انرا تهدید می‌کند که یکی از این بیماری‌ها انراکتوز است ولی نهال گردو دماوند در مقابل آن مقاومت بهتری از خود نشان می‌دهد و جای نگرانی نیست. هر چند که بیماری‎‌های دیگری مانند پوسیدگی ریشه و طوقه، شانکر باکتریایی این نهال را تهدید می‌کنند گال گیاهی و یا همان تغییر شکل در برگ درخت و همچنین افاتی مثل شته گردو، کرم سیب، کرم به می‌توانند به سلامتی درخت گردو دماوند لطمه وارد کنند. یکی دیگر از عواملی که بر عمر مفید درخت گردو دماوند، تاثیر دارد شب تشنجی درخت گردو می‌باشد. شب تشنجی یعنی بسته شدن اندام ‌های درخت مخصوصا برگ‌ها و گل‌ها که در طول شب اتفاق می‌افتد و درخت گردو را در مقابل تفاوت دمایی و نور و شب و روز مراقبت می‌کند. این پدیده امری طبیعی می‌باشد و جای نگرانی نیست و برای حفاظت از درخت گردو انجام می‌گیرد.

کوددهی و سمپاشی نهال گردو دماوند:

از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت هنگام کاشت نهال گردو انتخاب خاک و کوددهی مناسب برای نهال گردو می‌باشد تا برای رشد نهال مواد مغذی مورد نیاز تامین شود برای نهال گردو دماوند از دو نوع کود شیمیایی و حیوانی بهتر است استفاده کنید. که نهال بهتر و سریعتر رشد نموده و باردهی مطلوب‌ تری از خود داشته باشند. برای این منظور از کود‌هایی که حاوی مس، ازت، اهن، منگنز، فسفر ، پتاسیم هستند استفاده نمود تا در چاله‌هایی که به عمق 7/1 تا 2 متر برای کاشت نهال گردو دماوند حفر شده ریخته شوند.

میزان چربی یا روغن مغز گردو دماوند:

با توجه به اینکه میوه درخت گردو دماوند به شکل بیضی و با ضخامت پوسته چوبی سخت می‌باشد مغز گردوی دماوند چیزی حدود 30% است که کامل و مفید برای بدن انسان است و ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن انسان را تامین می‌کند. وزن گردو دماوند حدود 23 گرم می‌باشد که 48 % انرا مغز گردو تشکیل می‌دهد. مصرف روزانه مغز گردو بدن انسان را از بسیاری از ویتامین‌ها بی نیاز می‌کند.

قیمت وخرید نهال گردو دماوند در نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی:

با توجه به اینکه نهال گردو دماوند یکی از نهال‌های بومی ایران محسوب می‌شود و هم چنین بخاطر نوع پرورش و عرضه آن دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد. نهال گردو دماوند ممکن است به صورت ریشه‌ای، یا گلدانی باشد که هر کدام قیمت مخصوص به خود را دارند ولی از انجایی که نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی خود تولید کننده انواع نهال از جمله نهال گردو دماوند و سایر نهال‌های گردو می‌باشد مفتخر است که بهترین و مرغوبترین نهال‌ها را با مناسب ترین قیمت به شما عزیزان ارائه دهد. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه حضوری به نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی و یا از طریق تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام در ارتباط باشید.

مشخصات نهال گردو دماوند


کشور سازنده: ایران - منطقه دماوند

عملکرد میوه در هکتار: بین 3 الی 3.5 تن

شروع به باردهی: از سال هفتم

فاصله کاشت: 7 الی 8 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 1500 متر

درصد چربی: 30 درصد

شکل میوه: بیضی

ارتفاع درخت: 20 متر

نیاز سرمایی: منفی 5 تا 10 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: تقریبا راحت

عمر اقتصادی: 30 سال عمر مفید

رنگ مغز: قهوه ای روشن

وزن مغز: حدود 6.22 گرم

مقاومت در برابر آفات: مقاومت مناسب

رقم گرده افشان: رقم جمال

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت